Division 2 Dam (2022/23)

Gruppspel
Damer division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 12:00 150013005 Kungsängens IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 1 Ricky Bagge, Jan Lingemark Kungshallen Sporthallen
2022-09-25 12:30 150013004 Järfälla IBK (A) - Sundbybergs IK 4 - 2 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Viksjö Sporthall
2022-10-16 18:30 150013001 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 1 - 7 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Prästängshallen
2022-12-03 17:45 150013002 Vaxholms IBF - Duvbo IK 7 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Vaxholm innebandyhallen
2022-10-01 11:30 150013006 Hammarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 2 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Telefonplanshallen
2022-10-01 15:00 150013009 Duvbo IK - Sigtuna IF IBK 8 - 1 Jonas Vedin, Ricky Bagge Brotorpshallen
2022-10-01 18:30 150013008 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 4 - 4 William Hilmersson, Stefano Bianque Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-10-02 18:00 150013010 Täby FC (B) - Kungsängens IF (A) 8 - 1 Jakob Iskander, Jan Lingemark Hägerneholmshallen
2022-10-08 12:45 150013015 Duvbo IK - Täby FC (B) 3 - 9 Elin Holm, Emilia Tuomela Brotorpshallen
2022-10-08 13:30 150013012 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 9 - 3 Alexander Löfgren, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2022-10-09 12:00 150013011 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Jan Erik Kristofersson Prästängshallen
2022-10-09 18:15 150013014 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF (A) 7 - 3 Johan Hessing, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2022-10-22 12:00 150013018 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK 5 - 0 Imtiaz Karim, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2022-10-22 17:30 150013017 Hammarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 0 - 1 Kevin Helly, Malva Sölvemark Sjöstadshallen
2022-10-22 17:30 150013019 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK 2 - 4 Björn Söderström, Jakob Iskander Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-10-23 18:15 150013020 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 4 Erik Palmertz, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2022-11-06 15:45 150013024 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 4 - 6 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-11-12 11:45 150013025 Duvbo IK - Sundbybergs IK 4 - 4 Imtiaz Karim, Steffanie Bramer Brotorpshallen
2022-11-12 15:45 150013022 Vaxholms IBF - Kungsängens IF (A) 2 - 3 Per Sundvall, Magnus Berg Vaxholm innebandyhallen
2022-11-13 19:15 150013021 Sigtuna IF IBK - Hammarby IF IBF (B) 1 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Prästängshallen
2022-11-16 20:15 150013026 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF 5 - 3 Johan Hessing, Mohamed Abdirisak Viksjö Sporthall
2022-11-19 14:45 150013029 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Ella Lassen Eriksson, Johnn Wahlgren Hallonbergshallen
2022-11-19 19:30 150013028 Hammarby IF IBF (B) - Duvbo IK 1 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Sjöstadshallen
2022-11-20 13:45 150013027 Kungsängens IF (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 William Albrecht, Samuel Oreland Kungshallen Sporthallen
2022-11-26 12:00 150013033 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 4 - 4 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Hallonbergshallen
2022-11-26 13:15 150013035 Duvbo IK - Kungsängens IF (A) 7 - 5 Annie Nordmark, Ricky Bagge Brotorpshallen
2022-11-26 14:30 150013034 Åkersberga IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 3 Jan Lingemark, Lars Samuelsson Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-03-14 19:45 150013031 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (A) 0 - 8 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2022-12-10 15:30 150013040 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 7 - 2 , Per Sundvall Hägerneholmshallen
2022-12-11 14:15 150013037 Järfälla IBK (A) - Duvbo IK 11 - 5 Arne Brovig, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2023-01-29 14:00 150013038 Kungsängens IF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 4 Ricky Bagge, Peter Lassfolk Kungshallen Sporthallen
2023-03-18 11:15 150013039 Hammarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK 3 - 5 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Sjöstadshallen
2022-12-17 12:15 150013043 Sundbybergs IK - Kungsängens IF (A) 6 - 5 Johnny Mikael Claesson, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2022-12-17 16:30 150013042 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 1 - 4 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Sjöstadshallen
2022-12-17 17:00 150013044 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 8 - 10 Magnus Berg, Patrik Andersén Österåkers Multiarena Ljusterö
2022-12-18 16:45 150013041 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 1 - 3 Fredrik Åhlund, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2023-01-07 16:00 150013046 Hammarby IF IBF (B) - Kungsängens IF (A) 2 - 1 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Sjöstadshallen
2023-01-26 20:45 150013050 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 0 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2023-02-22 20:00 150013047 Sundbybergs IK - Järfälla IBK (A) 3 - 4 Imtiaz Karim, Anders Peterson Hallonbergshallen
2023-03-28 20:00 150013049 Duvbo IK - Vaxholms IBF 4 - 4 Anders Asp, Sezgin Youmer Brotorpshallen
2023-01-14 15:45 150013052 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Johan Hessing, Magnus Berg Vaxholm innebandyhallen
2023-01-15 13:00 150013054 Järfälla IBK (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 1 Imtiaz Karim, Annie Nordmark Viksjö Sporthall
2023-01-15 13:00 150013055 Kungsängens IF (A) - Täby FC (B) 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Hagnäshallen
2023-01-15 17:30 150013051 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK 1 - 6 Arne Brovig, Patrik Andersén Prästängshallen
2023-01-21 11:15 150013058 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 3 - 4 Otto Alberius, Lukas Edenström Brotorpshallen
2023-01-21 17:30 150013059 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-01-22 14:30 150013056 Kungsängens IF (A) - Järfälla IBK (A) 3 - 10 Alexander Löfgren, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-03-07 20:45 150013060 Täby FC (B) - Duvbo IK 5 - 5 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Hägerneholmshallen
2023-02-04 11:15 150013065 Duvbo IK - Åkersberga IBF (B) 6 - 3 Imtiaz Karim, Peter Saliba Gustafsson Brotorpshallen
2023-02-04 15:45 150013062 Vaxholms IBF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Vaxholm innebandyhallen
2023-02-05 18:00 150013061 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK 0 - 5 Shabbir Ahmed, Fredrik Nensén Prästängshallen
2023-02-12 17:00 150013064 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 2 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Viksjö Sporthall
2023-02-11 13:30 150013069 Sundbybergs IK - Duvbo IK 5 - 2 Imtiaz Karim, Alexander Löfgren Hallonbergshallen
2023-02-11 14:15 150013070 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) OW (0 - 5) Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Hägerneholmshallen
2023-02-11 16:15 150013068 Hammarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 1 Kari Malmros, Christoffer Hellström Sjöstadshallen
2023-02-12 10:00 150013067 Kungsängens IF (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-02-18 11:00 150013075 Duvbo IK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 6 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Brotorpshallen
2023-02-18 14:30 150013072 Vaxholms IBF - Järfälla IBK (A) 1 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Vaxholm innebandyhallen
2023-02-19 16:45 150013074 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK 2 - 2 Martin Mårtensson, Viggo Modigh Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-02-19 18:30 150013071 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF (A) 6 - 1 Johnn Wahlgren, Jan Lingemark Prästängshallen
2023-03-11 15:45 150013080 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 4 - 5 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Hägerneholmshallen
2023-03-11 17:00 150013079 Hammarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 11 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2023-03-12 15:15 150013078 Kungsängens IF (A) - Duvbo IK 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Mattias Nordlund Kungshallen Sporthallen
2023-03-12 18:00 150013077 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF IBK 10 - 0 Ida Sandberg, Viggo Modigh Viksjö Sporthall
2023-03-22 20:15 150013082 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2023-03-25 11:45 150013085 Duvbo IK - Järfälla IBK (A) 1 - 3 Mauricio Castillo, Alexander Mattsson Brotorpshallen
2023-03-25 12:15 150013083 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2023-03-25 13:00 150013084 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF (A) 5 - 2 Robert Lindén Säfström, Magnus Westerberg Österåkers Multiarena Ingmarsö
2023-04-01 15:15 150013086 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 8 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Vaxholm innebandyhallen
2023-04-02 12:00 150013089 Kungsängens IF (A) - Sundbybergs IK 1 - 12 Fredrik Nensén, Ricky Bagge Hagnäshallen
2023-04-02 14:15 150013088 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fabian Fahimi Viksjö Sporthall
2023-04-02 17:15 150013090 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Mario Mallengren, Shabbir Ahmed Hägerneholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (A) 16 13 0 3 94-44 50 39
2. Täby FC (B) 16 10 4 2 83-46 37 34
3. Vaxholms IBF 16 9 3 4 65-51 14 30
4. Sundbybergs IK 16 8 4 4 77-56 21 28
5. Duvbo IK 16 7 3 6 72-71 1 24
6. Åkersberga IBF (B) 16 5 4 7 80-69 11 19
7. Hammarby IF IBF (B) 16 4 3 9 36-58 -22 15
8. Sigtuna IF IBK 16 2 2 12 24-90 -66 8
9. Kungsängens IF (A) 16 2 1 13 41-87 -46 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 15:00 150038003 Högdalens AIS (A) - Nynäshamns IBK (A) 15 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Högdalshallen
2022-09-24 15:00 150038004 Huddinge IBS (B) - Högalids IF 6 - 1 Johnny Mikael Claesson, Thomas Gjutarenäfve Kvarnbergshallen
2022-09-25 09:15 150038001 Älvsjö AIK IBF (C) - Älta IF 5 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Västertorpshallen
2022-10-01 10:00 150038007 Högalids IF - Högdalens AIS (A) 3 - 6 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Telefonplanshallen
2022-10-01 15:15 150038008 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF 2 - 5 Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-10-02 17:45 150038010 Älta IF - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Stavsborgs sporthall
2022-10-08 11:15 150038012 Salems IF - Högalids IF 5 - 5 Mikael Ferneback, Kevin Helly Skogsängshallen
2022-10-08 14:00 150038011 Älvsjö AIK IBF (C) - Nynäshamns IBK (A) 2 - 1 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Kämpetorpshallen 2
2022-10-08 16:15 150038014 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2022-10-23 16:00 150038018 Högalids IF - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Skanskvarnshallen
2022-10-23 17:30 150038020 Älta IF - Huddinge IBS (B) 1 - 8 Kenneth Johansson, Anders Westerberg Stavsborgs sporthall
2022-10-23 18:00 150038016 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS (A) 5 - 11 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2022-11-12 14:15 150038023 Högdalens AIS (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Fredrik Bousset, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-11-12 15:30 150038024 Nynäshamns IBK (A) - Älta IF 4 - 5 Zana Guzel, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2022-11-13 14:15 150038022 Salems IF - FBI Tullinge (B) 8 - 5 Tommy Egman, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2022-11-19 15:15 150038026 Huddinge IBS (B) - Salems IF 2 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2022-11-20 10:00 150038029 Högalids IF - Nynäshamns IBK (A) 0 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Eriksdalshallen
2022-11-20 16:15 150038027 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 Mauricio Castillo, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2022-11-20 16:30 150038030 Älta IF - Högdalens AIS (A) 3 - 10 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Stavsborgs sporthall
2022-11-26 15:00 150038032 Salems IF - Högdalens AIS (A) 0 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Zana Guzel Skogsängshallen
2022-11-26 16:00 150038031 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IBS (B) 3 - 9 Magnus Berg, Patrik Andersén Farstahallen 3
2022-11-27 10:15 150038033 Högalids IF - Älta IF 6 - 4 Daniel Karlsson, Linus Söderblom Eriksdalshallen
2022-12-04 17:45 150038038 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 1 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2022-12-11 17:00 150038040 Älta IF - Salems IF 7 - 11 Håkan Taxén, Maja Bergman Stavsborgs sporthall
2023-03-05 12:00 150038036 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 0 Gustav Levin, Kari Malmros Högdalshallen
2022-12-17 11:45 150038041 Älvsjö AIK IBF (C) - Salems IF 1 - 6 Johan Hessing, Alexander Löfgren Kämpetorpshallen 2
2022-12-17 16:45 150038044 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Kenneth Johansson, Zana Guzel Kvarnängshallen
2022-12-18 09:30 150038043 Högalids IF - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Eriksdalshallen
2023-01-08 16:45 150038050 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 2 Sadjad Nima, Alexander Rosén Stavsborgs sporthall
2023-01-08 17:30 150038047 Högalids IF - Huddinge IBS (B) 0 - 10 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Eriksdalshallen
2023-03-18 15:00 150038048 Nynäshamns IBK (A) - Högdalens AIS (A) 5 - 4 Jonas Jatko, Anna Mandelstam Kvarnängshallen
2023-01-14 14:00 150038053 Högdalens AIS (A) - Högalids IF 5 - 3 Anthon Rosén, Alexander Rosén Högdalshallen
2023-01-15 18:00 150038055 FBI Tullinge (B) - Älta IF 1 - 5 Kevin Helly, Malva Sölvemark Tullingehallen
2023-03-12 13:30 150038052 Salems IF - Nynäshamns IBK (A) 7 - 5 Martin Åkesson, Patrik Andersén Skogsängshallen
2023-01-21 13:30 150038059 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-01-22 12:15 150038058 Högalids IF - Salems IF 6 - 13 Mats Nordrup, Mohamed Abdirisak Eriksdalshallen
2023-01-22 19:00 150038056 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2023-02-04 11:45 150038063 Högdalens AIS (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 1 Magnus Berg, Mats Andersson Högdalshallen
2023-02-04 14:00 150038061 Älvsjö AIK IBF (C) - Högalids IF 3 - 7 Mattias Lönnborg, Robert Vangeus Kämpetorpshallen 2
2023-02-04 16:15 150038064 Huddinge IBS (B) - Älta IF 2 - 5 Ella Lassen Eriksson, Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2023-02-11 14:45 150038066 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS (A) 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2023-02-11 17:45 150038067 FBI Tullinge (B) - Salems IF 5 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2023-02-12 16:30 150038070 Älta IF - Nynäshamns IBK (A) 2 - 5 Heimo Lyly, My Källström Lyly Stavsborgs sporthall
2023-02-18 13:45 150038071 Älvsjö AIK IBF (C) - FBI Tullinge (B) 5 - 4 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Kämpetorpshallen 2
2023-02-18 15:00 150038074 Nynäshamns IBK (A) - Högalids IF 3 - 2 Agaton Östlund, Rasmus Bergne Kvarnängshallen
2023-02-18 16:45 150038072 Salems IF - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Skogsängshallen
2023-02-19 10:15 150038073 Högdalens AIS (A) - Älta IF 5 - 1 Robert Vangeus, Mats Andersson Högdalshallen
2023-03-11 14:30 150038077 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 8 - 4 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2023-03-11 15:45 150038076 Högdalens AIS (A) - Salems IF 7 - 4 Gustav Levin, Fredrik Bousset Högdalshallen
2023-03-12 19:00 150038080 Älta IF - Högalids IF 3 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Stavsborgs sporthall
2023-03-24 19:30 150038084 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 1 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Kvarnängshallen
2023-03-25 16:00 150038082 Salems IF - Älta IF 4 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2023-03-25 16:30 150038081 Älvsjö AIK IBF (C) - Högdalens AIS (A) 2 - 8 Andreas Persson Stenberg, William Albrecht Kämpetorpshallen 2
2023-03-21 19:30 150038086 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2023-04-01 13:15 150038088 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) 2 - 3 Imtiaz Karim, Andreas Persson Stenberg Kvarnbergshallen
2023-04-02 16:30 150038089 FBI Tullinge (B) - Högalids IF 3 - 4 Sixten Thorén, Jakob Jansson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (A) 14 13 0 1 105-32 73 39
2. Salems IF 14 10 1 3 77-59 18 31
3. Huddinge IBS (B) 14 8 0 6 65-42 23 24
4. Nynäshamns IBK (A) 14 6 1 7 42-57 -15 19
5. Älta IF 14 6 0 8 58-72 -14 18
6. Högalids IF 14 5 1 8 51-74 -23 16
7. Älvsjö AIK IBF (C) 14 3 1 10 43-85 -42 10
8. FBI Tullinge (B) 14 2 2 10 46-66 -20 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis