Flick Mörkröd Höst 23 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flick Mörkröd A Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-13 19:30 069010001 Onsala IBK DJ - Warberg IBF Junior 5 - 2 Thomas Roos, Mats Lian Presse Idrottshall
2023-01-14 10:30 069010003 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Landvetter IBK D utveckling 3 - 3 Henrik Nordström, Erik Hulthén Wallenstam Arena A
2023-01-15 13:00 069010002 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - IBF Älvstranden F06 DJ 10 - 3 Henrik Sjöberg, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-01-21 13:00 069010006 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 4 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstam Arena A
2023-01-22 15:10 069010005 Landvetter IBK D utveckling - Warberg IBF Junior 4 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Pinntorps Idrottshall
2023-01-22 18:00 069010004 IBF Älvstranden F06 DJ - Onsala IBK DJ 0 - 7 Ludvig Granath, Per Sundvall Santoshallen
2023-01-29 14:45 069010007 Onsala IBK DJ - Landvetter IBK D utveckling 3 - 3 William Strand, Benjamin Olsen Presse Idrottshall
2023-01-29 19:00 069010008 IBF Älvstranden F06 DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 0 - 5 William Malmqvist, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Lundbystrand 4
2023-01-30 20:00 069010009 Warberg IBF Junior - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 2 - 7 Sven-Gunnar Niklasson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-03-02 19:40 069010010 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Onsala IBK DJ 4 - 3 William Malmqvist, Oscar Gärling Wallenstam Arena A
2023-03-22 19:00 069010011 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Landvetter IBK D utveckling 4 - 1 Pavle Velcov, Alexander Blom Stadsskogshallen, Alingsås
2023-03-24 19:30 069010012 Warberg IBF Junior - IBF Älvstranden F06 DJ 6 - 1 Jonas Söderberg, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2023-02-25 14:10 069010015 Landvetter IBK D utveckling - IBF Älvstranden F06 DJ 8 - 0 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Pinntorps Idrottshall
2023-03-08 19:30 069010013 Onsala IBK DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 3 - 5 Christer Arntzen, Jonas Löfwander Presse Idrottshall
2023-03-09 19:40 069010014 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Warberg IBF Junior 2 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstam Arena A
2023-02-27 20:00 069010016 Warberg IBF Junior - Onsala IBK DJ 5 - 3 Sven-Gunnar Niklasson, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-03-04 14:00 069010017 IBF Älvstranden F06 DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 0 - 20 Ali Alizada, Mohsen Gholami Santoshallen
2023-03-05 13:40 069010018 Landvetter IBK D utveckling - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 7 - 5 Lucas Venderot, Måns Bartilson Pinntorps Idrottshall
2023-03-10 19:30 069010020 Warberg IBF Junior - Landvetter IBK D utveckling 3 - 3 Filip Andersson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-03-11 11:30 069010021 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 5 - 3 Henrik Sjöberg, Patrik Augustsson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-04-19 19:00 069010019 Onsala IBK DJ - IBF Älvstranden F06 DJ 7 - 2 Arvid Hohense, Mats Lian Presse Idrottshall
2023-03-18 15:00 069010023 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - IBF Älvstranden F06 DJ 6 - 1 Tommy Runhammar, Mustafa Er Wallenstam Arena A
2023-03-19 11:20 069010022 Landvetter IBK D utveckling - Onsala IBK DJ 7 - 3 Ali Alizada, Mohsen Gholami Pinntorps Idrottshall
2023-03-19 13:00 069010024 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Warberg IBF Junior 6 - 2 Henrik Sjöberg, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-03-26 14:45 069010025 Onsala IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 4 - 4 Mats Lian, Thomas Roos Presse Idrottshall
2023-03-26 16:00 069010027 IBF Älvstranden F06 DJ - Warberg IBF Junior 3 - 8 Linus Svensson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Santoshallen
2023-03-26 17:00 069010026 Landvetter IBK D utveckling - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 4 - 4 Adnan Tongur, Felix Bark Peterson Pinntorps Idrottshall
2023-02-26 18:30 069010029 Warberg IBF Junior - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 6 - 6 William Strand, Benjamin Olsen Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-04-04 18:45 069010030 IBF Älvstranden F06 DJ - Landvetter IBK D utveckling 0 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Santoshallen
2023-04-05 19:00 069010028 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Onsala IBK DJ 1 - 5 Magnus Jansson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås F06/ 07 Göteborg 10 7 1 2 65-27 38 22
2. Landvetter IBK D utveckling 10 5 4 1 46-28 18 19
3. Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 10 4 3 3 42-36 6 15
4. Onsala IBK DJ 10 4 2 4 43-33 10 14
5. Warberg IBF Junior 10 4 2 4 41-40 1 14
6. IBF Älvstranden F06 DJ 10 0 0 10 10-83 -73 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flick Mörkröd B Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-14 16:40 069011004 Ale IBF F06/07 Blå - FBC Lerum Svart Akademi 0 - 2 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Ale Kulturrum
2023-01-15 10:45 069011001 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Landvetter IBK D utveckling blå 3 - 5 Semir Aganspahic, Mükremin Er Wallenstam Arena A
2023-01-18 20:20 069011005 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Lindome IBK F06/07 3 - 6 Tomas Levin, Adem Can Hallernaskolans Idrottshall
2023-03-05 18:00 069011003 Kärra IBK F07/08 - IBK Vänersborg DJ 4 - 0 Goran Kuduzovic, Felix Bark Peterson Kärra Sporthall
2023-01-20 19:30 069011007 IBK Vänersborg DJ - Landvetter IBK D utveckling blå 2 - 5 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-01-22 17:30 069011009 Lindome IBK F06/07 - Kärra IBK F07/08 2 - 0 Mohsen Gholami, Ali Alizada Streteredsskolan
2023-01-22 18:00 069011008 FBC Lerum Svart Akademi - Eken IBK F06-07 7 - 2 Joakim Jögi, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2023-02-02 18:00 069011010 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Ale IBF F06/07 Blå 1 - 6 Tomas Levin, Adem Can Munkegärdehallen
2023-01-25 19:35 069011014 Eken IBK F06-07 - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 7 - 3 Ali Alizada, Mohsen Gholami Ekenhallen 1
2023-01-28 10:30 069011011 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - IBK Vänersborg DJ 8 - 3 Gustav Garplid, Isak Skarrie Wallenstam Arena A
2023-01-28 15:15 069011015 Kärra IBK F07/08 - Ale IBF F06/07 Blå 1 - 0 Håkan Krafft, Erik Hulthén Kärra Sporthall
2023-01-28 17:30 069011013 Landvetter IBK D utveckling blå - Lindome IBK F06/07 1 - 2 Semir Aganspahic, Tommy Runhammar Önnerödshallen
2023-02-01 18:45 069011020 Kärra IBK F07/08 - Eken IBK F06-07 1 - 5 Johan Ronge, Mustafa Kalajdzisalihovic Kärra Sporthall
2023-02-05 16:20 069011016 FBC Lerum Svart Akademi - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 1 - 3 Simon Lindholm, Lucas Venderot Rydsbergshallen
2023-03-18 17:45 069011017 Lindome IBK F06/07 - IBK Vänersborg DJ 7 - 1 Ali Alizada, Mohsen Gholami Streteredsskolan
2023-03-24 19:00 069011019 Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK D utveckling blå 4 - 4 Yao-Zu Galby, Emir Rajabi Ale Kulturrum
2023-01-27 19:00 069011023 IBK Vänersborg DJ - Ale IBF F06/07 Blå 2 - 1 Semir Aganspahic, Alexander Rydqvist Ale Kulturrum
2023-03-02 19:00 069011025 Landvetter IBK D utveckling blå - Eken IBK F06-07 5 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Pinntorps Idrottshall
2023-03-04 15:15 069011021 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Lindome IBK F06/07 5 - 1 Joakim Jögi, Oscar Gärling Wallenstam Arena A
2023-03-30 18:30 069011022 FBC Lerum Svart Akademi - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 2 - 4 Felix Broström, Tommy Runhammar Lerum Arena A
2023-02-25 13:30 069011029 Eken IBK F06-07 - IBK Vänersborg DJ 6 - 3 Erik Hulthén, Henrik Nordström Ekenhallen 1
2023-02-25 16:00 069011027 Ale IBF F06/07 Blå - Lindome IBK F06/07 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2023-02-26 13:50 069011028 Kärra IBK F07/08 - FBC Lerum Svart Akademi 0 - 1 Linus Svensson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Kärra Sporthall
2023-04-01 12:45 069011026 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 6 - 1 Simon Lindholm, Kim Westlund Kyrkenorumskolans Idrottshall
2023-03-11 13:30 069011034 FBC Lerum Svart Akademi - Landvetter IBK D utveckling blå 5 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Rydsbergshallen
2023-03-12 10:50 069011031 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Ale IBF F06/07 Blå 2 - 2 Tommy Runhammar, Felix Broström Wallenstam Arena A
2023-03-12 12:45 069011033 Lindome IBK F06/07 - Eken IBK F06-07 5 - 4 Måns Bartilson, William Malmqvist Almåshallen A
2023-03-12 18:00 069011032 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Kärra IBK F07/08 4 - 1 Henrik Nordström, Felix Bark Peterson Munkegärdehallen
2023-03-18 14:40 069011037 Eken IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Blå 2 - 6 Adem Can, Selma Hadziselimovic Ekenhallen 1
2023-03-18 17:00 069011038 Landvetter IBK D utveckling blå - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 4 - 12 Måns Bartilson, Tommy Runhammar Pinntorps Idrottshall
2023-03-19 13:10 069011036 Kärra IBK F07/08 - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 4 - 4 William Malmqvist, Måns Bartilson Kärra Sporthall
2023-04-02 12:00 069011040 IBK Vänersborg DJ - FBC Lerum Svart Akademi 1 - 10 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-03-24 19:30 069011044 IBK Vänersborg DJ - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 3 - 3 Patrik Augustsson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-03-25 12:45 069011042 Landvetter IBK D utveckling blå - Kärra IBK F07/08 3 - 2 Mathias Johansson, Martin Andersson Pinntorps Idrottshall
2023-03-25 14:45 069011045 Lindome IBK F06/07 - FBC Lerum Svart Akademi 4 - 3 Mohsen Gholami, Johan Ronge Almåshallen A
2023-03-25 14:50 069011041 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Eken IBK F06-07 9 - 5 Oscar Gärling, Lucas Venderot Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK F06/ 07 8 7 0 1 30-19 11 21
2. FBC Lerum Svart Akademi 8 5 0 3 31-17 14 15
3. Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 8 4 2 2 35-27 8 14
4. Stenungsunds IBK / IBK Kungälv DJ 8 4 1 3 36-30 6 13
5. Eken IBK F06-07 8 4 0 4 39-39 0 12
6. Landvetter IBK D utveckling blå 8 3 1 4 30-38 -8 10
7. Ale IBF F06/ 07 Blå 8 2 2 4 21-17 4 8
8. Kärra IBK F07/ 08 8 2 1 5 13-19 -6 7
9. IBK Vänersborg DJ 8 1 1 6 15-44 -29 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flick Mörkröd C Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-14 09:30 069012003 Varla IBK DJ F06/07 - Ale IBF F06/07 Vit 5 - 5 Thomas Roos, Mats Lian Lindälvshallen
2023-01-14 16:50 069012001 FBC Partille Dj - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 3 - 4 Selma Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Qvisthallen
2023-01-15 17:20 069012002 Floda IBK F06-07 - FBC Lerum Röd Akademi 3 - 2 Ivan Ivanovic, Idris Hasan Mohamed Nova Floda Sportcenter
2023-01-22 12:30 069012006 Varla IBK DJ F06/07 - Floda IBK F06-07 8 - 3 William Strand, Benjamin Olsen Lindälvshallen
2023-01-22 14:00 069012004 FBC Lerum Röd Akademi - FBC Partille Dj 2 - 6 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Lerum Arena C
2023-03-01 20:00 069012005 Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 4 - 5 Jesper Wångblad, Almir Mehmedagic Kronan Älvängen
2023-01-28 14:30 069012008 FBC Lerum Röd Akademi - Varla IBK DJ F06/07 2 - 2 Mohsen Gholami, Semir Aganspahic Lerum Arena C
2023-01-28 17:40 069012009 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Floda IBK F06-07 5 - 2 Ali Alizada, Adem Can Lindås Waves Arena
2023-01-29 15:30 069012007 FBC Partille Dj - Ale IBF F06/07 Vit 8 - 3 Felix Broström, Oscar Gärling Partillebohallen
2023-01-25 18:10 069012012 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - FBC Lerum Röd Akademi 3 - 1 Simon Lindholm, Yao-Zu Galby Askims Sporthall
2023-02-05 16:30 069012010 Varla IBK DJ F06/07 - FBC Partille Dj 6 - 4 Albin Jansson, Dennis Jelse Lindälvshallen
2023-02-05 16:30 069012011 Floda IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Vit 4 - 1 Adem Can, Tomas Levin Nova Floda Sportcenter
2023-02-08 20:00 069012015 Ale IBF F06/07 Vit - FBC Lerum Röd Akademi 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Kronan Älvängen
2023-02-23 19:40 069012013 FBC Partille Dj - Floda IBK F06-07 2 - 1 Simon Lindholm, Mohsen Gholami Vallhamra Sportcenter 16
2023-03-09 18:40 069012014 Varla IBK DJ F06/07 - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 3 - 3 Benjamin Olsen, William Strand Lindälvshallen
2023-02-25 14:30 069012018 Ale IBF F06/07 Vit - Varla IBK DJ F06/07 6 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2023-02-25 16:30 069012016 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - FBC Partille Dj 3 - 1 Almir Mehmedagic, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Lindås Waves Arena
2023-03-05 14:30 069012017 FBC Lerum Röd Akademi - Floda IBK F06-07 7 - 1 Mohsen Gholami, Mustafa Er Lerum Arena C
2023-03-04 14:50 069012021 Floda IBK F06-07 - Varla IBK DJ F06/07 3 - 1 Emir Rajabi, Henry Tames Nova Floda Sportcenter
2023-03-04 15:40 069012019 FBC Partille Dj - FBC Lerum Röd Akademi 0 - 2 Måns Bartilson, Robin Boqvist Qvisthallen
2023-03-04 18:40 069012020 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Ale IBF F06/07 Vit 3 - 3 Adnan Tongur, Gabriel Adolfsson Lindås Waves Arena
2023-03-11 14:30 069012022 Ale IBF F06/07 Vit - FBC Partille Dj 5 - 0 Yao-Zu Galby, Emir Rajabi Ale Kulturrum
2023-03-12 12:30 069012023 Varla IBK DJ F06/07 - FBC Lerum Röd Akademi 1 - 5 Christer Arntzen, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2023-03-12 15:00 069012024 Floda IBK F06-07 - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 2 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Nova Floda Sportcenter
2023-03-18 16:45 069012025 FBC Partille Dj - Varla IBK DJ F06/07 5 - 5 Emir Rajabi, Yao-Zu Galby Qvisthallen
2023-03-19 10:00 069012026 Ale IBF F06/07 Vit - Floda IBK F06-07 6 - 1 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Ale Kulturrum
2023-03-19 19:30 069012027 FBC Lerum Röd Akademi - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 3 - 2 Narcis Hadziselimovic, Selma Hadziselimovic Rydsbergshallen
2023-03-26 15:45 069012030 FBC Lerum Röd Akademi - Ale IBF F06/07 Vit 4 - 5 Ali Alizada, Mohsen Gholami Lerum Arena C
2023-03-26 16:30 069012028 Floda IBK F06-07 - FBC Partille Dj 3 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Nova Floda Sportcenter
2023-03-31 18:00 069012029 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Varla IBK DJ F06/07 6 - 4 Felix Broström, Tommy Runhammar Askims Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås Rasta IBK Dam Akademi 10 7 2 1 38-26 12 23
2. Ale IBF F06/ 07 Vit 10 4 3 3 41-34 7 15
3. FBC Lerum Röd Akademi 10 4 2 4 31-26 5 14
4. Floda IBK F06-07 10 4 0 6 23-38 -15 12
5. FBC Partille Dj 10 3 1 6 31-34 -3 10
6. Varla IBK DJ F06/ 07 10 2 4 4 36-42 -6 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis