Pantamera Mörkröd Medelsvår (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 17:00 150363005 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Torsviks Idrottshall
2021-10-03 11:15 150363002 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK 9 - 2 Shabbir Ahmed, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2021-10-03 12:45 150363008 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Vintervikshallen
2021-10-03 14:30 150363004 Väsby AIK - Huddinge IBS 2 - 6 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Väsby skolan
2021-10-03 15:45 150363003 Salems IF - Vendelsö IK 4 - 12 Thomas Gjutarenäfve, Kent Budell Skogsängshallen
2021-10-09 13:30 150363015 Älvsjö AIK IBF - Täby FC 2 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Kämpetorpshallen 1
2021-10-09 15:45 150363014 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 3 Erik Palmertz, Totte Hallgren Sjöstadshallen
2021-10-10 13:15 150363012 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 4 - 4 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2021-10-10 14:45 150363011 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK 2 - 1 Sezgin Youmer, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-12-18 16:15 150363009 Danderyds SK IBF - FBI Tullinge 7 - 3 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Mörbyhallen
2021-10-16 11:15 150363021 Salems IF - Hammarby IF IBF 3 - 12 Oscar Ekman, Viggo Modigh Skogsängshallen
2021-10-16 16:00 150363023 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 6 - 2 Shabbir Ahmed, Martin Claësson Torsviks Idrottshall
2021-10-16 16:15 150363018 Vendelsö IK - Danderyds SK IBF 6 - 5 Amanda Kaiser, Mats Andersson Lyckeby Sporthall
2021-10-16 17:15 150363022 Väsby AIK - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2021-10-17 16:15 150363017 FBI Tullinge - Rosersberg Arlanda IBK 0 - 4 Oscar Ekman, Viggo Modigh Tullingehallen
2021-10-30 15:30 150363030 Djurgårdens IF IBS - Salems IF 2 - 6 Sezgin Youmer, William Albrecht Hjorthagshallen
2021-10-31 13:15 150363025 Vendelsö IK - FBI Tullinge 7 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2021-10-31 14:15 150363029 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Telefonplanshallen
2021-12-12 15:00 150363032 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Christian Ljunggren, Per Sundvall Grindtorpshallen
2022-02-12 15:00 150363026 Huddinge IBS - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 3 Oscar Ekman, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2022-03-24 20:30 150363027 Nacka Wallenstam IBK - Danderyds SK IBF 1 - 3 Noel Akdemir, Sezgin Youmer Myrsjöskolan
2021-11-13 13:00 150363040 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK 4 - 3 Filip Lövenklint, Shabbir Ahmed Torsviks Idrottshall
2021-11-13 13:30 150363034 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Lyckeby Sporthall
2021-11-13 14:45 150363039 Salems IF - Täby FC 7 - 6 Johan Nima, Magnus Berg Skogsängshallen
2021-11-14 17:15 150363036 Danderyds SK IBF - Hammarby IF IBF 3 - 4 Wilmer Jonsson, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2021-11-14 17:30 150363033 FBI Tullinge - Huddinge IBS 0 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2021-11-20 12:15 150363043 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 3 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Sjöstadshallen
2021-11-20 14:15 150363045 Djurgårdens IF IBS - Danderyds SK IBF 2 - 4 Daniel Bjerdahl, Martin Claësson Hjorthagshallen
2021-11-20 14:45 150363047 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 6 - 2 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Torsviks Idrottshall
2021-11-20 17:15 150363048 Väsby AIK - Salems IF 4 - 2 Arne Brovig, Isak Ålenius Väsby skolan
2021-11-21 16:45 150363041 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 4 - 2 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Ormingehallen
2021-11-21 17:45 150363044 Älvsjö AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2021-11-14 18:00 150363052 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 9 - 0 Ella Lassen Eriksson, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2021-12-04 11:15 150363056 Rotebro IS IBK - Salems IF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2021-12-04 15:05 150363050 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 11 - 1 Lars Sundlöf, Fabian Magnell Sjöstadshallen
2021-12-05 14:45 150363051 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Daniel Karlsson, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2022-01-29 09:00 150363054 Danderyds SK IBF - Täby FC 6 - 3 Osama Abaied, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2021-12-11 13:15 150363059 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Johnn Wahlgren, Roland Nester Hjorthagshallen
2021-12-11 16:15 150363062 IBF Offensiv Lidingö - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Fabian Magnell Torsviks Idrottshall
2021-12-11 16:30 150363061 Täby FC - Vendelsö IK 6 - 5 Peter Lassfolk, Ken Johansson K-Rauta Arena
2021-12-11 16:45 150363057 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge 9 - 1 Johan Nima, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2021-12-11 16:45 150363063 Väsby AIK - Danderyds SK IBF 5 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Väsby skolan
150363066 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS
2021-12-18 12:00 150363070 Vendelsö IK - Väsby AIK 4 - 2 Kenny Ly, Viggo Modigh Lyckeby Sporthall
2021-12-18 12:45 150363071 Rosersberg Arlanda IBK - Salems IF 1 - 6 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Rosershallen
2021-12-18 15:45 150363069 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Shabbir Ahmed, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-12-18 17:30 150363068 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 4 - 7 Christoffer Castwall, Daniel Bjerdahl Ormingehallen
2021-12-19 16:15 150363065 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2021-12-19 17:30 150363072 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 4 Vince Faso, Arash Sohrevardi Mörbyhallen
2022-01-15 13:15 150363073 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2022-01-15 14:00 150363077 Väsby AIK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 3 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2022-01-16 11:30 150363075 Täby FC - Hammarby IF IBF 4 - 5 Mario Mallengren, Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2022-01-16 14:15 150363079 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 2 - 6 Oscar Olsson Berglund, Mats Andersson Rotebrohallen (Nya)
2022-02-23 18:00 150363078 Salems IF - Huddinge IBS 2 - 2 Tobias Jansson, Jonas Jatko Skogsängshallen
2022-01-21 19:00 150363088 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF 5 - 3 Daniel Bjerdahl, Niklas Forsman Rosershallen
2022-01-22 16:30 150363086 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Noah Hulin, Christoffer Castwall Ormingehallen
2022-01-23 10:15 150363082 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 0 - 10 Osama Abaied, William Albrecht Eriksdalshallen
2022-03-20 11:30 150363083 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 4 Sezgin Youmer, Linus Söderblom Västertorpshallen
2022-03-27 15:15 150363084 Hammarby IF IBF - Väsby AIK 6 - 2 Ella Lassen Eriksson, Sezgin Youmer Eriksdalshallen
2022-01-29 10:30 150363096 Rosersberg Arlanda IBK - Vendelsö IK 2 - 5 Imtiaz Karim, Johan Hessing Rosershallen
2022-01-30 11:00 150363093 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF 1 - 10 Simon Fröberg, Thomas Josbrink Rotebrohallen (Nya)
2022-01-30 12:45 150363089 Täby FC - FBI Tullinge 12 - 4 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2022-01-30 17:00 150363095 Danderyds SK IBF - Huddinge IBS 1 - 2 Ludwig Idevall, Isak Ålenius Mörbyhallen
2022-02-19 11:15 150363092 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Skogsängshallen
2022-04-21 20:00 150363091 Väsby AIK - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2022-02-19 12:45 150363098 Täby FC - Väsby AIK 3 - 5 Linus Strandwitz, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2022-02-19 15:00 150363097 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö 1 - 3 Erik Nyman, Daniel Karlsson Tullingehallen
2022-02-19 19:00 150363100 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK 1 - 6 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Engelbrektshallen
2022-02-20 13:15 150363104 Huddinge IBS - Vendelsö IK 2 - 7 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Glömstahallen
2022-02-20 19:45 150363103 Nacka Wallenstam IBK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 2 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Ormingehallen
2022-03-12 11:00 150363110 Rosersberg Arlanda IBK - Hammarby IF IBF 3 - 4 Lars Reuterhagen, Johan Engvall Rosershallen
2022-03-13 12:30 150363106 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 1 Aarre Hietanen, Linus Söderblom Skogsängshallen
2022-03-13 13:45 150363112 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Mattias Lönnborg, Fredrik Bousset Tomtbergahallen
2022-03-13 14:00 150363107 Rotebro IS IBK - Täby FC 4 - 1 Mauricio Castillo, Magnus Berg Rotebrohallen (Nya)
2022-03-13 18:30 150363109 Danderyds SK IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Emmie Helleday, Johan Hessing Mörbyhallen
2022-04-22 19:00 150363105 FBI Tullinge - Väsby AIK 1 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Tullingehallen
2022-03-19 10:00 150363114 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 6 - 2 Fredrik Nensén, Per Sundvall Smedsgärdshallen
2022-03-19 16:30 150363118 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 8 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Kämpetorpshallen 2
2022-03-20 12:30 150363117 Rosersberg Arlanda IBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Mimma Spasic, Roger Nyström Ekilla Sporthall
2022-03-20 17:30 150363113 FBI Tullinge - Salems IF 1 - 5 Zana Guzel, Osama Abaied Tullingehallen
2022-03-28 19:45 150363119 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 6 - 3 Håkan Taxén, Imtiaz Karim Sjöstadshallen
2022-03-26 10:30 150363124 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC 5 - 10 Lars Sundlöf, Fredrik Nensén Rosershallen
2022-03-26 17:30 150363126 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Hampus Bergholm, Karima Sharipova Tomtbergahallen
2022-03-27 11:45 150363121 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge 10 - 2 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rotebrohallen (Nya)
2022-03-27 16:30 150363123 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Emmie Helleday Mörbyhallen
2022-03-27 17:15 150363127 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ormingehallen
2022-04-03 12:15 150363130 Salems IF - Danderyds SK IBF 0 - 2 Sezgin Youmer, Viggo Modigh Skogsängshallen
2022-04-03 18:30 150363132 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 8 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2022-04-05 18:00 150363131 Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK 7 - 3 Imtiaz Karim, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2022-04-05 19:30 150363133 Täby FC - Huddinge IBS 5 - 0 Sezgin Youmer, Magnus Berg Grindtorpshallen
2022-04-07 18:30 150363136 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 9 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 12 12 0 0 83-27 56 36
2. Vendelsö IK 13 10 0 3 79-40 39 30
3. IBF Offensiv Lidingö 13 8 3 2 54-34 20 27
4. Huddinge IBS 13 7 3 3 45-41 4 24
5. Danderyds SK IBF 13 7 2 4 53-40 13 23
6. Täby FC 13 7 0 6 74-51 23 21
7. Salems IF 13 6 3 4 49-51 -2 21
8. Väsby AIK 13 6 1 6 54-47 7 19
9. Rotebro IS IBK 13 4 3 6 48-51 -3 15
10. Rosersberg Arlanda IBK 13 4 1 8 41-59 -18 13
11. Nacka Wallenstam IBK 13 3 2 8 37-58 -21 11
12. Älvsjö AIK IBF 13 3 2 8 34-57 -23 11
13. Djurgårdens IF IBS 12 3 0 9 26-60 -34 9
14. FBI Tullinge 13 0 0 13 21-82 -61 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis