Division 3 Herr (2021/22)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 14:45 150002005 Salems IF Herr (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 9 Mattias Lönnborg, Niklas Forsman Skogsängshallen
2021-09-25 15:00 150002001 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Hallonbergshallen
2021-09-26 12:00 150002003 Runby IBK - Erikslunds KF 6 - 6 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Väsby skolan
2021-09-26 12:45 150002004 Vaxholms IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 9 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2021-09-26 20:45 150002002 IBF Offensiv Lidingö (B) - Danderyds SK IBF 3 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Torsviks Idrottshall
2021-10-02 13:45 150002006 Älvsjö AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 1 - 2 Elin Holm, Emilia Tuomela Kämpetorpshallen 1
2021-10-02 16:45 150002010 Hässelby SK IBK (B) - Salems IF Herr (B) 5 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Hässelbyhallen
2021-10-02 17:30 150002007 Rosersberg Arlanda IBK - Runby IBK 2 - 7 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2021-10-03 13:15 150002008 Erikslunds KF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Tibblehallen CC
2021-10-03 19:30 150002009 Danderyds SK IBF - Sundbybergs IK 9 - 9 Zana Guzel, Jonas Edström Mörbyhallen
2021-10-16 14:45 150002011 Sundbybergs IK - Erikslunds KF 8 - 5 Nicklas Sundgren, Ricky Bagge Hallonbergshallen
2021-10-17 11:45 150002013 Runby IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Jonas Edström, Martin Åkesson Väsby skolan
2021-10-17 14:30 150002014 Vaxholms IBF (A) - Salems IF Herr (B) 7 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2021-10-17 20:15 150002012 IBF Offensiv Lidingö (B) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Mauricio Castillo Torsviks Idrottshall
2021-11-10 20:30 150002015 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 8 - 5 Jonas Edström, Daniel Söderberg Mörbyhallen
2021-10-23 12:00 150002018 Rosersberg Arlanda IBK - Sundbybergs IK 4 - 8 Anton Fritshammar, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2021-10-23 17:30 150002017 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Kämpetorpshallen 2
2021-10-23 18:00 150002016 Salems IF Herr (B) - Runby IBK 9 - 12 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Skogsängshallen
2021-10-24 13:30 150002019 Erikslunds KF - Danderyds SK IBF 5 - 11 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Tibblehallen CC
2021-10-24 17:30 150002020 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 5 - 6 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2021-11-06 14:00 150002021 Sundbybergs IK - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2021-11-07 11:45 150002023 Runby IBK - Vaxholms IBF (A) 8 - 5 Osama Abaied, Sabina Åström Väsby skolan
2021-11-07 17:30 150002022 IBF Offensiv Lidingö (B) - Salems IF Herr (B) 6 - 5 Ken Johansson, Svedje Ohlson Torsviks Idrottshall
2021-11-09 20:30 150002024 Erikslunds KF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Jonas Edström, William Albrecht Tibblehallen CC
2021-12-01 19:15 150002025 Danderyds SK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 5 William Albrecht, Jonas Edström Mörbyhallen
2021-11-20 13:00 150002029 Rosersberg Arlanda IBK - Erikslunds KF 2 - 6 Anton Fritshammar, Andreas Persson Stenberg Rosershallen
2021-11-21 16:00 150002026 Vaxholms IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 10 - 2 Magnus Berg, Johan Nima Vaxholm innebandyhallen
2021-11-21 16:00 150002027 Salems IF Herr (B) - Sundbybergs IK 6 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Skogsängshallen
2021-11-21 20:30 150002028 Älvsjö AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF 5 - 5 Erik Palmertz, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2022-03-15 20:10 150002030 Hässelby SK IBK (B) - Runby IBK 11 - 14 Fredrik Hallenberg, Erik Palmertz Riddersvik
2021-11-27 14:30 150002031 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF (A) 9 - 10 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hallonbergshallen
2021-11-28 13:15 150002034 Erikslunds KF - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 10 Erik Palmertz, Rikard Söderlund Tibblehallen CC
2021-11-28 20:30 150002032 IBF Offensiv Lidingö (B) - Runby IBK 8 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Manne Jahnsson Torsviks Idrottshall
2022-01-30 12:30 150002033 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 4 Daniel Bäckner, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2022-02-20 14:15 150002035 Danderyds SK IBF - Salems IF Herr (B) 9 - 6 Erik Palmertz, Jesper Axelsson Mörbyhallen
2021-12-05 12:30 150002040 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 9 - 4 Kari Malmros, Alexander Mattsson Hässelbyhallen
2021-12-05 14:45 150002037 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF 5 - 8 Fredrik Hallenberg, Thomas Larsson Vaxholm innebandyhallen
2021-12-05 15:45 150002038 Salems IF Herr (B) - Erikslunds KF 10 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Skogsängshallen
2021-12-05 15:45 150002039 Älvsjö AIK IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 10 - 5 Mauricio Castillo, Niklas Forsman Västertorpshallen
2022-02-20 16:00 150002036 Runby IBK - Sundbybergs IK 9 - 6 Niklas Forsman, Christian Högberg Väsby skolan
2021-12-09 19:45 150002045 Danderyds SK IBF - Runby IBK 6 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Mörbyhallen
2021-12-12 12:30 150002042 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Västertorpshallen
2021-12-18 14:30 150002043 Rosersberg Arlanda IBK - Salems IF Herr (B) 6 - 11 Fredrik Hallenberg, Anton Fritshammar Rosershallen
2021-12-19 13:15 150002044 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (A) 2 - 8 Vince Faso, Arash Sohrevardi Tibblehallen CC
2022-02-10 20:00 150002041 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 8 Jonas Edström, Kenny Ly Hallonbergshallen
2022-01-08 10:30 150002046 Älvsjö AIK IBF (B) - Salems IF Herr (B) 4 - 8 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Västertorpshallen
2022-01-08 16:15 150002050 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK 10 - 6 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2022-01-09 13:15 150002048 Erikslunds KF - Runby IBK 2 - 4 Robin Vall, Emilia Tuomela Tibblehallen CC
2022-02-03 21:00 150002049 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 2 Imtiaz Karim, Niklas Forsman Mörbyhallen
2022-02-20 12:30 150002047 Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 5 Niklas Forsman, Magnus Berg Ekilla Sporthall
2022-01-16 14:45 150002054 Vaxholms IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 4 Mattias Lönnborg, Niklas Forsman Vaxholm innebandyhallen
2022-01-16 16:30 150002055 Salems IF Herr (B) - Hässelby SK IBK (B) 12 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
2022-02-13 15:15 150002053 Runby IBK - Rosersberg Arlanda IBK 9 - 3 Christian Högberg, Niklas Forsman Väsby skolan
2022-02-13 16:00 150002052 IBF Offensiv Lidingö (B) - Erikslunds KF 8 - 1 Kenny Ly, Erik Palmertz Torsviks Idrottshall
2022-02-17 20:00 150002051 Sundbybergs IK - Danderyds SK IBF 3 - 12 Jesper Axelsson, Jonas Edström Hallonbergshallen
2022-01-29 13:00 150002058 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 4 Johan Hessing, Imtiaz Karim Rosershallen
2022-01-30 12:30 150002056 Salems IF Herr (B) - Vaxholms IBF (A) 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2022-01-30 13:15 150002059 Erikslunds KF - Sundbybergs IK 2 - 6 Christian Högberg, Andreas Persson Stenberg Tibblehallen CC
2022-02-08 20:00 150002060 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF 3 - 7 Svedje Ohlson, Imtiaz Karim Riddersvik
2022-03-17 20:15 150002057 Älvsjö AIK IBF (B) - Runby IBK 3 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-02-05 15:00 150002061 Sundbybergs IK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 7 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2022-02-06 14:45 150002064 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-02-06 19:15 150002065 Danderyds SK IBF - Erikslunds KF 7 - 3 Johannes Ekenberg, Jakub Horyna Mörbyhallen
2022-02-06 20:45 150002062 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 7 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2022-03-12 14:45 150002063 Runby IBK - Salems IF Herr (B) 6 - 6 Erik Palmertz, Mauricio Castillo Väsby skolan
2022-02-25 19:30 150002069 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF 2 - 3 Fabian Fahimi, Anders Haag Ekilla Sporthall
2022-02-26 11:30 150002070 Hässelby SK IBK (B) - Erikslunds KF 9 - 5 Johnny Mikael Claesson, Aarre Hietanen Hässelbyhallen
2022-02-26 14:00 150002068 Älvsjö AIK IBF (B) - Sundbybergs IK 10 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kämpetorpshallen 2
2022-02-27 14:30 150002066 Vaxholms IBF (A) - Runby IBK 6 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-02-27 14:30 150002067 Salems IF Herr (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Skogsängshallen
2022-03-05 13:00 150002071 Sundbybergs IK - Salems IF Herr (B) 5 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Erik Palmertz Hallonbergshallen
2022-03-06 12:00 150002073 Runby IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 William Albrecht, Jonas Edström Väsby skolan
2022-03-06 13:15 150002074 Erikslunds KF - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 7 Maryan Hrabovuk, Robert Lindén Säfström Tibblehallen CC
2022-03-06 15:45 150002075 Danderyds SK IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 12 Johnn Wahlgren, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2022-03-06 20:45 150002072 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vaxholms IBF (A) 7 - 5 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Torsviks Idrottshall
2022-03-20 13:00 150002079 Älvsjö AIK IBF (B) - Erikslunds KF 7 - 4 Linus Söderblom, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-03-20 14:00 150002076 Runby IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 6 William Hilmersson, Stefano Bianque Väsby skolan
2022-03-20 14:45 150002080 Hässelby SK IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2022-03-20 16:15 150002078 Salems IF Herr (B) - Danderyds SK IBF 4 - 1 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Skogsängshallen
2022-03-20 17:00 150002077 Vaxholms IBF (A) - Sundbybergs IK 12 - 1 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-03-26 13:30 150002083 Rosersberg Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 5 Anton Fritshammar, Stefano Bianque Ekilla Sporthall
2022-03-26 15:15 150002081 Sundbybergs IK - Runby IBK 6 - 9 Erik Palmertz, Niklas Forsman Hallonbergshallen
2022-03-27 13:30 150002084 Erikslunds KF - Salems IF Herr (B) 12 - 9 Stefano Bianque, Fredrik Hallenberg Tibblehallen CC
2022-03-27 17:45 150002085 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) 9 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Mörbyhallen
2022-03-27 20:45 150002082 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 7 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Torsviks Idrottshall
2022-03-29 20:35 150002089 Salems IF Herr (B) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 5 Magnus Berg, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2022-04-02 14:45 150002090 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 6 Elin Holm, Jonas Holm Hässelbyhallen
2022-04-03 12:00 150002087 Runby IBK - Danderyds SK IBF 10 - 7 Erik Palmertz, Christian Högberg Väsby skolan
2022-04-03 15:00 150002088 Vaxholms IBF (A) - Erikslunds KF 7 - 5 Nicklas Sundgren, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2022-04-03 17:00 150002086 IBF Offensiv Lidingö (B) - Sundbybergs IK 9 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Torsviks Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF 18 13 2 3 124-91 33 41
2. Vaxholms IBF (A) 18 12 1 5 121-86 35 37
3. Runby IBK 18 11 3 4 130-102 28 36
4. Älvsjö AIK IBF (B) 18 10 3 5 117-75 42 33
5. Hässelby SK IBK (B) 18 9 2 7 101-104 -3 29
6. IBF Offensiv Lidingö (B) 18 7 2 9 89-98 -9 23
7. Salems IF Herr (B) 18 7 1 10 116-113 3 22
8. Rosersberg Arlanda IBK 18 5 2 11 78-106 -28 17
9. Sundbybergs IK 18 4 2 12 88-136 -48 14
10. Erikslunds KF 18 2 2 14 71-124 -53 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 20:00 150003002 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Didrik Axen, Johan Nima Ingarö Sporthall
2021-09-26 15:30 150003003 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 5 Svedje Ohlson, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2021-09-26 15:30 150003005 Sköndals IK (A) - Västerhaninge IBK (A) 5 - 1 Alexander Rosén, Anthon Rosén Sköndalshallen
2021-09-26 16:30 150003001 FBI Tullinge (B) - Huvudstadens IBK 8 - 8 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tullingehallen
2021-12-07 20:15 150003004 Huddinge IBS - Hammarbyhöjden IBK 5 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Fleminghallen A
2021-10-02 13:15 150003006 Västerhaninge IBK (A) - Huddinge IBS 4 - 9 Anthon Rosén, Alexander Rosén Åbyhallen - Haninge
2021-10-02 15:15 150003009 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 6 Alexander Hellström, Anders Westerberg Värmdö sporthall
2021-10-03 18:30 150003008 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 12 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2021-10-03 19:30 150003007 Hammarbyhöjden IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Västertorpshallen
2021-11-14 15:00 150003010 Huvudstadens IBK - Sköndals IK (A) 8 - 10 Kari Malmros, Johan Larsson Sköndalshallen
2021-10-15 20:00 150003012 Ingarö IF (A) - Hammarbyhöjden IBK 9 - 7 Kevin Helly, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2021-10-16 10:00 150003013 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Skogåshallen
2021-10-16 11:45 150003014 Huddinge IBS - Sköndals IK (A) 5 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Fleminghallen A
2021-10-17 15:45 150003015 Värmdö IF (B) - Huvudstadens IBK 10 - 6 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2021-10-17 20:15 150003011 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) 11 - 3 William Albrecht, Aarre Hietanen Tullingehallen
2021-10-23 14:15 150003017 Västerhaninge IBK (A) - Ingarö IF (A) 4 - 9 Aldin Imamovic, Christoffer Markovski Åbyhallen - Haninge
2021-10-24 18:15 150003018 Hammarbyhöjden IBK - FBI Tullinge (B) 0 - 3 Linus Söderblom, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2021-10-24 18:15 150003019 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (B) 3 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2021-10-24 18:45 150003020 Huvudstadens IBK - Huddinge IBS 4 - 16 Håkan Taxén, Jonas Edström Sköndalshallen
2021-10-24 20:30 150003016 Sköndals IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 5 Håkan Taxén, Jonas Edström Sköndalshallen
2021-11-05 20:00 150003022 Ingarö IF (A) - Sköndals IK (A) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2021-11-06 16:15 150003021 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK (A) 6 - 7 Manne Jahnsson, Osama Abaied Tullingehallen
2021-11-07 15:30 150003023 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huddinge IBS 7 - 7 Johan Nima, Imtiaz Karim Skogåshallen
2021-11-07 16:45 150003025 Värmdö IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 3 - 5 Osama Abaied, Alexander Mattsson Värmdö sporthall
2021-11-07 18:30 150003024 Vendelsö IK (A) - Huvudstadens IBK 5 - 8 Kari Malmros, Jouni Kekkonen Lyckeby Sporthall
2021-11-20 11:45 150003026 Huddinge IBS - Ingarö IF (A) 8 - 4 Kari Malmros, Kent Budell Fleminghallen A
2021-11-20 12:45 150003028 Västerhaninge IBK (A) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Nicklas Sundgren, Aldin Imamovic Åbyhallen - Haninge
2021-11-21 15:45 150003027 Sköndals IK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Sköndalshallen
2021-11-21 17:30 150003030 Huvudstadens IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 5 Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2021-11-21 19:00 150003029 Hammarbyhöjden IBK - Vendelsö IK (A) 7 - 6 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Västertorpshallen
2021-11-26 20:00 150003032 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 8 Kari Malmros, William Albrecht Ingarö Sporthall
2021-11-28 15:00 150003035 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (A) 9 - 9 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Värmdö sporthall
2021-11-28 17:45 150003031 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 0 - 12 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2021-11-28 18:15 150003034 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK (A) 2 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Lyckeby Sporthall
2021-11-28 19:00 150003033 Hammarbyhöjden IBK - Huvudstadens IBK 11 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Västertorpshallen
2021-12-04 11:45 150003037 Huddinge IBS - Värmdö IF (B) 5 - 5 Kent Budell, Arash Sohrevardi Fleminghallen A
2021-12-04 13:45 150003039 Västerhaninge IBK (A) - Hammarbyhöjden IBK 8 - 9 Kari Malmros, Erik Palmertz Åbyhallen - Haninge
2021-12-04 15:30 150003036 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 1 William Albrecht, Aarre Hietanen Skogåshallen
2021-12-05 18:45 150003040 Huvudstadens IBK - Ingarö IF (A) 8 - 9 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2021-12-05 20:30 150003038 Sköndals IK (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 3 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2021-12-11 13:00 150003042 Västerhaninge IBK (A) - Huvudstadens IBK 7 - 10 Elin Holm, Emilia Tuomela Åbyhallen - Haninge
2021-12-12 12:45 150003045 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 6 Ola Bigestans, Robin Vall Värmdö sporthall
2021-12-12 13:45 150003044 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 0 - 10 Kari Malmros, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2021-12-12 17:45 150003041 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 7 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Tullingehallen
2021-12-12 19:45 150003043 Hammarbyhöjden IBK - Sköndals IK (A) 5 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Västertorpshallen
2022-01-08 12:45 150003046 Västerhaninge IBK (A) - Sköndals IK (A) 7 - 11 Jesper Axelsson, Johan Larsson Åbyhallen - Haninge
2022-01-09 17:00 150003049 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) 7 - 6 Aarre Hietanen, Kent Budell Värmdö sporthall
2022-01-09 19:00 150003048 Vendelsö IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 13 Volodar Ilyk, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2022-01-09 19:45 150003047 Hammarbyhöjden IBK - Huddinge IBS 7 - 8 Kent Budell, Erik Palmertz Västertorpshallen
2022-02-20 20:15 150003050 Huvudstadens IBK - FBI Tullinge (B) 6 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Osama Abaied Sköndalshallen
2022-01-16 15:45 150003055 Sköndals IK (A) - Huvudstadens IBK 9 - 9 Aldin Imamovic, Linus Söderblom Sköndalshallen
2022-01-16 17:15 150003051 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) 10 - 7 Jan Erik Kristofersson, Aarre Hietanen Tullingehallen
2022-02-08 19:15 150003054 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK (A) 7 - 4 William Albrecht, Jesper Axelsson Fleminghallen A
2022-02-11 20:00 150003052 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 1 Kari Malmros, Alexander Mattsson Ingarö Sporthall
2022-03-12 10:00 150003053 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 5 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Skogåshallen
2022-01-30 17:00 150003056 Sköndals IK (A) - Huddinge IBS 1 - 6 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Sköndalshallen
2022-01-30 18:15 150003059 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Lyckeby Sporthall
2022-01-30 18:45 150003060 Huvudstadens IBK - Värmdö IF (B) 9 - 13 Linus Söderblom, Jonas Edström Sköndalshallen
2022-02-20 21:00 150003058 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF (A) 9 - 6 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Sjöstadshallen
2022-02-24 20:15 150003057 Västerhaninge IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Johan Hessing Åbyhallen - Haninge
2022-02-05 15:00 150003065 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Manne Jahnsson, Osama Abaied Värmdö sporthall
2022-02-12 17:00 150003061 FBI Tullinge (B) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 6 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Tullingehallen
2022-02-18 20:00 150003062 Ingarö IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 3 Kenny Ly, Jouni Kekkonen Ingarö Sporthall
2022-03-22 20:00 150003064 Huddinge IBS - Huvudstadens IBK 11 - 1 Mauricio Castillo, Aldin Imamovic Fleminghallen A
2022-03-29 20:45 150003063 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Sköndals IK (A) 3 - 3 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Skogåshallen
2022-02-19 11:45 150003066 Huddinge IBS - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Fleminghallen A
2022-02-26 14:00 150003068 Västerhaninge IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 7 Erik Palmertz, Håkan Taxén Åbyhallen - Haninge
2022-02-27 11:15 150003067 Sköndals IK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 2 Linus Löfstedt, Osama Abaied Sköndalshallen
2022-02-27 13:00 150003070 Huvudstadens IBK - Vendelsö IK (A) 10 - 6 Osama Abaied, Linus Löfstedt Sköndalshallen
2022-02-27 18:30 150003069 Hammarbyhöjden IBK - Värmdö IF (B) 5 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Västertorpshallen
2022-03-04 20:00 150003072 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS 6 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ingarö Sporthall
2022-03-05 12:30 150003071 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (A) 3 - 6 Johnny Mikael Claesson, Håkan Taxén Tullingehallen
2022-03-05 15:15 150003075 Värmdö IF (B) - Västerhaninge IBK (A) 5 - 6 Johnn Wahlgren, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2022-03-06 13:45 150003073 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huvudstadens IBK 7 - 7 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Skogåshallen
2022-03-06 16:00 150003074 Vendelsö IK (A) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 7 Niklas Lundberg, Aarre Hietanen Lyckeby Sporthall
2022-03-19 11:45 150003077 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 9 - 3 Tobias Berger, Anton Fritshammar Fleminghallen A
2022-03-19 13:00 150003079 Västerhaninge IBK (A) - Vendelsö IK (A) 11 - 4 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Åbyhallen - Haninge
2022-03-19 16:30 150003076 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Ingarö IF (A) 5 - 7 Maryan Hrabovuk, Erik Palmertz Skogåshallen
2022-03-20 16:30 150003078 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (B) 13 - 1 Jesper Axelsson, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2022-03-20 19:45 150003080 Huvudstadens IBK - Hammarbyhöjden IBK 6 - 8 Sabina Åström, Jesper Axelsson Sköndalshallen
2022-03-25 20:00 150003082 Ingarö IF (A) - Huvudstadens IBK 13 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Ingarö Sporthall
2022-03-26 15:00 150003081 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 3 Johan Hessing, Aarre Hietanen Tullingehallen
2022-03-27 14:30 150003085 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS 4 - 8 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2022-03-27 18:15 150003084 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK (A) 2 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2022-03-27 19:00 150003083 Hammarbyhöjden IBK - Västerhaninge IBK (A) 7 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-04-01 20:00 150003086 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 6 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2022-04-02 11:45 150003088 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 10 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Fleminghallen A
2022-04-03 13:30 150003089 Sköndals IK (A) - Hammarbyhöjden IBK 9 - 7 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Sköndalshallen
2022-04-03 15:15 150003087 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogåshallen
2022-04-03 15:15 150003090 Huvudstadens IBK - Västerhaninge IBK (A) 13 - 5 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 18 14 2 2 144-65 79 44
2. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 18 11 4 3 106-75 31 37
3. Ingarö IF (A) 18 11 1 6 122-106 16 34
4. Hammarbyhöjden IBK 18 11 1 6 111-97 14 34
5. Sköndals IK (A) 18 9 4 5 116-86 30 31
6. FBI Tullinge (B) 18 8 1 9 97-101 -4 25
7. Värmdö IF (B) 18 6 3 9 112-121 -9 21
8. Huvudstadens IBK 18 5 3 10 129-160 -31 18
9. Västerhaninge IBK (A) 18 5 1 12 85-120 -35 16
10. Vendelsö IK (A) 18 0 0 18 63-154 -91 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis