Röd Klass F15-16 år (2021/22)

Gruppspel
Pantamera F Norra Röd Gr2 (-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 10:30 141400002 Värnamo IK F06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 3 - 4 Johan Ferm, Alexander Gonzalez Värnamo Sporthall
2021-10-02 15:00 141400004 Månsarps IBK F06-07 - KFUM Jönköping F07 2 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Norrahammars Sporthall
2021-10-03 12:00 141400005 IBF Tranås F07 - Hovshaga AIF F06 3 - 3 Kim Bjurek, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2021-10-03 14:00 141400003 Vimmerby IBK F06 - Månsarps IBK F05 2 - 1 Torbjörn Klasson, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2021-10-17 10:00 141400001 Sävsjö IBK F05-07 - Jönköpings IK F06-07 3 - 10 Viktor Bringstam, Michael Johansson Sävsjö Sporthall
2021-10-08 19:30 141400009 Månsarps IBK F05 - Värnamo IK F06-07 4 - 2 Oscar Persson, Andreas Karlsson Norrahammars Sporthall
2021-10-09 11:00 141400008 KFUM Jönköping F07 - Vimmerby IBK F06 5 - 2 Anders Perman, Gustav Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-09 13:00 141400010 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Sävsjö IBK F05-07 6 - 1 Peter Nykvist, Daniel Persson Habo Sporthall A-hall
2021-10-09 13:30 141400006 Jönköpings IK F06-07 - IBF Tranås F07 0 - 3 Lucas Rosén, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-10-09 16:00 141400007 Hovshaga AIF F06 - Månsarps IBK F06-07 2 - 8 Pascal Saalmuller, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2021-10-16 11:30 141400011 Jönköpings IK F06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 8 - 2 Nicklas Bard, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-16 12:00 141400012 Sävsjö IBK F05-07 - Månsarps IBK F05 2 - 4 Jonas Jägerby, Michael Johansson Hofgårdshallen
2021-10-16 12:00 141400014 Vimmerby IBK F06 - Hovshaga AIF F06 2 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vimmerby Idrottshall
2021-10-17 15:00 141400013 Värnamo IK F06-07 - KFUM Jönköping F07 3 - 5 Kim Westlund, Örjan Stenberg Tinas Ö
2022-02-23 19:00 141400015 IBF Tranås F07 - Månsarps IBK F06-07 4 - 1 Jonas Jägerby, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2021-10-23 13:00 141400016 Värnamo IK F06-07 - Jönköpings IK F06-07 2 - 5 Suvad Kaltak, Andreas Karlsson Tinas Ö
2021-10-23 13:30 141400019 IBF Tranås F07 - Månsarps IBK F05 2 - 0 Oscar Tjärnström, Lars Öst Tranås Idrottshall
2021-10-23 14:00 141400017 Vimmerby IBK F06 - Sävsjö IBK F05-07 8 - 1 Jonas Jägerby, Michael Johansson Vimmerby Idrottshall
2021-10-24 14:00 141400020 Hovshaga AIF F06 - KFUM Jönköping F07 1 - 3 Marcus Ingolf, Johnny Edh Hovshaga Sporthall
2021-10-24 15:00 141400018 Månsarps IBK F06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 4 - 0 Oscar Persson, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2021-10-30 09:00 141400022 KFUM Jönköping F07 - IBF Tranås F07 0 - 1 Johnny Edh, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-30 11:30 141400025 Jönköpings IK F06-07 - Hovshaga AIF F06 3 - 1 Kim Westlund, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-30 12:00 141400021 Sävsjö IBK F05-07 - Värnamo IK F06-07 3 - 6 Alexander Gonzalez, Suvad Kaltak Hofgårdshallen
2021-10-31 15:30 141400024 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Vimmerby IBK F06 2 - 4 Peter Nykvist, Mattias Tokic Habo Sporthall C
2021-12-22 19:30 141400023 Månsarps IBK F05 - Månsarps IBK F06-07 1 - 3 Anders Perman, Alva Perman Barnarps Sporthall
2021-11-13 16:00 141400026 Vimmerby IBK F06 - Jönköpings IK F06-07 3 - 4 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2021-11-13 17:00 141400030 KFUM Jönköping F07 - Månsarps IBK F05 2 - 0 Nicklas Bard, Magnus Davidsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-14 12:00 141400028 IBF Tranås F07 - Sävsjö IBK F05-07 7 - 2 Hannes Ragnar, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2021-11-14 14:00 141400029 Hovshaga AIF F06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 3 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2021-11-14 15:00 141400027 Månsarps IBK F06-07 - Värnamo IK F06-07 4 - 0 Peter Nykvist, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2021-11-20 12:00 141400031 Sävsjö IBK F05-07 - Månsarps IBK F06-07 1 - 10 Oscar Tjärnström, Lars Öst Hofgårdshallen
2021-11-20 13:00 141400032 Värnamo IK F06-07 - Vimmerby IBK F06 5 - 6 Oscar Persson, Kim Bjurek Tinas Ö
2021-11-21 13:30 141400035 Jönköpings IK F06-07 - KFUM Jönköping F07 1 - 3 Kim Westlund, Örjan Stenberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-21 15:30 141400034 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - IBF Tranås F07 3 - 7 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Habo Sporthall C
2021-11-21 17:00 141400033 Månsarps IBK F05 - Hovshaga AIF F06 3 - 3 Kim Westlund, Örjan Stenberg Norrahammars Sporthall
2021-11-27 12:00 141400037 IBF Tranås F07 - Vimmerby IBK F06 3 - 2 Oscar Tjärnström, Oskar Lööke Tranås Idrottshall
2021-11-27 14:00 141400038 Hovshaga AIF F06 - Värnamo IK F06-07 5 - 2 Robin Töth, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2021-11-27 15:00 141400039 KFUM Jönköping F07 - Sävsjö IBK F05-07 9 - 1 Alva Perman, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-28 15:00 141400036 Månsarps IBK F06-07 - Jönköpings IK F06-07 5 - 1 Suvad Kaltak, Sakib Batic Norrahammars Sporthall
2021-11-28 17:00 141400040 Månsarps IBK F05 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 4 - 2 Sakib Batic, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2021-12-04 13:45 141400041 Sävsjö IBK F05-07 - Hovshaga AIF F06 0 - 9 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hofgårdshallen
2021-12-05 11:30 141400044 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - KFUM Jönköping F07 4 - 5 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Habo Sporthall C
2021-12-05 11:30 141400045 Jönköpings IK F06-07 - Månsarps IBK F05 2 - 1 Adam Nikolausson, Jonas Säleby Stadsgården, Råslätt
2021-12-05 13:00 141400042 Värnamo IK F06-07 - IBF Tranås F07 2 - 3 Anders Perman, Alva Perman Tinas Ö
2022-02-26 15:00 141400043 Månsarps IBK F06-07 - Vimmerby IBK F06 5 - 4 Gustav Jarnegren, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2021-12-11 14:00 141400046 Hovshaga AIF F06 - IBF Tranås F07 1 - 4 Bengt Helgesson, Robin Töth Hovshaga Sporthall
2021-12-11 16:00 141400047 KFUM Jönköping F07 - Månsarps IBK F06-07 1 - 4 Mattias Tokic, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-12 11:30 141400050 Jönköpings IK F06-07 - Sävsjö IBK F05-07 9 - 0 Josef Bard, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-12 19:00 141400048 Månsarps IBK F05 - Vimmerby IBK F06 7 - 3 Jonas Kvant, Daniel Persson Norrahammars Sporthall
2022-02-26 11:40 141400049 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Värnamo IK F06-07 4 - 2 Jens Axelsson, Claes Axelsson Alléhallen
2021-12-18 14:30 141400052 Värnamo IK F06-07 - Månsarps IBK F05 3 - 2 Alexander Gonzalez, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2021-12-18 15:30 141400051 Sävsjö IBK F05-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 4 - 4 Suvad Kaltak, Lars Öst Hofgårdshallen
2021-12-19 13:00 141400055 IBF Tranås F07 - Jönköpings IK F06-07 6 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2021-12-19 14:00 141400053 Vimmerby IBK F06 - KFUM Jönköping F07 6 - 6 Torbjörn Klasson, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2021-12-19 15:00 141400054 Månsarps IBK F06-07 - Hovshaga AIF F06 2 - 2 Peter Nykvist, Johan Söderman Norrahammars Sporthall
2021-10-17 15:00 141400056 Månsarps IBK F06-07 - IBF Tranås F07 1 - 3 Magnus Davidsson, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2022-01-15 10:30 141400060 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Jönköpings IK F06-07 1 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Habo Sporthall A-hall
2022-01-16 16:30 141400057 Hovshaga AIF F06 - Vimmerby IBK F06 4 - 4 Robin Töth, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2022-02-20 12:00 141400059 Månsarps IBK F05 - Sävsjö IBK F05-07 2 - 2 Peter Nykvist, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2022-03-20 10:00 141400058 KFUM Jönköping F07 - Värnamo IK F06-07 5 - 6 Kalle Rygert, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-22 13:45 141400061 Sävsjö IBK F05-07 - Vimmerby IBK F06 2 - 8 Christian Österström, Michael Johansson Hofgårdshallen
2022-01-23 17:00 141400063 Månsarps IBK F05 - IBF Tranås F07 0 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2022-02-01 19:00 141400065 Jönköpings IK F06-07 - Värnamo IK F06-07 5 - 2 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-12 11:00 141400062 KFUM Jönköping F07 - Hovshaga AIF F06 2 - 4 Nicklas Bard, Claes Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-12 12:00 141400064 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Månsarps IBK F06-07 1 - 4 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Habo Sporthall C
2022-01-29 10:00 141400069 IBF Tranås F07 - KFUM Jönköping F07 7 - 1 Anders A Nilsson, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2022-02-10 19:00 141400066 Värnamo IK F06-07 - Sävsjö IBK F05-07 10 - 2 Suvad Kaltak, Oscar Persson Tinas Ö
2022-02-19 14:00 141400067 Vimmerby IBK F06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 3 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2022-03-16 19:30 141400068 Månsarps IBK F06-07 - Månsarps IBK F05 4 - 0 Gustav Perman, Alva Perman Barnarps Sporthall
2022-03-19 14:00 141400070 Hovshaga AIF F06 - Jönköpings IK F06-07 6 - 4 Mirza Karisik, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2022-02-05 13:00 141400072 Värnamo IK F06-07 - Månsarps IBK F06-07 3 - 2 Tina Sandberg, Suvad Kaltak Tinas Ö
2022-02-05 13:45 141400071 Sävsjö IBK F05-07 - IBF Tranås F07 0 - 6 Nicklas Bard, Andreas Karlsson Hofgårdshallen
2022-02-06 15:00 141400074 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Hovshaga AIF F06 4 - 7 Daniel Pettersson, Jonny Nilsson Habo Sporthall A-hall
2022-02-06 15:30 141400075 Jönköpings IK F06-07 - Vimmerby IBK F06 5 - 2 Ebba Bladh, Alva Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-06 17:00 141400073 Månsarps IBK F05 - KFUM Jönköping F07 1 - 1 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Norrahammars Sporthall
2022-02-10 16:50 141400080 KFUM Jönköping F07 - Jönköpings IK F06-07 0 - 1 Daniel Pettersson, Kalle Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-12 12:00 141400076 Vimmerby IBK F06 - Värnamo IK F06-07 6 - 3 Johan Palm, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2022-02-19 14:00 141400079 Hovshaga AIF F06 - Månsarps IBK F05 7 - 0 Irma Korac, Annie Nordmark Hovshaga Sporthall
2022-02-20 12:00 141400078 IBF Tranås F07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 5 - 0 Josef Albertsson, Jonas Jägerby Tranås Idrottshall
2022-02-20 16:00 141400077 Månsarps IBK F06-07 - Sävsjö IBK F05-07 4 - 4 Peter Nykvist, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2022-02-27 10:00 141400084 Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 - Månsarps IBK F05 3 - 1 Kim Westlund, Viktoria Wallström Habo Sporthall A-hall
2022-03-05 12:00 141400083 Vimmerby IBK F06 - IBF Tranås F07 1 - 2 Oscar Tjärnström, Adam Rydholm Vimmerby Idrottshall
2022-03-05 13:45 141400081 Sävsjö IBK F05-07 - KFUM Jönköping F07 3 - 5 Christian Österström, Michael Johansson Hofgårdshallen
2022-03-05 17:15 141400082 Värnamo IK F06-07 - Hovshaga AIF F06 0 - 6 Alexander Gonzalez, Kim Westlund Tinas Ö
2022-03-06 11:30 141400085 Jönköpings IK F06-07 - Månsarps IBK F06-07 2 - 1 Jonas Kvant, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-11 19:30 141400086 Vimmerby IBK F06 - Månsarps IBK F06-07 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2022-03-12 12:00 141400088 Hovshaga AIF F06 - Sävsjö IBK F05-07 7 - 3 Lars Hjelm, Bengt Helgesson Hovshaga Sporthall
2022-03-12 17:00 141400089 KFUM Jönköping F07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 2 - 1 Alva Perman, Tina Sandberg KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-13 14:00 141400087 IBF Tranås F07 - Värnamo IK F06-07 WO (5 - 0) Tranås Idrottshall
2022-03-13 17:00 141400090 Månsarps IBK F05 - Jönköpings IK F06-07 3 - 3 Kim Westlund, Viktoria Wallström Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås F07 18 17 1 0 76-19 57 52
2. Jönköpings IK F06-07 18 12 1 5 68-44 24 37
3. Månsarps IBK F06-07 18 10 2 6 68-37 31 32
4. KFUM Jönköping F07 18 10 2 6 58-48 10 32
5. Hovshaga AIF F06 18 8 5 5 73-53 20 29
6. Vimmerby IBK F06 18 8 3 7 71-63 8 27
7. Månsarps IBK F05 18 4 4 10 34-51 -17 16
8. Fagerhult Habo IBK Ungdom F06 18 5 1 12 49-70 -21 16
9. Värnamo IK F06-07 18 5 0 13 54-76 -22 15
10. Sävsjö IBK F05-07 18 0 3 15 34-124 -90 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-28 19:00 141401003 CL98IC F05-07 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 3 - 1 Martin Skov Nielsen, Daniel Gyllander Allaktivitetshuset, Rockneby
2021-10-01 19:00 141401005 Nässjö IBF F05-06 - Nybro IBK F05-06 1 - 3 Adam Rydholm, Jonas Jägerby Nässjö Sporthall
2021-10-02 17:30 141401004 Ingelstad IBK F05-06 - Ljungby IB F05-06 4 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Ingelstads Sporthall
2021-10-03 15:00 141401002 Slätafly/SK IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 4 - 5 Robert Risberg, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2022-03-19 11:30 141401001 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 4 - 4 Pascal Saalmuller, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2021-10-08 19:30 141401009 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Slätafly/SK IBK F05-06 3 - 3 Jan Karlsson, Oskar Kedmalm Färjehallen
2021-10-09 13:00 141401010 FBC Karlskrona F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 4 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2021-10-09 16:00 141401006 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Nässjö IBF F05-06 2 - 3 Peter Rosholm, Edvin Nordek Alvesta Sporthall
2021-11-07 14:00 141401008 Ljungby IB F05-06 - CL98IC F05-07 4 - 17 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2021-11-14 16:00 141401007 Nybro IBK F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 1 - 4 Andreas Nilsson, Jan Karlsson OG-Hallen
2021-10-16 12:30 141401014 CL98IC F05-07 - Nybro IBK F05-06 7 - 1 Oskar Kedmalm, Jan Karlsson Falkenbergshallen
2021-10-17 13:30 141401012 Växjö IBK Utveckling F07/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 4 - 2 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Fortnox Arena A-hall
2021-10-17 14:00 141401013 Slätafly/SK IBK F05-06 - Ljungby IB F05-06 3 - 3 Robert Risberg, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2021-10-17 14:00 141401015 Nässjö IBF F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 3 - 2 Jonas Jägerby, Ali Al-salem Nässjö Sporthall
2021-11-09 19:15 141401011 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 3 - 2 Annie Nordmark, Therese Spjut Gemla Sporthall
2021-10-23 11:00 141401017 CL98IC F05-07 - Växjö IBK Utveckling F07/1 6 - 2 Oskar Kedmalm, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2021-10-23 13:00 141401020 Nybro IBK F05-06 - Ljungby IB F05-06 3 - 6 Anders Stenberg, Martin Skov Nielsen OG-Hallen
2021-10-24 14:00 141401016 Slätafly/SK IBK F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 3 - 2 Malou Hallström, Pelle Hallström Torsås Sporthall
2021-11-06 14:00 141401019 Nässjö IBF F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 2 - 5 Adam Rydholm, Jonas Säleby Handskerydshallen
2021-11-30 19:00 141401018 Ingelstad IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 5 - 3 Kevin Andersson, Robin Töth Ingelstads Sporthall
2021-10-29 19:30 141401023 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Ingelstad IBK F05-06 1 - 8 Ulrika Harrysson, Malte Blomqvist Smaragdhallen
2021-10-31 10:30 141401022 Ljungby IB F05-06 - Nässjö IBF F05-06 1 - 2 Lars Hjelm, Kevin Andersson Innebandyhallen
2021-10-31 15:15 141401025 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Nybro IBK F05-06 2 - 3 Edvin Nordek, Pascal Saalmuller Alvesta Sporthall
2022-02-12 15:00 141401024 FBC Karlskrona F05-06 - CL98IC F05-07 1 - 2 Bengt Andersson, Christer Jonsson Vedeby Sporthall A
2022-03-20 15:30 141401021 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Slätafly/SK IBK F05-06 2 - 3 Irma Korac, Annie Nordmark Fortnox Arena A-hall
2021-11-13 11:00 141401029 Nybro IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 2 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson OG-Hallen
2021-11-13 12:30 141401026 CL98IC F05-07 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 7 - 4 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Falkenbergshallen
2021-11-13 12:30 141401030 Ljungby IB F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 1 - 2 Kim Bjurek, Oscar Persson Innebandyhallen
2021-11-13 14:00 141401028 Nässjö IBF F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 1 - 5 Jonas Säleby, Calle Sjövall Nässjö Sporthall
2021-11-13 15:45 141401027 Ingelstad IBK F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 6 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Ingelstads Sporthall
2021-11-20 16:00 141401033 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Nybro IBK F05-06 2 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Färjehallen
2021-11-21 12:30 141401031 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ingelstad IBK F05-06 4 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Fortnox Arena A-hall
2021-11-21 15:00 141401034 FBC Karlskrona F05-06 - Nässjö IBF F05-06 3 - 4 Christian Adolfsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2021-12-16 19:15 141401035 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Ljungby IB F05-06 2 - 4 Pascal Saalmuller, Robin Töth Gemla Sporthall
2022-03-03 19:30 141401032 Slätafly/SK IBK F05-06 - CL98IC F05-07 3 - 10 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Torsås Sporthall
2021-11-26 19:45 141401036 Ingelstad IBK F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 6 - 3 Pascal Saalmuller, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2021-11-27 13:00 141401038 Nybro IBK F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 1 - 6 Martin Skov Nielsen, Daniel Gyllander OG-Hallen
2021-11-27 13:00 141401040 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - FBC Karlskrona F05-06 1 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Färjehallen
2021-11-27 15:00 141401037 Nässjö IBF F05-06 - CL98IC F05-07 3 - 3 Kim Bjurek, Lars Öst Bodafors Sporthall
2021-11-28 11:00 141401039 Ljungby IB F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 4 - 11 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Innebandyhallen
2021-12-04 12:30 141401043 CL98IC F05-07 - Ingelstad IBK F05-06 4 - 3 Oskar Kedmalm, Jonas Hellberg Falkenbergshallen
2021-12-04 14:30 141401044 FBC Karlskrona F05-06 - Ljungby IB F05-06 10 - 0 Ulf Åberg, Christer Jonsson Vedeby Sporthall A
2021-12-05 15:15 141401045 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 3 - 2 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2021-12-30 14:00 141401041 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Nybro IBK F05-06 5 - 2 Filip Karlsson, Lars Hjelm Fortnox Arena A-hall
2022-03-05 12:30 141401042 Slätafly/SK IBK F05-06 - Nässjö IBF F05-06 6 - 5 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Torsås Sporthall
2021-12-10 19:30 141401048 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - CL98IC F05-07 1 - 0 Leffe Henryson, Malte Blomqvist Smaragdhallen
2021-12-11 13:00 141401046 Nybro IBK F05-06 - Nässjö IBF F05-06 2 - 6 Rolf Vatvedt, Ulf Åberg OG-Hallen
2021-12-11 13:00   Uppskj. 141401049 FBC Karlskrona F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 Uppskj. Vedeby Sporthall A
2021-12-11 16:00 141401050 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 5 - 2 Filip Karlsson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2021-12-12 12:30 141401047 Ljungby IB F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 6 - 2 Suvad Kaltak, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2021-12-18 12:30 141401053 CL98IC F05-07 - Ljungby IB F05-06 8 - 3 Martin Skov Nielsen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2021-12-18 13:45 141401054 Ingelstad IBK F05-06 - Nybro IBK F05-06 6 - 1 Daniel Gyllander, Ulf Åberg Ingelstads Sporthall
2021-12-18 16:00 141401055 Nässjö IBF F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 3 - 2 Jonas Säleby, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2021-12-19 17:00 141401052 Slätafly/SK IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 2 - 1 Jan Karlsson, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2022-03-13 16:30 141401051 Växjö IBK Utveckling F07/1 - FBC Karlskrona F05-06 4 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena A-hall
2022-01-15 11:30 141401059 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Växjö IBK Utveckling F07/1 1 - 5 Oskar Kedmalm, Anders Stenberg Smaragdhallen
2022-01-15 16:00 141401057 Nybro IBK F05-06 - CL98IC F05-07 1 - 6 Niklas Karlsson, Ulf Åberg OG-Hallen
2022-01-16 12:30 141401058 Ljungby IB F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 2 - 2 Johan Oxenmyr, Lars Hjelm Innebandyhallen
2022-02-12 19:00 141401056 Ingelstad IBK F05-06 - Nässjö IBF F05-06 8 - 5 Anton Zaitsev, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2022-03-20 16:30 141401060 FBC Karlskrona F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 4 - 2 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2022-01-22 13:30 141401065 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 5 - 5 Lars Hjelm, Irma Korac Alvesta Sporthall
2022-03-06 11:00 141401063 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Nässjö IBF F05-06 4 - 5 Martin Skov Nielsen, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2022-03-08 19:30 141401064 FBC Karlskrona F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 4 - 8 Michael König, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2022-03-18 19:00 141401061 Växjö IBK Utveckling F07/1 - CL98IC F05-07 9 - 5 Irma Korac, Therese Spjut Fortnox Arena A-hall
2022-03-20 12:30 141401062 Ljungby IB F05-06 - Nybro IBK F05-06 5 - 3 Pascal Saalmuller, Bengt Helgesson Innebandyhallen
2022-01-29 13:00   Uppskj. 141401070 Nybro IBK F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 Uppskj. OG-Hallen
2022-01-29 16:00 141401066 Slätafly/SK IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 3 - 7 Oliver Eriksson, Niklas Karlsson Torsås Sporthall
2022-03-09 20:00 141401067 CL98IC F05-07 - FBC Karlskrona F05-06 5 - 0 Frans Bladh, Martin Skov Nielsen Falkenbergshallen
2022-03-19 13:00 141401069 Nässjö IBF F05-06 - Ljungby IB F05-06 5 - 2 Johnny Edh, Christian Österström Bodafors Sporthall
2022-03-19 17:30 141401068 Ingelstad IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 4 - 4 Oliver Eriksson, Niklas Karlsson Ingelstads Sporthall
2022-02-05 11:30 141401073 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Ljungby IB F05-06 4 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Smaragdhallen
2022-02-05 12:00 141401075 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - CL98IC F05-07 2 - 8 Kristian Constantinescu, Robin Töth Gemla Sporthall
2022-02-05 13:00   Uppskj. 141401074 FBC Karlskrona F05-06 - Nybro IBK F05-06 Uppskj. Axel Carlsson, Robin Brunell Vedeby Sporthall A
2022-02-06 13:00 141401072 Slätafly/SK IBK F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 5 - 8 Stefan Karlsson, Martin Skov Nielsen Torsås Sporthall
2022-02-13 15:00 141401071 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Nässjö IBF F05-06 6 - 5 Annie Nordmark, Irma Korac Fortnox Arena B-hall
2022-02-13 14:30 141401080 Ljungby IB F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 4 - 7 Lars Hjelm, Therese Spjut Innebandyhallen
2022-02-18 19:30 141401076 CL98IC F05-07 - Slätafly/SK IBK F05-06 10 - 1 Bengt Andersson, Alexia Rasmussen Falkenbergshallen
2022-02-18 19:45 141401077 Ingelstad IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 7 - 4 Filip Karlsson, Pascal Saalmuller Ingelstads Sporthall
2022-02-19 13:00 141401079 Nybro IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 2 - 2 Anders Stenberg, Oliver Eriksson OG-Hallen
2022-02-26 15:00 141401078 Nässjö IBF F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 Bodafors Sporthall
2022-03-05 13:00 141401084 FBC Karlskrona F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 3 - 2 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2022-03-05 13:45 141401085 Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 - Ingelstad IBK F05-06 2 - 3 Kristian Constantinescu, Peter Rosholm Alvesta Sporthall
2022-03-05 16:30 141401081 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ljungby IB F05-06 8 - 0 Therese Spjut, Suvad Kaltak Fortnox Arena B-hall
2022-03-05 19:00 141401083 CL98IC F05-07 - Nässjö IBF F05-06 5 - 2 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam SBB Arena
2022-03-06 17:30 141401082 Slätafly/SK IBK F05-06 - Nybro IBK F05-06 6 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2022-03-12 12:30 141401089 Ljungby IB F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 Innebandyhallen
2022-03-12 13:45 141401086 Ingelstad IBK F05-06 - CL98IC F05-07 4 - 5 Peter Rosholm, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2022-03-12 16:00 141401088 Nybro IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 2 - 6 Andreas Nilsson, Niklas Karlsson OG-Hallen
2022-03-13 10:30 141401087 Nässjö IBF F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 6 - 6 Oscar Tjärnström, Lars Öst Nässjö Sporthall
2022-03-13 13:30 141401090 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06 0 - 8 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Färjehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC F05-07 18 15 1 2 111-45 66 46
2. Ingelstad IBK F05-06 18 12 2 4 92-60 32 38
3. Växjö IBK Utveckling F07/ 1 18 11 3 4 92-61 31 36
4. Nässjö IBF F05-06 17 8 2 7 61-65 -4 26
5. Slätafly/ SK IBK F05-06 17 6 5 6 64-78 -14 23
6. FBC Karlskrona F05-06 14 6 1 7 49-46 3 19
7. Alvesta IBK / Gransholms IF F05-06 17 5 2 10 58-63 -5 17
8. FBC Kalmarsund Ungdom F05 18 4 4 10 38-59 -21 16
9. Ljungby IB F05-06 17 4 3 10 51-93 -42 15
10. Nybro IBK F05-06 16 2 1 13 29-75 -46 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis