Träningsmatcher SmIBF Herr (2021/22)

Övriga matcher
Träningsmatcher SmIBF Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-06-13 19:00 143100001 Aneby SK (H4) - KFUM Jönköping (HJ) 6 - 11 Håkan Söderman, Niklas Dahlberg FB-hallen
2021-08-01 14:30 143100013 FBC Karlskrona (H2) - Nybro IBK (H2) 3 - 1 Henrik Gilliusson, Edo Sabanovic Vedeby Sporthall A
2021-08-06 19:00 143100027 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 6 - 7 Håkan Söderman, Andreas Holm Fortnox Arena A-hall
2021-08-07 13:00 143100002 Jönköpings IK (SSL) - Lindås Rasta IBK (HA) 11 - 8 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-08-07 15:00 143100022 Mullsjö AIS (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) 8 - 7 Håkan Söderman, Patrik Trofast Nyhemshallen - Mullsjö
2021-08-08 16:00 143100030 Gransholms IF B (H4) - Alvesta IBK (H4) 9 - 6 Kevin Andersson, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2021-08-10 19:30 143100047 Ljungbyholms GOIF (H4) - Nybro IBK B (H4) 0 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Ljungbyholms Sporthall
2021-08-11 19:30 143100032 CL98IC (H1) - FBC Karlskrona (H2) 7 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Falkenbergshallen
2021-08-11 20:00 143100015 Slätafly/SK IBK (H2) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H1) 11 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Torsås Sporthall
2021-08-13 19:00 143100023 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Lerum (HA) 10 - 2 Håkan Söderman, Glenn Boström Nyhemshallen - Mullsjö
2021-08-13 19:30 143100043 Olofströms IBK (H1) - FBC Karlskrona (H2) 2 - 3 Andreas Nilsson, Linus Sandberg Olofströms Sporthall
2021-08-14 10:00 143100039 Hovshaga AIF (H1) - Moheda IBK (H2) 7 - 3 Stefan Karlsson, Filip Karlsson ATA-hallen - Moheda
2021-08-14 11:00 143100025 Jönköping IK Utveckling (H2) - Linköping FBC (H1) 0 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-08-14 14:00 143100016 Öjaby Sport IBK (H4) - Nybro IBK (H2) 5 - 5 Suvad Kaltak, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2021-08-14 14:00 143100003 Jönköpings IK (SSL) - Linköping IBK (SSLH) 5 - 4 Håkan Söderman, Glenn Boström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-08-14 16:00 143100034 Hovslätts IK (H1) - FBC Lerum (HA) 4 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Nyhemshallen - Mullsjö
2021-08-15 14:00 143100058 Gränna AIS (H2) - Solfjäderstaden IBK (H1) 6 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2021-08-15 14:00 143100020 FBC Kalmarsund (SSLH) - Nykvarns IBF Ungdom (HA) 7 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2021-08-15 15:30 143100014 FBC Karlskrona (H2) - Lönsboda IBK (H1) 9 - 3 Henrik Gilliusson, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall A
2021-08-15 16:00 143100031 Gransholms IF (H3) - Alvesta IBK (H4) 18 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Gemla Sporthall
2021-08-15 16:30 143100028 Växjö IBK (SSLH) - Warberg IC (HA) 4 - 3 Simon Broman, Martin Matti Fortnox Arena A-hall
2021-08-18 19:30 143100040 Växjö IBK Utveckling (H1) - Lagan IBK (HA) 3 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2021-08-19 18:30 143100065 Växjö IBK Utveckling (H1) - Tunet IBK (Nor) 6 - 7 Håkan Söderman, Jesper Rygert Fortnox Arena A-hall
2021-08-19 19:30 143100051 Vimmerby IBK (H1) - Westerviks IBK (H2) 12 - 6 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Vimmerby Idrottshall
2021-08-20 17:00 143100060 Linköping IBK (SSLH) - Höllvikens IBF (HA) 8 - 5 Håkan Söderman, Andreas Holm Fortnox Arena A-hall
2021-08-20 19:00 143100059 Hovshaga AIF (H1) - Tunet IBK (Nor) 5 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
2021-08-20 20:00 143100017 Fagerhult Habo IBK (HA) - Onyx IBK (HA) 4 - 1 Simon Broman, Martin Matti Habo Sporthall A-hall
2021-08-21 11:00 143100048 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Vetlanda IBF (H2) 6 - 8 Johan Magnusson, Edo Sabanovic KIFAB Arena
2021-08-21 11:00 143100033 CL98IC (H1) - Tunet IBK (Nor) 7 - 3 Marcus Karlström, Linus Sandberg Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-08-21 14:00 143100021 FBC Kalmarsund (SSLH) - Mullsjö AIS (SSLH) 5 - 2 Marcus Karlström, Linus Sandberg KIFAB Arena
2021-08-21 15:00 143100029 Växjö IBK (SSLH) - Linköping IBK (SSLH) 3 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Fortnox Arena A-hall
2021-08-22 11:30 143100049 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Tunet IBK (Nor) 5 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg KIFAB Arena
2021-08-22 13:00 143100004 Jönköpings IK (SSL) - Höllvikens IBF (HA) 7 - 4 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-08-26 18:00 143100078 KFUM Jönköping (HJ) - Husqvarna IK (JAS) 0 - 0 Johan Ferm, Gustav Jarnegren KFUM Sporthall, Jönköping
2021-08-27 20:00 143100026 Jönköping IK Utveckling (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 4 - 5 Johnny Edh, Gustav Jarnegren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-08-28 13:00 143100009 Westerviks IBK (H2) - IBF Norrköping (H2) 3 - 7 Muhidin Bahtanovic, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2021-08-28 14:00 143100005 Vetlanda IBF (H2) - Hovshaga AIF (H1) 3 - 6 Edo Sabanovic, Viktor Bringstam Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-08-29 14:00 143100038 Hovshaga AIF (H1) - Lönsboda IBK (H1) Inst. Hovshaga Sporthall
2021-08-29 14:00 143100035 Hovslätts IK (H1) - Gränna AIS (H2) 7 - 2 Viktor Bringstam, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2021-09-01 19:00 143100044 Ingelstad IBK (H2) - Växjö IBK Utveckling (H1) 6 - 6 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Ingelstads Sporthall
2021-09-02 19:30 143100053 Lagan IBK (HA) - Vetlanda IBF (H2) Inst. Innebandyhallen
2021-09-03 19:30 143100069 IBK Husar (H3) - Solfjäderstaden IBK (H1) 6 - 4 Adam Rydholm, Fredrik Billemark Olsbergs Arena
2021-09-03 20:00 143100006 Röke IBK (H2) - Sävsjö IBK (H2) 5 - 8 Viktor Bringstam, Edo Sabanovic Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-04 09:30 143100061 Fagerhult Habo IBK Ungdom (JAS) - Hovslätts IK (JAS) 0 - 0 Johnny Edh, Daniel Pettersson Habo Sporthall A-hall
2021-09-04 11:45 143100062 IBK Lockerud Mariestad (JAS) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (JAS) 0 - 0 Johnny Edh, Daniel Pettersson Habo Sporthall A-hall
2021-09-04 12:30 143100050 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Jönköping IK Utveckling (H2) 10 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Magnusson KIFAB Arena
2021-09-04 14:00 143100063 Hovslätts IK (JAS) - IBK Lockerud Mariestad (JAS) 0 - 0 Johnny Edh, Daniel Pettersson Habo Sporthall A-hall
2021-09-04 14:00 143100054 Lagan IBK (HA) - IBK Lund Elit (H1) 7 - 7 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Innebandyhallen
2021-09-04 15:00 143100084 Sävsjö IBK (H2) - Nässjö IBF (H3) 5 - 5 Adam Rydholm, Filip Karlsson Sävsjö Sporthall
2021-09-04 15:00 143100007 Vetlanda IBF (H2) - Röke IBK (H2) 12 - 3 Viktor Bringstam, Kjell Persson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-04 17:30 143100089 FBC Kalmarsund (JAS) - Jönköpings IK Utveckling (HJ) 0 - 0 Anders Stenberg, Bengt Andersson KIFAB Arena
2021-09-05 11:00 143100080 Nybro IBK (HJ) - Jönköpings IK Utveckling (HJ) 3 - 12 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2021-09-05 13:00 143100036 Hovslätts IK (H1) - IBK Lund Elit (H1) 5 - 4 Senad Hamula, Emil Lindén Nyhemshallen / SmIBF
2021-09-05 14:00 143100018 Fagerhult Habo IBK (HA) - IBF Örebro (HA) 4 - 7 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Ribbahallen A-hall
2021-09-05 14:30 143100081 Nybro IBK (H2) - Jönköping IK Utveckling (H2) 1 - 6 Leffe Henryson, Linus Sandberg OG-Hallen
2021-09-05 14:30 143100024 Visby IBK (HA) - FBC Lerum (HA) Inst. KIFAB Arena
2021-09-05 17:30 143100066 Vetlanda IBF (HJ) - Värnamo IK (JAS) 6 - 7 Stefan Karlsson, Kjell Persson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-06 19:00 143100086 Älmhults IBK (H3) - IBK Osby (H3) 8 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Haganäshallen
2021-09-08 19:00 143100088 Hovmantorps GOIF (H2) - Hovshaga AIF (H1) 2 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Allhallen, Hovmantorp
2021-09-08 19:00 143100064 Fagerhult Habo IBK Ungdom (JAS) - Husqvarna IK (JAS) 0 - 0 Mattias Tokic, Nicklas Bard Habo Sporthall A-hall
2021-09-10 19:00 143100046 Värnamo IK (JAS) - Alvesta IBK HJ 6 - 5 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Tinas Ö
2021-09-10 19:30 143100076 Öjaby Sport IBK (H4) - Hovmantorps GOIF (H2) Inst. Pär Lagerkvistskolan
2021-09-10 19:30 143100090 IBK Husar (H3) - IF Ariel (H4) 8 - 5 Anders A Nilsson, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2021-09-10 19:30 143100094 KFUM Jönköping (H2) - Månsarps IBK (H3) 10 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2021-09-10 19:30 143100010 Westerviks IBK (H2) - Vimmerby IBK (H1) 2 - 7 Gabriel Adolfsson, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2021-09-10 19:30 143100041 Växjö IBK Utveckling (H1) - Vetlanda IBF (H2) 4 - 6 Linus Sandberg, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2021-09-10 19:30 143100056 Ryds SK (H4) - IBK Osby (H4) Inst. Ryds Sporthall
2021-09-10 20:00 143100037 Hovslätts IK (H1) - Lagan IBK (HA) 9 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-09-11 11:30 143100083 Fagerhult Habo IBK Ungdom (JAS) - Ledberg IBF/Solfjäderstaden (JAS) 0 - 0 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2021-09-11 15:00 143100019 Fagerhult Habo IBK (HA) - Ledberg IBF (H1) 8 - 2 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2021-09-11 16:00 143100100 Hovshaga AIF (H1) - Ingelstad IBK (H2) 7 - 3 Hovshaga Sporthall
2021-09-11 17:00 143100095 CL98IC (H4) - Nässjö IBF (H3) Inst. Färjehallen
2021-09-12 14:00 143100073 Nybro IBK (H2) - Nässjö IBF (H3) Inst. OG-Hallen
2021-09-12 14:00 143100052 Vimmerby IBK (H1) - Sävsjö IBK (H2) 10 - 5 Muhidin Bahtanovic, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2021-09-12 15:00 143100057 Vetlanda IBF (HJ) - Nässjö IBF (HJ) Inst. Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-12 15:30 143100045 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Ingelstad IBK (H2) Inst. KIFAB Arena
2021-09-12 16:00 143100077 Öjaby Sport IBK (H4) - Ingelstad IBK (H2) 3 - 5 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2021-09-12 16:00 143100070 IBK Husar (H3) - Aneby SK (H4) 9 - 2 Kim Bjurek, Johan Ferm Olsbergs Arena
2021-09-14 19:00 143100101 Vetlanda IBF (HJ) - Jönköpings IK Utveckling (HJ) 0 - 0 Adam Rydholm, Linus Sandberg Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-15 19:00 143100104 Nybro IBK (H2) - Ljungbyholms GOIF (H4) 3 - 6 Dragan Zaharijev, Linus Sandberg OG-Hallen
2021-09-15 19:15 143100011 Westerviks IBK (H2) - Linköping FBC (H1) Inst. Bökensved Sporthall
2021-09-16 19:30 143100082 Hestra Skid O SK (H4) - Södra Vings IF (H3) 5 - 8 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2021-09-17 19:00 143100105 Nässjö IBF B (H4) - Husqvarna IK (H4) 6 - 12 Johnny Edh, Jonas Säleby Handskerydshallen
2021-09-17 19:00 143100042 Växjö IBK Utveckling B (H3) - Ingelstad IBK B (H4) 2 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2021-09-17 19:30 143100091 Sävsjö IBK (H2) - Jönköping IK Utveckling (H2) 2 - 3 Viktor Bringstam, Johan Magnusson Sävsjö Sporthall
2021-09-17 19:30 143100085 Värnamo IK (H3) - Hovmantorps GOIF (H2) 7 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2021-09-17 19:30 143100055 Öjaby Sport IBK (H4) - IF Ariel (H4) 4 - 2 Roger Gardell, Michell Rohde Pär Lagerkvistskolan
2021-09-18 14:00 143100008 Vetlanda IBF (H2) - Rimforsa IF (H2) Inst. Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-18 15:00 143100096 Skillingaryds IK (H4) - IBK Husar (H3) 8 - 4 Filip Karlsson, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2021-09-18 15:00 143100074 Nässjö IBF (HJ) - Växjö IBK Utveckling (HJ) 6 - 7 Adam Rydholm, Gabriel Adolfsson Nässjö Sporthall
2021-09-19 12:00 143100067 KaRo IBF (H4) - FBC Karlskrona B (H3) 9 - 3 Daniel Gyllander, Andreas Nilsson Kallinge Sporthall
2021-09-19 13:00 143100087 Väckelsångs IK (H3) - Ingelstad IBK (H2) 0 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Alexia Rasmussen Väckelsångs Idrottshall
2021-09-19 13:00 143100012 Westerviks IBK (H2) - Åby IBK Ungdom (H2) 11 - 9 Muhidin Bahtanovic, Linus Sandberg Bökensved Sporthall
2021-09-19 15:00 143100106 Sävsjö IBK B (H3) - Malmbäcks IF (H4) Inst. Sävsjö Sporthall
2021-09-21 20:00 143100093 Jämjö IBK (H3) - Sillhövda AIK (H4) 1 - 5 Mathias Linde, Johan Palm Jämjö Sporthall
2021-09-22 19:00 143100109 Lessebo GoIF (H3) - Öjaby Sport IBK (HU) 10 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Lessebo Sporthall
2021-09-22 19:15 143100110 Sandbäckshults IBK (H4) - IF Ariel (H4) 3 - 16 Gabriel Adolfsson, Andreas Nilsson Krungårdshallen
2021-09-23 19:45 143100108 Forserums IF (H4) - Nässjö IBF B (H4) 4 - 4 Jonny Nilsson, Anders Everstrand Forserums Sporthall
2021-09-24 19:30 143100103 Alvesta IBK (H4) - Hestra Skid O SK (H4) 8 - 2 Suvad Kaltak, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2021-09-24 19:30 143100107 Sävsjö IBK B (H3) - Vetlanda IBF B (H3) Inst. Sävsjö Sporthall
2021-09-24 19:30 143100071 IBK Husar (H3) - Tenhults IF (H3) 0 - 0 Anders Perman, Gustav Perman Olsbergs Arena
2021-09-24 19:30 143100079 Öjaby Sport IBK (H4) - Lagan IBK B (H4) 10 - 3 Dragan Zaharijev, Robin Töth Pär Lagerkvistskolan
2021-09-25 15:00 143100099 Forserums IF (H4) - Aneby SK (H4) 8 - 2 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Forserums Sporthall
2021-09-26 13:00 143100075 Ingelstad IBK B (H4) - Hovmantorps GOIF B (H4) 10 - 4 Annie Nordmark, Therese Spjut Ingelstads Sporthall
2021-09-26 15:00 143100113 Husqvarna IK HJ18 - Nässjö IBF HJ18 2 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Huskvarna Sporthall A
2021-09-26 15:00 143100068 KaRo IBF (H4) - Väckelsångs IK (H3) 5 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2021-09-26 16:00 143100112 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) - FBC Kalmarsund Ungdom B (H4) 0 - 0 Daniel Gyllander, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2021-09-26 16:00 143100092 Sävsjö IBK (H2) - Nässjö IBF (H3) 5 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2021-09-26 16:00 143100072 IBK Husar (H3) - Malmbäcks IF (H4) 16 - 10 Anders Perman, Gustav Perman Olsbergs Arena
2021-09-26 17:00 143100111 Westerviks IBK B (H4) - IBF Antvarden (H2) 0 - 0 Andreas Nilsson, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2021-09-27 19:30 143100114 Skillingaryds IK (H4) - Sävsjö IBK B (H3) 8 - 3 Kim Bjurek, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2021-10-01 20:00 143100098 Aneby SK (H4) - IF Ariel (H4) Inst. FB-hallen
2021-10-02 15:30 143100097 Nässjö IBF (HJ) - Hovshaga AIF HJ 7 - 5 Mattias Tokic, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2021-10-05 19:00 143100102 KaRo IBF (HU) - Olofströms IBK (HJ) 3 - 4 Dragan Zaharijev, Senad Hamula Kallinge Sporthall
2021-12-07 18:45 143100115 Växjö IBK Utveckling (H1) - Lagan IBK (HA) Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis