Herrjunior Svart (2021/22)

Gruppspel
Herrjunior 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-12-12 11:00 231003003 IBF Norrköping - IFK Gnesta HJ 5 - 6 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Borgsmohallen
2021-12-12 12:00 231003002 Onyx IBS - Strängnäs IBK 13 - 6 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2021-12-18 10:30 231003001 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK HJ 7 - 3 Simon Eriksson, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2021-12-15 20:00 231003005 IFK Gnesta HJ - Telge SIBK HJ 8 - 3 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Gnesta Sporthall
2021-12-18 14:30 231003006 IBF Norrköping - Onyx IBS 4 - 7 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Borgsmohallen
2022-02-05 13:00 231003004 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Karinslundshallen
2022-01-14 19:30 231003008 Strängnäs IBK - IBF Norrköping 3 - 4 Dennis Wagermark, Oscar Gärling Thomas Arena
2022-01-15 12:15 231003007 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta HJ 3 - 4 Roger Balogh, Johan Wiggur Folkungahallen
2022-01-16 18:00 231003009 Telge SIBK HJ - Onyx IBS 1 - 16 Ivan Wahlström, Magnus Berg Västergård Arena A
2022-01-22 11:00   Uppskj. 231003010 IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom Uppskj. Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-01-22 16:15   Uppskj. 231003012 Telge SIBK HJ - Strängnäs IBK Uppskj. Ivan Wahlström, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2022-01-23 12:30 231003011 Onyx IBS - IFK Gnesta HJ Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Ramdalens Sportcenter
2022-01-29 11:00 231003014 IBF Norrköping - Telge SIBK HJ Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Borgsmohallen
2022-01-30 16:00 231003015 IFK Gnesta HJ - Strängnäs IBK Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2022-01-30 16:30 231003013 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS Rågher Godin, Lukas Rondahl Folkungahallen
2022-02-05 15:00 231003018 IFK Gnesta HJ - IBF Norrköping Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Gnesta Sporthall
2022-02-06 14:30 231003017 Strängnäs IBK - Onyx IBS Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-02-06 17:00 231003016 Telge SIBK HJ - Linköping IBK Ungdom Ej offentliggjord, Martin Morén Västergård Arena A
2022-02-12 10:30 231003020 Telge SIBK HJ - IFK Gnesta HJ Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2022-02-12 11:30 231003019 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK Folkungahallen
2022-02-13 13:30 231003021 Onyx IBS - IBF Norrköping Ej offentliggjord, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-02-18 19:00 231003024 Onyx IBS - Telge SIBK HJ Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Ramdalens Sportcenter
2022-02-19 12:00 231003022 IFK Gnesta HJ - Linköping IBK Ungdom Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Gnesta Sporthall
2022-02-20 11:00 231003023 IBF Norrköping - Strängnäs IBK Sandbyhovshallen
2022-03-04 19:30 231003026 IFK Gnesta HJ - Onyx IBS Gnesta Sporthall
2022-03-05 12:30 231003027 Strängnäs IBK - Telge SIBK HJ Thomas Arena
2022-03-06 09:45 231003025 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping Folkungahallen
2022-03-12 14:00 231003030 Strängnäs IBK - IFK Gnesta HJ Karinslundshallen
2022-03-13 14:00 231003028 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom Ramdalens Sportcenter
2022-03-20 13:00 231003029 Telge SIBK HJ - IBF Norrköping Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 3 3 0 0 36-11 25 9
2. IFK Gnesta HJ 3 3 0 0 18-11 7 9
3. Linköping IBK Ungdom 2 1 0 1 10-7 3 3
4. IBF Norrköping 3 1 0 2 13-16 -3 3
5. Strängnäs IBK 2 0 0 2 9-17 -8 0
6. Telge SIBK HJ 3 0 0 3 7-31 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Elit 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-12-11 15:00 231002001 Bergs IK/Hjulsbro IK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 10 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-12 17:30 231002003 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 9 - 8 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Furuborgshallen
2022-02-02 19:30 231002002 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Aarre Hietanen, Håkan Rask Duveholmshallen A
2021-12-17 19:30 231002006 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 5 - 4 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Furuborgshallen
2021-12-18 14:30 231002004 Torshälla IBK - Bergs IK/Hjulsbro IK 7 - 5 Göran Karlsson, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2021-12-21 19:00 231002005 Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 8 - 6 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Hedebyhallen
2022-01-14 19:30 231002009 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Katrineholms IBF 8 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2022-01-16 14:30 231002007 Bergs IK/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2022-01-16 15:30   Uppskj. 231002008 Torshälla IBK - Nykvarns IF Uppskj. Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2022-01-21 19:30   Uppskj. 231002010 Nykvarns IF - Bergs IK/Hjulsbro IK Uppskj. Aarre Hietanen, Henrik Ibjer Furuborgshallen
2022-03-02 20:00 231002012 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Torshälla IBK Daniel Johansson, Patricio Boiardt Åby Arena
2022-03-06 11:00 231002011 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Duveholmshallen A
2022-01-27 20:00 231002013 Bergs IK/Hjulsbro IK - Katrineholms IBF Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-01-30 11:00 231002014 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom Herrjunior , Mathias Lindvall Furuborgshallen
2022-01-30 15:00 231002015 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK , Mathias Lindvall Hedebyhallen
2021-12-13 20:15 231002017 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 10 - 5 Anton Carlsson, Christian Engfors Skjulstahallen A
2022-02-01 19:00 231002018 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Magnus Appelkvist, Ej offentliggjord Hedebyhallen
2022-02-04 19:30 231002016 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Bergs IK/Hjulsbro IK Åby Arena
2022-02-12 12:00 231002019 Bergs IK/Hjulsbro IK - Torshälla IBK Ljungsbro Sporthall
2022-02-13 13:15 231002020 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Trosa Edanö IBK Åby Arena
2022-02-14 19:30 231002021 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Duveholmshallen A
2022-01-09 19:40 231002024 Katrineholms IBF - Åby IBK Ungdom Herrjunior 5 - 6 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2022-02-19 15:00 231002022 Trosa Edanö IBK - Bergs IK/Hjulsbro IK Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2022-02-20 17:30 231002023 Nykvarns IF - Torshälla IBK Furuborgshallen
2021-12-05 12:00 231002026 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 13 - 6 Sigge Maurer, Magnus Berg Hedebyhallen
2022-03-05 17:00 231002025 Bergs IK/Hjulsbro IK - Nykvarns IF Ljungsbro Sporthall
2022-03-06 16:30 231002027 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior Skjulstahallen A
2022-03-13 10:30 231002029 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Nykvarns IF Åby Arena
2022-03-13 16:30 231002030 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK Skjulstahallen A
2022-03-13 18:00 231002028 Katrineholms IBF - Bergs IK/Hjulsbro IK Duveholmshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 4 2 1 1 33-25 8 7
2. Torshälla IBK 2 2 0 0 17-10 7 6
3. Nykvarns IF 2 2 0 0 14-12 2 6
4. Åby IBK Ungdom Herrjunior 4 2 0 2 25-28 -3 6
5. Bergs IK/ Hjulsbro IK 3 1 1 1 19-16 3 4
6. Katrineholms IBF 5 0 0 5 25-42 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:00 231000002 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 8 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Thomas Arena
2021-10-02 10:30 231000004 IBF Norrköping - IFK Gnesta HJ 3 - 3 Roger Balogh, Johan Wiggur Borgsmohallen
2021-10-02 11:00 231000003 Nykvarns IF - Torshälla IBK 3 - 6 Stefan Öberg, Mathias Lindvall Furuborgshallen
2021-10-09 15:45 231000005 IFK Gnesta HJ - Nykvarns IF 3 - 3 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Gnesta Sporthall
2021-10-10 10:00 231000007 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Telge SIBK HJ 7 - 6 Emil Magnusson, Patricio Boiardt Åby Arena
2021-10-10 15:00 231000006 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 13 - 2 Joacim Hansson, Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2021-10-16 15:00 231000011 Nykvarns IF - IBF Norrköping 10 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Furuborgshallen
2021-10-16 16:45 231000010 Strängnäs IBK - IFK Gnesta HJ 1 - 4 Ivan Wahlström, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2021-10-17 17:00 231000009 Telge SIBK HJ - Torshälla IBK 4 - 21 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2021-10-22 19:30 231000014 IFK Gnesta HJ - Telge SIBK HJ 6 - 2 Dennis Wagermark, Aarre Hietanen Gnesta Sporthall
2021-10-22 19:30 231000015 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 15 - 9 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2021-10-23 10:30 231000013 IBF Norrköping - Strängnäs IBK 8 - 8 Daniel Hermansson, Thomas Nystrand Borgsmohallen
2021-11-03 19:30 231000017 Telge SIBK HJ - IBF Norrköping 1 - 4 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2021-11-06 10:00 231000018 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 11 Linus Broberg, Andreas Eriksson Thomas Arena
2021-11-07 15:00 231000020 Åby IBK Ungdom Herrjunior - IFK Gnesta HJ 11 - 2 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2021-11-12 19:30 231000023 IFK Gnesta HJ - Torshälla IBK 5 - 7 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2021-11-13 11:00 231000021 Nykvarns IF - Telge SIBK HJ 9 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Furuborgshallen
2021-11-14 14:30 231000022 IBF Norrköping - Åby IBK Ungdom Herrjunior 4 - 10 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Borgsmohallen
2021-11-20 17:15 231000025 Telge SIBK HJ - Strängnäs IBK 4 - 7 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Västergård Arena A
2021-11-21 10:20 231000028 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Nykvarns IF 2 - 4 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Åby Arena
2021-11-21 15:00 231000027 Torshälla IBK - IBF Norrköping 12 - 5 Andreas Eriksson, Göran Engfors Skjulstahallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 6 6 0 0 74-28 46 18
2. Nykvarns IF 6 4 1 1 40-22 18 13
3. Åby IBK Ungdom Herrjunior 6 3 0 3 43-39 4 9
4. IFK Gnesta HJ 6 2 2 2 23-27 -4 8
5. Strängnäs IBK 6 2 1 3 30-44 -14 7
6. IBF Norrköping 6 1 2 3 27-44 -17 5
7. Telge SIBK HJ 6 0 0 6 21-54 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 11:00 231001003 Onyx IBS - Bergs IK/Hjulsbro IK 8 - 12 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalens Sportcenter
2021-10-09 10:00 231001007 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 10 - 9 Camilla Örnebro, Mats-Ola Svensson Hedebyhallen
2021-10-09 13:15 231001011 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 5 Camilla Örnebro, Mats-Ola Svensson Rosvalla B-hall
2021-10-17 14:30 231001009 Katrineholms IBF - Bergs IK/Hjulsbro IK 4 - 5 Göran Engfors, Linus Broberg Duveholmshallen A
2021-10-23 11:15 231001015 Bergs IK/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 6 - 10 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-11-20 16:30 231001017 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom WO (5 - 0) Duveholmshallen A
2021-10-15 19:30 231001021 Onyx IBS - Katrineholms IBF 4 - 5 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Rosvalla C-hall
2021-11-13 16:00 231001022 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 5 - 9 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-11-19 19:15 231001027 Bergs IK/Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom 6 - 6 Lukas Rondahl, Didrik Axen Kärnahallen
2021-11-21 16:00 231001028 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 3 Dennis Wagermark, Mats-Ola Svensson Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 4 4 0 0 36-23 13 12
2. Bergs IK/ Hjulsbro IK 4 2 1 1 29-28 1 7
3. Katrineholms IBF 4 2 0 2 23-19 4 6
4. Linköping IBK Ungdom 4 0 2 2 16-25 -9 2
5. Onyx IBS 4 0 1 3 20-29 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis