Träningsmatcher Herr (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatch Östergötland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-01 14:30 235800004 Bergs IK - Åby IBK Ungdom 3 - 9 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Ljungsbro Sporthall
2020-08-09 13:00 235800013 Linköping FBC - Örebro SK IBK 7 - 1 Folkungahallen
2020-08-09 16:00 235800014 Linköping FBC - Åby IBK Ungdom 9 - 3 Folkungahallen
2020-08-12 19:00 235800011 Finspång IBK - Katrineholms IBF 8 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Arena Grosvad
2020-08-14 19:00 235800005 Åby IBK - Ledberg IBF 6 - 3 Sonny Weideborg, Rickard Olsen Åby Arena
2020-08-14 19:30 235800009 Solfjäderstaden IBK - Gränna AIS 3 - 5 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Motala Sporthall
2020-08-15 14:00 235800006 Åby IBK - Strängnäs IBK 1 - 9 David Björketun, Jesper Jonsson Åby Arena
2020-08-16 10:00 235800001 Åby IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 11 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2020-08-16 12:30 235800007 Bergs IK - Vetlanda IBF David Björketun, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2020-08-16 13:00 235800002 Trosa Edanö IBK - Westerviks IBK 3 - 15 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åby Arena
2020-08-16 16:00 235800003 Westerviks IBK - Åby IBK Ungdom 9 - 15 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åby Arena
2020-08-22 14:00 235800015 Linköping FBC - Telge SIBK 6 - 3 Linköpings Sporthall
2020-08-26 17:30 235800010 Åby IBK - Linköping FBC 8 - 4 Åby Arena
2020-08-26 19:00 235800016 Finspång IBK - FBC Nyköping 4 - 5 , Alen Turcinhodzic Arena Grosvad
2020-08-28 19:00 235800021 Rimforsa IF - Linköping FBC 8 - 8 Hackelhallen
2020-08-29 15:00 235800020 Ledberg IBF - Finspång IBK Robin Rosendal, Magnus Jakobsson Campushallen
2020-08-30 12:30 235800017 Åby IBK Ungdom U-lag - Söderköpings IBK 8 - 6 Peter Ström, Jimmy Eliasson Åby Arena
2020-08-30 15:00 235800018 Åby IBK Ungdom - Linköping FBC 11 - 7 Peter Ström, Jimmy Eliasson Åby Arena
2020-08-30 17:00 235800022 Linköping FBC - FBI Tullinge 4 - 7 Folkungahallen
2020-09-02 19:00 235800023 Linköping FBC - Jönköping IK Ungdom 1 - 4 Linköpings Sporthall
2020-09-12 14:00 235800008 Åby IBK - Vimmerby IBK 5 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2020-09-12 15:00 235800012 Finspång IBK - Kumla IBK 5 - 6 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Arena Grosvad
2020-09-13 14:45 235800019 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS 16 - 7 Patricio Boiardt, Robin Rosendal Åby Arena
2020-09-14 19:30 235800027 Rimforsa IF - IBF Tranås 9 - 8 Hackelhallen
2020-09-16 19:00 235800024 Linköping FBC - Kumla IBK 4 - 3 Linköpings Sporthall
2020-09-16 19:15 235800028 Bergs IK - Linköpings Universitets AIF IBK Herr 9 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2020-09-16 20:30 235800029 Linköping IBK Ungdom HJ - Katrineholms IBF HJ 10 - 3 Johan Nordlander, Oscar Bard Kärnahallen
2020-09-25 19:30 235800036 IBF Antvarden H2 - Vetlanda IBF Peter Ström, Hampus Larsson Överums Sporthall
2020-09-25 19:30 235800026 Rimforsa IF - Westerviks IBK 6 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Hackelhallen
2020-09-26 11:15 235800025 Åby IBK Ungdom - Hjulsbro IK 7 - 3 Patricio Boiardt, Toivo Andersson Åby Arena
2020-09-30 19:30 235800034 Rimforsa IF - Hjulsbro IK 5 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Hackelhallen
2020-09-30 19:30 235800032 BK Vingen H3 - IBF Kolmården Wild Animals 11 - 11 Sonny Weideborg, Alen Turcinhodzic Skärblacka Sporthall
2020-09-30 20:30 235800030 Linköping IBK Ungdom HJ - Bergs IK div 3 Peter Persson, Roger Balogh Kärnahallen
2020-10-02 19:30 235800038 Rimforsa IF U-lag - Bergs IK div 4 8 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Hackelhallen
2020-10-04 13:00 235800033 Linköping IBK Ungdom HJ - Linköpings IBS Herr Jan Wentzell, Roger Balogh Brokindshallen
2020-10-04 16:00 235800037 Mjölby IBK - Åby IBK Ungdom U-lag 2 - 13 Oscar Bard, Hampus Larsson Lagmanshallen
2020-10-05 21:00 235800031 Linköping IBK Ungdom HJ - Solfjäderstaden IBK Herr Div 4 Inst. Emil Magnusson, Robin Rosendal Kärnahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis