Spelprogram - Träningsmatcher Uppland 2020/2021

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF JAS Svart, Vit, Svartgul
AIK IBF Östra Allsvenskan Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgul
Almunge IK Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK F06/07 Åsa Björklin asa.bjorklin78@gmail.com 0707304120 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK H3 Johan Eriksson joh@neriksson.se 070-6440100 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P05 Röd 2 Lätt Robert Sjöberg robert.sjoberg83@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P08/09 Blå 1 Mikael Sävestad mikael.safvestad@gmail.com 0737213540 Röd/Gul, Svart, Svart
Alunda IBF Henrik Söderlund henrik44@hotmail.com 0706-873904 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF Damallsvenskan Magdalena Danielsson danielsson.solbacken@gmail.com 076-1090496 blå/svart/svart
Alunda IBF F04-05 Henrik Söderlund henrik44@hotmail.com 0706-873904 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF F06-07 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF H1 Dan Collin alundainnebandy@yahoo.se 0739-321314 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF HJ17 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P05 Veronica Liljeberg Veronica.liljeberg@gmail.com 0703-113388 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P08 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF/Rasbo IK U (D2) Stina Blomkvist stina_blomkvist@hotmail.com Blå, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF F05/06 Thorbjörn Frisk himself@thorbear.com 0730233230 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF HJ1 Niclas Wetterstrand niklas.wetterstrand@gmail.com 0706917125 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF P03/04 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK (D1) Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F04/05 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Martin Dahlberg dahl90@gmail.com 0705-666352 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P04 Mattias Östling ms.ostling@outlook.com 070-9822031 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart/Svart/Svart
Björklinge BK U Svart, Svart, Svart
Bålsta FBC Svart/grå, Svart, Svart
Bålsta FBC H4 Svart/grå, Svart, Svart
Bälinge IF F06/07 Svart David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com 0709384584 Gul/Svart/Svart
Bälinge IF Herr Johan Jansson johan.jansson89@hotmail.se 0707399319 Gul, Svart, Svart
Dalarna F16
Djurgårdens IF IBS Herr Roland Pettersson roland.pettersson@difibs.se 0730322622 Blårandig, Vit, Vit
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK F04/05 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK F06-07 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK H3 Jennie Carlsson carlsson.jennie@telia.com 070-5101809 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK U Henrik Norell benkebusen@msn.com +46704469650 Vit, Svart, Svart
Erikslunds KF Herr Viktor Olbrant olbrant@live.se Grön, Svart, Grön
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund (Dam-ALL) Viktor Sheffield viktor.sheffield@fbckalmarsund.se 0704-598740 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund (SSL) Viktor Gustavsson viktor.gustavsson@fbckalmarsund.se Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Uppsala F04 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala F05 Anna Lampén lillvreta@hotmail.com 0705-112 155 Svart Svart Svart
FBC Uppsala Herrar (H5) Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala P08 Mattias Landgren landgren_mattias@hotmail.com 070-20 99 993 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala P08 Mattias Landgren landgren_mattias@hotmail.com 070-20 99 993 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom D3 Björn Lindholm bjorn@barkvagen.se 073-2640620 Svart/Svart/Svart
FBI Tullinge (D1) Martin Tonnert martin.ostman@gmail.com 070-5734637 Orange/Svart/Svart
Frötuna IBF D2 Marika Jansson marika.jansson@mdlz.com 073-0350386 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F08/09 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF P06 Röd, Marinblå, Röd
Funbo IF P06/07
Fyrislund Nabla IBK H4 Nikolaus Mattheos nikolaus.t.mattheos@gmail.com Vit, Svart, Svart
Fyrislund Nabla IBK U H6 Vit, Svart, Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Akademi Blå, Blå, Blå
Gävle GIK D1 Jonas Jonsson jonas.atig@gmail.com 070-3909729 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK JAS Håkan Ekdahl hakan.ekdahl@innebandy.se 072-516 63 77 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Blå Per-Erik Johansson per-erik.johansson@swedbank.se 076-1132493 Blå, Blå, Blå
Hagunda IBF U H6 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF Kent Löfberg kent@klbygg.se 0708-84 96 01 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF (05) Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Therese Bergman tessanbman@gmail.com 0702640364 Blå/Svart/Svart
Hagunda IF D1 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF D1 Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF F03/04 Peter Westerlund p.westerlund@bredband.net 0705664446 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF F05/06 Anders Öman andersoman@hotmail.com 0706-17 09 69 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF F07/08 Nina Bergström Ninabergstrom73@gmail.com 0768-730766 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF JAS DJ17 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF P04 Ulf Tobiasson ekonomi@overbacka.se 070-4976807 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF P08 Eric Sand ejg.sand@gmail.com 0703058072 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF P10 Mats Jansson ekonomi@hagundaif.se Blå, Svart, Blå
Hagunda IF U Blå, Svart, Blå
Hagunda IF/SKK P06 Mikael Hellman upsalaki@hotmail.com 0708261907 Blå, Svart, Blå
Hässelby SK IBK Dam Div 1 Lars Hellman lasse@plandokfiber.se 0707653335 Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Herr Div 2 Röd, Svart, Svart
IBF Borlänge P07 Daniel Dufvenberg dufvenberg@hotmail.com 0705232483 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Rosa, Rosa, Rosa
IBF Falun Rosa, Rosa, Rosa
IBF Grillby H6 Joacim Svensson ibfgrillby@outlook.com Svart, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen Röd, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen U Jörgen Åkerlund jakerlund@telia.com 070-4564822 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Allsv Janne Ekengren janne@btrs.se 070-6030703 röd/svart, svart, svart
IBK Hallsta D2 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta FK1/F05 Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta H2 A-lag Vit, Svart, Vit
IBK Runsten Allsvenskan Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Rött Kort
IBK Sala (DJ) Hasse Eriksson hasse1.eriksson@icloud.com 070-847 99 79 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer (H1) David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer D1 Mikael Persson mikael.persson2477@gmail.com Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer Legends (H4) David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 svart, svart, svart
IBK Uppsala Teknologer U (H3) David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Östhammar F04/08 Jörgen Östman jorgenostman@gmail.com 0703136945 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBK Östhammar H2 Marcus Tofters marcust75@hotmail.com 070-413 52 54 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBK Östhammar P09/10 Petra Johansson petrajohansson1985@hotmail.com 0723007961 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBK Östhammar U-laget Lars Matiasson lars.matiasson@gmail.com 0706718357 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBS Fålhagen Albin Ruhl albinruhl@me.com 0722351589 Limegrön, Svart, Svart
IFK Dannemora/Ö F06-08 Robert Nordström robnord@live.se 072-7021170 Vit/Blå/Vit
IFK Dannemora/Österby Mathias Jansson mathias.jansson@vallonkonsulterna.se 070-3820112 Vit/Blå/Vit
IK Sirius FBC H2 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC HJ18 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P06 Christer Olsson christerolsson78@gmail.com 0763402981 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P09 Svart Joachim Lundin pappajocke@gmail.com 0767684344 Blå-Svart/Svart/Svart
IK Sirius FBC SSL dam Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 BlåSvart/Svart/Svart
IK Sirius FBC U (TEST) Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK Niklas Tell niklas.tell@siriusinnebandy.se 070 - 304 35 20 Blå/svart
IK Sirius IBK Timmy Hedlund timmy.hedlund@siriusinnebandy.se 0702-864455 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK D1/JAS Timmy Hedlund timmy.hedlund@siriusinnebandy.se 0702-864455 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK DJ Johan Gelin johan.gelin@uppsalaevenemang.se 070-5774404 Blå/svart, svart, svart
IK Sirius IBK F06 Niklas Tell niklas.tell@siriusinnebandy.se 070 - 304 35 20 Blå-Svart/Svart/Svart
IK Sirius IBK SSL Herr Henrik Wallenborg henrik.wallenborg@siriusinnebandy.se 0762405572 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra (H1) Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
Ingarö IF JAS Svart, Svart, Svart
IS Saga Vit, Svart, Vit
IS Saga Vit, Svart, Vit
IS Saga P07 Lottica Fredlund lottica@gmail.com 0709-409986 Vit, Svart, Vit
IS Saga U Henrik Wallenborg henrik.wallenborg@siriusinnebandy.se 0762405572 Svart/Svart/Svart
Kanonyri Kladno (Tjeckien)
Karlstad IBF Allsvenskan herr Blå, Svart, Svart
Kungsängens IF Dam Blå, Blå, Blå
Lag ej klart
Lillån IBK (ALL) Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit , Vit
Linköping IBK Herr A Johan Fredriksson johan.fredriksson@linkopinginnebandy.se 070-6989321 Svart, Svart, Svart
Lokomotiv Grillby H2 Richard Ytter richard@enkopingsakeri.se 0709112294 Rosa, Mörk blå, Rosa
Löjte IBK Joakim Norlén jockenorlen@hotmail.com 0709407376 Rosa,svart,svart
Midas IBK H2 Röd, Svart, Svart
Midas IBK P08 Ola Åkerlund olakerlund740@gmail.com 0702379599 Röd, Svart, Svart
Midas IBK P10 Röd, Svart, Svart
Midas IBK U H4 Risto Hautamäki rille1978@hotmail.com 070-8764641 Röd, Svart, Svart
M-Team
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Jonny Gustafsson jonny.gustafsson@berendsen.se 070-8658878 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Svart, Svart, Svart
Rasbo IK H2 Vinröd/Vit, Svart/vinröd, Svarta
Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK F08/09 Kristin Lundqvist kristin.lundqvist@outlook.com 0703347229 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK H2 Marianne Isoz Henriksson isozhenriksson@gmail.com 070-621 06 12 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK JAS Carina Isaksen carinasjoberg74@hotmail.com Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK U (dam) Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK U (H5) Patrik Wiklund wiklundputte@gmail.com 0707361665 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK U H4 Patrik Wiklund wiklundputte@gmail.com 0707361665 Blå, Blå, Blå
Rosersberg IK H1 Blå, Blå, Blå
Rosersberg IK H4 Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK D1 Marie Numell m.numell@gmail.com 0734333998 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Runby IBK Arto Juhanni Stamboe runbyibk@live.se 0704-32 21 08 Svart, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom (Allsvenskan) Orange, Svart, Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom F06 Orange, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK (DJ) Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK H1 Christer Norin norinchrister@hotmail.com 070-9934371 Svart, Svart, Svart
Sigtuna IF IBK F06/07 Lars Andrén lrsandren@gmail.com 0709256135 Blå, Blå, Blå
Sigtuna IF IBK F06/07 Lars Andrén lrsandren@gmail.com 0709256135 Blå/Blå/Blå
Sigtuna IF IBK FRöd Blå, Blå, Blå
SK Vide Robert Andersson erwinia@telia.com 070-6806342 Blå/blå/blå
SK Vide 05/06 Magnus Odén oden.magnus@gmail.com 0705141968 Blå, Blå, Blå
SK Vide F0607 Robert Andersson erwinia@telia.com 070-6806342 Blå, Blå, Blå
SK Vide H4 Fredrik Åström sport@skvide.se 0709824649 Blå, Blå, Blå
SK Vide H6 Pernilla Svedin pernillasvedin@hotmail.com 0702651469 Blå, Blå, Blå
SK Vide HJ 2020/21 Blå, Blå, Blå
SK Vide P08 Erik Björnemo erikbjornemo@gmail.com 0735153939 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 2V P03/04 Pernilla Svedin pernillasvedin@hotmail.com 0702651469 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 3 Blå, Blå, Blå
Skutskärs IBK P16 GUD Blå, Blå, Vit
Skälby IBK H1 Mika Kaipainen mika.kaipainen@se.abb.com 0730301773 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Ung Svart, Svart, Svart
Sollentuna IBF D1 Röd, Svart, Röd
Stenhagens KK D2 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Mattias Lundblad mattias.lundblad@malarsprinkler.se 0707616148 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H3 Gerald Pettersson gerald.g.pettersson@gmail.com 072-333 93 77 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK HJ18 JAS Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK P07/08 Röd, Svart, Svart
Storbrittanien U19
Storvreta IBK Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK (Dam-ALL) Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd/Svart/Röd
Storvreta IBK F03/04 Markus Ylitalo markusylitalo@telia.com 070-7270360 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F04/05 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F06/07 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F07 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F09 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Flick Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS herr Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK Legends Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P05 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P06 Lars-Johan Backman ljohan@worldcourier.se Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P07 Mats Karlenius matskarlenius@gmail.com 070-872 80 94 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P08 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P15 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK SSL Herr Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK U D2 Röd, Svart, Röd
Storvreta Ungdom IBK Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 röd, svart, röd
Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar Johan Blomdahl blomdahl.johan74@gmail.com 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Södra Trögds IK H6 Matts Lindqvist matts.lindqvist@me.com Grön tröja, Gröna shorts, Gröna strumpor
Telge IBS Röd, Röd, Vit
Tierp IBK H6V Freddan Norrström freddan@tierpibk.se 0730410294 Rosa, Svart, Svart
Timrå IBC HERR Anders Hjälm anders.hjalm@sundsvall.se Röd, Röd, Röd
Tobo/Örbyhus FF Dam Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF H4 Jimmy Norberg jimmynorberg84@hotmail.com 0763366679 Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF Herr U Gul, Svart, svart
Tyresö Trollbäcken IBK D1 Lena Riddervold lena.riddervold@live.se 0723044488 svart/svart, svart, svart
Täby FC Vit, Vit, Vit
Täby FC Vit, Vit, Vit
Täby FC Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Gribby 06 Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Täby FC Dam D1 Vit, Vit, Vit
Täby FC F06 Vit, Vit, Vit
Täby FC F06 Gribby Vit, Vit, Vit
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Vit, Vit
Uppland F03
Uppland F16
Uppsala Life IF Dam Gabriel Purbe gabriel.purbe@maxi.ica.se 0735-146001 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Life IF H2 Tomas Baeckman tomasbaeckman11@gmail.com 0704-670461 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Life IF U H5 Daniel Holmgren daniel_holmgren@live.se 0703241155 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Uppsala Teknologer U Mikael Persson mikael.persson2477@gmail.com Svart, Svart, Svart
Vaksala SK 2 F09 gul Jakob Liderfelt j_liderfelt@hotmail.com 0702-915599 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK DJ-JAS Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Gul Lena Broman Tanndal lena.broman@gmail.com 070-9302925 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Svart Jonas Cervin jonas@ubcfast.se 070-4258927 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P07 Anthon Wallin anthon.wallin@icloud.com 072-142 22 35 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P08 svart Camilla Karlsson familjen_karlsson@telia.com 073-6226189 Svart/Gul, Svart, Gul
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK HJ Magnus Guilotte guilotte@msn.com 073 932 77 38 Svart, Svart, Svart
V-tab
Wåhla IBK (D2) Bert-åke Bjälmén 072-5410288 Röd, Röd, Röd
Väddö IF H4 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Svart, Grön
Väddö IF U H6 Grön, Svart, Grön
Väsby AIK F06/07/08 Röd Lätt Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd, Röd, Vit+Röd
Väsby AIK F06/07/08 Röd Medel Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd, Röd, Vit+Röd
Väsby IBK D3 Svart, Svart, Svart
Väsby IBK F03/04 Rickard Kempendahl rickard_kempendahl@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Västerlöfsta IBF P 06-07 Björn Skoglöv bjorn.skoglov@fresenius-kabi.com 070 204 76 62 Svart, Svart, Svart
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Svart, Svart, Svart
Västerås IBS DJ Mikael Eriksson kassor.dam@vib.se 070-6210075 Svart, Svart, Svart
Västerås IBS H3 Svart, Svart, Svart
Västerås Rönnby IBK SSL dam Magnus Eriksson magnus.eriksson.vas@gmail.com 0733-82 84 80
Västmanland F 16
Västmanland F16
Åkersberga IBF (H1) Mathias Lagerblad mathias.lagerblad@tabykopia.se 0706 84 12 54 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF Dam-All Andreas Berglind ante71@hotmail.com 0768093085 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F03/04 Desirée Widman familjenwidman@hotmail.com Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F05 Fredrik Hellström fredrik.karl.hellstrom@gmail.com 0709824136 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF F06 Fredrik Hellström fredrik.karl.hellstrom@gmail.com 0709824136 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF Ljusröd M 06 CD Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF P06 Kari Munukka kari.munukka@gmail.com 0707-966160 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF P08 Carina Martin carina.martin@live.se 0705521814 Orange, Svart, Orange
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Mia Anttila mia.anttila@alvsjoaik.nu 0709-98 58 42 Blå, Blå, Blå
Öregrunds IK Vit, Vit, Röd
Örsundsbro IF Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF F04/05 Daniel Nordberg nordberg79@hotmail.com 0704670827 Blå/Blå/Blå
Örsundsbro IF F06/07 Ulf Ojala ulf.ojala@privat.regionuppsala.se 0708869881 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2020-08-07 19:00 1 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Rosersberg IK H4 IFU Arena A
2020-08-08 13:00 1 IK Sirius FBC SSL dam - Älvsjö AIK IBF 11 - 1 IFU Arena A
2020-08-09 16:00 1 IK Sirius FBC H2 - Hässelby SK IBK Herr Div 2 6 - 3 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-08-15 13:00 1 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Älvsjö AIK IBF IFU Arena A
2020-08-15 13:00 1 Rasbo IK H2 - IBK Uppsala Teknologer (H1) Hall 2000
Omgång 2
2020-08-20 19:30 2 IK Sirius IBK SSL Herr - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 9 - 8 IFU Arena – DHinox
2020-08-21 19:00 2 Vaksala SK F06 Svart - Täby FC (D) IFU Arena A
2020-08-21 20:00 2 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 3 - 4 Olandshallen
2020-08-22 11:00 2 Vaksala SK F06 Svart - Alunda IBF F06-07 IFU Arena A
2020-08-22 13:00 2 IK Sirius FBC SSL dam - IBF Falun 11 - 4 IFU Arena A
2020-08-22 13:00 2 Vaksala SK DJ-JAS - Västerås IBS DJ 0 - 3 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-08-22 15:00 2 Alunda IBF Damallsvenskan - Täby FC Dam D1 Olandshallen
2020-08-22 15:00 2 IK Sirius IBK DJ - IBK Sala (DJ) 7 - 4 IFU Arena – DHinox
2020-08-22 17:30 2 IBK Uppsala Teknologer U (H3) - IBK Östhammar H2 2 - 5 IFU Arena A
2020-08-23 15:00 2 IK Sirius IBK DJ - Gävle GIK 3 - 3 IFU Arena – DHinox
2020-08-23 15:00 2 IK Sirius FBC HJ18 - Täby FC IFU Arena A
2020-08-23 16:30 2 IK Sirius FBC HJ18 - Täby FC IFU Arena A
2020-08-23 18:00 2 IK Sirius FBC H2 - Täby FC IFU Arena A
2020-08-24 2 Bålsta FBC - Västerås Rönnby IBK SSL dam Fridegårdsskolan
Omgång 3
2020-08-28 17:30 3 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF JAS DJ17 3 - 2 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-28 18:30 3 FBC Uppsala P08 - Stenhagens KK P07/08 IFU Arena – DHinox
2020-08-28 19:00 3 IK Sirius IBK SSL Herr - IBF Falun 4 - 8 IFU Arena A
2020-08-28 20:00 3 Alunda IBF H1 - Björklinge BK H1 1 - 9 Olandshallen
2020-08-28 20:00 3 IK Sirius IBK DJ - Björklinge BK F04/05 1 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-28 20:00 3 Storvreta IBK JAS herr - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 8 - 4 IFU Arena – DHinox
2020-08-29 10:30 3 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 9 - 4 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 12:00 3 FBC Uppsala F04 - Alunda IBF F04-05 0 - 0 IFU Arena A
2020-08-29 13:00 3 Hagunda IF JAS DJ17 - IK Sirius IBK DJ 3 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 15:30 3 IK Sirius FBC H2 - Björklinge BK H1 1 - 2 IFU Arena A 1
2020-08-29 16:00 3 Storvreta Ungdom IBK - Björklinge BK F04/05 7 - 1 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 16:30 3 Stenhagens KK D2 - Tobo/Örbyhus FF Dam Örbyhus Sporthall
2020-08-29 17:45 3 IK Sirius FBC P06 - IS Saga P07 0 - 0 IFU Arena A
2020-08-30 00:00 3 Frötuna IBF D2 - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag IFU Arena A
2020-08-30 11:15 3 Farsta IBK - Sandvikens AIK H1 9 - 5 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-08-30 12:00 3 Björklinge BK F04/05 - Hagunda IF JAS DJ17 1 - 9 Björklinge Sporthall
2020-08-30 12:45 3 Stenhagens KK Dam - IK Sirius IBK Stenhagen BoKC
2020-08-30 14:00 3 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - IBF Örebro Allsv IFU Arena A
2020-08-30 14:30 3 Björklinge BK H1 - Skälby IBK H1 Björklinge Sporthall
2020-08-30 15:00 3 IK Sirius IBK DJ - Storvreta Ungdom IBK 1 - 5 Storvreta IBK Sporthall
2020-08-30 16:30 3 Storvreta IBK JAS herr - Nykvarns IF 5 - 5 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-04 19:30 3 IK Sirius IBK SSL Herr - Djurgårdens IF IBS Herr Hall 2000
2020-09-05 17:00 3 Björklinge BK H1 - Timrå IBC HERR IFU Arena B - Turbo Sport
Omgång 4
4 Alunda IBF HJ17 - IBK Östhammar U-laget Olandshallen
4 Alunda IBF H1 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) Olandshallen
2020-08-30 10:00 4 FBC Uppsala Ungdom D3 - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag 0 - 8 IFU Arena A
2020-09-04 18:30 4 FBC Uppsala P08 - Storvreta IBK P08 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-05 13:30 4 Alunda IBF HJ17 - Storvreta IBK JAS herr 0 - 12 Olandshallen
2020-09-05 14:40 4 Täby FC F06 Gribby - IK Sirius IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-05 15:50 4 Täby FC F06 Gribby - Vaksala SK F06 Gul IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-05 16:00 4 Alunda IBF H1 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) 11 - 3 Olandshallen
2020-09-06 10:40 4 Täby FC F06 Gribby - SK Vide F0607 6 - 1 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-06 14:00 4 IK Sirius IBK - Bele Barkarby IF IBF F05/06 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-06 16:00 4 Sigtuna IF IBK F06/07 - Väsby AIK F06/07/08 Röd Medel 1 - 1 Prästängshallen
2020-09-06 16:00 4 Enköpings IBK H3 - Storvreta IBK JAS herr 5 - 8 S:t Ilianshallen
2020-09-09 19:00 4 IBK Uppsala Teknologer D1 - FBC Uppsala Ungdom D3 7 - 1 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-11 19:00 4 Stenhagens KK HJ18 JAS - IK Sirius FBC H2 Stenhagen BoKC
2020-09-11 19:30 4 Rosersberg Arlanda IBK H2 - Runby IBK 6 - 6 Ekilla Sporthall
2020-09-12 00:00 4 SK Vide F0607 - Sigtuna IF IBK FRöd -1 - -1 CIK A
2020-09-12 11:30 4 IBK Östhammar U-laget - Alunda IBF HJ17 3 - 4 Frösåkersskolan
2020-09-12 13:00 4 IK Sirius FBC H2 - Skälby IBK Ung 6 - 3 IFU Arena A 1
2020-09-12 13:00 4 Rasbo IK H2 - IBK Hallsta H2 A-lag Hall 2000
2020-09-12 13:30 4 IBK Östhammar H2 - Uppsala Life IF H2 8 - 10 Frösåkersskolan
2020-09-12 14:30 4 Hagunda IF D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 1 - 4 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-12 15:00 4 Alunda IBF Damallsvenskan - Västerås IBS Dam 1 - 2 Uppsala Life Arena 9
2020-09-13 11:00 4 Hagunda IF U - Enköpings IBK U 2 - 5 IFU Arena A
2020-09-13 13:00 4 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-13 14:00 4 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Nykvarns IBF Ungdom A-lag IFU Arena A
2020-09-13 14:00 4 IBF Roslagsalliansen - SK Vide H4 8 - 2 Sparbankshallen
2020-09-13 15:00 4 IK Sirius FBC HJ18 - Alunda IBF HJ17 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-13 16:00 4 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF U H6 4 - 6 Sparbankshallen
2020-09-13 16:30 4 IK Sirius IBK D1/JAS - Hagunda IF D1 6 - 6 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-13 19:00 4 Björklinge BK (D1) - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag Björklinge Sporthall
2020-09-18 19:30 4 IBK Östhammar U-laget - Björklinge BK U 6 - 3 Frösåkersskolan
Omgång 5
5 IK Sirius FBC H2 - Gävle GIK Akademi IFU Arena E – Lundqvist EL
5 SK Vide HJ 2020/21 - Skutskärs IBK P16 GUD CIK A
2020-09-17 18:00 5 IK Sirius IBK D1/JAS - IK Sirius FBC SSL dam IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-18 18:30 5 Alunda IBF P08 - Storvreta IBK P08 2 - 5 Olandshallen
2020-09-19 10:00 5 Alunda IBF P08 - Almunge IK P08/09 Blå 1 11 - 1 Olandshallen
2020-09-19 10:15 5 Rosersberg Arlanda IBK JAS - Storvreta IBK JAS herr 4 - 9 Rosershallen
2020-09-19 11:00 5 SK Vide F0607 - Väsby AIK F06/07/08 Röd Lätt 3 - 3 CIK A
2020-09-19 11:15 5 Alunda IBF P05 - Hagunda IF (05) 3 - 7 Olandshallen
2020-09-19 12:00 5 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 2 - 9 Enahallen
2020-09-19 13:00 5 IK Sirius IBK SSL Herr - Lillån IBK (ALL) 8 - 5 IFU Arena A
2020-09-19 13:00 5 Almunge IK P05 Röd 2 Lätt - SK Vide 05/06 5 - 4 Almunge Sporthall
2020-09-19 15:30 5 IBF Roslagsalliansen - IBK Östhammar H2 2 - 12 Sportcentrum
2020-09-19 16:00 5 Björklinge BK F04/05 - Storvreta IBK F04/05 13 - 1 Björklinge Sporthall
2020-09-20 13:00 5 IK Sirius IBK D1/JAS - Gävle GIK D1 4 - 4 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-20 13:30 5 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Åkersberga IBF Dam-All 4 - 2 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-20 15:30 5 IK Sirius FBC HJ18 - Bele Barkarby IF IBF HJ1 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-20 16:30 5 Storvreta IBK JAS herr - Gävle GIK JAS 5 - 5 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-20 17:45 5 IBK Uppsala Teknologer D1 - Stenhagens KK D2 2 - 4 IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-21 19:30 5 Alunda IBF Damallsvenskan - AIK IBF Östra Allsvenskan 4 - 3 Lindbackens Sporthall
Omgång 6
2020-09-24 18:10 6 Funbo IF P06/07 - Hagunda IF 3 - 5 Stenhagen BoKC
2020-09-24 19:00 6 Sigtuna IF IBK F06/07 - Vaksala SK F06 Gul 0 - 4 Prästängshallen
2020-09-25 18:00 6 Almunge IK P05 Röd 2 Lätt - Storvreta IBK P05 5 - 3 Almunge Sporthall
2020-09-25 18:20 6 Midas IBK P08 - Alunda IBF P08 7 - 7 Hallstaviks Sporthall
2020-09-26 10:00 6 IFK Dannemora/Ö F06-08 - Alunda IBF F06-07 Österby Sim o Sporthall
2020-09-26 10:30 6 Bälinge IF F06/07 Svart - IK Sirius IBK 0 - 2 Vattholma Sporthall
2020-09-26 11:30 6 FBC Uppsala F05 - Björklinge BK F06 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 11:40 6 Bälinge IF F06/07 Svart - IBK Östhammar F04/08 7 - 1 Vattholma Sporthall
2020-09-26 12:50 6 IK Sirius IBK - IBK Östhammar F04/08 3 - 6 Vattholma Sporthall
2020-09-26 13:15 6 IS Saga U - IBF Grillby H6 2 - 5 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 13:15 6 IS Saga U - IBF Grillby H6 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 14:00 6 Bälinge IF F06/07 Svart - Storvreta IBK F07 4 - 4 Vattholma Sporthall
2020-09-26 14:00 6 Midas IBK U H4 - IBF Roslagsalliansen U 2 - 11 Hallstaviks Sporthall
2020-09-26 15:10 6 Hagunda IF F07/08 - Storvreta IBK F07 2 - 5 Vattholma Sporthall
2020-09-26 16:20 6 Hagunda IF F07/08 - Bälinge IF F06/07 Svart 1 - 7 Vattholma Sporthall
2020-09-26 17:00 6 FBC Uppsala F04 - Björklinge BK F04/05 2 - 4 Ärentunaskolan
2020-09-27 10:00 6 Vaksala SK F06 Svart - Sigtuna IF IBK F06/07 IFU Arena – DHinox
2020-09-27 10:00 6 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 11:00 6 Vaksala SK DJ-JAS - IBK Sala (DJ) 7 - 2 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-27 11:15 6 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 11:30 6 Örsundsbro IF F06/07 - Enköpings IBK F06-07 Örsundsbro Sporthall
2020-09-27 12:00 6 Midas IBK P10 - Hagunda IF P10 Hallstaviks Sporthall
2020-09-27 12:30 6 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 13:45 6 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 14:00 6 IBF Roslagsalliansen - Rosersberg Arlanda IBK U (H5) 16 - 2 Sparbankshallen
2020-09-27 17:00 6 FBC Uppsala Ungdom D3 - Kungsängens IF Dam IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-27 20:15 6 Storvreta IBK Legends - IBS Fålhagen Ärentunaskolan
2020-09-28 17:30 6 Funbo IF P06/07 - Bälinge IF F06/07 Svart 6 - 3 Uppsala Life Arena
2020-09-28 19:15 6 SK Vide F0607 - Vaksala SK F06 Gul 4 - 5 Alsike sporthall
Omgång 7
2020-09-29 20:45 7 FBC Uppsala Herrar (H5) - IBK Uppsala Teknologer Legends (H4) 2 - 4 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-10-02 18:30 7 FBC Uppsala P08 - SK Vide P08 IFU Arena – DHinox
2020-10-03 10:45 7 Midas IBK P10 - IBK Östhammar P09/10 Hallstaviks Sporthall
2020-10-03 11:30 7 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK F06 IFU Arena - Upplands Energi
2020-10-03 11:40 7 SK Vide F0607 - Alunda IBF F06-07 2 - 3 CIK A 5
2020-10-03 11:45 7 Midas IBK P10 - IBK Östhammar P09/10 Hallstaviks Sporthall
2020-10-03 12:30 7 Almunge IK P08/09 Blå 1 - Alunda IBF P08 Almunge Sporthall
2020-10-04 10:00 7 Almunge IK P08/09 Blå 1 - IK Sirius FBC P09 Svart Almunge Sporthall
Omgång 8
2020-10-12 18:30 8 Vaksala SK 2 F09 gul - Frötuna IBF F08/09 Lindbackens Sporthall
Omgång 9
9 Björklinge BK P06/07 - Hagunda IF/SKK P06 Björklinge Sporthall
Omgång 12
2020-12-20 14:15 12 Uppland F16 - Västmanland F 16 Inst. IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-12-21 19:20 12 Uppland F16 - Stenhagens KK Dam Inst. IFU Arena E – Lundqvist EL
Omgång 13
2021-02-13 10:55 13 Frötuna IBF P06 - Hagunda IF Uppsala Life Arena
2021-02-13 14:45 13 Vaksala SK F06 Svart - Björklinge BK F06 Lindbackens Sporthall
2021-02-14 10:55 13 Funbo IF P06/07 - SK Vide 05/06 3 - 1 Uppsala Life Arena
Omgång 14
2021-02-19 19:30 14 Funbo IF P06/07 - Storvreta IBK P07 Inst. Fyrishov D
Omgång 30
30 IK Sirius FBC U (TEST) - IK Sirius FBC P06 1 - 1 IFU Arena A 49
2020-09-12 13:00 30 Storvreta IBK SSL Herr - Linköping IBK Herr A 10 - 6 IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis