Division 3 Dam (2023/24)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 20:15 150036001 FBC Kungsholmen (A) - Danderyd FC 17 - 2 Agaton Östlund, Rasmus Bergne Hjorthagshallen
2023-09-23 16:00 150036002 Hässelby SK IBK (B) - FBC Sollentuna (B) 9 - 2 Arash Sohrevardi, Linus Löfstedt Hässelbyhallen
2023-09-24 13:45 150036004 Örby IS - Väsby AIK 1 - 8 Johan Nima, Shabbir Ahmed Telefonplanshallen
2023-10-07 17:00 150036007 Väsby AIK - Turebergs IF 9 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Smedsgärdshallen
2023-10-08 13:30 150036009 FBC Sollentuna (B) - FBC Kungsholmen (A) 4 - 4 Jonas Vedin, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2023-10-08 17:15 150036010 Danderyd FC - Järfälla Bele IBK (C) 17 - 5 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Mörbyhallen
2023-10-14 10:30 150036014 Örby IS - Järfälla Bele IBK (C) 8 - 2 Alice Fritshammar, Filip Lövenklint Telefonplanshallen
2023-10-14 10:30 150036015 FBC Sollentuna (B) - Danderyd FC 8 - 6 Anton Greberg, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2023-10-14 16:45 150036012 Hässelby SK IBK (B) - Väsby AIK 3 - 3 Patrik Andersén, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2023-10-18 20:00 150036016 Järfälla Bele IBK (C) - Turebergs IF 1 - 4 Elin Holm, Manne Jahnsson Viksjö Sporthall
2023-10-21 13:30 150036018 Väsby AIK - FBC Kungsholmen (A) 0 - 4 Oliver Hallgren, Sadjad Nima Smedsgärdshallen
2023-10-22 17:15 150036020 Danderyd FC - Örby IS 3 - 4 Hugo Nilsson, Niklas Forsman Mörbyhallen
2023-11-04 16:15 150036023 Turebergs IF - Örby IS 3 - 6 Jonas Vedin, Joel Holm Töjnahallen
2023-11-05 11:30 150036025 FBC Sollentuna (B) - Väsby AIK 1 - 6 Theodore Idevall, Julia Tegnér Rotebrohallen (Nya)
2023-11-25 17:30 150036022 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla Bele IBK (C) 3 - 2 Imtiaz Karim, Henrik Nilsson Grimstahallen
2023-11-11 17:30 150036027 Järfälla Bele IBK (C) - FBC Kungsholmen (A) 0 - 8 Imtiaz Karim, Fredrik Bousset Viksjö Sporthall
2023-11-12 14:00 150036026 Örby IS - Hässelby SK IBK (B) 2 - 5 William Albrecht, Johan Hessing Telefonplanshallen
2023-11-12 16:30 150036030 Danderyd FC - Turebergs IF 3 - 2 Sadjad Nima, Ricky Bagge Mörbyhallen
2023-11-18 14:15 150036033 Väsby AIK - Danderyd FC 7 - 6 Agaton Östlund, Anders Peterson Smedsgärdshallen
2023-11-19 14:30 150036035 FBC Sollentuna (B) - Järfälla Bele IBK (C) 4 - 0 Jonas Vedin, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2023-11-19 15:45 150036031 FBC Kungsholmen (A) - Örby IS 6 - 0 Imtiaz Karim, Johan Hessing Grimstahallen
2023-11-19 18:00 150036032 Hässelby SK IBK (B) - Turebergs IF 6 - 0 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hässelbyhallen
2023-11-25 17:30 150036036 Turebergs IF - FBC Kungsholmen (A) 0 - 10 Kajsa Eklund, Mario Mallengren Silverdalshallen
2023-11-26 11:45 150036037 Örby IS - FBC Sollentuna (B) 1 - 8 Gustav Levin, Christoffer Sandström Telefonplanshallen
2023-11-26 16:30 150036040 Danderyd FC - Hässelby SK IBK (B) 1 - 6 Robert Lindén Säfström, Robert Vangeus Mörbyhallen
2023-10-13 20:15 150036041 FBC Kungsholmen (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Emmie Helleday, Agaton Östlund Hjorthagshallen
2023-12-02 15:00 150036043 Väsby AIK - Järfälla Bele IBK (C) 8 - 1 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Smedsgärdshallen
2023-12-03 15:45 150036045 FBC Sollentuna (B) - Turebergs IF 3 - 2 Martin Mårtensson, Anton Ponnert Rotebrohallen (Nya)
2023-12-09 17:15 150036047 Väsby AIK - Örby IS 9 - 2 Fredrik Nensén, Johnn Wahlgren Smedsgärdshallen
2023-12-10 14:30 150036049 FBC Sollentuna (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Johan Hessing, Fredrik Nensén Töjnahallen
2024-01-20 16:00 150036050 Danderyd FC - FBC Kungsholmen (A) 1 - 8 Robert Järlemark, Olof Sandström Mörbyhallen
2024-01-06 15:00 150036051 FBC Kungsholmen (A) - FBC Sollentuna (B) 8 - 2 Henrik Nilsson, Magnus Berg Stora Mossen 1
2024-01-06 16:00 150036053 Turebergs IF - Väsby AIK 2 - 7 William Albrecht, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2024-01-07 18:15 150036055 Järfälla Bele IBK (C) - Danderyd FC 1 - 3 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2024-01-14 12:00 150036056 Järfälla Bele IBK (C) - Örby IS 1 - 4 Peter Lassfolk, Alexander Mattsson Viksjö Sporthall
2024-01-14 16:45 150036060 Danderyd FC - FBC Sollentuna (B) 6 - 4 Ida Sandberg, Linn Wilhelmson Mörbyhallen
2024-01-20 15:00 150036058 Väsby AIK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Jan Erik Kristofersson, Mats Nordrup Smedsgärdshallen
2024-01-27 14:45 150036061 FBC Kungsholmen (A) - Väsby AIK 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Stora Mossen 1
2024-01-27 15:30 150036063 Turebergs IF - Järfälla Bele IBK (C) 3 - 0 Magnus Berg, Jan Lingemark Silverdalshallen
2024-01-28 14:00 150036064 Örby IS - Danderyd FC 6 - 2 Ricky Bagge, Mattias Patrik Robert Thorsén Telefonplanshallen
2024-02-04 10:15 150036066 Örby IS - Turebergs IF 4 - 6 Johan Hessing, Mattias Lönnborg Telefonplanshallen
2024-02-07 20:00 150036067 Järfälla Bele IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2024-02-17 12:00 150036069 Väsby AIK - FBC Sollentuna (B) 4 - 4 Ken Johansson, Mario Mallengren Smedsgärdshallen
2024-02-17 12:15 150036071 FBC Kungsholmen (A) - Järfälla Bele IBK (C) 5 - 0 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Stora Mossen 1
2024-02-17 15:00 150036072 Hässelby SK IBK (B) - Örby IS 10 - 1 Lars Reuterhagen, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2024-02-17 16:15 150036073 Turebergs IF - Danderyd FC 1 - 2 Hugo Nilsson, Andreas Theorén Silverdalshallen
2024-02-13 20:40 150036077 Örby IS - FBC Kungsholmen (A) 2 - 4 Aldin Imamovic, Imtiaz Karim Kämpetorpshallen 1
2024-02-21 18:45 150036078 Järfälla Bele IBK (C) - FBC Sollentuna (B) 0 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Viksjö Sporthall
2024-02-24 15:45 150036076 Turebergs IF - Hässelby SK IBK (B) 0 - 13 Magnus Berg, Hugo Nilsson Silverdalshallen
2024-03-06 19:40 150036080 Danderyd FC - Väsby AIK Ulf Jonsson, Peter Lassfolk Danderyds Gymnasium
2024-02-11 12:15 150036082 Hässelby SK IBK (B) - Danderyd FC 11 - 1 Sadjad Nima, Johnny Mikael Claesson Hässelbyhallen
2024-03-09 14:00 150036081 FBC Kungsholmen (A) - Turebergs IF Magnus Berg, Mats Nordrup Stora Mossen 1
2024-03-10 12:45 150036085 FBC Sollentuna (B) - Örby IS Camilla Karlsson, Alexander Friberg Rotebrohallen (Nya)
2024-02-02 20:00 150036086 Hässelby SK IBK (B) - FBC Kungsholmen (A) 2 - 9 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2024-03-16 10:30 150036089 Järfälla Bele IBK (C) - Väsby AIK Hugo Zetterberg, Filip Lövenklint Jakobsbergs Sporthall
2024-03-16 17:15 150036087 Turebergs IF - FBC Sollentuna (B) Mario Mallengren, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kungsholmen (A) 13 12 1 0 90-18 72 37
2. Hässelby SK IBK (B) 14 9 1 4 83-37 46 28
3. Väsby AIK 12 8 2 2 69-32 37 26
4. FBC Sollentuna (B) 12 6 2 4 48-48 0 20
5. Örby IS 13 5 0 8 41-67 -26 15
6. Danderyd FC 13 5 0 8 53-80 -27 15
7. Turebergs IF 12 3 0 9 27-64 -37 9
8. Järfälla Bele IBK (C) 13 0 0 13 14-79 -65 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 12:00 150042004 FBI Tullinge (C) - Endre IF (B) 1 - 8 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-11-29 20:45 150042001 FBC Kungsholmen (B) - IFK Haninge 4 - 2 Love Månsson Patrickson, John Degerkvist Skanskvarnshallen
2023-10-07 13:15 150042009 Karlbergs BK - FBC Kungsholmen (B) 0 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Jansson Rödabergshallen
2023-10-07 16:45 150042006 Västerhaninge IBK - Endre IF (B) 3 - 2 Erik Nyman, Patrik Andersén Åbyhallen - Haninge
2023-10-14 13:00 150042015 Karlbergs BK - IFK Haninge 0 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Rödabergshallen
2023-10-14 15:45 150042011 FBC Kungsholmen (B) - Tungelsta IF 7 - 2 Anders Peterson, Steffanie Bramer Stora Mossen 1
2023-10-21 14:30 150042019 Tungelsta IF - Karlbergs BK 1 - 8 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2023-10-29 16:15 150042018 FBI Tullinge (C) - FBC Kungsholmen (B) 8 - 5 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tullingehallen
2024-02-17 13:00 150042020 IFK Haninge - Endre IF (B) 3 - 2 Malva Sölvemark, Linn Wilhelmson Lyckeby Sporthall
2023-11-02 19:30 150042024 Tungelsta IF - IFK Haninge 1 - 4 Niklas Lundberg, Manne Jahnsson Lyckeby Sporthall
2023-11-05 10:30 150042021 FBC Kungsholmen (B) - Västerhaninge IBK 3 - 10 Ricky Bagge, Tuva Egman Grimstahallen
2024-02-10 13:15 150042025 Karlbergs BK - FBI Tullinge (C) 2 - 2 Kevin Helly, Maja Bergman Telefonplanshallen
2023-11-11 17:00 150042028 Västerhaninge IBK - Karlbergs BK 4 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Åbyhallen - Haninge
2023-11-12 11:00 150042029 FBI Tullinge (C) - Tungelsta IF 4 - 0 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2023-11-17 20:00 150042033 FBI Tullinge (C) - IFK Haninge 0 - 10 Melhvin Pettersson, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2023-11-18 13:30 150042031 FBC Kungsholmen (B) - Endre IF (B) 5 - 5 Jan Lingemark, Alice Fritshammar Stora Mossen 1
2023-11-18 16:30 150042034 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK 0 - 9 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-28 18:00 150042037 Endre IF (B) - Karlbergs BK 6 - 1 Frida Lanzaro, Tobias Almqvist ICA Maxi Arena
2023-11-25 12:15 150042039 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (C) 8 - 2 Robin Vall, Håkan Sällström Åbyhallen - Haninge
2023-12-02 12:30 150042044 Tungelsta IF - Endre IF (B) 0 - 8 Christian Ljunggren, Mario Mallengren Tungelsta Sporthall
2023-12-02 14:00 150042042 Västerhaninge IBK - IFK Haninge 5 - 3 Arash Sohrevardi, Anton Zaitsev Åbyhallen - Haninge
2023-12-09 14:45 150042050 IFK Haninge - FBC Kungsholmen (B) 5 - 5 Kevin Helly, Maja Bergman Lyckeby Sporthall
2023-12-09 17:30 150042047 Endre IF (B) - FBI Tullinge (C) 13 - 1 Martin Beijer, Emil Magnusson ICA Maxi Arena
2024-01-06 13:15 150042051 FBC Kungsholmen (B) - Karlbergs BK 2 - 8 Mats Nordrup, Daniel Söderberg Rödabergshallen
2024-02-10 14:30 150042054 Endre IF (B) - Västerhaninge IBK 5 - 2 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Gröndalshallen
2024-01-13 16:30 150042059 Tungelsta IF - FBC Kungsholmen (B) 3 - 5 Melanie Sundell, Hanna Woxmark Tungelsta Sporthall
2024-01-20 11:30 150042060 IFK Haninge - Karlbergs BK 7 - 2 Johnny Mikael Claesson, Imtiaz Karim Lyckeby Sporthall
2024-01-27 13:15 150042065 Karlbergs BK - Tungelsta IF 10 - 0 Johnny Mikael Claesson, Michael Westerberg Rödabergshallen
2024-01-27 16:15 150042061 FBC Kungsholmen (B) - FBI Tullinge (C) 5 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Stora Mossen 1
2024-02-03 12:00 150042064 Endre IF (B) - IFK Haninge 7 - 3 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2024-01-19 20:45 150042068 Västerhaninge IBK - FBC Kungsholmen (B) 9 - 2 Rasmus Bergne, Melanie Sundell Åbyhallen - Haninge
2024-02-04 19:45 150042069 FBI Tullinge (C) - Karlbergs BK 7 - 6 Magnus Berg, Melanie Sundell Tullingehallen
2024-02-11 15:30 150042070 IFK Haninge - Tungelsta IF 7 - 6 Håkan Sällström, Nicholas Lindgren Lyckeby Sporthall
2024-02-17 10:15 150042074 Tungelsta IF - FBI Tullinge (C) 3 - 6 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2024-02-17 13:00 150042075 Karlbergs BK - Västerhaninge IBK 0 - 4 Johnn Wahlgren, Lars Sundlöf Rödabergshallen
2024-02-24 17:15 150042079 Västerhaninge IBK - Tungelsta IF 4 - 2 Tobias Jansson, Christian Ljunggren Åbyhallen - Haninge
2024-02-25 16:30 150042080 IFK Haninge - FBI Tullinge (C) 1 - 2 Niklas Lundberg, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2024-03-23 17:30 150042077 Endre IF (B) - FBC Kungsholmen (B) Ej offentliggjord, Robin Goffe Södervärnshallen
2024-03-09 13:15 150042085 Karlbergs BK - Endre IF (B) Per Sundvall, Roger Nyström Rödabergshallen
2024-03-10 17:00 150042083 FBI Tullinge (C) - Västerhaninge IBK Stefan Ålander, Petra Dynesius Tullingehallen
2024-03-16 14:00 150042090 IFK Haninge - Västerhaninge IBK Daniel Karlsson, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2024-03-24 12:30 150042088 Endre IF (B) - Tungelsta IF Robin Goffe, Stefan Claesson ICA Maxi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerhaninge IBK 10 9 0 1 58-20 38 27
2. Endre IF (B) 9 6 1 2 56-19 37 19
3. IFK Haninge 11 6 1 4 51-34 17 19
4. FBC Kungsholmen (B) 11 5 2 4 47-54 -7 17
5. FBI Tullinge (C) 11 5 1 5 35-61 -26 16
6. Karlbergs BK 11 3 1 7 38-43 -5 10
7. Tungelsta IF 11 0 0 11 18-72 -54 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis