Pojkar Udda serier Röd nivå (2023/24)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 11:30 193101001 IBF Dalen - Obbola IK 3 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2023-10-21 12:30 193101003 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 2 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2023-10-22 13:30 193101002 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Södra/Svart 3 - 5 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Musköten 1
2023-10-29 10:15 193101006 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Sandåkerns SK 2 - 3 Leo Lundgren, Thor Nordendahl Umeå Energi Arena Öst
2023-10-29 11:30 193101005 IBF Dalen/Södra/Svart - IBF Dalen 1 - 0 Ludvig Bjuhr, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-29 12:30 193101004 Obbola IK - Umeå City IBF 3 - 2 , David Lundberg Olasjöhallen
2023-11-10 19:20 193101007 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 1 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2023-11-10 19:20 193101009 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 1 - 3 Erik Kram, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2023-11-11 14:30 193101008 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Svart 2 - 5 Rickard Strömgren, Adrian Vidmark Olasjöhallen
2023-11-19 11:30 193101010 IBF Dalen/Södra/Svart - Umeå City IBF 2 - 1 Alvina Mukkala, Rickard Strömgren Jubileumshallen Teg
2023-11-19 11:30 193101012 Sandåkerns SK - IBF Dalen 3 - 4 Arvid Johansson, Leo Lundgren Musköten 1
2023-11-19 13:30 193101011 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Obbola IK 2 - 4 Herman Njaita, Alexander Hedlund Midgårdshallen
2023-11-25 13:30 193101013 IBF Dalen - Umeå City IBF 4 - 1 , Erik Hörnros Musköten 1
2023-11-25 13:30 193101015 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 1 - 3 , Thanasis Provatas Jubileumshallen Teg
2023-11-26 09:30 193101014 Obbola IK - Sandåkerns SK 3 - 2 , David Lundberg Olasjöhallen
2023-12-03 13:30 193101017 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Svart 3 - 1 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2023-12-03 15:00 193101018 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 4 - 4 Roger Karlsson, Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-12-03 16:15 193101016 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 3 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2023-12-08 18:30 193101020 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Obbola IK 1 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2023-12-08 19:30 193101021 Sandåkerns SK - IBF Dalen 2 - 3 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Musköten 1
2023-12-09 13:30 193101019 IBF Dalen/Södra/Svart - Umeå City IBF 4 - 1 Ludvig Bjuhr, David Karlström Jubileumshallen Teg
2023-12-15 19:30 193101024 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 4 - 1 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 2
2023-12-16 15:30 193101022 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - IBF Dalen 4 - 3 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-12-17 13:30   Uppskj. 193101023 IBF Dalen/Södra/Svart - Obbola IK Uppskj. Jubileumshallen Teg
2024-01-13 11:00 193101025 Umeå City IBF - Obbola IK 3 - 2 Björn Glad, Erik Kram Umeå Energi Arena Öst
2024-01-13 11:20 193101027 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 8 - 2 , Thor Nordendahl Musköten 2
2024-01-13 12:20 193101026 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Svart 2 - 5 Thor Nordendahl, Mattias Karlsson Musköten 2
2024-01-20 12:30 193101029 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK 5 - 2 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Jubileumshallen Teg
2024-01-20 14:30 193101028 Obbola IK - IBF Dalen 5 - 4 Tindra Edlund, Adrian Vidmark Olasjöhallen
2024-01-21 15:30 193101030 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Umeå City IBF 2 - 1 Rickard Strömgren, Erik Hörnros Midgårdshallen
2024-02-03 12:30 193101031 Umeå City IBF - IBF Dalen 7 - 3 Ludvig Bjuhr, David Karlström Vildmannahallen
2024-02-03 17:05 193101033 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - IBF Dalen/Södra/Svart 4 - 4 Elias Schmidt, Erik Kram Sjöfruhallen
2024-02-04 14:00 193101032 Sandåkerns SK - Obbola IK 2 - 2 Elias Schmidt, Alexander Hedlund Vildmannahallen
2024-02-17 14:00 193101035 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 2 - 1 Maud Mukkala, Erik Kram Olasjöhallen
2024-02-18 13:30 193101034 Umeå City IBF - IBF Dalen/Södra/Svart 2 - 2 Arvid Johansson, Leo Lundgren Jubileumshallen Teg
2024-02-18 16:15 193101036 IBF Dalen - Sandåkerns SK 5 - 5 Erik Kram, Elias Schmidt Musköten 1
2024-02-24 10:30 193101037 Umeå City IBF - IBF Dalen 2 - 7 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Vildmannahallen
2024-02-24 11:30 193101039 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 6 - 1 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2024-02-25 11:30 193101038 Obbola IK - Sandåkerns SK 7 - 2 , Marcus Lineruth Olasjöhallen
2024-03-17 13:30 193101042 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P08Vit Vildmannahallen
2024-03-17 15:15 193101040 IBF Dalen - Obbola IK Musköten 1
2024-03-17 16:10 193101041 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Södra/Svart Musköten 1
2024-03-19 20:15 193101043 Obbola IK - Umeå City IBF Olasjöhallen
2024-03-23 11:30 193101045 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Sandåkerns SK Sjöfruhallen
2024-03-23 15:00 193101044 IBF Dalen/Södra/Svart - IBF Dalen Jubileumshallen Teg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Obbola IK 12 9 1 2 42-28 14 28
2. IBF Dalen/ Södra/ Svart 12 8 2 2 41-24 17 26
3. IBF Dalen 13 5 1 7 42-45 -3 16
4. Gimonäs Umeå IF/ P08Vit 13 5 1 7 31-43 -12 16
5. Sandåkerns SK 13 4 3 6 43-44 -1 15
6. Umeå City IBF 13 2 2 9 28-43 -15 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-04 13:30 193151002 Skellefteå IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P 09-10 3 - 2 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Eddahallen
2023-11-16 20:00 193151001 Skellefteå IBS P09 - Gamla Stan IBK P09 Joakim Broman, Johan Granström Lejonströmshallen
2023-11-11 13:15 193151004 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBS P09 4 - 2 Jens Marklund, Johan Granström Morö Backe A
2023-11-12 14:30 193151003 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 2 - 1 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-11-19 11:00 193151006 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 2 - 10 Johan Granström, Joakim Broman Balderhallen A
2023-11-19 17:00 193151005 Gamla Stan IBK P09 - Kågedalens AIF P 09-10 4 - 2 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen A
2023-12-02 13:30 193151007 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBS P09 5 - 4 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-12-02 14:30 193151008 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBK/Svart P09 1 - 3 , Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-12-16 13:30 193151010 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P 09-10 0 - 4 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-12-16 16:10 193151009 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK P09 3 - 7 Alex Holmberg, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2024-01-14 15:00 193151012 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P09 6 - 4 , Gustav Johansson Morö Backe A
2024-01-23 19:00 193151011 Kågedalens AIF P 09-10 - Gamla Stan IBK P09 1 - 7 Gustav Johansson, Joakim Broman Florahallen
2024-01-27 12:00 193151013 Skellefteå IBS P09 - Gamla Stan IBK P09 0 - 2 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-01-28 17:00 193151014 Skellefteå IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P 09-10 4 - 7 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2024-02-03 13:30 193151016 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBS P09 5 - 2 Johan Granström, Joakim Broman Eddahallen
2024-02-04 13:30 193151015 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 5 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2024-02-11 16:00 193151017 Gamla Stan IBK P09 - Kågedalens AIF P 09-10 3 - 5 Patrik Häggström, Joakim Broman Balderhallen B
2024-02-11 17:00 193151018 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 5 - 8 , Joakim Broman Balderhallen B
2024-02-24 11:00   Uppskj. 193151020 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBK/Svart P09 Uppskj. Morö Backe A
2024-02-24 16:00   Uppskj. 193151019 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBS P09 Uppskj. Balderhallen A
2024-02-27 19:00   Uppskj. 193151022 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P 09-10 Uppskj. Florahallen
2024-03-13 20:15 193151021 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK P09 Eddahallen
2024-03-17 15:00 193151023 Kågedalens AIF P 09-10 - Gamla Stan IBK P09 Eddahallen
2024-03-17 16:00 193151024 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P09 Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P09 8 6 0 2 34-21 13 18
2. Skellefteå IBK/ Svart P09 9 6 0 3 43-34 9 18
3. Kågedalens AIF P 09-10 9 5 0 4 31-28 3 15
4. Skellefteå IBS P09 8 0 0 8 19-44 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 16:10 193111003 Sävar IK - Umeå City IBF 5 - 3 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-10-29 12:30 193111001 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - IBF Dalen/Vit 2 - 5 Elias Schmidt, Erik Kram Vildmannahallen
2023-11-10 18:20 193111006 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Umeå City IBF 2 - 0 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-11-11 16:30 193111004 IBF Dalen/Vit - IBF Dalen/Södra 6 - 3 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-11-18 15:30 193111008 Sävar IK - IBF Dalen/Vit 1 - 5 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Midgårdshallen
2023-11-19 13:30 193111009 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Pontus Andersson, Otto Rylander Umeå Energi Arena Väst
2023-12-02 11:30 193111010 Umeå City IBF - IBF Dalen/Vit 5 - 2 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Vildmannahallen
2023-12-03 14:30 193111011 Sävar IK - IBF Dalen/Södra 4 - 4 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Sävaråhallen
2023-12-17 09:30 193111014 Umeå City IBF - IBF Dalen/Södra 6 - 5 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Vildmannahallen
2023-12-17 14:00 193111015 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/CSÅ 3 - 4 Adrian Vidmark, Erik Kram Sävaråhallen
2024-01-13 17:00 193111016 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF/CSÅ 3 - 1 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Musköten 1
2024-01-14 13:20 193111018 Umeå City IBF - Sävar IK 0 - 12 Maud Mukkala, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2024-01-28 12:30 193111019 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/Vit , Arvid Johansson Jubileumshallen Teg
2024-01-28 14:30 193111021 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/CSÅ Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Vildmannahallen
2024-02-10 13:30 193111023 IBF Dalen/Vit - Sävar IK 3 - 2 , Jimmie Nilsson Musköten 2
2024-02-11 15:00 193111024 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - IBF Dalen/Södra 5 - 5 Richard Jonsson, Erik Kram Sjöfruhallen
2024-02-25 10:30 193111026 IBF Dalen/Södra - Sävar IK Joel Lindblad, Robin Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2024-02-25 11:30 193111025 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF 6 - 5 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Musköten 1
2024-03-16 15:15 193111030 Gimonäs Umeå IF/CSÅ - Sävar IK Sjöfruhallen
2024-03-17 13:30 193111029 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF Jubileumshallen Teg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 7 6 0 1 30-19 11 18
2. Sävar IK 6 2 1 3 27-19 8 7
3. Gimonäs Umeå IF/ CSÅ 5 2 1 2 14-16 -2 7
4. Umeå City IBF 6 2 0 4 19-32 -13 6
5. IBF Dalen/ Södra 4 0 2 2 17-21 -4 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 14:00 193113001 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Spöland Vännäs IF 7 - 3 , Elias Schmidt Sjöfruhallen
2023-10-28 15:05 193113003 IBF Dalen - Holmsund City IBC 7 - 3 , Robin Lundberg Musköten 2
2023-10-29 11:30 193113002 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 3 - 8 , Erik Kram Vildmannahallen
2023-11-04 12:30 193113004 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 5 - 3 Elin Konradsson Åberg, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2023-11-11 14:00 193113006 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Holmsund City IBC 1 - 6 Vigon Berggrund, Axel Ahlm-Larsson Sjöfruhallen
2023-11-12 10:30 193113005 Sandåkerns SK - IBF Dalen 2 - 4 Elias Schmidt, Daniel Bjerdahl Vildmannahallen
2023-11-18 12:30 193113008 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 6 - 6 Herman Njaita, Nilas Forsberg Musköten 2
2023-11-19 13:30 193113007 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 4 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-11-19 14:30 193113009 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo 5 - 7 Pontus Andersson, Otto Rylander Umeå Energi Arena Väst
2023-12-02 12:30 193113010 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Robert Segerstedt, Rickard Strömgren Storsjöhallen
2023-12-02 14:15 193113011 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå 2 - 4 , Erik Kram Musköten 2
2023-12-03 13:30 193113012 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Sandåkerns SK 6 - 3 Thor Nordendahl, Ludvig Bjuhr Midgårdshallen
2023-12-16 13:30 193113013 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 5 - 8 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-12-17 12:30 193113014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 8 - 0 , Elias Schmidt Storsjöhallen
2023-12-17 15:15 193113015 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo 4 - 5 Roger Karlsson, Nilas Forsberg Musköten 1
2024-01-14 12:30 193113018 Holmsund City IBC - IBF Dalen 1 - 1 Axel Gullberg, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-01-14 14:30 193113017 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 6 - 0 Peter Saari, Elias Schmidt Musköten 1
2024-01-14 15:30 193113016 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo 6 - 5 Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-01-26 18:30 193113020 IBF Dalen - Sandåkerns SK 4 - 2 Ludvig Bjuhr, David Karlström Musköten 1
2024-01-27 12:30 193113021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo 3 - 4 Arvid Johansson, Malte Lövgren Storsjöhallen
2024-01-28 15:30 193113019 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Vildmannahallen
2024-02-10 12:30 193113024 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - Umeå City IBF/Blå 4 - 5 Axel Löfstedt, Kalle Löfstedt Midgårdshallen
2024-02-10 14:30 193113022 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 8 Patric Önander, Arvid Johansson Musköten 2
2024-02-11 13:00 193113023 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 2 Olle Nilsson, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2024-02-24 11:30 193113026 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen 6 - 5 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Vildmannahallen
2024-02-24 13:30 193113025 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 5 - 3 Maud Mukkala, Henny Häggström Liljahallen
2024-02-25 12:30 193113027 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo 4 - 6 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Musköten 1
2024-03-16 12:30 193113028 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK Hammarhallen Vännäs
2024-03-17 12:30 193113029 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC Vildmannahallen
2024-03-17 16:10 193113030 Gimonäs Umeå IF/Tomtebo - IBF Dalen Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 9 6 1 2 42-39 3 19
2. Gimonäs Umeå IF/ Tomtebo 9 6 0 3 45-39 6 18
3. Umeå City IBF/ Blå 9 4 0 5 31-46 -15 12
4. IBF Dalen 9 3 2 4 35-33 2 11
5. Holmsund City IBC 9 3 1 5 36-33 3 10
6. Sandåkerns SK 9 3 0 6 41-40 1 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-29 14:30 193103002 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Grå 6 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-11-12 13:30 193103004 Gimonäs Umeå IF/Grå - Sandåkerns SK/Röd 3 - 2 Leo Lundgren, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2023-11-18 15:30 193103006 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF/Blå 5 - 3 , Thanasis Provatas Musköten 2
2023-12-03 14:30 193103008 Gimonäs Umeå IF/Grå - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 Thor Nordendahl, Ludvig Bjuhr Midgårdshallen
2023-12-16 12:30 193103010 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Grå 3 - 3 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2024-01-12 18:30 193103012 Röbäcks IF/Blå - Sandåkerns SK/Röd 1 - 5 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Elofssonhallen
2024-01-28 12:30 193103014 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Grå 4 - 2 David Karlström, Ludvig Bjuhr Elofssonhallen
2024-02-04 11:30 193103016 Gimonäs Umeå IF/Grå - Sandåkerns SK/Röd 1 - 3 Adrian Vidmark, Thor Schönfeldt Sjöfruhallen
2024-02-11 11:30 193103018 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF/Blå 5 - 3 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Musköten 1
2024-02-24 12:15 193103020 Gimonäs Umeå IF/Grå - Röbäcks IF/Blå 3 - 5 Arvid Johansson, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2024-03-03 10:30 193103022 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Grå Sebastian Arnlund, Pontus Andersson Umeå Energi Arena Väst
2024-03-16 11:30 193103024 Röbäcks IF/Blå - Sandåkerns SK/Röd Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ Röd 6 4 1 1 23-14 9 13
2. Röbäcks IF/ Blå 7 3 0 4 23-24 -1 9
3. Gimonäs Umeå IF/ Grå 7 2 1 4 16-24 -8 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-05 14:00 193153002 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK/ Röd P09 1 - 9 Lukas Johansson, Gustav Johansson Morö Backe A
2023-11-05 15:00 193153001 Skellefteå IBK/ Svart P10-11 - Skellefteå IBK/ Röd P10-11 8 - 5 Simon Blom, Alex Holmberg Eddahallen
2023-11-12 15:30 193153004 Skellefteå IBK/ Röd P10-11 - FBC Moröbacke P11 11 - 2 Per Andersson, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-11-12 16:30 193153006 Skellefteå IBK/ Svart P10-11 - Gamla Stan IBK P11 7 - 3 Maxim Khamrakulov, Per Andersson Morö Backe A
2023-11-19 15:00 193153007 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK/ Röd P09 0 - 9 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen A
2023-11-19 16:00 193153009 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK/ Svart P10-11 2 - 6 Johan Granström, Joakim Broman Balderhallen A
2023-12-02 12:30 193153010 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK/ Röd P10-11 2 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-12-03 12:00 193153012 Skellefteå IBK/ Svart P10-11 - Skellefteå IBK/ Röd P09 0 - 11 , Jonas Fahlman Eddahallen
2023-12-13 19:30 193153013 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Skellefteå IBK/ Röd P10-11 4 - 3 Joakim Broman, Alex Holmberg Eddahallen
2023-12-17 11:15 193153014 Gamla Stan IBK P11 - FBC Moröbacke P11 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-01-13 11:30 193153017 Skellefteå IBK/ Röd P09 - FBC Moröbacke P11 8 - 6 Rigmor Berglund, Tilda Marklund Morö Backe A
2024-01-13 12:30 193153016 Skellefteå IBK/ Röd P10-11 - Skellefteå IBK/ Svart P10-11 5 - 8 Morö Backe A
2024-01-31 19:00 193153019 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK/ Röd P10-11 Lukas Johansson, Gustav Johansson Morö Backe A
2024-02-04 12:30 193153021 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK/ Svart P10-11 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2024-02-10 13:00 193153024 Skellefteå IBK/ Svart P10-11 - FBC Moröbacke P11 Joakim Broman, Johan Granström Morö Backe A
2024-02-10 14:00 193153022 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Gamla Stan IBK P11 4 - 3 , Joakim Broman Morö Backe A
2024-02-25 14:00 193153027 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Skellefteå IBK/ Svart P10-11 11 - 10 Florahallen
2024-02-25 15:00 193153025 Skellefteå IBK/ Röd P10-11 - Gamla Stan IBK P11 , Johan Granström Florahallen
2024-03-16 12:00 193153028 Skellefteå IBK/ Röd P10-11 - Skellefteå IBK/ Röd P09 Eddahallen
2024-03-17 14:00 193153029 FBC Moröbacke P11 - Gamla Stan IBK P11 Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ Röd P09 7 7 0 0 56-23 33 21
2. Skellefteå IBK/ Svart P10-11 6 4 0 2 39-37 2 12
3. Skellefteå IBK/ Röd P10-11 5 2 0 3 34-24 10 6
4. Gamla Stan IBK P11 4 0 0 4 8-30 -22 0
5. FBC Moröbacke P11 4 0 0 4 11-34 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-29 13:00 193105002 Bygdeå GIF - IBF Dalen/Vit 1 - 6 Viktoria Glad, Björn Glad Martinsonhallen
2023-10-29 13:30 193105001 Obbola IK - Holmsund City IBC 8 - 0 , David Lundberg Olasjöhallen
2023-10-29 13:30 193105003 Umeå City IBF/Teg1 - Sävar IK 6 - 6 Thanasis Provatas, Ludvig Bjuhr Umeå Energi Arena Vatten
2023-11-10 18:20 193105005 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF/Teg1 1 - 0 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 1
2023-11-11 13:30 193105004 Holmsund City IBC - Bygdeå GIF 3 - 1 , David Lundberg Storsjöhallen
2023-11-12 14:00 193105006 Obbola IK - Sävar IK 12 - 1 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2023-11-17 19:30 193105007 Sävar IK - IBF Dalen/Vit 4 - 5 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Sävaråhallen
2023-11-18 11:00 193105009 Bygdeå GIF - Obbola IK 3 - 2 , Thanasis Provatas Martinsonhallen
2023-11-19 13:30 193105008 Umeå City IBF/Teg1 - Holmsund City IBC 1 - 4 Alvina Mukkala, Rickard Strömgren Jubileumshallen Teg
2023-12-02 11:30 193105011 Umeå City IBF/Teg1 - Bygdeå GIF 3 - 6 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Jubileumshallen Teg
2023-12-02 12:30 193105010 Sävar IK - Holmsund City IBC 0 - 6 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-12-03 14:30 193105012 Obbola IK - IBF Dalen/Vit , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2023-12-16 11:30 193105015 Umeå City IBF/Teg1 - Obbola IK 0 - 7 David Karlström, Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2023-12-16 15:00 193105014 Sävar IK - Bygdeå GIF 4 - 6 Adrian Vidmark, Mats Lodesjö Umeå Energi Arena Öst
2023-12-16 16:15 193105013 IBF Dalen/Vit - Holmsund City IBC 5 - 2 , Ilgar Bahar Gogani Musköten 1
2024-01-14 11:30 193105017 IBF Dalen/Vit - Bygdeå GIF 3 - 3 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2024-01-14 12:30 193105018 Sävar IK - Umeå City IBF/Teg1 2 - 4 , Björn Glad Sävaråhallen
2024-01-16 20:10 193105016 Holmsund City IBC - Obbola IK 1 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-01-27 11:00 193105019 Bygdeå GIF - Holmsund City IBC 2 - 8 , Robert Segerstedt Martinsonhallen
2024-01-28 11:30 193105020 Umeå City IBF/Teg1 - IBF Dalen/Vit 0 - 2 , Arvid Johansson Jubileumshallen Teg
2024-01-28 15:00 193105021 Sävar IK - Obbola IK 2 - 9 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Sävaråhallen
2024-02-10 12:30 193105022 IBF Dalen/Vit - Sävar IK 7 - 2 , Jimmie Nilsson Musköten 2
2024-02-10 12:30 193105023 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Teg1 6 - 1 Erik Kram, Maud Mukkala Storsjöhallen
2024-02-10 13:45 193105024 Obbola IK - Bygdeå GIF Inst. Olasjöhallen
2024-02-23 18:30 193105027 IBF Dalen/Vit - Obbola IK 2 - 4 Noah Norlander, Alexander Hedlund Musköten 1
2024-02-24 11:00 193105026 Bygdeå GIF - Umeå City IBF/Teg1 6 - 5 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Martinsonhallen
2024-02-24 11:30 193105025 Holmsund City IBC - Sävar IK Sanna Åslin, Tindra Edlund Storsjöhallen
2024-03-16 11:00 193105029 Bygdeå GIF - Sävar IK Martinsonhallen
2024-03-17 12:30 193105030 Obbola IK - Umeå City IBF/Teg1 Olasjöhallen
2024-03-17 13:30 193105028 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Vit Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 8 6 1 1 31-16 15 19
2. Obbola IK 7 6 0 1 48-9 39 18
3. Holmsund City IBC 8 5 0 3 30-24 6 15
4. Bygdeå GIF 8 4 1 3 28-34 -6 13
5. Umeå City IBF/ Teg1 9 1 1 7 20-40 -20 4
6. Sävar IK 8 0 1 7 21-55 -34 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 13:30 193107003 Umeå City IBF/Teg2 - Holmsund City IBC/P10 1 - 5 Ludvig Bjuhr, Thor Schönfeldt Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-28 14:30 193107001 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 3 Thor Schönfeldt, Ludvig Bjuhr Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-28 14:30 193107002 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen/Svart 4 - 6 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-11-10 19:20 193107004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Röbäcks IF/Blå 1 - 2 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-11-11 15:30 193107005 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF/Teg2 4 - 0 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-11-12 11:30 193107006 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Holmsund City IBC/P10 5 - 4 , Robert Segerstedt Jubileumshallen Teg
2023-11-18 11:30 193107007 Holmsund City IBC/P10 - IBF Dalen/Svart 1 - 5 Arvid Johansson, Malte Lövgren Storsjöhallen
2023-11-18 12:30 193107008 Umeå City IBF/Teg2 - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 3 Daniel Bjerdahl, Elias Schmidt Vildmannahallen
2023-11-18 12:30 193107009 Röbäcks IF/Blå - Team Thorengruppen SK/P11-1 5 - 6 Mats Lodesjö, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2023-12-01 18:30 193107011 Umeå City IBF/Teg2 - Röbäcks IF/Blå 5 - 5 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2023-12-02 11:30 193107010 Holmsund City IBC/P10 - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 2 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-12-02 12:30 193107012 Team Thorengruppen SK/P11-1 - IBF Dalen/Svart Patrik Andersson, Mats Lodesjö Jubileumshallen Teg
2023-12-15 18:30 193107013 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 8 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 2
2023-12-17 11:30 193107014 Holmsund City IBC/P10 - Röbäcks IF/Blå 4 - 2 , Elias Schmidt Storsjöhallen
2023-12-17 14:30 193107015 Umeå City IBF/Teg2 - Team Thorengruppen SK/P11-1 2 - 4 Robert Segerstedt, Björn Glad Jubileumshallen Teg
2024-01-13 11:30 193107018 Holmsund City IBC/P10 - Umeå City IBF/Teg2 3 - 2 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-01-13 16:00 193107017 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2024-01-14 10:20 193107016 Gimonäs Umeå IF/Vit - Team Thorengruppen SK/P11-1 3 - 2 Elias Schmidt, Erik Kram Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 11:30 193107019 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 10 Ludvig Bjuhr, David Karlström Elofssonhallen
2024-01-27 11:30 193107020 Umeå City IBF/Teg2 - IBF Dalen/Svart 6 - 4 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Jubileumshallen Teg
2024-01-28 13:30 193107021 Holmsund City IBC/P10 - Team Thorengruppen SK/P11-1 3 - 1 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-02-11 11:30 193107024 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Röbäcks IF/Blå 4 - 4 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Jubileumshallen Teg
2024-02-11 12:30 193107022 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC/P10 6 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Musköten 1
2024-02-11 14:00 193107023 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF/Teg2 4 - 1 Erik Kram, Richard Jonsson Sjöfruhallen
2024-02-23 18:30   Uppskj. 193107027 IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK/P11-1 Uppskj. Musköten 1
2024-02-25 12:30 193107026 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF/Teg2 4 - 3 Erik Kram, Elias Schmidt Elofssonhallen
2024-02-25 16:30 193107025 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC/P10 2 - 2 Joel Lindblad, Robin Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2024-03-16 12:30 193107029 Röbäcks IF/Blå - Holmsund City IBC/P10 Elofssonhallen
2024-03-16 14:30 193107030 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Umeå City IBF/Teg2 Jubileumshallen Teg
2024-03-16 16:15 193107028 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 5 3 1 36-17 19 18
2. IBF Dalen/ Svart 7 5 0 2 29-23 6 15
3. Holmsund City IBC/ P10 9 4 2 3 27-26 1 14
4. Team Thorengruppen SK/ P11-1 7 3 2 2 25-24 1 11
5. Röbäcks IF/ Blå 9 2 2 5 28-41 -13 8
6. Umeå City IBF/ Teg2 9 1 1 7 22-36 -14 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-29 11:10 193109003 Gimonäs Umeå IF/P10 - Röbäcks IF/Röd 6 - 3 Elias Schmidt, Thor Nordendahl Umeå Energi Arena Öst
2023-10-29 14:30 193109002 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Sävar IK/P10 2 - 8 Thanasis Provatas, Ludvig Bjuhr Umeå Energi Arena Vatten
2023-11-10 19:30 193109001 Hörnefors IF - Täfteå IK 0 - 5 Maud Mukkala, Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-11-11 12:30 193109006 Hörnefors IF - Röbäcks IF/Röd 4 - 5 , Thanasis Provatas Bråvallahallen
2023-11-12 12:30 193109005 Sävar IK/P10 - Gimonäs Umeå IF/P10 7 - 2 , Björn Glad Sävaråhallen
2023-11-13 20:20 193109004 Täfteå IK - Team Thorengruppen SK/P11-2 4 - 6 Adrian Vidmark, Thomas Jonsson Täftehallen
2023-11-19 11:30 193109007 Röbäcks IF/Röd - Sävar IK/P10 1 - 8 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2023-11-19 14:30 193109008 Gimonäs Umeå IF/P10 - Täfteå IK 10 - 2 Herman Njaita, Alexander Hedlund Midgårdshallen
2023-11-19 14:30 193109009 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Hörnefors IF , Thanasis Provatas Jubileumshallen Teg
2023-12-01 18:30 193109011 Gimonäs Umeå IF/P10 - Team Thorengruppen SK/P11-2 5 - 2 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-12-02 12:30 193109010 Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK 7 - 6 Erik Kram, Maud Mukkala Elofssonhallen
2023-12-03 12:30 193109012 Hörnefors IF - Sävar IK/P10 1 - 16 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Bråvallahallen
2023-12-16 14:30 193109014 Röbäcks IF/Röd - Team Thorengruppen SK/P11-2 2 - 5 Ludvig Bjuhr, Thor Schönfeldt Elofssonhallen
2023-12-16 14:30 193109015 Gimonäs Umeå IF/P10 - Hörnefors IF 5 - 3 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-12-16 16:00 193109013 Sävar IK/P10 - Täfteå IK 9 - 0 Mats Lodesjö, Adrian Vidmark Umeå Energi Arena Öst
2024-01-13 09:20 193109017 Sävar IK/P10 - Team Thorengruppen SK/P11-2 5 - 10 , Björn Glad Sävaråhallen
2024-01-14 11:10 193109018 Röbäcks IF/Röd - Gimonäs Umeå IF/P10 7 - 7 Leo Lundgren, Rickard Strömgren Elofssonhallen
2024-01-14 12:15 193109016 Täfteå IK - Hörnefors IF 3 - 2 , Thanasis Provatas Täftehallen
2024-01-27 12:30 193109019 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Täfteå IK Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2024-01-27 14:15 193109020 Gimonäs Umeå IF/P10 - Sävar IK/P10 7 - 6 Rickard Strömgren, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2024-01-28 13:30 193109021 Röbäcks IF/Röd - Hörnefors IF 2 - 6 David Karlström, Ludvig Bjuhr Elofssonhallen
2024-02-10 12:00 193109023 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P10 1 - 6 , Patrik Andersson Täftehallen
2024-02-10 12:00 193109024 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK/P11-2 2 - 4 Lucas Bergsdorf, Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2024-02-10 12:30 193109022 Sävar IK/P10 - Röbäcks IF/Röd 6 - 3 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2024-02-24 10:30 193109026 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Gimonäs Umeå IF/P10 3 - 10 Arvid Johansson Thoren Arena
2024-02-24 12:30 193109027 Sävar IK/P10 - Hörnefors IF Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Sävaråhallen
2024-02-24 14:15 193109025 Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd 1 - 5 Viktoria Glad, Björn Glad Täftehallen
2024-03-16 14:45 193109028 Täfteå IK - Sävar IK/P10 Täftehallen
2024-03-17 11:30 193109029 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Röbäcks IF/Röd Jubileumshallen Teg
2024-03-17 13:30 193109030 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P10 Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ P10 9 7 1 1 58-34 24 22
2. Sävar IK/ P10 8 6 0 2 65-26 39 18
3. Team Thorengruppen SK/ P11-2 7 4 0 3 32-36 -4 12
4. Röbäcks IF/ Röd 9 3 1 5 35-49 -14 10
5. Täfteå IK 8 2 0 6 22-45 -23 6
6. Hörnefors IF 7 1 0 6 18-40 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis