Flickor Udda serier Röd nivå (2023/24)

Gruppspel
Pantamera F Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-26 20:15 193201002 Röbäcks IF - IBF Dalen/SSK Svart 2 - 5 Marcus Lineruth, Adrian Vidmark Musköten 2
2023-11-11 14:30 193201004 IBF Dalen/SSK Svart - Gimonäs Umeå IF 2 - 2 Otto Rylander, Pontus Andersson Midgårdshallen
2023-11-18 10:15 193201006 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 2 - 2 Leo Lundgren, Thor Nordendahl Sjöfruhallen
2023-11-30 20:15 193201008 IBF Dalen/SSK Svart - Röbäcks IF 1 - 0 Adrian Vidmark, Leo Lundgren Musköten 2
2023-12-16 16:30 193201010 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/SSK Svart 2 - 1 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2024-01-12 19:30 193201012 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2024-01-28 11:30 193201014 Röbäcks IF - IBF Dalen/SSK Svart 2 - 1 David Karlström, Ludvig Bjuhr Elofssonhallen
2024-02-02 19:30 193201016 IBF Dalen/SSK Svart - Gimonäs Umeå IF 0 - 1 Ludvig Bjuhr, David Karlström Musköten 2
2024-02-09 19:15 193201018 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 7 - 1 Arvid Johansson, Patric Önander Umeå Energi Arena Öst
2024-02-23 19:30 193201020 IBF Dalen/SSK Svart - Röbäcks IF 4 - 1 Noah Norlander, Alexander Hedlund Musköten 1
2024-02-29 20:15 193201022 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/SSK Svart 3 - 1 Leo Lundgren, Rickard Strömgren Musköten 2
2024-03-17 15:15 193201024 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 7 5 2 0 23-10 13 17
2. IBF Dalen/ SSK Svart 8 3 1 4 15-13 2 10
3. Röbäcks IF 7 1 1 5 11-26 -15 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 12:00 193251002 Öjebyns IBF F10 - Clemensnäs IF F09-11 4 - 3 Isac Lundqvist, Axel Wernqvist Björklunda Sp
2023-10-29 16:15 193251001 Skellefteå IBS F09 - Skellefteå IBS F10 3 - 2 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2023-11-11 12:00 193251003 Skellefteå IBS F10 - Öjebyns IBF F10 4 - 1 Gustav Johansson, Lukas Johansson Balderhallen B
2023-11-12 14:00 193251004 Clemensnäs IF F09-11 - Skellefteå IBS F09 3 - 3 , Maxim Khamrakulov Örjanshallen
2023-11-18 10:30 193251005 Skellefteå IBS F10 - Clemensnäs IF F09-11 4 - 3 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-11-18 11:30 193251006 Skellefteå IBS F09 - Öjebyns IBF F10 3 - 4 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-12-03 14:00 193251007 Skellefteå IBS F10 - Skellefteå IBS F09 3 - 2 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-12-03 14:00 193251008 Clemensnäs IF F09-11 - Öjebyns IBF F10 1 - 4 Tilda Marklund, Gustav Johansson Örjanshallen
2023-12-09 10:00 193251009 Öjebyns IBF F10 - Skellefteå IBS F10 3 - 1 Filip Lyckne, Wiggo Svensson Björklunda Sp
2023-12-16 11:30 193251010 Skellefteå IBS F09 - Clemensnäs IF F09-11 3 - 3 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2024-01-13 16:00 193251011 Clemensnäs IF F09-11 - Skellefteå IBS F10 6 - 3 , Jonas Fahlman Örjanshallen
2024-02-10 09:45 193251012 Öjebyns IBF F10 - Skellefteå IBS F09 3 - 3 Petter Lindkvist, Per-Anders Blind Björklunda Sp
2024-01-18 17:30 193251013 Skellefteå IBS F09 - Skellefteå IBS F10 3 - 4 , Joakim Broman Balderhallen B
2024-01-21 11:30 193251014 Öjebyns IBF F10 - Clemensnäs IF F09-11 2 - 6 Conny Björnfot, Per-Anders Blind Björklunda Sp
2024-02-03 13:00 193251016 Clemensnäs IF F09-11 - Skellefteå IBS F09 1 - 4 , Maxim Khamrakulov Örjanshallen
2024-02-04 11:30 193251015 Skellefteå IBS F10 - Öjebyns IBF F10 3 - 5 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Balderhallen A
2024-02-10 14:00 193251017 Skellefteå IBS F10 - Clemensnäs IF F09-11 1 - 2 Sammy Savonen, Dexter Aldred Balderhallen B
2024-03-23 12:30 193251018 Skellefteå IBS F09 - Öjebyns IBF F10 Balderhallen B
2024-02-24 11:00   Uppskj. 193251019 Skellefteå IBS F10 - Skellefteå IBS F09 Uppskj. Balderhallen A
2024-02-24 13:00 193251020 Clemensnäs IF F09-11 - Öjebyns IBF F10 Dexter Aldred, Erik Thonérfelth Örjanshallen
2024-01-28 13:00 193251021 Öjebyns IBF F10 - Skellefteå IBS F10 6 - 2 Wiggo Svensson, Filip Lyckne Norrmalmia Sph
2024-03-17 11:00 193251022 Skellefteå IBS F09 - Clemensnäs IF F09-11 Balderhallen A
2024-02-10 13:00 193251024 Öjebyns IBF F10 - Skellefteå IBS F09 4 - 3 Elias Isaksson, Edward Alatalo Björklunda Sp
2024-03-24 15:15 193251023 Clemensnäs IF F09-11 - Skellefteå IBS F10 Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF F10 10 7 1 2 36-29 7 22
2. Skellefteå IBS F10 10 4 0 6 27-34 -7 12
3. Clemensnäs IF F09-11 9 3 2 4 28-28 0 11
4. Skellefteå IBS F09 9 2 3 4 27-27 0 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 13:30 193211001 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 6 - 0 Helmer Vestberg, Isak Folkesson Vildmannahallen
2023-10-29 13:00 193211003 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Syd 3 - 4 Henny Häggström, Elin Konradsson Åberg Hammarhallen Vännäs
2023-10-29 16:30 193211002 IBF Dalen/Vit - Hissjö SK 1 - 2 , Alexander Hedlund Musköten 2
2023-11-11 11:30 193211005 Hissjö SK - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Erik Kram, Elias Schmidt Vildmannahallen
2023-11-11 12:30 193211006 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Syd 5 - 4 Elias Schmidt, Erik Kram Vildmannahallen
2023-11-11 13:30 193211004 Hörnefors IF - IBF Dalen/Vit 1 - 2 , Thanasis Provatas Bråvallahallen
2023-11-19 10:30 193211007 Gimonäs Umeå IF/Syd - Hissjö SK 1 - 4 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Midgårdshallen
2023-11-19 13:30 193211008 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 6 - 3 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Hammarhallen Vännäs
2023-11-19 14:30 193211009 IBF Dalen/Vit - Sandåkerns SK 2 - 5 Filip Sandström, Wilmer Karlsson Musköten 1
2023-12-02 12:30 193211011 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Vit 1 - 3 Elin Konradsson Åberg, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2023-12-02 14:30 193211010 Gimonäs Umeå IF/Syd - Hörnefors IF 9 - 0 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-12-02 16:15 193211012 Sandåkerns SK - Hissjö SK 1 - 1 Erik Kram, Maud Mukkala Musköten 1
2023-12-17 13:30 193211014 Gimonäs Umeå IF/Syd - IBF Dalen/Vit 4 - 2 Arvid Johansson, Mats Lodesjö Sjöfruhallen
2023-12-17 15:00 193211015 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 6 - 4 Olle Nilsson, Maud Mukkala Hammarhallen Vännäs
2023-12-17 16:10 193211013 Hissjö SK - Hörnefors IF 1 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 2
2024-01-14 12:10 193211018 Gimonäs Umeå IF/Syd - Spöland Vännäs IF 3 - 5 Elias Schmidt, Erik Kram Umeå Energi Arena Väst
2024-01-14 13:30 193211017 Hissjö SK - IBF Dalen/Vit 3 - 3 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2024-01-14 14:00 193211016 Hörnefors IF - Sandåkerns SK 3 - 1 , Rickard Strömgren Bråvallahallen
2024-01-27 13:30 193211019 IBF Dalen/Vit - Hörnefors IF 2 - 3 , Erik Hörnros Musköten 2
2024-01-27 16:05 193211021 Gimonäs Umeå IF/Syd - Sandåkerns SK 1 - 5 Robert Segerstedt, Rickard Strömgren Sjöfruhallen
2024-01-28 14:15 193211020 Spöland Vännäs IF - Hissjö SK 4 - 1 Olle Nilsson, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2024-02-10 13:00 193211023 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 4 - 7 Maja Bergsdorf, Lucas Bergsdorf Bråvallahallen
2024-02-10 15:30 193211022 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Syd 0 - 3 Patric Önander, Arvid Johansson Musköten 2
2024-02-10 16:30 193211024 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Vit 5 - 0 Patric Önander, Arvid Johansson Musköten 2
2024-02-24 11:30 193211027 Hissjö SK - Sandåkerns SK 2 - 0 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Musköten 1
2024-02-24 12:30 193211026 IBF Dalen/Vit - Spöland Vännäs IF Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Musköten 1
2024-02-24 14:00 193211025 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Syd , Rickard Strömgren Bråvallahallen
2024-03-16 12:30 193211030 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF Midgårdshallen
2024-03-17 12:30 193211029 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF/Syd Musköten 2
2024-03-17 14:30 193211028 Hörnefors IF - Hissjö SK Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 8 6 0 2 36-25 11 18
2. Sandåkerns SK 9 5 1 3 32-19 13 16
3. Gimonäs Umeå IF/ Syd 8 4 0 4 29-24 5 12
4. Hissjö SK 9 3 2 4 17-19 -2 11
5. Hörnefors IF 8 3 0 5 16-34 -18 9
6. IBF Dalen/ Vit 8 2 1 5 15-24 -9 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-29 10:30 193203003 Sävar IK - Umeå City IBF/Vit-1 0 - 4 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-10-29 12:30 193203002 IBF Dalen/Södra F10Svart - Röbäcks IF/F10 2 - 3 Ludvig Bjuhr, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-29 15:00 193203001 Holmsund City IBC - IBF Dalen/SSK Vit 3 - 4 Maud Mukkala, Leo Lundgren Storsjöhallen
2023-11-10 19:30 193203004 IBF Dalen/SSK Vit - IBF Dalen/Södra F10Svart 2 - 6 Adrian Vidmark, Malte Lövgren Musköten 2
2023-11-11 14:30 193203006 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit-1 1 - 1 Robert Segerstedt, Björn Glad Storsjöhallen
2023-11-11 15:00 193203005 Röbäcks IF/F10 - Sävar IK 2 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-11-17 18:30 193203008 Sävar IK - IBF Dalen/SSK Vit 4 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Sävaråhallen
2023-11-19 12:30 193203007 Umeå City IBF/Vit-1 - Röbäcks IF/F10 0 - 4 Elias Norén, Daniel Bjerdahl Vildmannahallen
2023-11-19 12:30 193203009 IBF Dalen/Södra F10Svart - Holmsund City IBC 6 - 1 Rickard Strömgren, Alvina Mukkala Jubileumshallen Teg
2023-12-03 12:30 193203011 Sävar IK - IBF Dalen/Södra F10Svart 2 - 6 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Sävaråhallen
2023-12-03 13:30 193203012 Holmsund City IBC - Röbäcks IF/F10 0 - 5 , Mats Lodesjö Storsjöhallen
2023-12-03 16:00 193203010 Umeå City IBF/Vit-1 - IBF Dalen/SSK Vit 2 - 4 Mats Lodesjö, Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-12-15 19:30 193203013 Röbäcks IF/F10 - IBF Dalen/SSK Vit 5 - 1 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Elofssonhallen
2023-12-16 14:00 193203015 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 5 Robert Segerstedt, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2023-12-17 11:30 193203014 Umeå City IBF/Vit-1 - IBF Dalen/Södra F10Svart 3 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2024-01-13 12:00 193203018 Umeå City IBF/Vit-1 - Sävar IK 4 - 2 Erik Kram, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2024-01-14 10:15 193203017 Röbäcks IF/F10 - IBF Dalen/Södra F10Svart 2 - 2 Leo Lundgren, Rickard Strömgren Elofssonhallen
2024-01-14 12:30 193203016 IBF Dalen/SSK Vit - Holmsund City IBC 0 - 0 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 1
2024-01-27 12:30 193203020 Sävar IK - Röbäcks IF/F10 2 - 2 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Midgårdshallen
2024-01-27 13:30 193203019 IBF Dalen/Södra F10Svart - IBF Dalen/SSK Vit 10 - 2 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Jubileumshallen Teg
2024-01-28 12:30 193203021 Umeå City IBF/Vit-1 - Holmsund City IBC 0 - 3 Nilas Forsberg, Linus Viklund Vildmannahallen
2024-02-10 11:30 193203023 IBF Dalen/SSK Vit - Sävar IK 2 - 4 , Jimmie Nilsson Musköten 2
2024-02-10 14:30 193203022 Röbäcks IF/F10 - Umeå City IBF/Vit-1 1 - 2 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2024-02-11 12:15 193203024 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra F10Svart 1 - 3 , Erik Kram Storsjöhallen
2024-02-24 12:30 193203026 IBF Dalen/Södra F10Svart - Sävar IK 3 - 2 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2024-02-24 14:15 193203025 IBF Dalen/SSK Vit - Umeå City IBF/Vit-1 4 - 2 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Musköten 1
2024-02-24 14:30 193203027 Röbäcks IF/F10 - Holmsund City IBC 7 - 3 , Adrian Vidmark Elofssonhallen
2024-03-16 15:15 193203028 IBF Dalen/SSK Vit - Röbäcks IF/F10 Musköten 1
2024-03-17 12:30 193203029 IBF Dalen/Södra F10Svart - Umeå City IBF/Vit-1 Jubileumshallen Teg
2024-03-17 14:30 193203030 Holmsund City IBC - Sävar IK Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Röbäcks IF/ F10 9 6 2 1 31-13 18 20
2. IBF Dalen/ Södra F10Svart 9 6 1 2 40-18 22 19
3. Umeå City IBF/ Vit-1 9 4 1 4 18-21 -3 13
4. IBF Dalen/ SSK Vit 9 3 1 5 22-36 -14 10
5. Holmsund City IBC 9 2 2 5 17-28 -11 8
6. Sävar IK 9 2 1 6 19-31 -12 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 12:30 193205001 Röbäcks IF/Röd - Umeå City IBF/Vit-2 1 - 8 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-10-28 14:00 193205002 Holmsund City IBC - Täfteå IK 2 - 4 , Mats Öster Storsjöhallen
2023-11-10 18:20 193205004 Umeå City IBF/Vit-2 - Holmsund City IBC 5 - 0 Thanasis Provatas, Erik Kram Vildmannahallen
2023-11-11 16:00 193205006 Röbäcks IF/Röd - IBF Dalen/Södra F10Vit 0 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-11-18 12:30 193205009 Holmsund City IBC - Röbäcks IF/Röd 4 - 3 Malte Lövgren, Arvid Johansson Storsjöhallen
2023-11-18 13:30 193205007 IBF Dalen/Södra F10Vit - Täfteå IK 6 - 2 Elias Schmidt, Daniel Bjerdahl Vildmannahallen
2023-12-02 11:30 193205012 Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK 1 - 2 Maud Mukkala, Erik Kram Elofssonhallen
2023-12-02 13:30 193205010 IBF Dalen/Södra F10Vit - Umeå City IBF/Vit-2 5 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Jubileumshallen Teg
2023-12-16 12:30 193205014 IBF Dalen/Södra F10Vit - Holmsund City IBC 4 - 2 David Karlström, Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2023-12-16 15:15 193205013 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit-2 1 - 3 , Thanasis Provatas Täftehallen
2024-01-14 14:15 193205016 Umeå City IBF/Vit-2 - Röbäcks IF/Röd 2 - 3 Maud Mukkala, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2024-02-29 19:15 193205017 Täfteå IK - Holmsund City IBC 4 - 5 , Thomas Jonsson Täftehallen
2024-01-27 11:30 193205019 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit-2 0 - 2 Malte Lövgren, Arvid Johansson Storsjöhallen
2024-01-28 13:30 193205021 IBF Dalen/Södra F10Vit - Röbäcks IF/Röd 2 - 3 , Arvid Johansson Jubileumshallen Teg
2024-02-10 11:00 193205022 Täfteå IK - IBF Dalen/Södra F10Vit 4 - 4 , Patrik Andersson Täftehallen
2024-02-11 11:30 193205024 Röbäcks IF/Röd - Holmsund City IBC 2 - 0 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2024-02-24 13:00 193205027 Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd 3 - 2 Björn Glad, Viktoria Glad Täftehallen
2024-02-25 14:30 193205025 Umeå City IBF/Vit-2 - IBF Dalen/Södra F10Vit 2 - 3 Rolf Svanold, Björn Glad Vildmannahallen
2024-03-16 11:30 193205029 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra F10Vit Storsjöhallen
2024-03-16 12:30 193205028 Umeå City IBF/Vit-2 - Täfteå IK Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra F10Vit 7 5 1 1 25-16 9 16
2. Umeå City IBF/ Vit-2 7 4 0 3 25-13 12 12
3. Täfteå IK 7 3 1 3 20-23 -3 10
4. Röbäcks IF/ Röd 8 3 0 5 15-22 -7 9
5. Holmsund City IBC 7 2 0 5 13-24 -11 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 13:15 193207002 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Lova Forsberg, Nilas Forsberg Musköten 2
2023-10-29 11:30 193207001 Sävar IK - Röbäcks IF/Blå 4 - 1 Viktoria Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2023-10-29 13:30 193207003 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 2 - 4 Elias Schmidt, Erik Kram Vildmannahallen
2023-11-04 10:30 193207005 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 1 Elin Konradsson Åberg, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2023-11-11 14:00 193207006 Sävar IK - Umeå City IBF/Blå 6 - 0 Alvina Mukkala, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2023-11-12 14:30 193207004 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen 4 - 4 Kalle Löfstedt, Axel Löfstedt Elofssonhallen
2023-11-19 11:30 193207008 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF/Blå 5 - 1 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Midgårdshallen
2023-11-19 13:30 193207007 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 6 - 0 Elias Norén, Daniel Bjerdahl Vildmannahallen
2023-11-19 13:30 193207009 IBF Dalen - Sävar IK 0 - 1 Leo Lundgren, Arvid Johansson Musköten 1
2023-12-03 12:30 193207011 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen 0 - 3 Thor Nordendahl, Ludvig Bjuhr Midgårdshallen
2023-12-03 13:30 193207012 Sävar IK - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Sävaråhallen
2023-12-03 17:00 193207010 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF/Blå 4 - 3 Erik Hörnros, Mats Lodesjö Vildmannahallen
2023-12-16 14:30 193207014 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen 3 - 1 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-12-17 12:30 193207015 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 4 - 5 Mats Lodesjö, Arvid Johansson Sjöfruhallen
2023-12-17 14:00 193207013 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF/Blå 0 - 5 Maud Mukkala, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-01-13 14:15 193207016 Röbäcks IF/Blå - Sävar IK 1 - 1 Leo Lundgren, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2024-01-14 14:30 193207017 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 3 - 0 Olle Nilsson, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2024-01-14 15:10 193207018 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 1 Maud Mukkala, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2024-01-27 14:30 193207019 IBF Dalen - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 , Erik Hörnros Musköten 2
2024-01-28 10:30 193207020 Gimonäs Umeå IF/Svart - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Stella Bodén, Vendela Bergström Umeå Energi Arena Öst
2024-01-28 13:30 193207021 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK 5 - 2 Linus Viklund, Nilas Forsberg Vildmannahallen
2024-02-10 13:30 193207024 Sävar IK - IBF Dalen 2 - 0 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2024-02-10 15:30 193207023 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2024-02-11 11:00 193207022 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 4 Olle Nilsson, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2024-02-25 12:30 193207027 Spöland Vännäs IF - Sävar IK 1 - 0 Maud Mukkala, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2024-02-25 13:30 193207025 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF/Blå 2 - 2 Erik Kram, Elias Schmidt Elofssonhallen
2024-02-25 13:30 193207026 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 2 Vendela Bergström, Stella Bodén Musköten 1
2024-03-16 10:30 193207030 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart Sävaråhallen
2024-03-16 13:30 193207028 Röbäcks IF/Blå - Spöland Vännäs IF Elofssonhallen
2024-03-17 11:30 193207029 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ Blå 9 7 1 1 31-18 13 22
2. Sävar IK 9 6 1 2 23-13 10 19
3. Gimonäs Umeå IF/ Svart 9 3 2 4 21-23 -2 11
4. IBF Dalen 9 3 1 5 16-18 -2 10
5. Spöland Vännäs IF 9 2 2 5 12-26 -14 8
6. Röbäcks IF/ Blå 9 1 3 5 20-25 -5 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 12:00 193209003 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Nord 2 - 5 Joel Lindblad, Robin Lundberg Ersängshallen
2023-10-28 12:30 193209001 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/F11 3 - 3 Ludvig Bjuhr, Thor Schönfeldt Vildmannahallen
2023-10-28 14:10 193209002 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 4 , Robin Lundberg Musköten 2
2023-11-10 18:30 193209006 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Nord 2 - 5 Malte Lövgren, Adrian Vidmark Musköten 2
2023-11-12 11:30 193209004 Umeå City IBF/F11 - IBF Dalen/Svart 2 - 2 , Daniel Bjerdahl Vildmannahallen
2023-11-12 14:30 193209005 Gimonäs Umeå IF/Vit - Ersboda SK 4 - 3 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Sjöfruhallen
2023-11-18 11:10 193209007 Gimonäs Umeå IF/Nord - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 2 Thor Nordendahl, Leo Lundgren Sjöfruhallen
2023-11-18 14:00 193209008 Ersboda SK - Umeå City IBF/F11 9 - 2 , Elias Norén Ersängshallen
2023-11-18 14:30 193209009 IBF Dalen/Svart - Sandåkerns SK 0 - 6 , Thanasis Provatas Musköten 2
2023-12-02 13:30 193209010 Gimonäs Umeå IF/Nord - Umeå City IBF/F11 6 - 5 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-12-02 15:15 193209012 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 7 - 4 Erik Kram, Maud Mukkala Musköten 1
2023-12-03 14:00 193209011 Ersboda SK - IBF Dalen/Svart 3 - 3 Nilas Forsberg, Linus Viklund Ersängshallen
2023-12-16 12:30 193209014 Gimonäs Umeå IF/Nord - IBF Dalen/Svart 7 - 8 Livia Svartvadet, Klara Roos Sjöfruhallen
2023-12-16 13:30 193209013 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF/F11 0 - 0 Klara Roos, Livia Svartvadet Sjöfruhallen
2023-12-17 11:30 193209015 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 2 Adrian Vidmark, Erik Kram Ersängshallen
2024-01-13 13:30 193209018 Gimonäs Umeå IF/Nord - Ersboda SK 8 - 2 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Sjöfruhallen
2024-01-13 14:30 193209017 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart 2 - 2 Pontus Andersson, Lowe Jellnor Sjöfruhallen
2024-01-14 16:05 193209016 Umeå City IBF/F11 - Sandåkerns SK 3 - 6 Matilda Karlsson, Maud Mukkala Vildmannahallen
2024-01-27 11:30 193209020 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 2 Stella Bodén, Vendela Bergström Ersängshallen
2024-01-27 15:10 193209021 Gimonäs Umeå IF/Nord - Sandåkerns SK 6 - 0 Robert Segerstedt, Rickard Strömgren Sjöfruhallen
2024-01-28 15:15 193209019 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF/F11 2 - 8 Joel Lindblad, Robin Lundberg Musköten 2
2024-02-11 12:30 193209024 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Svart Vendela Bergström, Maud Mukkala Vildmannahallen
2024-02-11 14:30 193209023 Umeå City IBF/F11 - Ersboda SK 1 - 4 Elias Norén, Maud Mukkala Vildmannahallen
2024-02-11 17:00 193209022 Gimonäs Umeå IF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Nord 4 - 6 Linnea Hedman, Klara Roos Sjöfruhallen
2024-02-24 15:15 193209027 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sandåkerns SK 3 - 0 Klara Roos, Livia Svartvadet Sjöfruhallen
2024-02-25 14:30 193209026 IBF Dalen/Svart - Ersboda SK Stella Bodén, Vendela Bergström Musköten 1
2024-02-25 15:30 193209025 Umeå City IBF/F11 - Gimonäs Umeå IF/Nord 2 - 2 Viktoria Glad, Björn Glad Vildmannahallen
2024-03-16 11:30 193209030 Sandåkerns SK - Ersboda SK Midgårdshallen
2024-03-16 16:10 193209029 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Nord Musköten 1
2024-03-17 14:30 193209028 Umeå City IBF/F11 - Gimonäs Umeå IF/Vit Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Nord 9 7 1 1 48-27 21 22
2. Sandåkerns SK 8 4 1 3 26-25 1 13
3. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 3 3 3 25-25 0 12
4. Ersboda SK 8 2 2 4 26-27 -1 8
5. Umeå City IBF/ F11 9 1 4 4 26-34 -8 7
6. IBF Dalen/ Svart 7 1 3 3 19-32 -13 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis