Damer (2023/24)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 14:00 170103006 Enköpings IBK - Hagunda IF U 7 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund S:t Ilianshallen
2023-09-30 14:30 170103005 Stenhagens KK - IK Sirius FBC U 4 - 4 Christoffer Fredriksson, Jesper Thorsbrink Stenhagen BoKC
2023-09-30 17:00 170103003 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Storvreta Ungdom IBK 2 - 4 Mattias Patrik Robert Thorsén, Ronnie Eriksson IFU Arena DHinox
2023-10-07 12:00 170103007 Vaksala SK IBK U - Alunda IBF U 2 - 2 Jan Tuominen, Ronnie Eriksson IFU Arena Upplands Energi
2023-10-07 14:00 170103012 Enköpings IBK - Stenhagens KK 6 - 0 Fredrik Karlsson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2023-12-16 17:00 170103010 IK Sirius FBC U - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 5 - 6 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena A
2023-10-14 20:00 170103013 Alunda IBF U - Storvreta Ungdom IBK 1 - 4 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Olandshallen
2023-10-15 11:00 170103017 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Enköpings IBK 3 - 5 Tony Sundström, Thomas Tanskanen IFU Arena DHinox
2023-11-10 19:15 170103014 Vaksala SK IBK U - Björklinge BK 9 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2023-10-22 09:00 170103020 IK Sirius FBC U - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson IFU Arena Gibon
2023-10-22 11:00 170103021 Hagunda IF U - Vaksala SK IBK U 3 - 3 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen IFU Arena Gibon
2023-10-22 18:50 170103019 Björklinge BK - Alunda IBF U 4 - 3 Fredrik Karlsson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2023-10-28 12:45 170103028 Vaksala SK IBK U - Stenhagens KK 3 - 8 Lars Halvarsson, Petter Lundgren IFU Arena DHinox
2023-10-28 13:30 170103025 IK Sirius FBC U - Alunda IBF U 5 - 5 Johan Hällström, Christoffer Fredriksson IFU Arena Gibon
2023-10-28 16:45 170103026 Hagunda IF U - Björklinge BK 10 - 4 Eskil Simonsen, Thomas Tanskanen IFU Arena DHinox
2024-03-12 20:15 170103027 Storvreta Ungdom IBK - Enköpings IBK Lars Halvarsson IFU Arena Gibon
2023-11-05 17:30 170103035 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Vaksala SK IBK U 7 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena Upplands Energi
2023-11-11 20:00 170103031 Alunda IBF U - Hagunda IF U 4 - 4 Jonas Nordqvist, Christian Brundin Olandshallen
2023-11-15 18:30 170103033 Stenhagens KK - Björklinge BK 6 - 1 Olle Isacsson, Jonas Tidsjö Stenhagen BoKC
2023-11-25 15:00 170103032 Enköpings IBK - IK Sirius FBC U 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2023-11-19 11:00 170103038 Hagunda IF U - Stenhagens KK 2 - 7 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena DHinox
2023-11-19 19:15 170103040 Björklinge BK - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 2 - 7 Christoffer Stenlund, Thomas Lundqvist Björklinge Sporthall
2023-12-01 20:00 170103037 Alunda IBF U - Enköpings IBK 7 - 5 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2023-11-25 10:00 170103045 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Hagunda IF U 2 - 2 Marko Spasic, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2023-11-25 15:00 170103043 Stenhagens KK - Alunda IBF U 6 - 4 Jan Tuominen, Ronnie Eriksson Stenhagen BoKC
2023-11-26 09:00 170103048 Vaksala SK IBK U - Storvreta Ungdom IBK 1 - 10 Elin Bexell, Christoffer Stenlund IFU Arena Upplands Energi
2023-12-01 20:15 170103050 Stenhagens KK - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 1 - 3 Christoffer Fredriksson, Christian Brundin Stenhagen BoKC
2023-12-03 19:15 170103054 Björklinge BK - Storvreta Ungdom IBK 5 - 6 Christian Brundin, Thomas Lundqvist Björklinge Sporthall
2024-01-14 13:00 170103053 IK Sirius FBC U - Vaksala SK IBK U 4 - 3 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena DHinox
2023-12-08 19:15 170103060 Björklinge BK - IK Sirius FBC U 3 - 5 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2023-12-09 14:00 170103058 Vaksala SK IBK U - Enköpings IBK 3 - 4 Fredrik Karlsson, Tony Nyberg IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-12-09 18:00 170103055 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Alunda IBF U 5 - 3 Petter Lundgren, Handrin Thunqvist IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-12-14 20:15 170103059 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF U 6 - 3 Christoffer Fredriksson, Johan Hällström Storvreta IBK Sporthall
2023-12-15 19:00 170103065 Enköpings IBK - Björklinge BK 7 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2024-01-27 15:00 170103064 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 4 Vendela Eklund, Ronnie Eriksson Stenhagen BoKC
2024-02-25   Uppskj. 170103066 Hagunda IF U - IK Sirius FBC U Uppskj. IFU Arena DHinox
2024-01-07 09:00 170103071 IK Sirius FBC U - Stenhagens KK 8 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2024-01-07 11:00 170103072 Hagunda IF U - Enköpings IBK 4 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2024-03-22 19:30 170103069 Storvreta Ungdom IBK - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) Storvreta IBK Sporthall
2024-01-13 09:00 170103076 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - IK Sirius FBC U 4 - 3 Lars Halvarsson, Fredrik Karlsson IFU Arena DHinox
2024-01-13 14:00 170103078 Stenhagens KK - Enköpings IBK 1 - 3 Tima Shtutman, Noah Gustafsson Stenhagen BoKC
2024-03-09 16:30 170103073 Alunda IBF U - Vaksala SK IBK U Gabriel Wall, Adam Jivegård Olandshallen
2024-01-19 19:00 170103080 Björklinge BK - Vaksala SK IBK U 1 - 5 Ronnie Eriksson, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
2024-01-20 15:30 170103083 Enköpings IBK - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 3 - 3 Johan Hällström, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2024-01-21 18:00 170103079 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF U 7 - 4 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2024-01-27 17:00 170103085 Alunda IBF U - Björklinge BK 12 - 3 Stefano Bianque, Thomas Larsson Olandshallen
2024-01-28 09:00 170103087 Vaksala SK IBK U - Hagunda IF U 5 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2024-02-18 12:30 170103086 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius FBC U 5 - 2 Artem Zolotar, Igor Ivanchenko Storvreta IBK Sporthall
2024-01-28 10:00 170103093 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK 6 - 10 Fredrik Karlsson, Thomas Larsson S:t Ilianshallen
2024-02-03 14:00 170103094 Stenhagens KK - Vaksala SK IBK U 10 - 3 Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson Stenhagen BoKC
2024-02-04 19:15 170103092 Björklinge BK - Hagunda IF U 6 - 3 Olle Isacsson, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2024-03-13 20:00 170103091 Alunda IBF U - IK Sirius FBC U Christoffer Stenlund, Ej offentliggjord Olandshallen
2024-02-11 10:30 170103101 Vaksala SK IBK U - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 5 - 7 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena Gibon
2024-02-11 12:45 170103097 Hagunda IF U - Alunda IBF U 6 - 2 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena DHinox
2024-02-11 18:30 170103098 IK Sirius FBC U - Enköpings IBK 3 - 4 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena DHinox
2024-02-11 19:15 170103099 Björklinge BK - Stenhagens KK 2 - 12 Jan Tuominen, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2024-02-17 09:00 170103106 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Björklinge BK 8 - 0 Artem Zolotar, Igor Ivanchenko IFU Arena DHinox
2024-02-17 13:15 170103104 Stenhagens KK - Hagunda IF U 9 - 4 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson Stenhagen BoKC
2024-02-17 15:30 170103103 Enköpings IBK - Alunda IBF U 6 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2024-02-29 20:15 170103114 Storvreta Ungdom IBK - Vaksala SK IBK U 2 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2024-03-02 09:00 170103111 Hagunda IF U - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) Martin Hallén Almroth, Petter Lundgren IFU Arena DHinox
2024-03-02 16:00 170103109 Alunda IBF U - Stenhagens KK Haris Hodzic, Andreas Pettersson Olandshallen
2024-03-08 19:30 170103120 Storvreta Ungdom IBK - Björklinge BK Ej offentliggjord, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2024-03-08 20:15 170103116 Frötuna IBF (Nej till uppflytt) - Stenhagens KK Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena Upplands Energi
2024-03-10 14:30 170103119 Vaksala SK IBK U - IK Sirius FBC U Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena DHinox
2024-03-15 19:00 170103124 Enköpings IBK - Vaksala SK IBK U S:t Ilianshallen
2024-03-15 20:20 170103121 Alunda IBF U - Frötuna IBF (Nej till uppflytt) Olandshallen
2024-03-16 09:00 170103125 Hagunda IF U - Storvreta Ungdom IBK IFU Arena DHinox
2024-03-16 11:00 170103126 IK Sirius FBC U - Björklinge BK IFU Arena DHinox
2024-03-24 09:00 170103132 IK Sirius FBC U - Hagunda IF U IFU Arena DHinox
2024-03-24 18:00 170103130 Storvreta Ungdom IBK - Stenhagens KK Storvreta IBK Sporthall
2024-03-24 19:15 170103131 Björklinge BK - Enköpings IBK Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enköpings IBK 13 10 1 2 69-49 20 31
2. Storvreta Ungdom IBK 11 8 2 1 64-37 27 26
3. Frötuna IBF (Nej till uppflytt) 12 8 2 2 57-35 22 26
4. Stenhagens KK 13 7 2 4 73-47 26 23
5. IK Sirius FBC U 11 4 2 5 51-52 -1 14
6. Hagunda IF U 12 2 4 6 50-61 -11 10
7. Vaksala SK IBK U 13 2 4 7 46-68 -22 10
8. Alunda IBF U 12 2 3 7 51-57 -6 9
9. Björklinge BK 13 2 0 11 38-93 -55 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3 grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 170105002 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 2 - 5 Jonas Nordqvist, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2023-10-08 10:00 170105004 Vaksala SK IBK Legends - IBK Östhammar 2 - 7 Magnus Berg, Ronnie Eriksson IFU Arena Gibon
2023-11-04 15:00 170105003 FBC Åland - Midas IBK 3 - 3 Baltichallen - ÅLAND
2023-10-13 20:00 170105007 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 6 - 4 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2023-10-14 11:00 170105008 Vaksala SK IBK Legends - Midas IBK 6 - 1 Peter Högman, Clara Fredriksson IFU Arena DHinox
2023-10-14 11:45 170105006 Tobo/Örbyhus FF - FBC Åland 2 - 1 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2023-10-17 19:45 170105011 Tobo/Örbyhus FF - Vaksala SK IBK Legends 4 - 4 Bo Pettersson Loklint, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2023-10-20 19:30 170105012 IFK Dannemora/Ö - Midas IBK 4 - 3 Johan Hällström, Andreas Pettersson Österby Sim o Sporthall
2023-10-21 15:00 170105010 Rasbo IK - IBK Östhammar 8 - 3 Johan Hällström, Andreas Pettersson Hall 2000
2023-10-28 11:00 170105014 Vaksala SK IBK Legends - FBC Åland 1 - 12 Petter Lundgren, Lars Halvarsson IFU Arena DHinox
2023-10-28 18:30 170105016 IFK Dannemora/Ö - Tobo/Örbyhus FF 2 - 3 Georgios Papadakis, Elias Westerlund Österby Sim o Sporthall
2023-10-29 13:00 170105015 Midas IBK - Rasbo IK 2 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Lars Karlsson Hallstaviks Sporthall
2023-11-10 19:00 170105020 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF 2 - 2 Felicia Hoff, Jan Tuominen Hall 2000
2023-11-10 20:00 170105018 IBK Östhammar - Midas IBK 2 - 2 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2024-01-28 15:30 170105019 FBC Åland - IFK Dannemora/Ö WW (-5 - -5) Vikingahallen (ÅLAND)
2023-11-17 19:30 170105022 IFK Dannemora/Ö - Vaksala SK IBK Legends 3 - 3 Felicia Hoff, Noah Gustafsson Österby Sim o Sporthall
2023-11-18 15:45 170105023 Tobo/Örbyhus FF - IBK Östhammar 4 - 4 Kristoffer Höög, Tima Shtutman Örbyhus Sporthall
2023-11-19 14:05 170105024 FBC Åland - Rasbo IK 1 - 1 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Vikingahallen (ÅLAND)
2023-11-25 11:45 170105028 IBK Östhammar - FBC Åland 2 - 3 Kristoffer Höög, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2023-11-25 17:00 170105027 Vaksala SK IBK Legends - Rasbo IK 3 - 6 Peter Högman, Jimmy Johansson IFU Arena DHinox
2023-11-26 14:15 170105026 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF 1 - 3 Pontus Rosendal, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2023-12-02 11:15 170105032 IBK Östhammar - Vaksala SK IBK Legends 5 - 6 Kristoffer Höög, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2023-12-02 11:30 170105031 Midas IBK - FBC Åland 3 - 1 Thomas Tanskanen, Thomas Lundqvist Hallstaviks Sporthall
2024-01-19 19:15 170105030 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 5 - 1 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hall 2000
2023-12-10 13:00 170105036 Midas IBK - Vaksala SK IBK Legends 2 - 1 Rohnny Åhman, Tony Sundström Hallstaviks Sporthall
2023-12-10 14:05 170105034 FBC Åland - Tobo/Örbyhus FF 4 - 3 Jonas Nordqvist, Niklas Arvidsson Vikingahallen (ÅLAND)
2024-01-10 19:30 170105035 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 4 - 3 Jonas Tidsjö, Thomas Tanskanen Österby Sim o Sporthall
2023-12-15 20:30 170105039 Vaksala SK IBK Legends - Tobo/Örbyhus FF 3 - 8 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena Upplands Energi
2023-12-16 11:00 170105040 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö 3 - 6 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2023-12-16 11:15 170105038 IBK Östhammar - Rasbo IK 2 - 5 Johan Hällström, Andreas Pettersson Frösåkersskolan
2024-01-03 19:00 170105043 Rasbo IK - Midas IBK 5 - 2 Andreas Åström, Tony Sundström Hall 2000
2024-01-06 14:05 170105042 FBC Åland - Vaksala SK IBK Legends 4 - 0 Haris Hodzic, Ronnie Eriksson Vikingahallen (ÅLAND)
2024-01-13 12:00 170105044 Tobo/Örbyhus FF - IFK Dannemora/Ö 4 - 4 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2023-11-25 15:15 170105047 IFK Dannemora/Ö - FBC Åland 4 - 1 Pontus Rosendal, Tony Sundström Österby Sim o Sporthall
2024-01-09 20:00 170105048 Tobo/Örbyhus FF - Rasbo IK 1 - 1 Bo Pettersson Loklint, Andreas Åström Örbyhus Sporthall
2024-01-12 19:00 170105046 Midas IBK - IBK Östhammar 3 - 4 Lars Karlsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2023-12-02 15:00 170105052 Rasbo IK - FBC Åland WO (5 - 0) Hall 2000
2024-01-19 20:00 170105051 IBK Östhammar - Tobo/Örbyhus FF 4 - 2 Andreas Åström, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2024-01-21 18:00 170105050 Vaksala SK IBK Legends - IFK Dannemora/Ö 4 - 5 Jan Tuominen, Haris Hodzic IFU Arena Upplands Energi
2024-01-26 19:30 170105054 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK 7 - 1 Georgios Papadakis, Andreas Åström Örbyhus Sporthall
2024-01-27 14:00 170105055 Rasbo IK - Vaksala SK IBK Legends 5 - 0 Olle Isacsson, Clara Fredriksson Hall 2000
2024-01-27 15:50 170105056 FBC Åland - IBK Östhammar WW (-5 - -5) Vikingahallen (ÅLAND)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK 12 9 3 0 53-19 34 30
2. Tobo/ Örbyhus FF 12 5 5 2 43-31 12 20
3. IFK Dannemora/ Ö 12 5 2 5 39-45 -6 17
4. FBC Åland 12 4 2 6 30-34 -4 14
5. IBK Östhammar 12 4 2 6 42-48 -6 14
6. Midas IBK 12 2 2 8 26-47 -21 8
7. Vaksala SK IBK Legends 12 2 2 8 33-62 -29 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3 grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:15 170104002 Rosersberg Arlanda IBK U - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 4 - 8 Pontus Rosendal, Mattias Patrik Robert Thorsén Ekilla Sporthall
2023-10-08 11:00 170104004 Enköpings IBK U - Örsundsbro IF 12 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2023-10-18 19:50 170104003 Wåhla IBK - Uppsala Life IF 3 - 2 Jimmy Johansson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2023-10-14 13:00 170104008 Enköpings IBK U - Wåhla IBK 1 - 3 Niklas Forsman, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2023-10-15 13:00 170104007 Örsundsbro IF - Rosersberg Arlanda IBK U 0 - 8 Fredrik Karlsson, Fredrik Longgren Örsundsbro Sporthall
2023-10-15 14:45 170104005 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - SK Vide 3 - 2 Peter Högman, Pontus Rosendal IFU Arena DHinox
2023-10-21 11:20 170104012 Wåhla IBK - Rosersberg Arlanda IBK U 8 - 1 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal Östervåla Sporthall
2023-10-22 18:00 170104010 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Örsundsbro IF 4 - 4 Olle Isacsson, Johan Hällström IFU Arena Gibon
2023-11-20 20:15 170104009 SK Vide - Uppsala Life IF 2 - 4 Lars Karlsson, Tony Nyberg CIK B
2023-10-27 19:00 170104013 Örsundsbro IF - SK Vide 0 - 19 Pontus Rosendal, Mattias Patrik Robert Thorsén Örsundsbro Sporthall
2023-10-28 12:20 170104015 Wåhla IBK - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 5 - 5 Jimmy Johansson, Thomas Tanskanen Östervåla Sporthall
2023-10-28 15:00 170104014 Enköpings IBK U - Uppsala Life IF 2 - 6 Jan Tuominen, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2023-11-09 20:30 170104019 Uppsala Life IF - Rosersberg Arlanda IBK U 4 - 3 Haris Hodzic, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2023-11-11 14:20 170104017 SK Vide - Enköpings IBK U 7 - 0 Victor Flemström, Emil Gustafsson CIK A
2024-01-27 17:00 170104018 Örsundsbro IF - Wåhla IBK 1 - 7 Per-Olof Svensson, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2023-11-17 20:30 170104024 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Uppsala Life IF 5 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-11-18 15:10 170104022 Enköpings IBK U - Rosersberg Arlanda IBK U 7 - 3 Jimmy Johansson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2023-12-03 11:00 170104021 Wåhla IBK - SK Vide 3 - 3 Jimmy Johansson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2023-11-25 12:00 170104025 SK Vide - Rosersberg Arlanda IBK U 4 - 0 Victor Flemström, Emil Gustafsson Alsike sporthall
2023-11-26 12:00 170104027 Enköpings IBK U - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 2 - 7 Erik Rosvall, Peter Högman S:t Ilianshallen
2023-12-18 20:45 170104028 Örsundsbro IF - Uppsala Life IF 1 - 9 Fredrik Karlsson, Simon Hillerius Öberg Örsundsbro Sporthall
2023-11-30 20:30 170104031 Uppsala Life IF - Wåhla IBK 3 - 0 Andreas Pettersson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2023-12-01 19:00 170104032 Örsundsbro IF - Enköpings IBK U 0 - 8 Elin Bexell, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2023-12-03 16:00 170104030 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Rosersberg Arlanda IBK U 3 - 1 Andreas Pettersson, Johan Hällström IFU Arena A
2023-12-09 13:00 170104033 SK Vide - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 2 - 2 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund CIK A
2024-01-06 16:30 170104035 Rosersberg Arlanda IBK U - Örsundsbro IF 12 - 3 Tony Sundström, Jan Tuominen Ekilla Sporthall
2024-01-17 19:50 170104036 Wåhla IBK - Enköpings IBK U 4 - 4 Jan Tuominen, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2023-12-14 20:30 170104037 Uppsala Life IF - SK Vide 2 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Uppsala Life Arena
2023-12-16 13:30 170104038 Örsundsbro IF - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 1 - 25 Peter Högman, Jimmy Johansson Örsundsbro Sporthall
2023-12-16 14:45 170104040 Rosersberg Arlanda IBK U - Wåhla IBK 5 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ekilla Sporthall
2024-01-07 14:30 170104041 SK Vide - Örsundsbro IF 10 - 1 Victor Flemström, Emil Gustafsson Alsike sporthall
2024-01-07 14:45 170104043 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Wåhla IBK 5 - 4 Lars Halvarsson, Johan Hällström IFU Arena A
2024-01-11 20:30 170104042 Uppsala Life IF - Enköpings IBK U 3 - 1 Andreas Pettersson, Niklas Arvidsson Uppsala Life Arena
2024-01-13 14:15 170104047 Rosersberg Arlanda IBK U - Uppsala Life IF 4 - 6 Emil Gustafsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2024-01-13 17:00 170104045 Enköpings IBK U - SK Vide 3 - 6 Vendela Eklund, Georgios Papadakis S:t Ilianshallen
2024-01-29 20:50 170104046 Wåhla IBK - Örsundsbro IF 9 - 2 Thomas Larsson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2024-01-18 20:30 170104052 Uppsala Life IF - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 3 - 0 Felicia Hoff, Andreas Pettersson Uppsala Life Arena
2024-01-19 19:15 170104050 Rosersberg Arlanda IBK U - Enköpings IBK U 3 - 2 Johan Hällström, Andreas Pettersson Ekilla Sporthall
2024-01-20 14:30 170104049 SK Vide - Wåhla IBK 9 - 3 Elin Trolin, Mimma Spasic CIK A
2024-01-25 20:30 170104056 Uppsala Life IF - Örsundsbro IF 6 - 0 Jan Tuominen, Haris Hodzic Uppsala Life Arena
2024-01-27 12:30 170104055 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Enköpings IBK U 4 - 2 Mattias Patrik Robert Thorsén, Tima Shtutman IFU Arena DHinox
2024-01-27 17:30 170104053 Rosersberg Arlanda IBK U - SK Vide 1 - 9 Emil Glenngård, Håkan Taxén Ekilla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Uppsala Life IF 12 9 1 2 51-23 28 28
2. Storvreta IBK / Storvreta Ungdom IBK D3 12 8 3 1 71-33 38 27
3. SK Vide 12 7 3 2 75-22 53 24
4. Wåhla IBK 12 6 3 3 55-41 14 21
5. Enköpings IBK U 12 3 1 8 44-48 -4 10
6. Rosersberg Arlanda IBK U 12 3 0 9 45-60 -15 9
7. Örsundsbro IF 12 0 1 11 15-129 -114 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3 Lilltrean
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 19:00 170108004 Örsundsbro IF - Vaksala SK IBK Legends 1 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2024-02-03 16:15 170108003 IBK Östhammar - Enköpings IBK U 12 - 2 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2024-02-04 11:00 170108002 Midas IBK (Nej till uppflytt) - Rosersberg Arlanda IBK U 6 - 1 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Hallstaviks Sporthall
2024-02-09 20:15 170108007 Vaksala SK IBK Legends - Midas IBK (Nej till uppflytt) 0 - 2 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena A
2024-02-10 12:00 170108006 Enköpings IBK U - FBC Åland 1 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson S:t Ilianshallen
2024-02-11 13:30 170108008 Örsundsbro IF - IBK Östhammar 4 - 14 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2024-02-16 19:30   Uppskj. 170108012 IBK Östhammar - Midas IBK (Nej till uppflytt) Uppskj. Frösåkersskolan
2024-02-17 15:45 170108011 FBC Åland - Örsundsbro IF WO (5 - 0) Baltichallen - ÅLAND
2024-02-18 19:30 170108010 Rosersberg Arlanda IBK U - Vaksala SK IBK Legends 4 - 6 Pontus Rosendal, Victor Flemström Rosershallen
2024-03-01 19:00 170108019 Enköpings IBK U - Midas IBK (Nej till uppflytt) Erik Rosvall, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2024-03-01 19:30 170108018 IBK Östhammar - Vaksala SK IBK Legends Tony Sundström, Andreas Åström Frösåkersskolan
2024-03-03 14:10 170108020 FBC Åland - Rosersberg Arlanda IBK U Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal Vikingahallen (ÅLAND)
2024-03-10 11:30 170108016 Midas IBK (Nej till uppflytt) - FBC Åland Ej offentliggjord Hallstaviks Sporthall
2024-03-10 12:30 170108015 Rosersberg Arlanda IBK U - IBK Östhammar Ej offentliggjord, Mimma Spasic Rosershallen
2024-03-10 13:30 170108014 Örsundsbro IF - Enköpings IBK U Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Örsundsbro Sporthall
2024-03-16 13:00 170108024 Enköpings IBK U - Rosersberg Arlanda IBK U S:t Ilianshallen
2024-03-23 10:30 170108022 Midas IBK (Nej till uppflytt) - Örsundsbro IF Hallstaviks Sporthall
2024-03-23 12:00 170108023 Vaksala SK IBK Legends - FBC Åland IFU Arena A
2024-03-17 14:10 170108026 FBC Åland - IBK Östhammar Vikingahallen (ÅLAND)
2024-03-24 13:00 170108027 Rosersberg Arlanda IBK U - Örsundsbro IF Ekilla Sporthall
2024-03-24 13:15 170108028 Vaksala SK IBK Legends - Enköpings IBK U IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Östhammar 2 2 0 0 26-6 20 6
2. FBC Åland 2 2 0 0 10-1 9 6
3. Vaksala SK IBK Legends 3 2 0 1 14-7 7 6
4. Midas IBK (Nej till uppflytt) 2 2 0 0 8-1 7 6
5. Rosersberg Arlanda IBK U 2 0 0 2 5-12 -7 0
6. Enköpings IBK U 2 0 0 2 3-17 -14 0
7. Örsundsbro IF 3 0 0 3 5-27 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3 Supertrean
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 16:15 170107003 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF 3 - 3 Andreas Pettersson, Lars Halvarsson Hall 2000
2024-02-08 20:30 170107004 Uppsala Life IF - SK Vide 0 - 1 Per-Olof Svensson, Johan Hällström Uppsala Life Arena
2024-03-03 13:20 170107001 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 Tony Nyberg, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2024-02-09 19:30 170107006 Tobo/Örbyhus FF - IFK Dannemora/Ö 3 - 4 Andreas Pettersson, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2024-02-10 11:20 170107005 Wåhla IBK - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 5 - 3 Jimmy Johansson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2024-02-10 14:00 170107008 SK Vide - Rasbo IK 3 - 6 David Söderström, Elias Westerlund CIK A
2024-02-17 10:00 170107010 Wåhla IBK - Uppsala Life IF 8 - 5 Felicia Hoff, Jan Tuominen Östervåla Sporthall
2024-02-17 12:30 170107009 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 6 - 5 Felicia Hoff, Jan Tuominen Örbyhus Sporthall
2024-02-17 13:30 170107011 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 5 - 8 Emil Gustafsson, Andreas Pettersson Österby Sim o Sporthall
2024-03-02 12:00 170107015 Rasbo IK - Wåhla IBK Haris Hodzic, Andreas Pettersson Hall 2000
2024-03-02 14:15 170107013 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Uppsala Life IF Magnus Berg, Jan Tuominen IFU Arena A
2024-03-02 17:30 170107014 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF Emil Gustafsson, Victor Flemström CIK A
2024-03-09 11:30 170107020 Wåhla IBK - IFK Dannemora/Ö Haris Hodzic, David Söderström Östervåla Sporthall
2024-03-09 13:00 170107018 Rasbo IK - Uppsala Life IF Ej offentliggjord, Christoffer Stenlund Hall 2000
2024-03-10 13:00 170107017 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - SK Vide Ej offentliggjord, Fredrik Karlsson IFU Arena Upplands Energi
2024-03-14 20:30 170107023 Uppsala Life IF - IFK Dannemora/Ö Haris Hodzic, Andreas Pettersson Uppsala Life Arena
2024-03-16 15:00 170107024 Tobo/Örbyhus FF - Wåhla IBK Örbyhus Sporthall
2024-03-17 09:30 170107021 Storvreta IBK /Storvreta Ungdom IBK D3 - Rasbo IK IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-03-21 20:30 170107028 Uppsala Life IF - Tobo/Örbyhus FF Uppsala Life Arena
2024-03-23 170107026 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK Österby Sim o Sporthall
2024-03-23 15:45 170107027 SK Vide - Wåhla IBK CIK A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Wåhla IBK 2 2 0 0 13-8 5 6
2. SK Vide 3 2 0 1 12-11 1 6
3. Rasbo IK 2 1 1 0 9-6 3 4
4. Tobo/ Örbyhus FF 3 1 1 1 12-12 0 4
5. IFK Dannemora/ Ö 2 1 0 1 9-11 -2 3
6. Storvreta IBK / Storvreta Ungdom IBK D3 2 0 0 2 8-11 -3 0
7. Uppsala Life IF 2 0 0 2 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis