Herrar Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 12:30 191122002 Thorengruppen IBK - Skellefteå IBS 2 - 9 Daniel Johannesson, Linus Berglund Thoren Arena
2023-10-01 14:00 191122004 Sandåkerns SK - Täfteå IK 6 - 6 Daniel Johannesson, Peter Saari Musköten 1
2023-12-18 20:15 191122003 IBK Umeå Norr - FBC Moröbacke 38 - 7 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-10-07 14:00 191122006 Skellefteå IBS - IBK Umeå Norr 14 - 8 Jens Marklund, Ville Hedsberg Balderhallen A
2023-10-08 16:00 191122005 FBC Moröbacke - Sandåkerns SK 4 - 10 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2023-10-09 20:30 191122007 IBS Dalen - Thorengruppen IBK 5 - 4 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2023-10-11 19:30 191122009 FBC Moröbacke - Skellefteå IBS 4 - 14 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2023-10-11 20:30 191122011 Thorengruppen IBK - Täfteå IK 3 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-10-11 20:30 191122012 IBK Umeå Norr - IBS Dalen 5 - 7 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2023-10-15 11:30 191122013 IBS Dalen - FBC Moröbacke 21 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Musköten 1
2023-10-15 14:00 191122016 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS 4 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 1
2023-10-15 15:00 191122014 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 12 - 10 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Ersängshallen
2023-10-21 15:00 191122018 Skellefteå IBS - IBS Dalen 9 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-10-21 16:00 191122017 FBC Moröbacke - Täfteå IK 4 - 17 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2023-10-22 13:00 191122019 Thorengruppen IBK - Sandåkerns SK 3 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2023-10-25 20:15 191122023 Thorengruppen IBK - IBK Umeå Norr 12 - 13 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Vildmannahallen
2023-10-28 15:30 191122021 Täfteå IK - Skellefteå IBS 3 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Ersängshallen
2023-10-29 11:30 191122024 Sandåkerns SK - IBS Dalen 2 - 6 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2023-11-03 19:00 191122028 IBK Umeå Norr - Sandåkerns SK 7 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2023-11-04 11:30 191122027 IBS Dalen - Täfteå IK 8 - 7 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Öst
2023-11-05 16:00 191122025 FBC Moröbacke - Thorengruppen IBK 6 - 16 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2023-11-11 11:30 191123030 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBS 0 - 8 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2023-11-12 11:30 191123029 Obbola IK - FBC Moröbacke 11 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2023-11-12 14:00 191123032 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 16 Mats Erelund, Linus Berglund Storsjöhallen
2023-11-12 15:00 191122032 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 5 - 14 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Öst
2023-12-03 17:00 191122030 Thorengruppen IBK - Vindelns IF 3 - 2 Peter Saari, Mats Erelund Umeå Energi Arena Öst
2024-01-14 14:30 191123031 Ersboda SK - IBS Dalen 4 - 21 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Öst
2023-11-17 19:00 191122035 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 16 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2023-11-18 11:30 191122036 Täfteå IK - Ersboda SK 20 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2023-11-18 12:00 191123035 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 9 - 13 Albin Berglund, Linus Berglund FC Vindeln
2023-11-19 13:00 191122034 Skellefteå IBS - Obbola IK 9 - 1 Simon Blom, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-11-19 15:00 191123034 Spöland Vännäs IF - Thorengruppen IBK 3 - 8 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2023-11-19 16:00 191122033 FBC Moröbacke - Holmsund City IBC 5 - 17 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2023-11-24 19:00 191122040 Sandåkerns SK - Vindelns IF 11 - 7 Marcus Lineruth, Alexander Hedlund Musköten 1
2023-11-25 11:00 191123040 Gimonäs Umeå IBF - Täfteå IK 4 - 17 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2023-11-25 11:30 191123038 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 3 - 8 Albin Berglund, Linus Berglund Storsjöhallen
2023-11-25 14:00 191122038 Thorengruppen IBK - Hörnefors IF 5 - 8 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2023-11-25 14:00 191123039 Obbola IK - IBS Dalen 4 - 10 Linus Berglund, Albin Berglund Olasjöhallen
2023-11-26 11:30 191123037 Ersboda SK - FBC Moröbacke 10 - 7 Mats Erelund, Daniel Johannesson Ersängshallen
2023-11-26 14:00 191122039 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 18 - 3 Mats Erelund, Daniel Johannesson Ersängshallen
2023-12-01 19:00 191123043 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 10 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Bråvallahallen
2023-12-02 14:00 191123044 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 7 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2023-12-02 16:00 191122042 Skellefteå IBS - Ersboda SK 10 - 1 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2023-12-03 11:30 191122044 Täfteå IK - Obbola IK 13 - 4 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2023-12-03 14:00 191122043 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 1
2023-12-03 16:00 191122041 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2023-12-09 11:30 191123047 Gimonäs Umeå IBF - IBK Umeå Norr 9 - 27 Linus Berglund, Albin Berglund Sjöfruhallen
2023-12-09 13:00 191123048 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 8 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-12-09 15:00 191122047 IBS Dalen - Vindelns IF 19 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Musköten 1
2023-12-10 13:00 191123046 Obbola IK - Thorengruppen IBK 4 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Olasjöhallen
2023-12-10 16:00 191122045 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 3 - 26 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2024-02-10 10:00 191122046 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-12-15 19:00 191122050 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IBF 5 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2023-12-15 19:00 191122051 IBK Umeå Norr - Ersboda SK 30 - 1 Daniel Johannesson, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2023-12-16 11:30 191122052 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 5 - 9 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2023-12-17 15:00 191123049 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 5 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Bråvallahallen
2023-12-17 15:00 191123051 Vindelns IF - Täfteå IK 10 - 15 Johan Rönnberg, Daniel Degerman FC Vindeln
2024-02-29 20:00 191123050 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 6 - 12 Peter Saari, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2024-01-13 15:00 191122054 Skellefteå IBS - Thorengruppen IBK 13 - 4 Patrik Häggström, Johan Rönnberg Balderhallen A
2024-01-14 11:30 191122056 Täfteå IK - Sandåkerns SK 8 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2024-01-14 17:00 191122055 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 6 - 50 Patrik Häggström, Jonas Fahlman Morö Backe A
2024-01-20 11:30 191122059 Thorengruppen IBK - IBS Dalen 5 - 8 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Öst
2024-01-20 14:00 191122058 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBS 7 - 10 Linus Berglund, Albin Berglund Ersängshallen
2024-01-21 14:00 191122057 Sandåkerns SK - FBC Moröbacke 12 - 7 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2024-01-24 20:00 191122061 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke 14 - 4 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2024-01-24 20:30 191122063 Täfteå IK - Thorengruppen IBK 9 - 2 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Ersängshallen
2024-01-24 20:30 191122064 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 7 - 11 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 2
2024-01-27 13:00 191122065 FBC Moröbacke - IBS Dalen 1 - 39 Jens Marklund, Johan Rönnberg Morö Backe A
2024-01-28 12:00 191122066 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 6 - 7 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2024-01-28 15:00 191122068 Skellefteå IBS - Sandåkerns SK 8 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2024-02-01 20:30 191122071 Sandåkerns SK - Thorengruppen IBK 4 - 5 Peter Saari, Mats Erelund Musköten 1
2024-02-03 14:00 191122070 IBS Dalen - Skellefteå IBS 15 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2024-02-04 13:00 191122069 Täfteå IK - FBC Moröbacke 27 - 8 Robert Segerstedt, Björn Glad Ersängshallen
2024-02-09 19:00 191122075 IBK Umeå Norr - Thorengruppen IBK 6 - 12 Björn Glad, Robert Segerstedt Ersängshallen
2024-02-10 11:30 191122076 IBS Dalen - Sandåkerns SK 11 - 4 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2024-02-11 14:30 191122073 Skellefteå IBS - Täfteå IK 4 - 11 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-02-17 14:30   Uppskj. 191122077 Thorengruppen IBK - FBC Moröbacke Uppskj. Alexander Hedlund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2024-02-18 11:30 191122079 Täfteå IK - IBS Dalen 5 - 12 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2024-02-18 14:00 191122080 Sandåkerns SK - IBK Umeå Norr 10 - 11 Sanna Åslin, Manuel Garzon Musköten 1
2024-02-23 19:00 191123082 Ersboda SK - Thorengruppen IBK 2 - 11 Albin Berglund, Linus Berglund Ersängshallen
2024-02-23 19:00 191123083 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 5 - 7 Sanna Åslin, Tindra Edlund Storsjöhallen
2024-02-24 11:30 191122082 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2024-02-24 16:00 191122081 IBS Dalen - Hörnefors IF 4 - 2 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2024-02-25 13:00 191123084 Obbola IK - Sandåkerns SK 8 - 8 Marcus Lineruth, Mats Lodesjö Olasjöhallen
2024-02-25 17:00 191122083 FBC Moröbacke - Vindelns IF 2 - 17 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Morö Backe A
2024-03-02 12:00 191123085 Hörnefors IF - Täfteå IK Mats Erelund, Peter Saari Bråvallahallen
2024-03-02 12:00 191123086 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke Jonas Ahlehjelm, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2024-03-02 12:00 191123087 Vindelns IF - Skellefteå IBS Marcus Lineruth, Kevin Neemé FC Vindeln
2024-03-02 15:00 191122088 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IBF Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2024-03-16 10:30 191122087 IBK Umeå Norr - Obbola IK Ersängshallen
2024-03-16 15:00 191122086 Thorengruppen IBK - Holmsund City IBC Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBS Dalen 19 17 0 2 235-90 145 51
2. Täfteå IK 18 14 2 2 205-105 100 44
3. Skellefteå IBS 18 14 1 3 156-83 73 43
4. IBK Umeå Norr 18 11 0 7 273-147 126 33
5. Thorengruppen IBK 17 7 1 9 104-106 -2 22
6. Sandåkerns SK 18 6 2 10 110-125 -15 20
7. FBC Moröbacke 17 0 0 17 84-348 -264 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 11:30 191123003 Gimonäs Umeå IBF - Hörnefors IF 1 - 10 Mats Erelund, Peter Saari Sjöfruhallen
2023-10-01 11:30 191123002 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 2 - 9 Albin Berglund, Linus Berglund Olasjöhallen
2023-10-01 14:00 191123001 Holmsund City IBC - Vindelns IF 7 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2023-10-06 19:00 191123005 Hörnefors IF - Ersboda SK 10 - 0 Peter Saari, Tony Cederholm Bråvallahallen
2023-10-08 15:00 191123006 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 1 Mats Erelund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2023-10-12 19:30 191123007 Vindelns IF - Obbola IK 8 - 5 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson FC Vindeln
2023-10-13 19:00 191123010 Holmsund City IBC - Ersboda SK 13 - 9 Albin Berglund, Linus Berglund Storsjöhallen
2023-10-14 11:00 191123012 Gimonäs Umeå IBF - Vindelns IF 4 - 12 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2023-10-15 11:30 191123009 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 12 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Bråvallahallen
2023-10-20 19:00 191123015 Holmsund City IBC - Obbola IK 10 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Storsjöhallen
2023-10-21 14:00 191123016 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 5 - 10 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2023-10-21 15:00 191123013 Vindelns IF - Hörnefors IF 6 - 2 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall FC Vindeln
2023-10-24 20:30 191123019 Obbola IK - Ersboda SK 11 - 3 Sanna Åslin, Tindra Edlund Olasjöhallen
2023-10-24 20:30 191123020 Gimonäs Umeå IBF - Holmsund City IBC 3 - 10 Peter Saari, Mats Erelund Vildmannahallen
2023-10-26 19:30 191123018 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 3 - 13 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2023-10-28 11:30 191123022 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 5 - 9 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Storsjöhallen
2023-10-28 15:00 191123023 Obbola IK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 5 Linus Berglund, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2023-10-29 15:00 191123024 Ersboda SK - Vindelns IF 2 - 12 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-11-03 19:00 191123028 Gimonäs Umeå IBF - Ersboda SK 7 - 4 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-11-04 15:00 191123026 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 14 Albin Berglund, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2023-11-05 13:00 191123025 Hörnefors IF - Obbola IK 11 - 0 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Bråvallahallen
2023-11-11 11:30 191123030 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBS 0 - 8 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2023-11-12 11:30 191123029 Obbola IK - FBC Moröbacke 11 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2023-11-12 14:00 191123032 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 16 Mats Erelund, Linus Berglund Storsjöhallen
2023-11-12 15:00 191122032 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 5 - 14 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Öst
2023-12-03 17:00 191122030 Thorengruppen IBK - Vindelns IF 3 - 2 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Öst
2024-01-14 14:30 191123031 Ersboda SK - IBS Dalen 4 - 21 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Öst
2023-11-17 19:00 191122035 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 16 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2023-11-18 11:30 191122036 Täfteå IK - Ersboda SK 20 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2023-11-18 12:00 191123035 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 9 - 13 Linus Berglund, Albin Berglund FC Vindeln
2023-11-19 13:00 191122034 Skellefteå IBS - Obbola IK 9 - 1 Simon Blom, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-11-19 15:00 191123034 Spöland Vännäs IF - Thorengruppen IBK 3 - 8 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2023-11-19 16:00 191122033 FBC Moröbacke - Holmsund City IBC 5 - 17 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2023-11-24 19:00 191122040 Sandåkerns SK - Vindelns IF 11 - 7 Alexander Hedlund, Marcus Lineruth Musköten 1
2023-11-25 11:00 191123040 Gimonäs Umeå IBF - Täfteå IK 4 - 17 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2023-11-25 11:30 191123038 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 3 - 8 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2023-11-25 14:00 191122038 Thorengruppen IBK - Hörnefors IF 5 - 8 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Thoren Arena
2023-11-25 14:00 191123039 Obbola IK - IBS Dalen 4 - 10 Linus Berglund, Albin Berglund Olasjöhallen
2023-11-26 11:30 191123037 Ersboda SK - FBC Moröbacke 10 - 7 Mats Erelund, Daniel Johannesson Ersängshallen
2023-11-26 14:00 191122039 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 18 - 3 Mats Erelund, Daniel Johannesson Ersängshallen
2023-12-01 19:00 191123043 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 10 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Bråvallahallen
2023-12-02 14:00 191123044 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 7 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2023-12-02 16:00 191122042 Skellefteå IBS - Ersboda SK 10 - 1 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2023-12-03 11:30 191122044 Täfteå IK - Obbola IK 13 - 4 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2023-12-03 14:00 191122043 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2023-12-03 16:00 191122041 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2023-12-09 11:30 191123047 Gimonäs Umeå IBF - IBK Umeå Norr 9 - 27 Linus Berglund, Albin Berglund Sjöfruhallen
2023-12-09 13:00 191123048 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 8 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-12-09 15:00 191122047 IBS Dalen - Vindelns IF 19 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Musköten 1
2023-12-10 13:00 191123046 Obbola IK - Thorengruppen IBK 4 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Olasjöhallen
2023-12-10 16:00 191122045 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 3 - 26 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2024-02-10 10:00 191122046 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-12-15 19:00 191122050 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IBF 5 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Thoren Arena
2023-12-15 19:00 191122051 IBK Umeå Norr - Ersboda SK 30 - 1 Daniel Johannesson, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2023-12-16 11:30 191122052 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 5 - 9 Peter Saari, Mats Erelund Musköten 1
2023-12-17 15:00 191123049 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 5 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Bråvallahallen
2023-12-17 15:00 191123051 Vindelns IF - Täfteå IK 10 - 15 Johan Rönnberg, Daniel Degerman FC Vindeln
2024-02-29 20:00 191123050 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 6 - 12 Peter Saari, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2024-01-12 19:00 191123053 Vindelns IF - Holmsund City IBC 4 - 7 Mats Erelund, Peter Saari FC Vindeln
2024-01-12 19:00 191123055 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IBF 12 - 2 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2024-01-13 11:30 191123054 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 10 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Hammarhallen Vännäs
2024-01-19 19:00 191123057 Ersboda SK - Hörnefors IF 2 - 16 Daniel Johannesson, Alexander Hedlund Ersängshallen
2024-01-19 19:00 191123058 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 5 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2024-01-21 13:00 191123059 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Olasjöhallen
2024-01-27 11:30 191123064 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IBF 8 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé FC Vindeln
2024-01-27 14:30 191123061 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 9 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2024-01-27 15:00 191123062 Ersboda SK - Holmsund City IBC 4 - 15 Daniel Johannesson, Linus Berglund Ersängshallen
2024-02-02 19:00 191123065 Hörnefors IF - Vindelns IF 9 - 2 Peter Saari, Daniel Johannesson Bråvallahallen
2024-02-02 19:00 191123067 Obbola IK - Holmsund City IBC 5 - 10 Robert Segerstedt, Björn Glad Olasjöhallen
2024-02-03 15:00 191123068 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 14 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2024-02-06 20:00 191123071 Ersboda SK - Obbola IK 4 - 10 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2024-02-07 20:00 191123072 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IBF 5 - 5 Daniel Johannesson, Mats Erelund Storsjöhallen
2024-02-08 19:30 191123070 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 3 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm FC Vindeln
2024-02-11 11:30 191123075 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 4 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2024-02-11 14:00 191123076 Vindelns IF - Ersboda SK 20 - 5 Robert Segerstedt, Björn Glad FC Vindeln
2024-02-11 16:00 191123074 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 13 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Bråvallahallen
2024-02-17 11:30 191123077 Obbola IK - Hörnefors IF 2 - 11 Peter Saari, Mats Erelund Olasjöhallen
2024-02-17 14:00 191123078 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 5 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Storsjöhallen
2024-02-18 14:00 191123080 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 8 Albin Berglund, Linus Berglund Ersängshallen
2024-02-23 19:00 191123082 Ersboda SK - Thorengruppen IBK 2 - 11 Albin Berglund, Linus Berglund Ersängshallen
2024-02-23 19:00 191123083 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 5 - 7 Sanna Åslin, Tindra Edlund Storsjöhallen
2024-02-24 11:30 191122082 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2024-02-24 16:00 191122081 IBS Dalen - Hörnefors IF 4 - 2 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2024-02-25 13:00 191123084 Obbola IK - Sandåkerns SK 8 - 8 Mats Lodesjö, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2024-02-25 17:00 191122083 FBC Moröbacke - Vindelns IF 2 - 17 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Morö Backe A
2024-03-02 12:00 191123085 Hörnefors IF - Täfteå IK Mats Erelund, Peter Saari Bråvallahallen
2024-03-02 12:00 191123086 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke Jonas Ahlehjelm, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2024-03-02 12:00 191123087 Vindelns IF - Skellefteå IBS Kevin Neemé, Marcus Lineruth FC Vindeln
2024-03-02 15:00 191122088 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IBF Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2024-03-16 10:30 191122087 IBK Umeå Norr - Obbola IK Ersängshallen
2024-03-16 15:00 191122086 Thorengruppen IBK - Holmsund City IBC Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF 18 15 0 3 189-63 126 45
2. Holmsund City IBC 18 11 1 6 152-122 30 34
3. Vindelns IF 18 9 0 9 148-121 27 27
4. Spöland Vännäs IF 18 8 0 10 109-132 -23 24
5. Obbola IK 18 4 2 12 89-139 -50 14
6. Gimonäs Umeå IBF 18 4 1 13 77-168 -91 13
7. Ersboda SK 19 1 0 18 71-253 -182 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis