Allsvenskan Herrar (2023/24)

Gruppspel
Herrar Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 17:00 580010002 IBK Dalen - Visby IBK 8 - 4 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Umeå Energi Arena Vatten
2023-09-24 13:00 580010001 Tyresö Trollbäcken IBK - Gävle GIK 7 - 4 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Tyresöhallen
2023-09-24 13:00 580010003 IK Sirius IBK - RIG Umeå IBF 11 - 9 Martin Jonsson, Joakim Mattsson IFU Arena A
2023-09-24 15:00 580010005 Djurgårdens IF IBS - IBF Falun Utveckling 8 - 4 Jonas Backman, Jakob Westerlund Eriksdalshallen
2023-09-24 16:00 580010004 Skälby IBK - Älvsjö AIK IBF 11 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Mälarenergi Arena A
2023-09-24 16:00 580010006 Sundsvall FBC - Järfälla Bele IBF 6 - 5 e.förl. Tony Cederholm, Viktor Grahn Sundsvalls Sporthall-A
2023-09-30 13:15 580010009 IBF Falun Utveckling - IK Sirius IBK 6 - 8 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Guide Arena 1
2023-09-30 17:00 580010012 Visby IBK - Sundsvall FBC 8 - 7 e.förl. Martin Jonsson, Joakim Mattsson ICA Maxi Arena
2023-10-01 13:00 580010007 RIG Umeå IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 e.förl. Tony Cederholm, Viktor Grahn Thoren Arena
2023-10-01 13:15 580010010 Järfälla Bele IBF - Skälby IBK 5 - 5 e.förl. Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
2023-10-01 17:00 580010011 Gävle GIK - Djurgårdens IF IBS 6 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2023-10-01 17:30 580010008 Älvsjö AIK IBF - IBK Dalen 3 - 8 Jonas Backman, Ki Sandholm Västertorpshallen
2023-10-07 13:15 580010017 Järfälla Bele IBF - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 e.förl. Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
2023-10-07 16:00 580010016 Skälby IBK - RIG Umeå IBF 5 - 4 Jonas Backman, Jakob Westerlund Mälarenergi Arena A
2023-10-07 20:00 580010014 IBK Dalen - Gävle GIK 10 - 4 Tony Cederholm, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-08 13:00 580010013 Tyresö Trollbäcken IBK - Visby IBK 2 - 7 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Tyresöhallen
2023-10-08 14:00 580010015 IK Sirius IBK - Älvsjö AIK IBF 12 - 2 Jonas Backman, Jakob Westerlund IFU Arena A
2023-10-08 16:00 580010018 Sundsvall FBC - IBF Falun Utveckling 9 - 3 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-13 19:30 580010021 Gävle GIK - IK Sirius IBK 4 - 10 Andreas Bengtsson Degen, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2023-10-14 13:15 580010020 Järfälla Bele IBF - IBK Dalen 2 - 15 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Jakobsbergs Sporthall
2023-10-14 16:00 580010019 IBF Falun Utveckling - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Ki Sandholm, Jakob Westerlund Guide Arena 1
2023-10-14 17:00 580010022 Visby IBK - Skälby IBK 4 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall ICA Maxi Arena
2023-10-15 13:00 580010023 RIG Umeå IBF - Djurgårdens IF IBS 2 - 8 Tony Cederholm, Shari Tingman Thoren Arena
2023-10-15 16:30 580010024 Älvsjö AIK IBF - Sundsvall FBC 0 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Västertorpshallen
2023-10-19 19:00 580010029 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 8 - 3 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Eriksdalshallen
2023-10-21 13:00 580010027 IK Sirius IBK - Visby IBK 4 - 10 Tony Cederholm, Viktor Grahn IFU Arena A
2023-10-22 13:00 580010025 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla Bele IBF 10 - 7 Andreas Bengtsson Degen, Jakob Westerlund Tyresöhallen
2023-10-22 16:00 580010026 IBK Dalen - IBF Falun Utveckling 17 - 3 Tony Cederholm, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2023-10-22 16:00 580010028 Skälby IBK - Gävle GIK 11 - 5 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Mälarenergi Arena A
2023-10-22 16:00 580010030 Sundsvall FBC - RIG Umeå IBF 8 - 7 Jörgen Andersson, Amir Zilic Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-27 18:30 580010031 RIG Umeå IBF - IBK Dalen 3 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Thoren Arena
2023-10-28 13:15 580010032 Järfälla Bele IBF - IK Sirius IBK 5 - 6 e.förl. Jonas Backman, Jakob Westerlund Jakobsbergs Sporthall
2023-10-29 15:00 580010035 Djurgårdens IF IBS - Visby IBK 4 - 10 Andreas Bengtsson Degen, Jakob Westerlund Eriksdalshallen
2023-10-29 16:30 580010034 IBF Falun Utveckling - Skälby IBK 8 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Guide Arena 1
2023-10-29 17:00 580010036 Gävle GIK - Sundsvall FBC 4 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2023-10-29 17:30 580010033 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 3 Tony Cederholm, Viktor Grahn Västertorpshallen
2023-11-04 15:00 580010040 Gävle GIK - RIG Umeå IBF 4 - 5 e.förl. Jesper Liedberg, Kevin Ramle Alfahallen - Gavlehov
2023-11-04 17:00 580010041 Visby IBK - IBF Falun Utveckling 11 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt ICA Maxi Arena
2023-11-05 13:00 580010037 Tyresö Trollbäcken IBK - IK Sirius IBK 7 - 10 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Tyresöhallen
2023-11-05 16:00 580010038 IBK Dalen - Djurgårdens IF IBS 14 - 1 Jonas Backman, Tomas Edstrand Thoren Arena
2023-11-05 16:00 580010039 Sundsvall FBC - Skälby IBK 10 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-05 17:30 580010042 Älvsjö AIK IBF - Järfälla Bele IBF 3 - 8 Tony Cederholm, Viktor Grahn Västertorpshallen
2023-11-12 15:00 580010044 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Eriksdalshallen
2023-11-18 13:00 580010048 RIG Umeå IBF - Järfälla Bele IBF 11 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Thoren Arena
2023-11-18 16:00 580010043 Skälby IBK - IBK Dalen 5 - 8 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Mälarenergi Arena A
2023-11-18 16:00 580010046 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 6 - 5 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Guide Arena 1
2023-11-19 14:00 580010045 IK Sirius IBK - Sundsvall FBC 9 - 2 Daniel Larsson, Amir Zilic IFU Arena A
2023-11-19 17:00 580010047 Visby IBK - Älvsjö AIK IBF 9 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman ICA Maxi Arena
2023-11-24 19:00 580010049 IK Sirius IBK - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Jonas Backman, Ki Sandholm IFU Arena A
2023-11-25 13:15 580010054 Järfälla Bele IBF - Visby IBK 1 - 7 Jonas Backman, Jakob Westerlund Jakobsbergs Sporthall
2023-11-25 17:00 580010051 IBK Dalen - Sundsvall FBC 5 - 1 Morgan Oberlauf Poopuu, Håkan Söderman Umeå Energi Arena Vatten
2023-11-26 13:00 580010050 Tyresö Trollbäcken IBK - Skälby IBK 8 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Tyresöhallen
2023-11-26 16:00 580010053 RIG Umeå IBF - IBF Falun Utveckling 4 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2023-11-26 17:00 580010052 Gävle GIK - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Alfahallen - Gavlehov
2023-12-02 16:00 580010056 Skälby IBK - IK Sirius IBK 10 - 4 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Mälarenergi Arena A
2023-12-02 17:00 580010055 IBK Dalen - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 6 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Thoren Arena
2023-12-03 13:15 580010060 Järfälla Bele IBF - IBF Falun Utveckling 9 - 8 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Jakobsbergs Sporthall
2023-12-03 14:30 580010059 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 4 - 6 Jonas Backman, Kevin Cardell Västertorpshallen
2023-12-03 16:00 580010057 Sundsvall FBC - Djurgårdens IF IBS 6 - 4 Tony Cederholm, Jonas Tidsjö Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-03 17:00 580010058 Visby IBK - Gävle GIK 6 - 7 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer ICA Maxi Arena
2023-12-16 14:00 580010062 IK Sirius IBK - IBK Dalen 6 - 8 Jonas Backman, Jakob Westerlund IFU Arena A
2023-12-17 13:00 580010061 Tyresö Trollbäcken IBK - Sundsvall FBC 8 - 5 Jonas Backman, Ki Sandholm Tyresöhallen
2023-12-17 13:00 580010065 RIG Umeå IBF - Visby IBK 4 - 12 Tony Cederholm, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2023-12-17 14:00 580010063 Djurgårdens IF IBS - Skälby IBK 4 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Eriksdalshallen
2023-12-17 15:30 580010066 IBF Falun Utveckling - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Guide Arena 1
2023-12-17 17:00 580010064 Gävle GIK - Järfälla Bele IBF 6 - 5 e.förl. Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Alfahallen - Gavlehov
2023-12-09 15:00 580010071 IBF Falun Utveckling - Djurgårdens IF IBS 6 - 5 Henrik Hultin-Öberg, Jakob Westerlund Guide Arena 1
2024-01-06 13:15 580010072 Järfälla Bele IBF - Sundsvall FBC 1 - 8 Jonas Backman, Ki Sandholm Jakobsbergs Sporthall
2024-01-06 17:00 580010068 Visby IBK - IBK Dalen 8 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim ICA Maxi Arena
2024-01-07 16:00 580010069 RIG Umeå IBF - IK Sirius IBK 3 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Umeå Energi Arena Väst
2024-01-07 17:00 580010067 Gävle GIK - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 5 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Alfahallen - Gavlehov
2024-01-07 17:30 580010070 Älvsjö AIK IBF - Skälby IBK 3 - 6 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2024-01-12 19:00 580010075 IK Sirius IBK - IBF Falun Utveckling 7 - 4 Jonas Backman, Ki Sandholm IFU Arena A
2024-01-13 12:30 580010076 Skälby IBK - Järfälla Bele IBF 9 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Mälarenergi Arena A
2024-01-14 13:00 580010073 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 5 - 9 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Tyresöhallen
2024-01-14 15:00 580010077 Djurgårdens IF IBS - Gävle GIK 10 - 7 Jonas Backman, Andreas Bengtsson Degen Eriksdalshallen
2024-01-14 16:00 580010074 IBK Dalen - Älvsjö AIK IBF 11 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-14 16:00 580010078 Sundsvall FBC - Visby IBK 7 - 6 Daniel Larsson, Håkan Söderman Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-20 12:00 580010082 RIG Umeå IBF - Skälby IBK 1 - 3 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Thoren Arena
2024-01-20 17:00 580010079 Visby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 0 David Dornlöv, Hussein Ibrahim ICA Maxi Arena
2024-01-21 14:00 580010084 IBF Falun Utveckling - Sundsvall FBC 5 - 4 e.förl. Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Guide Arena
2024-01-21 15:00 580010083 Djurgårdens IF IBS - Järfälla Bele IBF 7 - 4 Albin Jakobsson, Martin Jonsson Eriksdalshallen
2024-01-21 17:00 580010080 Gävle GIK - IBK Dalen 5 - 6 e.förl. Daniel Larsson, Amir Zilic Alfahallen - Gavlehov
2024-01-21 17:30 580010081 Älvsjö AIK IBF - IK Sirius IBK 4 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2024-01-26 19:00 580010087 IK Sirius IBK - Gävle GIK 13 - 9 Tony Cederholm, Viktor Grahn IFU Arena A
2024-01-28 13:00 580010088 Skälby IBK - Visby IBK 6 - 8 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Mälarenergi Arena A
2024-01-28 15:00 580010089 Djurgårdens IF IBS - RIG Umeå IBF 7 - 6 Tomas Edstrand, Jesper Liedberg Eriksdalshallen
2024-01-28 16:00 580010085 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Falun Utveckling 6 - 8 Jonas Backman, Claes Knutsson Tyresöhallen
2024-01-28 16:00 580010090 Sundsvall FBC - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 e.förl. Elis Erbing, Shari Tingman Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-28 17:00 580010086 IBK Dalen - Järfälla Bele IBF 8 - 7 Tony Cederholm, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2024-02-09 19:30 580010094 Gävle GIK - Skälby IBK 4 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2024-02-10 13:15 580010091 Järfälla Bele IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 4 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
2024-02-10 16:00 580010096 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC 5 - 4 e.förl. Tobias Ekmark, Henrik Hultin-Öberg Thoren Arena
2024-02-10 17:00 580010093 Visby IBK - IK Sirius IBK 8 - 2 Jörgen Andersson, Kevin Cardell ICA Maxi Arena
2024-02-11 13:00 580010092 IBF Falun Utveckling - IBK Dalen 1 - 12 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Guide Arena 1
2024-02-11 17:30 580010095 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Albin Jakobsson, Claes Knutsson Västertorpshallen
2024-02-13 19:00 580010098 IK Sirius IBK - Järfälla Bele IBF 5 - 7 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg IFU Arena A
2024-02-14 19:00 580010101 Visby IBK - Djurgårdens IF IBS 8 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman ICA Maxi Arena
2024-02-14 19:00 580010102 Sundsvall FBC - Gävle GIK 6 - 4 Jonas Tidsjö, Amir Zilic Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-14 19:30 580010099 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 10 - 5 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Tyresöhallen
2024-02-14 19:30 580010100 Skälby IBK - IBF Falun Utveckling 8 - 7 Andreas Holm, Ki Sandholm Mälarenergi Arena A
2024-02-15 18:30 580010097 IBK Dalen - RIG Umeå IBF 12 - 6 Tony Cederholm, Viktor Grahn Umeå Energi Arena
2024-02-16 19:00 580010103 IK Sirius IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena A
2024-02-17 13:00 580010107 IBF Falun Utveckling - Visby IBK 8 - 7 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Guide Arena 1
2024-02-17 13:15 580010108 Järfälla Bele IBF - Älvsjö AIK IBF 14 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Jakobsbergs Sporthall
2024-02-18 15:00 580010104 Djurgårdens IF IBS - IBK Dalen 2 - 7 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Eriksdalshallen
2024-02-18 16:00 580010105 Skälby IBK - Sundsvall FBC 6 - 9 Tony Cederholm, Viktor Grahn Mälarenergi Arena A
2024-02-18 16:00 580010106 RIG Umeå IBF - Gävle GIK 8 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena Väst
2024-02-21 19:00 580010110 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 9 - 7 Jonas Backman, Jonas Tidsjö Tyresöhallen
2024-02-25 13:00 580010114 Järfälla Bele IBF - RIG Umeå IBF 9 - 5 Jonas Backman, Jonas Tidsjö Jakobsbergs Sporthall
2024-02-25 14:30 580010113 Älvsjö AIK IBF - Visby IBK 1 - 4 Tony Cederholm, Viktor Grahn Västertorpshallen
2024-02-25 16:00 580010109 IBK Dalen - Skälby IBK 5 - 1 Elis Erbing, Shari Tingman Umeå Energi Arena Vatten
2024-02-25 16:00 580010111 Sundsvall FBC - IK Sirius IBK 6 - 5 Daniel Bäckner, Hampus Viking Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-25 17:00 580010112 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling 5 - 4 e.förl. Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Alfahallen - Gavlehov
2024-03-02 11:00 580010119 IBF Falun Utveckling - RIG Umeå IBF Tobias Ekmark, Henrik Hultin-Öberg Guide Arena 1
2024-03-02 12:30 580010116 Skälby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Jonas Backman, Amir Zilic Mälarenergi Arena A
2024-03-02 17:00 580010120 Visby IBK - Järfälla Bele IBF Daniel Bäckner, Jonatan Svahn ICA Maxi Arena
2024-03-03 15:00 580010115 Djurgårdens IF IBS - IK Sirius IBK Jonas Backman, Joakim Mattsson Eriksdalshallen
2024-03-03 16:00 580010117 Sundsvall FBC - IBK Dalen Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-03 17:45 580010118 Älvsjö AIK IBF - Gävle GIK Thomas Jonsson, Roger Nilsson Västertorpshallen
2024-03-08 19:00 580010122 IK Sirius IBK - Skälby IBK David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena A
2024-03-09 16:00 580010126 IBF Falun Utveckling - Järfälla Bele IBF Guide Arena 1
2024-03-10 13:00 580010121 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen Tyresöhallen
2024-03-10 13:00 580010125 RIG Umeå IBF - Älvsjö AIK IBF Thoren Arena
2024-03-10 14:00 580010123 Djurgårdens IF IBS - Sundsvall FBC Eriksdalshallen
2024-03-10 17:00 580010124 Gävle GIK - Visby IBK Alfahallen - Gavlehov
2024-03-16 13:30 580010127 Sundsvall FBC - Tyresö Trollbäcken IBK Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-16 13:30 580010128 IBK Dalen - IK Sirius IBK Umeå Energi Arena
2024-03-16 13:30 580010129 Skälby IBK - Djurgårdens IF IBS Mälarenergi Arena A
2024-03-16 13:30 580010130 Järfälla Bele IBF - Gävle GIK Jakobsbergs Sporthall
2024-03-16 13:30 580010131 Visby IBK - RIG Umeå IBF ICA Maxi Arena
2024-03-16 13:30 580010132 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun Utveckling Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Dalen 19 17 1 (1) 1 169-74 95 53
2. Visby IBK 19 14 1 (1) 4 147-74 73 44
3. Sundsvall FBC 19 11 5 (2) 3 114-91 23 40
4. IK Sirius IBK 19 12 1 (1) 6 136-114 22 38
5. Skälby IBK 19 10 1 (0) 8 114-106 8 31
6. Djurgårdens IF IBS 19 9 1 (0) 9 108-119 -11 28
7. Järfälla Bele IBF 19 6 5 (1) 8 112-132 -20 24
8. IBF Falun Utveckling 19 7 2 (1) 10 99-141 -42 24
9. Tyresö Trollbäcken IBK 19 7 1 (1) 11 111-127 -16 23
10. RIG Umeå IBF 19 4 3 (2) 12 102-124 -22 17
11. Gävle GIK 19 3 4 (2) 12 103-135 -32 15
12. Älvsjö AIK IBF 19 1 1 (0) 17 66-144 -78 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 14:00 580011001 Nilsby IK - Fristads GoIF 9 - 8 Jonas Backman, Andreas Bengtsson Degen ECG Arena
2023-09-23 14:00 580011004 Hovslätts IK - Lillån IBK 6 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-09-23 14:00 580011005 FBC Kalmarsund Ungdom - Strängnäs IBK 7 - 6 e.förl. Daniel Böcker, David Dornlöv Ölands Bank Center A
2023-09-23 14:00 580011006 FBC Lerum - IBK Lund Elit 4 - 6 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Lerum Arena A
2023-09-23 15:00 580011002 Warberg IC - Fagerhult Habo IBK 8 - 3 Ola Nilsson, Håkan Söderman Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-23 15:00 580011003 Höllvikens IBF - FBC Partille 6 - 2 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2023-09-29 19:00 580011012 Fagerhult Habo IBK - FBC Lerum 4 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Habo Sporthall A
2023-09-30 13:00 580011008 Lillån IBK - Warberg IC 2 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-09-30 13:00 580011010 IBK Lund Elit - Hovslätts IK 6 - 9 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Lerbäckshallen A
2023-09-30 14:00 580011007 FBC Partille - Nilsby IK 14 - 3 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Partillebohallen
2023-09-30 14:00 580011011 Fristads GoIF - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 8 Hussein Ibrahim, Ola Nilsson Nya Fristadshallen
2023-09-30 15:00 580011009 Strängnäs IBK - Höllvikens IBF 5 - 3 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Thomas Arena
2023-10-07 14:00 580011016 Hovslätts IK - FBC Partille 7 - 3 Hussein Ibrahim, Fredrik Lundborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-07 14:00 580011018 FBC Lerum - Strängnäs IBK 3 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lerum Arena A
2023-10-07 15:00 580011014 Warberg IC - Fristads GoIF 12 - 2 Daniel Hultberg, Stefan Olsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-07 15:00 580011015 Höllvikens IBF - Lillån IBK 3 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Halörhallen
2023-10-08 14:00 580011013 Nilsby IK - Fagerhult Habo IBK 2 - 6 Albin Jakobsson, Roger Nilsson ECG Arena
2023-10-08 14:00 580011017 FBC Kalmarsund Ungdom - IBK Lund Elit 7 - 8 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Ölands Bank Center A
2023-10-13 20:00 580011022 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK 4 - 0 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-14 13:00 580011020 IBK Lund Elit - Warberg IC 5 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lerbäckshallen A
2023-10-14 13:00 580011021 Fristads GoIF - Höllvikens IBF 4 - 11 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Nya Fristadshallen
2023-10-14 13:00 580011023 FBC Partille - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 0 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Partillebohallen
2023-10-14 15:00 580011019 Strängnäs IBK - Nilsby IK 10 - 4 Tomas Edstrand, Edo Sabanovic Thomas Arena
2023-10-14 16:00 580011024 Lillån IBK - FBC Lerum 7 - 8 e.förl. David Dornlöv, Hussein Ibrahim Idrottshuset Örebro
2023-10-21 14:00 580011028 Hovslätts IK - Fristads GoIF 13 - 9 David Dornlöv, Ola Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-21 14:00 580011030 FBC Lerum - FBC Partille 8 - 7 e.förl. Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Lerum Arena A
2023-10-21 14:15 580011025 Nilsby IK - IBK Lund Elit 10 - 11 e.förl. Roger Nilsson, Ki Sandholm ECG Arena
2023-10-21 15:00 580011026 Warberg IC - Strängnäs IBK 9 - 3 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-21 15:00 580011027 Höllvikens IBF - Fagerhult Habo IBK 7 - 3 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Halörhallen
2023-10-22 14:00 580011029 FBC Kalmarsund Ungdom - Lillån IBK 5 - 6 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Ölands Bank Center A
2023-10-27 19:00 580011032 IBK Lund Elit - Höllvikens IBF 5 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lerbäckshallen A
2023-10-28 14:00 580011033 Lillån IBK - Nilsby IK 12 - 1 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-28 15:00 580011034 Strängnäs IBK - Hovslätts IK 3 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Thomas Arena
2023-10-28 15:00 580011036 Fristads GoIF - FBC Lerum 5 - 7 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Nya Fristadshallen
2023-10-28 15:30 580011031 FBC Partille - Warberg IC 4 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Albin Jakobsson Partillebohallen
2023-10-29 12:00 580011035 FBC Kalmarsund Ungdom - Fagerhult Habo IBK 7 - 7 e.förl. Hussein Ibrahim, Fredrik Lundborg SBB Arena
2023-11-04 13:00 580011040 Fristads GoIF - FBC Partille 3 - 4 Mathias Damgaard, Josefine Hedelind Nya Fristadshallen
2023-11-04 13:00 580011042 Lillån IBK - IBK Lund Elit 7 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-11-04 14:00 580011039 FBC Lerum - Hovslätts IK 5 - 8 David Dornlöv, Fredrik Lundborg Lerum Arena A
2023-11-05 14:00 580011037 Nilsby IK - Höllvikens IBF 6 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman ECG Arena
2023-11-05 16:00 580011038 Warberg IC - FBC Kalmarsund Ungdom 12 - 4 Martin Matti, Fredrik Lundborg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-05 16:00 580011041 Fagerhult Habo IBK - Strängnäs IBK 7 - 7 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Habo Sporthall A
2023-11-18 13:00 580011047 Lillån IBK - Fagerhult Habo IBK 4 - 9 Andreas Bengtsson Degen, Edo Sabanovic Idrottshuset Örebro
2023-11-18 14:00 580011043 Hovslätts IK - Warberg IC 6 - 7 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-18 14:00 580011044 FBC Kalmarsund Ungdom - Nilsby IK 10 - 2 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Ölands Bank Center A
2023-11-18 14:00 580011048 FBC Partille - IBK Lund Elit 8 - 9 e.förl. David Geiser Mellkvist, Peter Novakovic Partillebohallen
2023-11-18 15:00 580011045 Höllvikens IBF - FBC Lerum 6 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2023-11-18 15:00 580011046 Strängnäs IBK - Fristads GoIF 14 - 4 Tony Cederholm, Viktor Grahn Thomas Arena
2023-11-25 14:00 580011052 Fristads GoIF - Lillån IBK 6 - 10 Albin Jakobsson, Edo Sabanovic Nya Fristadshallen
2023-11-25 14:00 580011054 IBK Lund Elit - Fagerhult Habo IBK 6 - 5 e.förl. Kevin Cardell, Mattias Sjöstedt Lerbäckshallen A
2023-11-25 15:00 580011049 Höllvikens IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 10 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2023-11-25 15:00 580011051 Warberg IC - FBC Lerum 9 - 6 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-25 15:30 580011053 FBC Partille - Strängnäs IBK 2 - 7 Mathias Damgaard, Stefan Olsson Partillebohallen
2023-11-26 14:00 580011050 Nilsby IK - Hovslätts IK 5 - 12 Hussein Ibrahim, Fredrik Lundborg ECG Arena
2023-12-01 19:00 580011058 Fagerhult Habo IBK - Fristads GoIF 8 - 4 Martin Jonsson, Jesper Liedberg Habo Sporthall A
2023-12-02 13:00 580011059 Lillån IBK - FBC Partille 4 - 9 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-12-02 14:00 580011056 Hovslätts IK - Höllvikens IBF 8 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-02 14:00 580011057 FBC Lerum - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lerum Arena A
2023-12-02 15:00 580011060 IBK Lund Elit - Strängnäs IBK 6 - 7 e.förl. Daniel Böcker, Erik Hindemith Lerbäckshallen A
2023-12-03 16:00 580011055 Warberg IC - Nilsby IK 8 - 6 Josefine Hedelind, Daniel Hultberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-12-09 14:00 580011064 Fristads GoIF - IBK Lund Elit 4 - 9 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Nya Fristadshallen
2023-12-16 14:00 580011063 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 3 - 7 David Dornlöv, Fredrik Lundborg Ölands Bank Center A
2023-12-16 14:00 580011065 FBC Partille - Fagerhult Habo IBK 8 - 2 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Partillebohallen
2023-12-16 15:00 580011062 Höllvikens IBF - Warberg IC 3 - 12 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2023-12-16 15:00 580011066 Strängnäs IBK - Lillån IBK 9 - 7 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Thomas Arena
2023-12-17 14:00 580011061 Nilsby IK - FBC Lerum 6 - 8 Claes Knutsson, Albin Jakobsson ECG Arena
2024-01-05 19:00 580011068 Fagerhult Habo IBK - Warberg IC 3 - 7 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Habo Sporthall A
2024-01-06 13:00 580011070 Lillån IBK - Hovslätts IK 5 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-01-06 13:00 580011072 IBK Lund Elit - FBC Lerum 5 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lerbäckshallen A
2024-01-06 14:00 580011067 Fristads GoIF - Nilsby IK 6 - 14 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Nya Fristadshallen
2024-01-06 15:00 580011071 Strängnäs IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 8 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Thomas Arena
2024-01-07 15:00 580011069 FBC Partille - Höllvikens IBF 5 - 6 Fredrik Lundborg, Joakim Mattsson Partillebohallen
2024-01-13 14:00 580011076 Hovslätts IK - IBK Lund Elit 12 - 4 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-13 14:00 580011077 FBC Kalmarsund Ungdom - Fristads GoIF 5 - 4 Tomas Edstrand, Robin Rosendal Ölands Bank Center A
2024-01-13 14:00 580011078 FBC Lerum - Fagerhult Habo IBK 10 - 6 Mathias Damgaard, Josefine Hedelind Lerum Arena A
2024-01-13 15:00 580011074 Warberg IC - Lillån IBK 11 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-01-13 15:00 580011075 Höllvikens IBF - Strängnäs IBK 4 - 3 e.förl. Steffen Leholk, Tobias Pauli Schmidt Halörhallen
2024-01-14 14:00 580011073 Nilsby IK - FBC Partille 8 - 7 Martin Jonsson, Claes Knutsson ECG Arena
2024-01-20 13:00 580011083 IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Lerbäckshallen A
2024-01-20 15:00 580011084 Strängnäs IBK - FBC Lerum 8 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Thomas Arena
2024-01-20 15:30 580011082 FBC Partille - Hovslätts IK 6 - 7 e.förl. Thomas Jonsson, Roger Nilsson Partillebohallen
2024-01-20 17:00 580011081 Lillån IBK - Höllvikens IBF 4 - 7 Jonas Backman, Ki Sandholm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-01-21 14:00 580011080 Fristads GoIF - Warberg IC 4 - 10 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Nya Fristadshallen
2024-01-21 16:00 580011079 Fagerhult Habo IBK - Nilsby IK 5 - 4 Fredrik Lundborg, Ola Nilsson Habo Sporthall A
2024-01-26 19:00 580011088 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 5 - 8 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Habo Arena
2024-01-27 14:00 580011089 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Partille 3 - 4 Tomas Edstrand, Edo Sabanovic Ölands Bank Center A
2024-01-27 14:00 580011090 FBC Lerum - Lillån IBK 11 - 5 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Lerum Arena A
2024-01-27 15:00 580011087 Höllvikens IBF - Fristads GoIF 10 - 6 Simon Broman, Fredrik Lundborg Halörhallen
2024-01-28 14:00 580011085 Nilsby IK - Strängnäs IBK 5 - 6 e.förl. Andreas Holm, Ki Sandholm ECG Arena
2024-01-28 16:00 580011086 Warberg IC - IBK Lund Elit 7 - 1 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-02-07 19:00 580011096 FBC Partille - FBC Lerum 2 - 6 Mathias Damgaard, Stefan Olsson Partillebohallen
2024-02-10 13:00 580011091 IBK Lund Elit - Nilsby IK 9 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Lerbäckshallen A
2024-02-10 13:00 580011095 Lillån IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 9 - 3 Andreas Holm, Ki Sandholm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-02-10 14:00 580011094 Fristads GoIF - Hovslätts IK 0 - 25 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Nya Fristadshallen
2024-02-10 15:00 580011092 Strängnäs IBK - Warberg IC 4 - 5 David Dornlöv, Jesper Liedberg Thomas Arena
2024-02-11 16:00 580011093 Fagerhult Habo IBK - Höllvikens IBF 11 - 4 David Dornlöv, Ola Nilsson Habo Arena
2024-02-14 19:00 580011097 Warberg IC - FBC Partille 7 - 3 David Dornlöv, Fredrik Lundborg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-02-14 19:00 580011098 Höllvikens IBF - IBK Lund Elit 4 - 4 e.förl. Ola Nilsson, Daniel Böcker Halörhallen
2024-02-14 19:00 580011101 Fagerhult Habo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Habo Arena
2024-02-14 19:30 580011099 Nilsby IK - Lillån IBK 9 - 7 Albin Jakobsson, Roger Nilsson ECG Arena
2024-02-14 20:00 580011100 Hovslätts IK - Strängnäs IBK 10 - 8 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-14 20:00 580011102 FBC Lerum - Fristads GoIF 13 - 1 Mathias Damgaard, Stefan Olsson Lerum Arena A
2024-02-17 13:00 580011108 IBK Lund Elit - Lillån IBK 9 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lerbäckshallen A
2024-02-17 14:00 580011104 FBC Kalmarsund Ungdom - Warberg IC 2 - 8 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Ölands Bank Center A
2024-02-17 14:00 580011105 Hovslätts IK - FBC Lerum 7 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-17 15:00 580011103 Höllvikens IBF - Nilsby IK 11 - 7 Kevin Cardell, Fredrik Lundborg Halörhallen
2024-02-17 15:00 580011107 Strängnäs IBK - Fagerhult Habo IBK 9 - 7 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer Thomas Arena
2024-02-18 18:30 580011106 FBC Partille - Fristads GoIF 20 - 5 Josefine Hedelind, Fredrik Lundborg Partillebohallen
2024-02-24 13:00 580011114 IBK Lund Elit - FBC Partille 7 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Lerbäckshallen A
2024-02-24 14:00 580011111 FBC Lerum - Höllvikens IBF 8 - 5 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Lerum Arena A
2024-02-24 14:00 580011112 Fristads GoIF - Strängnäs IBK 6 - 12 Andreas Holm, Adam Kruse Nya Fristadshallen
2024-02-24 15:00 580011109 Warberg IC - Hovslätts IK 7 - 6 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-02-24 16:00 580011113 Fagerhult Habo IBK - Lillån IBK 9 - 7 Josefine Hedelind, Håkan Söderman Habo Arena
2024-02-25 14:00 580011110 Nilsby IK - FBC Kalmarsund Ungdom 11 - 6 Tomas Edstrand, Robin Rosendal ECG Arena
2024-03-02 13:00 580011118 Lillån IBK - Fristads GoIF Tony Cederholm, Viktor Grahn Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-03-02 14:00 580011115 FBC Kalmarsund Ungdom - Höllvikens IBF Elis Erbing, Shari Tingman Ölands Bank Center A
2024-03-02 14:00 580011116 Hovslätts IK - Nilsby IK Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-02 14:00 580011117 FBC Lerum - Warberg IC Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lerum Arena A
2024-03-02 15:00 580011119 Strängnäs IBK - FBC Partille Martin Jonsson, Joakim Mattsson Thomas Arena
2024-03-02 16:00 580011120 Fagerhult Habo IBK - IBK Lund Elit Jesper Liedberg, Kevin Ramle Habo Arena
2024-03-09 14:00 580011123 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Lerum Ölands Bank Center A
2024-03-09 14:00 580011124 Fristads GoIF - Fagerhult Habo IBK Nya Fristadshallen
2024-03-09 15:00 580011122 Höllvikens IBF - Hovslätts IK Halörhallen
2024-03-09 15:00 580011126 Strängnäs IBK - IBK Lund Elit Thomas Arena
2024-03-09 15:30 580011125 FBC Partille - Lillån IBK Partillebohallen
2024-03-10 14:00 580011121 Nilsby IK - Warberg IC ECG Arena
2024-03-17 13:00 580011127 FBC Lerum - Nilsby IK Lerum Arena A
2024-03-17 13:00 580011128 Warberg IC - Höllvikens IBF Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-17 13:00 580011129 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-17 13:00 580011130 IBK Lund Elit - Fristads GoIF Lerbäckshallen A
2024-03-17 13:00 580011131 Fagerhult Habo IBK - FBC Partille Habo Arena
2024-03-17 13:00 580011132 Lillån IBK - Strängnäs IBK Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Warberg IC 19 17 0 (0) 2 152-71 81 51
2. Hovslätts IK 19 16 1 (1) 2 168-90 78 50
3. Strängnäs IBK 19 10 5 (2) 4 135-105 30 37
4. FBC Lerum 19 11 2 (2) 6 134-108 26 37
5. IBK Lund Elit 19 8 5 (3) 6 120-113 7 32
6. Höllvikens IBF 19 9 2 (1) 8 117-112 5 30
7. FBC Partille 19 8 3 (0) 8 116-100 16 27
8. Fagerhult Habo IBK 19 7 3 (0) 9 107-114 -7 24
9. Nilsby IK 19 6 2 (0) 11 116-161 -45 20
10. Lillån IBK 19 5 2 (1) 12 111-135 -24 18
11. FBC Kalmarsund Ungdom 19 3 3 (1) 13 93-133 -40 13
12. Fristads GoIF 19 0 0 (0) 19 87-214 -127 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis