Träningsmatcher SmIBF Dam (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher SmIBF Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-06 14:00 143000002 Jönköpings IK (DA) - Warberg IC (SSLD) 0 - 0 Håkan Söderman, Edo Sabanovic KFUM Sporthall, Jönköping
2022-08-10 18:30 143000009 FBC Kalmarsund (SSLD) - FBC Kalmarsund (HJAS) 0 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula SBB Arena
2022-08-14 14:00 143000012 Växjö IBK (DA) - CL98IC (D1) 0 - 0 Marcus Karlström, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-08-17 19:30 143000010 FBC Kalmarsund (SSLD) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 0 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula SBB Arena
2022-08-20 14:00 143000013 Husqvarna IK (D1) - IBF Linköping (D1) 0 - 0 Jonas Kvant, Gustav Perman Fagerslätt Idrottshall
2022-08-22 19:30 143000017 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - FBC Ostrava (F04-07) 0 - 0 Christopher Skäär, Therese Spjut Fortnox Arena A-hall
2022-08-24 19:30 143000005 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - CL98IC (D1) 9 - 2 Johan Magnusson, Johan Palm Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-08-25 20:00 143000019 CL98IC (DJAS) - FBC Ostrava (F04-07) 0 - 0 Falkenbergshallen
2022-08-26 18:30 143000011 FBC Kalmarsund (SSLD) - CL98IC (HJAS) 0 - 0 Anders Stenberg, Linus Sandberg SBB Arena
2022-09-03 13:00 143000003 Jönköpings IK (DA) - FBC Partille (DA) 6 - 6 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-06 18:20 143000023 Månsarps IBK F06-07 - Värnamo IK DJ17 3 - 2 Gustav Perman, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2022-09-08 18:45 143000022 Sävsjö IBK (D1) - Skillingaryds IK (D2) 10 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hofgårdshallen
2022-09-10 14:00 143000006 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Sävsjö IBK (D1) 6 - 0 Alexia Rasmussen, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-09-11 14:00 143000024 Ingelstad IBK (DJ17) - Ljungby IB DJ20 0 - 0 Hannes Berggren, Christopher Skäär Ingelstads Sporthall
2022-09-11 16:00 143000025 Jönköpings IK Utveckling (D1) - Husqvarna IK (D1) 1 - 5 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-09-12 20:15 143000027 Växjö IBK Utveckling (D1) - Ingelstad IBK (D2) 6 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena B-hall
2022-09-16 18:00 143000007 Nybro IBK (D2) - Nässjö IBF (D2) 6 - 7 Nicklas Hult, Christer Jonsson OG-Hallen
2022-09-17 13:00 143000008 Växjö IBK Utveckling (D1) - Röke IBK (D1) 3 - 11 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Fortnox Arena A-hall
2022-09-17 13:15 143000014 Husqvarna IK (D1) - Bergs IK (DA) Inst. Huskvarna Sporthall A
2022-09-17 14:15 143000031 Carlshamns IBK (DJ17) - Ingelstad IBK (DJ17) 4 - 8 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Sparbanken Arena
2022-09-17 16:30 143000029 Slätafly/SK IBK (D2) - FBC Karlskrona (DJ20) Inst. Torsås Sporthall
2022-09-18 11:00 143000028 Mörbylånga GOIF (D2) - Nässjö IBF (D2) 5 - 9 Tomas Akthagen, Ulf Åberg Skansenhallen
2022-09-18 11:00 143000001 Hovslätts IK (D1) - IBF Linköping (D1) 3 - 4 Daniel Pettersson, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-18 12:00 143000015 Husqvarna IK B (D2) - Mullsjö AIS (D1) 4 - 3 Jonas Kvant, Christian Österström Huskvarna Sporthall A
2022-09-20 19:30 143000034 Craftstadens IBK (DJ20) - Westerviks IBK (D2) 1 - 5 Hannes Berggren, Christopher Skäär Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-09-21 19:30 143000036 Hovslätts IK (DJ17) - Månsarps IBK (DJ17) 2 - 4 Nicklas Bard, Christian Österström Tenhults Sporthall
2022-09-21 19:45 143000032 Alvesta IBK (DJ20) - Ingelstad IBK (DJ17) 1 - 7 Robin Töth, Mirza Karisik Alvesta Sporthall
2022-09-25 14:00 143000030 Månsarps IBK (DJ17) - Skövde IBF (DU) 4 - 1 Gustav Perman, Magnus Davidsson Norrahammars Sporthall
2022-09-25 16:30 143000016 Skillingaryds IK (D2) - Gnosjö IBK (D2) 0 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Skillingaryds Arena
2022-09-25 18:00 143000026 Vetlanda IBF (D1) - Nässjö IBF (D2) 11 - 6 Adam Rydholm, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-09-27 20:00 143000021 Skillingaryds IK (D2) - Månsarps IBK F06-07 4 - 4 Alva Perman, Kim Westlund Skillingaryds Arena
2022-09-27 20:00 143000020 Westerviks IBK (D2) - Craftstadens IBK (DJ20) 9 - 2 Andreas Nilsson, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2022-09-30 19:30 143000033 Ryds SK (D2) - Olofströms IBK (DJ20) 3 - 1 Johan Oxenmyr, Peter Rosholm Ryds Sporthall
2022-10-02 11:00 143000035 IBF Tranås (DJ17) - Nässjö IBF (D2) 4 - 2 Hampus Igefors, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2022-10-02 12:00 143000039 Ryds SK (D2) - Ingelstad IBK (DJ17) 8 - 6 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Ryds Sporthall
2022-10-02 13:30 143000037 Hovshaga AIF (D2) - Sandbäckshults IBK (D2) 0 - 0 David Hoff, Joel Wenström Hovshaga Sporthall
2022-10-02 17:00 143000040 Slätafly/SK IBK (D2) - FBC Karlskrona (DJ20) 2 - 8 Oscar Johansson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2022-10-02 18:50 143000038 Carlshamns IBK (DJ17) - Olofströms IBK (DJ20) 2 - 5 Jonas Nilsson, Per Bratt Sparbanken Arena
2022-12-28 18:30 143000041 Vetlanda IBF (D1) - Västsvenska F16 2 - 8 Dawan Mofak, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-05 19:15 143000042 Växjö IBK (DA) - Sävsjö IBK (D1) 10 - 4 Michael Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis