Spelprogram - Träningsmatcher SmIBF Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
(Lag från Tjeckien) (DJ)
Alvesta IBK (DJ20) Henrik Johansson henke.nygard@gmail.com 072-741 00 58 Röd / vit / vit
Bergs IK (DA) Jonas Roback roback@bredband.net 0739750184 Gul, Svart, Svart
Carlshamns IBK (DJ17) Magnus Ståhlberg magnus.stahlberg79@gmail.com 0709-696892 Röda tröjor, svarta shorts & strumpor.
CL98IC (D1) Tobias Johansson tobias7johansson@gmail.com 070-3623883 Blå, Blå, Blå
CL98IC (DJAS) Johan Wittberg johan.wittberg@outlook.com Blå, Blå, Blå
CL98IC (HJAS) Patrik Nordén patrik.norden@yahoo.se 070-2514320 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK (DJ20) Åsa Lundström asa.lundstrom@telia.com 0708-681331 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) Sven Fredriksson svenida@hotmail.se 0706324311 Röd, Röd, Vit
FBC Kalmarsund (HJAS) Magnus Björnstedt magnus.bjornstedt@icloud.com 0705-55 05 05 Cyanblå, Cyanblå, Marinblå
FBC Kalmarsund (SSLD) Viktor Sheffield viktor.sheffield@fbckalmarsund.se 0704-598740 Cyanblå, Cyanblå, Marinblå
FBC Karlskrona (DJ20) Peter Karlsson peter@tryckcentrum.se 070-9358612 Svart, Svart, Svart
FBC Ostrava (F04-07)
FBC Partille (DA) Robert Bodén robert.boden55@gmail.com 070-58 58 893 Svart, Svart, Svart
Gnosjö IBK (D2) Fredrik Andersson fredrik7704@icloud.com 070-6779870 Svart, Svart, Svart
Hovshaga AIF (D2) Jonas Sandman jonassandman@hotmail.com Blå/Blå/Blå
Hovslätts IK (D1) Frida Ingvarsson fridaingvarsson.96@hotmail.com 0702685028 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (DJ17) Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK (D1) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
Husqvarna IK B (D2) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
IBF Linköping (D1) Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå, Blå, Vit
IBF Tranås (DJ17) Fredrik Henningsson fhenningsson@outlook.com 0709-62 57 19 SVART, SVART, SVART
Ingelstad IBK (D2) Magnus Gustavsson magnus7301@hotmail.com 0735-169867 Röd, Svart, Röd
Ingelstad IBK (DJ17) Fredrik Albrekt fredrik.albrekt@visma.com 0767609096 Röd, Svart, Röd
Jönköpings IK (DA) James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431 Röd, Röd, Röd
Jönköpings IK Utveckling (D1) Johan Adin johan.adin@gmail.com 0706029302 Röd, Röd, Röd
Linköping IBK Ungdom (DJ) Anki Berzelius ankimornsjo@gmail.com Svart, Svart, Svart
Ljungby IB DJ20 Andreas Petersson damjunior@ljungbyinnebandy.se 0702-104094 Vinröd, Svart, Vinröda
Mullsjö AIS (D1) Magnus Lagerstrand magnus.lagerstrand@gmail.com 0730743627 Mörkblå, Mörklå, Mörkblå
Månsarps IBK (DJ17) Erik Nilsson trumpeterik@gmail.com 0723832042 Lila/Svart/Svart
Månsarps IBK F06-07 Erik Nilsson trumpeterik@gmail.com 0723832042 Lila/Svart/Svart
Mörbylånga GOIF (D2) Anette Nilsson nettan_77684@hotmail.com 0760155001 blå, blå, blå
Nybro IBK (D2) Jonas Karlsson jonaskalle@gmail.com 0721851507 Röd/svart/röd
Nässjö IBF (D2) Mikael Ljungberg micke.ahlstedt@nassjoinnebandy.se 0737 575998 Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (DJ20) Christoffer Evaldsson stoffan1975@hotmail.com 072-3915419 vit, svart, vit
Ryds SK (D2) Ida Björck gullplutten_94@hotmail.com Gul/svart/svart
Röke IBK (D1) Benny Sand sand.benny@gmail.com 0707-822015 Vinröd, Svarta, Svarta
Sandbäckshults IBK (D2) Malin Sörman malinsorman01@gmail.com 0736152228 Gul, Svart, Svart/Gula
Skillingaryds IK (D2) Maria Hagelin Kjellén mkjellen1@hotmail.com 070-9527712 Röd/Svart/Svart
Skövde IBF (DU) Patrik Örqvist orqvistp@gmail.com 0708-411681 Röd, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK (D2) Lars Hammarstedt lars.hammarstedt@nordenmachinery.se 0702-22 67 79 Blå, Blå, svarta
Sävsjö IBK (D1) Jim Du Rietz jim.durietz@gmail.com 0703276046 Röd/Svart/Vit
Warberg IC (SSLD) Andreas Burman andreas.burman@warbergic.se Blå, Blå, Blå
Westbo IBK (D2) Andreas Carlsson callcon@hotmail.com Gul, Svart, Svart / Gul
Westerviks IBK (D2) Emil Lindqvist emillindqvist83@gmail.com Röd/svart/röd
Vetlanda IBF (D1) Roger Ljungqvist rogerljungqvist@hotmail.com 0731-540761 Blå/blå/blå
Värnamo IK DJ17 Mathias Karlsson mail@mathiaskarlsson.se 0709-950050 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (DA) Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utveckling (D1) Karin Trinh Karin.trinh@hotmail.com Mörkblå
Växjö IBK Utveckling (DJ17) Ellen Westergren ellen.westergren@gmail.com Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utveckling (DJ20) Mikael Fyhrman m.fyhrman@gmail.com 0735264055 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-08-06 14:00 1 Jönköpings IK (DA) - Warberg IC (SSLD) KFUM Sporthall, Jönköping
2022-08-10 18:30 1 FBC Kalmarsund (SSLD) - FBC Kalmarsund (HJAS) KIFAB Arena
2022-08-14 14:00 1 Växjö IBK (DA) - CL98IC (D1) Fortnox Arena A-hall
2022-08-17 19:30 1 FBC Kalmarsund (SSLD) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) KIFAB Arena
2022-08-20 14:00 1 Husqvarna IK (D1) - IBF Linköping (D1) Fagerslätt Idrottshall
2022-08-22 19:30 1 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - FBC Ostrava (F04-07) Fortnox Arena A-hall
2022-08-24 19:30 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - CL98IC (D1) 9 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall 60
2022-08-25 20:00 1 CL98IC (DJAS) - FBC Ostrava (F04-07) Falkenbergshallen
2022-08-26 18:30 1 FBC Kalmarsund (SSLD) - CL98IC (HJAS) KIFAB Arena
2022-09-03 13:00 1 Jönköpings IK (DA) - FBC Partille (DA) 6 - 6 Arenan - Jönköpings Idrottshus 76
2022-09-06 18:20 1 Månsarps IBK F06-07 - Värnamo IK DJ17 3 - 2 Norrahammars Sporthall
2022-09-08 18:45 1 Sävsjö IBK (D1) - Skillingaryds IK (D2) 10 - 2 Hofgårdshallen 41
2022-09-10 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Sävsjö IBK (D1) 6 - 0 Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-09-11 14:00 1 Ingelstad IBK (DJ17) - Ljungby IB DJ20 0 - 0 Ingelstads Sporthall
2022-09-11 16:00 1 Jönköpings IK Utveckling (D1) - Husqvarna IK (D1) 1 - 5 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-09-12 20:15 1 Växjö IBK Utveckling (D1) - Ingelstad IBK (D2) 6 - 2 Fortnox Arena B-hall
2022-09-16 18:00 1 Nybro IBK (D2) - Nässjö IBF (D2) 6 - 7 OG-Hallen 40
2022-09-17 13:00 1 Växjö IBK Utveckling (D1) - Röke IBK (D1) 3 - 11 Fortnox Arena A-hall
2022-09-17 13:15 1 Husqvarna IK (D1) - Bergs IK (DA) Inst. Huskvarna Sporthall A
2022-09-17 14:15 1 Carlshamns IBK (DJ17) - Ingelstad IBK (DJ17) 4 - 8 Sparbanken Arena
2022-09-17 16:30 1 Slätafly/SK IBK (D2) - FBC Karlskrona (DJ20) Inst. Torsås Sporthall
2022-09-18 11:00 1 Hovslätts IK (D1) - IBF Linköping (D1) 3 - 4 Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-09-18 11:00 1 Mörbylånga GOIF (D2) - Nässjö IBF (D2) 5 - 9 Skansenhallen 12
2022-09-18 12:00 1 Husqvarna IK B (D2) - Mullsjö AIS (D1) 4 - 3 Huskvarna Sporthall A 82
2022-09-20 19:30 1 Craftstadens IBK (DJ20) - Westerviks IBK (D2) 1 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall 40
2022-09-21 19:30 1 Hovslätts IK (DJ17) - Månsarps IBK (DJ17) 2 - 4 Tenhults Sporthall 50
2022-09-21 19:45 1 Alvesta IBK (DJ20) - Ingelstad IBK (DJ17) 1 - 7 Alvesta Sporthall
2022-09-25 14:00 1 Månsarps IBK (DJ17) - Skövde IBF (DU) 4 - 1 Norrahammars Sporthall
2022-09-25 16:30 1 Skillingaryds IK (D2) - Gnosjö IBK (D2) 0 - 6 Skillingaryds Arena 51
2022-09-25 18:00 1 Vetlanda IBF (D1) - Nässjö IBF (D2) 11 - 6 Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda 216
2022-09-27 20:00 1 Westerviks IBK (D2) - Craftstadens IBK (DJ20) 9 - 2 Bökensved Sporthall 45
2022-09-27 20:00 1 Skillingaryds IK (D2) - Månsarps IBK F06-07 4 - 4 Skillingaryds Arena 50
2022-09-30 19:30 1 Ryds SK (D2) - Olofströms IBK (DJ20) 3 - 1 Ryds Sporthall 89
2022-10-02 11:00 1 IBF Tranås (DJ17) - Nässjö IBF (D2) 4 - 2 Tranås Idrottshall
2022-10-02 12:00 1 Ryds SK (D2) - Ingelstad IBK (DJ17) 8 - 6 Ryds Sporthall 55
2022-10-02 13:30 1 Hovshaga AIF (D2) - Sandbäckshults IBK (D2) WO (5 - 0) Hovshaga Sporthall
2022-10-02 17:00 1 Slätafly/SK IBK (D2) - FBC Karlskrona (DJ20) 2 - 8 Torsås Sporthall 52
2022-10-02 18:50 1 Carlshamns IBK (DJ17) - Olofströms IBK (DJ20) 2 - 5 Sparbanken Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis