Herrar Utvecklingsserie (2021/22)

Gruppspel
Herrar Utveckling Serie 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-11-14 11:30 191151006 IBF Dalen /IBS Dalen - Sandåkerns SK/IBS Dalen 10 - 6 Björn Glad, Roger Karlsson Musköten 1
2021-12-11 11:30 191151012 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen /IBS Dalen 4 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 1
2022-02-20 10:30 191151018 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 7 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Väst
2022-03-26 14:00 191151024 IBF Dalen /IBS Dalen - Sandåkerns SK/IBS Dalen 5 - 9 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / IBS Dalen 4 3 0 1 27-24 3 9
2. Sandåkerns SK/ IBS Dalen 4 1 0 3 24-27 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-10 14:00 191152002 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 9 - 6 Marcus Lineruth, Andreas Eriksson Musköten 2
2021-10-16 11:30 191152057 IBF Dalen /IBS Dalen - Vindelns IF 8 - 5 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Musköten 1
2021-10-28 191152006 Gamla Stan IBK/FBCM - Skellefteå IBS/SIBK 0 - 10 Morö Backe A
2021-11-05 19:30 191152010 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Vindelns IF 5 - 3 Patrik Andersson, Roger Karlsson Musköten 2
2021-11-06 16:00 191152012 Gamla Stan IBK/FBCM - IBF Dalen /IBS Dalen 6 - 9 Per Andersson, Tim Åhlund Balderhallen A
2021-11-14 191152016 IBF Dalen /IBS Dalen - Sandåkerns SK/IBS Dalen 10 - 6 Musköten 1
2021-11-26 19:30 191152014 Vindelns IF - Gamla Stan IBK/FBCM 12 - 7 Lasse Ekesryd FC Vindeln
2021-11-20 14:30 191152019 IBF Dalen /IBS Dalen - Vindelns IF 1 - 4 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Midgårdshallen
2021-11-27 15:30 191152018 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/FBCM 4 - 7 Lasse Ekesryd, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2021-12-05 13:00 191152023 Vindelns IF - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 3 Niklas Wedin, Erik Hörnros FC Vindeln
2021-12-18 14:00 191152027 IBF Dalen /IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 8 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2021-12-19 14:00 191152059 Vindelns IF - Sandåkerns SK/IBS Dalen 3 - 7 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-01-15 12:00 191152030 Skellefteå IBS/SIBK - Sandåkerns SK/IBS Dalen 5 - 7 Jonas Fahlman, Simon Blom Balderhallen B
2022-03-25 19:30 191152060 Vindelns IF - IBF Dalen /IBS Dalen 13 - 1 Erik Hörnros, Niklas Wedin FC Vindeln
2022-03-15 191152034 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK/FBCM 3 - 3 Balderhallen B
2022-03-17 19:20 191152058 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Vindelns IF 6 - 6 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2022-02-13 13:15   Uppskj. 191152040 IBF Dalen /IBS Dalen - Gamla Stan IBK/FBCM Uppskj. Umeå Energi Arena Öst
2022-03-03 19:30 191152038 Vindelns IF - Sandåkerns SK/IBS Dalen 5 - 4 Niklas Wedin, Erik Hörnros FC Vindeln
2022-02-20 191152044 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 7 Umeå Energi Arena Väst
2022-02-20 15:30 191152042 Gamla Stan IBK/FBCM - Vindelns IF 3 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2022-03-06 16:00 191152046 Gamla Stan IBK/FBCM - Sandåkerns SK/IBS Dalen 6 - 4 Maxim Khamrakulov, Daniel Degerman Balderhallen B
2022-04-13 19:30 191152047 Vindelns IF - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 5 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-03-19 14:00 191152051 Skellefteå IBS/SIBK - Vindelns IF 5 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2022-04-02 14:00   Uppskj. 191152055 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen /IBS Dalen Uppskj. Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vindelns IF 12 5 4 3 72-55 17 19
2. IBF Dalen / IBS Dalen 8 5 1 2 49-47 2 16
3. Sandåkerns SK/ IBS Dalen 10 4 1 5 57-58 -1 13
4. Gamla Stan IBK/ FBCM 7 2 2 3 32-45 -13 8
5. Skellefteå IBS/ SIBK 7 1 2 4 35-40 -5 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 14:00 191153004 IBF Dalen - Gamla Stan IBK/FBCM 6 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2021-10-17 15:00 191153003 Sävar IK/Täfteå IK - Öråns SK 9 - 6 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Sävaråhallen
2021-10-23 11:30 191153007 Hörnefors IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Bråvallahallen
2021-10-24 11:30 191153008 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen 5 - 16 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Musköten 1
2021-10-28 20:15 191153006 Gamla Stan IBK/FBCM - Skellefteå IBS/SIBK 0 - 10 Daniel Degerman, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2021-10-30 14:00 191153009 Skellefteå IBS/SIBK - Hörnefors IF 10 - 2 Daniel Degerman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2021-10-30 14:00 191153011 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/FBCM 4 - 8 , Björn Glad Sävaråhallen
2022-01-15 16:30 191153012 Öråns SK - IBF Dalen 5 - 7 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Tannbergshallen
2021-11-12 19:00 191153015 IBF Dalen - Hörnefors IF 5 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Elofssonhallen
2021-11-14 15:00 191153013 Skellefteå IBS/SIBK - Öråns SK 5 - 4 Jens Marklund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2022-02-27 15:00 191153016 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK/IBS Dalen 7 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sävaråhallen
2021-11-21 13:00 191153017 Öråns SK - Hörnefors IF 6 - 4 Alexander Svanlund, Christian Svanlund Tannbergshallen
2021-11-21 13:00 191153020 IBF Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 6 - 3 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2021-11-21 15:30 191153044 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 11 - 3 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2021-12-04 14:30 191153024 Gamla Stan IBK/FBCM - Öråns SK 6 - 8 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2021-12-04 15:00 191153021 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/IBS Dalen 5 - 7 Christian Neemé, Kevin Neemé Bråvallahallen
2022-02-25 19:20 191153022 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 8 - 2 Niklas Wedin, Erik Hörnros Musköten 2
2021-11-12 19:30 191153027 Skellefteå IBS/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 1 Per Andersson, Tim Åhlund Balderhallen A
2021-12-11 15:00 191153025 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK/FBCM 7 - 7 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2022-01-22 13:00 191153031 Öråns SK - Sävar IK/Täfteå IK 8 - 8 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Tannbergshallen
2022-01-22 14:00   Uppskj. 191153032 Gamla Stan IBK/FBCM - IBF Dalen Uppskj. Balderhallen B
2022-01-29 13:00   Uppskj. 191153036 IBF Dalen - Sandåkerns SK/IBS Dalen Uppskj. Elofssonhallen
2022-03-15 19:20 191153034 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK/FBCM 3 - 3 Jonas Fahlman, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2022-04-01 19:20 191153035 Sävar IK/Täfteå IK - Hörnefors IF 5 - 3 Robert Segerstedt, Björn Glad Sävaråhallen
2022-02-05 14:00 191153039 Gamla Stan IBK/FBCM - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 2 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-02-05 15:00 191153037 Hörnefors IF - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 14 Arvid Larsson, Peter Saari Bråvallahallen
2022-02-06 13:30   Uppskj. 191153040 IBF Dalen - Öråns SK Uppskj. Elofssonhallen
2022-02-19 11:30 191153043 Hörnefors IF - IBF Dalen 2 - 7 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Bråvallahallen
2022-02-19 13:00 191153041 Öråns SK - Skellefteå IBS/SIBK 11 - 11 Kevin Neemé, Lasse Ekesryd Tannbergshallen
2022-02-27 13:00 191153045 Hörnefors IF - Öråns SK 5 - 9 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2022-02-27 15:15 191153048 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen 4 - 3 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-03-19 13:00 191153052 Öråns SK - Gamla Stan IBK/FBCM 8 - 2 Per Andersson, Joakim Broman Tannbergshallen
2022-03-19 14:00 191153050 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen 4 - 4 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2022-03-20 11:30 191153049 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Hörnefors IF 16 - 1 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2022-03-27 13:00 191153055 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS/SIBK 1 - 5 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Midgårdshallen
2022-03-27 14:00   Uppskj. 191153053 Gamla Stan IBK/FBCM - Hörnefors IF Uppskj. Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBS/ SIBK 10 7 2 1 68-33 35 23
2. IBF Dalen 9 7 1 1 62-32 30 22
3. Öråns SK 9 4 2 3 65-57 8 14
4. Sävar IK/ Täfteå IK 12 3 2 7 49-71 -22 11
5. Sandåkerns SK/ IBS Dalen 5 3 0 2 43-32 11 9
6. Gamla Stan IBK/ FBCM 8 2 2 4 38-48 -10 8
7. Hörnefors IF 11 1 1 9 37-89 -52 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 11:30 191154004 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen 1 - 13 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Storsjöhallen
2021-10-09 14:00 191154003 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 7 Thanasis Provatas, Arvid Larsson Musköten 1
2021-10-23 191154006 Holmsund City IBC/IBF - Spöland Vännäs IF 1 - 6 Storsjöhallen
2021-10-23 191154007 Hörnefors IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Bråvallahallen
2021-11-07 11:30 191154012 Holmsund City IBC/IBF - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 22 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Storsjöhallen
2021-11-08 19:30 191154009 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 0 - 1 Peter Saari, Mats Erelund Bråvallahallen
2022-03-18 19:20 191154011 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen 2 - 14 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 2
2021-11-12 191154015 IBF Dalen - Hörnefors IF 5 - 2 Elofssonhallen
2021-11-13 191154013 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra 9 - 9 Hammarhallen Vännäs
2021-11-26 19:00 191154020 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 10 Robert Segerstedt, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2021-11-28 11:30 191154017 IBF Dalen/Södra - Hörnefors IF 6 - 6 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Öst
2021-12-05 191154024 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen/Södra 0 - 8 Storsjöhallen
2022-02-25 191154022 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 8 - 2 Musköten 2
2021-12-17 19:00 191154025 Holmsund City IBC/IBF - Hörnefors IF 7 - 5 Thanasis Provatas Storsjöhallen
2022-01-14 20:15 191154027 Sävar IK/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 7 - 4 Peter Saari, Mats Erelund Sävaråhallen
2022-01-16 13:00 191154031 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra 7 - 5 Peter Saari, Björn Glad Sävaråhallen
2022-01-16 15:15 191154032 IBF Dalen - Holmsund City IBC/IBF 11 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Elofssonhallen
2022-01-29 191154034 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC/IBF 5 - 6 Hammarhallen Vännäs
2022-04-01 191154035 Sävar IK/Täfteå IK - Hörnefors IF 5 - 3 Sävaråhallen
2022-02-11 19:00 191154039 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra 6 - 5 Louise Ramebäck, Manuel Garzon Elofssonhallen
2022-02-12 14:00 191154040 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC/IBF 6 - 4 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Sävaråhallen
2022-02-12 15:00 191154037 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 13 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2022-02-19 191154043 Hörnefors IF - IBF Dalen 2 - 7 Bråvallahallen
2022-02-20 191154041 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2022-03-06 11:30 191154048 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 12 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2022-03-25 19:00 191154045 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra 7 - 2 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Bråvallahallen
2022-03-19 191154050 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen 4 - 4 Sävaråhallen
2022-03-20 191154052 IBF Dalen/Södra - Holmsund City IBC/IBF 5 - 5 Musköten 2
2022-04-03 12:00 191154053 Hörnefors IF - Holmsund City IBC/IBF 12 - 2 Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2022-04-03 12:00 191154055 Spöland Vännäs IF - Sävar IK/Täfteå IK 6 - 7 Marcus Lineruth Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 9 1 0 90-28 62 28
2. Sävar IK/ Täfteå IK 10 7 1 2 70-44 26 22
3. Hörnefors IF 10 4 1 5 54-43 11 13
4. IBF Dalen/ Södra 10 2 3 5 53-63 -10 9
5. Spöland Vännäs IF 10 2 1 7 43-73 -30 7
6. Holmsund City IBC/ IBF 10 2 1 7 34-93 -59 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 12:00 191155003 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra 7 - 7 Peter Saari, Lasse Ekesryd Vildmannahallen
2021-10-17 14:00 191155057 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC/IBF 10 - 6 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Hammarhallen Vännäs
2021-10-23 13:00 191155006 Holmsund City IBC/IBF - Spöland Vännäs IF 1 - 6 Robert Segerstedt, Herman Njaita Storsjöhallen
2021-10-30 15:00 191155011 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC/IBF 14 - 4 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2021-11-13 15:00 191155013 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra 9 - 9 Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2021-11-19 19:00 191155058 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF 7 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2021-12-05 13:30 191155024 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen/Södra 0 - 8 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2021-12-12 11:00 191155027 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 3 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Hammarhallen Vännäs
2022-02-13 10:00 191155031 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Peter Saari, Manuel Garzon Jubileumshallen Teg
2022-01-29 15:00 191155034 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC/IBF 5 - 6 Björn Glad, Lasse Ekesryd Hammarhallen Vännäs
2022-02-28 19:00 191155039 Holmsund City IBC/IBF - Gimonäs Umeå IF 10 - 7 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Storsjöhallen
2022-02-20 15:00 191155041 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Niklas Wedin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Väst
2022-02-26 11:30 191155059 IBF Dalen/Södra - Holmsund City IBC/IBF -1 - -1 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 1
2022-03-20 14:00 191155052 IBF Dalen/Södra - Holmsund City IBC/IBF 5 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2022-03-25 19:00 191155055 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 1 - 6 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Midgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra 8 4 4 0 47-28 19 16
2. Spöland Vännäs IF 8 4 1 3 46-41 5 13
3. Holmsund City IBC/ IBF 8 2 2 4 31-54 -23 8
4. Gimonäs Umeå IF 6 1 1 4 35-36 -1 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 13:00 191156002 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 3 - 6 Tim Åhlund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2021-10-09 14:00 191156001 Bureå Idrottsförening - Skellefteå IBS 8 - 6 Maxim Khamrakulov, Joakim Broman Morö Backe A
2021-10-09 14:00 191156003 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 11 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2021-10-24 13:00 191156007 Bureå Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF 5 - 9 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2021-10-24 13:30 191156005 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS 10 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Ersängshallen
2021-11-06 13:30 191156011 Sandåkerns SK - Skellefteå IBK 8 - 2 Björn Glad, Mattias Glad Umeå Energi Arena Öst
2022-04-09 14:00 191156009 Bureå Idrottsförening - IBF Dalen 5 - 7 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2021-11-13 14:00 191156016 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 15 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2021-11-13 16:00 191156013 IBF Dalen - Sandåkerns SK 3 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2021-11-14 15:00 191156015 Skellefteå IBK - Bureå Idrottsförening 6 - 6 Joakim Broman, Tim Åhlund Eddahallen
2021-11-27 11:30 191156020 IBF Dalen - Skellefteå IBK 6 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2021-11-27 13:30 191156017 Sandåkerns SK - Bureå Idrottsförening 19 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2021-11-27 15:00 191156019 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 6 - 6 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2021-12-04 12:30 191156023 Skellefteå IBS - IBF Dalen 7 - 6 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2021-12-05 15:30 191156022 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 2 - 10 Maxim Khamrakulov, Daniel Degerman Balderhallen B
2021-12-17 19:00 191156027 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 3 - 2 Robert Segerstedt, Benjamin Berg Musköten 1
2021-12-18 13:15 191156026 Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK 9 - 4 Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 14:00 191156030 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 9 - 1 Mattias Karlsson, Kevin Neemé Musköten 2
2022-01-29 14:00 191156033 Skellefteå IBS - Sandåkerns SK 9 - 9 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2022-02-09 19:20 191156036 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK 5 - 3 Maxim Khamrakulov, Rigmor Berglund Eddahallen
2022-04-03 13:00 191156035 Gimonäs Umeå IF - Bureå Idrottsförening 10 - 3 Robert Segerstedt, Björn Glad Vildmannahallen
2022-02-12 12:30 191156039 Skellefteå IBK - Sandåkerns SK 9 - 12 Maxim Khamrakulov, Rigmor Berglund Morö Backe A
2022-02-13 10:30 191156038 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK 4 - 2 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen A
2022-02-13 14:00 191156037 IBF Dalen - Bureå Idrottsförening 8 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2022-02-19 12:30 191156044 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 6 - 10 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-03-05 14:00 191156045 Bureå Idrottsförening - Sandåkerns SK 6 - 9 Per Andersson, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-03-05 14:00 191156048 Skellefteå IBK - IBF Dalen 6 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2022-04-01 19:00 191156047 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 10 - 4 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Eddahallen
2022-03-19 12:00 191156049 Gamla Stan IBK - Bureå Idrottsförening 10 - 4 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2022-03-26 13:30 191156051 IBF Dalen - Skellefteå IBS 5 - 8 Herman Njaita, Peter Saari Musköten 2
2022-03-27 13:00 191156050 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 8 - 9 , Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-03-30 19:15 191156056 Skellefteå IBS - Skellefteå IBK 9 - 7 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-04-02 14:00 191156054 Gamla Stan IBK - Sandåkerns SK 0 - 17 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 10 8 1 1 104-53 51 25
2. Gimonäs Umeå IF 10 7 1 2 86-50 36 22
3. IBF Dalen 10 6 0 4 59-47 12 18
4. Skellefteå IBS 9 5 2 2 62-57 5 17
5. Skellefteå IBK 9 2 1 6 49-69 -20 7
6. Bureå Idrottsförening 9 1 1 7 48-84 -36 4
7. Gamla Stan IBK 9 1 0 8 31-79 -48 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis