Pojkar 16 GUD 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Pojkar 16 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-10 12:00 039987007 Storvreta IBK HJ16 - KAIS Mora UIF 8 - 4 Lars Halvarsson, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2021-10-10 14:30 039987003 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Strömsbro IF 6 - 7 Viktor Snöborgs, Erik Norin Haraldsbo Sporthall
2021-10-10 15:00 039987008 IBF Säter/IBF Borlänge - IS Saga 7 - 12 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Skäve Arena
2021-10-10 16:45 039987002 Gävle GIK - Sundborns GOIF 11 - 3 Sean Norouz, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2021-11-19 19:30 039987005 LI20 IBF - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 11 - 6 Fahrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2021-10-16 13:00 039987014 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 5 - 8 Linus Isberg, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
2021-10-17 13:15 039987011 Skutskärs IBK - Gävle GIK 3 - 11 Dan Vikström, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-17 15:00 039987016 IBF Säter/IBF Borlänge - Storvreta IBK HJ16 4 - 8 Jonathan Ahlbom, Viktor Snöborgs Skäve Arena
2021-10-22 20:00 039987012 LI20 IBF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 9 - 8 e.förl. Leo Holmström, Johan Forsström Leksandshallen B
2021-10-23 10:00 039987023 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - IBF Säter/IBF Borlänge 18 - 5 Per Nordström, Senad Omerbasic Guide Arena 2
2021-10-24 12:00 039987021 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - KAIS Mora UIF 4 - 11 Mikael Svenske, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall
2021-10-24 14:00 039987020 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom P05 8 - 2 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2022-02-13 13:30 039987018 Sundborns GOIF - Skutskärs IBK 12 - 6 Felix Carlsson, Ilir Sheremeti Haraldsbo Sporthall
2021-10-30 13:00 039987026 LI20 IBF - Strömsbro IF 9 - 4 Phichet Phaetaya, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2021-10-31 13:00 039987027 Sundsvall FBC Ungdom P05 - Sundborns GOIF 11 - 7 Peter Palander, Johanna Backlund Hagahallen
2021-10-31 15:00 039987030 IBF Säter/IBF Borlänge - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 1 - 4 Felix Carlsson, Johan Forsström Skäve Arena
2021-11-06 10:40 039987029 IS Saga - Gävle GIK 7 - 5 Villiam Lööf, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2021-11-07 12:15 039987034 Skutskärs IBK - Sundsvall FBC Ungdom P05 4 - 18 Christian Brundin, Fredrik Longgren Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-07 13:30 039987036 Sundborns GOIF - IS Saga 2 - 6 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Lugnet D
2021-11-07 14:00 039987035 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 1 - 8 Anders Löfgren, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2021-11-07 14:00 039987038 Gävle GIK - Storvreta IBK HJ16 17 - 2 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2021-11-13 14:30 039987045 Storvreta IBK HJ16 - Sundborns GOIF 7 - 2 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Storvreta IBK Sporthall
2021-11-13 15:40 039987043 IS Saga - Skutskärs IBK 18 - 2 Lars Halvarsson, Simon Hillerius Öberg IFU Arena A
2021-11-14 15:00 039987044 IBF Säter/IBF Borlänge - Strömsbro IF 6 - 7 Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Skäve Arena
2021-11-14 17:00 039987047 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - Gävle GIK 3 - 5 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2022-01-21 19:30 039987042 KAIS Mora UIF - LI20 IBF 6 - 11 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2021-11-21 12:00 039987050 Sundsvall FBC Ungdom P05 - IS Saga 10 - 9 Teodor Lundgren, Edvin Lindelöf Skönsbergshallen
2021-11-21 13:15 039987052 Skutskärs IBK - Storvreta IBK HJ16 2 - 10 Benny Grönblad, Dan Vikström Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-21 14:00 039987051 LI20 IBF - IBF Säter/IBF Borlänge 17 - 2 Hajrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2021-11-21 14:00 039987056 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 16 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2021-11-21 15:30 039987054 Sundborns GOIF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 2 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Lugnet C
2021-11-28 14:30 039987063 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Sundborns GOIF 3 - 7 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Haraldsbo Sporthall
2021-11-28 15:00 039987058 IBF Säter/IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 7 - 8 Jonathan Ahlbom, Samuel Nissinen-Eriksson Skäve Arena
2021-11-28 16:30 039987061 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - Skutskärs IBK 19 - 2 Olle Holmström, Pontus Berggren Guide Arena 1
2021-12-04 12:00 039987059 Storvreta IBK HJ16 - Sundsvall FBC Ungdom P05 8 - 9 e.str. Christoffer Fredriksson, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2021-12-10 20:00 039987071 Strömsbro IF - Gävle GIK 4 - 20 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2021-12-12 15:00 039987068 Sundsvall FBC Ungdom P05 - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 11 - 7 Anders Johansson, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2021-12-12 15:10 039987066 IS Saga - Storvreta IBK HJ16 2 - 6 Christoffer Stenlund, Ronnie Eriksson IFU Arena - Upplands Energi
2022-02-12 12:00 039987070 Skutskärs IBK - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 8 - 12 Mats Fernlund, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2021-12-19 13:15 039987075 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - IS Saga 1 - 7 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 2
2021-12-19 13:30 039987080 Sundborns GOIF - Strömsbro IF 6 - 3 Ilir Sheremeti, Carl Morenius Lugnet C
2021-12-19 14:30 039987077 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Sundsvall FBC Ungdom P05 7 - 11 Simon Jansson, Phichet Phaetaya Haraldsbo Sporthall
2022-01-29 16:00 039987078 Gävle GIK - LI20 IBF WO (5 - 0) Alfahallen - Gavlehov
2022-01-15 11:30 039987085 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF 6 - 8 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Idre Fjäll Arena
2022-01-15 14:00 039987087 LI20 IBF - Skutskärs IBK 16 - 6 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2022-01-16 12:00 039987086 Sundsvall FBC Ungdom P05 - Gävle GIK 9 - 6 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-03-19 12:00 039987082 Storvreta IBK HJ16 - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 3 - 2 e.förl. Villiam Lööf, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-26 12:30 039987084 IS Saga - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 9 - 3 Gabriel Wall, Olle Isacsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-22 13:00 039987091 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Storvreta IBK HJ16 6 - 4 Linus Isberg, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall
2022-01-23 11:30 039987094 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 2 - 9 Senad Omerbasic, Helmer Carlsson Lugnet C
2022-01-23 13:15 039987096 Skutskärs IBK - LI20 IBF 6 - 13 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Rotskärsskolans Sporthall
2022-02-19 10:00 039987092 Gävle GIK - IBF Säter/IBF Borlänge 11 - 2 Jaad Abou Chaaya, Anders Löfgren Testebo Arena
2022-03-12 14:00 039987095 Strömsbro IF - Sundsvall FBC Ungdom P05 3 - 9 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2022-01-28 19:30 039987098 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 6 - 3 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Guide Arena 1
2022-01-30 14:20 039987102 IS Saga - Strömsbro IF 13 - 2 Elias Brode, Tima Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-30 15:00 039987104 Sundsvall FBC Ungdom P05 - LI20 IBF 8 - 6 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-02-26 13:00 039987103 KAIS Mora UIF - Skutskärs IBK 10 - 6 Mattias Hedberg, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2022-03-11 18:30 039987101 IBF Säter/IBF Borlänge - Sundborns GOIF 10 - 6 Felix Carlsson, Jonathan Ahlbom Skäve Arena
2021-11-21 18:00 039987112 Sundsvall FBC Ungdom P05 - KAIS Mora UIF 14 - 8 Thomas Eriksson, Per Pålsson Skönsbergshallen
2022-02-05 14:00 039987111 LI20 IBF - IS Saga 4 - 11 Anders Sundvall, Peter Atternäs Leksandshallen B
2022-02-05 17:00 039987109 Strömsbro IF - Storvreta IBK HJ16 5 - 12 Richard Öhneskog, Magnus Undén Nynäshallen
2022-02-06 13:15 039987110 Skutskärs IBK - IBF Säter/IBF Borlänge 5 - 15 Dan Vikström, Gustav Johansson Rotskärsskolans Sporthall
2022-02-13 13:00 039987116 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - Strömsbro IF 7 - 4 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 2
2022-02-13 15:00 039987119 IBF Säter/IBF Borlänge - Sundsvall FBC Ungdom P05 6 - 8 Anders Sundvall, Hans Bylund Skäve Arena
2022-02-13 15:30 039987120 IS Saga - KAIS Mora UIF 20 - 2 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2022-02-13 16:10 039987118 Storvreta IBK HJ16 - LI20 IBF 4 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Storvreta IBK Sporthall
2022-02-19 10:00 039987124 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 7 - 6 Elvira Collin, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2022-02-19 17:00 039987127 Strömsbro IF - IBF Säter/IBF Borlänge 5 - 6 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2022-02-20 12:00 039987123 IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn - Sundsvall FBC Ungdom P05 2 - 9 Pontus Berggren, Anton Mårtensson Lugnet C
2022-03-05 13:30 039987126 Skutskärs IBK - IS Saga 11 - 12 e.förl. Erik Lindberg, Magnus Nordahl Rotskärsskolans Sporthall
2022-02-27 14:30 039987133 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - LI20 IBF 3 - 7 Mikael Svenske, Anton Mårtensson Haraldsbo Sporthall
2022-02-27 15:00 039987129 IBF Säter/IBF Borlänge - Gävle GIK 1 - 9 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Skäve Arena
2022-03-18 19:30 039987135 Storvreta IBK HJ16 - Strömsbro IF 18 - 4 Simon Hillerius Öberg, Ronnie Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-04-05 18:30 039987131 Sundborns GOIF - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 9 - 13 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Lugnet C
2022-03-12 14:30 039987141 LI20 IBF - Storvreta IBK HJ16 6 - 4 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Leksandshallen B
2022-03-13 13:00 039987140 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom P05 5 - 7 Terje Severinsson, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2022-03-13 13:15 039987142 Skutskärs IBK - Sundborns GOIF 6 - 7 Reine Schröder, Ronnie Eriksson Rotskärs sporthall
2022-03-13 16:45 039987137 Gävle GIK - IS Saga 5 - 4 e.förl. Håkan Thunman, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2022-03-18 19:30 039987145 Gävle GIK - Skutskärs IBK 14 - 4 Mats Fernlund, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2022-03-20 12:00 039987148 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 4 - 3 e.förl. Conny Törehed, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-03-20 12:00 039987151 Sundsvall FBC Ungdom P05 - IBF Säter/IBF Borlänge WO (5 - 0) Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-20 12:00 039987152 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IS Saga 6 - 11 Jonathan Ahlbom, Samuel Nissinen-Eriksson Haraldsbo Sporthall
2022-03-26 14:00 039987153 LI20 IBF - Gävle GIK 7 - 8 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Leksandshallen B
2022-03-26 17:30 039987155 Strömsbro IF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 5 - 4 e.förl. Reine Schröder, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2022-03-27 12:40 039987159 IS Saga - Sundsvall FBC Ungdom P05 WO (5 - 0) Martin Hallén Almroth, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2022-03-27 13:15 039987154 Skutskärs IBK - IBF Falun Utveckling/IBF Falun Ungdom och Barn 6 - 20 Benny Grönblad, Jaad Abou Chaaya Rotskärs sporthall
2022-03-27 14:30 039987160 Sundborns GOIF - Storvreta IBK HJ16 6 - 9 Fredrick Lundin, William Lundström Lugnet A
2022-04-01 18:45 039987161 IS Saga - Gävle GIK 8 - 6 Bo Pettersson Loklint, Tony Nyberg IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC Ungdom P05 16 13 1 (1) 2 141-91 50 41
2. IS Saga 16 12 2 (1) 2 154-72 82 39
3. Gävle GIK 16 12 1 (1) 3 157-62 95 38
4. Storvreta IBK HJ16 14 9 2 (1) 3 103-71 32 30
5. LI20 IBF 14 8 1 (1) 5 118-81 37 26
6. IBF Falun Utveckling/ IBF Falun Ungdom och Barn 14 7 1 (0) 6 115-96 19 22
7. KAIS Mora UIF 14 6 1 (1) 7 93-105 -12 20
8. Sundborns GOIF 14 5 0 (0) 9 79-105 -26 15
9. Hälsinggårdens AIK/ KFUM Falun 15 4 2 (0) 9 80-105 -25 14
10. IBF Säter/ IBF Borlänge 14 3 0 (0) 11 72-123 -51 9
11. Strömsbro IF 14 2 2 (1) 10 57-128 -71 9
12. Skutskärs IBK 15 0 1 (0) 14 77-207 -130 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis