Flickor röd 12-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:40 172216001 IK Sirius IBK - Vaksala SK 6 - 2 Frida Lanzaro, Elin Bexell IFU Arena A
2019-11-05 18:45 172216004 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 3 - 7 Vesa Petterson, Elin Bexell Stenhagen BoKC
2019-10-27 16:50 172216011 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2019-11-10 18:10 172216013 Hagunda IF - IK Sirius IBK 2 - 5 Casandra Reuterström, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 18:40 172216017 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Noah Gadd, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-24 19:10 172216023 Vaksala SK - Hagunda IF 4 - 1 Carl Sjölen, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-08 08:30 172216032 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 5 Albin Karlsson, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2019-12-08 10:10 172216029 Vaksala SK - IK Sirius IBK 5 - 8 Elin Bexell, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2020-01-11 15:10 172216039 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK 2 - 5 Christoffer Wallenborg, Lars Halvarsson IFU Arena A
2020-01-19 08:30 172216041 IK Sirius IBK - Hagunda IF 2 - 4 Erik Lindberg, Sean Norouz IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-26 15:10 172216045 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK 4 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena – DHinox
2020-02-02 13:10 172216051 Hagunda IF - Vaksala SK 3 - 5 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 13:20 172216084 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Tima Shtutman, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
172216060 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-28 19:10 172216057 IK Sirius IBK - Vaksala SK 5 - 2 Vesa Petterson, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 10:10 172216085 Vaksala SK - Hagunda IF 8 - 3 Victor Flemström, David Söderström IFU Arena A
2020-03-15 00:00 172216067 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom Fabian Fahimi, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
172216069 Hagunda IF - IK Sirius IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 8 6 1 1 41-23 18 19
2. Vaksala SK 8 5 0 3 38-30 8 15
3. Hagunda IF 7 2 0 5 24-32 -8 6
4. FBC Uppsala Ungdom 7 1 1 5 20-38 -18 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:15 172217004 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 1 - 4 Rasmus Pehkonen, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-10-04 19:15 172217006 Enköpings IBK F04/05 - FBC Uppsala Ungdom F04 2 - 8 Vendela Eklund, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-11-15 17:45 172217002 FBC Uppsala Ungdom F05 - Storvreta IBK 3 - 3 Elin Bexell, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-12-15 18:30 172217005 Björklinge BK - Hagunda IF F05/06 1 - 4 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2020-01-17 19:00 172217001 Almunge IK - Tierp IBK/SKK 1 - 0 Mimma Spasic, Markus Lundquist Almunge Sporthall
2019-10-12 10:50 172217011 FBC Uppsala Ungdom F04 - Örsundsbro IF 0 - 3 Anton Rudsvik, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-12 12:00 172217010 Hagunda IF F05/06 - IBK Östhammar 2 - 0 Elin Bexell, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-12 13:10 172217009 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom F05 7 - 1 Maximilian Halvarsson, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-13 11:45 172217012 Enköpings IBK F04/05 - Björklinge BK 2 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund S:t Ilianshallen
2019-10-13 13:00 172217007 Storvreta IBK - Almunge IK 2 - 2 Per-Olof Svensson, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2019-10-19 11:15 172217017 IBK Östhammar - Enköpings IBK F04/05 3 - 1 Jesper Matiasson, Maximilian Halvarsson Frösåkersskolan
2019-10-19 13:30 172217015 Tierp IBK/SKK - Hagunda IF F05/06 2 - 8 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-10-19 14:45 172217018 Örsundsbro IF - Björklinge BK 1 - 4 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-10-22 18:00 172217016 FBC Uppsala Ungdom F05 - FBC Uppsala Ungdom F04 1 - 6 Carl Sjölen, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-06 20:00 172217014 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 - 3 Vesa Petterson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-10-26 09:40 172217021 FBC Uppsala Ungdom F04 - Storvreta IBK 9 - 1 Andreas Lind, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-26 12:00 172217019 IK Sirius IBK - Almunge IK 3 - 0 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-26 12:30 172217022 Tierp IBK/SKK - Enköpings IBK F04/05 2 - 2 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-10-26 14:30 172217023 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom F05 7 - 1 Albin Karlsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-10-26 16:45 172217024 Örsundsbro IF - IBK Östhammar 2 - 2 Vendela Eklund, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2019-11-08 19:10 172217026 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom F04 3 - 5 Vesa Petterson, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-09 11:00 172217029 Örsundsbro IF - Tierp IBK/SKK 7 - 1 Fabian Fahimi, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2019-11-09 11:45 172217025 Almunge IK - Hagunda IF F05/06 3 - 3 David Söderström, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2019-11-09 17:50 172217030 FBC Uppsala Ungdom F05 - IBK Östhammar 4 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-10 10:10 172217028 Storvreta IBK - Björklinge BK 0 - 3 Elin Bexell, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2019-11-15 19:00 172217033 Björklinge BK - IK Sirius IBK 5 - 0 Vesa Petterson, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2019-11-16 10:00 172217035 IBK Östhammar - Storvreta IBK 4 - 2 Jesper Matiasson, Christian Brundin Frösåkersskolan
2019-11-16 11:20 172217036 Tierp IBK/SKK - FBC Uppsala Ungdom F05 2 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2019-11-16 13:15 172217032 Enköpings IBK F04/05 - Hagunda IF F05/06 1 - 7 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-11-17 14:20 172217031 FBC Uppsala Ungdom F04 - Almunge IK 3 - 3 Elin Bexell, Rasmus Pehkonen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-20 18:45 172217037 Almunge IK - Enköpings IBK F04/05 6 - 0 Tony Nyberg, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2019-11-23 11:10 172217042 Tierp IBK/SKK - Storvreta IBK 1 - 3 Jouni Myller, Christian Brundin Aspenhallen
2019-11-23 11:20 172217039 Hagunda IF F05/06 - Örsundsbro IF 4 - 3 Elin Bexell, David Wigfeldt IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-23 14:20 172217040 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 2 - 1 Noah Gadd, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-23 15:30 172217038 FBC Uppsala Ungdom F04 - Björklinge BK 1 - 6 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 11:20 172217043 Björklinge BK - Almunge IK 2 - 2 Fredrik Karlsson, Peter Högman Björklinge Sporthall
2019-11-30 12:30 172217045 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom F04 2 - 5 Fabian Fahimi, Marko Spasic Frösåkersskolan
2019-11-30 15:30 172217046 FBC Uppsala Ungdom F05 - Hagunda IF F05/06 2 - 8 Felicia Freding, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 16:15 172217044 Örsundsbro IF - Enköpings IBK F04/05 4 - 2 Malin Hjelm, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2019-12-01 14:40 172217047 Tierp IBK/SKK - IK Sirius IBK 0 - 7 David Söderström, Tony Nyberg Aspenhallen
2019-12-06 18:00 172217050 Björklinge BK - IBK Östhammar 6 - 4 Vesa Petterson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-12-07 14:20 172217053 Hagunda IF F05/06 - Storvreta IBK 6 - 0 Jesper Thorsbrink, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-08 12:40 172217049 Almunge IK - Örsundsbro IF 7 - 3 Thomas Larsson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2019-12-08 13:30 172217051 Enköpings IBK F04/05 - FBC Uppsala Ungdom F05 0 - 2 Vendela Eklund, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-12-15 10:50 172217052 FBC Uppsala Ungdom F04 - Tierp IBK/SKK 4 - 0 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena – DHinox
2019-12-06 19:10 172217060 IK Sirius IBK - Hagunda IF F05/06 1 - 4 Elin Bexell, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 12:30 172217057 Björklinge BK - Tierp IBK/SKK 5 - 0 Lars Halvarsson, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2019-12-14 12:30 172217055 IBK Östhammar - Almunge IK 2 - 2 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-12-14 13:10 172217056 FBC Uppsala Ungdom F05 - Örsundsbro IF 1 - 2 Villiam Lööf, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-14 14:20 172217058 Storvreta IBK - Enköpings IBK F04/05 3 - 2 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg Storvreta IBK Sporthall
2020-01-10 18:30 172217061 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom F05 4 - 0 David Söderström, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2020-01-11 11:00 172217065 Enköpings IBK F04/05 - IK Sirius IBK 1 - 4 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2020-01-11 12:30 172217063 Örsundsbro IF - Storvreta IBK 3 - 0 Haris Hodzic, Peter Högman Örsundsbro Sporthall
2020-01-12 09:40 172217066 FBC Uppsala Ungdom F04 - Hagunda IF F05/06 2 - 5 Elin Bexell, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-12 17:30 172217062 IBK Östhammar - Tierp IBK/SKK 4 - 2 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2020-01-18 11:10 172217067 Tierp IBK/SKK - Almunge IK 3 - 7 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Aspenhallen
2020-01-18 15:30 172217070 IK Sirius IBK - Örsundsbro IF 10 - 6 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-18 17:30 172217068 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom F05 1 - 2 Hugo Westergård, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2020-01-19 09:40 172217071 Hagunda IF F05/06 - Björklinge BK 11 - 2 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-19 10:50 172217072 FBC Uppsala Ungdom F04 - Enköpings IBK F04/05 6 - 0 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-24 18:30 172217073 Almunge IK - Storvreta IBK 4 - 2 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2020-01-25 11:15 172217076 IBK Östhammar - Hagunda IF F05/06 3 - 4 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2020-01-25 12:15 172217077 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom F04 1 - 2 Rasmus Pehkonen, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2020-01-25 12:30 172217078 Björklinge BK - Enköpings IBK F04/05 7 - 0 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2020-01-25 14:20 172217075 FBC Uppsala Ungdom F05 - IK Sirius IBK 0 - 5 Malin Hjelm, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
172217081 Hagunda IF F05/06 - Tierp IBK/SKK IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-12 19:15 172217084 Björklinge BK - Örsundsbro IF 8 - 3 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2020-01-17 17:30 172217082 FBC Uppsala Ungdom F04 - FBC Uppsala Ungdom F05 2 - 2 Jesper Thorsbrink, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2020-01-26 13:10 172217080 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 9 - 0 Carl Sjölen, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-26 13:15 172217083 Enköpings IBK F04/05 - IBK Östhammar 0 - 3 Haris Hodzic, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2020-02-01 10:50 172217089 FBC Uppsala Ungdom F05 - Björklinge BK 0 - 5 Elin Bexell, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-01 13:30 172217090 IBK Östhammar - Örsundsbro IF 2 - 4 Jesper Matiasson, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2020-02-01 14:40 172217087 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom F04 0 - 5 Albin Karlsson, Carl Sjölen Ärentunaskolan
2020-02-01 15:00 172217088 Enköpings IBK F04/05 - Tierp IBK/SKK 2 - 4 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2020-02-02 11:30 172217085 Almunge IK - IK Sirius IBK 2 - 2 David Söderström, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2020-02-07 18:30 172217094 Björklinge BK - Storvreta IBK 8 - 3 Christian Brundin, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
2020-02-08 11:10 172217095 Tierp IBK/SKK - Örsundsbro IF 2 - 4 Christian Brundin, Jouni Myller Aspenhallen
2020-02-08 12:15 172217096 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom F05 1 - 1 Mattias Hedberg, Mattias Papmehl-Dufay Frösåkersskolan
2020-02-09 18:00 172217092 FBC Uppsala Ungdom F04 - IK Sirius IBK 2 - 1 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2020-02-15 10:50 172217091 Hagunda IF F05/06 - Almunge IK 5 - 0 Lars Halvarsson, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-07 18:30 172217097 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom F04 1 - 4 Lars Karlsson, David Söderström Almunge Sporthall
2020-02-15 09:40 172217102 FBC Uppsala Ungdom F05 - Tierp IBK/SKK 3 - 0 Lars Halvarsson, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 14:20 172217098 Hagunda IF F05/06 - Enköpings IBK F04/05 11 - 1 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-15 18:20 172217101 Storvreta IBK - IBK Östhammar 2 - 1 David Söderström, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2020-03-08 16:40 172217099 IK Sirius IBK - Björklinge BK 4 - 1 Tima Shtutman, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-22 11:00 172217106 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 0 - 2 Olle Isacsson, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2020-02-26 19:15 172217105 Örsundsbro IF - Hagunda IF F05/06 0 - 9 Vendela Eklund, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2020-03-04 19:40 172217108 Storvreta IBK - Tierp IBK/SKK 5 - 1 Noah Gadd, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2020-03-14 00:00 172217104 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom F04 Björklinge Sporthall
2020-03-15 00:00 172217103 Enköpings IBK F04/05 - Almunge IK Malin Hjelm, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2020-02-29 13:00 172217109 Almunge IK - Björklinge BK 1 - 5 David Söderström, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2020-02-29 13:10 172217112 Hagunda IF F05/06 - FBC Uppsala Ungdom F05 10 - 4 Elin Bexell, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-29 14:20 172217111 FBC Uppsala Ungdom F04 - IBK Östhammar 3 - 2 Elin Bexell, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-01 10:00 172217113 IK Sirius IBK - Tierp IBK/SKK 5 - 1 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-05 18:30 172217110 Enköpings IBK F04/05 - Örsundsbro IF 3 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
172217117 FBC Uppsala Ungdom F05 - Enköpings IBK F04/05 IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-18 19:15 172217115 Örsundsbro IF - Almunge IK 1 - 2 Malin Hjelm, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2020-03-06 19:15 172217116 IBK Östhammar - Björklinge BK 5 - 6 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2020-03-07 12:20 172217118 Tierp IBK/SKK - FBC Uppsala Ungdom F04 0 - 4 Mattias Hedberg, Leif Ericsson Aspenhallen
2020-03-08 12:40 172217119 Storvreta IBK - Hagunda IF F05/06 1 - 10 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd Vattholma Sporthall
2020-03-14 00:00 172217121 Almunge IK - IBK Östhammar Almunge Sporthall
2020-03-14 00:00 172217122 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom F05 Jan-Olov Cederholm, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2020-03-14 00:00 172217124 Enköpings IBK F04/05 - Storvreta IBK Malin Hjelm, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2020-03-14 00:00 172217126 Hagunda IF F05/06 - IK Sirius IBK IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-20 00:00 172217123 Tierp IBK/SKK - Björklinge BK Aspenhallen
172217127 FBC Uppsala Ungdom F05 - Almunge IK IFU Arena B - Turbo Sport
172217128 Tierp IBK/SKK - IBK Östhammar Aspenhallen
172217129 Storvreta IBK - Örsundsbro IF Storvreta IBK Sporthall
172217132 Hagunda IF F05/06 - FBC Uppsala Ungdom F04 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-20 00:00 172217131 IK Sirius IBK - Enköpings IBK F04/05 IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF F05/ 06 17 16 1 0 111-26 85 49
2. Björklinge BK 18 14 1 3 86-42 44 43
3. FBC Uppsala Ungdom F04 18 13 2 3 71-33 38 41
4. IK Sirius IBK 18 13 1 4 72-31 41 40
5. Almunge IK 17 7 6 4 47-40 7 27
6. Örsundsbro IF 18 7 2 9 51-63 -12 23
7. IBK Östhammar 18 4 4 10 43-50 -7 16
8. FBC Uppsala Ungdom F05 17 4 4 9 30-67 -37 16
9. Storvreta IBK 18 4 2 12 29-76 -47 14
10. Tierp IBK/ SKK 17 1 1 15 21-74 -53 4
11. Enköpings IBK F04/ 05 16 0 2 14 19-78 -59 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-02 18:45 172218004 Almunge IK - Frötuna IBF 5 - 2 Jonas Nordqvist, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2019-10-05 09:40 172218001 IK Sirius IBK - Wåhla IBK 5 - 1 Christoffer Fredriksson, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-05 14:20 172218003 Vaksala SK F06 Svart - Hagunda IF F05/06 1 - 4 Elvira Danielsson, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-06 13:10 172218006 Storvreta IBK F06 - Rosersbergs IK F06/07 2 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2019-10-18 19:00 172218002 Björklinge BK - IBK Östhammar 6 - 5 Vesa Petterson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2019-12-01 16:10 172218005 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 1 - 1 Jouni Myller, Christian Brundin Olandshallen
2019-10-12 09:00 172218011 Rosersbergs IK F06/07 - Almunge IK 2 - 4 Lucas Edberg, Niklas Forsman Rosershallen
2019-10-12 09:40 172218008 Hagunda IF F05/06 - IK Sirius IBK 3 - 3 Vesa Petterson, Anton Rudsvik IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-12 15:05 172218009 Frötuna IBF - Björklinge BK 2 - 5 Carl Sjölen, Noah Gadd Sävja Sporthall
2019-10-13 11:50 172218012 Storvreta IBK F06 - Alunda IBF 1 - 3 Per-Olof Svensson, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2019-10-25 20:30 172218007 IBK Östhammar - Wåhla IBK 3 - 1 Markus Lundquist, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-11-22 19:00 172218010 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Vaksala SK F06 Svart 1 - 1 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-18 18:30 172218018 Almunge IK - Alunda IBF 7 - 1 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2019-10-19 10:00 172218014 IBK Östhammar - Frötuna IBF 3 - 5 Jesper Matiasson, Maximilian Halvarsson Frösåkersskolan
2019-10-19 11:45 172218013 Wåhla IBK - Hagunda IF F05/06 0 - 15 Georgios Papadakis, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-10-19 14:20 172218015 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 5 - 1 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-19 15:20 172218016 Björklinge BK - Rosersbergs IK F06/07 7 - 4 Christoffer Fredriksson, Johan Lennartsson Björklinge Sporthall
2019-10-19 16:40 172218017 Vaksala SK F06 Svart - Storvreta IBK F06 1 - 2 Anton Rudsvik, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-25 18:30 172218024 Almunge IK - Vaksala SK F06 Svart 4 - 4 Johan Lennartsson, David Söderström Almunge Sporthall
2019-10-26 09:30 172218021 Rosersbergs IK F06/07 - IBK Östhammar 0 - 2 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Rosershallen
2019-10-26 12:35 172218019 Frötuna IBF - Wåhla IBK 4 - 4 Hugo Westergård, Carl Sjölen Sävja Sporthall
2019-10-26 15:30 172218022 Storvreta IBK F06 - IK Sirius IBK 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-11-01 18:10 172218023 Alunda IBF - Björklinge BK 2 - 2 Christian Brundin, Jouni Myller Olandshallen
2019-12-08 16:40 172218020 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Hagunda IF F05/06 0 - 5 Fredrik Karlsson, Rebecka Emanuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-25 19:15 172218028 IBK Östhammar - Alunda IBF 0 - 2 Jesper Matiasson, Markus Lundquist Frösåkersskolan
2019-10-27 12:00 172218029 IK Sirius IBK - Almunge IK 1 - 5 Hugo Westergård, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-27 13:10 172218027 Hagunda IF F05/06 - Storvreta IBK F06 3 - 2 Leo Aviander, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-27 19:15 172218030 Björklinge BK - Vaksala SK F06 Svart 4 - 3 Markus Lundquist, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-11-02 11:30 172218026 Frötuna IBF - Rosersbergs IK F06/07 4 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Sävja Sporthall
2020-02-19 20:00 172218025 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 0 - 4 Vesa Petterson, Fredrik Longgren Östervåla Sporthall
2019-11-08 18:30 172218034 Almunge IK - Hagunda IF F05/06 4 - 3 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2019-11-09 09:45 172218031 Rosersbergs IK F06/07 - Wåhla IBK 5 - 1 Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Rosershallen
2019-11-09 11:50 172218033 Alunda IBF - Frötuna IBF 1 - 6 Elliot Collin, Peter Alenbring Olandshallen
2019-11-09 13:10 172218035 Vaksala SK F06 Svart - IBK Östhammar 1 - 0 Marko Spasic, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-09 18:00 172218036 Björklinge BK - IK Sirius IBK 2 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2019-11-10 17:40 172218032 Storvreta IBK F06 - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 1 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-11-16 11:15 172218042 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 4 - 8 Jesper Matiasson, Christian Brundin Frösåkersskolan
2019-11-16 12:45 172218040 Frötuna IBF - Vaksala SK F06 Svart 3 - 8 Johan Lennartsson, Amanda Tångring Sävja Sporthall
2019-11-16 15:30 172218039 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Almunge IK 1 - 1 Oliver Eriksson-Klasson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-16 16:00 172218038 Rosersbergs IK F06/07 - Alunda IBF 4 - 0 Mikael Abrahamsson, Jörgen Olsson Rosershallen
2019-11-16 16:40 172218041 Hagunda IF F05/06 - Björklinge BK 7 - 1 Oliver Eriksson-Klasson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-28 19:00 172218037 Wåhla IBK - Storvreta IBK F06 0 - 5 Olle Isacsson, Jonas Tidsjö Östervåla Sporthall
2019-11-23 12:30 172218048 IBK Östhammar - Hagunda IF F05/06 2 - 5 Jesper Matiasson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-11-23 13:40 172218046 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 4 - 2 Carl Sjölen, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-11-23 16:20 172218043 Alunda IBF - Wåhla IBK 1 - 1 Fabian Fahimi, Andreas Lind Olandshallen
2019-11-23 17:50 172218045 Vaksala SK F06 Svart - Rosersbergs IK F06/07 7 - 0 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-24 19:00 172218047 IK Sirius IBK - Frötuna IBF 6 - 4 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena – DHinox
2019-11-29 19:40 172218044 Almunge IK - Storvreta IBK F06 6 - 2 Markus Lundquist, David Söderström Almunge Sporthall
2019-11-30 13:10 172218053 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IBK Östhammar 1 - 3 Amanda Tångring, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-30 13:50 172218054 Frötuna IBF - Hagunda IF F05/06 2 - 2 Jesper Thorsbrink, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2019-11-30 16:00 172218049 Wåhla IBK - Almunge IK 0 - 9 Emil Gustavsson, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-11-30 16:45 172218052 Rosersbergs IK F06/07 - IK Sirius IBK 1 - 1 Ian Engblom, Mikael Rosenius Rosershallen
2019-12-01 09:20 172218051 Storvreta IBK F06 - Björklinge BK 2 - 4 Villiam Lööf, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-21 10:50 172218050 Alunda IBF - Vaksala SK F06 Svart 0 - 1 Christian Brundin, Jouni Myller Olandshallen
2019-10-13 15:30 172218060 Frötuna IBF - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 4 - 6 Jelena Spasic, Vesa Petterson Sävja Sporthall
2019-12-07 10:10 172218056 Björklinge BK - Almunge IK 1 - 6 Markus Lundquist, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-12-07 10:50 172218055 Vaksala SK F06 Svart - Wåhla IBK 4 - 0 Villiam Lööf, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 12:00 172218057 IK Sirius IBK - Alunda IBF 3 - 1 Elin Bexell, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 12:15 172218058 IBK Östhammar - Storvreta IBK F06 1 - 2 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-12-07 13:10 172218059 Hagunda IF F05/06 - Rosersbergs IK F06/07 3 - 0 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-13 18:10 172218064 Alunda IBF - Hagunda IF F05/06 0 - 3 Olle Isacsson, David Söderström Olandshallen
2019-12-13 19:00 172218062 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK 8 - 1 Jonathan Malmström, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-14 10:15 172218066 Rosersbergs IK F06/07 - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 2 - 3 Per-Olof Svensson, Johan Engvall Rosershallen
2019-12-14 10:45 172218061 Wåhla IBK - Björklinge BK 4 - 5 Vesa Petterson, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-12-14 15:30 172218065 Storvreta IBK F06 - Frötuna IBF 2 - 1 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg Storvreta IBK Sporthall
2019-12-15 12:30 172218063 Almunge IK - IBK Östhammar 2 - 1 David Söderström, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2020-01-11 12:00 172218072 Rosersbergs IK F06/07 - Storvreta IBK F06 4 - 5 Ian Engblom, Johan Lanzaro Rosershallen
2020-01-11 12:45 172218070 Frötuna IBF - Almunge IK 3 - 6 Amanda Tångring, Elin Trolin Sävja Sporthall
2020-01-11 13:30 172218067 Wåhla IBK - IK Sirius IBK 0 - 12 Erik Rosvall, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2020-01-11 13:45 172218068 IBK Östhammar - Björklinge BK 5 - 0 Jesper Matiasson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2020-01-12 10:50 172218069 Hagunda IF F05/06 - Vaksala SK F06 Svart 1 - 4 Elin Bexell, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-12 12:00 172218071 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Alunda IBF 1 - 1 Elin Bexell, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-18 10:10 172218075 Björklinge BK - Frötuna IBF 4 - 3 Vesa Petterson, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2020-01-18 14:30 172218078 Alunda IBF - Storvreta IBK F06 0 - 3 Haris Hodzic, Per Ericsson Olandshallen
2020-01-18 15:30 172218073 Wåhla IBK - IBK Östhammar 1 - 6 Jouni Myller, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2020-01-19 12:00 172218074 IK Sirius IBK - Hagunda IF F05/06 4 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-19 12:45 172218077 Almunge IK - Rosersbergs IK F06/07 5 - 1 Lars Halvarsson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2020-01-21 18:00 172218076 Vaksala SK F06 Svart - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 6 - 2 Hugo Westergård, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 09:40 172218081 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IK Sirius IBK 0 - 7 Mimma Spasic, Jelena Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-25 10:00 172218082 Rosersbergs IK F06/07 - Björklinge BK 1 - 0 Niklas Forsman, Thomas Larsson Rosershallen
2020-01-25 10:50 172218079 Hagunda IF F05/06 - Wåhla IBK 8 - 1 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-25 12:45 172218080 Frötuna IBF - IBK Östhammar 5 - 8 Hugo Westergård, Leo Aviander Sävja Sporthall
2020-01-25 18:50 172218083 Storvreta IBK F06 - Vaksala SK F06 Svart 0 - 3 Christian Brundin, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 14:00 172218084 Alunda IBF - Almunge IK 1 - 5 Johnny Söderqvist, David Söderström Olandshallen
2020-02-01 09:40 172218086 Hagunda IF F05/06 - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 10 - 1 Elin Bexell, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-01 11:20 172218089 Björklinge BK - Alunda IBF 6 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-02-01 12:00 172218090 Vaksala SK F06 Svart - Almunge IK 1 - 3 Elin Bexell, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-01 12:15 172218087 IBK Östhammar - Rosersbergs IK F06/07 0 - 3 Jesper Matiasson, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2020-02-01 21:00 172218085 Wåhla IBK - Frötuna IBF 4 - 13 Reine Schröder, Magnus Nordahl Östervåla Sporthall
2020-02-02 09:40 172218088 IK Sirius IBK - Storvreta IBK F06 4 - 3 Hugo Westergård, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 09:40 172218091 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Wåhla IBK WO (5 - 0) Elin Bexell, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 10:45 172218092 Rosersbergs IK F06/07 - Frötuna IBF 5 - 3 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Rosershallen
2020-02-08 11:50 172218094 Alunda IBF - IBK Östhammar 1 - 2 Olle Isacsson, Anton Wärm Olandshallen
2020-02-08 16:40 172218096 Vaksala SK F06 Svart - Björklinge BK 2 - 1 Oliver Samuelsson, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-09 09:30 172218093 Storvreta IBK F06 - Hagunda IF F05/06 1 - 4 Christian Brundin, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-02-09 11:30 172218095 Almunge IK - IK Sirius IBK 1 - 2 Hugo Westergård, Elias Brode Almunge Sporthall
2020-02-08 15:30 172218100 Hagunda IF F05/06 - Almunge IK 2 - 3 Oliver Samuelsson, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-11 19:30 172218099 Frötuna IBF - Alunda IBF 6 - 3 Jesper Thorsbrink, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2020-02-15 09:40 172218102 IK Sirius IBK - Björklinge BK 5 - 2 Villiam Lööf, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-15 12:00 172218098 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Storvreta IBK F06 2 - 5 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-15 12:30 172218101 IBK Östhammar - Vaksala SK F06 Svart 5 - 3 Olle Isacsson, Anton Wärm Frösåkersskolan
2020-02-15 17:00 172218097 Wåhla IBK - Rosersbergs IK F06/07 1 - 6 Sean Norouz, Emil Sanderfors Östervåla Sporthall
2020-01-10 19:00 172218106 Vaksala SK F06 Svart - Frötuna IBF 2 - 4 Pontus Rosendal, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-22 09:00 172218107 Björklinge BK - Hagunda IF F05/06 6 - 10 Vesa Petterson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2020-02-22 10:50 172218108 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 1 - 0 Hugo Westergård, Oliver Samuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-22 11:45 172218104 Alunda IBF - Rosersbergs IK F06/07 3 - 4 Jouni Myller, Christian Brundin Olandshallen
2020-02-23 13:00 172218103 Storvreta IBK F06 - Wåhla IBK 2 - 3 Emil Gustavsson, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2020-02-28 18:30 172218105 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 1 - 1 David Söderström, Jelena Spasic Almunge Sporthall
2020-02-29 10:50 172218114 Hagunda IF F05/06 - IBK Östhammar 3 - 3 Artem Zolotar, Volodar Ilyk IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-29 11:30 172218113 Frötuna IBF - IK Sirius IBK 4 - 2 Christoffer Wallenborg, Elin Trolin Sävja Sporthall
2020-02-29 12:00 172218112 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Björklinge BK 2 - 5 Elin Bexell, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-29 15:00 172218109 Wåhla IBK - Alunda IBF Georgios Papadakis, Per Ericsson Östervåla Sporthall
2020-03-01 10:30 172218110 Storvreta IBK F06 - Almunge IK 1 - 3 Tima Shtutman, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-03-15 00:00 172218111 Rosersbergs IK F06/07 - Vaksala SK F06 Svart , Anders Haag Rosershallen
2020-03-07 10:50 172218118 IK Sirius IBK - Rosersbergs IK F06/07 5 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 13:40 172218117 Björklinge BK - Storvreta IBK F06 0 - 1 Vesa Petterson, Carl Sjölen Björklinge Sporthall
2020-03-07 13:45 172218119 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 3 - 5 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2020-03-07 16:40 172218116 Vaksala SK F06 Svart - Alunda IBF 2 - 0 Amanda Tångring, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-08 08:30 172218120 Hagunda IF F05/06 - Frötuna IBF 6 - 2 , Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-08 12:30 172218115 Almunge IK - Wåhla IBK 18 - 1 Georgios Papadakis, Lars Karlsson Almunge Sporthall
172218122 Almunge IK - Björklinge BK Almunge Sporthall
2020-03-14 00:00 172218121 Wåhla IBK - Vaksala SK F06 Svart Peter Högman, Haris Hodzic Östervåla Sporthall
2020-03-14 00:00 172218123 Alunda IBF - IK Sirius IBK Vesa Petterson, Haris Hodzic Olandshallen
2020-03-14 00:00 172218125 Rosersbergs IK F06/07 - Hagunda IF F05/06 Thomas Larsson, Jörgen Olsson Rosershallen
2020-03-14 00:00 172218126 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Frötuna IBF IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-15 00:00 172218124 Storvreta IBK F06 - IBK Östhammar Hugo Westergård, Tima Shtutman Storvreta IBK Sporthall
172218127 Björklinge BK - Wåhla IBK Björklinge Sporthall
172218128 IK Sirius IBK - Vaksala SK F06 Svart IFU Arena - Upplands Energi
172218129 IBK Östhammar - Almunge IK Frösåkersskolan
172218130 Hagunda IF F05/06 - Alunda IBF IFU Arena B - Turbo Sport
172218131 Frötuna IBF - Storvreta IBK F06 Sävja Sporthall
172218132 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Rosersbergs IK F06/07 IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Almunge IK 20 16 3 1 98-31 67 51
2. IK Sirius IBK 20 14 2 4 82-48 34 44
3. Hagunda IF F05/ 06 20 13 3 4 98-40 58 42
4. Vaksala SK F06 Svart 19 11 2 6 62-35 27 35
5. Björklinge BK 20 10 1 9 65-73 -8 31
6. Storvreta IBK F06 20 9 0 11 46-52 -6 27
7. Rosersbergs IK F06/ 07 19 8 2 9 53-56 -3 26
8. IBK Östhammar 20 8 1 11 56-55 1 25
9. FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 20 6 5 9 42-65 -23 23
10. Frötuna IBF 20 6 3 11 80-86 -6 21
11. Alunda IBF 19 2 4 13 24-58 -34 10
12. Wåhla IBK 19 1 2 16 23-130 -107 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 4 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:20 172219003 Bälinge IF gul - Storvreta IBK F07 4 - 0 Maximilian Halvarsson, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-12 17:00 172219002 Almunge IK - Vaksala SK F06 Svart 0 - 8 Christian Brundin, Fredrik Longgren Almunge Sporthall
2019-10-13 16:40 172219005 Bälinge IF - Storvreta IBK F06/07 2 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-19 12:00 172219008 Vaksala SK F06 Gul - Almunge IK 4 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-20 18:30 172219006 Vaksala SK F06 Svart - Frötuna IBF 5 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-24 19:00 172219009 Storvreta IBK F06/07 - Bälinge IF gul 2 - 1 Noah Gadd, Christian Brundin Vattholma Sporthall
2019-10-25 19:40 172219014 Almunge IK - Bälinge IF 5 - 4 Johan Lennartsson, David Söderström Almunge Sporthall
2019-10-26 00:00 172219012 Vaksala SK F06 Svart - Vaksala SK F06 Gul WW (-5 - -5) IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-26 15:05 172219011 Frötuna IBF - Storvreta IBK F07 6 - 2 Hugo Westergård, Carl Sjölen Sävja Sporthall
2019-11-09 08:30 172219018 Bälinge IF - Vaksala SK F06 Svart 1 - 1 Elin Trolin, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-09 09:40 172219020 Bälinge IF gul - Almunge IK 2 - 1 Elin Trolin, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-10 09:00 172219017 Storvreta IBK F06/07 - Storvreta IBK F07 4 - 5 Elin Bexell, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2019-11-10 11:00 172219016 Vaksala SK F06 Gul - Frötuna IBF 4 - 3 Amanda Tångring, Rebecka Emanuelsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-16 09:40 172219024 Vaksala SK F06 Svart - Bälinge IF gul 5 - 2 Hugo Westergård, Oliver Samuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-16 17:50 172219022 Vaksala SK F06 Gul - Bälinge IF 5 - 3 Oliver Eriksson-Klasson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-17 19:20 172219021 Frötuna IBF - Storvreta IBK F06/07 3 - 1 Johan Lennartsson, Fredrik Longgren Sävja Sporthall
2019-11-23 10:50 172219028 Bälinge IF gul - Vaksala SK F06 Gul 4 - 1 Sebastian Bonin Eriksson, Oliver Eriksson-Klasson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-23 12:00 172219026 Bälinge IF - Frötuna IBF 3 - 8 Malin Hjelm, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-23 13:00 172219029 Almunge IK - Storvreta IBK F07 5 - 0 Villiam Lööf, Johan Lennartsson Almunge Sporthall
2019-11-30 09:40 172219035 Storvreta IBK F07 - Vaksala SK F06 Svart 2 - 1 Noah Gadd, Ann-Katrin Holmberg Ärentunaskolan
2019-11-30 12:00 172219032 Bälinge IF - Bälinge IF gul 1 - 5 Albin Karlsson, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-01 16:30 172219033 Storvreta IBK F06/07 - Almunge IK 2 - 2 Malin Hjelm, Vendela Eklund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-07 08:30 172219036 Bälinge IF gul - Frötuna IBF 2 - 3 Villiam Lööf, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-07 16:20 172219040 Storvreta IBK F07 - Vaksala SK F06 Gul 2 - 2 Oliver Samuelsson, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2019-12-08 14:20 172219039 Vaksala SK F06 Svart - Storvreta IBK F06/07 3 - 1 Amanda Tångring, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-12-10 19:30 172219041 Frötuna IBF - Almunge IK 5 - 2 Jelena Spasic, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2019-12-14 14:20 172219044 Bälinge IF - Storvreta IBK F07 3 - 1 Mimma Spasic, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-14 17:50 172219045 Storvreta IBK F06/07 - Vaksala SK F06 Gul 2 - 0 Albin Karlsson, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2020-01-12 08:20 172219050 Storvreta IBK F06/07 - Bälinge IF 1 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-01-12 10:40 172219048 Storvreta IBK F07 - Bälinge IF gul 2 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-01-12 13:10 172219047 Vaksala SK F06 Svart - Almunge IK 2 - 1 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-18 11:45 172219053 Almunge IK - Vaksala SK F06 Gul 3 - 2 Lars Halvarsson, Mimma Spasic Almunge Sporthall
2020-01-18 17:50 172219054 Bälinge IF gul - Storvreta IBK F06/07 1 - 0 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-01 15:30 172219051 Frötuna IBF - Vaksala SK F06 Svart 1 - 3 Jelena Spasic, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2020-01-25 00:00 172219057 Vaksala SK F06 Gul - Vaksala SK F06 Svart 0 - 0 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-26 11:20 172219056 Storvreta IBK F07 - Frötuna IBF 0 - 7 Oliver Samuelsson, Markus Lundquist Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 14:00 172219059 Bälinge IF - Almunge IK 1 - 0 Amanda Tångring, Rebecka Emanuelsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-01 11:30 172219061 Frötuna IBF - Vaksala SK F06 Gul 4 - 0 Hugo Westergård, Amanda Tångring Sävja Sporthall
2020-02-01 14:15 172219065 Almunge IK - Bälinge IF gul 4 - 2 David Söderström, Felicia Hoff Almunge Sporthall
2020-02-01 14:20 172219063 Vaksala SK F06 Svart - Bälinge IF 4 - 0 Oliver Samuelsson, Rebecka Emanuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-02 16:30 172219062 Storvreta IBK F07 - Storvreta IBK F06/07 1 - 3 Elias Brode, Fredrik Longgren Ärentunaskolan
2020-02-08 08:30 172219067 Bälinge IF - Vaksala SK F06 Gul 6 - 4 Elin Bexell, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 16:00 172219066 Storvreta IBK F06/07 - Frötuna IBF 3 - 6 Vesa Petterson, Leo Aviander Storvreta IBK Sporthall
2020-02-09 12:00 172219069 Bälinge IF gul - Vaksala SK F06 Svart 1 - 0 Amanda Tångring, Christian Brundin IFU Arena - Upplands Energi
2020-02-15 08:30 172219073 Vaksala SK F06 Gul - Bälinge IF gul 2 - 0 Villiam Lööf, Leo Aviander IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-15 17:10 172219074 Storvreta IBK F07 - Almunge IK 2 - 3 David Söderström, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2020-03-08 15:30 172219071 Frötuna IBF - Bälinge IF 4 - 1 David Söderström, Amanda Tångring Sävja Sporthall
2020-03-07 08:30 172219077 Bälinge IF gul - Bälinge IF 10 - 1 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 12:00 172219080 Vaksala SK F06 Svart - Storvreta IBK F07 5 - 2 Ann-Katrin Holmberg, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 15:00 172219078 Almunge IK - Storvreta IBK F06/07 5 - 1 Georgios Papadakis, David Söderström Almunge Sporthall
2020-03-14 00:00 172219085 Vaksala SK F06 Gul - Storvreta IBK F07 Amanda Tångring, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-15 00:00 172219081 Frötuna IBF - Bälinge IF gul Fredrik Longgren, Elin Trolin Sävja Sporthall
2020-03-15 00:00 172219084 Storvreta IBK F06/07 - Vaksala SK F06 Svart Hugo Westergård, Tima Shtutman Storvreta IBK Sporthall
172219086 Almunge IK - Frötuna IBF Almunge Sporthall
172219089 Storvreta IBK F07 - Bälinge IF Ärentunaskolan
172219090 Vaksala SK F06 Gul - Storvreta IBK F06/07 Uppsala Life Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frötuna IBF 12 9 0 3 54-26 28 27
2. Vaksala SK F06 Svart 13 8 2 3 37-20 17 26
3. Bälinge IF gul 13 8 0 5 39-22 17 24
4. Almunge IK 13 6 2 5 35-35 0 20
5. Bälinge IF 13 4 2 7 28-50 -22 14
6. Vaksala SK F06 Gul 12 3 3 6 24-36 -12 12
7. Storvreta IBK F06/ 07 12 3 2 7 22-31 -9 11
8. Storvreta IBK F07 12 2 1 9 19-48 -29 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 4 grupp A/B enkelserie
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 12:00 172221003 Bälinge IF - Hagunda IF F07/08 5 - 1 Elvira Danielsson, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-05 13:10 172221002 Bälinge IF gul - Enköpings IBK 6 - 0 Elvira Danielsson, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-06 14:20 172221005 Storvreta IBK F06/07 - IK Sirius IBK 2 - 4 Carl Sjölen, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-11-09 13:15 172221004 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 7 - 0 Georgios Papadakis, Per Ericsson Frösåkersskolan
2019-10-27 11:45 172221010 Enköpings IBK - Almunge IK 4 - 4 Vendela Eklund, Malin Hjelm S:t Ilianshallen
2019-10-27 13:00 172221012 IFK Dannemora/Ö - Bälinge IF 2 - 7 Jouni Myller, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2019-10-27 14:20 172221013 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 5 - 8 Amanda Tångring, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-27 15:30 172221011 Hagunda IF F07/08 - Bälinge IF gul 1 - 4 Amanda Tångring, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-08 17:45 172221014 SK Vide - Storvreta IBK F06/07 1 - 4 Victor Flemström, Villiam Lööf CIK A
172221026 Vaksala SK F06 Gul - Arlanda IBK/Rosersbergs IK IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-15 19:15 172221022 IBK Östhammar - SK Vide 8 - 3 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-11-17 10:50 172221021 Bälinge IF - IK Sirius IBK 5 - 1 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-17 11:30 172221019 Almunge IK - Hagunda IF F07/08 4 - 2 Olle Isacsson, David Söderström Almunge Sporthall
2019-11-17 12:00 172221020 Bälinge IF gul - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena B - Turbo Sport
172221034 Arlanda IBK/Rosersbergs IK - Vaksala SK F06 Svart Ekilla Sporthall
2019-12-08 13:00 172221028 IFK Dannemora/Ö - Almunge IK 2 - 4 Christian Brundin, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2019-12-08 15:00 172221030 SK Vide - Bälinge IF 3 - 2 Villiam Lööf, Pontus Rosendal Alsike sporthall
2019-12-08 15:00 172221035 Enköpings IBK - Vaksala SK F06 Gul 5 - 9 Haris Hodzic, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2019-12-08 15:30 172221029 IK Sirius IBK - Bälinge IF gul 3 - 0 Fredrik Karlsson, Rebecka Emanuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
172221042 Storvreta IBK F07 - Arlanda IBK/Rosersbergs IK Storvreta IBK Sporthall
2020-01-19 14:20 172221043 Vaksala SK F06 Svart - Enköpings IBK 7 - 0 Elvira Danielsson, David Wigfeldt IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-19 16:10 172221038 Bälinge IF gul - SK Vide 5 - 1 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2020-01-21 18:45 172221037 Almunge IK - IK Sirius IBK 5 - 2 David Söderström, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2020-02-08 12:30 172221051 Enköpings IBK - Storvreta IBK F07 2 - 2 Vendela Eklund, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2020-02-09 13:30 172221053 IFK Dannemora/Ö - Vaksala SK F06 Gul 2 - 4 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2020-02-09 15:00 172221046 SK Vide - Almunge IK 7 - 0 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2020-02-16 13:20 172221059 Storvreta IBK F06/07 - Enköpings IBK 12 - 0 Fabian Fahimi, Johan Lanzaro Ärentunaskolan
2020-02-16 16:50 172221062 Vaksala SK F06 Gul - IK Sirius IBK 4 - 9 Wilbur Trost, Peter Högman IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-16 18:00 172221061 Vaksala SK F06 Svart - IFK Dannemora/Ö 1 - 1 Wilbur Trost, Peter Högman IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-01 13:00 172221006 Storvreta IBK F07 - SK Vide 5 - 2 Christoffer Wallenborg, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2020-03-08 13:20 172221071 SK Vide - Vaksala SK F06 Gul 4 - 4 Pontus Rosendal, Victor Flemström Alsike sporthall
2020-03-08 13:30 172221069 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK F07 3 - 5 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2020-03-08 15:30 172221070 IK Sirius IBK - Vaksala SK F06 Svart 5 - 3 Tima Shtutman, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
172221075 Bälinge IF - Enköpings IBK IFU Arena B - Turbo Sport
172221077 Storvreta IBK F06/07 - IFK Dannemora/Ö Storvreta IBK Sporthall
172221078 Storvreta IBK F07 - IK Sirius IBK Storvreta IBK Sporthall
172221079 Vaksala SK F06 Svart - SK Vide IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 7 4 0 3 29-27 2 12
2. Bälinge IF gul 5 3 1 1 17-7 10 10
3. Almunge IK 5 3 1 1 17-17 0 10
4. IBK Östhammar 3 3 0 0 23-8 15 9
5. Bälinge IF 4 3 0 1 19-7 12 9
6. Storvreta IBK F07 3 2 1 0 12-7 5 7
7. Vaksala SK F06 Gul 4 2 1 1 21-20 1 7
8. SK Vide 7 2 1 4 21-28 -7 7
9. Storvreta IBK F06/ 07 3 2 0 1 18-5 13 6
10. Vaksala SK F06 Svart 3 1 1 1 11-6 5 4
11. IFK Dannemora/ Ö 7 0 2 5 12-30 -18 2
12. Enköpings IBK 6 0 2 4 11-40 -29 2
13. Arlanda IBK/ Rosersbergs IK 0 0 0 0 0-0 0 0
14. Hagunda IF F07/ 08 3 0 0 3 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 4 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-13 09:15 172220002 Enköpings IBK - Örsundsbro IF 0 - 2 Vendela Eklund, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-10-13 13:10 172220004 Hagunda IF F07/08 - SK Vide 3 - 1 Anton Rudsvik, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-13 14:20 172220005 IK Sirius IBK - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Anton Rudsvik, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-19 09:40 172220010 IK Sirius IBK - Hagunda IF F07/08 6 - 0 Rebecka Emanuelsson, Jonathan Malmström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-10-19 12:15 172220006 Örsundsbro IF - Alunda IBF 0 - 2 Vendela Eklund, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2019-10-19 14:10 172220008 SK Vide - Enköpings IBK 2 - 0 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman CIK A
2019-10-06 12:30 172220012 Örsundsbro IF - SK Vide 1 - 7 Vendela Eklund, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2019-10-26 11:40 172220011 Alunda IBF - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 1 Markus Lundquist, Christian Brundin Olandshallen
2019-10-26 13:45 172220014 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 2 - 2 Malin Hjelm, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2019-11-02 11:00 172220017 IFK Dannemora/Ö - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 1 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-11-09 13:00 172220016 SK Vide - Alunda IBF 3 - 0 Jörgen Olsson, Villiam Lööf CIK A
2019-11-09 14:20 172220018 IK Sirius IBK - Örsundsbro IF 12 - 2 Marko Spasic, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-15 18:10 172220021 Alunda IBF - IFK Dannemora/Ö 3 - 2 Georgios Papadakis, Jouni Myller Olandshallen
2019-11-15 18:40 172220023 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - Hagunda IF F07/08 3 - 5 Christian Brundin, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-11-16 15:10 172220022 SK Vide - IK Sirius IBK 1 - 5 Victor Flemström, Andreas Lind CIK A
2019-11-23 09:00 172220027 Hagunda IF F07/08 - IFK Dannemora/Ö 4 - 3 Elin Bexell, David Wigfeldt IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-23 09:40 172220026 IK Sirius IBK - Alunda IBF 11 - 0 Oliver Eriksson-Klasson, Sebastian Bonin Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-23 12:00 172220029 Enköpings IBK - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 0 - 4 Vendela Eklund, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-11-29 18:40 172220035 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - Örsundsbro IF 1 - 2 Christian Brundin, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2019-11-30 17:00 172220033 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 7 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-12-20 18:10 172220031 Alunda IBF - Hagunda IF F07/08 2 - 4 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Olandshallen
2019-12-06 20:10 172220040 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - SK Vide 3 - 1 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2019-12-07 11:30 172220037 Enköpings IBK - Hagunda IF F07/08 7 - 4 Vendela Eklund, Amanda Eriksson S:t Ilianshallen
2019-12-07 14:45 172220039 Örsundsbro IF - IFK Dannemora/Ö 3 - 1 Vendela Eklund, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-12-14 13:20 172220041 Alunda IBF - Enköpings IBK 2 - 2 Johan Lennartsson, Elliot Collin Olandshallen
2019-12-14 14:15 172220045 IFK Dannemora/Ö - SK Vide 3 - 2 David Söderström, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2019-12-15 13:10 172220044 IK Sirius IBK - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 1 Amanda Tångring, Felicia Freding IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-15 14:20 172220043 Hagunda IF F07/08 - Örsundsbro IF 1 - 2 Amanda Tångring, Felicia Freding IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-11 15:30 172220050 IFK Dannemora/Ö - IK Sirius IBK 2 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2020-01-11 15:50 172220049 SK Vide - Hagunda IF F07/08 1 - 2 David Söderström, Victor Flemström CIK A
2020-01-11 17:15 172220047 Örsundsbro IF - Enköpings IBK 3 - 0 Emil Gustavsson, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2020-03-13 00:00 172220046 Alunda IBF - IBK Östhammar Fredrik Longgren, Jouni Myller Olandshallen
2020-01-17 18:30 172220053 Enköpings IBK - SK Vide 3 - 2 Tony Nyberg, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-01-18 11:15 172220052 IBK Östhammar - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 0 Jesper Matiasson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2020-01-18 12:00 172220051 Alunda IBF - Örsundsbro IF 5 - 0 Haris Hodzic, Fredrik Longgren Olandshallen
2020-01-19 16:40 172220055 Hagunda IF F07/08 - IK Sirius IBK 4 - 4 David Wigfeldt, Elvira Danielsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-25 10:00 172220058 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 4 - 2 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2020-01-25 12:30 172220056 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - Alunda IBF 4 - 3 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2020-01-25 13:10 172220059 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 6 - 2 Malin Hjelm, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-25 13:30 172220057 SK Vide - Örsundsbro IF 3 - 2 David Söderström, Johan Engvall CIK A
2020-02-01 13:30 172220061 Alunda IBF - SK Vide 4 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2020-02-01 13:30 172220063 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 6 - 8 Joel Hjelm, Elias Brode Örsundsbro Sporthall
2020-02-01 15:00 172220062 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - IFK Dannemora/Ö 5 - 2 Christian Brundin, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2020-02-01 18:30 172220064 Hagunda IF F07/08 - IBK Östhammar 6 - 1 Christoffer Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-07 18:30 172220070 IBK Östhammar - Enköpings IBK 5 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2020-02-08 10:50 172220067 IK Sirius IBK - SK Vide 3 - 1 Amanda Tångring, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 12:00 172220068 Hagunda IF F07/08 - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 1 Elin Bexell, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-08 14:30 172220066 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 3 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2020-02-15 13:45 172220071 Alunda IBF - IK Sirius IBK 6 - 3 Markus Lundquist, Haris Hodzic Olandshallen
2020-02-15 15:00 172220074 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - Enköpings IBK 10 - 2 Christian Brundin, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2020-02-15 17:00 172220072 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF F07/08 1 - 3 Christian Brundin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2020-02-29 18:30 172220075 Örsundsbro IF - IBK Östhammar 2 - 6 Malin Hjelm, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2020-02-28 18:45 172220080 Örsundsbro IF - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 2 - 2 Vendela Eklund, Elias Brode Örsundsbro Sporthall
2020-03-07 12:30 172220078 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 6 - 3 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2020-03-07 12:30 172220079 IBK Östhammar - SK Vide 4 - 0 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2020-03-07 15:30 172220076 Hagunda IF F07/08 - Alunda IBF 3 - 2 Elin Bexell, Amanda Tångring IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-14 00:00 172220082 Hagunda IF F07/08 - Enköpings IBK , Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-14 00:00 172220083 IBK Östhammar - IK Sirius IBK Frösåkersskolan
2020-03-14 00:00 172220084 IFK Dannemora/Ö - Örsundsbro IF Markus Lundquist, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2020-03-14 00:00 172220085 SK Vide - Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK 0 - 0 CIK A
172220086 Enköpings IBK - Alunda IBF S:t Ilianshallen
172220088 Örsundsbro IF - Hagunda IF F07/08 Örsundsbro Sporthall
172220089 Tobo-Örbyhus FF/Tierp IBK - IK Sirius IBK Örbyhus Sporthall
172220090 SK Vide - IFK Dannemora/Ö CIK A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 13 9 3 1 72-29 43 30
2. Hagunda IF F07/ 08 13 9 1 3 46-34 12 28
3. Tobo-Örbyhus FF/ Tierp IBK 14 6 2 6 38-34 4 20
4. Alunda IBF 13 6 1 6 33-39 -6 19
5. Örsundsbro IF 13 5 1 7 27-48 -21 16
6. IBK Östhammar 6 5 0 1 22-14 8 15
7. SK Vide 14 4 1 9 27-33 -6 13
8. Enköpings IBK 13 3 2 8 28-52 -24 11
9. IFK Dannemora/ Ö 13 3 1 9 32-42 -10 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis