Herrar Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-26 19:30 230100002 Söderköpings IBK - IBF Norrköping 4 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Sporthallen Vikingen
2018-09-28 19:30 230100006 Rimforsa IF - Linköping IBK Ungdom 13 - 1 Martin Eriksson, Emil Glenngård Åsundahallen
2018-09-28 19:40 230100005 Bergs IK - IBK Succé 4 - 10 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Ljungsbro Sporthall
2018-09-30 17:00 230100004 Finspång IBK - KFUM Norrköping IBF 9 - 3 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Arena Grosvad
2018-09-30 19:00 230100003 Linköpings Universitets AIF IBK - Linköping Legends FBC 4 - 1 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2018-10-03 20:00 230100008 KFUM Norrköping IBF - Söderköpings IBK 5 - 6 e.förl. Johan Nordlander, William Wengelin Mässhallen A
2018-10-06 14:30 230100012 IBF Norrköping - Rimforsa IF 4 - 19 Oscar Bard, Sonny Weideborg Borgsmohallen
2018-10-07 13:30 230100007 Linköping Legends FBC - Solfjäderstaden IBK 9 - 7 Jimmy Eliasson, Daniel Hermansson Folkungahallen
2018-10-07 15:45 230100010 Linköping IBK Ungdom - Finspång IBK 6 - 10 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2018-10-07 18:15 230100009 IBK Succé - Linköpings Universitets AIF IBK 4 - 5 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Folkungahallen
2018-10-12 19:00 230100016 Finspång IBK - Linköping Legends FBC 11 - 7 Oscar Bard, Sonny Weideborg Arena Grosvad
2018-10-12 19:40 230100017 Bergs IK - Linköping IBK Ungdom 6 - 5 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2018-10-13 16:00 230100018 Rimforsa IF - IBK Succé 12 - 1 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åsundahallen
2018-10-14 15:30 230100015 KFUM Norrköping IBF - Linköpings Universitets AIF IBK 5 - 3 Hampus Larsson, Oscar Bard Mässhallen A
2018-10-14 17:00 230100013 Solfjäderstaden IBK - IBF Norrköping 18 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2018-10-19 19:15 230100019 IBK Succé - Solfjäderstaden IBK 3 - 5 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2018-10-20 11:45 230100024 KFUM Norrköping IBF - Rimforsa IF 3 - 6 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Mässhallen A
2018-10-20 14:30 230100022 IBF Norrköping - Finspång IBK 9 - 12 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Borgsmohallen
2018-10-21 09:30 230100020 Linköping IBK Ungdom - Söderköpings IBK 7 - 12 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2018-10-21 18:00 230100023 Linköping Legends FBC - Bergs IK 5 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2018-10-12 19:15 230100027 Linköpings Universitets AIF IBK - IBF Norrköping 11 - 6 Jesper Jonsson, David Björketun Folkungahallen
2018-10-26 19:30 230100026 Söderköpings IBK - IBK Succé 6 - 5 e.förl. Tom Nilsson, Sonny Weideborg Sporthallen Vikingen
2018-10-26 19:40 230100029 Bergs IK - KFUM Norrköping IBF 6 - 2 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2018-10-28 16:00 230100030 Rimforsa IF - Linköping Legends FBC 12 - 7 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Åsundahallen
2018-10-28 17:00 230100025 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom 7 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2018-11-02 19:15 230100032 Linköping IBK Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 7 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2018-11-02 19:40 230100035 Bergs IK - IBF Norrköping 8 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2018-11-04 10:00 230100033 KFUM Norrköping IBF - Solfjäderstaden IBK 7 - 10 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Mässhallen A
2018-11-04 15:00 230100034 IBK Succé - Finspång IBK 9 - 8 e.förl. Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2018-11-04 17:30 230100031 Linköping Legends FBC - Söderköpings IBK 7 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2018-11-09 19:30 230100038 Söderköpings IBK - Bergs IK 3 - 7 Johan Nordlander, William Wengelin Sporthallen Vikingen
2018-11-09 19:30 230100039 Rimforsa IF - Finspång IBK 5 - 4 e.förl. Rickard Olsen, Thomas Nystrand Åsundahallen
2018-11-11 11:15 230100041 IBF Norrköping - IBK Succé 5 - 8 Emil Glenngård, Johan Wiggur Borgsmohallen
2018-11-11 16:00 230100042 KFUM Norrköping IBF - Linköping IBK Ungdom 5 - 3 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mässhallen A
2018-11-11 18:00 230100037 Solfjäderstaden IBK - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Motala Sporthall
2018-11-16 19:15 230100048 Linköping Legends FBC - Linköping IBK Ungdom 3 - 12 Martin Eriksson, Emil Glenngård Folkungahallen
2018-11-16 19:40 230100044 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK 7 - 8 e.förl. Jesper Jonsson, David Björketun Ljungsbro Sporthall
2018-11-17 16:30 230100047 IBF Norrköping - KFUM Norrköping IBF 5 - 11 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Borgsmohallen
2018-11-18 17:00 230100043 Finspång IBK - Söderköpings IBK 7 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Arena Grosvad
2018-11-18 17:15 230100045 Linköpings Universitets AIF IBK - Rimforsa IF 5 - 6 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2018-11-23 19:30 230100051 Söderköpings IBK - Rimforsa IF 6 - 5 Thomas Nystrand, Peter Ström Sporthallen Vikingen
2018-11-25 15:00 230100049 Linköpings Universitets AIF IBK - Bergs IK 6 - 7 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2018-11-25 17:00 230100050 Solfjäderstaden IBK - Finspång IBK 13 - 5 Johan Nordlander, William Wengelin Motala Sporthall
2018-11-25 17:10 230100054 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping 7 - 5 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2018-12-21 19:30 230100053 Linköping Legends FBC - IBK Succé 6 - 4 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Linköpings Sporthall
2018-11-30 19:30 230100055 Söderköpings IBK - Solfjäderstaden IBK 1 - 13 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Sporthallen Vikingen
2018-11-30 19:30 230100057 Rimforsa IF - Bergs IK 12 - 3 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Åsundahallen
2018-12-01 13:00 230100059 KFUM Norrköping IBF - Linköping Legends FBC 8 - 7 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Mässhallen A
2018-12-02 17:00 230100056 Finspång IBK - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 8 Thomas Nystrand, Peter Ström Arena Grosvad
2018-12-02 19:00 230100060 Linköping IBK Ungdom - IBK Succé 9 - 5 Johan Nordlander, William Wengelin Folkungahallen
2018-12-14 19:40 230100063 Bergs IK - Finspång IBK 10 - 8 Martin Eriksson, Emil Glenngård Ljungsbro Sporthall
2018-12-16 15:15 230100062 Linköpings Universitets AIF IBK - Söderköpings IBK 13 - 1 Jimmy Eliasson, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2018-12-16 17:00 230100061 Solfjäderstaden IBK - Rimforsa IF 3 - 4 Jesper Jonsson, David Björketun Motala Sporthall
2018-12-16 17:30 230100065 Linköping Legends FBC - IBF Norrköping 8 - 3 Jimmy Eliasson, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-01-29 20:45 230100066 IBK Succé - KFUM Norrköping IBF 4 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2019-01-11 19:15 230100069 Linköping Legends FBC - Linköpings Universitets AIF IBK 4 - 7 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-01-12 14:00 230100070 KFUM Norrköping IBF - Finspång IBK 7 - 11 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Mässhallen A
2019-01-12 14:30 230100068 IBF Norrköping - Söderköpings IBK 1 - 8 Thomas Nystrand, Peter Ström Borgsmohallen
2019-01-13 16:15 230100072 Linköping IBK Ungdom - Rimforsa IF 3 - 18 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-01-13 18:45 230100071 IBK Succé - Bergs IK 2 - 9 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-01-18 19:15 230100075 Linköpings Universitets AIF IBK - IBK Succé 11 - 5 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-01-18 19:30 230100074 Söderköpings IBK - KFUM Norrköping IBF 1 - 6 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Sporthallen Vikingen
2019-01-20 17:00 230100073 Solfjäderstaden IBK - Linköping Legends FBC 9 - 2 Martin Eriksson, Emil Glenngård Motala Sporthall
2019-01-20 17:00 230100076 Finspång IBK - Linköping IBK Ungdom WO (5 - 0) Arena Grosvad
2019-01-23 19:45 230100078 Rimforsa IF - IBF Norrköping 16 - 6 Martin Eriksson, Emil Glenngård Åsundahallen
2019-01-25 19:15 230100083 Linköping IBK Ungdom - Bergs IK 3 - 8 William Wengelin, Johan Nordlander Folkungahallen
2019-01-26 16:30 230100079 IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK 2 - 15 Jimmy Eliasson, David Björketun Borgsmohallen
2019-01-27 09:00 230100081 KFUM Norrköping IBF - Linköpings Universitets AIF IBK 10 - 4 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Kärnahallen
2019-01-27 13:45 230100084 IBK Succé - Rimforsa IF 3 - 9 Martin Eriksson, Emil Glenngård Folkungahallen
2019-01-27 16:00 230100082 Linköping Legends FBC - Finspång IBK 8 - 7 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Folkungahallen
2019-02-01 19:00 230100088 Finspång IBK - IBF Norrköping 6 - 5 Johan Nordlander, William Wengelin Arena Grosvad
2019-02-01 19:30 230100086 Söderköpings IBK - Linköping IBK Ungdom 5 - 6 Jesper Jonsson, David Björketun Sporthallen Vikingen
2019-02-01 19:30 230100090 Rimforsa IF - KFUM Norrköping IBF 11 - 2 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Åsundahallen
2019-02-01 19:40 230100089 Bergs IK - Linköping Legends FBC 2 - 2 e.förl. Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2019-02-18 19:30 230100085 Solfjäderstaden IBK - IBK Succé 8 - 5 Johan Nordlander, William Wengelin Motala Sporthall
2019-02-06 20:15 230100095 KFUM Norrköping IBF - Bergs IK 6 - 10 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mässhallen A
2019-02-08 19:15 230100096 Linköping Legends FBC - Rimforsa IF 6 - 9 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2019-02-09 14:30 230100093 IBF Norrköping - Linköpings Universitets AIF IBK 5 - 17 Martin Eriksson, Emil Glenngård Borgsmohallen
2019-02-10 09:30 230100091 Linköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 3 - 6 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-02-10 18:15 230100092 IBK Succé - Söderköpings IBK 8 - 6 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2019-02-15 19:00 230100100 Finspång IBK - IBK Succé 8 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Arena Grosvad
2019-02-15 19:30 230100097 Söderköpings IBK - Linköping Legends FBC 7 - 5 Jimmy Eliasson, Daniel Hermansson Sporthallen Vikingen
2019-02-16 14:30 230100101 IBF Norrköping - Bergs IK 4 - 8 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Borgsmohallen
2019-02-17 17:00 230100099 Solfjäderstaden IBK - KFUM Norrköping IBF 6 - 3 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Motala Sporthall
2019-02-17 19:00 230100098 Linköpings Universitets AIF IBK - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2019-02-22 19:15 230100107 IBK Succé - IBF Norrköping 14 - 6 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-02-22 19:40 230100104 Bergs IK - Söderköpings IBK 10 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2019-02-24 09:30 230100108 Linköping IBK Ungdom - KFUM Norrköping IBF 2 - 10 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-02-24 15:15 230100103 Linköpings Universitets AIF IBK - Solfjäderstaden IBK 2 - 6 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-02-24 17:00 230100105 Finspång IBK - Rimforsa IF 8 - 7 e.förl. Thomas Nystrand, Peter Ström Arena Grosvad
2019-03-01 19:30 230100109 Söderköpings IBK - Finspång IBK 12 - 2 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Sporthallen Vikingen
2019-03-01 19:30 230100111 Rimforsa IF - Linköpings Universitets AIF IBK 8 - 4 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Åsundahallen
2019-03-03 15:15 230100114 Linköping IBK Ungdom - Linköping Legends FBC 3 - 7 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Folkungahallen
2019-03-03 17:00 230100110 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK 8 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2019-03-06 20:15 230100113 KFUM Norrköping IBF - IBF Norrköping 10 - 7 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mässhallen A
2019-03-08 19:30 230100117 Rimforsa IF - Söderköpings IBK 17 - 2 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Åsundahallen
2019-03-08 19:40 230100115 Bergs IK - Linköpings Universitets AIF IBK 12 - 10 Hampus Larsson, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2019-03-09 14:30 230100120 IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom 5 - 11 Martin Eriksson, Emil Glenngård Borgsmohallen
2019-03-10 17:00 230100116 Finspång IBK - Solfjäderstaden IBK 3 - 7 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Arena Grosvad
2019-03-10 17:45 230100119 IBK Succé - Linköping Legends FBC 3 - 11 Tom Nilsson, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-03-15 19:15 230100126 IBK Succé - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Folkungahallen
2019-03-15 19:40 230100123 Bergs IK - Rimforsa IF 3 - 7 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2019-03-17 16:15 230100122 Linköpings Universitets AIF IBK - Finspång IBK 8 - 7 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-03-17 17:00 230100121 Solfjäderstaden IBK - Söderköpings IBK 8 - 1 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2019-03-17 18:30 230100125 Linköping Legends FBC - KFUM Norrköping IBF 4 - 8 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2019-03-24 14:30 230100127 Rimforsa IF - Solfjäderstaden IBK 5 - 9 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Åsundahallen
2019-03-24 14:30 230100128 Söderköpings IBK - Linköpings Universitets AIF IBK 7 - 6 e.förl. Daniel Lindbom-Rydell, Christian Jarl Sporthallen Vikingen
2019-03-24 14:30 230100129 Finspång IBK - Bergs IK 10 - 4 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Arena Grosvad
2019-03-24 14:30 230100131 IBF Norrköping - Linköping Legends FBC 8 - 16 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Borgsmohallen
2019-03-24 14:30 230100132 KFUM Norrköping IBF - IBK Succé 12 - 10 Henric Lundeborg, David Björketun Billbäcks Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK 20 17 1 (1) 2 172-77 95 53
2. Rimforsa IF 20 16 2 (1) 2 201-83 118 51
3. Bergs IK 20 12 2 (0) 6 134-116 18 38
4. Linköpings Universitets AIF IBK 20 11 1 (0) 8 138-116 22 34
5. Finspång IBK 20 10 3 (1) 7 147-138 9 34
6. KFUM Norrköping IBF 20 11 1 (0) 8 129-125 4 34
7. Linköping Legends FBC 20 9 1 (0) 10 125-134 -9 28
8. Söderköpings IBK 20 6 3 (3) 11 103-139 -36 24
9. IBK Succé 20 5 2 (1) 13 112-150 -38 18
10. Linköping IBK Ungdom 20 5 0 (0) 15 98-147 -49 15
11. IBF Norrköping 20 0 0 (0) 20 93-227 -134 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis