Herrar Division 4 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 4 Nordöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-08 19:30 1014141004 Kvillsfors IF - IF Ariel 8 - 12 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Kvilleströmshallen
2010-10-09 14:00 1014141002 Craftstadens IBK O-hamn B - Westerviks IBK B 2 - 5 Philip Österbo, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-10-09 17:00 1014141001 Hultsfreds IBK - Vimmerby IBK B 1 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Hagadals Sporthall
2010-10-15 19:30 1014141008 IF Ariel - Sandbäckshults IBK H4 10 - 1 Leffe Henryson, Philip Österbo Kristdala Sporthall
2010-10-16 14:00 1014141006 Vimmerby IBK B - IBK Svala 8 - 2 Robin Ekstam, Aldin Imamovic Vimmerby Idrottshall
2010-10-16 14:30 1014141010 Westerviks IBK B - Hultsfreds IBK 9 - 4 Roger Svensson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2010-10-22 20:00 1014141015 IBK Svala - Kvillsfors IF 7 - 2 Philip Österbo, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2010-10-23 12:00 1014141011 Vimmerby IBK B - Westerviks IBK B 6 - 11 Robin Ekstam, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2010-10-23 14:00 1014141013 Craftstadens IBK O-hamn B - IF Ariel 9 - 5 Tomas Jagodzinski, Viktor Georgsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-10-30 14:00 1014141016 Craftstadens IBK O-hamn B - Vimmerby IBK B 6 - 8 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-10-30 16:00 1014141018 Kvillsfors IF - Westerviks IBK B 5 - 7 Brian Tetrault, Stefan Persson Kvilleströmshallen
2010-10-31 14:00 1014141017 Sandbäckshults IBK H4 - Hultsfreds IBK 5 - 6 Robin Ekstam, Tomas Jagodzinski Krungårdshallen
2010-11-12 19:30 1014141022 IF Ariel - IBK Svala 13 - 0 Roger Svensson, Juan Fernandez Kristdala Sporthall
2010-11-14 14:00 1014141021 Hultsfreds IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2010-11-14 15:00 1014141024 Westerviks IBK B - Sandbäckshults IBK H4 24 - 2 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Bökensved Sporthall
2010-11-19 20:00 1014141028 IBK Svala - Hultsfreds IBK 8 - 9 Robin Ekstam, Juan Fernandez Mörlunda Sporthall
2010-11-20 16:00 1014141027 Kvillsfors IF - Craftstadens IBK O-hamn B 5 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kvilleströmshallen
2010-11-21 14:00 1014141026 Sandbäckshults IBK H4 - Vimmerby IBK B 3 - 4 Jonas Hellberg, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2010-11-26 19:00 1014141032 Craftstadens IBK O-hamn B - Sandbäckshults IBK H4 20 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall B-hall
2010-11-27 12:00 1014141034 Westerviks IBK B - IBK Svala 14 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Bökensved Sporthall
2010-11-27 16:30 1014141035 Vimmerby IBK B - IF Ariel 6 - 7 Tomas Jagodzinski, Christer Jonsson Vimmerby Idrottshall
2010-11-27 17:00 1014141031 Hultsfreds IBK - Kvillsfors IF 3 - 4 Claes Waernholm, Muhidin Bahtanovic Hagadals Sporthall
2010-12-10 19:30 1014141036 Kvillsfors IF - Vimmerby IBK B 5 - 4 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Kvilleströmshallen
2010-12-10 19:30 1014141039 IF Ariel - Hultsfreds IBK 11 - 5 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Kristdala Sporthall
2010-12-10 20:00 1014141037 IBK Svala - Sandbäckshults IBK H4 12 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Mörlunda Sporthall
2010-12-17 19:30 1014141044 Westerviks IBK B - IF Ariel 11 - 6 Muhidin Bahtanovic, Roger Svensson Bökensved Sporthall
2010-12-18 14:00 1014141042 Craftstadens IBK O-hamn B - IBK Svala 8 - 5 Stefan Karlsson, Bengt Bolander Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-12-19 13:00 1014141043 Sandbäckshults IBK H4 - Kvillsfors IF 3 - 3 Joacim Olofsson, Aldin Imamovic Mönsterås Sporthall A-hall
2011-01-07 19:00 1014141049 Westerviks IBK B - Craftstadens IBK O-hamn B 8 - 3 Magnus Larsson, Roger Svensson Bökensved Sporthall
2011-01-07 19:30 1014141050 Vimmerby IBK B - Hultsfreds IBK 6 - 4 Claes Waernholm, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2011-01-14 19:30 1014141047 IF Ariel - Kvillsfors IF 11 - 4 Marcus Karlström, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2011-01-14 20:00 1014141055 IBK Svala - Vimmerby IBK B 6 - 13 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Mörlunda Sporthall
2011-01-15 14:00 1014141051 Hultsfreds IBK - Westerviks IBK B 4 - 8 Thomas Andersson, Roger Svensson Hagadals Sporthall
2011-01-16 14:00 1014141053 Sandbäckshults IBK H4 - IF Ariel 3 - 5 Dawan Mofak, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2011-01-21 19:30 1014141056 Kvillsfors IF - IBK Svala 14 - 1 Fredrik Billemark, Michael Johansson Kvilleströmshallen
2011-01-21 19:30 1014141058 IF Ariel - Craftstadens IBK O-hamn B 8 - 2 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kristdala Sporthall
2011-01-22 12:00 1014141060 Westerviks IBK B - Vimmerby IBK B 9 - 6 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2011-01-28 19:30 1014141064 Westerviks IBK B - Kvillsfors IF 9 - 2 Roger Svensson, Thomas Andersson Bökensved Sporthall
2011-01-29 14:00 1014141061 Hultsfreds IBK - Sandbäckshults IBK H4 4 - 1 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Hagadals Sporthall
2011-01-29 16:00 1014141065 Vimmerby IBK B - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 10 Anders Freijd, Johan Söderman Vimmerby Idrottshall
2011-02-11 20:00 1014141069 IBK Svala - IF Ariel 3 - 11 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson Mörlunda Sporthall
2011-02-12 13:30 1014141067 Sandbäckshults IBK H4 - Westerviks IBK B 2 - 25 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2011-02-12 14:00 1014141066 Craftstadens IBK O-hamn B - Hultsfreds IBK 2 - 9 Anders Stenberg, Thomas Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-02-19 12:00 1014141075 Vimmerby IBK B - Sandbäckshults IBK H4 10 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2011-02-19 14:00 1014141071 Hultsfreds IBK - IBK Svala 4 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Hagadals Sporthall
2011-02-19 14:00 1014141072 Craftstadens IBK O-hamn B - Kvillsfors IF 2 - 4 Magnus Larsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-02-25 19:30 1014141077 Kvillsfors IF - Hultsfreds IBK 4 - 7 Bjarne Olsen, Reshat Shabani Kvilleströmshallen
2011-02-25 19:30 1014141080 IF Ariel - Vimmerby IBK B 15 - 2 Christer Jonsson, Tomas Jagodzinski Kristdala Sporthall
2011-02-25 20:00 1014141078 IBK Svala - Westerviks IBK B 11 - 13 Magnus Larsson, Viktor Georgsson Mörlunda Sporthall
2011-02-26 12:00 1014141076 Sandbäckshults IBK H4 - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 6 Joacim Olofsson, Viktor Georgsson Krungårdshallen
2011-03-05 14:00 1014141081 Hultsfreds IBK - IF Ariel 3 - 7 Juan Fernandez, Marcus Karlström Hagadals Sporthall
2011-03-05 14:00 1014141085 Vimmerby IBK B - Kvillsfors IF 4 - 5 Stefan Karlsson, Tomas Jagodzinski Vimmerby Idrottshall
2011-03-06 16:00 1014141083 Sandbäckshults IBK H4 - IBK Svala 4 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Krungårdshallen
2011-03-12 17:00 1014141086 Kvillsfors IF - Sandbäckshults IBK H4 9 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Kvilleströmshallen
2011-03-12 17:00 1014141087 IBK Svala - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 2 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Mörlunda Sporthall
2011-03-12 17:00 1014141089 IF Ariel - Westerviks IBK B 11 - 7 Jonas Widenstedt, Henrik Carlsson Kristdala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK B 14 13 0 1 160-69 91 39
2. IF Ariel 14 12 0 2 132-64 68 36
3. Craftstadens IBK O-hamn B 14 7 0 7 86-77 9 21
4. Vimmerby IBK B 14 7 0 7 87-90 -3 21
5. Kvillsfors IF 14 6 1 7 74-83 -9 19
6. Hultsfreds IBK 14 5 1 8 66-79 -13 16
7. IBK Svala 14 3 1 10 71-120 -49 10
8. Sandbäckshults IBK H4 14 1 1 12 47-141 -94 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1014142004 Skillingaryds IK B - Månsarps IBK 3 - 3 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Vaggeryds Sporthall
2010-10-01 20:00 1014142003 Husqvarna IK B - Gränna AIS B 8 - 1 Mathias Elmerstig, Andreas Söderman Huskvarna Sporthall A
2010-10-02 13:15 1014142006 Barnarps IF B - Malmbäcks IF 5 - 4 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Barnarps Sporthall
2010-10-02 13:30 1014142001 Jönköpings IK B - Vätterbygdens IBF 5 - 6 Johan Söderman, Anders Freijd Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-10-02 14:00 1014142005 Hovslätts IBK - Tenhults IF 4 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Stadsgården, Råslätt
2010-10-03 13:00 1014142002 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 6 - 2 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Stadsgården, Råslätt
2010-10-08 19:30 1014142008 Månsarps IBK - Hovslätts IK B 3 - 7 Fredrik Billemark, Johan Lundman Norrahammars Sporthall
2010-10-08 19:30 1014142010 Malmbäcks IF - Skillingaryds IK B 6 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2010-10-09 11:30 1014142012 Bankeryds Skid o MK - Barnarps IF B 4 - 6 Mikael Eriksson, Jonas Einarsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-10-09 12:30 1014142007 Gränna AIS B - Jönköpings IK B 8 - 6 Magnus Widlund, Andreas Svensson Ribbahallen A-hall
2010-10-09 14:30 1014142009 Tenhults IF - Husqvarna IK B 4 - 8 Brian Tetrault, Reshat Shabani Tenhults Sporthall
2010-10-10 13:00 1014142011 Vätterbygdens IBF - Hovslätts IBK 8 - 10 Johan Ferm, Daniel Pettersson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-10-15 19:00 1014142016 Skillingaryds IK B - Gränna AIS B 6 - 5 Johan Ferm, Claes Axelsson Vaggeryds Sporthall
2010-10-16 14:15 1014142017 Hovslätts IBK - Malmbäcks IF 5 - 5 Brian Tetrault, Stefan Persson Stadsgården, Råslätt
2010-10-16 15:15 1014142018 Barnarps IF B - Tenhults IF 5 - 9 Dennis Pettersson, Michael Johansson Barnarps Sporthall
2010-10-17 12:30 1014142015 Husqvarna IK B - Månsarps IBK 7 - 5 Nexhat Shabani, Ivan Martic Huskvarna Sporthall A
2010-10-17 13:15 1014142014 Hovslätts IK B - Vätterbygdens IBF 6 - 3 Stefan Persson, Brian Tetrault Stadsgården, Råslätt
2010-10-17 14:00 1014142013 Jönköpings IK B - Bankeryds Skid o MK 6 - 6 Johan Söderman, Anders Freijd Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-10-22 19:30 1014142020 Malmbäcks IF - Hovslätts IK B 10 - 6 Bjarne Olsen, Reshat Shabani Malmbäcks Sporthall
2010-10-22 19:30 1014142024 Månsarps IBK - Barnarps IF B 8 - 6 Stefan Persson, Brian Tetrault Norrahammars Sporthall
2010-10-23 13:00 1014142022 Bankeryds Skid o MK - Skillingaryds IK B 4 - 7 Stefan Persson, Brian Tetrault Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-10-23 14:15 1014142023 Gränna AIS B - Hovslätts IBK 6 - 6 Fredrik Billemark, Johan Lundman Ribbahallen A-hall
2010-10-23 14:30 1014142019 Tenhults IF - Jönköpings IK B 12 - 2 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Tenhults Sporthall
2010-10-24 16:30 1014142021 Vätterbygdens IBF - Husqvarna IK B 6 - 9 Brian Tetrault, Stefan Persson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-10-29 19:00 1014142028 Skillingaryds IK B - Vätterbygdens IBF 16 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Vaggeryds Sporthall
2010-10-30 14:15 1014142029 Hovslätts IBK - Månsarps IBK 8 - 5 Fredrik Dalén, Katharina Andersson Stadsgården, Råslätt
2010-10-30 15:45 1014142027 Husqvarna IK B - Bankeryds Skid o MK 8 - 1 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Huskvarna Sporthall A
2010-10-30 16:15 1014142030 Barnarps IF B - Gränna AIS B 11 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Barnarps Sporthall
2010-10-31 13:15 1014142026 Hovslätts IK B - Tenhults IF 5 - 8 Fredrik Fältskog, Bjarne Olsen Stadsgården, Råslätt
2010-10-31 14:00 1014142025 Jönköpings IK B - Malmbäcks IF 6 - 4 Stefan Persson, Brian Tetrault Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-11-05 19:30 1014142032 Malmbäcks IF - Husqvarna IK B 4 - 3 Stefan Persson, Gustav Jarnegren Malmbäcks Sporthall
2010-11-05 19:30 1014142033 Månsarps IBK - Jönköpings IK B 9 - 6 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Norrahammars Sporthall
2010-11-06 14:15 1014142035 Hovslätts IBK - Bankeryds Skid o MK 8 - 8 Nexhat Shabani, Ivan Martic Stadsgården, Råslätt
2010-11-06 14:30 1014142034 Tenhults IF - Skillingaryds IK B 6 - 6 Johan Lundman, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2010-11-06 16:00 1014142036 Vätterbygdens IBF - Barnarps IF B 2 - 7 Fredrik Dalén, Stefan Persson Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-11-07 14:15 1014142031 Gränna AIS B - Hovslätts IK B 13 - 5 Johan Söderman, Anders Freijd Ribbahallen A-hall
2010-11-13 13:00 1014142041 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 0 - 9 Johan Söderman, Gustav Jarnegren Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-11-13 13:15 1014142039 Barnarps IF B - Skillingaryds IK B 8 - 7 Katharina Andersson, Magnus Andersson Barnarps Sporthall
2010-11-13 14:15 1014142038 Hovslätts IK B - Hovslätts IBK 4 - 2 Andreas Söderman, Ivan Martic Stadsgården, Råslätt
2010-11-13 15:30 1014142042 Månsarps IBK - Malmbäcks IF 10 - 8 Johan Lundman, Fredrik Billemark Norrahammars Sporthall
2010-11-13 16:45 1014142040 Vätterbygdens IBF - Gränna AIS B 4 - 5 Stefan Persson, Éric Moreau Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-11-13 17:00 1014142037 Jönköpings IK B - Husqvarna IK B 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-11-19 19:00 1014142043 Skillingaryds IK B - Hovslätts IK B 5 - 10 Michael Johansson, Dennis Pettersson Vaggeryds Sporthall
2010-11-19 19:45 1014142048 Gränna AIS B - Malmbäcks IF 2 - 4 Anders Freijd, Johan Söderman Ribbahallen A-hall
2010-11-20 13:00 1014142047 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK 5 - 8 Michael Johansson, Brian Tetrault Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-11-20 14:15 1014142044 Hovslätts IBK - Jönköpings IK B 5 - 5 Johan Lundman, Fredrik Billemark Stadsgården, Råslätt
2010-11-20 14:30 1014142046 Tenhults IF - Vätterbygdens IBF 14 - 11 Jonas Ottosson, Mikael Eriksson Tenhults Sporthall
2010-11-21 16:30 1014142045 Husqvarna IK B - Barnarps IF B 4 - 4 Brian Tetrault, Stefan Persson Huskvarna Sporthall A
2010-11-26 19:30 1014142054 Malmbäcks IF - Bankeryds Skid o MK 3 - 2 Johan Söderman, Anders Freijd Malmbäcks Sporthall
2010-11-27 14:15 1014142051 Hovslätts IK B - Barnarps IF B 2 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2010-11-27 15:45 1014142052 Vätterbygdens IBF - Månsarps IBK 8 - 12 Reshat Shabani, Bjarne Olsen Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-11-27 17:30 1014142049 Husqvarna IK B - Hovslätts IBK 10 - 6 Emma Jacobsson, Katharina Andersson Huskvarna Sporthall A
2010-11-28 14:15 1014142053 Gränna AIS B - Tenhults IF 4 - 10 Stefan Persson, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2010-11-28 17:00 1014142050 Jönköpings IK B - Skillingaryds IK B 3 - 2 Mikael Eriksson, Jonas Ottosson Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-12-03 19:00 1014142056 Skillingaryds IK B - Husqvarna IK B 1 - 8 Fredrik Billemark, Johan Lundman Vaggeryds Sporthall
2010-12-03 19:30 1014142060 Malmbäcks IF - Tenhults IF 4 - 5 Magnus Widlund, Stefan Persson Malmbäcks Sporthall
2010-12-04 13:00 1014142058 Bankeryds Skid o MK - Vätterbygdens IBF 12 - 7 Stefan Persson, Brian Tetrault Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-12-04 13:15 1014142057 Barnarps IF B - Hovslätts IBK 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2010-12-04 14:15 1014142055 Hovslätts IK B - Jönköpings IK B 4 - 3 Mikael Eriksson, Bjarne Olsen Stadsgården, Råslätt
2010-12-05 15:00 1014142059 Månsarps IBK - Gränna AIS B 7 - 2 Claes Axelsson, Jens Axelsson Norrahammars Sporthall
2010-12-11 14:00 1014142061 Jönköpings IK B - Barnarps IF B 6 - 9 Johan Lundman, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus C-hall
2010-12-11 14:15 1014142063 Hovslätts IBK - Skillingaryds IK B 6 - 2 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Stadsgården, Råslätt
2010-12-11 14:15 1014142065 Gränna AIS B - Bankeryds Skid o MK 10 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2010-12-11 14:30 1014142066 Tenhults IF - Månsarps IBK 10 - 10 Johan Söderman, Anders Freijd Tenhults Sporthall
2010-12-12 11:30 1014142062 Husqvarna IK B - Hovslätts IK B 6 - 4 Bjarne Olsen, Reshat Shabani Huskvarna Sporthall A
2010-12-12 12:45 1014142064 Vätterbygdens IBF - Malmbäcks IF 3 - 11 Andreas Söderman, Brian Tetrault Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2010-12-17 19:30 1014142070 Månsarps IBK - Skillingaryds IK B 6 - 7 Katharina Andersson, Emma Jacobsson Norrahammars Sporthall
2010-12-17 19:30 1014142072 Malmbäcks IF - Barnarps IF B 9 - 2 Michael Johansson, Dennis Pettersson Malmbäcks Sporthall
2010-12-17 19:45 1014142069 Gränna AIS B - Husqvarna IK B 3 - 4 Magnus Widlund, Patrik Trofast Ribbahallen A-hall
2010-12-18 13:00 1014142068 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 1 - 4 Fredrik Billemark, Brian Tetrault Attarpsskolans Sporthall A-hall
2010-12-18 14:30 1014142071 Tenhults IF - Hovslätts IBK 7 - 7 Dennis Pettersson, Michael Johansson Tenhults Sporthall
2010-12-19 12:45 1014142067 Vätterbygdens IBF - Jönköpings IK B 5 - 7 Stefan Persson, Brian Tetrault Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2011-01-08 13:15 1014142078 Barnarps IF B - Bankeryds Skid o MK 19 - 3 Daniel Pettersson, Jonas Ottosson Barnarps Sporthall
2011-01-08 14:15 1014142077 Hovslätts IBK - Vätterbygdens IBF 11 - 12 Johan Lundman, Fredrik Billemark Stadsgården, Råslätt
2011-01-08 15:00 1014142073 Jönköpings IK B - Gränna AIS B 8 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus C-hall
2011-01-09 13:15 1014142074 Hovslätts IK B - Månsarps IBK 4 - 2 Brian Tetrault, Stefan Persson Stadsgården, Råslätt
2011-01-09 15:00 1014142076 Skillingaryds IK B - Malmbäcks IF 5 - 8 Jonas Ottosson, Daniel Pettersson Vaggeryds Sporthall
2011-01-11 18:30 1014142075 Husqvarna IK B - Tenhults IF 7 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2011-01-14 19:30 1014142083 Malmbäcks IF - Hovslätts IBK 7 - 8 Johan Söderman, Anders Freijd Malmbäcks Sporthall
2011-01-14 19:45 1014142082 Gränna AIS B - Skillingaryds IK B 7 - 6 Jonas Ottosson, Mikael Eriksson Ribbahallen A-hall
2011-01-15 13:00 1014142079 Bankeryds Skid o MK - Jönköpings IK B 3 - 15 Reshat Shabani, Jonas Ottosson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2011-01-15 14:30 1014142084 Tenhults IF - Barnarps IF B 4 - 6 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Tenhults Sporthall
2011-01-15 15:30 1014142081 Månsarps IBK - Husqvarna IK B 5 - 8 Nexhat Shabani, Ivan Martic Norrahammars Sporthall
2011-01-16 13:00 1014142080 Vätterbygdens IBF - Hovslätts IK B 4 - 7 Anders Freijd, Johan Söderman Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2011-01-21 19:00 1014142088 Skillingaryds IK B - Bankeryds Skid o MK 11 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Vaggeryds Sporthall
2011-01-21 20:00 1014142087 Husqvarna IK B - Vätterbygdens IBF 5 - 5 Katharina Andersson, Emma Jacobsson Huskvarna Sporthall A
2011-01-22 14:15 1014142089 Hovslätts IBK - Gränna AIS B 8 - 4 Mathias Elmerstig, Andreas Söderman Stadsgården, Råslätt
2011-01-22 15:15 1014142090 Barnarps IF B - Månsarps IBK 4 - 8 Reshat Shabani, Jonas Ottosson Barnarps Sporthall
2011-01-23 13:15 1014142086 Hovslätts IK B - Malmbäcks IF 6 - 5 Stefan Persson, Fredrik Billemark Stadsgården, Råslätt
2011-01-23 15:30 1014142085 Jönköpings IK B - Tenhults IF 5 - 6 Nexhat Shabani, Ivan Martic Jönköpings Idrottshus C-hall
2011-01-28 19:30 1014142091 Malmbäcks IF - Jönköpings IK B 14 - 7 Brian Tetrault, Stefan Persson Malmbäcks Sporthall
2011-01-29 13:00 1014142093 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK B 2 - 13 Stefan Persson, Brian Tetrault Attarpsskolans Sporthall A-hall
2011-01-29 14:30 1014142092 Tenhults IF - Hovslätts IK B 10 - 8 Jonas Ottosson, Mikael Eriksson Tenhults Sporthall
2011-01-30 14:15 1014142096 Gränna AIS B - Barnarps IF B 5 - 7 Reshat Shabani, Claes Axelsson Ribbahallen A-hall
2011-01-30 15:30 1014142095 Månsarps IBK - Hovslätts IBK 2 - 4 Dennis Pettersson, Michael Johansson Norrahammars Sporthall
2011-01-30 17:30 1014142094 Vätterbygdens IBF - Skillingaryds IK B 8 - 13 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2011-02-11 20:00 1014142098 Husqvarna IK B - Malmbäcks IF 6 - 5 Ivan Martic, Nexhat Shabani Huskvarna Sporthall A
2011-02-12 09:45 1014142099 Jönköpings IK B - Månsarps IBK 10 - 8 Katharina Andersson, Fredrik Dalén Jönköpings Idrottshus C-hall
2011-02-12 11:30 1014142101 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IBK 5 - 12 Johan Söderman, Anders Freijd Attarpsskolans Sporthall A-hall
2011-02-12 14:15 1014142097 Hovslätts IK B - Gränna AIS B 8 - 2 Anders Freijd, Johan Söderman Stadsgården, Råslätt
2011-02-12 15:15 1014142102 Barnarps IF B - Vätterbygdens IBF 12 - 5 Bjarne Olsen, Andreas Söderman Barnarps Sporthall
2011-02-13 17:00 1014142100 Skillingaryds IK B - Tenhults IF WO (5 - 0) Tobias Lindgren, Bjarne Olsen Vaggeryds Sporthall
2011-02-18 19:30 1014142108 Malmbäcks IF - Månsarps IBK 9 - 4 Gustav Jarnegren, Magnus Widlund Malmbäcks Sporthall
2011-02-18 20:00 1014142103 Husqvarna IK B - Jönköpings IK B 9 - 9 Tobias Lindgren, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2011-02-19 14:15 1014142106 Gränna AIS B - Vätterbygdens IBF 5 - 4 Brian Tetrault, Stefan Persson Ribbahallen A-hall
2011-02-19 14:30 1014142107 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 22 - 6 Magnus Widlund, Andreas Söderman Tenhults Sporthall
2011-02-20 13:15 1014142104 Hovslätts IBK - Hovslätts IK B 3 - 6 Fredrik Dalén, Stefan Persson Stadsgården, Råslätt
2011-02-20 17:00 1014142105 Skillingaryds IK B - Barnarps IF B 5 - 6 Dennis Pettersson, Michael Johansson Vaggeryds Sporthall
2011-02-25 19:30 1014142113 Månsarps IBK - Bankeryds Skid o MK 10 - 6 Johan Söderman, Anders Freijd Norrahammars Sporthall
2011-02-25 19:30 1014142114 Malmbäcks IF - Gränna AIS B 9 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Malmbäcks Sporthall
2011-02-26 13:15 1014142111 Barnarps IF B - Husqvarna IK B 4 - 4 Ivan Martic, Nexhat Shabani Barnarps Sporthall
2011-02-26 14:15 1014142109 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK B 5 - 7 Dennis Pettersson, Michael Johansson Stadsgården, Råslätt
2011-02-27 12:45 1014142112 Vätterbygdens IBF - Tenhults IF 4 - 9 Nexhat Shabani, Reshat Shabani Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2011-02-27 14:00 1014142110 Jönköpings IK B - Hovslätts IBK 7 - 10 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2011-03-04 19:00 1014142116 Skillingaryds IK B - Jönköpings IK B 4 - 7 Fredrik Billemark, Johan Lundman Vaggeryds Sporthall
2011-03-04 19:30 1014142118 Månsarps IBK - Vätterbygdens IBF 11 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2011-03-05 11:30 1014142120 Bankeryds Skid o MK - Malmbäcks IF 6 - 8 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Attarpsskolans Sporthall A-hall
2011-03-05 13:15 1014142117 Barnarps IF B - Hovslätts IK B 4 - 8 Katharina Andersson, Magnus Andersson Barnarps Sporthall
2011-03-05 14:15 1014142115 Hovslätts IBK - Husqvarna IK B 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2011-03-05 14:30 1014142119 Tenhults IF - Gränna AIS B 8 - 3 Anders Freijd, Johan Söderman Tenhults Sporthall
2011-03-12 14:15 1014142123 Hovslätts IBK - Barnarps IF B 9 - 5 Claes Axelsson, Katharina Andersson Stadsgården, Råslätt
2011-03-12 14:30 1014142126 Tenhults IF - Malmbäcks IF 6 - 9 Ivan Martic, Nexhat Shabani Tenhults Sporthall
2011-03-12 17:30 1014142122 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK B 10 - 6 Dennis Pettersson, Michael Johansson Huskvarna Sporthall A
2011-03-13 11:00 1014142121 Jönköpings IK B - Hovslätts IK B 3 - 6 Fredrik Billemark, Johan Lundman Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-13 12:15 1014142125 Gränna AIS B - Månsarps IBK 3 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Ribbahallen A-hall
2011-03-13 14:30 1014142124 Vätterbygdens IBF - Bankeryds Skid o MK 8 - 7 Magnus Widlund, Victor Widlund Nyhemshallen / Vätterbygdens IBF
2011-03-19 14:00 1014142128 Hovslätts IK B - Husqvarna IK B 5 - 1 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Stadsgården, Råslätt
2011-03-19 17:00 1014142127 Barnarps IF B - Jönköpings IK B 8 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Barnarps Sporthall
2011-03-19 17:00 1014142129 Skillingaryds IK B - Hovslätts IBK 7 - 10 Dennis Pettersson, Michael Johansson Vaggeryds Sporthall
2011-03-19 17:00 1014142130 Malmbäcks IF - Vätterbygdens IBF 9 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Malmbäcks Sporthall
2011-03-19 17:00 1014142131 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS B 3 - 3 Brian Tetrault, Stefan Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2011-03-19 17:00 1014142132 Månsarps IBK - Tenhults IF 6 - 5 Nexhat Shabani, Ivan Martic Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tenhults IF 21 14 3 4 179-120 59 45
2. Hovslätts IK B 22 15 0 7 126-101 25 45
3. Malmbäcks IF 22 14 1 7 155-104 51 43
4. Husqvarna IK B 22 13 4 5 144-100 44 43
5. Barnarps IF B 22 13 2 7 146-120 26 41
6. Hovslätts IBK 22 12 5 5 154-130 24 41
7. Månsarps IBK 22 11 2 9 151-136 15 35
8. Jönköpings IK B 22 8 3 11 136-142 -6 27
9. Skillingaryds IK B 21 7 2 12 129-137 -8 23
10. Gränna AIS B 22 6 2 14 98-145 -47 20
11. Vätterbygdens IBF 22 3 1 18 127-203 -76 10
12. Bankeryds Skid o MK 22 1 3 18 96-203 -107 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 20:00 1014143005 IBK Vöikers - Älmhults IBK B 8 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Teleborgshallen
2010-10-02 14:00 1014143004 Ingelstad IBK B - Gantesbo IBK 6 - 8 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2010-10-02 17:30 1014143001 Örlogsstadens IBK B - Väckelsångs IK B 4 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall
2010-10-03 14:00 1014143002 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Märserum IBK 5 - 5 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2010-10-03 20:00 1014143003 Jämjö IBK - Carlshamns IBK B 5 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2010-10-08 19:00 1014143008 Gantesbo IBK - Örlogsstadens IBF Karlskrona 4 - 1 Henrik Carlsson, Tomas Jagodzinski Emmaboda Sporthall
2010-10-09 13:30 1014143009 Älmhults IBK B - Jämjö IBK 8 - 8 Henrik Fransson, Jan-Eric Rydberg Haganäshallen
2010-10-09 14:00 1014143011 Väckelsångs IK B - IBK Vöikers 0 - 12 Kimmo Mårtensson, Patrik Lundberg Väckelsångs Idrottshall
2010-10-09 15:00 1014143007 Carlshamns IBK B - Örlogsstadens IBK B 5 - 4 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-10-15 18:00 1014143013 Örlogsstadens IBK B - Märserum IBK 2 - 3 Roger Gardell, Conny Andersson Karlskrona Idrottshall
2010-10-15 20:00 1014143014 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Väckelsångs IK B 11 - 6 Kimmo Mårtensson, Kenneth Johansson Karlskrona Idrottshall
2010-10-16 13:00 1014143015 Jämjö IBK - Gantesbo IBK 2 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2010-10-16 14:00 1014143016 Ingelstad IBK B - Carlshamns IBK B 3 - 3 Sven-Erik Hermansson, Robin Änghede Ingelstads Sporthall
2010-10-23 11:00 1014143019 Älmhults IBK B - Örlogsstadens IBK B 3 - 13 Patrik Lundberg, Domartillsättare Blekinge Domare Haganäshallen
2010-10-23 14:00 1014143021 Väckelsångs IK B - Jämjö IBK 10 - 2 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Väckelsångs Idrottshall
2010-10-23 15:00 1014143023 Carlshamns IBK B - IBK Vöikers 1 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-10-24 17:00 1014143022 Märserum IBK - Ingelstad IBK B 6 - 2 Roger Gardell, Eddy Olsson
2010-10-30 13:00 1014143027 Jämjö IBK - Märserum IBK 3 - 2 Kenneth Johansson, Kimmo Mårtensson Jämjö Sporthall
2010-10-30 15:00 1014143026 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Älmhults IBK B 9 - 5 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2010-10-31 14:00 1014143028 Ingelstad IBK B - Väckelsångs IK B 2 - 7 Anders Nyberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2010-10-31 17:30 1014143029 IBK Vöikers - Gantesbo IBK 6 - 0 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Teleborgshallen
2010-11-05 19:45 1014143034 Älmhults IBK B - Ingelstad IBK B 4 - 10 Leif Johansson, Kjell Persson Haganäshallen
2010-11-05 20:00 1014143035 IBK Vöikers - Märserum IBK 8 - 6 Claes Juto, Henrik Fransson Teleborgshallen
2010-11-06 14:00 1014143033 Gantesbo IBK - Örlogsstadens IBK B 1 - 4 Viktor Georgsson, Tomas Jagodzinski Alsbohallen Johansfors
2010-11-07 17:17 1014143031 Carlshamns IBK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 5 - 5 Patrik Lundberg, Karl Gunnar Thomasson Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-11-12 19:00 1014143037 Örlogsstadens IBK B - Jämjö IBK 7 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2010-11-14 14:00 1014143040 Väckelsångs IK B - Carlshamns IBK B 5 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2010-11-14 16:00 1014143038 Örlogsstadens IBF Karlskrona - IBK Vöikers 6 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2010-11-14 17:00 1014143041 Märserum IBK - Älmhults IBK B 9 - 3 Patrik Lundberg, Conny Ekdahl
2010-11-19 19:45 1014143046 Älmhults IBK B - Väckelsångs IK B 0 - 4 Stefan Holmgren, Leif Johansson Haganäshallen
2010-11-20 14:00 1014143043 Ingelstad IBK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 10 - 1 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2010-11-21 16:00 1014143044 IBK Vöikers - Örlogsstadens IBK B 7 - 3 Simon Anderjon, Martin Ovesson Hovshaga Sporthall
2010-11-21 17:00 1014143047 Märserum IBK - Gantesbo IBK 12 - 6 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson
2010-11-26 20:00 1014143050 Örlogsstadens IBK B - Ingelstad IBK B 5 - 5 Kenneth Johansson, Anders Thurfjell Vedeby Sporthall
2010-11-27 14:00 1014143052 Väckelsångs IK B - Gantesbo IBK 1 - 7 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Väckelsångs Idrottshall
2010-11-27 15:00 1014143053 Carlshamns IBK B - Älmhults IBK B 12 - 1 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-11-27 16:00 1014143049 Jämjö IBK - IBK Vöikers 6 - 11 Patrik Lundberg, Conny Ekdahl Jämjö Sporthall
2010-12-03 19:00 1014143055 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Örlogsstadens IBK B 3 - 5 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2010-12-03 19:30 1014143059 Gantesbo IBK - Carlshamns IBK B 12 - 7 Henrik Carlsson, Nikolina Bolander Emmaboda Sporthall
2010-12-05 14:00 1014143056 Ingelstad IBK B - Jämjö IBK 9 - 3 Simon Anderjon, Martin Ovesson Ingelstads Sporthall
2010-12-05 17:00 1014143058 Märserum IBK - Väckelsångs IK B OW (0 - 5) Roger Gardell, Ola Samuelsson
2010-12-10 20:00 1014143063 IBK Vöikers - Ingelstad IBK B 7 - 4 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Teleborgshallen
2010-12-11 16:00 1014143062 Jämjö IBK - Örlogsstadens IBF Karlskrona 3 - 5 Mikael Lundin, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2010-12-12 17:00 1014143066 Älmhults IBK B - Gantesbo IBK 3 - 8 Leif Johansson, Simon Ydefjäll Haganäshallen
2010-12-12 17:17 1014143065 Carlshamns IBK B - Märserum IBK 5 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-12-17 19:00 1014143068 Märserum IBK - Örlogsstadens IBF Karlskrona 8 - 6 Patrik Lundberg, Roger Gardell
2010-12-18 14:00 1014143067 Väckelsångs IK B - Örlogsstadens IBK B 4 - 3 Ari Ojala, Karl Gunnar Thomasson Väckelsångs Idrottshall
2010-12-18 14:00 1014143070 Gantesbo IBK - Ingelstad IBK B 8 - 6 Nikolina Bolander, Fredrik Andersson Emmaboda Sporthall
2010-12-18 16:00 1014143071 Älmhults IBK B - IBK Vöikers 2 - 17 Kjell Persson, Anders Jonasson Haganäshallen
2010-12-19 17:17 1014143069 Carlshamns IBK B - Jämjö IBK 7 - 4 Michell Rohde, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-01-08 13:00 1014143073 Örlogsstadens IBK B - Carlshamns IBK B 5 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2011-01-08 16:00 1014143075 Jämjö IBK - Älmhults IBK B 17 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2011-01-12 20:00 1014143077 IBK Vöikers - Väckelsångs IK B 12 - 1 Anders Jonasson, Kjell Persson Teleborgshallen
2011-01-20 20:15 1014143074 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Gantesbo IBK 5 - 5 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Vedeby Sporthall
2011-01-12 19:30 1014143081 Gantesbo IBK - Jämjö IBK 6 - 6 Fredrik Andersson, Viktor Georgsson Emmaboda Sporthall
2011-01-15 14:00 1014143080 Väckelsångs IK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 1 - 5 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Väckelsångs Idrottshall
2011-01-16 17:00 1014143079 Märserum IBK - Örlogsstadens IBK B 8 - 3 Dragan Zaharijev, Roger Gardell
2011-01-16 17:17 1014143082 Carlshamns IBK B - Ingelstad IBK B 3 - 8 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-01-22 13:00 1014143087 Jämjö IBK - Väckelsångs IK B 6 - 6 Anders Thurfjell, Ola Samuelsson Jämjö Sporthall
2011-01-22 14:00 1014143088 Ingelstad IBK B - Märserum IBK 10 - 4 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2011-01-23 12:00 1014143089 IBK Vöikers - Carlshamns IBK B 8 - 3 Martin Ovesson, Simon Anderjon Teleborgshallen
2011-01-23 15:00 1014143085 Örlogsstadens IBK B - Älmhults IBK B 8 - 3 Anders Thurfjell, Kenneth Johansson Vedeby Sporthall
2011-01-28 19:00 1014143095 Gantesbo IBK - IBK Vöikers 5 - 8 Per Elofsson, Ulf Åberg Emmaboda Sporthall
2011-01-28 19:45 1014143092 Älmhults IBK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 5 - 15 Leif Johansson, Claes Juto Haganäshallen
2011-01-30 17:00 1014143093 Märserum IBK - Jämjö IBK 4 - 4 Roger Gardell, Conny Andersson
2011-02-01 18:30 1014143094 Väckelsångs IK B - Ingelstad IBK B 3 - 5 Michell Rohde, Dragan Zaharijev Väckelsångs Idrottshall
2011-02-11 20:00 1014143099 Örlogsstadens IBK B - Gantesbo IBK 8 - 6 Kenneth Johansson, Anders Thurfjell Vedeby Sporthall
2011-02-12 14:00 1014143100 Ingelstad IBK B - Älmhults IBK B 8 - 8 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2011-02-13 15:00 1014143097 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Carlshamns IBK B 12 - 7 Michell Rohde, Kimmo Mårtensson Vedeby Sporthall
2011-02-13 17:00 1014143101 Märserum IBK - IBK Vöikers 3 - 7 Conny Andersson, Roger Gardell
2011-02-19 15:00 1014143106 Carlshamns IBK B - Väckelsångs IK B 6 - 2 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-02-19 16:00 1014143103 Jämjö IBK - Örlogsstadens IBK B 4 - 6 Daniel Ekdahl, Conny Ekdahl Jämjö Sporthall
2011-02-19 16:00 1014143107 Älmhults IBK B - Märserum IBK 5 - 7 Claes Juto, Leif Johansson Haganäshallen
2011-02-20 16:30 1014143104 IBK Vöikers - Örlogsstadens IBF Karlskrona 26 - 4 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Teleborgshallen
2011-02-25 19:00 1014143110 Örlogsstadens IBK B - IBK Vöikers 3 - 8 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2011-02-25 19:00 1014143113 Gantesbo IBK - Märserum IBK 6 - 8 Marcus Karlström, Daniel Gyllander Emmaboda Sporthall
2011-02-27 14:00 1014143112 Väckelsångs IK B - Älmhults IBK B 4 - 5 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Väckelsångs Idrottshall
2011-02-27 18:30 1014143109 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Ingelstad IBK B 9 - 2 Ola Samuelsson, Mikael Malmqvist Karlskrona Idrottshall
2011-03-04 19:00 1014143118 Gantesbo IBK - Väckelsångs IK B 14 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Emmaboda Sporthall
2011-03-04 19:45 1014143119 Älmhults IBK B - Carlshamns IBK B 4 - 10 Anders Jonasson, Kjell Persson Haganäshallen
2011-03-05 14:00 1014143116 Ingelstad IBK B - Örlogsstadens IBK B 5 - 8 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Ingelstads Sporthall
2011-03-06 16:30 1014143115 IBK Vöikers - Jämjö IBK 11 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Hovshaga Sporthall
2011-03-11 18:00 1014143121 Örlogsstadens IBK B - Örlogsstadens IBF Karlskrona 7 - 1 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Vedeby Sporthall
2011-03-12 13:00 1014143122 Jämjö IBK - Ingelstad IBK B 9 - 2 Dragan Zaharijev, Conny Andersson Jämjö Sporthall
2011-03-12 14:00 1014143124 Väckelsångs IK B - Märserum IBK 6 - 10 Dragan Zaharijev, Patrik Lundberg Väckelsångs Idrottshall
2011-03-12 16:00 1014143125 Carlshamns IBK B - Gantesbo IBK 5 - 5 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-03-19 17:00 1014143128 Örlogsstadens IBF Karlskrona - Jämjö IBK 5 - 4 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2011-03-19 17:00 1014143129 Ingelstad IBK B - IBK Vöikers 3 - 16 Marcus Ingolf, Kristoffer Edin Ingelstads Sporthall
2011-03-19 17:00 1014143131 Märserum IBK - Carlshamns IBK B 6 - 4 Domartillsättare Blekinge Domare, Dragan Zaharijev Väggahallen
2011-03-19 17:00 1014143132 Gantesbo IBK - Älmhults IBK B 23 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Emmaboda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 18 18 0 0 188-56 132 54
2. Märserum IBK 17 10 2 5 104-85 19 32
3. Örlogsstadens IBK B 18 10 2 6 98-79 19 32
4. Gantesbo IBK 18 9 3 6 128-95 33 30
5. Örlogsstadens IBF Karlskrona 18 8 3 7 108-118 -10 27
6. Carlshamns IBK B 18 7 4 7 96-98 -2 25
7. Ingelstad IBK B 18 6 3 9 100-112 -12 21
8. Jämjö IBK 18 4 4 10 95-110 -15 16
9. Väckelsångs IK B 17 4 1 12 65-110 -45 13
10. Älmhults IBK B 18 1 2 15 71-190 -119 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1014144002 Vislanda IF - KF Ljungby B 8 - 6 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Vislanda Sporthall
2010-10-01 20:00 1014144001 S/W 2010 Senior - Westbo IBK 12 - 4 Magnus Widlund, Reshat Shabani Stockaryds Sporthall
2010-10-02 12:00 1014144003 Värnamo IK B - Alvesta IBK 7 - 5 Dennis Pettersson, Michael Johansson Värnamo Sporthall
2010-10-02 18:00 1014144004 Rottne IF - IBK Vöikers B 1 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2010-10-02 18:00 1014144006 Lagan IBK B - Hestra Skid O SK 4 - 4 Martin Ovesson, Simon Anderjon Åbyhallen
2010-10-03 16:00 1014144005 Ljungby IB - Gnosjö IBK 7 - 6 Dan Runberg, Leif Johansson Sunnerbohallen
2010-10-08 19:00 1014144010 Hestra Skid O SK - Rottne IF 5 - 5 Stefan Persson, Brian Tetrault Hestra Sporthall
2010-10-08 19:30 1014144009 Gnosjö IBK - Värnamo IK B 3 - 3 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Töllstorpshallen
2010-10-09 16:00 1014144007 Alvesta IBK - S/W 2010 Senior 6 - 11 Jan-Eric Rydberg, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2010-10-10 12:30 1014144012 KF Ljungby B - Lagan IBK B 1 - 7 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Sunnerbohallen
2010-10-10 13:30 1014144011 Westbo IBK - Ljungby IB 6 - 7 Reshat Shabani, Magnus Widlund Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-10-10 16:30 1014144008 IBK Vöikers B - Vislanda IF 6 - 2 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Teleborgshallen
2010-10-15 19:00 1014144014 Vislanda IF - Westbo IBK 12 - 9 Claes Juto, Leif Johansson Vislanda Sporthall
2010-10-15 20:00 1014144013 S/W 2010 Senior - KF Ljungby B 7 - 1 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Stockaryds Sporthall
2010-10-16 11:30 1014144017 Ljungby IB - Hestra Skid O SK 5 - 3 Jan-Eric Rydberg, Stefan Holmgren Sunnerbohallen
2010-10-16 12:00 1014144015 Värnamo IK B - IBK Vöikers B 3 - 9 Fredrik Billemark, Johan Lundman Värnamo Sporthall
2010-10-16 18:00 1014144016 Rottne IF - Alvesta IBK 3 - 4 Jan-Eric Rydberg, Simon Anderjon Rottne Sporthall
2010-10-16 18:00 1014144018 Lagan IBK B - Gnosjö IBK 5 - 6 Anders Jonasson, Kjell Persson Åbyhallen
2010-10-22 19:00 1014144020 Hestra Skid O SK - Vislanda IF 4 - 5 Jens Axelsson, Claes Axelsson Hestra Sporthall
2010-10-22 19:30 1014144019 Gnosjö IBK - S/W 2010 Senior 5 - 2 Magnus Widlund, Nexhat Shabani Töllstorpshallen
2010-10-23 14:00 1014144021 Westbo IBK - Värnamo IK B 5 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-10-23 16:00 1014144023 Alvesta IBK - Ljungby IB 3 - 5 Mattias Alm-Nielsen, Robert Dragan Alvesta Sporthall
2010-10-24 15:30 1014144022 KF Ljungby B - Rottne IF 4 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Kungshögshallen
2010-10-24 16:30 1014144024 IBK Vöikers B - Lagan IBK B 9 - 1 Simon Anderjon, Martin Ovesson Teleborgshallen
2010-10-29 19:00 1014144026 Vislanda IF - Gnosjö IBK 6 - 6 Henrik Fransson, Johnny Berggren Vislanda Sporthall
2010-10-29 19:30 1014144029 Ljungby IB - IBK Vöikers B 9 - 2 Claes Juto, Leif Johansson Kungshögshallen
2010-10-29 20:00 1014144025 S/W 2010 Senior - Hestra Skid O SK 6 - 5 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Stockaryds Sporthall
2010-10-30 12:00 1014144027 Värnamo IK B - KF Ljungby B 3 - 2 Johan Söderman, Anders Freijd Tinas Ö
2010-10-30 18:00 1014144028 Rottne IF - Westbo IBK 6 - 5 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Rottne Sporthall
2010-11-25 19:30 1014144030 Lagan IBK B - Alvesta IBK 8 - 4 Dan Runberg, Anders Lindqvist Åbyhallen
2010-11-05 19:00 1014144032 Hestra Skid O SK - Värnamo IK B 7 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2010-11-05 19:30 1014144034 Gnosjö IBK - Rottne IF 8 - 4 Dennis Pettersson, Michael Johansson Töllstorpshallen
2010-11-05 19:30 1014144035 Ljungby IB - KF Ljungby B 5 - 1 Martin Ovesson, Simon Anderjon Sunnerbohallen
2010-11-06 12:30 1014144036 Westbo IBK - Lagan IBK B 6 - 6 Stefan Persson, Brian Tetrault Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-11-07 16:00 1014144031 Alvesta IBK - Vislanda IF 5 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Alvesta Sporthall
2010-11-07 16:30 1014144033 IBK Vöikers B - S/W 2010 Senior 4 - 3 Claes Juto, Leif Johansson Teleborgshallen
2010-11-12 19:00 1014144038 Vislanda IF - Ljungby IB 6 - 14 Anders Blomqvist, Jan-Eric Rydberg Vislanda Sporthall
2010-11-12 20:00 1014144037 S/W 2010 Senior - Värnamo IK B 11 - 5 Johan Söderman, Anders Freijd Stockaryds Sporthall
2010-11-12 20:00 1014144041 KF Ljungby B - Gnosjö IBK 1 - 7 Anders Jonasson, Simon Ydefjäll Kungshögshallen
2010-11-13 14:30 1014144042 IBK Vöikers B - Hestra Skid O SK 8 - 5 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Teleborgshallen
2010-11-13 18:00 1014144039 Lagan IBK B - Rottne IF 0 - 4 Simon Anderjon, Anders Jonasson Åbyhallen
2010-11-14 16:00 1014144040 Westbo IBK - Alvesta IBK 10 - 6 Nexhat Shabani, Reshat Shabani Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-11-19 19:30 1014144046 Gnosjö IBK - Westbo IBK 12 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Töllstorpshallen
2010-11-20 11:00 1014144045 Värnamo IK B - Lagan IBK B 2 - 3 Katharina Andersson, Martin Mosskull Värnamo Sporthall
2010-11-20 16:00 1014144043 Rottne IF - Vislanda IF 4 - 4 Dan Runberg, Martin Ovesson Rottne Sporthall
2010-11-20 16:00 1014144048 Alvesta IBK - Hestra Skid O SK 5 - 9 Kjell Persson, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2010-11-21 16:00 1014144044 Ljungby IB - S/W 2010 Senior 6 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2010-11-21 16:00 1014144047 KF Ljungby B - IBK Vöikers B 4 - 18 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Kungshögshallen
2010-11-26 19:00 1014144051 Vislanda IF - Lagan IBK B 3 - 1 Simon Anderjon, Martin Ovesson Vislanda Sporthall
2010-11-26 19:00 1014144054 Hestra Skid O SK - KF Ljungby B 10 - 2 Ivan Martic, Reshat Shabani Hestra Sporthall
2010-11-26 20:00 1014144050 S/W 2010 Senior - Rottne IF 8 - 7 Brian Tetrault, Stefan Persson Stockaryds Sporthall
2010-11-27 12:30 1014144052 Westbo IBK - IBK Vöikers B 2 - 5 Johan Lundman, Fredrik Billemark Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-11-27 16:00 1014144053 Alvesta IBK - Gnosjö IBK 4 - 10 Kjell Persson, Jan-Eric Rydberg Alvesta Sporthall
2010-11-28 11:00 1014144049 Värnamo IK B - Ljungby IB 3 - 12 Nexhat Shabani, Ivan Martic Värnamo Sporthall
2010-12-03 19:00 1014144055 Vislanda IF - S/W 2010 Senior 5 - 8 Johnny Berggren, Henrik Fransson Vislanda Sporthall
2010-12-03 19:00 1014144060 Hestra Skid O SK - Gnosjö IBK 4 - 7 Ivan Martic, Nexhat Shabani Hestra Sporthall
2010-12-03 19:30 1014144059 IBK Vöikers B - Alvesta IBK 7 - 0 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Hovshaga Sporthall
2010-12-04 16:00 1014144056 Rottne IF - Värnamo IK B 6 - 0 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Rottne Sporthall
2010-12-04 18:30 1014144057 Lagan IBK B - Ljungby IB 3 - 4 Martin Ovesson, Simon Anderjon Åbyhallen
2010-12-05 13:00 1014144058 KF Ljungby B - Westbo IBK 1 - 7 Kjell Persson, Anders Jonasson Kungshögshallen
2010-12-10 19:30 1014144063 Ljungby IB - Rottne IF 5 - 3 Mattias Alm-Nielsen, Robin Änghede Sunnerbohallen
2010-12-10 19:30 1014144066 Gnosjö IBK - IBK Vöikers B 7 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Töllstorpshallen
2010-12-10 20:00 1014144061 S/W 2010 Senior - Lagan IBK B 8 - 3 Johan Lundman, Fredrik Billemark Stockaryds Sporthall
2010-12-11 14:30 1014144064 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 4 - 3 Fredrik Dalén, Daniel Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-12-11 16:00 1014144065 Alvesta IBK - KF Ljungby B 5 - 5 Anders Jonasson, Simon Ydefjäll Alvesta Sporthall
2010-12-12 15:00 1014144062 Värnamo IK B - Vislanda IF 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2010-12-17 19:00 1014144072 Hestra Skid O SK - Lagan IBK B 8 - 4 Stefan Persson, Brian Tetrault Hestra Sporthall
2010-12-17 19:30 1014144068 KF Ljungby B - Vislanda IF 6 - 4 Simon Anderjon, Martin Ovesson Sunnerbohallen
2010-12-17 20:00 1014144070 IBK Vöikers B - Rottne IF 5 - 4 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Teleborgshallen
2010-12-18 15:00 1014144067 Westbo IBK - S/W 2010 Senior 8 - 8 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2010-12-18 16:00 1014144069 Alvesta IBK - Värnamo IK B 7 - 3 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2010-12-19 17:00 1014144071 Gnosjö IBK - Ljungby IB 2 - 1 Claes Axelsson, Jens Axelsson Töllstorpshallen
2011-01-07 20:00 1014144073 S/W 2010 Senior - Alvesta IBK 7 - 8 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Vrigstad Sporthall
2011-01-08 12:30 1014144077 Ljungby IB - Westbo IBK 7 - 7 Robert Dragan, Leif Johansson Sunnerbohallen
2011-01-08 15:00 1014144075 Värnamo IK B - Gnosjö IBK 4 - 8 Michael Johansson, Dennis Pettersson Värnamo Sporthall
2011-01-08 18:00 1014144076 Rottne IF - Hestra Skid O SK 10 - 3 Kjell Persson, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2011-01-08 19:00 1014144078 Lagan IBK B - KF Ljungby B 6 - 5 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Åbyhallen
2011-01-12 19:30 1014144074 Vislanda IF - IBK Vöikers B 4 - 6 Henrik Fransson, Johnny Berggren Vislanda Sporthall
2011-01-14 19:00 1014144083 Hestra Skid O SK - Ljungby IB 2 - 4 Stefan Persson, Brian Tetrault Hestra Sporthall
2011-01-14 19:30 1014144084 Gnosjö IBK - Lagan IBK B 9 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2011-01-15 13:30 1014144081 IBK Vöikers B - Värnamo IK B 9 - 1 Martin Ovesson, Simon Anderjon Teleborgshallen
2011-01-15 16:00 1014144079 KF Ljungby B - S/W 2010 Senior 1 - 2 Anders Jonasson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2011-01-15 16:00 1014144082 Alvesta IBK - Rottne IF 4 - 8 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Alvesta Sporthall
2011-01-15 16:30 1014144080 Westbo IBK - Vislanda IF 8 - 6 Dennis Pettersson, Michael Johansson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-01-20 20:00 1014144085 S/W 2010 Senior - Gnosjö IBK 6 - 1 Daniel Pettersson, Magnus Widlund Vrigstad Sporthall
2011-01-21 19:00 1014144086 Vislanda IF - Hestra Skid O SK 6 - 5 Simon Anderjon, Martin Ovesson Vislanda Sporthall
2011-01-22 11:00 1014144087 Värnamo IK B - Westbo IBK 6 - 4 Katharina Andersson, Magnus Andersson Värnamo Sporthall
2011-01-22 18:00 1014144088 Rottne IF - KF Ljungby B 7 - 4 Anders Jonasson, Kjell Persson Rottne Sporthall
2011-01-22 18:00 1014144090 Lagan IBK B - IBK Vöikers B 5 - 3 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Åbyhallen
2011-01-23 15:30 1014144089 Ljungby IB - Alvesta IBK 11 - 4 Leif Johansson, Dan Runberg Sunnerbohallen
2011-01-28 19:00 1014144091 Hestra Skid O SK - S/W 2010 Senior 4 - 5 Fredrik Fältskog, Claes Axelsson Hestra Sporthall
2011-01-28 19:30 1014144092 Gnosjö IBK - Vislanda IF 9 - 4 Nexhat Shabani, Ivan Martic Töllstorpshallen
2011-01-28 20:00 1014144095 IBK Vöikers B - Ljungby IB 5 - 5 Martin Ovesson, Simon Anderjon Teleborgshallen
2011-01-29 16:30 1014144094 Westbo IBK - Rottne IF 3 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-01-30 13:00 1014144093 KF Ljungby B - Värnamo IK B 4 - 9 Simon Anderjon, Martin Ovesson Sunnerbohallen
2011-01-30 14:00 1014144096 Alvesta IBK - Lagan IBK B 5 - 6 Mattias Svanberg, Dan Runberg Alvesta Sporthall
2011-02-11 19:00 1014144097 Vislanda IF - Alvesta IBK 7 - 5 Henrik Fransson, Johnny Berggren Vislanda Sporthall
2011-02-11 19:30 1014144101 KF Ljungby B - Ljungby IB 1 - 4 Robert Dragan, Dan Runberg Sunnerbohallen
2011-02-11 20:00 1014144099 S/W 2010 Senior - IBK Vöikers B 2 - 6 Fredrik Billemark, Johan Lundman Vrigstad Sporthall
2011-02-12 16:00 1014144100 Rottne IF - Gnosjö IBK 4 - 5 Johnny Berggren, Henrik Fransson Rottne Sporthall
2011-02-12 18:00 1014144102 Lagan IBK B - Westbo IBK 5 - 3 Martin Ovesson, Simon Anderjon Åbyhallen
2011-02-13 10:00 1014144098 Värnamo IK B - Hestra Skid O SK 2 - 3 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Värnamo Sporthall
2011-02-18 19:00 1014144108 Hestra Skid O SK - IBK Vöikers B 9 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2011-02-18 19:30 1014144107 Gnosjö IBK - KF Ljungby B 16 - 2 Brian Tetrault, Stefan Persson Töllstorpshallen
2011-02-19 16:00 1014144104 Ljungby IB - Vislanda IF 11 - 2 Anders Jonasson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2011-02-19 18:00 1014144105 Rottne IF - Lagan IBK B 12 - 0 Jack Falkenström, Jan-Eric Rydberg Rottne Sporthall
2011-02-20 11:00 1014144103 Värnamo IK B - S/W 2010 Senior 0 - 8 Bjarne Olsen, Reshat Shabani Värnamo Sporthall
2011-02-22 19:30 1014144106 Alvesta IBK - Westbo IBK 10 - 5 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2011-02-25 19:00 1014144109 Vislanda IF - Rottne IF 6 - 3 Simon Anderjon, Martin Ovesson Vislanda Sporthall
2011-02-25 19:00 1014144114 Hestra Skid O SK - Alvesta IBK 8 - 7 Brian Tetrault, Stefan Persson Hestra Sporthall
2011-02-25 20:00 1014144110 S/W 2010 Senior - Ljungby IB 6 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Vrigstad Sporthall
2011-02-26 13:30 1014144112 Westbo IBK - Gnosjö IBK 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-02-26 18:00 1014144111 Lagan IBK B - Värnamo IK B 8 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Åbyhallen
2011-02-27 12:30 1014144113 IBK Vöikers B - KF Ljungby B 15 - 3 Kristoffer Edin, Marcus Ingolf Teleborgshallen
2011-03-04 19:30 1014144115 Ljungby IB - Värnamo IK B 27 - 1 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Sunnerbohallen
2011-03-04 19:30 1014144119 Gnosjö IBK - Alvesta IBK 9 - 4 Brian Tetrault, Stefan Persson Töllstorpshallen
2011-03-05 13:30 1014144118 IBK Vöikers B - Westbo IBK 18 - 2 Johnny Berggren, Henrik Fransson Teleborgshallen
2011-03-05 18:00 1014144116 Rottne IF - S/W 2010 Senior 4 - 6 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Rottne Sporthall
2011-03-05 18:00 1014144117 Lagan IBK B - Vislanda IF 5 - 2 Martin Ovesson, Mattias Svanberg Åbyhallen
2011-03-06 11:00 1014144120 KF Ljungby B - Hestra Skid O SK 4 - 9 Mattias Alm-Nielsen, Jack Falkenström Kungshögshallen
2011-03-11 18:00 1014144123 Ljungby IB - Lagan IBK B 4 - 0 Martin Ovesson, Simon Anderjon Sunnerbohallen
2011-03-11 20:00 1014144121 S/W 2010 Senior - Vislanda IF 9 - 6 Brian Tetrault, Stefan Persson Vrigstad Sporthall
2011-03-12 10:00 1014144122 Värnamo IK B - Rottne IF 5 - 12 Stefan Persson, Brian Tetrault Värnamo Sporthall
2011-03-12 12:30 1014144124 Westbo IBK - KF Ljungby B 7 - 6 Frida Thalin, Gerhardt Borkowski Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-03-12 16:00 1014144125 Alvesta IBK - IBK Vöikers B 6 - 7 Anders Jonasson, Claes Juto Alvesta Sporthall
2011-03-13 17:00 1014144126 Gnosjö IBK - Hestra Skid O SK 13 - 2 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Töllstorpshallen
2011-03-20 12:00 1014144132 IBK Vöikers B - Gnosjö IBK 6 - 2 Dan Runberg, Leif Johansson Teleborgshallen
2011-03-20 17:00 1014144128 Vislanda IF - Värnamo IK B 8 - 7 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Vislanda Sporthall
2011-03-20 17:00 1014144129 Rottne IF - Ljungby IB 4 - 6 Mattias Alm-Nielsen, Leif Johansson Rottne Sporthall
2011-03-20 17:00 1014144130 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 9 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Hestra Sporthall
2011-03-20 17:00 1014144131 KF Ljungby B - Alvesta IBK 9 - 7 Anders Jonasson, Kjell Persson Kungshögshallen
2011-03-20 18:00 1014144127 Lagan IBK B - S/W 2010 Senior 2 - 0 Annie Ankarberg, Simon Anderjon Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IB 22 18 2 2 164-75 89 56
2. IBK Vöikers B 22 18 1 3 169-80 89 55
3. Gnosjö IBK 22 17 2 3 157-82 75 53
4. S/ W 2010 Senior 22 15 1 6 140-96 44 46
5. Rottne IF 22 10 2 10 120-95 25 32
6. Lagan IBK B 22 10 2 10 83-107 -24 32
7. Vislanda IF 22 8 3 11 115-143 -28 27
8. Hestra Skid O SK 22 8 2 12 121-125 -4 26
9. Westbo IBK 22 6 3 13 118-157 -39 21
10. Värnamo IK B 22 5 1 16 79-165 -86 16
11. Alvesta IBK 22 4 2 16 114-160 -46 14
12. KF Ljungby B 22 2 1 19 73-168 -95 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-08 19:00 1014145002 Lindsdals IBK - Borgholms IBK B 4 - 2 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Lindsdals Sporthall
2010-10-09 14:30 1014145001 Kalmar Södra IF - Ljungbyholms GOIF 5 - 2 Juan Fernandez, Anders Fagerström Kalmar Sporthall D-hall
2010-10-09 16:15 1014145004 FBC Kalmarsund B - Högby IF 16 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen
2010-10-10 17:30 1014145005 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 4 Bengt Andersson, Daniel Gyllander Skansenhallen
2010-10-16 14:30 1014145006 Ljungbyholms GOIF - Mörbylånga GOIF 3 - 6 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson Trekantens Sporthall
2010-10-17 14:00 1014145008 Högby IF - Kalmar IBK 2 - 12 Philip Österbo, Leffe Henryson Åkerbohallen
2010-10-17 15:00 1014145010 Borgholms IBK B - Kalmar Södra IF 2 - 2 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Borgholms Sporthall
2010-10-17 16:30 1014145007 Slätafly/SK IBK B - FBC Kalmarsund B 3 - 3 Nikolina Bolander, Anton Rosenblad Torsås Sporthall
2010-10-19 20:30 1014145015 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund B 1 - 3 Juan Fernandez, Anton Rosenblad Skansenhallen
2010-10-22 19:15 1014145014 Kalmar IBK - Slätafly/SK IBK B 1 - 3 Juan Fernandez, Nikolina Bolander Kalmar Sporthall D-hall
2010-10-22 19:30 1014145013 Lindsdals IBK - Högby IF 7 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Lindsdals Sporthall
2010-10-23 14:30 1014145011 Ljungbyholms GOIF - Borgholms IBK B 2 - 2 Philip Österbo, Leffe Henryson Trekantens Sporthall
2010-10-29 19:30 1014145016 Lindsdals IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 3 Fredrik Andersson, Daniel Gyllander Lindsdals Sporthall
2010-10-30 12:45 1014145017 Kalmar IBK - Kalmar Södra IF 9 - 4 Philip Österbo, Leffe Henryson Kalmar Sporthall D-hall
2010-10-31 15:00 1014145020 Slätafly/SK IBK B - Högby IF 6 - 2 Tomas Akthagen, Jonas Hellberg Torsås Sporthall
2010-10-31 16:30 1014145018 FBC Kalmarsund B - Borgholms IBK B 8 - 1 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson Färjehallen
2010-11-12 19:00 1014145024 Borgholms IBK B - Kalmar IBK 1 - 4 Tomas Akthagen, Nikolina Bolander Borgholms Sporthall
2010-11-13 13:00 1014145022 Högby IF - Mörbylånga GOIF 5 - 7 Tomas Jagodzinski, Anton Rosenblad Åkerbohallen
2010-11-13 14:00 1014145021 Kalmar Södra IF - Lindsdals IBK 5 - 7 Jonas Hellberg, Juan Fernandez Kalmar Sporthall D-hall
2010-11-13 14:30 1014145025 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 3 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Trekantens Sporthall
2010-11-19 20:00 1014145027 FBC Kalmarsund B - Lindsdals IBK 8 - 5 Fredrik Andersson, Per Elofsson Färjehallen
2010-11-20 15:15 1014145026 Kalmar IBK - Ljungbyholms GOIF 6 - 1 Nikolina Bolander, Fredrik Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2010-11-21 17:30 1014145028 Mörbylånga GOIF - Kalmar Södra IF 9 - 5 Bengt Andersson, Leffe Henryson Skansenhallen
2010-12-05 17:00 1014145029 Slätafly/SK IBK B - Borgholms IBK B 4 - 5 Henrik Carlsson, Jonas Widenstedt Torsås Sporthall
2010-11-26 19:30 1014145032 Lindsdals IBK - Kalmar IBK 3 - 5 Daniel Gyllander, Fredrik Andersson Lindsdals Sporthall
2010-11-27 13:00 1014145031 Kalmar Södra IF - FBC Kalmarsund B 2 - 4 Magnus Larsson, Thomas Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2010-11-27 14:30 1014145035 Ljungbyholms GOIF - Högby IF 9 - 7 Juan Fernandez, Anders Stenberg Trekantens Sporthall
2010-11-28 15:00 1014145034 Borgholms IBK B - Mörbylånga GOIF 2 - 4 Marcus Karlström, Juan Fernandez Borgholms Sporthall
2010-12-05 13:00 1014145039 Högby IF - Kalmar Södra IF 4 - 7 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson Åkerbohallen
2010-12-07 20:30 1014145037 Mörbylånga GOIF - Kalmar IBK 5 - 3 Philip Österbo, Leffe Henryson Skansenhallen
2010-12-12 17:00 1014145038 Slätafly/SK IBK B - Lindsdals IBK 5 - 4 Leffe Henryson, Philip Österbo Torsås Sporthall
2010-12-15 20:30 1014145036 FBC Kalmarsund B - Ljungbyholms GOIF 10 - 4 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Färjehallen
2010-12-17 19:15 1014145043 Kalmar IBK - FBC Kalmarsund B 3 - 9 Anton Rosenblad, Bengt Bolander Kalmar Sporthall D-hall
2010-12-17 19:30 1014145042 Lindsdals IBK - Mörbylånga GOIF 4 - 4 Juan Fernandez, Viktor Georgsson Lindsdals Sporthall
2010-12-18 17:00 1014145044 Borgholms IBK B - Högby IF 4 - 1 Bengt Andersson, Anders Stenberg Borgholms Sporthall
2011-02-12 16:00 1014145041 Kalmar Södra IF - Slätafly/SK IBK B 9 - 2 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-08 14:30 1014145050 Ljungbyholms GOIF - Kalmar Södra IF 2 - 8 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Trekantens Sporthall
2011-01-09 16:30 1014145046 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 5 - 3 Tomas Jagodzinski, Marcus Karlström Torsås Sporthall
2011-01-21 19:00 1014145047 Högby IF - FBC Kalmarsund B 1 - 16 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Åkerbohallen
2011-02-04 19:00 1014145049 Borgholms IBK B - Lindsdals IBK 7 - 9 Fredrik Andersson, Joacim Olofsson Borgholms Sporthall
2011-01-14 19:15 1014145053 Kalmar IBK - Högby IF 9 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-14 20:00 1014145054 FBC Kalmarsund B - Slätafly/SK IBK B 9 - 1 Anton Rosenblad, Tomas Jagodzinski Färjehallen
2011-01-15 14:00 1014145051 Kalmar Södra IF - Borgholms IBK B 7 - 4 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kalmar Sporthall A-hall
2011-01-16 17:30 1014145055 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 10 - 3 Viktor Georgsson, Tomas Akthagen Skansenhallen
2011-01-22 14:00 1014145058 Högby IF - Lindsdals IBK 3 - 5 Anton Rosenblad, Philip Österbo Åkerbohallen
2011-01-22 15:00 1014145060 Borgholms IBK B - Ljungbyholms GOIF 12 - 2 Nikolina Bolander, Anders Lundell Borgholms Sporthall
2011-01-22 17:00 1014145057 Slätafly/SK IBK B - Kalmar IBK 1 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2011-02-06 18:00 1014145056 FBC Kalmarsund B - Mörbylånga GOIF 10 - 3 Viktor Georgsson, Fredrik Andersson Färjehallen
2011-01-29 12:00 1014145062 Högby IF - Slätafly/SK IBK B 5 - 6 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Åkerbohallen
2011-01-29 13:00 1014145061 Kalmar Södra IF - Kalmar IBK 5 - 7 Thomas Andersson, Viktor Georgsson Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-29 14:30 1014145065 Ljungbyholms GOIF - Lindsdals IBK 2 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Trekantens Sporthall
2011-01-31 19:00 1014145064 Borgholms IBK B - FBC Kalmarsund B 2 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Borgholms Sporthall
2011-02-11 19:15 1014145067 Kalmar IBK - Borgholms IBK B 14 - 0 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Kalmar Sporthall D-hall
2011-02-11 19:30 1014145066 Lindsdals IBK - Kalmar Södra IF 2 - 4 Bengt Andersson, Anton Rosenblad Lindsdals Sporthall
2011-02-13 15:30 1014145070 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 10 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Torsås Sporthall
2011-02-13 17:30 1014145069 Mörbylånga GOIF - Högby IF 7 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Skansenhallen
2011-02-18 19:00 1014145072 Lindsdals IBK - FBC Kalmarsund B 5 - 5 Tomas Jagodzinski, Juan Fernandez Lindsdals Sporthall
2011-02-19 13:00 1014145071 Kalmar Södra IF - Mörbylånga GOIF 4 - 5 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall D-hall
2011-02-19 14:30 1014145075 Ljungbyholms GOIF - Kalmar IBK 2 - 11 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Trekantens Sporthall
2011-02-20 15:00 1014145074 Borgholms IBK B - Slätafly/SK IBK B 8 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Borgholms Sporthall
2011-01-18 19:30 1014145080 Högby IF - Ljungbyholms GOIF 6 - 4 Nikolina Bolander, Tomas Akthagen Åkerbohallen
2011-02-26 15:45 1014145076 Kalmar IBK - Lindsdals IBK 5 - 4 Anders Stenberg, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall D-hall
2011-02-27 16:00 1014145077 FBC Kalmarsund B - Kalmar Södra IF 2 - 3 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen
2011-02-27 17:30 1014145078 Mörbylånga GOIF - Borgholms IBK B OW (0 - 5) Viktor Georgsson, Stefan Karlsson Skansenhallen
2011-03-04 19:30 1014145082 Lindsdals IBK - Slätafly/SK IBK B 8 - 7 Bengt Bolander, Christer Jonsson Lindsdals Sporthall
2011-03-05 11:45 1014145083 Kalmar IBK - Mörbylånga GOIF 4 - 1 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2011-03-05 14:30 1014145085 Ljungbyholms GOIF - FBC Kalmarsund B 3 - 10 Emilia Bolander, Nikolina Bolander Trekantens Sporthall
2011-03-05 16:00 1014145081 Kalmar Södra IF - Högby IF 6 - 4 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
2011-03-13 17:00 1014145086 FBC Kalmarsund B - Kalmar IBK 4 - 4 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Färjehallen
2011-03-13 17:00 1014145088 Slätafly/SK IBK B - Kalmar Södra IF 4 - 7 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2011-03-13 17:00 1014145089 Högby IF - Borgholms IBK B 8 - 3 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Åkerbohallen
2011-03-13 17:30 1014145087 Mörbylånga GOIF - Lindsdals IBK 3 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Skansenhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund B 16 12 3 1 124-41 83 39
2. Kalmar IBK 16 12 1 3 101-48 53 37
3. Lindsdals IBK 16 9 2 5 87-74 13 29
4. Kalmar Södra IF 16 9 1 6 83-69 14 28
5. Mörbylånga GOIF 15 8 2 5 72-67 5 26
6. Slätafly/ SK IBK B 16 6 2 8 69-81 -12 20
7. Borgholms IBK B 15 4 2 9 55-81 -26 14
8. Ljungbyholms GOIF 16 2 1 13 51-120 -69 7
9. Högby IF 16 2 0 14 63-124 -61 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis