Alvesta Sporthall

Adress
Alvesta
Telefon
0472-15244 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Herrar Division 4 Sydvästra 142401113 Alvesta IBK - KaRo IBF
Herrjunior 18 Norra 142610061 Alvesta IBK HJ - Värnamo IK HJ
Herrjunior 18 Norra 142610071 Alvesta IBK HJ - Vetlanda IBF HJ
Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455071 Alvesta IBK P04/05 - KaRo IBF P04-06
Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456068 Alvesta IBK P06-07 - Värnamo IK P05-06
Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456077 Alvesta IBK P06-07 - Ingelstad IBK P05-06
Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401068 Alvesta IBK F05 - CL98IC F05-07
Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401077 Alvesta IBK F05 - Rottne IF F04-06
Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402069 Alvesta IBK F04-05 - KaRo IBF F04-06
Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402078 Alvesta IBK F04-05 - CL98IC F04-06
Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404065 Alvesta IBK F07 - Nässjö IBF F07-08/1
Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404075 Alvesta IBK F07 - Sävsjö IBK F07
Oktober
2020-10-17 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903010 Alvesta IBK P10/1 - Växjö IBK Utveckling P10/1
2020-10-17 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903011 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK P10-11
2020-10-17 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903012 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK P10-11 - Alvesta IBK P10/1
November
2020-11-06 19:45 Herrar Division 4 Sydvästra 142401033 Alvesta IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK
2020-11-07 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911013 Alvesta IBK P12 - Rottne IF/Braås GoIF P11
2020-11-07 10:20 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911014 Öjaby Sport IBK P12/1 - Växjö IBK Utveckling P13/1
2020-11-07 11:10 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911015 Alvesta IBK P12 - Växjö IBK Utveckling P13/1
2020-11-07 12:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911016 Rottne IF/Braås GoIF P11 - Öjaby Sport IBK P12/1
2020-11-07 12:50 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911017 Växjö IBK Utveckling P13/1 - Rottne IF/Braås GoIF P11
2020-11-07 13:40 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911018 Öjaby Sport IBK P12/1 - Alvesta IBK P12
2020-11-07 15:30 Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402019 Alvesta IBK F04-05 - Slätafly/SK IBK F05-06
2020-11-08 10:00 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807012 Alvesta IBK P08-09 - Rottne IF P09
2020-11-08 11:45 Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401018 Alvesta IBK F05 - Sävsjö IBK F05-06
2020-11-08 13:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456018 Alvesta IBK P06-07 - Carlshamns IBK P06-07
2020-11-13 19:45 Herrjunior 18 Norra 142610021 Alvesta IBK HJ - Husqvarna IK HJ
2020-11-14 09:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603019 Alvesta IBK F11/1 - Växjö IBK Utveckling F11/2
2020-11-14 10:20 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603020 Hovshaga AIF F11/1 - Ryds SK F10-12
2020-11-14 11:10 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603021 Alvesta IBK F11/1 - Ryds SK F10-12
2020-11-14 12:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603022 Växjö IBK Utveckling F11/2 - Hovshaga AIF F11/1
2020-11-14 12:50 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603023 Ryds SK F10-12 - Växjö IBK Utveckling F11/2
2020-11-14 13:40 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603024 Hovshaga AIF F11/1 - Alvesta IBK F11/1
2020-11-14 14:45 Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404025 Alvesta IBK F07 - Värnamo IK F06-07
2020-11-15 10:00 Pantamera FVBlå Gr2(-09) 141504014 Alvesta IBK F08-09 - Ingelstad IBK F08-09
2020-11-15 13:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455021 Alvesta IBK P04/05 - Växjö IBK Utveckling P05/2
2020-11-15 15:30 Herrar Division 4 Sydvästra 142401042 Alvesta IBK - Älmhults IBK B
2020-11-21 16:00 Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401027 Alvesta IBK F05 - Westerviks IBK F03-06
2020-11-22 13:00 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807019 Alvesta IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P09/3
2020-11-27 19:45 Herrjunior 18 Norra 142610031 Alvesta IBK HJ - Nässjö IBF HJ
2020-11-29 09:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903040 Alvesta IBK P10/2 - Ljungby IB P10-11/1
2020-11-29 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903041 Ljungby IB P10-11/1 - Ingelstad IBK P10-11/2
2020-11-29 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903042 Ingelstad IBK P10-11/2 - Alvesta IBK P10/2
2020-11-29 13:00 Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404035 Alvesta IBK F07 - Husqvarna IK F06-08
2020-11-29 16:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455031 Alvesta IBK P04/05 - Rottne IF P04-05
December
2020-12-05 13:00 Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401036 Alvesta IBK F05 - Vimmerby IBK F 05-06
2020-12-06 12:00 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456036 Alvesta IBK P06-07 - Hovshaga AIF P06
2020-12-06 13:45 Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402037 Alvesta IBK F04-05 - Nybro IBK F04-06
2020-12-11 19:45 Herrjunior 18 Norra 142610041 Alvesta IBK HJ - Bankeryds SoMK/Fagerhult Habo IBK Ungd.
2020-12-12 13:30 Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404045 Alvesta IBK F07 - Vetlanda IBF F06-07
2020-12-12 15:15 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455041 Alvesta IBK P04/05 - Växjö IBK Utveckling P06/1
2020-12-13 11:15 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807026 Alvesta IBK P08-09 - Värnamo IK P09/2
2020-12-19 12:00 Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404050 Alvesta IBK F07 - KFUM Jönköping F07
2020-12-20 11:15 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807032 Alvesta IBK P08-09 - Öjaby Sport IBK P09-10/1
2020-12-20 13:00 Pantamera FVBlå Gr2(-09) 141504030 Alvesta IBK F08-09 - Värnamo IK F08-09
2020-12-20 15:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142401070 Alvesta IBK - Hovmantorps GOIF B
Januari
2021-01-10 10:00 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807033 Alvesta IBK P08-09 - Lagan IBK /Ljungby IB P09
2021-01-10 13:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456054 Alvesta IBK P06-07 - Älmhults IBK P05-06
2021-01-10 13:30 Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401054 Alvesta IBK F05 - Gransholms IF F05-06
2021-01-10 15:15 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455051 Alvesta IBK P04/05 - Gransholms IF P05-06
2021-01-14 19:30 Herrjunior 18 Norra 142610051 Alvesta IBK HJ - Forserums IF HJ18
2021-01-16 09:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603067 Alvesta IBK F11/2 - Ryds SK F10-12
2021-01-16 10:20 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603068 Hovshaga AIF F11/2 - Ingelstad IBK F11
2021-01-16 11:10 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603069 Alvesta IBK F11/2 - Ingelstad IBK F11
2021-01-16 12:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603070 Ryds SK F10-12 - Hovshaga AIF F11/2
2021-01-16 12:50 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603071 Ingelstad IBK F11 - Ryds SK F10-12
2021-01-16 13:40 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603072 Hovshaga AIF F11/2 - Alvesta IBK F11/2
2021-01-16 15:00 Pantamera FVBlå Gr2(-09) 141504039 Alvesta IBK F08-09 - Gnosjö IBK F06-08
2021-01-17 09:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903055 Alvesta IBK P10/1 - Älmhults IBK P10
2021-01-17 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903056 Älmhults IBK P10 - Alvesta IBK P10/2
2021-01-17 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903057 Alvesta IBK P10/2 - Alvesta IBK P10/1
2021-01-17 15:00 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456056 Alvesta IBK P06-07 - Lagan IBK P05-06
2021-01-17 17:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142401081 Alvesta IBK - Ryds SK
2021-01-24 11:45 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807042 Alvesta IBK P08-09 - Älmhults IBK P09
2021-01-24 15:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455061 Alvesta IBK P04/05 - Nybro IBK P05-06
2021-01-31 13:30 Herrar Division 4 Sydvästra 142401095 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK
Februari
2021-02-07 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911073 Alvesta IBK P12 - Ingelstad IBK P12/1
2021-02-07 10:20 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911074 Öjaby Sport IBK P12/1 - Hovshaga AIF P13/1
2021-02-07 11:10 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911075 Alvesta IBK P12 - Hovshaga AIF P13/1
2021-02-07 12:00 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911076 Ingelstad IBK P12/1 - Öjaby Sport IBK P12/1
2021-02-07 12:50 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911077 Hovshaga AIF P13/1 - Ingelstad IBK P12/1
2021-02-07 13:40 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142911078 Öjaby Sport IBK P12/1 - Alvesta IBK P12
2021-02-14 11:45 Pantamera FVBlå Gr2(-09) 141504048 Alvesta IBK F08-09 - Lagan IBK F09/10
2021-02-20 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903085 Alvesta IBK P10/2 - Älmhults IBK P11
2021-02-20 11:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903086 Älmhults IBK P11 - Alvesta IBK P10/1
2021-02-20 12:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903087 Alvesta IBK P10/1 - Alvesta IBK P10/2
2021-02-21 09:30 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603091 Alvesta IBK F11/1 - Älmhults IBK F11
2021-02-21 10:20 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603092 Hovshaga AIF F11/2 - Öjaby Sport IBK F11-12/1
2021-02-21 11:10 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603093 Alvesta IBK F11/1 - Öjaby Sport IBK F11-12/1
2021-02-21 12:00 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603094 Älmhults IBK F11 - Hovshaga AIF F11/2
2021-02-21 12:50 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603095 Öjaby Sport IBK F11-12/1 - Älmhults IBK F11
2021-02-21 13:40 Poolspel Flickor 3-3 L/M Gr 2 141603096 Hovshaga AIF F11/2 - Alvesta IBK F11/1
2021-02-28 12:00 Pantamera FVBlå Gr2(-09) 141504049 Alvesta IBK F08-09 - Hestra Skid O SK F09
2021-02-28 13:45 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807051 Alvesta IBK P08-09 - Vislanda IF P08-09
Mars
2021-03-07 11:45 Pantamera FNRöd Gr4(-07) 141404085 Alvesta IBK F07 - Månsarps IBK F06-07/2
2021-03-07 13:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455081 Alvesta IBK P04/05 - CL98IC P05/1
2021-03-13 12:00 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456086 Alvesta IBK P06-07 - Växjö IBK Utveckling P07/1
2021-03-13 14:00 Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402087 Alvesta IBK F04-05 - Olofströms IBK F04-06/1
2021-03-13 16:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142401132 Alvesta IBK - KF Ljungby
2021-03-14 14:00 Pantamera FMRöd Gr2(-05) 141401086 Alvesta IBK F05 - Lagan IBK F05-06
April
2021-04-25 Herrar Division 4 Sydvästra 142401118 Alvesta IBK - Ingelstad IBK B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis