Färjehallen

Adress
Stengatan 2, 38634 Färjestaden





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809039 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Westerviks IBK P10
September
2021-09-11 17:00 Träningsmatcher SmIBF Herr 143100095 CL98IC (H4) - Nässjö IBF (H3)
Oktober
2021-10-16 12:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903007 FBC Kalmarsund Ungdom P11/1 - Carlshamns IBK P11
2021-10-16 13:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903008 Carlshamns IBK P11 - Nybro IBK P11-12/1
2021-10-16 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903009 Nybro IBK P11-12/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P11/1
2021-10-22 20:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203013 Färjestadens IBS - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF
2021-10-23 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034030 FBC Kalmarsund Ungdom - Bergs IK
2021-10-23 16:00 Pantamera F Östra Röd Gr4 (-07) 141405015 FBC Kalmarsund Ungdom F07 - Westerviks IBK F08
2021-10-24 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907013 FBC Kalmarsund Ungdom P13/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P12/1
2021-10-24 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907014 Nybro IBK P11-12/2 - FBC Kalmarsund P13/1
2021-10-24 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907015 FBC Kalmarsund Ungdom P13/1 - FBC Kalmarsund P13/1
2021-10-24 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907016 FBC Kalmarsund Ungdom P12/1 - Nybro IBK P11-12/2
2021-10-24 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907017 FBC Kalmarsund P13/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P12/1
2021-10-24 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907018 Nybro IBK P11-12/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/1
2021-10-24 12:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905007 FBC Kalmarsund Ungdom P11/2 - FBC Kalmarsund P11/2
2021-10-24 13:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905008 FBC Kalmarsund P11/2 - Växjö IBK Utveckling P12/3
2021-10-24 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905009 Växjö IBK Utveckling P12/3 - FBC Kalmarsund Ungdom P11/2
2021-10-29 19:30 Herrar Division 4 Sydöstra 142403028 FBC Kalmarsund Ungdom B - Fliseryds IF B
November
2021-11-03 19:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034042 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC
2021-11-13 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034053 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn
2021-11-14 11:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505024 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10
2021-11-14 12:45 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809030 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Craftstadens IBK Oskarshamn P10
2021-11-19 19:30 Herrjunior 18 Södra 142611021 FBC Kalmarsund Ungdom HJ - CL98IC HJ
2021-11-20 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034058 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U
2021-11-20 16:00 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401033 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Nybro IBK F05-06
2021-11-20 18:00 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454009 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - Slätafly/SK IBK P06-07
2021-11-21 11:00 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805033 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Växjö IBK Utveckling P09/2
2021-11-21 12:45 Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08) 142707035 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Växjö IBK Utveckling P08/3
2021-11-21 14:30 Pantamera P Östra Röd Gr3 (-07) 142706035 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - FBC Karlskrona P07
2021-11-26 20:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203032 Färjestadens IBS - Sandbäckshults IBK
2021-11-27 13:00 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401040 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - FBC Karlskrona F05-06
2021-11-28 10:30 Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556001 FBC Kalmarsund Ungdom F07 - Vetlanda IBF F07
2021-11-28 13:30 Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556004 Vetlanda IBF F07 - Nässjö IBF F07-08
2021-11-28 15:30 Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556006 Nässjö IBF F07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom F07
2021-11-28 17:00 Herrar Division 4 Sydöstra 142403043 FBC Kalmarsund Ungdom B - IF Ariel B lag
December
2021-12-03 19:30 Pantamera P Östra Röd Gr3 (-07) 142706045 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Nybro IBK P07-08
2021-12-10 19:30 Herrar Division 4 Sydöstra 142403056 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B
2021-12-11 13:00 Herrjunior 18 Södra 142611029 FBC Kalmarsund Ungdom HJ - Olofströms IBK HJ
2021-12-12 11:45 Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08) 142707050 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - CL98IC P08/2
2021-12-12 15:15 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805048 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Alvesta IBK P09
2021-12-12 17:00 Pantamera P Östra Blå Gr1 (-09) 142808032 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - CL98IC P09/2
2021-12-18 13:00 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454036 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - CL98IC P06/2
2021-12-18 15:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505035 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1
2021-12-19 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907061 FBC Kalmarsund Ungdom P12/1 - IBK Svala P11-12
2021-12-19 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907062 Craftstadens IBK Oskarshamn P12 - Westerviks IBK P12/2
2021-12-19 11:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907063 FBC Kalmarsund Ungdom P12/1 - Westerviks IBK P12/2
2021-12-19 11:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907064 IBK Svala P11-12 - Craftstadens IBK Oskarshamn P12
2021-12-19 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907065 Westerviks IBK P12/2 - IBK Svala P11-12
2021-12-19 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907066 Craftstadens IBK Oskarshamn P12 - FBC Kalmarsund Ungdom P12/1
Januari
2022-01-09 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903037 FBC Kalmarsund Ungdom P11/1 - FBC Karlskrona P11/1
2022-01-09 10:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903038 FBC Karlskrona P11/1 - Nybro IBK P11-12/1
2022-01-09 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903039 Nybro IBK P11-12/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P11/1
2022-01-09 12:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602037 FBC Kalmarsund Ungdom F10-11 - Ingelstad IBK F11
2022-01-09 13:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602038 Ingelstad IBK F11 - VAKANT PLATS
2022-01-09 14:00 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602039 VAKANT PLATS - FBC Kalmarsund Ungdom F10-11
2022-01-14 19:30 Herrar Division 4 Sydöstra 142403076 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ljungbyholms GOIF
2022-01-15 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034083 FBC Kalmarsund Ungdom - Ledberg IBF
2022-01-15 16:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203052 Färjestadens IBS - Westerviks IBK
2022-01-16 10:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505039 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10
2022-01-16 11:45 Pantamera F Östra Röd Gr4 (-07) 141405038 FBC Kalmarsund Ungdom F07 - IBK Svala F07
2022-01-21 19:30 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805063 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - CL98IC P09/1
2022-01-22 14:15 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809062 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - CL98IC P10/1
2022-01-22 16:00 Pantamera P Östra Blå Gr1 (-09) 142808042 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - Nybro IBK P09-10
2022-01-23 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907091 FBC Kalmarsund Ungdom P12/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P12
2022-01-23 09:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907092 FBC Kalmarsund Ungdom P12/1 - Nybro IBK P11-12/2
2022-01-23 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907093 FBC Kalmarsund Ungdom P12/2 - Nybro IBK P11-12/2
2022-01-23 10:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907094 Craftstadens IBK Oskarshamn P12 - FBC Kalmarsund Ungdom P12/1
2022-01-23 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907095 Nybro IBK P11-12/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P12
2022-01-23 11:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907096 FBC Kalmarsund Ungdom P12/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P12/2
2022-01-23 11:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907085 FBC Kalmarsund Ungdom P13/2 - FBC Karlskrona P12/2
2022-01-23 11:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907086 FBC Drag P11-12 - FBC Karlskrona P12/1
2022-01-23 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907087 FBC Kalmarsund Ungdom P13/2 - FBC Karlskrona P12/1
2022-01-23 12:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907088 FBC Karlskrona P12/2 - FBC Drag P11-12
2022-01-23 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907089 FBC Karlskrona P12/1 - FBC Karlskrona P12/2
2022-01-23 13:15 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907090 FBC Drag P11-12 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/2
2022-01-23 14:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905037 FBC Kalmarsund Ungdom P11/2 - Växjö IBK Utveckling P12/2
2022-01-23 15:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905038 Växjö IBK Utveckling P12/2 - CL98IC P12/2
2022-01-23 15:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905039 CL98IC P12/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P11/2
2022-01-23 17:00 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401063 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Nässjö IBF F05-06
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912127 FBC Kalmarsund Ungdom P13/3 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912128 Jämjö IBK P12-13/1 - Gantesbo IBK P12-13/2
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912129 FBC Kalmarsund Ungdom P13/3 - Gantesbo IBK P12-13/2
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912130 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14 - Jämjö IBK P12-13/1
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912131 Gantesbo IBK P12-13/2 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF P13-14
2022-01-29 Poolspel Pojkar 3-3 L Gr 3 142912132 Jämjö IBK P12-13/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/3
2022-01-29 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203016 Färjestadens IBS - Väckelsångs IK
Februari
2022-02-05 09:00 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552037 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2 - Ingelstad IBK F08-09
2022-02-05 10:00 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552038 Olofströms IBK F08-10 - Slätafly/SK IBK F08-10
2022-02-05 11:15 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552039 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2 - Slätafly/SK IBK F08-10
2022-02-05 12:15 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552040 Ingelstad IBK F08-09 - Olofströms IBK F08-10
2022-02-05 13:30 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552041 Slätafly/SK IBK F08-10 - Ingelstad IBK F08-09
2022-02-05 14:30 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552042 Olofströms IBK F08-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2
2022-02-05 16:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203066 Färjestadens IBS - Carlshamns IBK
2022-02-06 10:00 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552031 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1 - Hovshaga AIF F09
2022-02-06 11:00 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552032 Jämjö IBK F10-11 - Sandbäckshults IBK F08-09
2022-02-06 12:15 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552033 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1 - Sandbäckshults IBK F08-09
2022-02-06 13:15 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552034 Hovshaga AIF F09 - Jämjö IBK F10-11
2022-02-06 14:30 Cupdag F M&Ö Blå Gr1 (-09) 141552035 Sandbäckshults IBK F08-09 - Hovshaga AIF F09
2022-02-11 19:30 Herrar Division 4 Sydöstra 142403100 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK
2022-02-12 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034101 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK
2022-02-13 10:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907109 FBC Kalmarsund Ungdom P13/1 - Nybro IBK P11-12/2
2022-02-13 10:00 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907110 FBC Kalmarsund P13/1 - FBC Kalmarsund P11/1
2022-02-13 10:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907111 FBC Kalmarsund Ungdom P13/1 - FBC Kalmarsund P11/1
2022-02-13 10:45 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907112 Nybro IBK P11-12/2 - FBC Kalmarsund P13/1
2022-02-13 11:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907113 FBC Kalmarsund P11/1 - Nybro IBK P11-12/2
2022-02-13 11:30 Poolspel Pojkar 3-3 M Gr 3 142907114 FBC Kalmarsund P13/1 - FBC Kalmarsund Ungdom P13/1
2022-02-18 20:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203072 Färjestadens IBS - Mörbylånga GOIF
2022-02-19 13:00 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034112 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF
2022-02-20 10:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505048 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1 - Böda IK/Högby IF F10-11
2022-02-20 11:45 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809080 FBC Kalmarsund Ungdom P10 - Gantesbo IBK P10-11
2022-02-20 13:30 Pantamera F Östra Röd Gr4 (-07) 141405047 FBC Kalmarsund Ungdom F07 - Hjältevad Mariannelund IS F07
2022-02-20 15:15 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454046 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - FBC Karlskrona P06/2
Mars
2022-03-04 19:30 Herrar Division 4 Sydöstra 142403116 FBC Kalmarsund Ungdom B - KaRo IBF
2022-03-05 12:30 Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08) 142707085 FBC Kalmarsund Ungdom P08 - Ljungbyholms GOIF P08
2022-03-06 11:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505049 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/1 - Jämjö IBK F10-11
2022-03-06 12:45 Pantamera P Östra Blå Gr1 (-09) 142808051 FBC Kalmarsund Ungdom P09/2 - FBC Karlskrona P09
2022-03-11 19:30 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454055 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - Sandbäckshults IBK P06-07
2022-03-12 12:30 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805090 FBC Kalmarsund Ungdom P09/1 - Ljungby IB P09
2022-03-12 16:30 Herrar Div 1 Östra Götaland 580034130 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK
2022-03-13 10:00 Pantamera F Östra Blå Gr1 (-09) 141505054 FBC Kalmarsund Ungdom F09-10/2 - Slätafly/SK IBK F08-10
2022-03-13 11:45 Pantamera F Östra Röd Gr4 (-07) 141405056 FBC Kalmarsund Ungdom F07 - Nybro IBK F07-08
2022-03-13 13:30 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401090 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06
2022-03-19 11:00 Herrar Division 4 Sydöstra 142403129 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis