Spelprogram - Juniorallsvenskan D2 HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Stefan Wallberg stefan.wallberg@smwelevator.se 070-445 21 67 Svart, Svart, Svartgul
Danderyd FC Staffan Salén staffan.salen@salenia.se 0705-310111 Blå/lila, Blå, Vita
Hässelby SK IBK Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Thomas Wihlborg thomas.wihlborg@ericsson.com 073-031 24 65 blå, blå, blå
Järfälla Bele IBK Per Finnhammar per.finnhammar@effso.se 0707623737 Svart, Svart, Svart
Täby FC Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Mörkblå, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-10-06 19:30 1 Danderyd FC - Hässelby SK IBK 7 - 4 Mörbyhallen 50
2023-10-06 19:30 1 Täby FC - Järfälla Bele IBK 7 - 11 K-Rauta Arena
2023-10-06 19:45 1 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 7 - 6 Torsviks Idrottshall 102
Omgång 2
2023-10-13 19:00 2 AIK IBF - Täby FC 5 - 5 Solnahallen 103
2023-10-13 20:15 2 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Hässelbyhallen 158
2023-10-15 17:00 2 Järfälla Bele IBK - Danderyd FC 4 - 5 Jakobsbergs Sporthall
Omgång 3
2023-10-20 19:30 3 Danderyd FC - IBF Offensiv Lidingö 3 - 5 Mörbyhallen 72
2023-10-21 19:00 3 Täby FC - Hässelby SK IBK 5 - 4 K-Rauta Arena
2023-10-23 20:30 3 AIK IBF - Järfälla Bele IBK 5 - 4 Solnahallen
Omgång 4
2023-10-26 20:00 4 Danderyd FC - Täby FC 6 - 8 Mörbyhallen 105
2023-10-27 19:45 4 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla Bele IBK 3 - 5 Torsviks Idrottshall 90
2023-10-27 20:15 4 Hässelby SK IBK - AIK IBF 5 - 4 Hässelbyhallen
Omgång 5
2023-11-10 19:00 5 AIK IBF - Danderyd FC 5 - 1 Solnahallen 80
2023-11-15 19:40 5 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK 3 - 2 Jakobsbergs Sporthall
2023-12-19 19:30 5 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 7 - 8 K-Rauta Arena
Omgång 6
2023-11-16 20:00 6 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - AIK IBF 3 - 10 Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-17 19:30 6 IS Saga - Täby FC 6 - 6 IFU Arena DHinox 100
2023-11-17 19:45 6 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK 12 - 8 Torsviks Idrottshall 70
2023-11-17 20:15 6 Hässelby SK IBK - IK Sirius FBC 1 - 1 Hässelbyhallen
2023-11-19 17:30 6 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK JAS 0 - 9 Rotebrohallen (Nya)
2024-01-09 20:00 6 Danderyd FC - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 2 Mörbyhallen
Omgång 7
2023-11-24 19:30 7 Täby FC - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 5 - 7 K-Rauta Arena
2023-11-24 20:00 7 Väsby AIK - Danderyd FC 6 - 9 Smedsgärdshallen 131
2023-11-24 20:00 7 Järfälla Bele IBK - IS Saga 3 - 2 Jakobsbergs Sporthall
2023-11-26 13:00 7 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 6 - 5 Ekilla Sporthall 97
2023-11-26 13:00 7 IK Sirius FBC - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 IFU Arena A 54
2023-11-27 20:10 7 AIK IBF - FBC Sollentuna 11 - 5 Solnahallen
Omgång 8
2023-12-01 19:30 8 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - Danderyd FC 6 - 3 Österåkers Multiarena 1
2023-12-01 20:00 8 Väsby AIK - Täby FC 6 - 9 Smedsgärdshallen 138
2023-12-01 20:15 8 IS Saga - AIK IBF 9 - 9 IFU Arena Gibon 81
2023-12-02 13:15 8 IK Sirius FBC - Järfälla Bele IBK JAS 2 - 6 IFU Arena DHinox 150
2023-12-03 12:30 8 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Ekilla Sporthall 96
2023-12-03 17:30 8 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 4 - 7 Rotebrohallen (Nya)
Omgång 9
2023-12-08 19:00 9 AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 8 Solnahallen
2023-12-08 19:45 9 IBF Offensiv Lidingö - IS Saga 4 - 4 Torsviks Idrottshall 55
2023-12-08 20:15 9 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 4 - 3 Hässelbyhallen 157
2023-12-12 19:55 9 Danderyd FC - FBC Sollentuna 4 - 0 Mörbyhallen 70
2023-12-13 20:00 9 Täby FC - IK Sirius FBC 7 - 3 K-Rauta Arena
2023-12-15 20:00 9 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 6 - 2 Jakobsbergs Sporthall 62
Omgång 10
2024-01-12 19:30 10 IS Saga - Hässelby SK IBK 5 - 3 IFU Arena DHinox 100
2024-01-12 19:45 10 IBF Offensiv Lidingö - FBC Sollentuna 8 - 3 Torsviks Idrottshall 60
2024-01-12 20:00 10 Väsby AIK - AIK IBF 3 - 6 Smedsgärdshallen 152
2024-01-12 20:00 10 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 6 - 6 Jakobsbergs Sporthall 87
2024-01-13 17:30 10 IK Sirius FBC - Danderyd FC 5 - 3 IFU Arena DHinox
2024-02-02 19:00 10 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 3 K-Rauta Arena 100
Omgång 11
2024-01-17 20:15 11 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Österåkers Multiarena 1
2024-01-18 20:05 11 Danderyd FC - IS Saga 3 - 2 Mörbyhallen
2024-01-19 19:00 11 AIK IBF - IK Sirius FBC 10 - 5 Solnahallen
2024-01-19 20:15 11 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 12 - 4 Hässelbyhallen
2024-01-21 12:30 11 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla Bele IBK JAS 6 - 5 Ekilla Sporthall 91
2024-01-21 17:30 11 FBC Sollentuna - Täby FC 8 - 11 Rotebrohallen (Nya)
Omgång 12
2024-01-26 19:00 12 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Solnahallen 80
2024-01-26 20:15 12 Hässelby SK IBK - Danderyd FC 6 - 5 Hässelbyhallen
2024-02-04 19:30 12 Järfälla Bele IBK - Täby FC 12 - 6 Jakobsbergs Sporthall
Omgång 13
2024-01-30 19:15 13 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 7 - 4 Torsviks Idrottshall 65
2024-02-09 19:00 13 Täby FC - AIK IBF 7 - 17 K-Rauta Arena
2024-02-09 19:30 13 Danderyd FC - Järfälla Bele IBK 4 - 2 Mörbyhallen 52
Omgång 14
2024-02-16 20:00 14 Järfälla Bele IBK - AIK IBF 9 - 6 Jakobsbergs Sporthall 100
2024-02-19 20:00 14 Hässelby SK IBK - Täby FC 11 - 4 Hässelbyhallen 65
2024-02-20 19:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Danderyd FC 6 - 9 Torsviks Idrottshall 60
Omgång 15
2024-02-23 19:00 15 AIK IBF - Hässelby SK IBK 6 - 4 Solnahallen 100
2024-02-23 19:30 15 Täby FC - Danderyd FC 6 - 5 K-Rauta Arena
2024-03-04 18:30 15 Järfälla Bele IBK - IBF Offensiv Lidingö Jakobsbergs Sporthall
Omgång 16
2024-03-08 19:30 16 Danderyd FC - AIK IBF Mörbyhallen
2024-03-08 19:45 16 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC Torsviks Idrottshall
2024-03-08 20:00 16 Hässelby SK IBK - Järfälla Bele IBK Hässelbyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis