Herrar Division 4 (2023/24)

Gruppspel
Herrar Division 4 NordVästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:00 142400004 KFUM Jönköping B - Månsarps IBK B 14 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-08 12:00 142400005 Bankeryds Skid o MK - Hestra Skid O SK 9 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2023-11-09 20:00 142400003 Östra SK / JIK - Jönköpings IK Utveckling B 2 - 29 Theo Dahlslätt, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-13 19:00 142400007 Hestra Skid O SK - KFUM Jönköping B 6 - 6 Magnus Davidsson, Daniel Persson Hestra Sporthall
2023-10-15 13:30 142400010 Hovslätts IK B - S/W 2010 IBK 5 - 2 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-24 19:30 142400008 Månsarps IBK B - Östra SK / JIK 14 - 2 Suvad Kaltak, Johan Ferm Hisingstorp Sporthall
2023-10-27 19:00 142400012 S/W 2010 IBK - Jönköpings IK Utveckling B 3 - 8 Jonny Nilsson, Daniel Pettersson Vrigstad Sporthall
2023-10-28 17:00 142400014 Östra SK / JIK - Hestra Skid O SK 0 - 17 Christian Österström, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-29 14:30 142400015 Bankeryds Skid o MK - KFUM Jönköping B 4 - 10 Gustav Perman, Andreas Rundqvist Torpshallen
2023-11-03 19:00 142400020 Hestra Skid O SK - Månsarps IBK B 12 - 3 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Hestra Sporthall
2023-11-04 17:00 142400017 Östra SK / JIK - S/W 2010 IBK 0 - 15 Daniel Pettersson, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-05 12:00 142400018 KFUM Jönköping B - Hovslätts IK B 1 - 5 Hampus Igefors, Pontus Knutsson KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-25 16:00 142400019 Bankeryds Skid o MK - Jönköpings IK Utveckling B 9 - 8 Robert Dahlslätt, Jan Blohm Torpshallen
2023-11-10 20:00 142400023 Jönköpings IK Utveckling B - KFUM Jönköping B 5 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-11 16:30 142400022 Månsarps IBK B - Bankeryds Skid o MK 3 - 12 Mattias Tokic, Andreas Rundqvist Barnarps Sporthall
2023-11-12 18:30 142400024 Hovslätts IK B - Östra SK / JIK 26 - 1 Theo Dahlslätt, Felix Kratz Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-17 19:00 142400029 Hestra Skid O SK - Hovslätts IK B 4 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2023-11-17 20:00 142400030 Månsarps IBK B - Jönköpings IK Utveckling B 3 - 6 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-19 12:00 142400028 Bankeryds Skid o MK - S/W 2010 IBK 12 - 10 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Torpshallen
2023-12-01 19:00 142400031 S/W 2010 IBK - KFUM Jönköping B 4 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2023-12-01 19:30 142400034 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 8 - 6 Christian Österström, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-19 20:00 142400033 Jönköpings IK Utveckling B - Hestra Skid O SK 6 - 6 Isak Mörnstål, Pontus Knutsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-09 15:15 142400039 Månsarps IBK B - S/W 2010 IBK 5 - 15 Christian Österström, Gustav Jarnegren Norrahammars Sporthall
2023-12-10 14:30 142400037 Bankeryds Skid o MK - Östra SK / JIK 39 - 2 Mattias Tokic, Daniel Persson Torpshallen
2023-12-10 17:00 142400040 Jönköpings IK Utveckling B - Hovslätts IK B 2 - 4 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-15 19:00 142400041 S/W 2010 IBK - Hestra Skid O SK 3 - 5 Andreas Karlsson, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2023-12-15 19:30 142400044 Hovslätts IK B - Månsarps IBK B 22 - 4 Alva Perman, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-15 20:00 142400043 Östra SK / JIK - KFUM Jönköping B 0 - 21 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-12 19:30 142400046 Hestra Skid O SK - Bankeryds Skid o MK 7 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2024-01-13 17:30 142400047 Månsarps IBK B - KFUM Jönköping B 2 - 22 Johan Ferm, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2024-01-14 17:30 142400048 Jönköpings IK Utveckling B - Östra SK / JIK 35 - 0 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-17 18:30 142400051 S/W 2010 IBK - Hovslätts IK B 9 - 8 Suvad Kaltak, Örjan Stenberg Vrigstad Sporthall
2024-01-19 20:00 142400053 Östra SK / JIK - Månsarps IBK B 5 - 16 Sebastian Kullander, Lars Öst Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-20 16:30 142400054 KFUM Jönköping B - Hestra Skid O SK 7 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-26 19:00 142400057 Hestra Skid O SK - Östra SK / JIK 23 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2024-01-28 12:00 142400056 KFUM Jönköping B - Bankeryds Skid o MK 7 - 14 Christian Österström, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-28 17:00 142400059 Jönköpings IK Utveckling B - S/W 2010 IBK OW (0 - 5) Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-23 19:30 142400063 Jönköpings IK Utveckling B - Bankeryds Skid o MK 5 - 6 Gustav Perman, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-02 19:00 142400061 S/W 2010 IBK - Östra SK / JIK 26 - 7 Tina Sandberg, Alva Perman Vrigstad Sporthall
2024-02-03 15:00 142400062 Månsarps IBK B - Hestra Skid O SK 3 - 11 Suvad Kaltak, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2024-02-04 15:00 142400064 Hovslätts IK B - KFUM Jönköping B 9 - 2 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-09 20:00 142400067 Östra SK / JIK - Hovslätts IK B 2 - 30 Johan Nero Wikstrand, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-10 12:00 142400069 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK B 18 - 2 Lars Öst, Michael Johansson Torpshallen
2024-02-24 19:45 142400068 KFUM Jönköping B - Jönköpings IK Utveckling B 7 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-16 19:00 142400071 S/W 2010 IBK - Bankeryds Skid o MK 4 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm Vrigstad Sporthall
2024-02-17 16:00 142400074 Hovslätts IK B - Hestra Skid O SK 9 - 3 Peter Nykvist, Jonas Kvant Stadsgården, Råslätt 3-manna
2024-02-18 17:00 142400073 Jönköpings IK Utveckling B - Månsarps IBK B 17 - 2 Kevin Rosén, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-01 19:00 142400079 Hestra Skid O SK - Jönköpings IK Utveckling B 8 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Hestra Sporthall
2024-03-01 19:30 142400077 KFUM Jönköping B - S/W 2010 IBK 9 - 5 Jonas Säleby, Kim Bjurek KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-03 12:00 142400078 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 9 - 10 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Torpshallen
2024-03-08 19:30 142400084 Hovslätts IK B - Jönköpings IK Utveckling B 14 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-08 20:00 142400083 Östra SK / JIK - Bankeryds Skid o MK 1 - 50 Nicklas Bard, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-13 19:00 142400081 S/W 2010 IBK - Månsarps IBK B 13 - 6 Tina Sandberg, Kim Westlund Vrigstad Sporthall
2024-03-17 12:00 142400086 KFUM Jönköping B - Östra SK / JIK 17 - 1 Tina Sandberg, Alva Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-17 13:00 142400088 Hestra Skid O SK - S/W 2010 IBK 8 - 12 Jonas Kvant, Peter Nykvist Hestra Sporthall
2024-03-17 13:00 142400089 Månsarps IBK B - Hovslätts IK B 3 - 20 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK B 14 13 0 1 179-51 128 39
2. Bankeryds Skid o MK 14 11 0 3 204-77 127 33
3. KFUM Jönköping B 14 9 1 4 134-66 68 28
4. S/ W 2010 IBK 14 7 0 7 126-85 41 21
5. Jönköpings IK Utveckling B 14 6 2 6 138-73 65 20
6. Hestra Skid O SK 14 5 3 6 113-88 25 18
7. Månsarps IBK B 14 2 0 12 68-189 -121 6
8. Östra SK / JIK 14 0 0 14 25-358 -333 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 NordÖstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 142401002 Westerviks IBK B - IF Ariel B WO (5 - 0) Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2023-10-06 19:30 142401005 Virserums SGF - IBK Svala 4 - 3 Mikael Pettersson, Frans Bladh Sparbankshallen, Virserum
2023-10-06 20:00 142401001 IBK Husar - Bodafors IBS 8 - 3 Pontus Knutsson, Lars Öst Olsbergs Arena
2023-10-08 16:30 142401004 Nässjö IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 7 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Nässjö Sporthall
2023-10-13 19:00 142401006 Bodafors IBS - Virserums SGF 7 - 6 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Bodafors Sporthall
2023-10-13 19:30 142401007 IBK Svala - Nässjö IBF B 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2023-10-13 19:30 142401009 Hjältevad Mariannelund IS - Westerviks IBK B 11 - 8 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Furulundshallen
2023-10-13 19:30 142401010 IF Ariel B - IBK Husar 4 - 9 Rolf Vatvedt, Mikael Pettersson Kristdala Sporthall
2023-10-27 19:00 142401011 Bodafors IBS - IF Ariel B 10 - 11 Jonas Kvant, Peter Nykvist Bodafors Sporthall
2023-10-27 19:30 142401015 Virserums SGF - Nässjö IBF B 3 - 13 Andreas Nilsson, Robert Risberg Sparbankshallen, Virserum
2023-10-27 20:00 142401012 IBK Husar - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 4 Mikael Fransson, Stefan Karlsson Olsbergs Arena
2023-10-28 13:00 142401013 Westerviks IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Frans Bladh, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2023-11-03 19:00 142401020 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 6 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm Mörlunda Sporthall
2023-11-03 19:30 142401016 Westerviks IBK B - Bodafors IBS 6 - 4 Mikael Pettersson, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2023-11-03 19:30 142401019 Virserums SGF - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 11 Dawan Mofak, Mikael Fransson Sparbankshallen, Virserum
2023-11-05 16:30 142401018 Nässjö IBF B - IF Ariel B 23 - 2 Hampus Igefors, Pontus Knutsson Nässjö Sporthall
2023-11-10 19:00 142401025 Bodafors IBS - IBK Svala 10 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Bodafors Sporthall
2023-11-10 19:30 142401022 Craftstadens IBK Oskarshamn - Virserums SGF 6 - 3 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-10 19:30 142401023 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 9 - 9 Stefan Karlsson, Dawan Mofak Furulundshallen
2023-11-10 20:00 142401021 IBK Husar - Westerviks IBK B 4 - 5 Michael Johansson, Daniel Pettersson Olsbergs Arena
2023-11-17 19:30 142401028 Virserums SGF - IBK Husar 8 - 7 Michael Johansson, Stefan Karlsson Sparbankshallen, Virserum
2023-11-17 19:30 142401030 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hjältevad Mariannelund IS 1 - 2 Bengt Andersson, Linus Häggblom Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-18 18:00 142401027 Nässjö IBF B - Westerviks IBK B 12 - 4 Kim Bjurek, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2023-11-25 16:00 142401029 IBK Svala - IF Ariel B 6 - 15 Anders Stenberg, Bengt Andersson Mörlunda Sporthall
2023-11-29 19:30 142401033 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 9 - 6 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Furulundshallen
2023-12-01 19:30 142401035 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 9 Isak Mörnstål, Pontus Knutsson Bodafors Sporthall
2023-12-01 20:00 142401031 IBK Husar - Nässjö IBF B 6 - 9 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Olsbergs Arena
2023-12-02 14:00 142401034 IF Ariel B - Virserums SGF 10 - 6 Frans Bladh, Johan Magnusson Kristdala Sporthall
2023-12-08 19:30 142401038 IBK Svala - Westerviks IBK B 6 - 7 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2023-12-08 19:30 142401039 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Husar 6 - 5 Frans Bladh, Linus Häggblom Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-08 19:30 142401040 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel B 19 - 4 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Furulundshallen
2023-12-10 16:30 142401036 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 15 - 4 Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist Nässjö Sporthall
2023-12-15 19:00 142401045 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 10 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Bodafors Sporthall
2023-12-15 20:00 142401041 IBK Husar - IBK Svala 7 - 1 Pontus Knutsson, Christian Österström Olsbergs Arena
2023-12-16 13:30 142401042 Westerviks IBK B - Virserums SGF 7 - 6 Mikael Pettersson, Alexia Rasmussen Bökensved Sporthall
2023-12-16 14:00 142401044 IF Ariel B - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 17 Andreas Nilsson, Robert Risberg Kristdala Sporthall
2024-01-12 19:00 142401046 IBK Svala - Virserums SGF 7 - 9 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Mörlunda Sporthall
2024-01-12 19:00 142401049 IF Ariel B - Westerviks IBK B 10 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2024-01-12 19:00 142401050 Bodafors IBS - IBK Husar 8 - 7 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2024-01-12 19:30 142401047 Craftstadens IBK Oskarshamn - Nässjö IBF B 5 - 4 Bengt Andersson, Daniel Gyllander Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-19 19:30 142401055 Virserums SGF - Bodafors IBS 2 - 11 Johan Palm, Johan Magnusson Sparbankshallen, Virserum
2024-01-19 20:00 142401051 IBK Husar - IF Ariel B 13 - 3 Michael Johansson, Dawan Mofak Olsbergs Arena
2024-01-20 13:00 142401052 Westerviks IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 8 Frans Bladh, Mikael Pettersson Bökensved Sporthall
2024-01-21 13:30 142401054 Nässjö IBF B - IBK Svala 17 - 2 Josef Albertsson, Christian Österström Nässjö Sporthall
2024-01-26 19:00 142401060 IF Ariel B - Bodafors IBS 3 - 4 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2024-01-26 19:30 142401058 Craftstadens IBK Oskarshamn - Westerviks IBK B 8 - 2 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-26 19:30 142401059 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar 11 - 8 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Furulundshallen
2024-02-01 19:30 142401056 Nässjö IBF B - Virserums SGF 9 - 3 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Nässjö Sporthall
2024-02-02 19:00 142401065 Bodafors IBS - Westerviks IBK B 11 - 9 Daniel Persson, Magnus Davidsson Bodafors Sporthall
2024-02-02 19:30 142401062 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Svala 9 - 4 Andreas Nilsson, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-02-02 19:30 142401063 Hjältevad Mariannelund IS - Virserums SGF 13 - 4 Frans Bladh, Mikael Pettersson Furulundshallen
2024-02-03 14:00 142401064 IF Ariel B - Nässjö IBF B 9 - 21 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2024-02-09 19:30 142401068 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 12 - 7 Christian Österström, Pontus Knutsson Nässjö Sporthall
2024-02-09 19:30 142401069 Virserums SGF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 9 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Sparbankshallen, Virserum
2024-02-09 19:30 142401070 IBK Svala - Bodafors IBS 6 - 10 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Mörlunda Sporthall
2024-02-10 12:00 142401066 Westerviks IBK B - IBK Husar 4 - 4 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2024-02-16 19:00 142401074 IF Ariel B - IBK Svala 11 - 6 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Kristdala Sporthall
2024-02-16 19:30 142401073 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn 9 - 8 Daniel Gyllander, Robin Töth Furulundshallen
2024-02-16 20:00 142401071 IBK Husar - Virserums SGF 4 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Olsbergs Arena
2024-02-17 12:00 142401072 Westerviks IBK B - Nässjö IBF B 5 - 5 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Bökensved Sporthall
2024-03-01 19:00 142401079 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 17 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2024-03-01 19:30 142401078 Virserums SGF - IF Ariel B 5 - 10 Michael Johansson, Christian Österström Sparbankshallen, Virserum
2024-03-01 19:30 142401080 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bodafors IBS 11 - 4 Frans Bladh, Dawan Mofak Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-03 16:30 142401077 Nässjö IBF B - IBK Husar 7 - 7 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Nässjö Sporthall
2024-03-08 19:00 142401085 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 14 - 11 Christian Österström, Pontus Knutsson Bodafors Sporthall
2024-03-09 11:00 142401082 Westerviks IBK B - IBK Svala 7 - 1 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2024-03-09 14:00 142401084 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 20 Johan Magnusson, Michael Johansson Kristdala Sporthall
2024-03-10 12:30 142401081 IBK Husar - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 8 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Olsbergs Arena
2024-03-17 13:00 142401087 Virserums SGF - Westerviks IBK B 9 - 8 Christian Österström, Michael Johansson Sparbankshallen, Virserum
2024-03-17 13:00 142401088 IBK Svala - IBK Husar 9 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Mörlunda Sporthall
2024-03-17 13:00 142401089 Craftstadens IBK Oskarshamn - IF Ariel B 13 - 0 Mikael Pettersson, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-17 13:00 142401090 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 12 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Furulundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 16 14 0 2 127-66 61 42
2. Hjältevad Mariannelund IS 16 13 1 2 172-99 73 40
3. Nässjö IBF B 16 9 4 3 172-89 83 31
4. Bodafors IBS 16 8 0 8 119-130 -11 24
5. IBK Husar 16 6 2 8 106-93 13 20
6. Westerviks IBK B 16 6 2 8 93-103 -10 20
7. IF Ariel B 16 6 0 10 107-185 -78 18
8. Virserums SGF 16 4 0 12 79-135 -56 12
9. IBK Svala 16 1 1 14 71-146 -75 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:45 142404003 Tenhults IF B - Sportklubben Beduinerna 3 - 7 Kim Bjurek, Kim Westlund Tenhults Sporthall
2023-10-08 11:00 142404004 Husqvarna IK B - Aneby SK 6 - 13 Andreas Rundqvist, Lars Öst Huskvarna Sporthall A
2023-10-13 19:30 142404007 Malmbäcks IF - Husqvarna IK B 7 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Malmbäcks Sporthall
2023-10-13 19:45 142404009 Sportklubben Beduinerna - Hjältevad Mariannelund IS B 15 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Tenhults Sporthall
2023-10-14 13:00 142404008 Aneby SK - Tenhults IF B 8 - 5 Nicklas Bard, Dawan Mofak FB-hallen
2023-10-27 19:45 142404014 Tenhults IF B - Malmbäcks IF 1 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Tenhults Sporthall
2023-10-28 14:00 142404013 Hjältevad Mariannelund IS B - Aneby SK 2 - 22 Rolf Vatvedt, Anders Stenberg Furulundshallen
2023-10-29 15:30 142404012 Gränna AIS B - Sportklubben Beduinerna 4 - 4 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Ribbahallen A-hall
2023-11-03 19:30 142404020 Malmbäcks IF - Aneby SK 5 - 9 Magnus Davidsson, Daniel Persson Malmbäcks Sporthall
2023-11-03 19:45 142404017 Tenhults IF B - Gränna AIS B 4 - 2 Peter Nykvist, Jonas Kvant Tenhults Sporthall
2023-11-11 17:00 142404023 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK B 11 - 4 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2023-11-12 16:00 142404021 Gränna AIS B - Hjältevad Mariannelund IS B 16 - 2 Nicklas Bard, Emil Lindén Ribbahallen A-hall
2023-11-17 20:00 142404027 Husqvarna IK B - Hjältevad Mariannelund IS B 11 - 1 Christian Österström, Andreas Rundqvist Huskvarna Sporthall A
2023-11-18 13:00 142404030 Aneby SK - Sportklubben Beduinerna 6 - 6 Christian Österström, Felix Kratz FB-hallen
2023-11-24 19:30 142404033 Malmbäcks IF - Sportklubben Beduinerna 10 - 7 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Malmbäcks Sporthall
2023-12-03 15:00 142404032 Hjältevad Mariannelund IS B - Tenhults IF B 3 - 7 Johan Magnusson, Frans Bladh Furulundshallen
2023-12-03 16:00 142404031 Gränna AIS B - Husqvarna IK B 5 - 7 Anders Perman, Kim Bjurek Ribbahallen A-hall
2023-12-08 19:30 142404038 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelund IS B 21 - 4 Anders Perman, Jonny Nilsson Malmbäcks Sporthall
2023-12-09 13:00 142404039 Aneby SK - Gränna AIS B 11 - 5 Anders A Nilsson, Oskar Lööke FB-hallen
2023-12-16 14:00 142404043 Tenhults IF B - Husqvarna IK B 6 - 6 Andreas Rundqvist, Kim Westlund Tenhults Sporthall
2023-12-17 16:00 142404041 Gränna AIS B - Malmbäcks IF 6 - 8 Mattias Tokic, Hampus Igefors Ribbahallen A-hall
2024-01-12 19:30 142404047 Aneby SK - Husqvarna IK B 7 - 6 Magnus Davidsson, Daniel Persson FB-hallen
2024-01-13 17:00 142404048 Sportklubben Beduinerna - Tenhults IF B 3 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Tenhults Sporthall
2024-01-19 19:30 142404052 Hjältevad Mariannelund IS B - Sportklubben Beduinerna 3 - 10 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Furulundshallen
2024-01-19 19:30 142404054 Husqvarna IK B - Malmbäcks IF 8 - 4 Magnus Davidsson, Gustav Jarnegren Huskvarna Sporthall A
2024-01-19 19:45 142404053 Tenhults IF B - Aneby SK 6 - 7 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2024-01-26 19:30 142404057 Malmbäcks IF - Tenhults IF B 14 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Malmbäcks Sporthall
2024-01-27 14:00 142404059 Sportklubben Beduinerna - Gränna AIS B 4 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2024-02-24 13:00 142404058 Aneby SK - Hjältevad Mariannelund IS B 23 - 4 Nicklas Bard, Johan Ferm FB-hallen
2024-02-02 19:30 142404062 Aneby SK - Malmbäcks IF 10 - 4 Peter Nykvist, Andreas Rundqvist FB-hallen
2024-02-04 15:30 142404061 Gränna AIS B - Tenhults IF B 2 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Ribbahallen A-hall
2024-02-09 19:30 142404068 Husqvarna IK B - Sportklubben Beduinerna 2 - 6 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall A
2024-02-10 14:00 142404066 Hjältevad Mariannelund IS B - Gränna AIS B 4 - 11 Frans Bladh, Stefan Karlsson Furulundshallen
2024-02-16 19:45 142404073 Sportklubben Beduinerna - Aneby SK 5 - 3 Suvad Kaltak, Johan Nero Wikstrand Tenhults Sporthall
2024-02-17 14:00 142404072 Hjältevad Mariannelund IS B - Husqvarna IK B 5 - 9 Pelle Hallström, Malou Hallström Furulundshallen
2024-03-01 19:45 142404076 Tenhults IF B - Hjältevad Mariannelund IS B 7 - 2 Peter Nykvist, Jonas Kvant Tenhults Sporthall
2024-03-03 19:30 142404077 Husqvarna IK B - Gränna AIS B 6 - 3 Magnus Davidsson, Daniel Persson Huskvarna Sporthall A
2024-03-16 14:00 142404079 Sportklubben Beduinerna - Malmbäcks IF 3 - 3 Gustav Perman, Anders Perman Tenhults Sporthall
2024-03-09 14:00 142404082 Hjältevad Mariannelund IS B - Malmbäcks IF 4 - 19 Roger Dahlberg, Alexia Rasmussen Furulundshallen
2024-03-10 15:30 142404081 Gränna AIS B - Aneby SK 7 - 4 Christian Österström, Pontus Knutsson Ribbahallen A-hall
2024-03-17 13:00 142404088 Malmbäcks IF - Gränna AIS B 8 - 6 Anders A Nilsson, Adam Rydholm Malmbäcks Sporthall
2024-03-18 19:45 142404086 Husqvarna IK B - Tenhults IF B 5 - 9 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Fagerslätt Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Aneby SK 12 9 1 2 123-61 62 28
2. Malmbäcks IF 12 8 1 3 110-68 42 25
3. Sportklubben Beduinerna 12 7 3 2 81-48 33 24
4. Husqvarna IK B 12 5 1 6 76-77 -1 16
5. Tenhults IF B 12 5 1 6 63-66 -3 16
6. Gränna AIS B 12 4 1 7 73-71 2 13
7. Hjältevad Mariannelund IS B 12 0 0 12 36-171 -135 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 SydVästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 142402001 Carlshamns IBK - Påvelsgård IF 8 - 0 Henrik Gilliusson, Andreas Karlsson Väggahallen
2023-10-07 15:30 142402004 Rottne IF - Växjö IBK Utveckling B 5 - 6 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Rottne Sporthall
2023-10-08 17:00 142402003 Olofströms IBK B - Hovmantorps GOIF B 5 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2023-10-14 14:00 142402010 Ryds SK - Carlshamns IBK 3 - 5 Roger Gardell, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2023-10-15 15:30 142402008 Växjö IBK Utveckling B - Olofströms IBK B 11 - 4 Hannes Berggren, Linus Häggblom Fortnox Arena B-hall
2023-10-22 16:00 142402007 Älmhults IBK - Rottne IF 8 - 3 Filip Karlsson, Jonas Nilsson Haganäshallen
2023-10-27 19:30 142402012 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF B 4 - 3 Andreas Karlsson, Jonas Nilsson Väggahallen
2023-10-29 12:45 142402011 Påvelsgård IF - Ryds SK 6 - 11 Kevin Rosén, Linus Broberg Alvesta Sporthall
2023-10-29 17:30 142402014 Olofströms IBK B - Älmhults IBK 7 - 8 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Olofströms Sporthall
2023-11-03 19:30 142402020 Älmhults IBK - Växjö IBK Utveckling B 7 - 4 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Haganäshallen
2023-11-04 15:30 142402018 Rottne IF - Ryds SK 5 - 6 Anders Lindqvist, Hani Mousaviyan-Utter Rottne Sporthall
2023-11-05 16:00 142402017 Olofströms IBK B - Carlshamns IBK 9 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2023-11-11 14:00 142402024 Ryds SK - Olofströms IBK B 4 - 4 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2023-11-12 13:00 142402025 Påvelsgård IF - Älmhults IBK 2 - 11 Senad Hamula, Jonas Nilsson Alvesta Sporthall
2023-11-14 19:30 142402023 Hovmantorps GOIF B - Rottne IF 7 - 7 Rolf Vatvedt, Nicklas Hult Allhallen, Hovmantorp
2023-11-17 19:45 142402026 Olofströms IBK B - Påvelsgård IF 16 - 1 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Olofströms Sporthall
2023-11-18 12:00 142402030 Växjö IBK Utveckling B - Hovmantorps GOIF B 6 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena A-hall
2023-11-19 16:00 142402029 Älmhults IBK - Ryds SK 6 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Senad Hamula Haganäshallen
2023-12-01 19:30 142402031 Carlshamns IBK - Rottne IF 5 - 1 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2023-12-03 15:00 142402033 Hovmantorps GOIF B - Älmhults IBK 4 - 15 Rolf Vatvedt, Ulf Åberg Allhallen, Hovmantorp
2023-12-03 18:00 142402035 Påvelsgård IF - Växjö IBK Utveckling B 3 - 17 Michael Claesson, Therese Spjut Alvesta Sporthall
2023-12-09 12:00 142402039 Växjö IBK Utveckling B - Carlshamns IBK 7 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena A-hall
2023-12-09 15:00 142402040 Hovmantorps GOIF B - Ryds SK 6 - 6 Linus Sandberg, Johan Oxenmyr Allhallen, Hovmantorp
2023-12-13 19:45 142402036 Rottne IF - Påvelsgård IF 9 - 6 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Rottne Sporthall
2023-12-15 19:30 142402041 Carlshamns IBK - Älmhults IBK 2 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väggahallen
2023-12-15 19:45 142402043 Olofströms IBK B - Rottne IF 10 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Olofströms Sporthall
2023-12-16 13:00 142402044 Ryds SK - Växjö IBK Utveckling B 2 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2023-12-17 11:45 142402045 Påvelsgård IF - Hovmantorps GOIF B 3 - 11 Senad Hamula, Rolf Vatvedt Alvesta Sporthall
2024-01-12 19:45 142402050 Påvelsgård IF - Carlshamns IBK 3 - 13 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Alvesta Sporthall
2024-01-13 15:00 142402048 Hovmantorps GOIF B - Olofströms IBK B 7 - 5 Pelle Hallström, Andreas Nilsson Allhallen, Hovmantorp
2024-01-13 16:00 142402047 Växjö IBK Utveckling B - Rottne IF 10 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2024-01-17 19:30 142402053 Olofströms IBK B - Växjö IBK Utveckling B 7 - 10 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2024-01-19 19:30 142402051 Carlshamns IBK - Ryds SK 6 - 3 Linus Sjöberg, Andreas Karlsson Väggahallen
2024-01-20 15:30 142402054 Rottne IF - Älmhults IBK 4 - 17 Christer Jonsson, Daniel Gyllander Rottne Sporthall
2024-01-26 19:30 142402057 Älmhults IBK - Olofströms IBK B 7 - 7 Roger Gardell, Axel Magnusson Haganäshallen
2024-01-27 14:00 142402060 Ryds SK - Påvelsgård IF 18 - 6 Michell Rohde, Roger Gardell Ryds Sporthall
2024-01-28 16:00 142402059 Hovmantorps GOIF B - Carlshamns IBK 7 - 6 Pelle Hallström, Robert Risberg Allhallen, Hovmantorp
2024-02-02 19:30 142402061 Carlshamns IBK - Olofströms IBK B 4 - 7 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Väggahallen
2024-02-02 19:30 142402062 Växjö IBK Utveckling B - Älmhults IBK 4 - 2 Christer Jonsson, Mikael Björkman Fortnox Arena A-hall
2024-02-03 16:00 142402064 Ryds SK - Rottne IF WO (5 - 0) Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2024-02-09 19:45 142402067 Olofströms IBK B - Ryds SK 9 - 3 Andreas Karlsson, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2024-02-10 16:00 142402068 Rottne IF - Hovmantorps GOIF B 4 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Björkman Rottne Sporthall
2024-02-23 19:15 142402070 Älmhults IBK - Påvelsgård IF 24 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Haganäshallen
2024-02-17 14:00 142402074 Ryds SK - Älmhults IBK 5 - 10 Linus Sandberg, Dragan Zaharijev Ryds Sporthall
2024-02-17 15:00 142402073 Hovmantorps GOIF B - Växjö IBK Utveckling B 2 - 11 Andreas Karlsson, Oscar Johansson Allhallen, Hovmantorp
2024-02-18 16:00 142402075 Påvelsgård IF - Olofströms IBK B 4 - 16 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Alvesta Sporthall
2024-03-02 11:00 142402080 Växjö IBK Utveckling B - Påvelsgård IF 29 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena A-hall
2024-03-02 15:30 142402077 Rottne IF - Carlshamns IBK 5 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Rottne Sporthall
2024-03-03 13:30 142402079 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF B 12 - 4 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Haganäshallen
2024-03-08 19:30 142402081 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling B 0 - 8 Joel Wenström, Andreas Karlsson Väggahallen
2024-03-09 14:00 142402084 Ryds SK - Hovmantorps GOIF B 5 - 4 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2024-03-09 16:00 142402085 Påvelsgård IF - Rottne IF 7 - 8 Johan Andersson, Mikael Björkman Alvesta Sporthall
2024-03-17 16:00 142402086 Rottne IF - Olofströms IBK B 6 - 8 Linus Sjöö, Senad Hamula Rottne Sporthall
2024-03-17 16:00 142402088 Älmhults IBK - Carlshamns IBK 15 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Haganäshallen
2024-03-17 16:00 142402089 Växjö IBK Utveckling B - Ryds SK 9 - 4 Johan Andersson, Mikael Björkman Fortnox Arena A-hall
2024-03-17 16:00 142402090 Hovmantorps GOIF B - Påvelsgård IF 6 - 1 Oskar Kedmalm, Oscar Johansson Allhallen, Hovmantorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling B 14 12 1 1 138-47 91 37
2. Älmhults IBK 14 12 1 1 146-60 86 37
3. Olofströms IBK B 14 8 2 4 114-77 37 26
4. Carlshamns IBK 14 7 0 7 70-75 -5 21
5. Hovmantorps GOIF B 14 5 3 6 74-90 -16 18
6. Ryds SK 14 5 2 7 80-82 -2 17
7. Rottne IF 14 2 1 11 64-106 -42 7
8. Påvelsgård IF 14 0 0 14 48-197 -149 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 SydÖstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:00 142403003 Gantesbo IBK - Lessebo GoIF 13 - 3 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Emmaboda Sporthall
2023-10-06 19:30 142403001 KaRo IBF - FBC Rinkabyholm 11 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Kallinge Sporthall
2023-10-06 19:30 142403004 FBC Kalmarsund Ungdom B - Borgholms IBK 10 - 3 Andreas Nilsson, Robert Risberg Ölands Bank Center B
2023-10-07 16:00 142403005 FBC Karlskrona B - Sandbäckshults IBK 8 - 5 Andreas Nilsson, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall A
2023-10-13 19:00 142403007 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 2 - 8 Oskar Kedmalm, Bengt Andersson Krungårdshallen
2023-10-13 19:00 142403008 Borgholms IBK - Gantesbo IBK 3 - 6 Andreas Nilsson, Robert Risberg Borgholms Sporthall
2023-10-15 19:00 142403006 FBC Rinkabyholm - FBC Karlskrona B 2 - 6 Oscar Johansson, Alexia Rasmussen Rinkabyholms Sporthall
2023-10-27 19:00 142403014 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 12 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Emmaboda Sporthall
2023-10-29 12:00 142403012 KaRo IBF - Lessebo GoIF 5 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Kallinge Sporthall
2023-10-29 16:00 142403015 FBC Karlskrona B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 5 Robert Risberg, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall A
2023-11-03 19:00 142403017 Gantesbo IBK - KaRo IBF 5 - 5 Malou Hallström, Therese Spjut Emmaboda Sporthall
2023-11-04 16:00 142403020 Sandbäckshults IBK - Borgholms IBK 3 - 9 Robert Risberg, Bengt Andersson Krungårdshallen
2023-11-05 16:00 142403019 FBC Karlskrona B - Lessebo GoIF 8 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2023-11-10 19:00 142403023 Lessebo GoIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 11 - 8 Linus Häggblom, Linus Broberg Lessebo Sporthall
2023-11-10 19:30 142403022 Borgholms IBK - FBC Karlskrona B 6 - 2 Alexia Rasmussen, Andreas Nilsson Borgholms Sporthall
2023-11-12 19:00 142403025 FBC Rinkabyholm - Sandbäckshults IBK 7 - 9 Andreas Karlsson, Bengt Andersson Rinkabyholms Sporthall
2023-11-17 19:30 142403030 Borgholms IBK - Lessebo GoIF 7 - 3 Robert Risberg, Andreas Nilsson Borgholms Sporthall
2023-11-17 20:00 142403028 FBC Karlskrona B - KaRo IBF 3 - 5 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Vedeby Sporthall A
2023-11-19 19:00 142403026 FBC Rinkabyholm - Gantesbo IBK 3 - 9 Stefan Karlsson, Robert Risberg Rinkabyholms Sporthall
2023-12-01 19:00 142403033 Lessebo GoIF - Sandbäckshults IBK 7 - 4 Linus Häggblom, Stefan Karlsson Lessebo Sporthall
2023-12-01 19:30 142403031 KaRo IBF - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 10 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Kallinge Sporthall
2023-12-03 19:00 142403035 FBC Rinkabyholm - Borgholms IBK 5 - 10 Bengt Andersson, Linus Häggblom Rinkabyholms Sporthall
2023-12-08 19:30 142403039 Borgholms IBK - KaRo IBF 3 - 5 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Borgholms Sporthall
2023-12-09 17:00 142403036 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Rinkabyholm 15 - 5 Adam Rydholm, Malou Hallström Torslundahallen
2023-12-10 17:30 142403037 FBC Karlskrona B - Gantesbo IBK 5 - 6 Per Bratt, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall A
2023-12-15 19:00 142403043 Gantesbo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 4 Andreas Karlsson, Oskar Kedmalm Emmaboda Sporthall
2023-12-15 19:30 142403041 KaRo IBF - Sandbäckshults IBK 9 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2023-12-17 19:00 142403045 FBC Rinkabyholm - Lessebo GoIF 6 - 6 Daniel Gyllander, Pelle Hallström Rinkabyholms Sporthall
2024-01-09 19:30 142403047 Borgholms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 6 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Borgholms Sporthall
2024-01-12 19:00 142403048 Lessebo GoIF - Gantesbo IBK 5 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Lessebo Sporthall
2024-01-13 13:30 142403046 Sandbäckshults IBK - FBC Karlskrona B 3 - 8 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2024-01-14 19:00 142403050 FBC Rinkabyholm - KaRo IBF 5 - 8 Andreas Nilsson, Bengt Andersson Rinkabyholms Sporthall
2024-01-19 19:00 142403053 Gantesbo IBK - Borgholms IBK 4 - 3 Malou Hallström, Pelle Hallström Emmaboda Sporthall
2024-01-19 19:30 142403054 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 19 - 1 Christer Jonsson, Alexia Rasmussen Ölands Bank Center B
2024-01-19 20:00 142403055 FBC Karlskrona B - FBC Rinkabyholm 5 - 6 Robert Risberg, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall B
2024-01-26 19:00 142403059 Lessebo GoIF - KaRo IBF 4 - 5 Bengt Andersson, Oscar Johansson Lessebo Sporthall
2024-01-26 19:30 142403056 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Karlskrona B 16 - 3 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Ölands Bank Center A
2024-01-27 16:00 142403057 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 6 - 7 Andreas Karlsson, Bengt Andersson Krungårdshallen
2024-02-02 19:00 142403062 Borgholms IBK - Sandbäckshults IBK 9 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Borgholms Sporthall
2024-02-02 19:00 142403063 Lessebo GoIF - FBC Karlskrona B 6 - 6 Robin Töth, Daniel Gyllander Lessebo Sporthall
2024-02-02 19:30 142403061 KaRo IBF - Gantesbo IBK 4 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2024-02-09 19:30 142403068 FBC Kalmarsund Ungdom B - Lessebo GoIF 15 - 4 Bengt Andersson, Stefan Karlsson Ölands Bank Center A
2024-02-10 16:00 142403070 Sandbäckshults IBK - FBC Rinkabyholm 9 - 7 Rolf Vatvedt, Anders Stenberg Krungårdshallen
2024-02-11 16:00 142403069 FBC Karlskrona B - Borgholms IBK 7 - 4 Andreas Nilsson, Robert Risberg Vedeby Sporthall A
2024-02-16 19:00 142403073 Lessebo GoIF - Borgholms IBK 3 - 10 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Lessebo Sporthall
2024-02-16 19:00 142403075 Gantesbo IBK - FBC Rinkabyholm 17 - 1 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Emmaboda Sporthall
2024-02-16 19:30 142403071 KaRo IBF - FBC Karlskrona B 10 - 3 Oskar Kedmalm, Andreas Karlsson Kallinge Sporthall
2024-03-01 19:00 142403079 Sandbäckshults IBK - Lessebo GoIF 7 - 8 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Krungårdshallen
2024-03-01 19:00 142403080 Borgholms IBK - FBC Rinkabyholm 15 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Borgholms Sporthall
2024-03-01 19:30 142403077 FBC Kalmarsund Ungdom B - KaRo IBF 3 - 4 Oskar Kedmalm, Daniel Gyllander Ölands Bank Center A
2024-03-08 19:00 142403083 Gantesbo IBK - FBC Karlskrona B 10 - 2 Robin Töth, Oscar Johansson Emmaboda Sporthall
2024-03-08 19:30 142403081 KaRo IBF - Borgholms IBK 4 - 4 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Kallinge Sporthall
2024-03-10 19:00 142403085 FBC Rinkabyholm - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 13 Christer Jonsson, Ulf Åberg Rinkabyholms Sporthall
2024-03-17 16:00 142403086 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK 7 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Ölands Bank Center A
2024-03-17 16:00 142403088 Sandbäckshults IBK - KaRo IBF 1 - 16 Johan Magnusson, Rolf Vatvedt Krungårdshallen
2024-03-17 16:00 142403090 Lessebo GoIF - FBC Rinkabyholm 14 - 5 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Lessebo Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gantesbo IBK 14 10 3 1 111-56 55 33
2. KaRo IBF 14 9 4 1 96-57 39 31
3. FBC Kalmarsund Ungdom B 14 9 2 3 139-66 73 29
4. Borgholms IBK 14 7 2 5 92-67 25 23
5. Lessebo GoIF 14 5 3 6 84-103 -19 18
6. FBC Karlskrona B 14 5 1 8 70-89 -19 16
7. Sandbäckshults IBK 14 2 0 12 60-134 -74 6
8. FBC Rinkabyholm 14 1 1 12 67-147 -80 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 142405002 Gransholms IF B - Öjaby Sport IBK B 9 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2023-10-06 19:30 142405004 Ljungby IB - KF Ljungby 6 - 3 Anders Lindqvist, Bengt Helgesson Innebandyhallen
2023-10-07 16:00 142405005 FBC Ljungby - Moheda IBK B 11 - 4 Daniel Persson, Kim Westlund Innebandyhallen
2023-10-08 11:00 142405003 Westbo IBK - Värnamo IK B 13 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-10-13 19:30 142405008 KF Ljungby - Westbo IBK 7 - 9 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Sunnerbohallen
2023-10-13 19:45 142405006 Forsheda IF - FBC Ljungby 3 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Forsheda Sporthall
2023-10-15 14:00 142405009 Värnamo IK B - Gransholms IF B 1 - 7 Michael Johansson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2023-10-15 15:30 142405007 Moheda IBK B - Ljungby IB 4 - 7 Andreas Karlsson, Hani Mousaviyan-Utter ATA-hallen - Moheda
2023-10-27 18:30 142405015 FBC Ljungby - Ljungby IB 8 - 9 Kim Westlund, Örjan Stenberg Sunnerbohallen
2023-10-27 19:45 142405011 Forsheda IF - Öjaby Sport IBK B 6 - 3 Michael Johansson, Jan Blohm Forsheda Sporthall
2023-10-28 13:00 142405014 Westbo IBK - Moheda IBK B 12 - 1 Suvad Kaltak, Jonny Nilsson Smålandsstenars Sporthall
2023-10-29 12:00 142405013 Gransholms IF B - KF Ljungby 11 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2023-11-03 19:00 142405019 FBC Ljungby - Värnamo IK B 17 - 3 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Sunnerbohallen
2023-11-03 19:30 142405016 Gransholms IF B - Forsheda IF 7 - 2 Kristian Constantinescu, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2023-11-03 19:30 142405018 Ljungby IB - Öjaby Sport IBK B 16 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Innebandyhallen
2023-11-05 15:30 142405020 Moheda IBK B - KF Ljungby 0 - 11 Johan Oxenmyr, Linus Broberg ATA-hallen - Moheda
2023-11-10 19:30 142405022 KF Ljungby - FBC Ljungby 5 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sunnerbohallen
2023-11-10 19:45 142405023 Värnamo IK B - Ljungby IB 2 - 8 Kim Bjurek, Christian Österström Värnamo Sporthall
2023-11-10 19:45 142405025 Forsheda IF - Moheda IBK B 4 - 3 Tina Sandberg, Andreas Rundqvist Forsheda Sporthall
2023-11-11 15:00 142405024 Öjaby Sport IBK B - Westbo IBK 0 - 13 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2023-11-17 19:30 142405027 Ljungby IB - Gransholms IF B 6 - 7 Peter Nykvist, Jonas Kvant Innebandyhallen
2023-11-18 11:00 142405026 Westbo IBK - Forsheda IF 8 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Smålandsstenars Sporthall
2023-11-19 14:00 142405030 KF Ljungby - Värnamo IK B 15 - 5 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Sunnerbohallen
2023-11-19 15:30 142405029 Moheda IBK B - Öjaby Sport IBK B 6 - 6 Kevin Rosén, Linus Broberg ATA-hallen - Moheda
2023-11-24 19:45 142405033 Värnamo IK B - Moheda IBK B 11 - 3 Filip Karlsson, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2023-12-01 19:30 142405032 Gransholms IF B - Westbo IBK 9 - 2 Andreas Karlsson, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2023-12-01 19:45 142405035 Forsheda IF - KF Ljungby 7 - 6 Kim Westlund, Örjan Stenberg Forsheda Sporthall
2023-12-02 15:00 142405034 Öjaby Sport IBK B - FBC Ljungby 4 - 17 Anders Stenberg, Rolf Vatvedt Pär Lagerkvistskolan
2023-12-08 19:30 142405036 Ljungby IB - Forsheda IF 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Broberg Innebandyhallen
2023-12-08 20:00 142405037 FBC Ljungby - Westbo IBK 13 - 7 Anders Lindqvist, Bengt Helgesson Sunnerbohallen
2023-12-09 14:00 142405040 Värnamo IK B - Öjaby Sport IBK B 7 - 11 Therese Spjut, Engla Spjut Värnamo Sporthall
2023-12-10 15:30 142405038 Moheda IBK B - Gransholms IF B 5 - 12 Johan Oxenmyr, Hani Mousaviyan-Utter ATA-hallen - Moheda
2023-12-14 19:45 142405045 Forsheda IF - Värnamo IK B 3 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forsheda Sporthall
2023-12-16 16:00 142405043 Westbo IBK - Ljungby IB 2 - 8 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Smålandsstenars Sporthall
2023-12-17 16:00 142405044 Öjaby Sport IBK B - KF Ljungby 5 - 11 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Pär Lagerkvistskolan
2024-01-16 20:15 142405042 Gransholms IF B - FBC Ljungby 13 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Gemla Sporthall
2024-01-12 19:30 142405047 KF Ljungby - Ljungby IB 6 - 13 Andreas Karlsson, Jan Blohm Sunnerbohallen
2024-01-12 19:30 142405049 Öjaby Sport IBK B - Gransholms IF B 2 - 15 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2024-01-14 14:00 142405048 Värnamo IK B - Westbo IBK 5 - 14 Magnus Davidsson, Daniel Persson Värnamo Sporthall
2024-01-14 15:30 142405046 Moheda IBK B - FBC Ljungby 1 - 9 Therese Spjut, Linus Sandberg ATA-hallen - Moheda
2024-01-19 19:30 142405052 Gransholms IF B - Värnamo IK B 21 - 3 Rolf Vatvedt, Joel Wenström Gemla Sporthall
2024-01-19 19:30 142405054 Ljungby IB - Moheda IBK B 12 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Broberg Innebandyhallen
2024-01-19 20:00 142405055 FBC Ljungby - Forsheda IF 9 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Sunnerbohallen
2024-01-25 19:30 142405053 Westbo IBK - KF Ljungby 13 - 8 Anders Perman, Gustav Perman Smålandsstenars Sporthall
2024-01-26 19:00 142405056 Ljungby IB - FBC Ljungby 2 - 3 Örjan Stenberg, Jan Blohm Innebandyhallen
2024-01-26 19:30 142405060 Öjaby Sport IBK B - Forsheda IF 8 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Björkman Pär Lagerkvistskolan
2024-01-27 14:00 142405058 KF Ljungby - Gransholms IF B 7 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Sunnerbohallen
2024-01-28 15:30 142405057 Moheda IBK B - Westbo IBK 7 - 12 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr ATA-hallen - Moheda
2024-02-02 19:45 142405065 Forsheda IF - Gransholms IF B 5 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Forsheda Sporthall
2024-02-03 15:00 142405064 Öjaby Sport IBK B - Ljungby IB 2 - 13 Andreas Karlsson, Jan Blohm Pär Lagerkvistskolan
2024-02-04 14:00 142405062 KF Ljungby - Moheda IBK B 13 - 1 Johan Nero Wikstrand, Daniel Pettersson Sunnerbohallen
2024-02-04 14:00 142405063 Värnamo IK B - FBC Ljungby 4 - 11 Michael Johansson, Anders Perman Värnamo Sporthall
2024-02-09 19:00 142405069 FBC Ljungby - KF Ljungby 2 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Broberg Sunnerbohallen
2024-02-09 19:30 142405068 Ljungby IB - Värnamo IK B 16 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2024-02-11 14:00 142405067 Westbo IBK - Öjaby Sport IBK B 16 - 4 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Gislaveds Sporthall A/B-hall
2024-02-11 15:30 142405070 Moheda IBK B - Forsheda IF 2 - 5 Kevin Andersson, Mirza Karisik ATA-hallen - Moheda
2024-02-16 19:30 142405072 Gransholms IF B - Ljungby IB 1 - 16 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2024-02-16 19:45 142405075 Forsheda IF - Westbo IBK 10 - 16 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Forsheda Sporthall
2024-02-17 16:00 142405074 Öjaby Sport IBK B - Moheda IBK B 12 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Björkman Pär Lagerkvistskolan
2024-02-18 14:00 142405073 Värnamo IK B - KF Ljungby 3 - 8 Michael Johansson, Christian Österström Värnamo Sporthall
2024-03-01 20:00 142405078 FBC Ljungby - Öjaby Sport IBK B 22 - 2 Linus Broberg, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen
2024-03-02 14:00 142405076 Westbo IBK - Gransholms IF B 7 - 12 Johan Ferm, Kim Westlund Smålandsstenars Sporthall
2024-03-03 11:30 142405080 KF Ljungby - Forsheda IF 7 - 7 Johan Oxenmyr, Mirza Karisik Sunnerbohallen
2024-03-03 15:30 142405079 Moheda IBK B - Värnamo IK B 5 - 2 Johan Oxenmyr, Mirza Karisik ATA-hallen - Moheda
2024-03-08 19:30 142405082 Gransholms IF B - Moheda IBK B 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2024-03-08 19:45 142405085 Forsheda IF - Ljungby IB 1 - 11 Johan Ferm, Michael Johansson Forsheda Sporthall
2024-03-09 14:00 142405083 Westbo IBK - FBC Ljungby 7 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Smålandsstenars Sporthall
2024-03-09 16:00 142405084 Öjaby Sport IBK B - Värnamo IK B 5 - 4 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Pär Lagerkvistskolan
2024-03-17 16:00 142405086 Ljungby IB - Westbo IBK 5 - 0 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Innebandyhallen
2024-03-17 16:00 142405087 FBC Ljungby - Gransholms IF B 6 - 10 Linus Sandberg, Marcus Karlström Sunnerbohallen 3-manna
2024-03-17 16:00 142405089 KF Ljungby - Öjaby Sport IBK B 10 - 2 Jan Blohm, Kim Westlund Åbyhallen
2024-03-17 16:00 142405090 Värnamo IK B - Forsheda IF 6 - 5 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Värnamo Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gransholms IF B 16 14 1 1 153-74 79 43
2. Ljungby IB 16 14 0 2 153-51 102 42
3. FBC Ljungby 16 11 1 4 150-83 67 34
4. Westbo IBK 16 10 1 5 151-106 45 31
5. KF Ljungby 16 7 2 7 129-98 31 23
6. Forsheda IF 16 4 2 10 77-112 -35 14
7. Öjaby Sport IBK B 16 3 2 11 69-176 -107 11
8. Värnamo IK B 16 3 0 13 73-162 -89 9
9. Moheda IBK B 16 1 1 14 51-144 -93 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis