Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
129000043 Ekeby IF P08 PK1 - Örebro SK Ung Akademi Röd 2007-2010 Inst. Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-08-12 11:00 129000002 IBF Örebro Div 1 - Skälby IBK Herr August Ericsson, Moltas Gunnarsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-08-18 19:00 129000006 Lillån IBK Allsvenskan Herr - IBF Örebro Div 1 8 - 0 Daniel Larsson, Richard Öhneskog Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-08-19 13:30 129000004 Örebro SK Ung HJ17 - Skälby IBK Junior 5 - 7 Fredrik Alm, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2023-08-19 14:00 129000007 Lillån IBK Allsvenskan Herr - Järfälla Bele IBF Herrar Allsvenskan 5 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Idrottshuset Örebro
2023-08-19 15:30 129000005 Örebro SK Ung HJ17 - IBF Örebro Ung HJ16 3 - 14 Philip Franzén, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2023-08-20 16:00 129000003 IBF Örebro Div 1 - Hagfors IBS div 1 9 - 4 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-08-23 19:00 129000011 Gropens IF Utveckling - Ekeby IF H4 11 - 8 Fredrik Knutsson, Oscar Harryson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-08-27 13:00 129000008 Lillån IBK Allsvenskan Herr - Skövde IBF HA 4 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Idrottshuset, Örebro Gamla hallen
2023-08-27 15:30 129000014 Ekeby IF H4 - Askersunds IBK H3 7 - 4 Oscar Harryson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-08-28 20:30 129000018 IBF Örebro Div 1 - Örebro SK IBK August Ericsson, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-09-01 19:00 129000009 Lillån IBK Allsvenskan Herr - IK Sirius IBK 4 - 6 Lars Fridell, Micael Svensson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-09-02 13:00 129000020 Lillån IBK Ung (H3) - IFK Arboga H1 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2023-09-02 13:30 129000001 IBF Örebro Ung HJ16 - Torshälla IBK HJ Kristofer Ek, David Persson Rostahallen Örebro
2023-09-03 12:00 129000012 Gropens IF H3 - IBF Örebro Ung H3 10 - 8 David Persson, Kristofer Ek Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-09-03 14:30 129000013 Gropens IF Utveckling - Ekeby IF H4 12 - 2 David Persson, Kristofer Ek Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-09-03 16:00 129000015 Kumla IBK Herr - Karlskoga IBF A-Lag 6 - 3 Aarre Hietanen, Fredrik Strandlund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-09-06 20:00 129000010 Lillån IBK Allsvenskan Herr - Surahammars IBF Herrar Div 1 Albin Jakobsson, Christoffer Frykestam Norrbyhallen
2023-09-08 18:15 129000016 KFUM Örebro 10/11 PK4 - Örebro SK Ung 10/11 PK4 5 - 10 , Tomas Helgesson Rostahallen Örebro
2023-09-09 14:45 129000023 Örebro SK Ung P09 PK4 - Lillån IBK P09 Tybblelundsskolan
2023-09-09 14:45 129000022 Örebro SK Ung P09 PK4 - Lillån IBK P09 4 - 3 Tybblelundsskolan
2023-09-10 12:00 129000019 Ekeby IF H4 - IBF Örebro Ung H3 Inst. Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-09-10 15:30 129000024 Örebro SK Ung P09 PK4 - IBF Örebro Ung 08/10 PK3 13 - 6 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2023-09-10 16:55 129000017 Ekeby IF P08 PK1 - Lillån IBK P07/08 PK1 4 - 7 Philip Franzén, Oscar Harryson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-09-10 17:30 129000021 KFUM Örebro 10/11 PK4 - Askersunds IBK 10/11 PK4 8 - 7 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Rostahallen Örebro
2023-09-17 15:00 129000027 Askersunds IBK H3 - Borensberg IBC Herr Inst. Närlundahallen
2023-09-17 18:00 129000029 KFUM Örebro 10/11 PK4 - KFUM Örebro F08/09 FK2 9 - 3 Jonathan Eriksson, Fredrik Alm Tegelbruket
2023-09-19 19:30 129000028 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF H4 Inst. Lindbacka Sporthall
2023-09-22 18:15 129000026 Örebro SK Ung 10/11 PK5 - KFUM Örebro 10/11 PK5 5 - 6 Alfred Leonard, Philip Viberg Rostahallen Örebro
2023-09-23 15:30 129000025 Örebro SK IBK - IBK Lockerud Ungdom H 3 4 - 1 Lars Fridell, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2023-09-26 18:15 129000031 Örebro SK Ung 09/10 PK3 - Lillån IBK P09 PK4 2 - 10 Philip Viberg, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2023-09-29 18:15 129000033 KFUM Örebro 10/11 PK5 - Hovsta IF 2011 PK5 2 - 3 Jack Boman, Isak Hallemark Rostahallen Örebro
2023-09-29 19:45 129000034 Lillån IBK 2010 PK3/PK4 - IBF Örebro Ung 2010 PK4 6 - 2 Philip Viberg, Tomas Helgesson Norrbyhallen
2023-09-29 20:00 129000030 IBF Örebro Ung H4 B-lag - Pålsboda IBF H4 6 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-09-30 10:00 129000032 Kumla IBK PK2 2009 - Lillån IBK P09 PK2 5 - 9 Lucas Claesson, Philip Franzén Skogstorpskolan
2023-09-30 13:00 129000036 Örebro SK Ungdomsklubb PK5 P2011 - Ekeby IF 2011 PK5 Svart Isak Hallemark, Olle Wahman Tybblelundsskolan
2023-10-01 11:30 129000035 Ekeby IF P08 PK1 - Kristinehamns IBF P Röd 1 8 - 6 Lucas Claesson, Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2023-10-07 09:30 129000038 Lillån IBK P07/08 PK1 - Askersunds IBK P08/09 5 - 3 Jonathan Eriksson, Tomas Helgesson Norrbyhallen
2023-10-07 12:00 129000039 Ekeby IF PK4 (RÖD PK4) - Ekeby IF 08-09 FK1 Adam Anvestam, Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2023-10-10 18:45 129000037 Gropens IF PK1 2007/2008 - Örebro SK Ungdomsklubb P06 4 - 6 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2023-11-05 11:20 129000040 Ekeby IF P08 PK1 - Askersunds IBK P08/09 8 - 4 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Skogstorpskolan
2023-11-27 19:30 129000042 IBF Örebro Ung 08/10 PK3 - IBF Örebro Ung DJ 3 - 4 Philip Franzén, Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2023-12-17 12:00 129000041 Ekeby IF P08 PK1 - IBF Örebro Ung PK1 5 - 7 Philip Viberg, Jack Boman Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-01-03 15:30 129000044 Ekeby IF P08 PK1 - Örebro SK Ung Akademi Röd 2007-2010 6 - 3 Jack Boman, Fredrik Alm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-01-13 13:15 129000045 Hovsta IF PK9 - Ekeby IF 2015 PK9 Vilgot Seiz, Elliot Saverman Hovstaskolan 15
2024-01-24 20:00 129000052 Örebro SK Ungdomsklubb Akademi Röd (2007-2009) - Ekeby IF P08 PK1 5 - 5 Tony Wennberg, Jack Boman Tybblelundsskolan
2024-02-02 18:20 129000051 Ekeby IF P08 PK1 - Lillån IBK P09 PK2 Inst. Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-02-10 10:30 129000053 Ekeby IF Svart 2014 PK8 - Askersunds IBK 14/15 Svart - PK8 , Adam Eilling Skogstorpskolan
2024-02-10 14:30 129000056 Hovsta IF PK6 P12 - Hovsta IF 2011 PK5 Klara Davidsson, Harry Elmvik Hovstaskolan Plan 1
2024-02-14 18:45 129000057 IBF Örebro Ung 08/10 PK3 - IBF Örebro Ungdom DJ 5 - 5 Jack Boman, Samuel Nissinen-Eriksson Birgittaskolan
2024-02-17 13:15 129000049 Hovsta IF PK9 - SMÅ IF 14/15 PK9 Elliot Saverman, Vilgot Seiz Hovstaskolan 15
2024-02-17 14:30 129000050 Hovsta IF PK9 - SMÅ IF 14/15 PK9 Elliot Saverman, Harry Elmvik Hovstaskolan 15
2024-02-24 09:30 129000054 Ekeby IF Svart 2014 PK8 - Örebro SK Ungdomsklubb P14 , Adam Eilling Skogstorpskolan
2024-02-24 10:45 129000055 Ekeby IF Vit 2014 PK8 - Örebro SK Ung 2014 PK8 Svart , Lorin Yildiz Skogstorpskolan
2024-02-25 15:15 129000058 Ekeby IF Vit PK7 2013 - Ekeby IF Svart 2014 PK8 Hugo Klarvik, Lorin Yildiz Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-02-25 16:30 129000059 Ekeby IF Svart PK7 2013 - Ekeby IF Vit PK6 2012 Hugo Klarvik, Lorin Yildiz Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-03-16 13:15 129000047 Hovsta IF PK9 - Kumla IBK 2015 PK9 Hovstaskolan 15
2024-03-16 14:30 129000048 Hovsta IF PK9 - Kumla IBK 2015 PK9 Hovstaskolan 15
2024-03-23 13:45 129000060 Ekeby IF Svart 2014 PK8 - Lillån IBK 2014 Vit PK8 Kumlahallen Vissberga (Lilla)
2024-03-23 15:00 129000061 Ekeby IF Vit 2014 PK8 - Lillån IBK 2014 Grön PK8 Kumlahallen Vissberga (Lilla)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis