Köpings bad & sport (Nya Arenan)

Adress
Badvägen 1, 731 50 Köping
Telefon
0221-256 76 
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
P16 Region Poolspel D 183173001 IBK Köping - Västerås IBS Ungdom
P16 Region Poolspel D 183173002 Hultsberg IBF - Säffle SK/Åmåls IBK
P16 Region Poolspel D 183173003 IBK Köping - Hultsberg IBF
P16 Region Poolspel D 183173004 Västerås IBS Ungdom - Säffle SK/Åmåls IBK
P16 Region Poolspel D 183173005 Hultsberg IBF - Västerås IBS Ungdom
P16 Region Poolspel D 183173006 Säffle SK/Åmåls IBK - IBK Köping
Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024070 IBK Köping F-10/11 - IBK Hallsta FK5 F10
Oktober
2021-10-03 12:30 ELON CUP Köping 2021 218765001 Gropens IF P08/09 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF
2021-10-03 13:15 ELON CUP Köping 2021 218765002 IBK Köping P-08 PK4 - Rönnby IBK Ung P08/09
2021-10-03 14:00 ELON CUP Köping 2021 218765003 Lillån IBK P08 - Västerås IBS Ung P09
2021-10-03 14:45 ELON CUP Köping 2021 218765005 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - IBK Köping P-08 PK4
2021-10-03 15:30 ELON CUP Köping 2021 218765004 Gropens IF P08/09 - Västerås IBS Ung P09
2021-10-03 16:15 ELON CUP Köping 2021 218765006 Rönnby IBK Ung P08/09 - Lillån IBK P08
2021-10-03 17:00 ELON CUP Köping 2021 218765007 Gropens IF P08/09 - IBK Köping P-08 PK4
2021-10-03 17:45 ELON CUP Köping 2021 218765008 Rönnby IBK Ung P08/09 - Västerås IBS Ung P09
2021-10-03 18:30 ELON CUP Köping 2021 218765009 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Lillån IBK P08
2021-10-23 09:15 Pantamera PK5 Blå (09-10) VIBF 211018010 IBK Köping PK5 2010 - IFK Arboga PK5
2021-10-23 11:30   Uppskj. Juniorallsvenskan E DJ18 580735022 IBK Hallsta/IBK Köping - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF
2021-10-23 15:00 Damer Allsvenskan Västra 580028025 Västra Mälardalen IB - Nykvarns IBF Ungdom
2021-10-24 10:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017010 IBK Köping PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår
2021-10-24 15:00 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019008 IBK Köping PK2 Svår - Örebro SK Ung PK2 Svår
2021-10-24 17:30 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569013 IBK Köping H4 - Gropens IF H4
2021-10-30 10:30 Pantamera PK7 BLÅ Svår (2011) VIBF 211021006 IBK Köping PK7 Svår - Skogsgymnastikens IBS PK7 Svår
2021-10-31 10:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010011 IBK Köping PK3 - Pålsboda IBF PK3
2021-10-31 12:30 Pantamera FK3 RÖD (08-09) ÖLIBF 128886011 IBK Köping F08-09 FK3 - KFUM Örebro 08-09 FK3
2021-10-31 16:30 Pantamera FK10 GRÖN 2014 VIBF 218885022 IBK Köping FK10 2013 - IFK Arboga IBK FK10
November
2021-11-06 11:00 Damer Allsvenskan Västra 580028037 Västra Mälardalen IB - Hagfors IF Uddeholm
2021-11-07 10:30 Herr 3 VIBF 213333017 IBK Köping Ung H3 - IK Råby Västerås H3
2021-11-09 18:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017020 IBK Köping PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår
2021-11-13 10:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010018 IBK Köping PK3 - Västerås IBS Ung PK3
2021-11-13 13:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000040 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2
2021-11-13 16:00 Damer Allsvenskan Västra 580028049 Västra Mälardalen IB - Västerås IBS
2021-11-14 13:00 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019017 IBK Köping PK2 Svår - Kumla IBK PK2 Svår
2021-11-14 18:00 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569022 IBK Köping H4 - WSK Lindesberg H4
2021-11-20 10:45 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019021 IBK Köping PK2 Svår - Tillberga IK Ung PK2 Svår
2021-11-21 10:30 Pantamera PK9 GRÖN 2013 VIBF 211031017 IBK Köping P2013 - Per-Ols IBF Poolspel P1213
2021-11-21 12:30 Pantamera PK10 GRÖN 2014 VIBF 211032017 IBK Köping PK10 - Romfartuna GOIF PK10
2021-11-21 14:30 Pantamera FK9 GRÖN 2012-2013 VIBF 213011005 IBK Köping Flick Pool 2012 - IBK Sala F 12/13
2021-11-21 17:30 Damer Utv Junior 214045015 IBK Köping/IBK Hallsta DJ - Lillån IBK/Lillån IBK Ung Jun
2021-11-27 10:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010026 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF
2021-11-27 17:00 Herr 3 VIBF 213333033 IBK Köping Ung H3 - IBK Sala H3
2021-11-28 10:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017040 IBK Köping PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår
2021-11-28 12:30 Pantamera FK3 RÖD (08-09) ÖLIBF 128886020 IBK Köping F08-09 FK3 - Kopparbergs BK 06-09
December
2021-12-03 19:00 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569040 IBK Köping H4 - IBK Sala (B) (H4)
2021-12-04 15:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000058 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2
2021-12-05 12:00 Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024027 IBK Köping F-10/11 - Rönnby IBK Ung 11-12 FK5
2021-12-05 14:00 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010032 IBK Köping PK3 - Lillån IBK PK3
2021-12-09 17:30 Pantamera PK6 BLÅ (10-11) VIBF 211020036 IBK Köping PK6 - Västerås IBS Ung PK6 Vit
2021-12-09 19:30 Herr 3 VIBF 213333045 IBK Köping Ung H3 - Rocklunda IBK Västerås H3
2021-12-18 11:00 Damer Allsvenskan Västra 580028061 Västra Mälardalen IB - Skoghalls IBK
2021-12-19 10:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011060 IBK Köping PK4 Lätt - Tillberga IK Ung PK4 Lätt
2021-12-19 18:00 Damer Utv Junior 214045022 IBK Köping/IBK Hallsta DJ - Västerås IBS DUJ
Januari
2022-01-08 13:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000071 IBK Köping H2 - IFK Arboga H2
2022-01-08 16:00 Damer Allsvenskan Västra 580028073 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF
2022-01-09 10:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017072 IBK Köping PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår
2022-01-09 12:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010042 IBK Köping PK3 - Tillberga IK Ung PK3
2022-01-15 10:30 Pantamera PK6 BLÅ (10-11) VIBF 211020046 IBK Köping PK6 - Skälby IBK PK6
2022-01-15 12:30 Pantamera PK5 Blå (09-10) VIBF 211018050 IBK Köping PK5 2010 - IBK Hallsta PK5
2022-01-15 14:30 Pantamera FK3 RÖD (08-09) ÖLIBF 128886034 IBK Köping F08-09 FK3 - Ekeby IF 08-09 FK3
2022-01-16 10:30 Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024045 IBK Köping F-10/11 - Surahammars IBF 10-11 FK5
2022-01-16 12:30 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019048 IBK Köping PK2 Svår - IBF Örebro Utveckling PK2 Svår
2022-01-16 15:00 HerrJunior (01-04) 218011024 IBK Köping Hj - Västerås IBS Ung HJ
2022-01-16 17:30 Herr 3 VIBF 213333050 IBK Köping Ung H3 - Knäppmora AIK H3
2022-01-19 18:30 Pantamera FK3 RÖD (08-09) ÖLIBF 128886038 IBK Köping F08-09 FK3 - Fellingsbro IBS 08-10 FK3
2022-01-22 10:30 Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024050 IBK Köping F-10/11 - IBK Sala 10-11 FK5
2022-01-22 12:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017083 IBK Köping PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår
2022-01-22 15:00 Damer Allsvenskan Västra 580028085 Västra Mälardalen IB - FBC Katrineholm
2022-01-23 10:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011078 IBK Köping PK4 Lätt - Surahammars IBF PK4 Lätt
2022-01-23 12:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010051 IBK Köping PK3 - Gropens IF P07/08 PK3
2022-01-23 17:30 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569053 IBK Köping H4 - Per-Ols IBF H4 (H4)
2022-01-29 11:45 Juniorallsvenskan E DJ18 580735062 IBK Hallsta/IBK Köping - IBF Örebro Utveckling
2022-01-29 15:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000085 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ungdom H2
2022-01-30 13:00 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019059 IBK Köping PK2 Svår - Västerås IBS Ungdom P06/07 PK2 Svår
2022-01-30 15:30 HerrJunior (01-04) 218011028 IBK Köping Hj - Askersunds IBK HJ
2022-01-30 18:00 Herr 3 VIBF 213333058 IBK Köping Ung H3 - Tillberga IK Ung Roosters H3
Februari
2022-02-05 10:30 Pantamera PK10 GRÖN 2014 VIBF 211032045 IBK Köping PK10 - Skiljebo SK PK10
2022-02-05 14:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000091 IBK Köping H2 - WSK Lindesberg H2
2022-02-05 17:00 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011091 IBK Köping PK4 Lätt - IBF Örebro Utv PK4 Lätt P08/09
2022-02-06 10:30 Pantamera FK10 GRÖN 2014 VIBF 218885015 IBK Köping FK10 2013 - IK Råby Västerås FK10
2022-02-06 12:30 Pantamera PK6 BLÅ (10-11) VIBF 211020059 IBK Köping PK6 - Västerås IBS Ung PK6 Svart
2022-02-06 14:30 Pantamera PK9 GRÖN 2013 VIBF 211031045 IBK Köping P2013 - Rönnby IBK Ung PK9 2013 Orange
2022-02-12 12:30 Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024064 IBK Köping F-10/11 - IFK Arboga 10-11 FK5
2022-02-12 15:00 Damer Allsvenskan Västra 580028099 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad
2022-02-13 14:30 HerrJunior (01-04) 218011032 IBK Köping Hj - Lillån IBK/Lillån IBK Utv HJ
2022-02-19 12:30 Pantamera PK7 BLÅ Svår (2011) VIBF 211021041 IBK Köping PK7 Svår - Skälby IBK PK7 Svår
2022-02-19 14:30 Pantamera PK8 GRÖN 2012 VIBF 211029031 IBK Köping PK8 - IFK Arboga IBK PK8 Blå
2022-02-20 10:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011108 IBK Köping PK4 Lätt - Ekeby IF PK4 Lätt
2022-02-20 12:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010068 IBK Köping PK3 - Pålsboda IBF PK3
2022-02-23 19:00 Damer Allsvenskan Västra 580028111 Västra Mälardalen IB - Kumla IBK
2022-02-26 12:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000113 IBK Köping H2 - IBF Örebro Ung H2
2022-02-26 15:00 Herrar Allsvenskan Södra 580011120 IBF Örebro - Fagerhult Habo IBK
2022-02-27 10:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011114 IBK Köping PK4 Lätt - Örebro SK Ung PK4 Lätt
2022-02-27 17:30 Herr 3 VIBF 213333072 IBK Köping Ung H3 - IFK Arboga IBK Ung H3
Mars
2022-03-04 19:00 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569076 IBK Köping H4 - Barkarö SK H4
2022-03-05 12:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000118 IBK Köping H2 - Skälby IBK Ung H2
2022-03-05 15:00 Damer Allsvenskan Västra 580028121 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom
2022-03-06 10:30 Pantamera PK9 GRÖN 2013 VIBF 211031055 IBK Köping P2013 - Surahammars IBF PK9
2022-03-06 12:30 Pantamera PK8 GRÖN 2012 VIBF 211029039 IBK Köping PK8 - IFK Arboga IBK PK8 Vit
2022-03-12 10:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010075 IBK Köping PK3 - Västerås IBS Ung PK3
2022-03-12 12:30 Pantamera PK5 Blå (09-10) VIBF 211018079 IBK Köping PK5 2010 - Surahammars IBF PK5
2022-03-13 13:00 Juniorallsvenskan E DJ18 580735089 IBK Hallsta/IBK Köping - BKI Sunnanå/GS-86
2022-03-18 19:00 Herr 4 VIBF/ÖLIBF 215569087 IBK Köping H4 - Sala Silverstaden IBK H4 (B) (H4)
2022-03-19 11:30 Pantamera PK6 BLÅ (10-11) VIBF 211020077 IBK Köping PK6 - Rönnby IBK Ung PK6 2010 Orange
2022-03-19 16:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000130 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H2
2022-03-20 15:00 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019084 IBK Köping PK2 Svår - Lillån IBK PK2 Svår
2022-03-20 18:30 Damer Utv Junior 214045045 IBK Köping/IBK Hallsta DJ - Lillån IBK/Lillån IBK Ung Jun
2022-03-26 10:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011132 IBK Köping PK4 Lätt - Knäppmora AIK PK4 Lätt
2022-03-26 12:30 Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124010082 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF
2022-03-26 14:30 Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF 211017132 IBK Köping PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår
2022-03-26 16:30 Pantamera FK5 Blå (10-11) VIBF 212024083 IBK Köping F-10/11 - Rönnby IBK Ung 11-12 FK5
2022-03-27 10:30 Pantamera FK9 GRÖN 2012-2013 VIBF 213011021 IBK Köping Flick Pool 2012 - Per-Ols IBF Poolspel F1213
2022-03-27 12:30 Pantamera PK9 GRÖN 2013 VIBF 211031062 IBK Köping P2013 - Skultuna IS PK9
2022-03-27 14:30 Pantamera PK10 GRÖN 2014 VIBF 211032062 IBK Köping PK10 - Tillberga IK Ung PK10
2022-03-27 16:30 Pantamera PK6 BLÅ (10-11) VIBF 211020082 IBK Köping PK6 - Tillberga IK Ung PK6 2010

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis