Träningsmatcher SBIBF Herr (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher SBIBF Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-09 19:00 143100017 FBC Kalmarsund (SSLH) - FBC Kalmarsund Ungdom (HA) 0 - 0 Håkan Söderman, Henrik Carlsson SBB Arena
2023-08-12 12:00 143100026 Fagerhult Habo IBK (HA) - Fristads GoIF (HA) 0 - 0 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Habo Sporthall A-hall
2023-08-12 14:00 143100014 Hovslätts IK (HA) - Höllvikens IBF (HA) 10 - 6 Jesper Rygert, Andreas Lybacken Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-12 14:00 143100018 FBC Kalmarsund (SSLH) - Nykvarns IBF Ungdom (SSLH) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson SBB Arena
2023-08-12 14:00 143100005 Mullsjö AIS (SSLH) - Växjö IBK (SSLH) 0 - 0 Glenn Boström, Håkan Söderman Nyhemshallen - Mullsjö
2023-08-12 14:00 143100010 Vimmerby IBK (H2) - Tenhults IF (H2) 5 - 3 Fredrik Billemark, Adam Rydholm Vimmerby Idrottshall
2023-08-12 16:00 143100019 Jönköpings IK (SSL) - Warberg IC (HA) 3 - 3 Andreas Lybacken, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-13 15:00 143100032 Växjö IBK Utveckling (H2) - Hovshaga AIF (H1) 4 - 2 Marcus Karlström, Senad Hamula Fortnox Arena B-hall
2023-08-15 19:00 143100029 KFUM Jönköping (H2) - Fagerhult Habo IBK (HA) 2 - 10 Isak Mörnstål, Oskar Lööke KFUM Sporthall, Jönköping
2023-08-16 19:00 143100038 Jönköpings IK Utveckling (HJ17) - Hovslätts IK (HJ17) 6 - 3 Anders A Nilsson, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-08-16 19:00 143100012 Hovmantorps GOIF (H2) - Hovshaga AIF (H1) 1 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2023-08-17 19:00 143100020 Jönköpings IK (SSL) - Hovslätts IK (HA) 12 - 6 Frans Dahlstedt, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-18 19:30 143100002 Vetlanda IBF (H1) - Fagerhult Habo IBK (HA) 3 - 5 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-08-19 12:00 143100045 FBC Karlskrona (H1) - Ingelstad IBK (H2) 4 - 2 Linus Sjöberg, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2023-08-19 14:00 143100043 Växjö IBK Utveckling (HJ17) - KFUM Jönköping (HJ17) Inst. Fortnox Arena B-hall
2023-08-20 14:00 143100048 Växjö IBK (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 5 - 5 Håkan Söderman, Patrik Trofast Fortnox Arena A-hall
2023-08-20 14:00 143100006 Mullsjö AIS (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) 0 - 0 David Geiser Mellkvist, Peter Novakovic Nyhemshallen - Mullsjö
2023-08-20 15:00 143100003 Vetlanda IBF (H1) - Vimmerby IBK (H2) 9 - 2 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-08-20 16:00 143100047 Alvesta IBK (H3) - Älmhults IBK (H4) 9 - 0 Andreas Karlsson, Jan Blohm Alvesta Sporthall
2023-08-23 20:30 143100030 KFUM Jönköping (H2) - Fagerhult Habo IBK Ungd. (H2) 7 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-08-25 18:30 143100021 Jönköpings IK (SSL) - FBC Kalmarsund (SSLH) 4 - 4 Andreas Lybacken, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-25 19:00 143100046 FBC Ljungby (H4) - Gransholms IF B (H4) 0 - 0 Suvad Kaltak, Kim Westlund Innebandyhallen
2023-08-25 19:25 143100023 Väckelsångs IK (H2) - Ingelstad IBK (H2) 3 - 3 Bengt Andersson, Linus Sandberg Väckelsångs Idrottshall
2023-08-26 10:00 143100060 Hovslätts IK (HJAS) - Bergs IK (HJAS) 3 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-26 13:00 143100061 Bergs IK (HJAS) - IK Zenith (HJAS) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-26 13:00 143100049 Växjö IBK (SSLH) - FC Helsingborg (SSLH) 4 - 1 Linus Sandberg, Senad Hamula Fortnox Arena A-hall
2023-08-26 14:00 143100056 Växjö IBK Utveckling B (H4) - FBC Ljungby (H4) 3 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Jonas Nilsson Fortnox Arena B-hall
2023-08-26 14:00 143100054 Tenhults IF (H2) - FBC Torpaplan (H4) 7 - 6 Pontus Knutsson, Kim Bjurek Tenhults Sporthall
2023-08-26 14:00 143100001 Vetlanda IBF (H1) - Bergs IK (H1) 2 - 4 Adam Rydholm, Stefan Karlsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-08-26 15:00 143100009 Värnamo IK (H3) - Alvesta IBK (H3) 2 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Värnamo Sporthall
2023-08-26 15:30 143100037 Sävsjö IBK (H2) - Gransholms IF (H1) 0 - 0 Gustav Perman, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2023-08-26 16:00 143100062 Hovslätts IK (HJAS) - IK Zenith (HJAS) 6 - 5 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-27 12:30 143100051 Sävsjö IBK (HJ17) - Växjö IBK Utveckling (HJ17) 1 - 10 Christian Österström, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2023-08-27 14:00 143100022 Jönköpings IK (SSL) - Linköping IBK (SSL) 3 - 5 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-08-27 15:00 143100007 Mullsjö AIS (SSLH) - FBC Kalmarsund (SSLH) 0 - 0 Adam Rydholm, Emil Lindén Nyhemshallen - Mullsjö
2023-08-27 15:30 143100034 Växjö IBK Utveckling (JAS) - Öjaby Sport IBK (H3) 5 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Jonas Nilsson Fortnox Arena A-hall
2023-08-28 20:00 143100025 Nybro IBK (H3) - Gantesbo IBK (H4) 0 - 0 Robert Risberg, Malou Hallström OG-Hallen
2023-08-30 19:00 143100039 Älmhults IBK (H4) - Ryds SK (H4) 6 - 3 Michell Rohde, Roger Gardell Haganäshallen
2023-08-30 19:00 143100013 Hovmantorps GOIF (H2) - Gransholms IF (H1) 1 - 9 Rolf Vatvedt, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2023-08-30 19:00 143100008 Mullsjö AIS (SSLH) - Karlstad IBF (SSLH) 0 - 0 Frans Dahlstedt, Håkan Söderman Nyhemshallen - Mullsjö
2023-08-30 19:30 143100024 Väckelsångs IK (H2) - Lönsboda IBK (H2) 6 - 1 Senad Hamula, Filip Karlsson Väckelsångs Idrottshall
2023-09-01 19:00 143100065 Nässjö IBF (H2) - Fliseryds IF (H3) 4 - 2 Rolf Vatvedt, Anders Stenberg Ölands Bank Center A
2023-09-01 19:00 143100064 Hestra Skid O SK (H4) - Westbo IBK (H4) 4 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2023-09-01 19:00 143100027 Fagerhult Habo IBK (HA) - IBK Lidköping (H1) 3 - 2 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic Habo Sporthall A-hall
2023-09-02 13:00 143100040 Fliseryds IF (H3) - FBC Kalmarsund (JAS) 7 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Ölands Bank Center A
2023-09-02 14:00 143100015 Hovslätts IK (HA) - FBC Kalmarsund Ungdom (HA) Inst. Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-03 11:00 143100066 Nässjö IBF (H2) - FBC Kalmarsund (JAS) 0 - 0 Ulf Åberg, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2023-09-03 13:00 143100073 FBC Rinkabyholm (H4) - Carlshamns IBK (H4) 7 - 0 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Rinkabyholms Sporthall
2023-09-03 14:00 143100070 Bankeryds Skid o MK (H4) - Forserums IF (H3) 6 - 7 Anders Perman, Gustav Jarnegren Torpshallen
2023-09-03 14:30 143100055 Tenhults IF (H2) - Värnamo IK (H3) 14 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2023-09-04 19:00 143100044 Älmhults IBK (H4) - FBC Ljungby (H4) 6 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Haganäshallen
2023-09-04 19:30 143100069 Husqvarna IK B (H4) - Jönköpings IK Utveckling B (H4) 2 - 10 Andreas Rundqvist, Kim Westlund Huskvarna Sporthall A
2023-09-07 19:30 143100035 Hovmantorps GOIF B (H4) - Gransholms IF B (H4) 5 - 8 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Allhallen, Hovmantorp
2023-09-08 19:30 143100004 Vetlanda IBF (H1) - Hovslätts IK (HA) 6 - 8 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-09-08 20:00 143100093 IBS Svedala (H2) - Sävsjö IBK (H2) 0 - 0 Vrigstad Sporthall
2023-09-09 13:00 143100089 Ingelstad IBK (H2) - Åstorp/Kvidinge IBS JAS 3 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall
2023-09-09 14:30 143100092 Westbo IBK (H4) - Falkenbergs IBK (H2) 6 - 9 Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-09-09 16:00 143100077 Craftstadens IBK Oskarshamn (H4) - Sandbäckshults IBK (H4) 6 - 2 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-09 16:00 143100076 KFUM Jönköping (HJ17) - Växjö IBK Utveckling (HJ17) 9 - 4 Kim Bjurek, Magnus Davidsson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-09-10 11:30 143100094 IBS Svedala (H2) - Sävsjö IBK B (H3) 0 - 0 Vrigstad Sporthall
2023-09-10 13:00 143100011 Vimmerby IBK (H2) - Vetlanda IBF (H1) 2 - 3 Mikael Fransson, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2023-09-10 14:00 143100078 Forsheda IF (H4) - Virserums SGF (H4) 8 - 2 Tina Sandberg, Alva Perman Forsheda Sporthall
2023-09-10 15:00 143100052 Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) - Husqvarna IK (HJ17) 0 - 0 Andreas Rundqvist, Emil Lindén Habo Sporthall A
2023-09-12 19:30 143100085 Olofströms IBK B (H4) - Bromölla IBK (H4) 12 - 2 Johan Oxenmyr, Andreas Karlsson Olofströms Sporthall
2023-09-12 20:00 143100058 Gransholms IF /Öjaby IBK (JAS) - Moheda IBK (H3) 4 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2023-09-13 15:00 143100084 Westerviks IBK (H2) - Söderköpings IBK (H2) 0 - 0 , Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2023-09-14 19:00 143100088 Lessebo GoIF (H4) - Hovmantorps GOIF B (H4) 6 - 5 Oskar Kedmalm, Oscar Johansson Lessebo Sporthall
2023-09-15 18:30 143100028 Gränna AIS (H1) - Fagerhult Habo IBK (HA) 3 - 5 Edo Sabanovic, David Björketun Ribbahallen A-hall
2023-09-15 19:00 143100086 Bodafors IBS (H4) - S/W 2010 IBK (H4) 8 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Bodafors Sporthall
2023-09-15 19:00 143100031 KFUM Jönköping (H2) - KFUM Norrköping IBF (H2) 0 - 0 KFUM Sporthall, Jönköping
2023-09-16 12:00 143100016 Hovslätts IK (HA) - Bergs IK (H1) 9 - 2 Jesper Liedberg, Kevin Ramle Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-09-16 13:00 143100041 Ingelstad IBK (H2) - Lönsboda IBK (H2) 3 - 2 Marcus Karlström, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2023-09-16 14:00 143100059 Nässjö IBF B (H3) - Tenhults IF B (H4) 6 - 3 Jonny Nilsson, Andreas Rundqvist Nässjö Sporthall
2023-09-16 16:00 143100090 Gransholms IF B (H4) - Växjö IBK Utveckling B (H4) 8 - 8 Johan Oxenmyr, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2023-09-17 09:00 143100101 Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) - IBK Lockerud Mariestad HJ18 6 - 5 Peter Nykvist, Suvad Kaltak Habo Sporthall A-hall
2023-09-17 11:30 143100102 Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) - Lindås IBK HJAS 7 - 5 Peter Nykvist, Suvad Kaltak Habo Sporthall A-hall
2023-09-17 13:45 143100103 IBK Lockerud Mariestad HJ18 - Lindås IBK HJAS 9 - 5 Adam Rydholm, Emil Lindén Habo Sporthall A-hall
2023-09-17 14:00 143100053 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H4) 11 - 8 Malou Hallström, Linus Häggblom Torslundahallen
2023-09-17 14:00 143100036 Ingelstad IBK (HU) - Hovmantorps GOIF B (H4) 2 - 7 Mirza Karisik, Linus Broberg Ingelstads Sporthall
2023-09-17 15:00 143100057 Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) - Tranemo IBK U 4 - 2 Kim Westlund, Örjan Stenberg Habo Sporthall C-hall
2023-09-17 18:00 143100079 Hovslätts IK (HJAS) - Forserums IF (H3) 9 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-09-17 18:30 143100095 Jönköpings IK Utveckling B (H4) - KFUM Jönköping B (H4) 3 - 9 Christian Österström, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-09-19 20:00 143100096 Bankeryds Skid o MK (H4) - Sportklubben Beduinerna (H4) 7 - 7 Johnny Edh, Kim Westlund Torpshallen
2023-09-19 20:00 143100080 Jämjö IBK (H3) - KaRo IBF (H4) 5 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2023-09-20 19:30 143100105 Carlshamns IBK (H4) - Willands IBK H4 7 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Väggahallen
2023-09-21 19:00 143100106 Lessebo GoIF (H4) - Ingelstad IBK (HU) 10 - 7 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm Lessebo Sporthall
2023-09-21 19:00 143100098 Forserums IF (H3) - Jönköpings IK Utveckling B (H4) 4 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Forserums Sporthall
2023-09-21 20:00 143100104 Moheda IBK B (H4) - Ryds SK (H4) 2 - 3 Kevin Andersson, Therese Spjut ATA-hallen - Moheda
2023-09-22 19:15 143100099 KFUM Jönköping (HJAS) - Warberg IBF (HJAS) 6 - 6 Pontus Knutsson, Johnny Edh KFUM Sporthall, Jönköping
2023-09-23 10:00 143100067 Nässjö IBF B (H3) - IBK Husar (H4) 15 - 2 Christian Österström, Pontus Knutsson Nässjö Sporthall
2023-09-23 12:00 143100107 Bodafors IBS (H4) - Forsheda IF (H4) 9 - 5 Adam Rydholm, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2023-09-23 12:30 143100063 Westerviks IBK B (H4) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H4) 6 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2023-09-23 16:00 143100068 Nässjö IBF (H2) - Vetlanda IBF B (H3) 0 - 0 Emil Lindén, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2023-09-24 17:00 143100071 Virserums SGF (H4) - Påvelsgård IF (H4) 5 - 5 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Sparbankshallen, Virserum
2023-09-25 19:30 143100075 KaRo IBF (H4) - Jämjö IBK (H3) 5 - 4 Michell Rohde, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2023-09-26 20:15 143100087 Gransholms IF B (H4) - Ingelstad IBK (HJ17) 10 - 3 Filip Håkansson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2023-09-27 19:00 143100110 Forsheda IF (H4) - KF Ljungby (H4) 4 - 7 Mattias Tokic, Andreas Rundqvist Forsheda Sporthall
2023-09-27 19:00 143100100 Ryds SK (H4) - Olofströms IBK B (H4) 2 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2023-09-27 19:30 143100082 Hjältevad Mariannelund IS (H4) - Vimmerby IBK B (H4) 5 - 7 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Furulundshallen
2023-09-27 19:30 143100050 FBC Kalmarsund Ungdom B (H4) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) 8 - 8 Robert Risberg, Andreas Karlsson Ölands Bank Center A
2023-09-28 19:00 143100111 KaRo IBF (HU) - FBC Karlskrona B (H4) 0 - 0 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Kallinge Sporthall
2023-09-29 19:00 143100091 S/W 2010 IBK (H4) - Bodafors IBS (H4) 4 - 6 Kim Westlund, Örjan Stenberg Vrigstad Sporthall
2023-09-29 19:00 143100072 Virserums SGF (H4) - Hjältevad Mariannelund IS B (H4) 2 - 6 Dawan Mofak, Mikael Fransson Sparbankshallen, Virserum
2023-09-29 19:30 143100081 Aneby SK (H4) - IBK Husar (H4) 7 - 7 Nicklas Bard, Jonny Nilsson FB-hallen
2023-09-29 19:30 143100042 Gransholms IF B (H4) - Älmhults IBK (H4) 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2023-09-29 20:00 143100109 Jönköpings IK Utveckling B (H4) - Sportklubben Beduinerna (H4) 3 - 5 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-01 14:00 143100097 Sandbäckshults IBK (H4) - IBK Svala (H4) 10 - 4 Malou Hallström, Pelle Hallström Krungårdshallen
2023-10-01 19:00 143100074 FBC Rinkabyholm (H4) - Borgholms IBK (H4) 10 - 8 Hannes Berggren, Linus Häggblom Rinkabyholms Sporthall
2023-10-03 19:45 143100112 IBK Husar (HJ17) - Aneby SK (HU) 9 - 4 Peter Nykvist, Gustav Jarnegren Olsbergs Arena
2023-10-03 19:45 143100083 Ryds SK (H4) - Ingelstad IBK (HU) 5 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2023-10-08 14:00 143100108 IBK Husar (HJ17) - Hovshaga AIF (HJ17) Inst. Olsbergs Arena
2023-10-24 20:15 143100113 Alvesta IBK (H3) - Gransholms IF B (H4) 9 - 4 Roger Gardell, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2023-12-04 19:45 143100115 FBC Karlskrona B (H4) - Olofströms IBK B (H4) 9 - 17 Anders Stenberg, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall B
2023-12-18 19:30 143100117 Malmbäcks IF (H4) - Nässjö IBF B (H3) 7 - 9 Andreas Rundqvist, Kim Bjurek Malmbäcks Sporthall
2023-12-27 17:30 143100116 Vetlanda IBF JAS - Västsvenska P16 0 - 0 Michael Claesson, Therese Spjut Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-30 15:00 143100120 FBC Kalmarsund Ungdom (HA) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) 17 - 4 Ölands Bank Center A
2024-01-04 19:00 143100114 Hestra Skid O SK (H4) - Gnosjö IBK (H3) 3 - 6 Mattias Tokic, Jan Blohm Hestra Sporthall
2024-01-04 19:20 143100122 Westerviks IBK (H2) - IBF Antvarden H3 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2024-01-04 19:30 143100118 Aneby SK (H4) - Forserums IF (H3) 3 - 7 Hampus Igefors, Pontus Knutsson FB-hallen
2024-01-05 19:00 143100121 Älmhults IBK (H4) - Gransholms IF B (H4) Inst. Haganäshallen
2024-01-10 19:30 143100119 Älmhults IBK (H4) - Alvesta IBK (H3) 1 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis