Damer Utvecklingsserie (2023/24)

Gruppspel
Damer Utveckling Serie A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 14:00 192121001 Umeå Västra IF/IBK - Gamla Stan IBK 4 - 3 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2023-10-01 11:30 192121004 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen SK 2 - 3 Olle Nilsson, Peter Saari Musköten 1
2023-10-01 15:30 192121002 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2023-11-26 10:30 192121003 Thorengruppen IBK - Vindelns IF/Umeå City 7 - 0 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2023-10-08 12:00 192121005 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-10-15 10:20 192121008 Team Thorengruppen SK - Thorengruppen IBK 2 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2023-10-15 11:30 192121006 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IF/IBK 4 - 3 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Musköten 2
2023-10-18 19:30 192121007 Vindelns IF/Umeå City - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 5 , Erik Hörnros FC Vindeln
2023-10-20 18:30 192121009 Gimonäs Umeå IF - Umeå Västra IF/IBK 3 - 5 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Sjöfruhallen
2023-10-22 11:00 192121012 Thorengruppen IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-10-22 13:00 192121011 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF/Umeå City 2 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-11-25 12:30 192121010 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 4 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-10-28 15:00 192121014 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK 1 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2023-10-29 10:30   Uppskj. 192121015 Umeå Västra IF/IBK - Thorengruppen IBK Uppskj. Umeå Energi Arena Väst
2023-10-29 13:00 192121013 Vindelns IF/Umeå City - Gimonäs Umeå IF 4 - 2 Arvid Johansson, Patric Önander FC Vindeln
2023-10-29 14:00 192121016 IBF Dalen/FC Dalen - Team Thorengruppen SK 5 - 5 , Alexander Hedlund Musköten 1
2023-11-10 18:00 192121019 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF/IBK 7 - 5 Lasse Ekesryd, Alexander Hedlund Umeå Energi Arena Öst
2023-11-11 10:30 192121020 Thorengruppen IBK - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 3 Peter Saari, Maud Mukkala Thoren Arena
2023-11-12 16:00 192121017 Gamla Stan IBK - Vindelns IF/Umeå City 3 - 1 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2023-11-24 18:30 192121018 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen 0 - 6 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Sjöfruhallen
2023-11-15 19:30 192121021 Vindelns IF/Umeå City - Umeå Västra IF/IBK 2 - 5 , Erik Hörnros FC Vindeln
2023-11-17 19:00 192121022 IBF Dalen/IBS Dalen - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 5 Daniel Bjerdahl, Rickard Strömgren Musköten 2
2023-11-17 19:00 192121024 Gimonäs Umeå IF - Thorengruppen IBK 4 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2023-11-18 13:00 192121023 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 3 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-12-01 19:30 192121028 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 1 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2023-12-02 13:30 192121025 IBF Dalen/FC Dalen - Vindelns IF/Umeå City 9 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2023-12-03 13:00 192121027 Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK 3 - 1 Erik Hörnros, Roger Karlsson Vildmannahallen
2024-01-19 19:00 192121026 Umeå Västra IF/IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 0 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Umeå Energi Arena Öst
2023-12-16 13:00 192121032 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen/IBS Dalen 2 - 2 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Thoren Arena
2023-12-17 11:30 192121030 IBF Dalen/FC Dalen - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 1
2023-12-17 13:00 192121031 Vindelns IF/Umeå City - Thorengruppen IBK 2 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg FC Vindeln
2024-02-04 15:00 192121029 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IF/IBK 5 - 4 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-01-12 19:00 192121036 Thorengruppen IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 1 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Thoren Arena
2024-01-13 11:30 192121033 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 1 - 4 Tindra Edlund, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2024-01-14 10:30 192121034 Umeå Västra IF/IBK - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 1 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Umeå Energi Arena Öst
2024-02-11 14:00 192121035 IBF Dalen/IBS Dalen - Vindelns IF/Umeå City 3 - 2 Rickard Strömgren, Thanasis Provatas Jubileumshallen Teg
2024-01-20 11:00   Uppskj. 192121037 Umeå Västra IF/IBK - Gimonäs Umeå IF Uppskj. Umeå Energi Arena Väst
2024-01-20 13:30 192121038 IBF Dalen/FC Dalen - Gamla Stan IBK 4 - 3 Elias Schmidt, Thanasis Provatas Musköten 1
2024-01-21 11:30 192121040 IBF Dalen/IBS Dalen - Thorengruppen IBK 4 - 0 Arvid Johansson, Patric Önander Musköten 1
2024-01-24 19:30 192121039 Vindelns IF/Umeå City - Team Thorengruppen SK 2 - 4 , Erik Hörnros FC Vindeln
2024-01-14 10:30 192121042 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/IBS Dalen 1 - 3 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-02-03 10:30 192121043 Thorengruppen IBK - Umeå Västra IF/IBK 5 - 8 Erik Kram, Elias Schmidt Thoren Arena
2024-02-03 14:30 192121041 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF/Umeå City 0 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2024-02-25 10:30   Uppskj. 192121044 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen/FC Dalen Uppskj. Umeå Energi Arena Öst
2024-02-17 10:30   Uppskj. 192121047 Umeå Västra IF/IBK - Team Thorengruppen SK Uppskj. Umeå Energi Arena Öst
2024-02-17 11:30 192121046 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Lasse Ekesryd, Alexander Hedlund Jubileumshallen Teg
2024-02-17 13:30   Uppskj. 192121048 IBF Dalen/FC Dalen - Thorengruppen IBK Uppskj. Musköten 1
2024-04-07 13:00 192121045 Vindelns IF/Umeå City - Gamla Stan IBK FC Vindeln
2024-03-15 19:00 192121049 Umeå Västra IF/IBK - Vindelns IF/Umeå City Alvina Mukkala, Elin Wirtala Umeå Energi Arena Öst
2024-03-16 192121051 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK Vildmannahallen
2024-03-16 10:30 192121052 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF Thoren Arena
2024-03-17 11:30 192121050 IBF Dalen/FC Dalen - IBF Dalen/IBS Dalen Musköten 1
2024-03-22 19:00 192121056 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK Sjöfruhallen
2024-03-23 11:30 192121054 IBF Dalen/IBS Dalen - Umeå Västra IF/IBK Musköten 1
2024-03-23 14:00 192121055 Gamla Stan IBK - Thorengruppen IBK Balderhallen A
2024-03-24 14:30 192121053 Vindelns IF/Umeå City - IBF Dalen/FC Dalen FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ FC Dalen 10 8 1 1 43-24 19 25
2. Thorengruppen IBK 10 7 0 3 35-28 7 21
3. Umeå Västra IF/ IBK 9 6 0 3 39-30 9 18
4. IBF Dalen/ IBS Dalen 12 5 2 5 36-30 6 17
5. Gamla Stan IBK 11 4 2 5 30-30 0 14
6. Team Thorengruppen SK 10 3 3 4 30-31 -1 12
7. Vindelns IF/ Umeå City 11 4 0 7 26-43 -17 12
8. Gimonäs Umeå IF 11 1 0 10 21-44 -23 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 14:00 192122001 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 2 - 4 Mats Erelund, Adrian Vidmark Storsjöhallen
2023-10-14 11:30 192122005 IBF Dalen/FC Dalen - Gamla Stan IBK 7 - 2 Mattias Karlsson, Jimmie Nilsson Musköten 1
2023-10-14 12:30 192122004 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBS/SIBK 1 - 2 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2023-10-15 13:30 192122003 Holmsund City IBC - Umeå Västra IF/IBK 2 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2023-10-21 13:00 192122006 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 0 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-10-21 15:00 192122008 Umeå Västra IF/IBK - IBF Dalen/FC Dalen 4 - 4 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Umeå Energi Arena Öst
2023-10-22 12:00 192122007 Skellefteå IBS/SIBK - Holmsund City IBC 4 - 2 Ville Hedsberg, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-10-28 11:00 192122010 Umeå Västra IF/IBK - Holmsund City IBC 10 - 2 Linus Berglund, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2023-11-11 16:00 192122011 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 5 - 2 Björn Glad, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-11-12 12:30 192122013 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 6 , David Lundberg Thoren Arena
2023-11-12 13:00 192122012 Umeå Västra IF/IBK - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 7 Alexander Hedlund, Arvid Johansson Umeå Energi Arena Öst
2023-11-18 14:00 192122016 IBF Dalen/FC Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 2 Leo Lundgren, Herman Njaita Musköten 1
2023-11-19 10:15 192122014 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2023-11-19 13:00 192122015 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IF/IBK 1 - 4 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-11-25 10:30 192122018 Umeå Västra IF/IBK - Team Thorengruppen SK 4 - 3 Matilda Karlsson, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2023-12-08 19:00 192122020 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK 7 - 2 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-12-09 15:00 192122021 Holmsund City IBC - IBF Dalen/FC Dalen 5 - 4 Erik Kram, Elias Schmidt Storsjöhallen
2024-02-08 20:50 192122019 Umeå Västra IF/IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 4 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Umeå Energi Arena Öst
2023-12-15 19:00 192122022 Umeå Västra IF/IBK - Holmsund City IBC 3 - 2 , Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2023-12-17 12:45 192122024 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 5 Jens Marklund, Alex Holmberg Balderhallen A
2023-12-17 15:00 192122023 Skellefteå IBS/SIBK - Team Thorengruppen SK 4 - 3 Alex Holmberg, Jens Marklund Balderhallen B
2024-01-14 12:30 192122025 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 2 - 4 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Umeå Energi Arena Öst
2024-01-27 11:30 192122029 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IF/IBK 3 - 8 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Musköten 1
2024-01-27 14:00 192122028 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 5 Arvid Johansson, Malte Lövgren Storsjöhallen
2024-01-28 12:30 192122027 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK 3 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2024-02-03 13:00 192122030 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC 7 - 4 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2024-02-25 17:15 192122031 Skellefteå IBS/SIBK - Umeå Västra IF/IBK 2 - 1 Daniel Degerman, Joakim Broman Balderhallen A
2024-03-01 18:30 192122032 IBF Dalen/FC Dalen - Team Thorengruppen SK 1 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2024-02-11 10:30 192122034 Holmsund City IBC - Umeå Västra IF/IBK 2 - 9 Erik Kram, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-02-24 11:30   Uppskj. 192122036 Umeå Västra IF/IBK - Gamla Stan IBK Uppskj. Umeå Energi Arena Öst
2024-02-24 13:00 192122035 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 6 - 2 Tindra Edlund, Sanna Åslin Storsjöhallen
2024-02-25 12:30 192122037 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 5 , Johan Rönnberg Balderhallen B
2024-03-15 19:00 192122039 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS/SIBK Balderhallen B
2024-03-16 11:30 192122040 IBF Dalen/FC Dalen - Holmsund City IBC Musköten 1
2024-03-17 15:30 192122038 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF/IBK Thoren Arena
2024-03-22 19:00 192122042 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF/IBK Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBS/ SIBK 9 7 1 1 36-21 15 22
2. Umeå Västra IF/ IBK 11 6 2 3 49-32 17 20
3. IBF Dalen/ FC Dalen 9 4 2 3 37-30 7 14
4. Holmsund City IBC 13 4 2 7 41-56 -15 14
5. Team Thorengruppen SK 12 4 1 7 27-38 -11 13
6. Gamla Stan IBK 8 2 0 6 22-35 -13 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 11:30 192123001 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS/SIBK 1 - 4 Jonas Fahlman, Johan Granström Balderhallen A
2023-10-08 16:00 192123002 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 2 Ville Hedsberg, Johan Granström Balderhallen A
2023-10-25 19:20 192123004 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen/FC Dalen 0 - 6 Malte Lövgren, Adrian Vidmark Jubileumshallen Teg
2024-02-11 16:00 192123003 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 2 - 5 Rickard Strömgren, Adrian Vidmark Jubileumshallen Teg
192123007 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK Storsjöhallen
2023-10-13 19:00 192123005 Skellefteå IBS/SIBK - Skellefteå IBK 2 - 4 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2023-10-14 15:30 192123006 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 2 - 1 Adrian Vidmark, Patrik Andersson Sjöfruhallen
2023-10-15 13:30 192123008 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå City IBF 6 - 0 Matilda Karlsson, Elin Wirtala Musköten 2
2023-10-20 18:30 192123009 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK 0 - 0 Joakim Broman, Per Andersson Eddahallen
2023-10-21 11:00 192123010 Skellefteå IBS/SIBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-10-22 16:00 192123012 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 2 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2023-11-08 20:20 192123011 IBF Dalen/FC Dalen - Holmsund City IBC 2 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Jubileumshallen Teg
2023-09-30 14:00 192123016 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 4 , Erik Hörnros Sjöfruhallen
2023-10-29 12:30 192123015 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 3 - 2 Gustav Johansson, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-10-29 13:00 192123014 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 0 Linus Berglund, Daniel Johannesson Thoren Arena
2023-10-29 13:15 192123013 Holmsund City IBC - Skellefteå IBK 1 - 4 Leo Lundgren, Maud Mukkala Storsjöhallen
2023-11-11 11:30 192123018 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen SK 4 - 3 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2023-11-11 11:30 192123019 IBF Dalen/FC Dalen - Gamla Stan IBK 4 - 2 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Umeå Energi Arena Väst
2023-11-12 14:00 192123020 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Malte Lövgren, Adrian Vidmark Vildmannahallen
2024-03-16 11:00 192123017 Skellefteå IBS/SIBK - Holmsund City IBC Eddahallen
2023-11-25 11:30 192123022 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 2 Mats Erelund, Herman Njaita Thoren Arena
2023-11-26 11:00 192123024 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 7 - 2 Maxim Khamrakulov, Johan Granström Eddahallen
2023-11-26 17:00 192123023 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/FC Dalen 4 - 5 Joakim Broman, Gustav Johansson Balderhallen A
2023-12-02 15:00 192123021 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 3 - 2 Rickard Strömgren, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-12-09 15:00 192123026 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen SK 5 - 2 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2023-12-10 12:00 192123025 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 2 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2023-12-10 14:00 192123027 Umeå City IBF - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 9 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2023-12-10 14:00 192123028 IBF Dalen/FC Dalen - Skellefteå IBK 1 - 1 Erik Kram, Leo Lundgren Jubileumshallen Teg
2023-12-15 18:30 192123032 IBF Dalen/FC Dalen - Team Thorengruppen SK 3 - 0 Arvid Johansson, Patric Önander Musköten 1
2023-12-15 19:30 192123029 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK 4 - 5 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-12-16 15:00 192123031 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 11 - 2 Arvid Johansson, Patric Önander Storsjöhallen
2023-12-16 15:30 192123030 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 2 - 3 , Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-12 19:30 192123033 Skellefteå IBK - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 2 Jonas Fahlman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-01-13 12:00 192123035 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 3 - 2 Ludvig Bjuhr, Daniel Johannesson Thoren Arena
2024-01-13 13:30 192123036 Umeå City IBF - IBF Dalen/FC Dalen 0 - 4 Erik Kram, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2024-02-04 13:00 192123034 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 2 - 4 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2024-01-26 19:00 192123039 Holmsund City IBC - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 4 Arvid Johansson, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2024-01-28 10:30 192123040 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 3 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2024-01-28 14:00 192123038 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS/SIBK 2 - 3 Alexander Hedlund, Elias Schmidt Umeå Energi Arena Öst
2024-02-17 12:00 192123037 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK 2 - 5 Alex Holmberg, Joakim Broman Eddahallen
2024-02-10 14:00 192123044 IBF Dalen/FC Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2024-02-10 14:30 192123043 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 1 - 4 Matilda Karlsson, Rickard Strömgren Vildmannahallen
2024-02-11 14:30 192123042 Skellefteå IBS/SIBK - Team Thorengruppen SK 9 - 4 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2024-03-16 15:00 192123041 Skellefteå IBK - Holmsund City IBC Eddahallen
2024-02-17 11:30 192123045 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 5 Ludvig Bjuhr, David Karlström Storsjöhallen
2024-02-24 13:30 192123048 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 4 - 2 Arvid Johansson, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2024-02-24 14:00 192123047 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 5 Johan Rönnberg, Johan Granström Balderhallen B
2024-02-24 14:30 192123046 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBK 3 - 4 Lasse Ekesryd, Alexander Hedlund Thoren Arena
2024-03-17 11:00 192123049 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC Eddahallen
2024-03-17 11:00 192123050 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK Midgårdshallen
2024-03-17 13:00 192123052 Umeå City IBF - Skellefteå IBK Midgårdshallen
2024-03-17 13:30 192123051 IBF Dalen/FC Dalen - Skellefteå IBS/SIBK Musköten 1
2024-01-14 15:00 192123056 Skellefteå IBK - IBF Dalen/FC Dalen 5 - 5 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Eddahallen
2024-03-23 13:00 192123054 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK Jubileumshallen Teg
2024-03-23 14:00 192123055 Skellefteå IBS/SIBK - Umeå City IBF Balderhallen B
2024-03-24 14:00 192123053 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ FC Dalen 13 10 2 1 54-27 27 32
2. Skellefteå IBK 12 9 3 0 45-25 20 30
3. Skellefteå IBS/ SIBK 11 6 0 5 46-36 10 18
4. Team Thorengruppen SK 11 5 0 6 27-38 -11 15
5. Gamla Stan IBK 12 4 1 7 30-36 -6 13
6. Holmsund City IBC 9 4 0 5 35-26 9 12
7. Gimonäs Umeå IF 12 4 0 8 31-38 -7 12
8. Umeå City IBF 12 1 0 11 21-63 -42 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 15:00 192124003 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 1 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2023-10-01 12:00 192124004 Sävar IK/Täfteå IK - Hörnefors IF 2 - 5 Patrik Andersson, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-10-01 15:15 192124001 Skellefteå IBK/SIBS - Umeå City IBF 8 - 2 Maxim Khamrakulov, Johan Granström Eddahallen
2023-11-05 13:00 192124002 Skellefteå IBS - IBF Dalen /SSK Grön 4 - 6 Tim Åhlund, Johan Granström Balderhallen A
2023-10-14 10:30 192124006 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 1 - 2 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2023-10-14 13:30 192124009 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 4 - 0 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Sjöfruhallen
2023-10-14 13:30 192124010 IBF Dalen /SSK Grön - Skellefteå IBK/SIBS 3 - 3 Mattias Karlsson, Jimmie Nilsson Musköten 2
2023-10-15 14:00 192124008 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 4 - 3 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2023-10-21 13:00 192124011 Umeå City IBF - IBF Dalen /SSK Grön 4 - 3 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2023-10-22 15:00 192124013 Skellefteå IBS - Hörnefors IF 5 - 6 Gustav Johansson, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-10-27 19:30 192124012 Skellefteå IBK/SIBS - Gimonäs Umeå IF 5 - 6 Simon Blom, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-11-05 14:00 192124015 Team Thorengruppen SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 1 , Thanasis Provatas Jubileumshallen Teg
2023-10-28 12:30 192124019 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2023-10-28 13:00 192124016 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 3 - 7 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-10-28 13:30 192124018 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen /SSK Grön 2 - 9 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-10-28 14:00 192124017 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK/SIBS 4 - 8 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2023-11-10 19:30 192124021 Skellefteå IBK/SIBS - Skellefteå IBS 6 - 0 Jonas Fahlman, Johan Granström Balderhallen A
2023-11-10 19:45 192124023 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 8 - 2 Lasse Ekesryd, Alexander Hedlund Umeå Energi Arena Öst
2023-11-12 11:00 192124024 IBF Dalen /SSK Grön - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Malte Lövgren, Adrian Vidmark Umeå Energi Arena Öst
2023-11-12 13:00 192124022 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK 2 - 2 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2023-11-18 13:30 192124026 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 2 - 2 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2023-11-18 14:00 192124028 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBK/SIBS 2 - 5 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2023-11-18 15:00 192124030 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Bråvallahallen
2023-11-19 14:00 192124027 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS 4 - 5 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-11-25 12:30 192124032 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2023-11-25 12:30 192124035 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 7 Matilda Karlsson, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2023-11-25 14:30 192124031 Skellefteå IBK/SIBS - Sävar IK/Täfteå IK 12 - 2 Joakim Broman, Per Andersson Eddahallen
2023-11-26 10:30 192124034 IBF Dalen /SSK Grön - Team Thorengruppen SK 2 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2023-12-02 10:30 192124037 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 3 - 1 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Thoren Arena
2023-12-02 13:00 192124040 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /SSK Grön 5 - 0 Arvid Johansson, Adrian Vidmark Vildmannahallen
2023-12-02 14:00 192124036 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 4 - 5 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-12-03 14:00 192124039 Hörnefors IF - Skellefteå IBK/SIBS 0 - 3 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2023-12-08 19:00 192124045 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 Erik Kram, Patrik Andersson Vildmannahallen
2023-12-09 10:30 192124042 Skellefteå IBS - Team Thorengruppen SK 2 - 5 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-12-09 11:30 192124044 IBF Dalen /SSK Grön - Hörnefors IF 5 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2023-12-09 14:00 192124043 Spöland Vännäs IF - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Maud Mukkala, Rickard Strömgren Hammarhallen Vännäs
2023-12-15 19:00 192124047 Hörnefors IF - Sävar IK/Täfteå IK 10 - 1 Erik Kram, Adrian Vidmark Bråvallahallen
2023-12-17 10:20 192124048 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 7 - 1 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2023-12-17 13:30 192124049 IBF Dalen /SSK Grön - Skellefteå IBS 5 - 3 Roger Karlsson, Thanasis Provatas Musköten 1
2024-01-21 13:00 192124050 Umeå City IBF - Skellefteå IBK/SIBS 1 - 2 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Vildmannahallen
2024-01-13 11:30 192124051 Skellefteå IBK/SIBS - IBF Dalen /SSK Grön 6 - 2 Jonas Fahlman, Joakim Broman Eddahallen
2024-01-14 10:20 192124055 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 6 - 0 Arvid Johansson, Patric Önander Thoren Arena
2024-01-14 12:30 192124052 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 0 - 8 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-01-16 18:30 192124053 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 3 - 4 Patric Önander, Therese Edin Hammarhallen Vännäs
2024-01-20 11:30 192124060 IBF Dalen /SSK Grön - Umeå City IBF 3 - 6 Elias Schmidt, Thanasis Provatas Musköten 2
2024-01-20 13:00 192124058 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 6 - 2 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Bråvallahallen
2024-01-20 13:00 192124059 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK/SIBS 2 - 7 Peter Saari, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-20 16:00 192124056 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen SK 1 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-01-27 10:30 192124063 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen SK 6 - 0 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2024-01-27 14:00 192124065 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 3 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2024-01-28 11:30 192124064 IBF Dalen /SSK Grön - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Musköten 2
2024-01-28 15:00 192124061 Skellefteå IBK/SIBS - Spöland Vännäs IF 8 - 0 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2024-02-03 12:00 192124068 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 2 - 4 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2024-02-04 14:00 192124067 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /SSK Grön 0 - 7 Rickard Strömgren, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-02-07 18:30 192124069 Team Thorengruppen SK - Hörnefors IF 5 - 2 Adrian Vidmark, Elin Wirtala Jubileumshallen Teg
2024-02-09 19:00 192124066 Skellefteå IBS - Skellefteå IBK/SIBS 2 - 5 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2024-02-10 14:30 192124071 Skellefteå IBK/SIBS - Team Thorengruppen SK 4 - 5 Jonas Fahlman, Johan Granström Eddahallen
2024-02-16 19:00 192124073 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF 1 - 0 Erik Kram, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2024-02-17 12:00 192124072 Skellefteå IBS - Sävar IK/Täfteå IK 6 - 4 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2024-02-17 13:30   Uppskj. 192124075 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF Uppskj. Jubileumshallen Teg
2024-02-25 11:30 192124078 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen /SSK Grön 4 - 4 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Thoren Arena
2024-02-25 13:00 192124080 Hörnefors IF - Umeå City IBF 10 - 4 Malte Lövgren, Adrian Vidmark Bråvallahallen
2024-02-25 14:00 192124076 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBS 3 - 5 Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2024-03-24 14:00 192124077 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBK/SIBS Ersängshallen
2024-03-12 19:00 192124083 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK Hammarhallen Vännäs
2024-03-16 13:00   Uppskj. 192124081 Skellefteå IBK/SIBS - Hörnefors IF Uppskj. Eddahallen
2024-03-16 13:30 192124084 IBF Dalen /SSK Grön - Gimonäs Umeå IF Musköten 1
2024-03-16 14:00 192124085 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK Vildmannahallen
2024-03-22 19:30 192124086 Sävar IK/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF Sävaråhallen
2024-03-23 13:00 192124089 Hörnefors IF - IBF Dalen /SSK Grön Bråvallahallen
2024-03-24 14:00 192124087 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBS Thoren Arena
2024-03-24 16:00 192124090 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ SIBS 14 11 1 2 82-31 51 34
2. Gimonäs Umeå IF 14 11 1 2 62-24 38 34
3. Team Thorengruppen SK 14 9 3 2 48-33 15 30
4. Hörnefors IF 14 9 2 3 63-41 22 29
5. IBF Dalen / SSK Grön 14 6 3 5 58-51 7 21
6. Umeå City IBF 13 5 1 7 41-57 -16 16
7. Skellefteå IBS 15 3 1 11 42-75 -33 10
8. Spöland Vännäs IF 13 1 2 10 27-61 -34 5
9. Sävar IK/ Täfteå IK 13 0 0 13 31-81 -50 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis