Flick Mörkröd Höst 23 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flick Mörkröd A Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 09:30 069010002 Pixbo IBF DJ - Landvetter IBK D utveckling 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstam Arena A
2023-10-08 12:30 069010004 Warberg IBF Junior - Onsala IBK DamJunior 2 - 4 Filip Andersson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-09 20:20 069010005 Lindås IBK / Särö IBK F08 - Lindome IBK DJ 2 - 5 Måns Bartilson, Felix Broström Lindås Waves Arena
2023-10-25 19:30 069010003 IBK Vänersborg DJ - FBC Lerum Akademi 3 - 2 Magnus Nilsson, Felix Nilsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-10-13 18:30 069010010 Lindås IBK / Särö IBK F08 - Warberg IBF Junior 6 - 2 Aldin Hadziselmovic, Måns Bartilson Lindås Waves Arena
2023-10-15 11:30 069010009 Lindome IBK DJ - IBK Vänersborg DJ 5 - 2 Felix Broström, Selma Hadziselimovic Almåshallen A
2023-10-15 14:30 069010008 Onsala IBK DamJunior - Pixbo IBF DJ 3 - 5 Marcus Wittink, Jan Svensson Presse Idrottshall
2023-10-19 20:15 069010006 Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/07 4 - 3 Felix Broström, Tommy Runhammar Pinntorps Idrottshall
2023-10-20 19:00 069010011 Ale IBF F06/07 - FBC Lerum Akademi 2 - 2 Adnan Mehmedagic, Selma Hadziselimovic Ale Kulturrum
2023-10-20 19:35 069010014 Pixbo IBF DJ - Lindås IBK / Särö IBK F08 6 - 0 Felix Broström, Tommy Runhammar Wallenstam Arena B
2023-10-22 16:30 069010015 IBK Vänersborg DJ - Warberg IBF Junior 3 - 3 Isak Brogren, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-12-14 20:15 069010012 Landvetter IBK D utveckling - Onsala IBK DamJunior 3 - 1 Jesper Björklund Greter, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Pinntorps Idrottshall
2023-10-25 20:15 069010018 Lindås IBK / Särö IBK F08 - Landvetter IBK D utveckling 0 - 6 Henrik Nordström, Selma Hadziselimovic Lindås Waves Arena
2023-10-28 10:00 069010020 IBK Vänersborg DJ - Pixbo IBF DJ 3 - 4 Jim Nilsson, Leutrim Krasniqi Frigghallen, Vänersborg
2023-10-28 18:00 069010016 Onsala IBK DamJunior - Ale IBF F06/07 0 - 4 Melker Kron, Benjamin Olsen Presse Idrottshall
2023-10-29 18:00 069010017 Lindome IBK DJ - FBC Lerum Akademi 4 - 0 Felix Broström, Tommy Runhammar Streteredsskolan
2023-11-10 19:30 069010022 Onsala IBK DamJunior - Lindås IBK / Särö IBK F08 3 - 0 Melker Kron, Kalle Borgen Presse Idrottshall
2023-11-11 16:40 069010021 Ale IBF F06/07 - Lindome IBK DJ 2 - 1 Martin Andersson, Mustafa Kalajdzisalihovic Ale Kulturrum
2023-11-11 17:15 069010023 FBC Lerum Akademi - Warberg IBF Junior 0 - 2 Lucas Aebischer Skogbäck, Felix Broström Rydsbergshallen
2023-11-12 13:10 069010024 Landvetter IBK D utveckling - IBK Vänersborg DJ 4 - 3 Gustav Garplid, Isak Skarrie Pinntorps Idrottshall
2023-11-15 19:45 069010029 Pixbo IBF DJ - FBC Lerum Akademi 2 - 2 Torbjörn Zahner, Per Sundvall Wallenstam Arena A
2023-11-15 20:10 069010026 Lindås IBK / Särö IBK F08 - Ale IBF F06/07 5 - 3 Senad Olevic, Henrik Nordström Lindås Waves Arena
2023-11-17 19:30 069010028 IBK Vänersborg DJ - Onsala IBK DamJunior 3 - 5 Sven Persson, Jim Nilsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-11-19 14:30 069010027 Warberg IBF Junior - Lindome IBK DJ 2 - 4 Joakim Karlsson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2023-11-24 19:00 069010033 Lindome IBK DJ - Pixbo IBF DJ 1 - 3 Emma Lindell, Senad Olevic Almåshallen A
2023-12-03 11:45 069010032 Lindås IBK / Särö IBK F08 - IBK Vänersborg DJ 3 - 2 Linus Svensson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Lindås Waves Arena
2023-12-03 12:30 069010031 Ale IBF F06/07 - Warberg IBF Junior 4 - 2 Emir Rajabi, Ali Alizada Ale Kulturrum
2023-12-08 20:00 069010035 FBC Lerum Akademi - Landvetter IBK D utveckling 1 - 5 Selma Hadziselimovic, Adem Can Rydsbergshallen
2023-10-13 20:00 069010040 FBC Lerum Akademi - Onsala IBK DamJunior 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2023-12-09 14:30 069010036 IBK Vänersborg DJ - Ale IBF F06/07 2 - 3 Henrik Carlsson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2023-12-10 15:20 069010039 Landvetter IBK D utveckling - Lindome IBK DJ 2 - 4 Thomas Johansson, Håkan Krafft Pinntorps Idrottshall
2023-12-10 18:30 069010037 Pixbo IBF DJ - Warberg IBF Junior 3 - 2 Tobias Almroth, Magnus Fredriksson Wallenstam Arena A
2023-12-15 17:30 069010045 Lindome IBK DJ - Onsala IBK DamJunior 2 - 1 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Almåshallen A
2023-12-17 10:00 069010041 Ale IBF F06/07 - Pixbo IBF DJ 2 - 3 Mustafa Er, Selma Hadziselimovic Ale Kulturrum
2023-12-17 19:00 069010043 Warberg IBF Junior - Landvetter IBK D utveckling 1 - 3 Jan Svensson, Axel Sagdahl Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-12-20 19:15 069010044 FBC Lerum Akademi - Lindås IBK / Särö IBK F08 2 - 2 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Lerum Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo IBF DJ 8 6 2 0 32-19 13 20
2. Landvetter IBK D utveckling 8 6 1 1 33-19 14 19
3. Lindome IBK DJ 8 6 0 2 26-14 12 18
4. Ale IBF F06/ 07 8 4 1 3 23-19 4 13
5. Onsala IBK DamJunior 8 3 1 4 20-22 -2 10
6. Lindås IBK / Särö IBK F08 8 3 1 4 18-29 -11 10
7. IBK Vänersborg DJ 8 1 1 6 21-29 -8 4
8. Warberg IBF Junior 8 1 1 6 16-27 -11 4
9. FBC Lerum Akademi 8 0 4 4 12-23 -11 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flick Mörkröd B Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 16:20 069011002 Pixbo IBF F08 - Åmåls IBK DJ17 5 - 1 Mohsen Gholami, Ali Alizada Wallenstam Arena B
2023-10-07 17:45 069011001 Lindås IBK F08 - Kärra IBK F07/08 2 - 4 Måns Bartilson, Selma Hadziselimovic Lindås Waves Arena
2023-10-08 13:30 069011004 Stenungsunds IBK DJ - Varla IBK DJ Röd 7 - 6 Adem Can, Mustafa Kalajdzisalihovic Kyrkenorumskolans Idrottshall
2023-10-10 19:00 069011003 Dingle AIK DJ - Eken IBK F06/07 2 - 9 Susanne Andersson, Zara Carlsson Munkedals Idrottshall
2023-11-26 12:20 069011005 Floda IBK / FBC Partille F08/09 - IBF Älvstranden F08 Svart 4 - 4 Adem Can, Tomas Levin Nova Floda Sportcenter
2023-10-14 17:00 069011006 Åmåls IBK DJ17 - Lindås IBK F08 6 - 2 Fredrik Ömnehag, Mikael Ömnehag Billingsfors Bollhall
2023-10-15 09:00 069011007 Eken IBK F06/07 - Kärra IBK F07/08 4 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Ekenhallen 1
2023-10-15 14:31 069011008 Varla IBK DJ Röd - Pixbo IBF F08 2 - 8 Melker Kron, Benjamin Olsen Fjärås Idrottshall
2023-10-15 14:35 069011009 IBF Älvstranden F08 Svart - Dingle AIK DJ 4 - 6 Gustav Garplid, Isak Skarrie Santoshallen
2023-11-18 17:15 069011010 Floda IBK / FBC Partille F08/09 - Stenungsunds IBK DJ 1 - 5 Robin Boqvist, Mathias Hannu Nova Floda Sportcenter
2023-10-21 16:20 069011014 Pixbo IBF F08 - Floda IBK / FBC Partille F08/09 10 - 0 Roger Zahnér, Wessam Abdellrazek Wallenstam Arena A
2023-10-21 16:30 069011011 Lindås IBK F08 - Eken IBK F06/07 2 - 0 Håkan Krafft, Alexander Rydqvist Lindås Waves Arena
2023-10-21 18:00 069011013 Kärra IBK F07/08 - IBF Älvstranden F08 Svart 4 - 2 Yao-Zu Galby, Emir Rajabi Kärra Sporthall
2023-10-22 12:00 069011015 Dingle AIK DJ - Stenungsunds IBK DJ 2 - 6 Mohsen Gholami, Ali Alizada Munkedals Idrottshall
2023-12-09 14:00 069011012 Åmåls IBK DJ17 - Varla IBK DJ Röd 4 - 3 Olof Olsson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2023-10-23 18:15 069011016 Varla IBK DJ Röd - Lindås IBK F08 8 - 2 Alfred Andersson, Viktoria Wallström Skårbyhallen
2023-10-25 19:45 069011017 IBF Älvstranden F08 Svart - Eken IBK F06/07 2 - 3 Adem Can, Mustafa Kalajdzisalihovic Lundbystrand 3
2023-10-28 14:15 069011020 Dingle AIK DJ - Pixbo IBF F08 1 - 9 Senad Olevic, Mustafa Kalajdzisalihovic Munkedals Idrottshall
2023-10-29 16:10 069011018 Floda IBK / FBC Partille F08/09 - Åmåls IBK DJ17 2 - 6 Thomas Johansson, Mats Sällberg Nova Floda Sportcenter
2023-11-16 19:30 069011019 Stenungsunds IBK DJ - Kärra IBK F07/08 6 - 4 Alexander Warberg, Linus Backlund Spekerödskolans Idrottshall
2023-11-08 18:25 069011021 Lindås IBK F08 - IBF Älvstranden F08 Svart 4 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Askims Sporthall
2023-11-11 13:00 069011022 Varla IBK DJ Röd - Floda IBK / FBC Partille F08/09 6 - 0 Melker Kron, Oscar Johansson Skårbyhallen
2023-11-11 14:50 069011023 Eken IBK F06/07 - Stenungsunds IBK DJ 2 - 5 Gustav Garplid, Isak Skarrie Ekenhallen 1
2023-11-12 15:45 069011025 Kärra IBK F07/08 - Pixbo IBF F08 6 - 6 Alexander Warberg, Selma Hadziselimovic Kärra Sporthall
2023-11-12 18:00 069011024 Åmåls IBK DJ17 - Dingle AIK DJ 11 - 3 Sören Johansson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2023-11-18 11:20 069011029 Pixbo IBF F08 - Eken IBK F06/07 8 - 4 Selma Hadziselimovic, Felix Broström Wallenstam Arena B
2023-11-18 18:00 069011030 Kärra IBK F07/08 - Åmåls IBK DJ17 4 - 3 Adem Can, Alexander Warberg Kärra Sporthall
2023-11-19 17:00 069011026 Floda IBK / FBC Partille F08/09 - Lindås IBK F08 4 - 7 Selma Hadziselimovic, Felix Broström Nova Floda Sportcenter
2023-11-25 11:30 069011028 Dingle AIK DJ - Varla IBK DJ Röd 1 - 4 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2023-11-28 19:30 069011027 Stenungsunds IBK DJ - IBF Älvstranden F08 Svart 7 - 3 Sebastian Ågren, Semir Aganspahic Kyrkenorumskolans Idrottshall
2023-11-22 19:45 069011033 IBF Älvstranden F08 Svart - Pixbo IBF F08 0 - 10 Linus Backlund, Henrik Nordström Lundbystrand 3
2023-12-01 18:30 069011034 Varla IBK DJ Röd - Kärra IBK F07/08 7 - 4 Christer Arntzen, Alice Haeggman Lindälvshallen
2023-12-03 15:30 069011031 Lindås IBK F08 - Stenungsunds IBK DJ 5 - 5 René Schweikart, Joakim Jögi Askims Sporthall
2023-12-03 16:05 069011035 Eken IBK F06/07 - Åmåls IBK DJ17 4 - 2 Felix Broström, Meron Garza Ekenhallen 1
2023-12-16 18:15 069011032 Floda IBK / FBC Partille F08/09 - Dingle AIK DJ 1 - 4 Ej offentliggjord, Henry Tames, Sebastian Ågren Nova Floda Sportcenter
2023-11-29 19:45 069011040 Eken IBK F06/07 - Varla IBK DJ Röd 3 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ekenhallen 1
2023-12-08 19:30 069011037 Pixbo IBF F08 - Stenungsunds IBK DJ 7 - 3 Torbjörn Zahner, Henry Tames Wallenstam Arena B
2023-12-10 14:00 069011036 Dingle AIK DJ - Lindås IBK F08 2 - 4 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Munkedals Idrottshall
2023-12-10 14:30 069011039 Åmåls IBK DJ17 - IBF Älvstranden F08 Svart 13 - 1 Tim Weghammar, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2023-12-14 18:55 069011038 Kärra IBK F07/08 - Floda IBK / FBC Partille F08/09 6 - 0 Linus Backlund, Henrik Nordström Kärra Sporthall
2023-12-10 18:45 069011044 Eken IBK F06/07 - Floda IBK / FBC Partille F08/09 4 - 2 Emir Rajabi, Amel Kosovac Ekenhallen 1
2023-12-15 18:30 069011041 Lindås IBK F08 - Pixbo IBF F08 3 - 1 Yao-Zu Galby, Emir Rajabi Lindås Waves Arena
2023-12-16 15:00 069011042 Kärra IBK F07/08 - Dingle AIK DJ 4 - 4 Mustafa Er, Selma Hadziselimovic Kärra Sporthall
2023-12-17 13:25 069011045 IBF Älvstranden F08 Svart - Varla IBK DJ Röd 2 - 6 Meron Garza, Alexander Warberg Santoshallen
2023-12-17 13:30 069011043 Stenungsunds IBK DJ - Åmåls IBK DJ17 3 - 7 Felix Broström, Mohsen Gholami Kyrkenorumskolans Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo IBF F08 9 7 1 1 64-20 44 22
2. Stenungsunds IBK DJ 9 6 1 2 47-37 10 19
3. Åmåls IBK DJ17 9 6 0 3 53-27 26 18
4. Varla IBK DJ Röd 9 6 0 3 46-31 15 18
5. Kärra IBK F07/ 08 9 4 3 2 40-34 6 15
6. Eken IBK F06/ 07 9 4 1 4 33-31 2 13
7. Lindås IBK F08 9 4 1 4 31-35 -4 13
8. Dingle AIK DJ 9 2 1 6 25-52 -27 7
9. IBF Älvstranden F08 Svart 9 1 1 7 23-57 -34 4
10. Floda IBK / FBC Partille F08/ 09 9 0 1 8 14-52 -38 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis