Träningsmatcher (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher D1, H2 och Utv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-29 19:30 198102002 Holmsund City IBC Herrar - Spöland Vännäs IF Björn Glad, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2022-09-10 14:00 198102003 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF Mats Erelund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2022-09-17 10:00 198102005 IBF Dalen/IBS Dalen Utv. 1-2 - Gimonäs Umeå IF /HJ Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2022-09-18 13:00 198102004 Gimonäs Umeå IF /HJ Utv - IBF Dalen /P06 Utv 6, PD1 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Sjöfruhallen
2022-09-18 14:00 198102001 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBF Klas Höglund, Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Öst
2022-12-28 11:15 198102006 Västerbotten P 16 - Norrbotten P 16 Umeå Energi Arena Öst
2022-12-28 11:45 198102007 Västerbotten F 16 - Norrbotten F 16 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-12-28 13:15 198102008 Norrbotten P 16 - Västernorrland P 16 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-12-28 14:30 198102009 Norrbotten F 16 - Västernorrland F16 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-12-28 16:15 198102010 Västernorrland P 16 - Västerbotten P 16 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-12-28 17:30 198102011 Västernorrland F16 - Västerbotten F 16 Umeå Energi Arena Väst
Träningsmatcher DA,H1,HA
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-13 13:00 198100001 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Thoren Arena
2022-08-23 19:50 198100002 IBF Dalen Herr - Team Thorengruppen Ungdom SK Roger Collin, Manuel Garzon Musköten 1
Träningsmatcher kommunserie
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:30 198103001 IBF Dalen /F08 Damutv D/pantamera div 1 - Ersboda SK F07-08 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 1
2022-10-15 11:30 198103005 Gimonäs Umeå IF 2011 Sjöfru/CSÅ - Holmsund City IBC /F-11-12 Axel Löfstedt, Kalle Löfstedt Olasjöhallen
2022-10-15 12:30 198103004 Obbola IK F11-12 - Gimonäs Umeå IF 2011 Sjöfru/CSÅ Axel Löfstedt, Kalle Löfstedt Olasjöhallen
2022-10-15 13:30 198103003 Holmsund City IBC /F-11-12 - Obbola IK F11-12 Axel Löfstedt, Kalle Löfstedt Olasjöhallen
2022-12-16 19:00 198103006 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 , Jonas Fahlman Morö Backe A
2022-12-20 00:00 198103007 Gimonäs Umeå IF - Placering 2 , Leo Lundgren Sjöfruhallen
2022-12-29 16:00 198103008 Team Thorengruppen SK/F09 - Täfteå IK/F09 Thor Nordendahl, Mikael Lodesjö Thoren Arena
2023-01-19 18:35 198103009 Holmsund City IBC /F08-09 - Team Thorengruppen SK/F09 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-02-01 19:15 198103010 Umeå City IBF F08-09 - Team Thorengruppen SK/F09 Robert Segerstedt, Rickard Strömgren Vildmannahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis