Division 2 Herr (2022/23)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:45 150001002 Huddinge IBS - IS Bar Central Nytorget 11 - 4 Johan Larsson, Arash Sohrevardi Fleminghallen A
2022-09-24 12:00 150001001 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (A) 2 - 6 Petra Dynesius, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2022-09-24 12:15 150001003 IBF Offensiv Lidingö (A) - Järfälla IBK (A) 1 - 7 William Hilmersson, Stefano Bianque Torsviks Idrottshall
2022-09-24 13:00 150001004 Ekerö IK - Danderyds SK IBF 13 - 8 Jakub Horyna, Jonas Edström Mälaröhallen
2022-09-24 13:30 150001005 Tungelsta IF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Åbyhallen - Haninge
2022-09-24 13:30 150001006 Vaxholms IBF (A) - Väsby AIK 4 - 2 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Vaxholm innebandyhallen
2022-10-01 13:00 150001008 Jakobsbergs IBF (A) - Ekerö IK 2 - 6 Anthon Rosén, Alexander Rosén Jakobsbergs Sporthall
2022-10-01 15:00 150001007 Väsby AIK - Tungelsta IF (A) 5 - 3 Robert Lindén Säfström, Jakub Horyna Smedsgärdshallen
2022-10-01 16:30 150001012 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF (A) 5 - 3 William Hilmersson, Stefano Bianque Österåkers Multiarena 1
2022-10-02 13:00 150001010 Järfälla IBK (A) - Huddinge IBS 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Jakub Horyna Jakobsbergs Sporthall
2022-10-02 13:30 150001011 IS Bar Central Nytorget - Rotebro IS IBK 4 - 8 Manne Jahnsson, Johan Larsson Telefonplanshallen
2022-10-02 17:45 150001009 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) 9 - 4 Andreas Persson Stenberg, Anton Fritshammar Mörbyhallen
2022-10-08 11:45 150001014 Huddinge IBS - Danderyds SK IBF 6 - 4 Kent Budell, Daniel Bäckner Fleminghallen A
2022-10-08 13:15 150001015 IBF Offensiv Lidingö (A) - Jakobsbergs IBF (A) 2 - 4 Daniel Kölborn, Sebastian Öhman Torsviks Idrottshall
2022-10-08 14:15 150001017 Tungelsta IF (A) - Vaxholms IBF (A) 12 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Tungelsta Sporthall
2022-10-08 15:30 150001018 IS Bar Central Nytorget - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sjöstadshallen
2022-10-09 15:30 150001016 Ekerö IK - Väsby AIK 11 - 4 Emil Glenngård, Jakub Horyna Mälaröhallen
2022-10-09 16:00 150001013 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK (A) 8 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2022-10-15 13:00 150001021 Jakobsbergs IBF (A) - Huddinge IBS 6 - 7 Jakub Horyna, Kim Svedberg Jakobsbergs Sporthall
2022-10-15 13:30 150001019 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK 4 - 11 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-10-15 16:15 150001020 Väsby AIK - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Smedsgärdshallen
2022-10-15 16:15 150001024 Åkersberga IBF (A) - Tungelsta IF (A) 8 - 4 Fredrik Landin, Sabina Åström Österåkers Multiarena 1
2022-10-15 16:40 150001022 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 3 - 13 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Mörbyhallen
2022-10-16 13:00 150001023 Järfälla IBK (A) - IS Bar Central Nytorget 7 - 3 Emil Glenngård, Erik Palmertz Jakobsbergs Sporthall
2022-10-21 20:00 150001025 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF (A) 9 - 6 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2022-10-22 11:45 150001026 Huddinge IBS - Väsby AIK 7 - 0 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Fleminghallen A
2022-10-22 12:45 150001027 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vaxholms IBF (A) 5 - 7 William Albrecht, Manne Jahnsson Torsviks Idrottshall
2022-10-22 13:00 150001028 Ekerö IK - Tungelsta IF (A) 5 - 4 Jonas Edström, Jakub Horyna Mälaröhallen
2022-10-23 12:30 150001030 IS Bar Central Nytorget - Danderyds SK IBF 12 - 5 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Skanskvarnshallen
2022-10-23 13:00 150001029 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 5 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Jakobsbergs Sporthall
2022-11-05 13:30 150001032 Vaxholms IBF (A) - Huddinge IBS 2 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-11-05 13:30 150001102 IS Bar Central Nytorget - Jakobsbergs IBF (A) 7 - 6 Arash Sohrevardi, Jakub Horyna Sjöstadshallen
2022-11-05 16:30 150001033 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 6 - 6 Manne Jahnsson, Kevin Neemé Smedsgärdshallen
2022-11-06 13:15 150001035 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (A) 2 - 8 Sabina Åström, Kevin Neemé Mörbyhallen
2022-11-06 13:30 150001036 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 4 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Österåkers Multiarena 1
2022-11-06 16:15 150001031 Tungelsta IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 6 Erik Palmertz, Jakub Horyna Åbyhallen - Haninge
2022-11-11 20:00 150001037 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF (A) 11 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2022-11-12 11:45 150001038 Huddinge IBS - Tungelsta IF (A) 7 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Fleminghallen A
2022-11-12 13:45 150001042 IS Bar Central Nytorget - Väsby AIK 5 - 3 Johan Larsson, Sebastian Öhman Sjöstadshallen
2022-11-12 15:00 150001041 Järfälla IBK (A) - Jakobsbergs IBF (A) 4 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2022-11-13 17:00 150001040 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF (A) 3 - 13 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Mörbyhallen
2022-12-08 20:00 150001039 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK 6 - 11 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Torsviks Idrottshall
2022-11-19 13:30 150001045 Vaxholms IBF (A) - IS Bar Central Nytorget 4 - 5 Robert Jäderlund, Mathias Stegrud Vaxholm innebandyhallen
2022-11-19 15:30 150001044 Tungelsta IF (A) - Rotebro IS IBK 5 - 6 Anton Fritshammar, Andreas Persson Stenberg Åbyhallen - Haninge
2022-11-19 15:30 150001047 Jakobsbergs IBF (A) - Danderyds SK IBF 8 - 3 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Kallhälls sporthall
2022-11-19 16:30 150001046 Väsby AIK - Järfälla IBK (A) 3 - 3 Christoffer Markovski, Stefano Bianque Smedsgärdshallen
2022-11-22 19:30 150001043 Huddinge IBS - Ekerö IK 4 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Fleminghallen A
2022-12-21 20:00 150001048 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 1 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Österåkers Multiarena 1
2022-11-25 20:15 150001049 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 4 - 5 Tobias Berger, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2022-11-26 11:45 150001050 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Jonas Edström Fleminghallen A
2022-11-26 15:10 150001052 Danderyds SK IBF - Väsby AIK 8 - 9 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Mörbyhallen
2022-11-27 12:00 150001054 IS Bar Central Nytorget - Tungelsta IF (A) 4 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Eriksdalshallen
2022-11-27 13:00 150001053 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 8 - 3 Andreas Persson Stenberg, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2022-11-27 16:00 150001051 Jakobsbergs IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 7 Andreas Persson Stenberg, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2022-12-03 13:30 150001058 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF 8 - 8 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Vaxholm innebandyhallen
2022-12-03 14:15 150001055 IBF Offensiv Lidingö (A) - Rotebro IS IBK 7 - 7 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Torsviks Idrottshall
2022-12-03 16:15 150001059 Väsby AIK - Jakobsbergs IBF (A) 3 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2022-12-04 15:00 150001060 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS 6 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Österåkers Multiarena 1
2022-12-04 16:00 150001056 Ekerö IK - IS Bar Central Nytorget 9 - 5 Jakub Horyna, Kerin Maclean Mitchell Mälaröhallen
2022-12-04 16:15 150001057 Tungelsta IF (A) - Järfälla IBK (A) 3 - 6 Mauricio Castillo, Håkan Taxén Åbyhallen - Haninge
2022-12-16 20:15 150001061 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS 8 - 4 Andreas Persson Stenberg, Anton Fritshammar Rotebrohallen (Nya)
2022-12-17 13:00 150001063 Jakobsbergs IBF (A) - Vaxholms IBF (A) 7 - 4 Stefano Bianque, Mathias Stegrud Jakobsbergs Sporthall
2022-12-17 15:10 150001064 Danderyds SK IBF - Tungelsta IF (A) 12 - 9 Jonas Edström, Emil Glenngård Mörbyhallen
2022-12-17 16:15 150001062 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) 2 - 9 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2022-12-18 12:45 150001066 IS Bar Central Nytorget - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 5 Sebastian Öhman, Johan Larsson Sköndalshallen
2022-12-18 13:00 150001065 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK 5 - 4 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Jakobsbergs Sporthall
2023-01-07 11:00 150001071 IS Bar Central Nytorget - Huddinge IBS 5 - 6 Jonas Edström, David Berger Sjöstadshallen
2023-01-07 16:15 150001067 Väsby AIK - Vaxholms IBF (A) 4 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2023-01-08 13:30 150001072 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK 6 - 3 Alexander Potapeiko, Erik Palmertz Österåkers Multiarena 1
2023-01-08 15:45 150001069 Danderyds SK IBF - Ekerö IK 5 - 8 Håkan Augustsson, Daniel Bäckner Mörbyhallen
2023-01-08 16:00 150001068 Jakobsbergs IBF (A) - Tungelsta IF (A) 6 - 5 Annie Nordmark, Jonas Edström Jakobsbergs Sporthall
2023-01-11 20:30 150001070 Järfälla IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2023-01-14 11:45 150001074 Huddinge IBS - Järfälla IBK (A) 5 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Fleminghallen A
2023-01-14 12:30 150001076 Ekerö IK - Jakobsbergs IBF (A) 9 - 5 Mauricio Castillo, Alexander Mattsson Mälaröhallen
2023-01-14 13:30 150001078 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 8 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-01-14 14:15 150001075 IBF Offensiv Lidingö (A) - Danderyds SK IBF 10 - 6 Stefano Bianque, William Hilmersson Torsviks Idrottshall
2023-01-15 14:45 150001073 Rotebro IS IBK - IS Bar Central Nytorget 4 - 3 Jan Erik Kristofersson, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2023-01-15 16:45 150001077 Tungelsta IF (A) - Väsby AIK 8 - 5 Daniel Bäckner, Stefano Bianque Åbyhallen - Haninge
2023-01-21 13:00 150001081 Jakobsbergs IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 4 Elin Holm, Linus Löfstedt Jakobsbergs Sporthall
2023-01-21 15:15 150001080 Väsby AIK - Ekerö IK 4 - 9 Fredrik Landin, Johan Larsson Smedsgärdshallen
2023-01-21 16:00 150001079 Vaxholms IBF (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2023-01-22 13:00 150001083 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK 6 - 4 Annie Nordmark, Sabina Åström Jakobsbergs Sporthall
2023-01-22 13:30 150001084 Åkersberga IBF (A) - IS Bar Central Nytorget 7 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Österåkers Multiarena 1
2023-01-22 15:45 150001082 Danderyds SK IBF - Huddinge IBS 4 - 13 Kim Svedberg, Stefano Bianque Mörbyhallen
2023-01-27 20:00 150001085 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 10 - 2 Mathias Stegrud, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2023-01-28 11:45 150001086 Huddinge IBS - Jakobsbergs IBF (A) 3 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Fleminghallen A
2023-01-28 14:15 150001090 IS Bar Central Nytorget - Järfälla IBK (A) Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2023-01-28 16:30 150001087 IBF Offensiv Lidingö (A) - Väsby AIK 5 - 4 Tobias Berger, Jonas Edström Torsviks Idrottshall
2023-01-28 17:00 150001088 Ekerö IK - Vaxholms IBF (A) 10 - 4 Stefano Bianque, Daniel Bäckner Mälaröhallen
2023-01-29 16:15 150001089 Tungelsta IF (A) - Åkersberga IBF (A) Can Asal, Lucas Werelius Åbyhallen - Haninge
2023-02-04 13:00 150001094 Jakobsbergs IBF (A) - Rotebro IS IBK Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Jakobsbergs Sporthall
2023-02-04 13:30 150001092 Vaxholms IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) Stefano Bianque, William Hilmersson Vaxholm innebandyhallen
2023-02-04 16:15 150001093 Väsby AIK - Huddinge IBS Gustaf Reimer, William Rennerfelt Smedsgärdshallen
2023-02-05 16:30 150001096 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (A) Daniel Bäckner, Jonas Edström Österåkers Multiarena 1
2023-02-05 16:45 150001091 Tungelsta IF (A) - Ekerö IK Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2023-02-05 17:45 150001095 Danderyds SK IBF - IS Bar Central Nytorget Kim Svedberg, Mohamed Abdirisak Mörbyhallen
2023-02-10 20:00 150001097 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Nya)
2023-02-11 11:45 150001098 Huddinge IBS - Vaxholms IBF (A) Fleminghallen A
2023-02-11 13:00 150001100 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) Mälaröhallen
2023-02-11 15:00 150001099 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tungelsta IF (A) Torsviks Idrottshall
2023-02-12 13:00 150001101 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK IBF Jakobsbergs Sporthall
2023-02-12 16:00 150001034 Jakobsbergs IBF (A) - IS Bar Central Nytorget Jakobsbergs Sporthall
2023-02-25 13:00 150001103 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö (A) Mälaröhallen
2023-02-25 13:15 150001106 Väsby AIK - IS Bar Central Nytorget Smedsgärdshallen
2023-02-25 13:30 150001105 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK Vaxholm innebandyhallen
2023-02-25 16:00 150001107 Jakobsbergs IBF (A) - Järfälla IBK (A) Jakobsbergs Sporthall
2023-02-26 13:30 150001108 Åkersberga IBF (A) - Danderyds SK IBF Österåkers Multiarena 1
2023-02-26 16:15 150001104 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS Åbyhallen - Haninge
2023-03-04 13:15 150001109 Rotebro IS IBK - Tungelsta IF (A) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-04 16:15 150001114 IS Bar Central Nytorget - Vaxholms IBF (A) Sjöstadshallen
2023-03-05 13:00 150001113 Järfälla IBK (A) - Väsby AIK Jakobsbergs Sporthall
2023-03-05 13:15 150001112 Danderyds SK IBF - Jakobsbergs IBF (A) Mörbyhallen
2023-03-11 16:15 150001111 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (A) Torsviks Idrottshall
2023-03-11 16:30 150001110 Ekerö IK - Huddinge IBS Mälaröhallen
2023-03-17 20:00 150001119 Väsby AIK - Danderyds SK IBF Smedsgärdshallen
2023-03-18 13:30 150001118 Vaxholms IBF (A) - Järfälla IBK (A) Vaxholm innebandyhallen
2023-03-18 16:45 150001115 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS Torsviks Idrottshall
2023-03-19 13:45 150001120 Åkersberga IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) Österåkers Multiarena 1
2023-03-19 16:15 150001117 Tungelsta IF (A) - IS Bar Central Nytorget Åbyhallen - Haninge
2023-03-19   Uppskj. 150001116 Ekerö IK - Rotebro IS IBK Uppskj. Tappströms Bollhall
2023-03-21 19:30 150001122 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (A) Fleminghallen A
2023-03-24 20:00 150001121 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) Rotebrohallen (Nya)
2023-03-25 16:00 150001123 Jakobsbergs IBF (A) - Väsby AIK Jakobsbergs Sporthall
2023-03-25 16:00 150001126 IS Bar Central Nytorget - Ekerö IK Sjöstadshallen
2023-03-26 13:00 150001125 Järfälla IBK (A) - Tungelsta IF (A) Jakobsbergs Sporthall
2023-03-26 17:45 150001124 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) Mörbyhallen
2023-04-01 13:00 150001127 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK Fleminghallen A
2023-04-01 13:00 150001128 IBF Offensiv Lidingö (A) - IS Bar Central Nytorget Torsviks Idrottshall
2023-04-01 13:00 150001129 Ekerö IK - Järfälla IBK (A) Mälaröhallen
2023-04-01 13:00 150001130 Tungelsta IF (A) - Danderyds SK IBF Åbyhallen - Haninge
2023-04-01 13:00 150001131 Vaxholms IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) Vaxholm innebandyhallen
2023-04-01 13:00 150001132 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK Österåkers Multiarena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 15 13 1 1 120-68 52 40
2. Åkersberga IBF (A) 14 11 1 2 94-44 50 34
3. Järfälla IBK (A) 14 10 2 2 80-49 31 32
4. Huddinge IBS 15 10 2 3 95-66 29 32
5. Rotebro IS IBK 15 9 2 4 103-73 30 29
6. IS Bar Central Nytorget 14 7 0 7 69-80 -11 21
7. Jakobsbergs IBF (A) 15 6 2 7 74-77 -3 20
8. IBF Offensiv Lidingö (A) 15 3 2 10 67-99 -32 11
9. Tungelsta IF (A) 14 3 1 10 76-77 -1 10
10. Vaxholms IBF (A) 15 3 1 11 60-109 -49 10
11. Väsby AIK 15 2 3 10 59-93 -34 9
12. Danderyds SK IBF 15 2 1 12 82-144 -62 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis