Pantamera Pojkar Division 4 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-21 18:30 248041002 Vattjom P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 8 - 3 Simon Lejdstrand, Lucas Sjödin Matfors Sporthall
2022-10-22 09:45 248041012 SKB Sundsvall IF P09-10 - Jemtland Innebandy P10 5 - 7 Ingela Hedlund, Cicilia Nyberg Baldershallen 4
2022-10-22 14:15 248041003 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Jemtland Innebandy P10 7 - 4 Lucas Sjödin, Simon Lejdstrand Hagahallen
2022-10-22 15:45 248041001 Sundsvall City IBC U P09 - Timrå IBC P10 3 - 1 Bruno Ventura, Morgan Karlström Hagahallen
2022-10-22 17:45 248041004 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 4 - 4 Hugo Söderberg, Cicilia Nyberg Baldershallen 4
2022-10-30 10:15 248041008 Sundsvall FBC U P10 Öst - SKB Sundsvall IF P09-10 3 - 15 Oskar Dalin, Morgan Karlström Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-30 12:15 248041007 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 4 - 9 Jakob Lindqvist, Kent Jansson Timrå Sporthall
2022-10-30 13:45 248041006 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Vattjom P10 8 - 5 Fredrik Pålsson, Markus Helsing Höglunda
2022-10-30 16:45 248041005 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall City IBC U P09 9 - 4 Adrian Melin, Jonas Melin Östersunds sporthall
2022-11-12 248041011 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 0 - 0 Hugo Söderberg, Noak Solnevik Höglunda
2022-11-12 12:45 248041009 Vattjom P10 - Timrå IBC P10 9 - 8 Jakob Lindqvist, Lucas Rolandsen Matfors Sporthall
2022-11-12 13:45 248041010 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall FBC U P10 Öst 7 - 4 Bruno Ventura, Morgan Karlström Höglunda
2022-11-20 10:45 248041017 Timrå IBC P10 - Jemtland Innebandy P10 1 - 6 Bruno Ventura, Oskar Dalin Timrå Sporthall
2022-11-20 12:45 248041016 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 1 Mattias Karlsson, Peterson Lugero Hagahallen
2022-11-20 13:45 248041014 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 3 - 3 Joel Bergqvist, Morgan Karlström Höglunda
2022-11-20 14:15 248041013 Vattjom P10 - Jemtland Innebandy P10 2 - 4 Lucas Sjödin, Lucas Rolandsen Matfors Sporthall
2022-11-20 14:15 248041015 SKB Sundsvall IF P09-10 - Timrå IBC P10 5 - 3 Peterson Lugero, Mattias Karlsson Skönsbergshallen
2022-11-27 09:45 248041020 SKB Sundsvall IF P09-10 - Vattjom P10 4 - 3 Joel Bergqvist, Bruno Ventura Skönsbergshallen
2022-11-27 13:15 248041019 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 5 - 5 Morgan Karlström, Magnus Näslund Höglunda
2022-11-27 15:15 248041018 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall FBC U P10 Öst 6 - 6 Lucas Rolandsen, Lucas Sjödin Hagahallen
2022-12-09 18:45 248041021 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 11 Lucas Rolandsen, Kian Keinia Timrå Sporthall
2022-12-11 09:45 248041026 Sundsvall FBC U P10 Öst - Jemtland Innebandy P10 0 - 10 Joel Bergqvist, Bruno Ventura Hagahallen
2022-12-11 11:15 248041023 Sundsvall City IBC U P09 - Vattjom P10 7 - 2 Oskar Dalin, Kian Keinia Höglunda
2022-12-11 12:45 248041024 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Jemtland Innebandy P10 4 - 5 Morgan Karlström, Lucas Rolandsen Hagahallen
2022-12-11 13:45 248041022 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 3 - 8 Oskar Dalin, Bruno Ventura Skönsbergshallen
2022-12-11 10:45 248041025 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 5 - 4 Kent Jansson, Robin Palander Timrå Sporthall
2022-12-18 09:15 248041027 Vattjom P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 6 - 7 Roger Lundbäck, Victor Ceder Matfors Sporthall
2022-12-18 12:45 248041028 Sundsvall City IBC U P09 - SKB Sundsvall IF P09-10 5 - 1 Ingela Hedlund, Morgan Karlström Höglunda
2023-01-22 09:45 248041029 Timrå IBC P10 - Sundsvall City IBC U P09 5 - 5 Albert Engstrand, Casper Amrén Timrå Sporthall
2023-01-22 10:45 248041030 Sundsvall FBC U P10 Öst - Vattjom P10 3 - 2 Bruno Ventura, Joel Bergqvist Hagahallen
2023-01-22 16:15 248041032 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - SKB Sundsvall IF P09-10 6 - 4 Morgan Karlström, Victor Ceder Hagahallen
2023-02-18 10:30 248041031 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart Fyrvallahallen
2023-01-28 12:15 248041035 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Timrå IBC P10 5 - 5 Ingela Hedlund, Simon Lejdstrand Hagahallen
2023-01-28 12:15 248041036 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 9 - 2 Bruno Ventura, Joel Bergqvist Skönsbergshallen
2023-02-12 10:00 248041034 Vattjom P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Ingela Hedlund Matfors Sporthall
2023-02-05 248041039 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 0 - 0 Hagahallen
2023-02-05 11:15 248041037 Timrå IBC P10 - Vattjom P10 2 - 6 Magnus Näslund, Oskar Dalin Timrå Sporthall
2023-02-05 12:45 248041038 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall City IBC U P09 2 - 5 Magnus Näslund, Bruno Ventura Hagahallen
2023-02-05 14:30 248041040 Jemtland Innebandy P10 - SKB Sundsvall IF P09-10 9 - 6 Lilly Wallin, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2023-02-19 248041041 Jemtland Innebandy P10 - Vattjom P10
2023-02-19 08:45 248041043 Timrå IBC P10 - SKB Sundsvall IF P09-10 Tayo Ullberg, Casper Amrén Timrå Sporthall
2023-02-19 12:15 248041042 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall City IBC U P09 Joel Bergqvist, Oskar Dalin Hagahallen
2023-02-19 15:45 248041044 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart Oskar Dalin Hagahallen
2023-02-25 10:15 248041048 Vattjom P10 - SKB Sundsvall IF P09-10 Matfors Sporthall
2023-02-25 10:30 248041045 Jemtland Innebandy P10 - Timrå IBC P10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Östersunds sporthall
2023-02-25 11:15 248041047 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Sundsvall City IBC U P09 Hagahallen
2023-02-25 13:15 248041046 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Hagahallen
2023-02-18 13:00 248041052 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Fyrvallahallen
2023-03-19 10:15 248041050 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - SKB Sundsvall IF P09-10 Skönsbergshallen
2023-03-19 13:45 248041049 Sundsvall FBC U P10 Öst - Timrå IBC P10 Skönsbergshallen
2023-03-19 14:15 248041051 Vattjom P10 - Sundsvall City IBC U P09 Matfors Sporthall
2023-03-25 12:45 248041033 Sundsvall City IBC U P09 - Jemtland Innebandy P10 Sundsvalls Sporthall-A
2023-03-26 14:45 248041053 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Timrå IBC P10 Baldershallen 4
2023-03-26 14:45 248041054 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst Torvallaskolans sporthall
2023-03-26 16:15 248041055 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Vattjom P10 Baldershallen 4
2023-03-26 16:15 248041056 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall City IBC U P09 Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jemtland Innebandy P10 8 7 0 1 54-29 25 21
2. Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 9 5 4 0 46-28 18 19
3. Sundsvall City IBC U P09 9 5 3 1 44-32 12 18
4. SKB Sundsvall IF P09-10 10 4 1 5 56-50 6 13
5. Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 9 2 5 2 35-32 3 11
6. Vattjom P10 9 3 0 6 43-46 -3 9
7. Sundsvall FBC U P10 Öst 10 2 1 7 35-70 -35 7
8. Timrå IBC P10 10 1 2 7 37-63 -26 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-16 10:15 248042012 Höglands AIF P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 7 - 14 Ella Indevall, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-16 13:15 248042003 Örnsköldsviks IBK P09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 7 - 5 Kathrine-Louise Näslund, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-16 13:15 248042010 Sundsvall FBC U P10 Öst - Husums IBK PF09 4 - 9 Bruno Ventura, Oskar Dalin Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-16 16:15 248042002 Sundsvall FBC U P10 Öst - IBK Härnösand P09-10 4 - 11 Oskar Dalin, Peterson Lugero Baldershallen 4
2022-10-16 17:20 248042001 Timrå IBC P10 - Husums IBK PF09 5 - 7 Jakob Lindqvist, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2022-10-29 248042006 Höglands AIF P10 - IBK Härnösand P09-10 5 - 4
2022-10-29 248042023 Husums IBK PF09 - IBK Härnösand P09-10 7 - 5 Husum
2022-10-30 248042005 Örnsköldsviks IBK P09 - Husums IBK PF09 3 - 5 Skyttis Arena
2022-10-30 248042007 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 4 - 9 Timrå Sporthall
2022-10-30 248042008 Sundsvall FBC U P10 Öst - SKB Sundsvall IF P09-10 3 - 15
2022-11-13 09:45 248042011 Örnsköldsviks IBK P09 - SKB Sundsvall IF P09-10 10 - 2 Wille Berglund, Håkan Berglund Husum
2022-11-13 11:45 248042004 Höglands AIF P10 - SKB Sundsvall IF P09-10 10 - 3 Isac Rönkä, Johan Nyberg Nolaskolan
2022-11-13 14:45 248042056 Husums IBK PF09 - SKB Sundsvall IF P09-10 10 - 4 Emilia Schedin, My Sahlen Nolaskolan
2022-11-13 17:20 248042009 Timrå IBC P10 - IBK Härnösand P09-10 5 - 3 Magnus Näslund, Oskar Dalin Timrå Sporthall
2022-11-19 248042014 Husums IBK PF09 - Höglands AIF P10 6 - 3 Husum
2022-11-19 12:30 248042013 IBK Härnösand P09-10 - Örnsköldsviks IBK P09 2 - 1 Matilda Öhlén, Emilia Schedin Öbacka SC
2022-11-20 248042015 SKB Sundsvall IF P09-10 - Timrå IBC P10 5 - 3
2022-11-20 248042016 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 1
2022-12-03 10:15 248042028 SKB Sundsvall IF P09-10 - Husums IBK PF09 1 - 6 Oskar Dalin, Morgan Karlström Skönsbergshallen
2022-12-03 11:45 248042018 Sundsvall FBC U P10 Öst - Höglands AIF P10 6 - 6 Bruno Ventura, Morgan Karlström Skönsbergshallen
2022-12-03 13:45 248042017 Örnsköldsviks IBK P09 - Timrå IBC P10 5 - 4 Johan Nyberg, Peter Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2022-12-03 14:15 248042019 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Husums IBK PF09 5 - 4 Noak Solnevik, Hugo Söderberg Skönsbergshallen
2022-12-03 15:45 248042032 SKB Sundsvall IF P09-10 - Höglands AIF P10 5 - 4 Jan Öberg, Hugo Söderberg Skönsbergshallen
2022-12-10 248042024 Höglands AIF P10 - Örnsköldsviks IBK P09 2 - 2
2022-12-11 248042021 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 11 Timrå Sporthall
2022-12-11 248042022 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 3 - 8
2022-12-17 10:00 248042026 Örnsköldsviks IBK P09 - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 5 Wille Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2022-12-17 15:45 248042027 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - IBK Härnösand P09-10 5 - 3 Morgan Karlström, Bruno Ventura Hagahallen
2023-01-14 10:00 248042020 IBK Härnösand P09-10 - SKB Sundsvall IF P09-10 6 - 0 Magnus Näslund, Ivan Wahlström Öbacka SC
2023-01-14 11:15 248042029 Husums IBK PF09 - Timrå IBC P10 11 - 3 Mikael Körning, William Oldenborg Husum
2023-01-14 14:15 248042025 Höglands AIF P10 - Timrå IBC P10 8 - 5 Wille Berglund, Ella Indevall Nolaskolan
2023-01-14 16:30 248042030 IBK Härnösand P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 6 Ivan Wahlström, Victor Ceder Öbacka SC
2023-01-28 248042035 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Timrå IBC P10 5 - 5
2023-01-28 248042036 SKB Sundsvall IF P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Öst
2023-01-29 248042033 Husums IBK PF09 - Örnsköldsviks IBK P09 4 - 6 Husum
2023-01-29 248042034 IBK Härnösand P09-10 - Höglands AIF P10 Öbacka SC
2023-02-12 09:45 248042039 SKB Sundsvall IF P09-10 - Örnsköldsviks IBK P09 Hugo Söderberg, Morgan Karlström Skönsbergshallen
2023-02-12 12:45 248042031 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Örnsköldsviks IBK P09 Magnus Näslund, Joel Bergqvist Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-12 13:00 248042037 IBK Härnösand P09-10 - Timrå IBC P10 Peter Näslund, Christer Nensén Öbacka SC
2023-02-18 248042042 Höglands AIF P10 - Husums IBK PF09
2023-02-19 248042043 Timrå IBC P10 - SKB Sundsvall IF P09-10 Timrå Sporthall
2023-02-19 248042044 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart
2023-03-26 248042041 Örnsköldsviks IBK P09 - IBK Härnösand P09-10 Skyttis Arena
2023-03-04 11:15 248042038 Husums IBK PF09 - Sundsvall FBC U P10 Öst William Oldenborg, Håkan Berglund Husum
2023-03-04 11:15 248042048 SKB Sundsvall IF P09-10 - IBK Härnösand P09-10 Hagahallen
2023-03-04 14:45 248042046 Höglands AIF P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst Elin Lindgren, My Sahlen Nolaskolan
2023-03-04 14:45 248042047 Husums IBK PF09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart Emilia Schedin, Kathrine-Louise Näslund Husum
2023-03-18 248042052 Örnsköldsviks IBK P09 - Höglands AIF P10 Skyttis Arena
2023-03-18 10:00 248042055 IBK Härnösand P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Svart Kathrine-Louise Näslund, Ella Indevall Öbacka SC
2023-03-18 15:30 248042051 IBK Härnösand P09-10 - Husums IBK PF09 Öbacka SC
2023-03-19 248042049 Sundsvall FBC U P10 Öst - Timrå IBC P10
2023-03-19 248042050 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - SKB Sundsvall IF P09-10
2023-03-25 09:45 248042054 Sundsvall FBC U P10 Öst - Örnsköldsviks IBK P09 Baldershallen 4
2023-03-25 11:15 248042053 Timrå IBC P10 - Höglands AIF P10 Sundsvalls Sporthall-A
2023-03-25 14:45 248042040 Sundsvall FBC U P10 Väst Svart - Höglands AIF P10 Baldershallen 4
2023-03-25 18:15 248042045 Timrå IBC P10 - Örnsköldsviks IBK P09 Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husums IBK PF09 10 8 0 2 69-39 30 24
2. Sundsvall FBC U P10 Väst Svart 8 6 1 1 56-34 22 19
3. Örnsköldsviks IBK P09 8 4 2 2 39-29 10 14
4. Höglands AIF P10 8 3 2 3 45-45 0 11
5. IBK Härnösand P09-10 8 3 0 5 37-33 4 9
6. SKB Sundsvall IF P09-10 9 3 0 6 38-60 -22 9
7. Sundsvall FBC U P10 Öst 8 2 2 4 40-57 -17 8
8. Timrå IBC P10 9 1 1 7 37-64 -27 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis