Damer Div 3 ÖLIBF/VIBF (2022/23)

Gruppspel
Damer Div 3 ÖLIBF/VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-02 13:15 122300002 Sala Silverstaden IBK D3 - Per-Ols IBF D3 12 - 3 Dan Barthlen, Lars Flink Sala Idrottshall
2022-11-08 20:15 122300004 Kumla IBK Ung D3 - Lillån IBK D3 6 - 2 Elmer Log, Viggo Liljeberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-02-05 15:00 122300001 IBK Sala D3 - Surahammars IBF D3 4 - 6 Mårten Hanold, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2022-10-07 19:30 122300006 Surahammars IBF D3 - Sala Silverstaden IBK D3 3 - 14 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-08 13:00 122300008 Knäppmora AIK D3 - Kumla IBK Ung D3 4 - 4 e.förl. Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Skinnskattebergs Sporthall
2022-10-09 14:00 122300007 Lillån IBK D3 - IBK Sala D3 2 - 2 e.förl. Elmer Log, Viggo Liljeberg Norrbyhallen
2022-10-09 15:00 122300010 Per-Ols IBF D3 - Västerås IBS Ung D3 5 - 3 Francisco Contreras, Edvin Vare Fagerstahallen
2022-10-16 13:30 122300015 IBK Sala D3 - Knäppmora AIK D3 0 - 5 Moltas Gunnarsson, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2022-10-16 19:00 122300012 Västerås IBS Ung D3 - Sala Silverstaden IBK D3 1 - 10 Francisco Contreras, Edvin Vare Mälarenergi Arena B
2022-10-17 19:30 122300011 Lillån IBK D3 - Surahammars IBF D3 10 - 1 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Norrbyhallen
2022-10-22 13:00 122300017 Knäppmora AIK D3 - Lillån IBK D3 5 - 7 Edvin Vare, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2022-10-23 15:00 122300019 Per-Ols IBF D3 - Kumla IBK Ung D3 3 - 5 David Hildingstam, Mats Eriksson Fagerstahallen
2022-11-28 19:45 122300016 Surahammars IBF D3 - Västerås IBS Ung D3 2 - 6 Mikael Rodin, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-30 13:30 122300024 IBK Sala D3 - Per-Ols IBF D3 1 - 9 Ivar Halt, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2022-11-20 13:00 122300021 Knäppmora AIK D3 - Surahammars IBF D3 6 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Moltas Gunnarsson Skinnskattebergs Sporthall
2023-01-08 15:45 122300023 Kumla IBK Ung D3 - Sala Silverstaden IBK D3 5 - 10 Samuel Nissinen-Eriksson, Fredrik Knutsson Odenskolans Sporthall
2022-11-19 16:00 122300028 Västerås IBS Ung D3 - Kumla IBK Ung D3 4 - 7 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Mälarenergi Arena B
2022-11-20 15:00 122300029 Per-Ols IBF D3 - Lillån IBK D3 3 - 2 e.förl. David Hildingstam, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2022-11-20 16:00 122300030 Sala Silverstaden IBK D3 - IBK Sala D3 15 - 0 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2022-11-26 13:00 122300032 Knäppmora AIK D3 - Per-Ols IBF D3 6 - 3 Thomas Kallin, Viktor Ericsson Skinnskattebergs Sporthall
2022-11-26 15:00 122300035 IBK Sala D3 - Västerås IBS Ung D3 5 - 2 Yan Stephy Kouandio, Dan Barthlen Sporthallen Lärkan
2023-03-18 10:30 122300031 Lillån IBK D3 - Sala Silverstaden IBK D3 3 - 12 Christofer Broberg, Oscar Harryson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-12-02 19:30 122300036 Surahammars IBF D3 - Kumla IBK Ung D3 2 - 5 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Mälarenergi Arena Surahammar
2022-12-04 16:00 122300038 Sala Silverstaden IBK D3 - Knäppmora AIK D3 7 - 6 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Sala Idrottshall
2022-12-04 19:00 122300039 Västerås IBS Ung D3 - Lillån IBK D3 4 - 5 Mårten Hanold, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-12-10 13:00 122300042 Knäppmora AIK D3 - Västerås IBS Ung D3 3 - 6 Jonathan Morén, Mikael Rodin Skinnskattebergs Sporthall
2022-12-11 13:30 122300045 IBK Sala D3 - Kumla IBK Ung D3 3 - 8 Mårten Hanold, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2022-12-11 15:00 122300044 Per-Ols IBF D3 - Surahammars IBF D3 5 - 4 David Hildingstam, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2022-12-16 19:30 122300047 Surahammars IBF D3 - IBK Sala D3 10 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-04 17:30 122300050 Per-Ols IBF D3 - Sala Silverstaden IBK D3 5 - 4 David Hildingstam, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2023-01-31 20:00 122300046 Lillån IBK D3 - Kumla IBK Ung D3 1 - 6 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Norrbyhallen
2023-01-15 12:00 122300052 Kumla IBK Ung D3 - Knäppmora AIK D3 4 - 1 Johan Hägglund, Oscar Harryson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-15 16:00 122300054 Västerås IBS Ung D3 - Per-Ols IBF D3 1 - 0 Daniel Östling, Francisco Contreras Mälarenergi Arena B
2023-01-15 16:00 122300055 Sala Silverstaden IBK D3 - Surahammars IBF D3 19 - 4 David Hildingstam, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2023-04-12 19:30 122300051 IBK Sala D3 - Lillån IBK D3 0 - 20 Ivar Halt, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2023-01-20 19:30 122300060 Surahammars IBF D3 - Lillån IBK D3 0 - 9 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-21 13:00 122300059 Knäppmora AIK D3 - IBK Sala D3 10 - 0 Joel Andersson, Andre Hagelin Skinnskattebergs Sporthall
2023-01-22 13:15 122300056 Sala Silverstaden IBK D3 - Västerås IBS Ung D3 12 - 0 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Sala Idrottshall
2023-01-29 16:30 122300062 Kumla IBK Ung D3 - Per-Ols IBF D3 3 - 4 Lars Fridell, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-29 19:00 122300064 Västerås IBS Ung D3 - Surahammars IBF D3 5 - 8 Mikael Rodin, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena A
2023-03-09 20:00 122300065 Lillån IBK D3 - Knäppmora AIK D3 11 - 4 Ej offentliggjord, Oscar Harryson, Ej offentliggjord, Fredrik Alm Norrbyhallen
2023-02-11 09:00 122300070 Surahammars IBF D3 - Knäppmora AIK D3 3 - 9 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-12 13:15 122300067 Sala Silverstaden IBK D3 - Kumla IBK Ung D3 11 - 0 Viktor Ericsson, Moltas Gunnarsson Sala Idrottshall
2023-03-15 19:00 122300068 Per-Ols IBF D3 - IBK Sala D3 4 - 0 David Hildingstam, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2023-02-16 19:00 122300072 Kumla IBK Ung D3 - Västerås IBS Ung D3 3 - 5 Kristofer Ek, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2023-02-18 17:00 122300075 Lillån IBK D3 - Per-Ols IBF D3 0 - 6 Wilhelm Hansson Tönning, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2023-02-19 19:00 122300071 IBK Sala D3 - Sala Silverstaden IBK D3 5 - 10 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2023-02-26 13:15 122300078 Sala Silverstaden IBK D3 - Lillån IBK D3 6 - 5 Viktor Ericsson, Casper Vare Sala Idrottshall
2023-02-26 15:00 122300079 Per-Ols IBF D3 - Knäppmora AIK D3 7 - 2 David Hildingstam, Edvin Vare Fagerstahallen
2023-03-21 19:45 122300077 Västerås IBS Ung D3 - IBK Sala D3 3 - 8 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
122300082 Kumla IBK Ung D3 - Surahammars IBF D3 WO (5 - 0)
2023-03-04 13:00 122300084 Knäppmora AIK D3 - Sala Silverstaden IBK D3 6 - 9 Viktor Ericsson, Casper Vare Skinnskattebergs Sporthall
2023-03-19 17:00 122300085 Lillån IBK D3 - Västerås IBS Ung D3 7 - 4 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-03-11 11:30 122300090 Surahammars IBF D3 - Per-Ols IBF D3 0 - 9 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-11 122300086 Kumla IBK Ung D3 - IBK Sala D3 WO (5 - 0) Odenskolans Sporthall
2023-03-12 16:00 122300088 Västerås IBS Ung D3 - Knäppmora AIK D3 5 - 7 Edvin Vare, Francisco Contreras Mälarenergi Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sala Silverstaden IBK D3 14 13 0 (0) 1 151-46 105 39
2. Per-Ols IBF D3 14 9 1 (1) 4 66-43 23 29
3. Kumla IBK Ung D3 14 9 1 (0) 4 66-50 16 28
4. Lillån IBK D3 14 7 2 (0) 5 84-59 25 23
5. Knäppmora AIK D3 14 6 1 (0) 7 74-70 4 19
6. Västerås IBS Ung D3 14 4 0 (0) 10 49-82 -33 12
7. Surahammars IBF D3 14 3 0 (0) 11 47-109 -62 9
8. IBK Sala D3 14 2 1 (0) 11 31-109 -78 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis