Pojkar D Lätt (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar D (P09) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 11:30 131061003 Frosta IBF P08/09 - Gantofta IBK P08/09 1 - 10 Höörs Idrottshall
2022-10-09 09:30 131061002 Förslövs IF P/F09-11 - Willands IBK P09-11 6 - 4 Förslövs Idrottshall
2022-10-30 13:00 131061005 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Perstorp Bälinge IK P08/09 6 - 1 Tingdalshallen
2022-12-11 13:00 131061004 Röke IBK P09 - IBK Osby P09/10 3 - 6 William Hejman, Hugo Forsback Qpoolen
2022-10-15 14:30 131061008 IBK Osby P09/10 - Frosta IBF P08/09 9 - 2 Osby Sporthall
2022-10-16 16:00 131061009 Gantofta IBK P08/09 - Förslövs IF P/F09-11 7 - 3 Maja Karlsson, Björn Zorec Gantoftahallen
2022-10-18 19:15 131061007 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Röke IBK P09 3 - 7 Ugglehallen
2022-10-22 14:00 131061014 Frosta IBF P08/09 - Perstorp Bälinge IK P08/09 5 - 4 Höörs Idrottshall
2022-10-23 09:30 131061013 Förslövs IF P/F09-11 - IBK Osby P09/10 6 - 5 Förslövs Idrottshall
2022-10-23 11:00 131061015 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Röke IBK P09 1 - 2 Arena Åstorp
2022-11-12 10:15 131061019 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Gantofta IBK P08/09 4 - 3 Arena Åstorp
2022-11-12 11:00 131061020 Perstorp Bälinge IK P08/09 - IBK Osby P09/10 8 - 4 Ugglehallen
2022-11-13 11:00 131061018 Röke IBK P09 - Willands IBK P09-11 4 - 0 William Hejman, Emilio Olsson Qpoolen
2022-11-19 11:00 131061024 Willands IBK P09-11 - Frosta IBF P08/09 6 - 6 Hugo Forsback, Emilio Olsson Nosabyhallen
2022-11-19 14:30 131061022 IBK Osby P09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 6 - 0 Osby Sporthall
2022-11-20 16:00 131061023 Gantofta IBK P08/09 - Röke IBK P09 4 - 3 Bella Edvardsson, Maja Karlsson Gantoftahallen
2022-11-26 16:30 131061030 IBK Osby P09/10 - Gantofta IBK P08/09 1 - 6 Osby Sporthall
2022-11-27 11:00 131061027 Röke IBK P09 - Förslövs IF P/F09-11 6 - 2 William Hejman, Hugo Forsback Qpoolen
2022-11-27 13:00 131061029 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Willands IBK P09-11 6 - 6 Ugglehallen
2022-12-03 11:00 131061033 Willands IBK P09-11 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 4 - 6 Mathias Orning, Linus Andersson Nosabyhallen
2022-12-03 17:45 131061032 Gantofta IBK P08/09 - Perstorp Bälinge IK P08/09 6 - 3 Bella Edvardsson, Björn Zorec Gantoftahallen
2022-12-04 09:30 131061035 Förslövs IF P/F09-11 - Frosta IBF P08/09 4 - 1 Förslövs Idrottshall
2022-12-10 11:00 131061038 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Förslövs IF P/F09-11 8 - 3 Ugglehallen
2022-12-10 15:00 131061040 Gantofta IBK P08/09 - Willands IBK P09-11 WO (5 - 0) Gantoftahallen
2022-12-11 15:15 131061037 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Frosta IBF P08/09 6 - 3 Arena Åstorp
2022-12-17 10:00 131061042 Willands IBK P09-11 - IBK Osby P09/10 5 - 3 William Hejman, Hugo Forsback Nosabyhallen
2022-12-17 14:00 131061045 Frosta IBF P08/09 - Röke IBK P09 5 - 6 Höörs Idrottshall
2022-12-18 09:30 131061044 Förslövs IF P/F09-11 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 3 - 4 Förslövs Idrottshall
2023-01-14 11:00 131061047 Willands IBK P09-11 - Förslövs IF P/F09-11 3 - 4 Linus Andersson, Mathias Orning Nosabyhallen
2023-01-14 14:30 131061049 IBK Osby P09/10 - Röke IBK P09 3 - 5 Osby Sporthall
2023-01-15 15:00 131061050 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 4 - 5 , Hugo Forsback Ugglehallen
2023-01-15 17:30 131061048 Gantofta IBK P08/09 - Frosta IBF P08/09 11 - 1 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2023-01-22 09:30 131061054 Förslövs IF P/F09-11 - Gantofta IBK P08/09 5 - 8 Ali Tourabi, ISAK SIEGÅRD Förslövs Idrottshall
2023-01-22 14:00 131061052 Röke IBK P09 - Perstorp Bälinge IK P08/09 3 - 8 Hugo Forsback, William Hejman Qpoolen
2023-02-04 14:00 131061053 Frosta IBF P08/09 - IBK Osby P09/10 6 - 7 Höörs Idrottshall
2023-01-28 11:00 131061059 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Frosta IBF P08/09 7 - 2 , Ej offentliggjord Ugglehallen
2023-01-29 11:00 131061060 Röke IBK P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 3 - 4 Hugo Forsback, Emilio Olsson Qpoolen
2023-01-29 17:00 131061058 IBK Osby P09/10 - Förslövs IF P/F09-11 4 - 1 Osby Sporthall
2023-02-04 09:30 131061063 Willands IBK P09-11 - Röke IBK P09 6 - 4 Mathias Orning, Linus Andersson Nosabyhallen
2023-02-05 12:45 131061065 IBK Osby P09/10 - Perstorp Bälinge IK P08/09 6 - 4 Osby Sporthall
2023-02-05 16:00 131061064 Gantofta IBK P08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 6 - 1 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2023-02-11 12:15 131061067 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - IBK Osby P09/10 2 - 6 Arena Åstorp
2023-02-12 09:30 131061069 Frosta IBF P08/09 - Willands IBK P09-11 3 - 3 Höörs Idrottshall
2023-02-12 13:00 131061068 Röke IBK P09 - Gantofta IBK P08/09 4 - 6 Hugo Forsback, William Hejman Qpoolen
2023-02-19 16:00 131061075 Gantofta IBK P08/09 - IBK Osby P09/10 11 - 7 Mikael Karlsson, Maja Karlsson Gantoftahallen
2023-02-26 14:30 131061074 Willands IBK P09-11 - Perstorp Bälinge IK P08/09 6 - 3 Stefan Andersson, Linus Andersson Nosabyhallen
2023-03-01 09:30 131061072 Förslövs IF P/F09-11 - Röke IBK P09 3 - 5 Förslövs Idrottshall
2023-03-04 11:00 131061077 Perstorp Bälinge IK P08/09 - Gantofta IBK P08/09 6 - 4 Ugglehallen
2023-03-04 14:00 131061080 Frosta IBF P08/09 - Förslövs IF P/F09-11 4 - 10 Höörs Idrottshall
2023-03-15 19:00 131061078 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Willands IBK P09-11 3 - 2 Tingdalshallen
2023-03-11 11:00 131061085 Willands IBK P09-11 - Gantofta IBK P08/09 0 - 6 Hugo Forsback, William Hejman Nosabyhallen
2023-03-11 14:30 131061082 Frosta IBF P08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 3 - 0 Höörs Idrottshall
2023-03-12 09:30 131061083 Förslövs IF P/F09-11 - Perstorp Bälinge IK P08/09 5 - 6 Förslövs Idrottshall
2023-03-18 11:30 131061089 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Förslövs IF P/F09-11 2 - 6 Arena Åstorp
2023-03-19 12:00 131061090 Röke IBK P09 - Frosta IBF P08/09 10 - 4 Hugo Forsback, William Hejman Qpoolen
2023-03-19 17:45 131061087 IBK Osby P09/10 - Willands IBK P09-11 1 - 2 Osby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gantofta IBK P08/ 09 14 12 0 2 93-39 54 36
2. Röke IBK P09 14 8 0 6 65-55 10 24
3. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10-2 14 8 0 6 44-52 -8 24
4. IBK Osby P09/ 10 14 7 0 7 68-61 7 21
5. Perstorp Bälinge IK P08/ 09 14 6 1 7 71-68 3 19
6. Förslövs IF P/ F09-11 14 6 0 8 61-67 -6 18
7. Willands IBK P09-11 14 4 3 7 47-60 -13 15
8. Frosta IBF P08/ 09 14 2 2 10 46-93 -47 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar D (P09) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:00 131062005 Västra Ingelstad IS PF09-10 - Bjärreds IBK P09 1 - 25 Västra Ingelstad Sporthall
2022-10-08 12:45 131062004 Hofterups IBF P09/10 - Kävlinge IBK P09/10 12 - 1 Lödde Idrottshall
2022-10-09 12:00 131062003 Höllvikens IBF P09-10 - IBS Svedala P09 8 - 1 Gyahallen
2022-10-09 13:00 131062002 FC Cimrishamn P/F09-11 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 7 - 4 Jonebergshallen
2022-10-15 15:45 131062008 Kävlinge IBK P09/10 - Höllvikens IBF P09-10 2 - 13 Korsbackahallen
2022-10-16 10:00 131062009 IBS Svedala P09 - FC Cimrishamn P/F09-11 14 - 2 Aggarpshallen
2022-10-16 11:45 131062010 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Malmö FBC P09/10-2 1 - 16 Svaleboskolan
2022-10-16 13:00 131062007 Bjärreds IBK P09 - Hofterups IBF P09/10 1 - 5 Bjärehovhallen
2022-10-22 10:00 131062015 Västra Ingelstad IS PF09-10 - Hofterups IBF P09/10 2 - 11 Västra Ingelstad Sporthall
2022-10-22 12:45 131062012 Malmö FBC P09/10-2 - IBS Svedala P09 2 - 6 Magnus Svensson, Claus Pettersson Toftanäs Sporthall
2022-10-22 13:00 131062014 Höllvikens IBF P09-10 - Bjärreds IBK P09 6 - 4 Gyahallen
2022-10-23 13:30 131062013 FC Cimrishamn P/F09-11 - Kävlinge IBK P09/10 8 - 4 Jonebergshallen
2022-11-12 10:00 131062019 Västra Ingelstad IS PF09-10 - IBS Svedala P09 2 - 13 Västra Ingelstad Sporthall
2022-11-12 16:00 131062018 Hofterups IBF P09/10 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 12 - 1 David Ivarsson, Ellen Holmberg Lödde Idrottshall
2022-11-13 13:00 131062020 Bjärreds IBK P09 - Kävlinge IBK P09/10 19 - 1 Bjärehovhallen
2022-11-13 17:00 131062017 Höllvikens IBF P09-10 - Malmö FBC P09/10-2 9 - 2 Gyahallen
2022-11-19 15:30 131062022 Kävlinge IBK P09/10 - Västra Ingelstad IS PF09-10 2 - 2 Korsbackahallen
2022-11-20 11:30 131062023 IBS Svedala P09 - Hofterups IBF P09/10 4 - 3 Aggarpshallen
2022-11-20 11:45 131062024 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Höllvikens IBF P09-10 0 - 21 Svaleboskolan
2023-02-25 13:00 131062025 Malmö FBC P09/10-2 - FC Cimrishamn P/F09-11 17 - 2 Kevin Prahl, Mikael Härstedt Toftanäs Sporthall
2022-11-26 10:00 131062028 Västra Ingelstad IS PF09-10 - Malmö FBC P09/10-2 1 - 8 Västra Ingelstad Sporthall
2022-11-26 13:30 131062030 Kävlinge IBK P09/10 - IBS Svedala P09 0 - 9 Korsbackahallen
2022-11-26 14:30 131062027 Hofterups IBF P09/10 - FC Cimrishamn P/F09-11 8 - 0 Elin Silfver, Pontus Pramhed Lödde Idrottshall
2023-02-12 18:00 131062029 Bjärreds IBK P09 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 15 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bjärehovhallen
2022-12-03 13:00 131062035 FC Cimrishamn P/F09-11 - Höllvikens IBF P09-10 2 - 5 Jonebergshallen
2022-12-03 14:30 131062032 IBS Svedala P09 - Bjärreds IBK P09 3 - 4 Svedala Sporthall
2022-12-04 15:00 131062034 Malmö FBC P09/10-2 - Hofterups IBF P09/10 4 - 5 Bengt Syrén, Ahmad Homsi Kirsebergs Sporthall
2022-12-04 15:45 131062033 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Västra Ingelstad IS PF09-10 3 - 4 Svaleboskolan
2022-12-10 10:00 131062037 Västra Ingelstad IS PF09-10 - Höllvikens IBF P09-10 2 - 13 Västra Ingelstad Sporthall
2022-12-10 16:00 131062038 Bjärreds IBK P09 - FC Cimrishamn P/F09-11 14 - 1 Bjärehovhallen
2022-12-10 16:30 131062039 Kävlinge IBK P09/10 - Malmö FBC P09/10-2 3 - 12 Korsbackahallen
2022-12-11 13:30 131062040 IBS Svedala P09 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 12 - 0 Aggarpshallen
2022-12-17 13:00 131062043 Malmö FBC P09/10-2 - Bjärreds IBK P09 1 - 6 , Marcus Rundström Kirsebergs Sporthall
2022-12-18 11:00 131062044 FC Cimrishamn P/F09-11 - Västra Ingelstad IS PF09-10 8 - 3 Jonebergshallen
2022-12-18 11:45 131062042 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Kävlinge IBK P09/10 6 - 3 Svaleboskolan
2023-01-20 19:15 131062045 Höllvikens IBF P09-10 - Hofterups IBF P09/10 9 - 5 Kevin Prahl, Mikael Härstedt Halörhallen
2023-01-14 14:15 131062050 Bjärreds IBK P09 - Västra Ingelstad IS PF09-10 WO (5 - 0) Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bjärehovhallen
2023-01-14 15:30 131062049 Kävlinge IBK P09/10 - Hofterups IBF P09/10 4 - 3 Korsbackahallen
2023-01-15 13:00 131062048 IBS Svedala P09 - Höllvikens IBF P09-10 6 - 1 Mikael Härstedt, Kevin Härstedt Aggarpshallen
2023-01-15 14:00 131062047 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - FC Cimrishamn P/F09-11 5 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Svaleboskolan
2023-01-21 12:30 131062054 FC Cimrishamn P/F09-11 - IBS Svedala P09 4 - 16 Jonebergshallen
2023-01-21 14:00 131062055 Malmö FBC P09/10-2 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 6 - 1 Casper Johansson, Petter Niklasson Toftanäs Sporthall
2023-01-21 14:30 131062052 Hofterups IBF P09/10 - Bjärreds IBK P09 1 - 3 Ellen Holmberg, Elin Silfver Lödde Idrottshall
2023-01-21 14:30 131062053 Höllvikens IBF P09-10 - Kävlinge IBK P09/10 17 - 1 William Nilsson, Isac Salomonsson Gyahallen
2023-01-28 12:00 131062058 Kävlinge IBK P09/10 - FC Cimrishamn P/F09-11 3 - 3 Korsbackahallen
2023-01-28 16:30 131062060 Hofterups IBF P09/10 - Västra Ingelstad IS PF09-10 12 - 1 Marcus Richardsson, Viggo Dansson Lödde Idrottshall
2023-01-29 13:30 131062057 IBS Svedala P09 - Malmö FBC P09/10-2 10 - 0 Mikael Härstedt, Linus Isgren Aggarpshallen
2023-01-29 17:30 131062059 Bjärreds IBK P09 - Höllvikens IBF P09-10 4 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bjärehovhallen
2023-01-31 18:30 131062063 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Hofterups IBF P09/10 3 - 11 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Svaleboskolan
2023-02-04 11:30 131062064 IBS Svedala P09 - Västra Ingelstad IS PF09-10 20 - 0 Linus Isgren, Magnus Isgren Aggarpshallen
2023-02-04 12:00 131062065 Kävlinge IBK P09/10 - Bjärreds IBK P09 3 - 19 Korsbackahallen
2023-02-04 12:30 131062062 Malmö FBC P09/10-2 - Höllvikens IBF P09-10 1 - 9 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Kirsebergs Sporthall
2023-02-11 10:00 131062067 Västra Ingelstad IS PF09-10 - Kävlinge IBK P09/10 5 - 6 Västra Ingelstad Sporthall
2023-02-11 12:00 131062068 Hofterups IBF P09/10 - IBS Svedala P09 3 - 5 Ellen Holmberg, Elin Silfver Lödde Idrottshall
2023-02-11 13:00 131062069 Höllvikens IBF P09-10 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 25 - 1 Gyahallen
2023-02-12 11:00 131062070 FC Cimrishamn P/F09-11 - Malmö FBC P09/10-2 3 - 10 Jonebergshallen
2023-02-16 20:00 131062075 IBS Svedala P09 - Kävlinge IBK P09/10 16 - 0 Saga Ekberg, Elin Silfver Korsbackahallen
2023-02-18 13:00 131062072 FC Cimrishamn P/F09-11 - Hofterups IBF P09/10 3 - 10 Jonebergshallen
2023-02-28 18:30 131062073 Malmö FBC P09/10-2 - Västra Ingelstad IS PF09-10 8 - 2 Kevin Prahl, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2023-03-07 18:45 131062074 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - Bjärreds IBK P09 1 - 16 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Svaleboskolan
2023-03-04 10:00 131062078 Västra Ingelstad IS PF09-10 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 7 - 6 Magnus Isgren, Ahmad Homsi Västra Ingelstad Sporthall
2023-03-04 15:00 131062079 Hofterups IBF P09/10 - Malmö FBC P09/10-2 9 - 6 Hampus Andersson, Pontus Pramhed Lödde Idrottshall
2023-03-05 11:45 131062077 Bjärreds IBK P09 - IBS Svedala P09 0 - 6 , Ej offentliggjord Bjärehovhallen
2023-03-05 16:00 131062080 Höllvikens IBF P09-10 - FC Cimrishamn P/F09-11 9 - 1 Kevin Härstedt, Mikael Härstedt Gyahallen
2023-03-11 13:00 131062084 Malmö FBC P09/10-2 - Kävlinge IBK P09/10 8 - 4 Ahmad Homsi, Erik Syrén Kirsebergs Sporthall
2023-03-11 13:30 131062082 Höllvikens IBF P09-10 - Västra Ingelstad IS PF09-10 15 - 2 Petter Niklasson, Mikael Härstedt Halörhallen
2023-03-11 15:15 131062083 FC Cimrishamn P/F09-11 - Bjärreds IBK P09 0 - 12 Jonebergshallen
2023-03-12 13:40 131062085 IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 - IBS Svedala P09 2 - 27 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Svaleboskolan
2023-03-18 09:30 131062090 Hofterups IBF P09/10 - Höllvikens IBF P09-10 4 - 4 David Ivarsson, Sixten Bischhaus Lödde Idrottshall
2023-03-18 10:00 131062089 Västra Ingelstad IS PF09-10 - FC Cimrishamn P/F09-11 4 - 10 Västra Ingelstad Sporthall
2023-03-18 12:00 131062087 Kävlinge IBK P09/10 - IBF Veberöd/Blentarp 97 P09/10 6 - 6 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Korsbackahallen
2023-03-19 11:00 131062088 Bjärreds IBK P09 - Malmö FBC P09/10-2 6 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bjärehovhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBS Svedala P09 16 14 0 2 168-31 137 42
2. Höllvikens IBF P09-10 16 13 1 2 166-38 128 40
3. Bjärreds IBK P09 16 13 0 3 153-31 122 39
4. Hofterups IBF P09/ 10 16 10 1 5 114-51 63 31
5. Malmö FBC P09/ 10-2 16 8 0 8 101-77 24 24
6. FC Cimrishamn P/ F09-11 16 4 1 11 57-138 -81 13
7. Kävlinge IBK P09/ 10 16 2 3 11 43-158 -115 9
8. Västra Ingelstad IS PF09-10 16 2 1 13 38-165 -127 7
9. IBF Veberöd/ Blentarp 97 P09/ 10 16 2 1 13 40-191 -151 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis