Herrar Div 4 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:30 131004006 Willands IBK B - FC Helsingborg B 3 - 7 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2022-09-24 11:00 131004003 Hjärnarps IBK - SS Sofiero 7 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Magnarpshallen
2022-09-24 12:00 131004005 Höganäs IBF - VV-84 SK Bjuv U 4 - 3 Kevin Karlsson, Robert Persson Höganäs Sportcenter B
2022-09-24 14:00 131004004 Emmaljunga GOIF - Bromölla IBK 7 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-09-25 16:00 131004001 Båstads GIF - FBC Engelholm B 8 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Strandängsskolan
2022-09-30 20:00 131004011 FBC Engelholm B - Höganäs IBF 5 - 3 Björn Zorec, Christian Nilsson Kungsgårdshallen
2022-09-30 20:00 131004012 Örkelljunga IF U - Willands IBK B 10 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson FORUM Örkelljunga
2022-10-01 14:00 131004009 VV-84 SK Bjuv U - Hjärnarps IBK 2 - 11 Andreas Ekstrand, Björn Zorec Brogårdaskolan
2022-10-01 14:30 131004010 FC Helsingborg B - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Mariahallen
2022-10-01 16:30 131004007 SS Sofiero - Båstads GIF 3 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Mariahallen
2022-10-07 19:30 131004016 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 2 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-10-07 19:30 131004018 Willands IBK B - VV-84 SK Bjuv U 8 - 2 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Nosabyhallen
2022-10-08 12:00 131004017 Höganäs IBF - FC Helsingborg B 5 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter A
2022-10-08 15:00 131004015 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK 6 - 6 Jonas Pettersson, Kjell-Åke Olsson Magnarpshallen
2022-10-09 16:00 131004013 Båstads GIF - Örkelljunga IF U 6 - 1 Per-Philip Nilsson, Kevin Karlsson Strandängsskolan
2022-10-14 19:30 131004024 Bromölla IBK - Willands IBK B 9 - 6 Malena Björnlund, Björn Zorec Tianshallen
2022-10-15 13:00 131004022 Örkelljunga IF U - Emmaljunga GOIF 5 - 4 Kevin Karlsson, Mikael Karlsson FORUM Örkelljunga
2022-10-15 14:00 131004019 VV-84 SK Bjuv U - Båstads GIF 4 - 3 Pierre Bergsten, Björn Zorec Brogårdaskolan
2022-10-16 14:00 131004021 FBC Engelholm B - Hjärnarps IBK 2 - 6 Henrik Lott, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2022-11-06 16:30 131004023 SS Sofiero - Höganäs IBF 3 - 6 Kenan Masic, Dzenan Masic Helsingborg Arena B
2022-10-21 19:30 131004028 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm B 1 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-10-21 19:30 131004030 Willands IBK B - SS Sofiero 3 - 3 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2022-10-22 12:00 131004027 Örkelljunga IF U - Hjärnarps IBK 3 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2022-10-22 12:00 131004029 Höganäs IBF - Bromölla IBK 10 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Höganäs Sportcenter B
2022-10-26 20:00 131004025 Båstads GIF - FC Helsingborg B 5 - 8 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Strandängsskolan
2022-10-28 19:30 131004033 Bromölla IBK - Båstads GIF 2 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Tianshallen
2022-10-28 20:00 131004034 VV-84 SK Bjuv U - Emmaljunga GOIF 2 - 3 Björn Zorec, Christian Nilsson Brogårdaskolan
2022-10-28 20:00 131004036 FBC Engelholm B - Willands IBK B 14 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kungsgårdshallen
2022-10-29 12:00 131004035 Höganäs IBF - Örkelljunga IF U 8 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Höganäs Sportcenter B
2022-10-30 16:00 131004032 FC Helsingborg B - Hjärnarps IBK 6 - 6 Björn Zorec, Robert Persson Idrottens Hus A
2022-11-11 19:30 131004039 Willands IBK B - Emmaljunga GOIF 3 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Nosabyhallen
2022-11-11 19:30 131004041 Örkelljunga IF U - VV-84 SK Bjuv U 2 - 7 Viktor De Gregori Johnson, Erik Götborg FORUM Örkelljunga
2022-11-11 19:30 131004042 Bromölla IBK - FC Helsingborg B 4 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Tianshallen
2022-11-11 20:00 131004040 FBC Engelholm B - SS Sofiero 2 - 2 Björn Zorec, Christian Nilsson Ängelholms Idrottshall
2022-11-13 16:00 131004037 Båstads GIF - Hjärnarps IBK 3 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Strandängsskolan
2022-11-17 19:30 131004044 Höganäs IBF - Båstads GIF 6 - 5 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Höganäs Sportcenter B
2022-11-19 12:00 131004045 Hjärnarps IBK - Willands IBK B 13 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Söndrebaljshallen
2022-11-19 12:00 131004048 SS Sofiero - FC Helsingborg B 3 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Helsingborg Arena B
2022-11-19 15:00 131004047 Örkelljunga IF U - Bromölla IBK 4 - 6 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2022-11-20 12:00 131004046 VV-84 SK Bjuv U - FBC Engelholm B 4 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Brogårdaskolan
2022-11-25 20:00 131004052 FBC Engelholm B - Bromölla IBK 5 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Ängelholms Idrottshall
2022-11-26 11:30 131004054 FC Helsingborg B - Örkelljunga IF U 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena B
2022-11-26 12:00 131004049 Hjärnarps IBK - Höganäs IBF 6 - 6 Henrik Lott, Mikael Karlsson Söndrebaljshallen
2022-11-26 14:00 131004053 SS Sofiero - VV-84 SK Bjuv U 7 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2022-11-27 16:00 131004050 Båstads GIF - Emmaljunga GOIF 5 - 4 Ronja Ottosson, Björn Zorec Strandängsskolan
2022-12-02 19:30 131004056 Emmaljunga GOIF - Hjärnarps IBK 4 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2022-12-02 19:30 131004057 Willands IBK B - Höganäs IBF 7 - 9 Erik Götborg, Malena Björnlund Nosabyhallen
2022-12-03 13:00 131004058 Örkelljunga IF U - FBC Engelholm B 1 - 4 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström FORUM Örkelljunga
2022-12-03 13:15 131004060 FC Helsingborg B - VV-84 SK Bjuv U 5 - 6 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Helsingborg Arena C
2023-01-13 19:30 131004059 Bromölla IBK - SS Sofiero 2 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Tianshallen
2022-12-08 19:30 131004063 Höganäs IBF - Emmaljunga GOIF 11 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2022-12-09 20:00 131004064 FBC Engelholm B - FC Helsingborg B 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2022-12-10 12:00 131004065 SS Sofiero - Örkelljunga IF U 8 - 5 Matti Rouhiainen, Erik Höst Helsingborg Arena B
2022-12-10 15:00 131004066 VV-84 SK Bjuv U - Bromölla IBK 2 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2022-12-11 16:00 131004061 Båstads GIF - Willands IBK B 7 - 5 Petter Niklasson, Henrik Lott Strandängsskolan
2022-12-16 19:30 131004070 Bromölla IBK - Emmaljunga GOIF 2 - 5 Malena Björnlund, Erik Götborg Tianshallen
2022-12-17 11:00   Uppskj. 131004072 FC Helsingborg B - Willands IBK B Uppskj. Helsingborg Arena B
2022-12-17 12:00 131004071 VV-84 SK Bjuv U - Höganäs IBF 9 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2022-12-17 13:00 131004069 SS Sofiero - Hjärnarps IBK 3 - 6 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Helsingborg Arena B
2022-12-17 16:00 131004067 FBC Engelholm B - Båstads GIF 4 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kungsgårdshallen
2023-01-13 19:30 131004078 Willands IBK B - Örkelljunga IF U 11 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Nosabyhallen
2023-01-14 12:00 131004075 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv U 17 - 6 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Söndrebaljshallen
2023-01-14 12:00 131004077 Höganäs IBF - FBC Engelholm B 7 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2023-01-15 16:00 131004073 Båstads GIF - SS Sofiero 6 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Strandängsskolan
2023-02-07 19:30 131004076 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg B Christian Nilsson, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2023-01-20 19:30 131004081 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 3 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Tianshallen
2023-01-21 12:00 131004084 VV-84 SK Bjuv U - Willands IBK B 6 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Brogårdaskolan
2023-01-21 13:00 131004079 Örkelljunga IF U - Båstads GIF 3 - 7 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2023-01-21 13:00 131004082 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 8 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Helsingborg Arena B
2023-01-22 11:30 131004083 FC Helsingborg B - Höganäs IBF 9 - 4 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Helsingborg Arena B
2023-01-24 19:30 131004089 Höganäs IBF - SS Sofiero 4 - 6 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Höganäs Sportcenter B
2023-01-25 19:30 131004085 Båstads GIF - VV-84 SK Bjuv U 3 - 7 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Strandängsskolan
2023-01-25 19:30 131004088 Emmaljunga GOIF - Örkelljunga IF U 7 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Vittsjö Idrottshall
2023-01-25 19:30 131004090 Willands IBK B - Bromölla IBK 5 - 6 Malena Björnlund, Pierre Bergsten Nosabyhallen
2023-01-25 20:00 131004087 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm B 12 - 4 Jonas Malmborg, Christian Nilsson Söndrebaljshallen
2023-01-28 13:00 131004095 Bromölla IBK - Höganäs IBF 6 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Kenan Masic Tianshallen
2023-01-28 14:00 131004096 SS Sofiero - Willands IBK B 20 - 4 Kevin Karlsson, Viktor De Gregori Johnson Helsingborg Arena B
2023-01-29 12:30 131004091 FC Helsingborg B - Båstads GIF 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Helsingborg Arena B
2023-01-29 14:30 131004094 FBC Engelholm B - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Christian Nilsson, Björn Zorec Ängelholms Idrottshall
2023-02-01 20:00 131004093 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF U Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Söndrebaljshallen
2023-02-03 19:30 131004100 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv U Björn Zorec, Malena Björnlund Vittsjö Idrottshall
2023-02-04 12:00 131004098 Hjärnarps IBK - FC Helsingborg B Mikael Karlsson, Björn Zorec Söndrebaljshallen
2023-02-04 14:00 131004102 Willands IBK B - FBC Engelholm B Robert Persson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2023-02-04 15:00 131004101 Örkelljunga IF U - Höganäs IBF Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2023-02-05 16:00 131004099 Båstads GIF - Bromölla IBK Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Strandängsskolan
2023-02-10 19:30 131004105 Emmaljunga GOIF - Willands IBK B Erik Götborg, Malena Björnlund Vittsjö Idrottshall
2023-02-11 11:00 131004107 VV-84 SK Bjuv U - Örkelljunga IF U Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Jens Billesskolan
2023-02-11 12:15 131004108 FC Helsingborg B - Bromölla IBK Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Helsingborg Arena B
2023-02-11 13:00 131004103 Hjärnarps IBK - Båstads GIF Erik Götborg, Björn Zorec Söndrebaljshallen
2023-02-11 14:00 131004106 SS Sofiero - FBC Engelholm B Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Helsingborg Arena B
2023-02-17 19:30 131004111 Willands IBK B - Hjärnarps IBK Malena Björnlund, Erik Götborg Nosabyhallen
2023-02-17 19:30 131004113 Bromölla IBK - Örkelljunga IF U Magnus Svensson, Claus Pettersson Tianshallen
2023-02-19 12:00 131004114 FC Helsingborg B - SS Sofiero Dzenan Masic, Kenan Masic Helsingborg Arena B
2023-02-19 16:00 131004110 Båstads GIF - Höganäs IBF Björn Zorec, Christian Nilsson Strandängsskolan
2023-02-19 16:00 131004112 FBC Engelholm B - VV-84 SK Bjuv U Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2023-03-03 19:30 131004116 Emmaljunga GOIF - Båstads GIF Vittsjö Idrottshall
2023-03-03 19:30 131004118 Bromölla IBK - FBC Engelholm B Tianshallen
2023-03-03 19:30 131004120 Örkelljunga IF U - FC Helsingborg B FORUM Örkelljunga
2023-03-04 11:00 131004119 VV-84 SK Bjuv U - SS Sofiero Brogårdaskolan
2023-03-04 12:30 131004115 Höganäs IBF - Hjärnarps IBK Höganäs Sportcenter B
2023-03-10 20:00 131004124 FBC Engelholm B - Örkelljunga IF U Ängelholms Idrottshall
2023-03-11 12:00 131004123 Höganäs IBF - Willands IBK B Höganäs Sportcenter B
2023-03-11 12:00 131004126 VV-84 SK Bjuv U - FC Helsingborg B Brogårdaskolan
2023-03-11 13:00 131004122 Hjärnarps IBK - Emmaljunga GOIF Söndrebaljshallen
2023-03-12 12:00 131004125 SS Sofiero - Bromölla IBK Västergårdshallen
2023-03-18 12:00 131004127 Willands IBK B - Båstads GIF Nosabyhallen
2023-03-18 12:00 131004129 Emmaljunga GOIF - Höganäs IBF Vittsjö Idrottshall
2023-03-18 12:00 131004130 FC Helsingborg B - FBC Engelholm B Helsingborg Arena B
2023-03-18 12:00 131004131 Örkelljunga IF U - SS Sofiero FORUM Örkelljunga
2023-03-18 12:00 131004132 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv U Tianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjärnarps IBK 14 11 3 0 111-55 56 36
2. Höganäs IBF 15 9 1 5 95-80 15 28
3. SS Sofiero 15 6 5 4 81-59 22 23
4. FC Helsingborg B 12 6 4 2 69-54 15 22
5. Båstads GIF 15 6 4 5 71-66 5 22
6. FBC Engelholm B 14 6 3 5 73-64 9 21
7. VV-84 SK Bjuv U 14 6 0 8 62-90 -28 18
8. Bromölla IBK 14 5 2 7 67-70 -3 17
9. Emmaljunga GOIF 14 4 4 6 55-65 -10 16
10. Willands IBK B 14 2 2 10 65-112 -47 8
11. Örkelljunga IF U 13 2 0 11 48-82 -34 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-22 19:30 131005004 Hofterups IBF - IK Stanstad 1 - 11 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lödde Idrottshall
2022-09-23 19:45 131005006 Gårdarike IBK - Västra Ingelstad IS 4 - 2 Dzenan Masic, Kenan Masic Herrestorpshallen
2022-09-25 14:00 131005003 Palmstaden IK B - Malmö FBC C 9 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Henrik Lott Söderslättshallen B
2022-09-30 20:00 131005009 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Palmstaden IK B 8 - 6 Claus Pettersson, Kevin Prahl Västervånghallen
2022-10-01 13:00 131005010 Västra Ingelstad IS - Hofterups IBF 5 - 3 Kenan Masic, Dzenan Masic Västra Ingelstad Sporthall
2022-10-02 16:00 131005012 Eslövs IBF B - Gårdarike IBK 5 - 10 Dzenan Masic, Kenan Masic Sallerupshallen
2022-10-07 19:45 131005018 Gårdarike IBK - FC Cimrishamn-FBC Ystad 8 - 8 Magnus Svensson, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2022-10-07 20:00 131005016 Hofterups IBF - Malmö FBC C 6 - 8 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Lödde Idrottshall
2022-10-09 13:00 131005015 Palmstaden IK B - IK Stanstad 4 - 11 Simon Björkman Rydnemalm, Kevin Prahl Söderslättshallen B
2022-10-14 20:00 131005022 Eslövs IBF B - Hofterups IBF 3 - 5 Dzenan Masic, William Nilsson Sallerupshallen
2022-10-15 12:00 131005021 Skurups IBK B - Palmstaden IK B 5 - 3 Matti Rouhiainen, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2022-10-16 11:30 131005024 IK Stanstad - Gårdarike IBK 4 - 4 Kenan Masic, Dzenan Masic Bråhögshallen
2022-10-21 19:45 131005030 Gårdarike IBK - Malmö FBC C 5 - 2 Henrik Lott, Ahmad Homsi Herrestorpshallen
2022-10-22 14:00 131005028 Hofterups IBF - Skurups IBK B 9 - 5 Henrik Lott, Ahmad Homsi Lödde Idrottshall
2022-10-23 13:00 131005027 Palmstaden IK B - Eslövs IBF B 2 - 7 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Liljeskolan
2022-10-29 13:00 131005032 Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK B 9 - 1 Peter Dahlberg, Mats Ekblad-Thun Västra Ingelstad Sporthall
2022-10-29 15:00 131005036 Skurups IBK B - Gårdarike IBK 6 - 6 Oskar Syrén, Bengt Syrén Skurups Sparbank Arena
2022-11-01 20:00 131005034 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Hofterups IBF 7 - 6 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Jonebergshallen
2022-11-11 19:45 131005039 Gårdarike IBK - Hofterups IBF 6 - 3 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Herrestorpshallen
2022-11-12 15:00 131005040 Skurups IBK B - Malmö FBC C 3 - 3 Henrik Lott, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2022-11-13 12:30 131005042 IK Stanstad - Västra Ingelstad IS 6 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Bråhögshallen
2022-11-13 15:00 131005041 Eslövs IBF B - FC Cimrishamn-FBC Ystad 8 - 7 Kenan Masic, Dzenan Masic Sallerupshallen
2022-11-15 20:15 131005045 Palmstaden IK B - Gårdarike IBK 5 - 4 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Söderslättshallen B
2022-11-18 19:30 131005048 Malmö FBC C - Västra Ingelstad IS 1 - 5 Peter Dahlberg, Linus Dahlström-Nilsson Kirsebergs Sporthall
2022-11-18 20:00 131005046 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Skurups IBK B 4 - 7 Claus Pettersson, Magnus Svensson Västervånghallen
2022-11-20 16:00 131005047 Eslövs IBF B - IK Stanstad 7 - 10 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Sallerupshallen
2022-11-25 19:30 131005053 Malmö FBC C - FC Cimrishamn-FBC Ystad 3 - 7 Kevin Karlsson, Peter Dahlberg Kirsebergs Sporthall
2022-11-26 13:00 131005054 Västra Ingelstad IS - Eslövs IBF B 7 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Västra Ingelstad Sporthall
2022-11-27 16:30 131005052 Skurups IBK B - IK Stanstad 3 - 11 Oskar Syrén, Bengt Syrén Skurups Sparbank Arena
2022-12-02 19:30 131005056 Hofterups IBF - Palmstaden IK B 16 - 1 Matti Rouhiainen, Niklas Jeppsson Lödde Idrottshall
2022-12-02 20:00 131005058 Eslövs IBF B - Skurups IBK B 5 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Sallerupshallen
2022-12-03 16:00 131005060 Västra Ingelstad IS - FC Cimrishamn-FBC Ystad 5 - 4 Henrik Lott, Claus Pettersson Västra Ingelstad Sporthall
2022-12-04 12:30 131005059 IK Stanstad - Malmö FBC C 22 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Bråhögshallen
2022-12-09 20:00 131005066 FC Cimrishamn-FBC Ystad - IK Stanstad 7 - 11 Bengt Syrén, Oskar Syrén Västervånghallen
2022-12-11 17:00 131005064 Skurups IBK B - Västra Ingelstad IS 2 - 9 Dzenan Masic, Kenan Masic Skurups Sparbank Arena
2022-12-19 19:30 131005065 Malmö FBC C - Eslövs IBF B 3 - 5 Magnus Svensson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2022-12-16 19:30 131005069 Malmö FBC C - Palmstaden IK B 3 - 7 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Kirsebergs Sporthall
2022-12-17 13:00 131005072 Västra Ingelstad IS - Gårdarike IBK 3 - 3 Mikael Björkqvist, Kenan Masic Västra Ingelstad Sporthall
2022-12-18 12:30 131005070 IK Stanstad - Hofterups IBF 7 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2023-01-13 19:45 131005078 Gårdarike IBK - Eslövs IBF B 9 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Herrestorpshallen
2023-01-14 14:30 131005076 Hofterups IBF - Västra Ingelstad IS 4 - 2 Ahmad Homsi, Linus Isgren Lödde Idrottshall
2023-01-15 13:00 131005075 Palmstaden IK B - FC Cimrishamn-FBC Ystad 3 - 1 Dzenan Masic, Kenan Masic Söderslättshallen B
2023-01-20 19:30 131005082 Malmö FBC C - Hofterups IBF 4 - 12 Kenan Masic, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2023-01-21 14:15 131005084 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Gårdarike IBK 3 - 4 Magnus Svensson, Claus Pettersson Jonebergshallen
2023-01-22 12:30 131005081 IK Stanstad - Palmstaden IK B 14 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2023-01-24 20:15 131005087 Palmstaden IK B - Skurups IBK B 2 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Söderslättshallen B
2023-01-25 19:45 131005090 Gårdarike IBK - IK Stanstad 4 - 7 Claus Pettersson, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2023-01-26 20:00 131005088 Hofterups IBF - Eslövs IBF B 14 - 2 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Lödde Idrottshall
2023-01-28 15:00 131005093 Eslövs IBF B - Palmstaden IK B 5 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Sallerupshallen
2023-01-28 16:30 131005096 Malmö FBC C - Gårdarike IBK 4 - 6 Casper Johansson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2023-01-29 19:00 131005094 Skurups IBK B - Hofterups IBF 1 - 8 Linus Isgren, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2023-02-03 19:45 131005102 Gårdarike IBK - Skurups IBK B William Nilsson, Marcus Rundström Herrestorpshallen
2023-02-04 13:00 131005100 Hofterups IBF - FC Cimrishamn-FBC Ystad Henrik Lott, Kevin Karlsson Lödde Idrottshall
2023-02-05 12:30 131005098 Palmstaden IK B - Västra Ingelstad IS Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Söderslättshallen B
2023-02-10 19:30 131005106 Malmö FBC C - Skurups IBK B Dzenan Masic, Kenan Masic Kirsebergs Sporthall
2023-02-10 20:00 131005105 Hofterups IBF - Gårdarike IBK Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lödde Idrottshall
2023-02-11 13:00 131005108 Västra Ingelstad IS - IK Stanstad Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2023-02-12 13:00 131005107 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Eslövs IBF B Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Jonebergshallen
2023-02-16 20:00 131005112 Skurups IBK B - FC Cimrishamn-FBC Ystad Magnus Svensson, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2023-02-17 19:45 131005111 Gårdarike IBK - Palmstaden IK B Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Herrestorpshallen
2023-02-18 13:00 131005114 Västra Ingelstad IS - Malmö FBC C Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Västra Ingelstad Sporthall
2023-02-19 12:00 131005113 IK Stanstad - Eslövs IBF B Kevin Karlsson, Claus Pettersson Bråhögshallen
2023-03-03 20:00 131005119 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Malmö FBC C Västervånghallen
2023-03-04 12:00 131005118 IK Stanstad - Skurups IBK B Bråhögshallen
2023-03-04 15:00 131005120 Eslövs IBF B - Västra Ingelstad IS Sallerupshallen
2023-03-10 19:30 131005125 Malmö FBC C - IK Stanstad Kirsebergs Sporthall
2023-03-11 13:00 131005126 FC Cimrishamn-FBC Ystad - Västra Ingelstad IS Jonebergshallen
2023-03-12 13:00 131005122 Palmstaden IK B - Hofterups IBF Söderslättshallen B
2023-03-12 17:30 131005124 Skurups IBK B - Eslövs IBF B Skurups Sparbank Arena
2023-03-19 18:00 131005130 Västra Ingelstad IS - Skurups IBK B Västra Ingelstad Sporthall
2023-03-19 18:00 131005131 Eslövs IBF B - Malmö FBC C Sallerupshallen
2023-03-19 18:00 131005132 IK Stanstad - FC Cimrishamn-FBC Ystad Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Stanstad 11 10 1 0 114-47 67 31
2. Gårdarike IBK 13 7 4 2 73-56 17 25
3. Hofterups IBF 13 7 0 6 89-62 27 21
4. Västra Ingelstad IS 10 6 1 3 51-32 19 19
5. Eslövs IBF B 11 5 0 6 55-73 -18 15
6. Palmstaden IK B 13 4 0 9 51-93 -42 12
7. Skurups IBK B 10 3 2 5 42-60 -18 11
8. FC Cimrishamn-FBC Ystad 10 3 1 6 56-61 -5 10
9. Malmö FBC C 11 1 1 9 40-87 -47 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis