Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-05 19:30 211213015 Skälby IBK H1 - Galante med vänner Henrik Brehmer, Mats Eriksson Mälarenergi Arena A
2022-08-06 16:00 211213007 Skälby IBK H1 - Täby FC Herrar Elit 7 - 3 Tobias Söderberg, Mats Eriksson Mälarenergi Arena A
2022-08-20 13:00 211213010 IBK Köping H2 - Torshälla IBK 4 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-08-27 16:00 211213016 Västerås IBS Ungdom H2 - Torshälla IBK 3 - 3 Fernando Rocabado, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-09-02 19:00   Uppskj. 211213006 IBK Sala PK2 (07) - Vaksala SK P 2007 Uppskj. Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2022-09-03 10:00 211213019 Sala Silverstaden IBK H4 - Alunda IBF U 6 - 9 Mårten Hanold, Daniel Östling Sala Idrottshall
2022-09-03 13:00 211213008 Skälby IBK H1 - IBK Uppsala Teknologer 6 - 1 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2022-09-03 14:00 211213020 Sala Silverstaden IBK H2 - Alunda IBF Herr 5 - 4 Mårten Hanold, Daniel Östling Sala Idrottshall
2022-09-03 14:00 211213014 IFK Arboga H1 - Kumla IBK H1 5 - 5 Henrik Brehmer, Thomas Kallin Vasahallen
2022-09-03 16:00 211213004 IBF Västerås - Hässelby SK IBK Herr Div 1 7 - 5 Johnny Lindberg, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2022-09-04 13:00 211213009 Skälby IBK H1 - Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan 1 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2022-09-04 14:00 211213017 Per-Ols IBF H2 - IBF Ludvika Herr Div 2 Tonni Boström, Simon Jansson Fagerstahallen
2022-09-04 15:15 211213021 IBK Hallsta H2 A-lag - Rotebro IS IBK Herrar Div2 Daniel Östling, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2022-09-05 19:30 211213023 IBK Hallsta H2 A-lag - Tillberga IK Roosters 6 - 5 Fernando Rocabado, Moltas Gunnarsson Nibblehallen
2022-09-06 19:00 211213022 Surahammars IBF Herrar Div 2 - IFK Arboga H1 4 - 4 Daniel Östling, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2022-09-10 13:00 211213005 IBF Västerås - Björklinge BK H1 11 - 5 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2022-09-14 19:00 211213011 IBK Köping H2 - IFK Arboga H1 Inst. Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-15 19:30 211213018 Tillberga IK Roosters - IBK Hallsta H2 A-lag 5 - 8 Daniel Östling, Fernando Rocabado Tillberga Sporthall
2022-09-18 13:00 211213027 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 3 Mohamed Abdirisak, Mårten Hanold Mälarenergi Arena A
2022-09-19 19:00 211213026 Knäppmora AIK H3 - IK Råby Västerås H3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Skinnskattebergs Sporthall
2022-09-20 19:45 211213028 Sala Silverstaden IBK H2 - IK Sirius FBC H2/JAS 5 - 2 Mårten Hanold, Moltas Gunnarsson Sala Idrottshall
2022-09-23 18:30 211213033 Västerås IBS Ungdom P09 - IBF Örebro Utveckling P08/09 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-24 13:00 211213029 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin Lars Flink, Mikael Rodin Kristiansborgshallen
2022-09-24 14:00 211213013 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H3 7 - 4 Mohamed Abdirisak, August Ericsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-24 14:50 211213030 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin Lars Flink, Mikael Rodin Kristiansborgshallen
2022-09-24 15:00 211213035 Tillberga IK Ung PK3 - Skiljebo SK P09 Francisco Contreras, Cecilia Contreras Tillberga Sporthall
2022-09-25 13:00 211213031 Västerås IBS Ungdom HJ - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 Francisco Contreras, Moltas Gunnarsson Kristiansborgshallen
2022-09-25 14:00 211213034 IBK Köping Ung HJ/H3 - Barkarö SK H3 8 - 3 Henrik Brehmer, Philip Groop Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-27 19:30 211213032 Kungsörs IBK H3 - IBK Hallsta H2 A-lag Henrik Brehmer, Mohamed Abdirisak Sporthallen Kungsör A
2022-09-28 18:45 211213036 Västerås IBS Ungdom P08 - Enköpings IBK P08 Casper Vare, Edvin Vare Klövernhallen Plan 1
2022-10-05 19:00 211213038 Skälby IBK P07 - Rönnby P05/Dingtuna GIF Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-10-08 15:30 211213024 IBK Köping P-07 PK2 - IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF 9 - 3 Edvin Vare, Casper Vare Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-09 12:00 211213025 IBK Köping P-07 PK1 - IBF Örebro Utveckling P06/07 9 - 5 Edvin Vare, Casper Vare Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-12 19:30 211213037 Västmanlands IBF P16 - IBK Köping H2 2 - 7 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-19 16:30 211213039 Västmanlands IBF P16 - Västerås IBS Ungdom H2 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Mälarenergi Arena B
2022-11-20 11:45 211213041 IBK Köping P2015 - Per-Ols IBF P2015 PK10 Aila Rimsten, Gabriel Rimsten
2022-11-20 11:45 211213040 IBK Köping P2015 - Per-Ols IBF P2015 PK10 Nellie Cameron, Liam Cameron Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-12-02 17:30 211213042 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Skälby IBK P06 Francisco Contreras, Edvin Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-12-11 10:30 211213043 IBK Hallsta P09 PK4 - IBK Köping P-08/09 PK4 4 - 6 Lukas Phraiwan, Yotsaphong Chaiphring Sporthallen Hallstahammar
2022-12-18 13:30 211213044 Västmanlands IBF P16 - IBK Köping Ung HJ/H3 7 - 5 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena A
2023-01-28 13:00 211213045 Rönnby Västerås IBK Ung P13 PK7 - Västerås IBS Ung Vit P12/13 PK7 Mälarenergi Arena B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis