Spelprogram - Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
1:an
2:an
Alunda IBF Herr Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF U Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Barkarö SK H3 Erik Wiig - Berglund erik.berglund@live.se svarta, svarta, svarta
Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan Daniel Norman daniel.norman@jbinnebandy.se 0709767651 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 LO Wadberg lo.wadberg@gmail.com 0708-651025 Svart, Svart, Svart
Enköpings IBK P08 Tommy Ahlsén tommyahlsen@gmail.com 073-7757333 Vit, Svart, Vit
Galante med vänner
Holland
Hässelby SK IBK Herr Div 1 Björn Andersson bjornoandersson@hotmail.com 070-7600901 Röd, Svart, Svart
IBF Ludvika Herr Div 2 Magnus Johansson magnusjoh71@gmail.com 073-0223904 Svart, Svart, Svart
IBF Norrköping H2 Olliver Franzen Olliver.Franzen@ibfnorrkoping.se Blå, Blå, Blå
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF Svart, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P06/07 Röd, Svart, Svart
IBF Örebro Utveckling P08/09 Röd, Svart, Svart
IBK Hallsta H2 A-lag Vit, Svart, Vit
IBK Hallsta P09 PK4 Torbjörn Bertilsson Tobbebertilsson@live.se 0707972654 Vit, Svart, Vit
IBK Köping H2 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart/Svart/Svart
IBK Köping P-07 PK1 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-07 PK2 Klas Hagelin kindbron@gmail.com 070-882 99 10 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-08/09 PK4 Andreas Trygg andreas.trygg75@gmail.com 0706931230 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-10 PK4 Mathias Håkansson hakansson.mathias@gmail.com 0704191544 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-14 PK9 Johan Åhlander johan_ahlander@hotmail.com 0730444744 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P2012 PK7 Kristoffer Johansson Kristoffer83johansson@gmail.com 0702986091 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P2013 PK8 Janne Saari janne.js.saari@volvo.com 0735587805 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P2015 Svart, Svart, Svart
IBK Köping Ung HJ/H3 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 (07) Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart-vit/svart/svart
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson david.eriksson@vaksalask.se 0736965215 svartgul, svart, gul
IFK Arboga H1 David Persson david@winja.nu 0703626097 Blå, Blå, Blå
IFK Arboga PK7 Blå, Blå, Blå
IK Råby Västerås H3 Jan Envall janniz_e@hotmail.com 073-974 20 16 Vinröd, Vinröd, Vinröd
IK Sirius FBC H2/JAS Stefan Eriksson stefaneriksson916@gmail.com 076-1386021 Blå/Svart, svart, svart
Knäppmora AIK H3 RÖD, SVART, SVART
Kumla IBK H1 Magnus Oskarsson magnus.oskarsson@sanda.se 073-0334577 Blå, blå, vit
Kungsörs IBK H3 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Kungsörs IBK P2015 PK10 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Lillån IBK HJ Akademin Grön, Vit , Vit
Mesta IBK P10/11 Daniel Harlén Daniel.Harlen@regionsormland.se 0704058510 Svart, Svart, Svart
Per-Ols IBF H2 Jonny Eritz jonny@eritz.se Röd, Svart, Svart
Per-Ols IBF P2015 PK10 Magnus Olsson MangeMangeOlsson@gmail.com Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK Herrar Div2 Marie Lienzén marie@fkfem.se 070-550 67 76 LjusBlå, MörkBlå, Mörkblå
Rönnby P05/Dingtuna GIF Johan Fredriksson johanjennie@australiamail.com 070-552 66 53 svart, svart, svart/vita
Rönnby Västerås IBK Ung P13 PK7 Magnus Söderholtz m.soderholtz@gmail.com 0707341518 Orange/Svart/Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H4 Svart, Svart, Svart
Skiljebo SK 11 svår Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-569 37 60 Svart och gul, Svart, Svart
Skiljebo SK P09 Patrik Johansson patrik.johansson@vasteras.se 076-569 37 60 Svart och gul, Svart, Svart
Skälby IBK H1 Christian Mattsson christian@cmattsson.se 073-6559191 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P06 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK P07 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 Anders Mohlin anders.cm@icloud.com 070-389 97 44 Svart, Svart, Svart
Surahammars IBF (PK9) P-14 Niclas Karlsson niclas.tnk.consulting@gmail.com 0705508830 Svart, Svart, Gul
Surahammars IBF Herrar Div 2 Richard Schlugi richard.schlugi@hmbcon.com 070-2249034 Svart, Svart, Gul
Tillberga IK Roosters Daniel Ahlnäs Daniel@tepes.se Grön, Vit, Vit
Tillberga IK Ung PK3 Grön, Svart, Svart
Torshälla IBK Patrik Wahlqvist patrik.k.wahlqvist@gmail.com 072-330 63 00 Röd, Svart, Svart
Täby FC Herrar Elit Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Vit, Mörkblå, Vit
Vaksala SK P 2007 Svart/Gul, Svart, Gul
Västerås IBS Ung 08-09 FK3 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ung Vit P12/13 PK7 Micke Björkbacka bjorkbacka.micke@gmail.com Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom H2 John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom HJ Niklas Johansson niklas.johansson04@gmail.com 070-9454221 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom P08 Linda Eriksson erikssonlindamarie4@gmail.com 0736630149 Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom P09 Carl-Johan Edberg calle_edberg@hotmail.com Vit, Svart, Vit
Västmanlands IBF P16 Viktor Öberg viktor95@hotmail.com 070-496 42 66
Örebro SK Ungdomsklubb JAS Claes Utter claes.utter@innebandy.se 070-950 68 78 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-08-05 19:30 211213015 Skälby IBK H1 - Galante med vänner Mälarenergi Arena A
2022-08-06 16:00 211213007 Skälby IBK H1 - Täby FC Herrar Elit 7 - 3 Mälarenergi Arena A
2022-08-20 13:00 211213010 IBK Köping H2 - Torshälla IBK 4 - 5 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-08-27 16:00 211213016 Västerås IBS Ungdom H2 - Torshälla IBK 3 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-09-02 19:00   Uppskj. 211213006 IBK Sala PK2 (07) - Vaksala SK P 2007 Uppskj. Sporthallen, Lärkans Sportcenter
2022-09-03 10:00 211213019 Sala Silverstaden IBK H4 - Alunda IBF U 6 - 9 Sala Idrottshall
2022-09-03 13:00 211213008 Skälby IBK H1 - IBK Uppsala Teknologer 6 - 1 Mälarenergi Arena A
2022-09-03 14:00 211213014 IFK Arboga H1 - Kumla IBK H1 5 - 5 Vasahallen
2022-09-03 14:00 211213020 Sala Silverstaden IBK H2 - Alunda IBF Herr 5 - 4 Sala Idrottshall
2022-09-03 16:00 211213004 IBF Västerås - Hässelby SK IBK Herr Div 1 7 - 5 Mälarenergi Arena A
2022-09-04 13:00 211213009 Skälby IBK H1 - Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan 1 - 6 Mälarenergi Arena A
2022-09-04 14:00 211213017 Per-Ols IBF H2 - IBF Ludvika Herr Div 2 Fagerstahallen
2022-09-04 15:15 211213021 IBK Hallsta H2 A-lag - Rotebro IS IBK Herrar Div2 Nibblehallen
2022-09-05 19:30 211213023 IBK Hallsta H2 A-lag - Tillberga IK Roosters 6 - 5 Nibblehallen
2022-09-06 19:00 211213022 Surahammars IBF Herrar Div 2 - IFK Arboga H1 4 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2022-09-10 13:00 211213005 IBF Västerås - Björklinge BK H1 11 - 5 Mälarenergi Arena A
2022-09-14 19:00 211213011 IBK Köping H2 - IFK Arboga H1 Inst. Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-15 19:30 211213018 Tillberga IK Roosters - IBK Hallsta H2 A-lag 5 - 8 Tillberga Sporthall
2022-09-18 13:00 211213027 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 3 Mälarenergi Arena A
2022-09-19 19:00 211213026 Knäppmora AIK H3 - IK Råby Västerås H3 Skinnskattebergs Sporthall
2022-09-20 19:45 211213028 Sala Silverstaden IBK H2 - IK Sirius FBC H2/JAS 5 - 2 Sala Idrottshall
2022-09-23 18:30 211213033 Västerås IBS Ungdom P09 - IBF Örebro Utveckling P08/09 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-24 13:00 211213029 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin Kristiansborgshallen
2022-09-24 14:00 211213013 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H3 7 - 4 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-24 14:50 211213030 Västerås IBS Ungdom HJ - Lillån IBK HJ Akademin Kristiansborgshallen
2022-09-24 15:00 211213035 Tillberga IK Ung PK3 - Skiljebo SK P09 Tillberga Sporthall
2022-09-25 13:00 211213031 Västerås IBS Ungdom HJ - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 Kristiansborgshallen
2022-09-25 14:00 211213034 IBK Köping Ung HJ/H3 - Barkarö SK H3 8 - 3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-09-27 19:30 211213032 Kungsörs IBK H3 - IBK Hallsta H2 A-lag Sporthallen Kungsör A
2022-09-28 18:45 211213036 Västerås IBS Ungdom P08 - Enköpings IBK P08 Klövernhallen Plan 1
2022-10-05 19:00 211213038 Skälby IBK P07 - Rönnby P05/Dingtuna GIF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-10-08 15:30 211213024 IBK Köping P-07 PK2 - IBF Örebro Utv PK3/Ekeby IF 9 - 3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-09 12:00 211213025 IBK Köping P-07 PK1 - IBF Örebro Utveckling P06/07 9 - 5 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-12 19:30 211213037 Västmanlands IBF P16 - IBK Köping H2 2 - 7 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-19 16:30 211213039 Västmanlands IBF P16 - Västerås IBS Ungdom H2 Mälarenergi Arena B
2022-11-20 11:45 211213040 IBK Köping P2015 - Per-Ols IBF P2015 PK10 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-20 11:45 211213041 IBK Köping P2015 - Per-Ols IBF P2015 PK10
2022-12-02 17:30 211213042 Rönnby P05/Dingtuna GIF - Skälby IBK P06 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-12-11 10:30 211213043 IBK Hallsta P09 PK4 - IBK Köping P-08/09 PK4 4 - 6 Sporthallen Hallstahammar
2022-12-18 13:30 211213044 Västmanlands IBF P16 - IBK Köping Ung HJ/H3 7 - 5 Mälarenergi Arena A
2023-01-28 13:00 211213045 Rönnby Västerås IBK Ung P13 PK7 - Västerås IBS Ung Vit P12/13 PK7 Mälarenergi Arena B
2023-02-25 10:30 211213047 IBK Köping P2012 PK7 - IBK Köping P2013 PK8 Ullvihallen
2023-03-05 10:00 211213046 Surahammars IBF (PK9) P-14 - IBK Köping P-14 PK9 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-19 16:30 211213048 IBK Köping P-10 PK4 - Mesta IBK P10/11 6 - 3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-04-06 18:00 211213049 IBK Köping P2012 PK7 - IFK Arboga PK7 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-04-15 16:00 211213050 IFK Arboga PK7 - Skiljebo SK 11 svår Vasahallen
2023-04-23 09:00 211213051 Västmanlands IBF P16 - 1:an Mälarenergi Arena A
2023-04-23 09:30 211213052 Västmanlands IBF P16 - Västmanlands IBF P16 Mälarenergi Arena A
2023-04-23 10:00 211213053 Västmanlands IBF P16 - Västmanlands IBF P16 Mälarenergi Arena A
2023-04-23 11:00 211213054 Västmanlands IBF P16 - Västmanlands IBF P16 Mälarenergi Arena A
2023-04-23 11:30 211213055 Västmanlands IBF P16 - Västmanlands IBF P16 Mälarenergi Arena A
2023-04-23 12:00 211213056 Västmanlands IBF P16 - Västmanlands IBF P16 Mälarenergi Arena A
2023-05-07 15:15 211213057 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Örebro SK Ungdomsklubb JAS Mälarenergi Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis