Herrar Division 2 GUD (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 2 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 039979003 Rosersberg Arlanda IBK - Forsbacka IK 6 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Rosershallen
2021-10-01 20:00 039979006 IBK Östhammar - IK Sirius FBC 5 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Frösåkersskolan
2021-10-02 13:00 039979001 Alfta IBK - Södra Tolvfors IF 8 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2021-10-02 16:00 039979005 IBF Hedemora - Lokomotiv Grillby IBK 8 - 6 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Vasahallen
2021-10-03 14:30 039979004 IBF Gagnef - Rasbo IK 3 - 9 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Mockfjärds Sporthall
2021-10-08 19:00 039979009 Rasbo IK - Alunda IBF 6 - 1 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2021-10-08 19:30 039979008 Rosersberg Arlanda IBK - Södra Tolvfors IF 19 - 1 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Ekilla Sporthall
2021-10-08 20:00 039979010 Lokomotiv Grillby IBK - Forsbacka IK 3 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Enahallen
2021-10-09 14:00 039979012 IBK Östhammar - IBF Hedemora 6 - 7 Erik Lindberg, Magnus Undén Frösåkersskolan
2021-10-10 16:30 039979011 IK Sirius FBC - IBF Gagnef 6 - 8 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-15 19:30 039979017 Forsbacka IK - IBK Östhammar 9 - 4 Richard Öhneskog, Håkan Thunman Forsbackahallen
2021-10-15 19:30 039979018 IBF Gagnef - IBF Hedemora 3 - 13 Magnus Undén, Erik Lindberg Mockfjärds Sporthall
2021-10-15 20:00 039979016 Alunda IBF - IK Sirius FBC 6 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Olandshallen
2021-10-16 12:00 039979015 Södra Tolvfors IF - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 9 Erik Lindberg, Magnus Undén Hedviglundshallen
2021-10-16 13:00 039979013 Alfta IBK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 9 Leif Sundberg, Viktor Snöborgs Alfta Sporthall
2021-10-22 19:00 039979020 Lokomotiv Grillby IBK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 11 Gustav Johansson, Sean Norouz Enahallen
2021-10-22 19:30 039979024 IBF Gagnef - Forsbacka IK 6 - 8 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Mockfjärds Sporthall
2021-10-22 20:00 039979022 IBK Östhammar - Södra Tolvfors IF 12 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Frösåkersskolan
2021-10-24 12:30 039979023 IBF Hedemora - Alunda IBF 6 - 8 Sean Norouz, Gustav Johansson Vasahallen
2021-10-24 13:00 039979019 Rasbo IK - Alfta IBK 6 - 5 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Hall 2000
2021-10-27 19:00 039979026 Rasbo IK - IK Sirius FBC 13 - 4 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Hall 2000
2021-10-29 19:30 039979027 Rosersberg Arlanda IBK - IBK Östhammar 10 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Rosershallen
2021-10-29 20:00 039979030 Alunda IBF - Forsbacka IK 4 - 6 Handrin Thunqvist, Peter Alenbring Olandshallen
2021-10-30 12:00 039979029 Södra Tolvfors IF - IBF Gagnef 5 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Hedviglundshallen
2021-10-30 13:00 039979025 Alfta IBK - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 4 e.str. Erik Lindberg, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2021-11-05 20:00 039979032 IBK Östhammar - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 5 e.förl. Pontus Orebrand, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2021-11-05 20:00 039979036 Alunda IBF - Södra Tolvfors IF 7 - 5 Martin Hallén Almroth, Isak Norén Olandshallen
2021-11-06 11:30 039979031 IK Sirius FBC - Alfta IBK 4 - 3 Peter Alenbring, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2021-11-06 16:00 039979033 IBF Hedemora - Rasbo IK 7 - 6 e.str. Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Vasahallen
2021-11-07 14:30 039979034 IBF Gagnef - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 17 Magnus Undén, Mattias Hedberg Mockfjärds Sporthall
2021-11-12 19:30 039979037 Alfta IBK - IBK Östhammar 6 - 7 e.förl. Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2021-11-12 20:00 039979039 Lokomotiv Grillby IBK - IBF Gagnef WO (5 - 0) Enahallen
2021-11-13 13:00 039979041 Rosersberg Arlanda IBK - Alunda IBF 13 - 6 Tony Nyberg, Erik Lindberg Ekilla Sporthall
2021-11-14 14:00 039979040 Rasbo IK - Forsbacka IK 18 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2021-11-14 17:20 039979038 IK Sirius FBC - IBF Hedemora 4 - 8 Gustav Johansson, Sean Norouz IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-19 19:30 039979045 Forsbacka IK - IK Sirius FBC 10 - 9 e.förl. Gustav Johansson, Sean Norouz Forsbackahallen
2021-11-20 13:00 039979043 IBF Hedemora - Alfta IBK 12 - 2 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Vasahallen
2021-11-21 12:30 039979047 Södra Tolvfors IF - Rasbo IK 1 - 22 Gustav Johansson, Sean Norouz Valbo Sportcenter
2021-11-21 14:30 039979044 IBF Gagnef - IBK Östhammar 4 - 8 Viktor Snöborgs, Anders Fredriksson Mockfjärds Sporthall
2021-11-21 18:30 039979046 Alunda IBF - Lokomotiv Grillby IBK 11 - 5 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2021-11-26 19:30 039979054 Rasbo IK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 8 Erik Lindberg, Magnus Undén Hall 2000
2021-11-26 20:00 039979051 IBK Östhammar - Alunda IBF 3 - 10 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Frösåkersskolan
2021-11-27 13:00 039979049 Alfta IBK - IBF Gagnef 4 - 3 e.förl. Michael Hoek, Sean Norouz Alfta Sporthall
2021-11-27 16:30 039979052 Södra Tolvfors IF - IK Sirius FBC 2 - 16 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Hedviglundshallen
2021-12-02 18:40 039979050 IBF Hedemora - Forsbacka IK 10 - 3 Jussi Nissinen, Anders Fredriksson Vasahallen
2021-12-03 19:30 039979055 Forsbacka IK - Alfta IBK 16 - 11 Gustav Johansson, Sean Norouz Forsbackahallen
2021-12-03 19:30 039979059 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius FBC 7 - 2 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Rosershallen
2021-12-04 12:00 039979057 Södra Tolvfors IF - IBF Hedemora Leif Sundberg, Johnny Sundberg Hedviglundshallen
2021-12-04 14:00 039979056 Alunda IBF - IBF Gagnef Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2021-12-04 14:00 039979060 Rasbo IK - Lokomotiv Grillby IBK Gustav Johansson, Sean Norouz Hall 2000
2021-12-10 19:30 039979062 Forsbacka IK - Södra Tolvfors IF Mattias Hedberg, Erik Lindberg Forsbackahallen
2021-12-10 20:00 039979065 IBK Östhammar - Rasbo IK Pontus Orebrand, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2021-12-11 13:00 039979061 Alfta IBK - Alunda IBF Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2021-12-11 13:00 039979064 IBF Hedemora - Rosersberg Arlanda IBK Gustav Johansson, Sean Norouz Vasahallen
2021-12-11 17:20 039979066 IK Sirius FBC - Lokomotiv Grillby IBK Erik Lindberg, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-17 19:30 039979069 Forsbacka IK - Rosersberg Arlanda IBK Pontus Orebrand, Peter Alenbring Forsbackahallen
2021-12-17 19:30 039979072 IK Sirius FBC - IBK Östhammar Ej offentliggjord, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-17 20:00 039979071 Lokomotiv Grillby IBK - IBF Hedemora Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Enahallen
2021-12-18 14:30 039979070 Rasbo IK - IBF Gagnef Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2021-12-18 18:00 039979067 Södra Tolvfors IF - Alfta IBK Sean Norouz, Gustav Johansson Hedviglundshallen
2022-01-14 20:00 039979075 Alunda IBF - Rasbo IK Jakob Westerlund, Ej offentliggjord Olandshallen
2022-01-14 20:00 039979076 Forsbacka IK - Lokomotiv Grillby IBK Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Forsbackahallen
2022-01-15 12:00 039979074 Södra Tolvfors IF - Rosersberg Arlanda IBK Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Hedviglundshallen
2022-01-15 13:30 039979078 IBF Hedemora - IBK Östhammar Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Vasahallen
2022-01-15 14:30 039979077 IBF Gagnef - IK Sirius FBC Tim Green, Jussi Nissinen Mockfjärds Sporthall
2022-01-21 20:00 039979083 IBK Östhammar - Forsbacka IK Pontus Orebrand, Ej offentliggjord Frösåkersskolan
2022-01-22 14:00 039979081 Lokomotiv Grillby IBK - Södra Tolvfors IF Enahallen
2022-01-22 15:00 039979079 Rosersberg Arlanda IBK - Alfta IBK Gustav Johansson, Sean Norouz Ekilla Sporthall
2022-01-22 16:00 039979084 IBF Hedemora - IBF Gagnef Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Vasahallen
2022-01-22 18:00 039979082 IK Sirius FBC - Alunda IBF Handrin Thunqvist, Ej offentliggjord IFU Arena – DHinox
2022-01-28 19:30 039979086 Rosersberg Arlanda IBK - Lokomotiv Grillby IBK Ej offentliggjord, Jakob Westerlund Rosershallen
2022-01-28 19:30 039979090 Forsbacka IK - IBF Gagnef Leif Sundberg, Johnny Sundberg Forsbackahallen
2022-01-29 12:00 039979088 Södra Tolvfors IF - IBK Östhammar Michael Hoek, Robert Mårtensson Hedviglundshallen
2022-01-29 13:00 039979085 Alfta IBK - Rasbo IK Ej offentliggjord, Tim Green Alfta Sporthall
2022-01-29 18:30 039979089 Alunda IBF - IBF Hedemora Sean Norouz, Gustav Johansson Olandshallen
2022-02-04 19:30 039979096 Forsbacka IK - Alunda IBF Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Forsbackahallen
2022-02-04 20:00 039979093 IBK Östhammar - Rosersberg Arlanda IBK Frösåkersskolan
2022-02-05 13:00 039979091 Lokomotiv Grillby IBK - Alfta IBK , Magnus Undén Enahallen
2022-02-05 17:00 039979092 IK Sirius FBC - Rasbo IK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-06 14:30 039979095 IBF Gagnef - Södra Tolvfors IF Mockfjärds Sporthall
2022-02-11 20:00 039979098 Lokomotiv Grillby IBK - IBK Östhammar Jakob Westerlund, Ej offentliggjord Enahallen
2022-02-12 12:00 039979102 Södra Tolvfors IF - Alunda IBF Hedviglundshallen
2022-02-12 13:00 039979097 Alfta IBK - IK Sirius FBC Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2022-02-12 13:00 039979099 Rasbo IK - IBF Hedemora Sean Norouz, Gustav Johansson Hall 2000
2022-02-12 14:00 039979100 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Gagnef Ekilla Sporthall
2022-02-18 19:30 039979106 Forsbacka IK - Rasbo IK Sean Norouz, Gustav Johansson Forsbackahallen
2022-02-18 20:00 039979103 IBK Östhammar - Alfta IBK Frösåkersskolan
2022-02-18 20:00 039979107 Alunda IBF - Rosersberg Arlanda IBK Olandshallen
2022-02-19 11:00 039979104 IBF Hedemora - IK Sirius FBC Erik Lindberg, Magnus Undén Vasahallen
2022-02-19 14:30 039979105 IBF Gagnef - Lokomotiv Grillby IBK Leif Sundberg, Johnny Sundberg Mockfjärds Sporthall
2022-02-25 19:00 039979112 Lokomotiv Grillby IBK - Alunda IBF Enahallen
2022-02-25 20:00 039979109 Alfta IBK - IBF Hedemora Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2022-02-26 14:00 039979110 IBK Östhammar - IBF Gagnef Sean Norouz, Gustav Johansson Frösåkersskolan
2022-02-26 14:00 039979113 Rasbo IK - Södra Tolvfors IF Hall 2000
2022-02-26 17:40 039979111 IK Sirius FBC - Forsbacka IK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-04 19:30 039979116 Forsbacka IK - IBF Hedemora Forsbackahallen
2022-03-04 19:30 039979120 Rosersberg Arlanda IBK - Rasbo IK Rosershallen
2022-03-04 20:00 039979117 Alunda IBF - IBK Östhammar Olandshallen
2022-03-06 14:30 039979115 IBF Gagnef - Alfta IBK Mockfjärds Sporthall
2022-03-06 16:20 039979118 IK Sirius FBC - Södra Tolvfors IF IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-11 19:00 039979126 Lokomotiv Grillby IBK - Rasbo IK Enahallen
2022-03-12 13:00 039979121 Alfta IBK - Forsbacka IK Alfta Sporthall
2022-03-12 15:30 039979123 IBF Hedemora - Södra Tolvfors IF Vasahallen
2022-03-13 14:30 039979122 IBF Gagnef - Alunda IBF Mockfjärds Sporthall
2022-03-13 16:30 039979125 IK Sirius FBC - Rosersberg Arlanda IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-18 19:00 039979131 Rasbo IK - IBK Östhammar Hall 2000
2022-03-19 12:00 039979128 Södra Tolvfors IF - Forsbacka IK Hedviglundshallen
2022-03-19 14:00 039979127 Alunda IBF - Alfta IBK Olandshallen
2022-03-19 14:00 039979130 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Hedemora Ekilla Sporthall
2022-03-19 14:00 039979132 Lokomotiv Grillby IBK - IK Sirius FBC Enahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rosersberg Arlanda IBK 9 9 0 (0) 0 100-28 72 27
2. IBF Hedemora 8 6 1 (1) 1 71-38 33 20
3. Rasbo IK 8 6 1 (0) 1 84-31 53 19
4. Forsbacka IK 9 5 1 (1) 3 61-71 -10 17
5. Alunda IBF 8 5 0 (0) 3 53-48 5 15
6. IBK Östhammar 9 3 2 (1) 4 53-60 -7 12
7. Lokomotiv Grillby IBK 8 2 2 (1) 4 41-48 -7 9
8. Alfta IBK 9 1 3 (2) 5 48-64 -16 8
9. IK Sirius FBC 9 2 1 (0) 6 53-62 -9 7
10. IBF Gagnef 9 2 1 (0) 6 35-75 -40 7
11. Södra Tolvfors IF 8 0 0 (0) 8 26-100 -74 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis