Valbo Sportcenter

Adress
Sportcentrum 6, 81830 Valbo
Telefon
026-179710 
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2022-09-17 14:00 Valbo cupen 054002007 Ettan Grupp 1 - Tvåan Grupp 2
Oktober
2022-10-09 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010002 Valbo AIF P11 - Sandvikens AIK P11
2022-10-14 19:30 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989015 Valbo IBF - Sandvikens AIK
2022-10-15 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003007 Valbo AIF P08 - FBC Bollnäs P09/10
2022-10-15 16:00 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001004 Valbo AIF - FBC Bollnäs 2
2022-10-16 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004008 Valbo AIF P09 - Alfta IBK P09-10
2022-10-21 19:30 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977011 Valbo IBF - LI20 IBF/Rättviks IBF
2022-10-22 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003014 Valbo AIF P08 - Strömsbro IF P08
2022-10-22 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975015 Valbo IBF - Rättviks IBF
2022-10-23 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004016 Valbo AIF P09 - Strömsbro IF P09
2022-10-23 16:00 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001008 Valbo AIF - Norrsundets IF
2022-10-28 19:30 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991029 Valbo AIF - IBK Runsten
2022-10-29 10:00 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010012 Valbo AIF P11 - IK Sätra P10-11
2022-10-29 11:45 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011009 Valbo AIF P12 - IBK Runsten P12
2022-10-29 13:30 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012007 Valbo AIF P12 Vit - IBK Runsten P12
2022-10-30 13:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989029 Valbo IBF - IFK Dannemora/Ö
November
2022-11-05 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005031 Valbo AIF P10 - Skutskärs IBK 10
2022-11-05 13:00 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003028 Valbo AIF P08 - IBK Runsten P08
2022-11-05 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975029 Valbo IBF - IBF Gagnef
2022-11-06 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004032 Valbo AIF P09 - IBK Runsten P09
2022-11-11 19:30 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001018 Valbo AIF - Strömsbro IF 2
2022-11-12 13:00 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977023 Valbo IBF - FBC Uppsala
2022-11-13 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011012 Valbo AIF P12 - Strömsbro IF P12
2022-11-13 11:45 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012010 Valbo AIF P12 Vit - Sandvikens AIK P2012/13
2022-11-18 19:30 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989047 Valbo IBF - Storvreta Ungdom IBK/Storvreta IBK F07
2022-11-20 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011014 Valbo AIF P12 - IK Huge P12 Blå
2022-11-20 11:45 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012012 Valbo AIF P12 Vit - Storviks IF P10/11
2022-11-20 13:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010016 Valbo AIF P11 - Strömsbro IF P11
2022-11-26 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003042 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P09/10 Röd
2022-11-26 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975047 Valbo IBF - Strömsbro IF
2022-11-26 16:00 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977029 Valbo IBF - KAIS Mora UIF
2022-11-27 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005047 Valbo AIF P10 - Hudik/Björkberg IBK P10-11 Vit
2022-11-27 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011016 Valbo AIF P12 - Gävle GIK P12
2022-11-27 12:00 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004048 Valbo AIF P09 - FBC Bollnäs P08
2022-11-27 16:30 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001022 Valbo AIF - Hofors IBK 2
December
2022-12-03 13:00 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977034 Valbo IBF - Sandvikens AIK
2022-12-04 11:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989057 Valbo IBF - IK Sirius IBK
2022-12-10 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975057 Valbo IBF - IBF Ludvika
2022-12-11 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011020 Valbo AIF P12 - IK Huge P12 Vit
2022-12-16 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991057 Valbo AIF - Sandvikens AIK
2022-12-18 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010027 Valbo AIF P11 - IK Huge P11
2022-12-18 12:00 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005063 Valbo AIF P10 - Gävle GIK P10 Röd
2022-12-18 14:00 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001033 Valbo AIF - IBK Runsten 2
Januari
2023-01-07 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975067 Valbo IBF - Digers BK
2023-01-08 15:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991067 Valbo AIF - Alfta IBK
2023-01-13 19:00 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003059 Valbo AIF P08 - Storviks IF P07
2023-01-14 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975074 Valbo IBF - Sundborns GOIF/Envikens IF
2023-01-15 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010030 Valbo AIF P11 - Storviks IF P10/11
2023-01-15 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004069 Valbo AIF P09 - Sandvikens AIK P2010
2023-01-15 13:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989067 Valbo IBF - Björklinge BK/Vaksala SK
2023-01-15 16:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991074 Valbo AIF - IBF Hedemora
2023-01-21 11:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989074 Valbo IBF - Hudik/Björkberg IBK USM F16
2023-01-22 16:00 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977048 Valbo IBF - Strömsbro IF
2023-01-27 19:30 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991088 Valbo AIF - Samuelsdals IF
2023-01-28 10:00 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011029 Valbo AIF P12 - IK Huge P12 Blå
2023-01-28 12:30 Herrar Division 5 Gävleborg Grupp 1 052001041 Valbo AIF - IK Ljusdal
2023-01-28 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975088 Valbo IBF - IBK Hedemora Borg
2023-01-29 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010035 Valbo AIF P11 - Hofors IBK P11
2023-01-29 13:00 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003069 Valbo AIF P08 - Håsta IBK P08-09
Februari
2023-02-04 10:00 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005083 Valbo AIF P10 - Storviks IF P08/09
2023-02-04 16:00 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977054 Valbo IBF - IBF Falun Utveckling
2023-02-05 10:30 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012019 Valbo AIF P12 Vit - IBK Runsten P12
2023-02-05 15:30 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004081 Valbo AIF P09 - IBK Njutånger P09-11
2023-02-10 19:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991102 Valbo AIF - Gävle GIK
2023-02-11 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975102 Valbo IBF - Hofors IBK
2023-02-12 10:30 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005089 Valbo AIF P10 - Norrsundets IF P10-12
2023-02-12 13:00 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003079 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08
2023-02-18 10:00 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012022 Valbo AIF P12 Vit - Sandvikens AIK P2012/13
2023-02-18 13:00 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991108 Valbo AIF - LI20 IBF
2023-02-18 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975108 Valbo IBF - Söderhamns IBF
2023-02-24 19:30 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977067 Valbo IBF - LI20 IBF/Rättviks IBF
2023-02-25 10:00 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) A (Svår) 22/23 052010045 Valbo AIF P11 - Sandvikens AIK P11
2023-02-26 10:30 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011039 Valbo AIF P12 - IBK Runsten P12
2023-02-26 13:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989108 Valbo IBF - Strömsbro IF F07
Mars
2023-03-05 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991118 Valbo AIF - IBF Borlänge
2023-03-05 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004100 Valbo AIF P09 - FBC Bollnäs P09-10
2023-03-05 10:00 Pantamera Pojkar Blå Div 1 Gästrikland (11-12) B (Lätt) 22/23 052011042 Valbo AIF P12 - Strömsbro IF P12
2023-03-05 11:45 Pojkar Blå Div 2 Gästrikland (12-13) A (Svår) 22/23 052012024 Valbo AIF P12 Vit - Storviks IF P10/11
2023-03-05 14:00 Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (10-11) 22/23 052005101 Valbo AIF P10 - Hudik/Björkberg IBK P10-11 Blå
2023-03-11 13:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975118 Valbo IBF - KFUM Falun
2023-03-12 13:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989118 Valbo IBF - Norrsundets IF/Gävle GIK
2023-03-17 19:30 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977079 Valbo IBF - FBC Uppsala
2023-03-19 Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (09-10) 22/23 052004107 Valbo AIF P09 - Älvkarleby IK 08-09
2023-03-19 Pantamera Pojkar Röd Division 1 (07) Gävleborg/Dalarna 039991128 Valbo AIF - Hudik/Björkberg IBK
2023-03-19 Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (08-09) 22/23 052003099 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08
2023-03-24 19:30 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989128 Valbo IBF - IBF Borlänge
2023-03-25 16:00 Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 039975128 Valbo IBF - IBF Falun Utveckling 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis