Träningsmatcher (2021/22)

Övriga matcher
Träning Distr Utv-Kommun
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-26 10:00 198103002 IBF Dalen /P06 Utv 6, PD1 - Gullänget-Kroksta IBS P06 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Musköten 2
2021-09-26 11:50 198103003 Gimonäs Umeå IF /P06 vit - Moälvens IBK P06 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2021-09-26 14:20 198103004 Gimonäs Umeå IF /P06 vit - Gullänget-Kroksta IBS P06 Klas Höglund, Thanasis Provatas Musköten 2
2021-09-26 16:10 198103005 IBF Dalen /P06 Utv 6, PD1 - Moälvens IBK P06 Thanasis Provatas, Klas Höglund Musköten 2
2021-09-26 19:10 198103001 IBF Dalen /F08 vit 5/6 - Obbola IK F06-08 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Musköten 2
2021-10-04 18:00 198103006 Ersboda SK F07-08 - Gimonäs Umeå IF /F07 Klas Höglund Ersängshallen
2021-10-09 11:10 198103013 Röbäcks IF /F08Blå - Täfteå IK/F07-08 , Sanna Åslin Elofssonhallen
2021-10-09 11:15 198103008 Team Thorengruppen SK/F09 - Röbäcks IF/F09 Juni Söderqvist Vildmannahallen
2021-10-10 11:10 198103012 Röbäcks IF /F08Röd - Holmsund City IBC /F06-07 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2021-10-10 16:10 198103010 Gimonäs Umeå IF/P07 - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK P07 , Klas Höglund Midgårdshallen
2021-10-11 18:00 198103007 Gimonäs Umeå IF /F07 - Ersboda SK F07-08 Klas Höglund Vildmannahallen
2021-10-15 19:10 198103011 Gimonäs Umeå IF/P07 - Sävar IK /P07 Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2021-10-16 10:00 198103015 Röbäcks IF/P11Blå - Team Thorengruppen SK /P11-1 Ingen Domare, Ingen Domare Elofssonhallen
2021-10-16 10:15 198103009 Team Thorengruppen SK/F09 - Obbola IK F06-08 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2021-10-16 11:00 198103016 Röbäcks IF/P11Röd - Team Thorengruppen SK/P11-2 Ingen Domare, Ingen Domare Elofssonhallen
2021-10-16 14:00 198103014 Röbäcks IF - IBF Dalen /F11 Herman Karlsson Elofssonhallen
2021-11-07 14:30 198103017 IBF Dalen /P06 Utv 6, PD1 - Sävar IK /P07 Jimmie Nilsson Musköten 1
2022-01-22 14:00 198103019 Sandåkerns SK P06/07 - Sandåkerns SK /IBS Dalen HU Thanasis Provatas Thoren Arena
2022-01-28 19:00 198103020 Röbäcks IF /F08Blå - Sandåkerns SK Damjunior Daniel Johannesson, Robert Segerstedt Elofssonhallen
2022-02-05 13:30 198103018 IBF Dalen /P06 Utv 6, PD1 - Umeå City IBF /P07 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Musköten 2
2022-03-26 15:00 198103021 Obbola IK F06-08 - Team Thorengruppen SK/F09 , Mattias Karlsson Olasjöhallen
2022-04-02 14:10 198103022 IBF Dalen /F08 svart 3/4 - Holmsund City IBC /F06-07 Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2022-04-02 15:30 198103023 IBF Dalen /P09 Div. 8/9 - Skellefteå IBK P09 Arvid Johansson, Patric Önander Umeå Energi Arena Väst
2022-04-02 16:30 198103024 IBF Dalen /P09 Div. 8/9 - Skellefteå IBK P09 Arvid Johansson, Patric Önander Umeå Energi Arena Väst
2022-04-03 10:30 198103025 IBF Dalen /P09 Div. 8/9 - Skellefteå IBK P09 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
2022-04-03 11:30 198103026 IBF Dalen /P09 Div. 8/9 - Skellefteå IBK P09 , Lasse Ekesryd Umeå Energi Arena Väst
Träningsmatcher Distrikt Senior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-14 12:20 198101002 IBF Dalen Dam Alls norr/öst - IBF Dalen / FC Dalen JAS DJ18 Tony Cederholm, Viktor Grahn Musköten 1
2021-08-14 14:00 198101001 IBK Dalen Dam - Umeå City IBF Dam D1 Viktor Grahn, Tony Cederholm Musköten 2
2021-08-22 18:00 198101004 FC Dalen Utv - Gimonäs Umeå IF DJ Björn Glad Musköten 1
2021-08-25 19:00 198101003 Kågedalens AIF - Öjebyns IBF Balderhallen B
2021-08-28 16:00 198101005 IBF Dalen Herr Div.1 - Team Thorengruppen Ungdom SK Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Musköten 2
2021-08-31 19:30 198101007 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBS Dalen Herr 2 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2021-09-14 19:00 198101008 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Roger Collin, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2021-09-16 19:00 198101006 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK/IBS Dalen Klas Höglund, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2021-09-20 20:30 198101009 Holmsund City IBF Div2 - Obbola IK A-Lag Robert Segerstedt, Björn Glad Storsjöhallen
2021-09-25 14:00 198101010 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/IBS Dalen Utv. 1-2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2022-04-04 19:15 198101011 Holmsund City IBF Div2 - Vindelns IF Utv herr Storsjöhallen
Träningsmatcher JAS
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Träningsmatcher SSL
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-14 15:00 198100002 IBK Dalen - IK Sirius IBK Thomas Jonsson, Mats Öster Umeå Energi Arena
2021-08-15 13:00 198100001 Team Thorengruppen SK Herrar - IK Sirius IBK Jonas Backman, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Öst
2021-12-02 18:30 198100003 Holmsund City IBC - IBK Dalen Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Storsjöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis