Allsvenskan Herrar (2021/22)

Gruppspel
Herrar Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 14:00 580010006 Täby FC - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 8 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson K-Rauta Arena
2021-09-18 15:00 580010002 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 e.förl. Elis Erbing, Shari Tingman Skogsängshallen
2021-09-18 16:00 580010001 Onyx IBK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 5 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla Arena
2021-09-18 16:00 580010003 Strängnäs IBK - Gävle GIK 5 - 6 e.förl. Joakim Mattsson, Martin Jonsson Thomas Arena
2021-09-18 16:00 580010005 AIK IBF - FBI Tullinge 7 - 5 Tobias Berger, Daniel Wahlström Solnahallen
2021-09-19 18:00 580010004 IK Sätra - Visby IBK 6 - 7 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-09-25 13:00 580010007 Bele Barkarby IF IBF - Onyx IBK 11 - 8 Thomas Andersson, Tony Cederholm Jakobsbergs Sporthall
2021-09-25 15:00 580010011 Nykvarns IBF Ungdom - AIK IBF 8 - 3 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Furuborgshallen
2021-09-25 16:00 580010009 Hudik/Björkberg IBK - Strängnäs IBK 5 - 4 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Håstaholmen
2021-09-25 17:00 580010012 Visby IBK - Täby FC 8 - 5 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic ICA Maxi Arena
2021-09-25 17:30 580010010 FBI Tullinge - IK Sätra 7 - 4 Christoffer Markovski, Patric Terelius Fleminghallen A
2021-09-26 17:00 580010008 Gävle GIK - Salems IF 8 - 10 Andreas Holm, Ki Sandholm Alfahallen - Gavlehov
2021-10-02 15:00 580010015 Salems IF - Hudik/Björkberg IBK 8 - 4 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Skogsängshallen
2021-10-02 15:00 580010016 Nykvarns IBF Ungdom - Gävle GIK 5 - 3 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Furuborgshallen
2021-10-02 17:00 580010018 Visby IBK - AIK IBF 3 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund ICA Maxi Arena
2021-10-02 17:30 580010017 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 e.förl. Tobias Ekmark, Daniel Wahlström Fleminghallen A
2021-10-03 13:00 580010014 Strängnäs IBK - Täby FC 5 - 2 Andreas Holm, Ki Sandholm Thomas Arena
2021-10-03 16:30 Försenad pga trafikolycka 580010013 Onyx IBK - IK Sätra 6 - 10 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Rosvalla Arena
2021-10-09 13:00 580010019 AIK IBF - Onyx IBK 5 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Solnahallen
2021-10-09 13:00 580010024 Bele Barkarby IF IBF - Visby IBK 4 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall
2021-10-09 14:00 580010020 IK Sätra - Strängnäs IBK 3 - 5 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Alfahallen - Gavlehov
2021-10-09 17:00 580010021 Täby FC - Salems IF 2 - 6 Christoffer Markovski, Patric Terelius K-Rauta Arena
2021-10-10 15:00 580010022 Hudik/Björkberg IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 3 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Håstaholmen
2021-10-10 17:00 580010023 Gävle GIK - FBI Tullinge 5 - 6 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-10-22 19:30 580010028 AIK IBF - Salems IF 3 - 5 Christoffer Markovski, Patric Terelius Solnahallen
2021-10-23 13:00 580010030 Bele Barkarby IF IBF - Strängnäs IBK 9 - 5 Patrik Trofast, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2021-10-23 14:00 580010029 IK Sätra - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 7 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Alfahallen - Gavlehov
2021-10-23 16:00 580010025 Onyx IBK - Täby FC 6 - 5 e.förl. Andreas Holm, Ki Sandholm Rosvalla Arena
2021-10-23 17:00 580010027 Visby IBK - Gävle GIK 4 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard ICA Maxi Arena
2021-10-23 17:30 580010026 FBI Tullinge - Hudik/Björkberg IBK 7 - 3 Patric Terelius, Patrik Trofast Fleminghallen A
2021-10-30 13:00 580010032 Hudik/Björkberg IBK - Visby IBK 10 - 9 Daniel Larsson, Amir Zilic Håstaholmen
2021-10-30 14:00 580010031 Täby FC - FBI Tullinge 6 - 10 Tomas Edstrand, Rickard Olsen K-Rauta Arena
2021-10-30 14:00 580010033 Gävle GIK - Onyx IBK 7 - 5 Frans Dahlstedt, Andreas Morelius Alfahallen - Gavlehov
2021-10-30 15:00 580010034 Salems IF - IK Sätra 5 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Skogsängshallen
2021-10-30 15:00 580010035 Nykvarns IBF Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 6 - 4 Simon Broman, Martin Matti Furuborgshallen
2021-10-30 16:00 580010036 Strängnäs IBK - AIK IBF 2 - 4 Thomas Andersson, Glenn Boström Thomas Arena
2021-10-17 12:00 580010041 AIK IBF - Hudik/Björkberg IBK 7 - 6 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Solnahallen
2021-11-03 19:00 580010040 IK Sätra - Gävle GIK 2 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Alfahallen - Gavlehov
2021-11-06 14:00 580010042 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer K-Rauta Arena
2021-11-06 17:00 580010039 Visby IBK - Strängnäs IBK 3 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson ICA Maxi Arena
2021-11-06 17:30 580010038 FBI Tullinge - Salems IF 2 - 6 Christoffer Markovski, Tobias Ekmark Fleminghallen A
2021-11-07 16:00 580010037 Onyx IBK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 9 Andreas Holm, Ki Sandholm Rosvalla Arena
2021-11-09 19:30 580010047 Hudik/Björkberg IBK - IK Sätra 6 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Håstaholmen
2021-11-10 19:30 580010044 Nykvarns IBF Ungdom - Strängnäs IBK 5 - 4 Christoffer Markovski, Patric Terelius Furuborgshallen
2021-11-10 19:30 580010046 Gävle GIK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Alfahallen - Gavlehov
2021-11-10 19:45 580010045 FBI Tullinge - Onyx IBK 6 - 7 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Fleminghallen A
2021-11-26 19:00 580010048 AIK IBF - Täby FC 7 - 4 Christoffer Markovski, Patric Terelius Solnahallen
2021-11-27 15:00 580010043 Salems IF - Visby IBK 5 - 5 e.förl. Christoffer Markovski, Patric Terelius Skogsängshallen
2021-11-13 13:00 580010053 Bele Barkarby IF IBF - Hudik/Björkberg IBK 7 - 7 e.förl. Kevin Cardell, Klas Sjölin Jakobsbergs Sporthall
2021-11-13 16:00 580010049 Onyx IBK - Salems IF 2 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Rosvalla Arena
2021-11-13 16:00 580010051 Strängnäs IBK - FBI Tullinge 6 - 8 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Thomas Arena
2021-11-13 17:00 580010050 Visby IBK - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Larsson ICA Maxi Arena
2021-11-14 16:00 580010054 Täby FC - Gävle GIK 2 - 8 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson K-Rauta Arena
2021-11-14 17:00 580010052 IK Sätra - AIK IBF 8 - 9 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Alfahallen - Gavlehov
2021-11-20 13:00 580010058 Bele Barkarby IF IBF - IK Sätra 10 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Jakobsbergs Sporthall
2021-11-20 14:00 580010060 Täby FC - Hudik/Björkberg IBK 8 - 12 Tobias Ekmark, Patric Terelius K-Rauta Arena
2021-11-20 15:00 580010056 Nykvarns IBF Ungdom - FBI Tullinge 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Furuborgshallen
2021-11-20 16:00 580010057 Strängnäs IBK - Salems IF 2 - 3 e.förl. Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Thomas Arena
2021-11-20 17:00 580010055 Visby IBK - Onyx IBK 7 - 3 Kevin Larsson, Jesper Liedberg ICA Maxi Arena
2021-11-21 17:00 580010059 Gävle GIK - AIK IBF 8 - 6 Tobias Ekmark, Patric Terelius Alfahallen - Gavlehov
2021-12-12 17:00 580010066 IK Sätra - Täby FC Alfahallen - Gavlehov
2021-12-17 19:30 580010064 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF Solnahallen
2021-12-18 13:45 580010063 FBI Tullinge - Visby IBK Fleminghallen A
2021-12-18 15:00 580010062 Salems IF - Nykvarns IBF Ungdom Skogsängshallen
2021-12-18 15:00 580010065 Hudik/Björkberg IBK - Gävle GIK Håstaholmen
2021-12-18 16:00 580010061 Onyx IBK - Strängnäs IBK Rosvalla Arena
2022-01-06 14:00 580010069 Gävle GIK - Strängnäs IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-01-06 16:00 580010067 Hudik/Björkberg IBK - Onyx IBK Håstaholmen
2022-01-06 16:00 580010068 Bele Barkarby IF IBF - Salems IF Jakobsbergs Sporthall
2022-01-06 17:00 580010070 Visby IBK - IK Sätra ICA Maxi Arena
2022-01-06 17:30 580010071 FBI Tullinge - AIK IBF Fleminghallen A
2022-01-06 19:30 580010072 Nykvarns IBF Ungdom - Täby FC Furuborgshallen
2021-12-11 13:00 580010073 Onyx IBK - Bele Barkarby IF IBF Rosvalla Arena
2022-01-08 15:00 580010074 Salems IF - Gävle GIK Skogsängshallen
2022-01-08 16:00 580010075 Strängnäs IBK - Hudik/Björkberg IBK Thomas Arena
2022-01-09 13:00 580010077 AIK IBF - Nykvarns IBF Ungdom Solnahallen
2022-01-09 15:00 580010078 Täby FC - Visby IBK K-Rauta Arena
2022-01-09 17:00 580010076 IK Sätra - FBI Tullinge Alfahallen - Gavlehov
2022-01-15 13:00 580010083 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge Jakobsbergs Sporthall
2022-01-15 13:00 580010084 AIK IBF - Visby IBK Solnahallen
2022-01-15 14:00 580010079 IK Sätra - Onyx IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-01-15 14:00 580010080 Täby FC - Strängnäs IBK K-Rauta Arena
2022-01-15 15:00 580010081 Hudik/Björkberg IBK - Salems IF Håstaholmen
2022-01-16 17:00 580010082 Gävle GIK - Nykvarns IBF Ungdom Alfahallen - Gavlehov
2022-01-22 15:00 580010087 Salems IF - Täby FC Skogsängshallen
2022-01-22 15:00 580010088 Nykvarns IBF Ungdom - Hudik/Björkberg IBK Furuborgshallen
2022-01-22 16:00 580010085 Onyx IBK - AIK IBF Rosvalla Arena
2022-01-22 16:00 580010086 Strängnäs IBK - IK Sätra Thomas Arena
2022-01-22 17:30 580010089 FBI Tullinge - Gävle GIK Fleminghallen A
2022-01-23 17:00 580010090 Visby IBK - Bele Barkarby IF IBF ICA Maxi Arena
2022-01-29 14:00 580010091 Täby FC - Onyx IBK K-Rauta Arena
2022-01-29 15:00 580010092 Hudik/Björkberg IBK - FBI Tullinge Håstaholmen
2022-01-29 15:00 580010094 Salems IF - AIK IBF Skogsängshallen
2022-01-29 15:00 580010095 Nykvarns IBF Ungdom - IK Sätra Furuborgshallen
2022-01-30 16:00 580010096 Strängnäs IBK - Bele Barkarby IF IBF Thomas Arena
2022-01-30 17:00 580010093 Gävle GIK - Visby IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-02-11 19:30 580010102 AIK IBF - Strängnäs IBK Solnahallen
2022-02-12 13:00 580010101 Bele Barkarby IF IBF - Nykvarns IBF Ungdom Jakobsbergs Sporthall
2022-02-12 14:00 580010100 IK Sätra - Salems IF Alfahallen - Gavlehov
2022-02-12 17:00 580010098 Visby IBK - Hudik/Björkberg IBK ICA Maxi Arena
2022-02-12 17:30 580010097 FBI Tullinge - Täby FC Fleminghallen A
2022-02-13 16:00 580010099 Onyx IBK - Gävle GIK Rosvalla Arena
2022-02-18 19:30 580010106 Gävle GIK - IK Sätra Alfahallen - Gavlehov
2022-02-19 15:00 580010103 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBK Furuborgshallen
2022-02-19 15:00 580010104 Salems IF - FBI Tullinge Skogsängshallen
2022-02-19 15:00 580010105 Strängnäs IBK - Visby IBK Thomas Arena
2022-02-19 15:00 580010107 Hudik/Björkberg IBK - AIK IBF Håstaholmen
2022-02-19 16:00 580010108 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC Jakobsbergs Sporthall
2022-02-06 13:00 580010109 Visby IBK - Salems IF ICA Maxi Arena
2022-02-22 19:00 580010112 Bele Barkarby IF IBF - Gävle GIK Jakobsbergs Sporthall
2022-02-23 19:00 580010110 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF Ungdom Thomas Arena
2022-02-23 19:00 580010111 Onyx IBK - FBI Tullinge Rosvalla Arena
2022-02-23 19:30 580010114 Täby FC - AIK IBF K-Rauta Arena
2022-02-24 19:30 580010113 IK Sätra - Hudik/Björkberg IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-02-26 15:00 580010115 Salems IF - Onyx IBK Skogsängshallen
2022-02-26 15:00 580010116 Nykvarns IBF Ungdom - Visby IBK Furuborgshallen
2022-02-26 15:00 580010119 Hudik/Björkberg IBK - Bele Barkarby IF IBF Håstaholmen
2022-02-26 17:30 580010117 FBI Tullinge - Strängnäs IBK Fleminghallen A
2022-02-27 13:00 580010118 AIK IBF - IK Sätra Solnahallen
2022-02-27 17:00 580010120 Gävle GIK - Täby FC Alfahallen - Gavlehov
2022-03-05 13:00 580010125 AIK IBF - Gävle GIK Solnahallen
2022-03-05 14:00 580010124 IK Sätra - Bele Barkarby IF IBF Alfahallen - Gavlehov
2022-03-05 15:00 580010121 Onyx IBK - Visby IBK Rosvalla Arena
2022-03-05 15:00 580010123 Salems IF - Strängnäs IBK Skogsängshallen
2022-03-05 15:00 580010126 Hudik/Björkberg IBK - Täby FC Håstaholmen
2022-03-05 17:30 580010122 FBI Tullinge - Nykvarns IBF Ungdom Fleminghallen A
2022-03-13 12:30 580010127 Strängnäs IBK - Onyx IBK Thomas Arena
2022-03-13 12:30 580010128 Nykvarns IBF Ungdom - Salems IF Furuborgshallen
2022-03-13 12:30 580010129 Visby IBK - FBI Tullinge ICA Maxi Arena
2022-03-13 12:30 580010130 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF Jakobsbergs Sporthall
2022-03-13 12:30 580010131 Gävle GIK - Hudik/Björkberg IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-03-13 12:30 580010132 Täby FC - IK Sätra K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nykvarns IBF Ungdom 10 9 0 (0) 1 62-41 21 27
2. Salems IF 10 7 3 (2) 0 56-34 22 26
3. Gävle GIK 10 6 2 (1) 2 66-52 14 21
4. AIK IBF 10 6 1 (1) 3 59-51 8 20
5. Bele Barkarby IF IBF 10 5 3 (0) 2 67-53 14 18
6. FBI Tullinge 10 4 3 (2) 3 60-56 4 17
7. Hudik/ Björkberg IBK 10 3 3 (1) 4 60-62 -2 13
8. Visby IBK 10 3 2 (1) 5 55-56 -1 12
9. Strängnäs IBK 10 3 3 (0) 4 43-48 -5 12
10. Onyx IBK 10 1 2 (2) 7 51-69 -18 7
11. IK Sätra 10 1 1 (0) 8 46-68 -22 4
12. Täby FC 10 0 1 (0) 9 43-78 -35 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 12:00 580011004 Lillån IBK - Warberg IC 4 - 8 Christoffer Markovski, Patric Terelius Idrottshuset Örebro
2021-09-18 14:00 580011003 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro 6 - 8 Patrik Trofast, David Geiser Mellkvist Salming Arena
2021-09-18 15:00 580011001 Höllvikens IBF - Åby IBK 3 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2021-09-18 16:00 580011005 Lagan IBK - Malmö FBC 0 - 5 Ola Nilsson, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2021-09-18 16:00 580011006 Fagerhult Habo IBK - FBC Lerum 13 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Habo Sporthall A
2021-09-19 18:00 580011002 Åstorp/Kvidinge IBS - Karlstad IBF 3 - 10 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Åstorps Sporthall
2021-09-25 14:00 580011008 IBF Örebro - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 5 Tobias Ekmark, Daniel Wahlström Idrottshuset Örebro
2021-09-25 14:00 580011011 FBC Lerum - Lagan IBK 5 - 10 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Lerum Arena A
2021-09-25 14:30 580011009 Åby IBK - Lindås Rasta IBK 5 - 4 e.förl. Emil Glenngård, Thomas Nystrand Åby Arena
2021-09-25 15:00 580011010 Malmö FBC - Lillån IBK 6 - 3 Simon Broman, Martin Matti Baltiska Hallen A
2021-09-26 16:00 580011012 Warberg IC - Fagerhult Habo IBK 4 - 3 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-09-26 17:00 580011007 Karlstad IBF - Höllvikens IBF 7 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Colorama Arena
2021-10-02 13:30 580011016 FBC Lerum - IBF Örebro 5 - 4 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Lerum Arena A
2021-10-02 14:00 580011014 Lindås Rasta IBK - Fagerhult Habo IBK 2 - 9 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Salming Arena
2021-10-02 14:00 580011015 Åstorp/Kvidinge IBS - Åby IBK 9 - 4 Daniel Böcker, Måns Löfgren Åstorps Sporthall
2021-10-02 15:00 580011013 Höllvikens IBF - Lillån IBK 10 - 5 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Halörhallen
2021-10-03 16:00 580011018 Warberg IC - Lagan IBK 8 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-10-03 16:30 580011017 Malmö FBC - Karlstad IBF 6 - 6 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Baltiska Hallen A
2021-10-09 14:00 580011020 Lillån IBK - Lindås Rasta IBK 6 - 5 e.förl. Albin Jakobsson, Daniel Larsson Idrottshuset Örebro
2021-10-09 14:00 580011022 Åby IBK - FBC Lerum 6 - 10 Tobias Ekmark, Daniel Wahlström Åby Arena
2021-10-09 16:00 580011019 Lagan IBK - Höllvikens IBF 4 - 4 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Innebandyhallen
2021-10-09 16:00 580011021 Fagerhult Habo IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 3 David Dornlöv, Andreas Holm Habo Sporthall A
2021-10-09 16:00 580011023 Malmö FBC - IBF Örebro 7 - 4 Daniel Böcker, Martin Matti Baltiska Hallen A
2021-10-09 16:00 580011024 Karlstad IBF - Warberg IC 3 - 6 Patrik Trofast, Håkan Söderman Colorama Arena
2021-10-23 13:00 580011026 Malmö FBC - Åby IBK 5 - 3 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Baltiska Hallen A
2021-10-23 13:00 580011029 Lillån IBK - FBC Lerum 8 - 8 e.förl. Joakim Mattsson, Martin Jonsson Idrottshuset Örebro
2021-10-23 15:00 580011025 Höllvikens IBF - Fagerhult Habo IBK 6 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Halörhallen
2021-10-23 16:00 580011028 Lagan IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 2 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Innebandyhallen
2021-10-24 16:00 580011027 Warberg IC - IBF Örebro 10 - 6 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-10-24 17:00 580011030 Karlstad IBF - Lindås Rasta IBK 8 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Colorama Arena
2021-10-30 14:00 580011032 Åby IBK - Warberg IC 6 - 5 e.förl. Andreas Holm, Ki Sandholm Åby Arena
2021-10-30 14:00 580011033 IBF Örebro - Höllvikens IBF 4 - 8 Christoffer Markovski, Patric Terelius Idrottshuset Örebro
2021-10-30 14:00 580011036 Lindås Rasta IBK - Lagan IBK 3 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Salming Arena
2021-10-30 16:00 580011031 Fagerhult Habo IBK - Malmö FBC 6 - 2 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Habo Sporthall A
2021-10-31 16:00 580011034 Åstorp/Kvidinge IBS - Lillån IBK 3 - 5 David Dornlöv, Ola Nilsson Åstorps Sporthall
2021-11-27 14:00 580011035 FBC Lerum - Karlstad IBF 9 - 5 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Lerum Arena A
2021-11-06 14:00 580011040 Lillån IBK - IBF Örebro 9 - 7 Edo Sabanovic, Jesper Liedberg Idrottshuset Örebro
2021-11-06 15:00 580011037 Höllvikens IBF - FBC Lerum 8 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2021-11-06 15:00 580011039 Warberg IC - Lindås Rasta IBK 9 - 3 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-06 16:00 580011041 Lagan IBK - Åby IBK 8 - 2 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Innebandyhallen
2021-11-06 16:00 580011042 Karlstad IBF - Fagerhult Habo IBK 1 - 9 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Colorama Arena
2021-11-07 16:00 580011038 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 6 e.förl. David Dornlöv, Daniel Böcker Baltiska Hallen A
2021-11-09 19:15 580011046 IBF Örebro - Karlstad IBF 5 - 6 Andreas Holm, Ki Sandholm Idrottshuset Örebro
2021-11-10 19:00 580011045 Malmö FBC - Höllvikens IBF 4 - 4 e.förl. Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Baltiska Hallen A
2021-11-10 19:15 580011047 Lillån IBK - Åby IBK 8 - 8 e.förl. Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Idrottshuset Örebro
2021-11-10 19:30 580011044 FBC Lerum - Lindås Rasta IBK 7 - 8 Patrik Trofast, David Geiser Mellkvist Lerum Arena A
2021-11-10 20:00 580011043 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IC 4 - 8 Erik Hindemith, Martin Matti Åstorps Sporthall
2021-11-11 19:30 580011048 Lagan IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Innebandyhallen
2021-11-13 14:00 580011051 Lindås Rasta IBK - Malmö FBC 9 - 7 Tony Cederholm, Mathias Damgaard Salming Arena
2021-11-13 14:00 580011052 Lillån IBK - Lagan IBK 11 - 8 Christoffer Markovski, Patric Terelius Idrottshuset Örebro
2021-11-13 15:00 580011049 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 3 Daniel Böcker, Fredrik Lundborg Halörhallen
2021-11-13 16:00 580011054 Fagerhult Habo IBK - IBF Örebro 6 - 4 David Dornlöv, Andreas Holm Habo Sporthall A
2021-11-14 17:00 580011053 Karlstad IBF - Åby IBK 7 - 0 Christoffer Markovski, Patric Terelius Colorama Arena
2021-11-23 19:00 580011050 Warberg IC - FBC Lerum 5 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-19 19:30 580011058 Karlstad IBF - Lillån IBK 9 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Colorama Arena
2021-11-20 13:30 580011056 FBC Lerum - Malmö FBC 14 - 5 Andreas Holm, Ki Sandholm Lerum Arena A
2021-11-20 14:00 580011057 Lindås Rasta IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Salming Arena
2021-11-20 14:00 580011059 IBF Örebro - Lagan IBK 5 - 4 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Idrottshuset Örebro
2021-11-21 16:00 580011055 Warberg IC - Höllvikens IBF 5 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-21 16:00 580011060 Fagerhult Habo IBK - Åby IBK 6 - 2 Håkan Söderman, Edo Sabanovic Habo Sporthall A
2021-12-12 16:00 580011063 Malmö FBC - Warberg IC Baltiska Hallen A
2021-12-18 14:00 580011062 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Lerum Åstorps Sporthall
2021-12-18 14:00 580011065 Åby IBK - IBF Örebro Åby Arena
2021-12-18 14:00 580011066 Lillån IBK - Fagerhult Habo IBK Idrottshuset Örebro
2021-12-18 15:00 580011061 Höllvikens IBF - Lindås Rasta IBK Halörhallen
2021-12-18 17:00 580011064 Lagan IBK - Karlstad IBF Innebandyhallen
2022-01-06 13:00 580011067 Åby IBK - Höllvikens IBF Åby Arena
2022-01-06 13:00 580011069 IBF Örebro - Lindås Rasta IBK Idrottshuset Örebro
2022-01-06 13:00 580011071 Malmö FBC - Lagan IBK Kirsebergs Sporthall
2022-01-06 14:00 580011072 FBC Lerum - Fagerhult Habo IBK Lerum Arena A
2022-01-06 16:00 580011070 Warberg IC - Lillån IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-01-06 18:00 580011068 Karlstad IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Colorama Arena
2022-01-08 14:00 580011074 Åstorp/Kvidinge IBS - IBF Örebro Åstorps Sporthall
2022-01-08 14:00 580011076 Lillån IBK - Malmö FBC Idrottshuset Örebro
2022-01-08 15:00 580011073 Höllvikens IBF - Karlstad IBF Halörhallen
2022-01-08 16:00 580011077 Lagan IBK - FBC Lerum Innebandyhallen
2022-01-09 17:00 580011075 Lindås Rasta IBK - Åby IBK Salming Arena
2022-01-12 19:00 580011078 Fagerhult Habo IBK - Warberg IC Habo Sporthall A
2022-01-15 13:00 580011082 IBF Örebro - FBC Lerum Idrottshuset Örebro
2022-01-15 14:00 580011081 Åby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Åby Arena
2022-01-15 16:00 580011080 Fagerhult Habo IBK - Lindås Rasta IBK Habo Sporthall A
2022-01-15 16:00 580011084 Lagan IBK - Warberg IC Innebandyhallen
2022-01-16 13:00 580011079 Lillån IBK - Höllvikens IBF Idrottshuset Örebro
2022-01-16 17:00 580011083 Karlstad IBF - Malmö FBC Colorama Arena
2022-01-22 13:30 580011088 FBC Lerum - Åby IBK Lerum Arena A
2022-01-22 14:00 580011086 Lindås Rasta IBK - Lillån IBK Salming Arena
2022-01-22 14:00 580011087 Åstorp/Kvidinge IBS - Fagerhult Habo IBK Åstorps Sporthall
2022-01-22 14:00 580011089 IBF Örebro - Malmö FBC Idrottshuset Örebro
2022-01-22 15:00 580011085 Höllvikens IBF - Lagan IBK Halörhallen
2022-01-22 15:00 580011090 Warberg IC - Karlstad IBF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-01-28 19:30 580011094 Åstorp/Kvidinge IBS - Lagan IBK Åstorps Sporthall
2022-01-29 14:00 580011092 Åby IBK - Malmö FBC Åby Arena
2022-01-29 14:00 580011093 IBF Örebro - Warberg IC Idrottshuset Örebro
2022-01-29 14:00 580011095 FBC Lerum - Lillån IBK Lerum Arena A
2022-01-29 14:00 580011096 Lindås Rasta IBK - Karlstad IBF Salming Arena
2022-01-29 16:00 580011091 Fagerhult Habo IBK - Höllvikens IBF Habo Sporthall A
2022-02-12 13:00 580011097 Malmö FBC - Fagerhult Habo IBK Kirsebergs Sporthall
2022-02-12 14:00 580011100 Lillån IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Idrottshuset Örebro
2022-02-12 15:00 580011099 Höllvikens IBF - IBF Örebro Halörhallen
2022-02-12 16:00 580011102 Lagan IBK - Lindås Rasta IBK Innebandyhallen
2022-02-13 16:00 580011098 Warberg IC - Åby IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-02-13 17:00 580011101 Karlstad IBF - FBC Lerum Colorama Arena
2022-02-18 19:30 580011104 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC Åstorps Sporthall
2022-02-19 13:00 580011106 IBF Örebro - Lillån IBK Idrottshuset Örebro
2022-02-19 13:30 580011103 FBC Lerum - Höllvikens IBF Lerum Arena A
2022-02-19 14:00 580011105 Lindås Rasta IBK - Warberg IC Salming Arena
2022-02-19 14:00 580011107 Åby IBK - Lagan IBK Åby Arena
2022-02-19 16:00 580011108 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF Habo Sporthall A
2022-02-03 19:00 580011112 Karlstad IBF - IBF Örebro Colorama Arena
2022-02-23 19:00 580011109 Warberg IC - Åstorp/Kvidinge IBS Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-02-23 19:00 580011111 Höllvikens IBF - Malmö FBC Halörhallen
2022-02-23 19:00 580011113 Åby IBK - Lillån IBK Åby Arena
2022-02-23 19:00 580011114 Fagerhult Habo IBK - Lagan IBK Habo Sporthall A
2022-02-24 19:00 580011110 Lindås Rasta IBK - FBC Lerum Salming Arena
2022-02-25 19:30 580011115 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF Åstorps Sporthall
2022-02-26 14:00 580011116 FBC Lerum - Warberg IC Lerum Arena A
2022-02-26 14:00 580011119 Åby IBK - Karlstad IBF Åby Arena
2022-02-26 15:00 580011120 IBF Örebro - Fagerhult Habo IBK Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-26 16:00 580011117 Malmö FBC - Lindås Rasta IBK Baltiska Hallen A
2022-02-26 16:00 580011118 Lagan IBK - Lillån IBK Innebandyhallen
2022-03-05 14:00 580011123 Åstorp/Kvidinge IBS - Lindås Rasta IBK Åstorps Sporthall
2022-03-05 14:00 580011124 Lillån IBK - Karlstad IBF Idrottshuset Örebro
2022-03-05 14:00 580011126 Åby IBK - Fagerhult Habo IBK Åby Arena
2022-03-05 15:00 580011121 Höllvikens IBF - Warberg IC Halörhallen
2022-03-05 16:00 580011125 Lagan IBK - IBF Örebro Innebandyhallen
2022-03-06 16:00 580011122 Malmö FBC - FBC Lerum Baltiska Hallen A
2022-03-12 12:30 580011127 Lindås Rasta IBK - Höllvikens IBF Salming Arena
2022-03-12 12:30 580011128 FBC Lerum - Åstorp/Kvidinge IBS Lerum Arena A
2022-03-12 12:30 580011129 Warberg IC - Malmö FBC Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-03-12 12:30 580011130 Karlstad IBF - Lagan IBK Colorama Arena
2022-03-12 12:30 580011131 IBF Örebro - Åby IBK Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-03-12 12:30 580011132 Fagerhult Habo IBK - Lillån IBK Habo Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 10 8 1 (0) 1 74-33 41 25
2. Warberg IC 10 7 2 (1) 1 68-43 25 24
3. Höllvikens IBF 10 7 2 (0) 1 69-44 25 23
4. Karlstad IBF 10 5 1 (0) 4 62-56 6 16
5. Malmö FBC 10 4 3 (1) 3 54-55 -1 16
6. Lindås Rasta IBK 10 4 2 (0) 4 56-63 -7 14
7. FBC Lerum 10 4 1 (0) 5 73-72 1 13
8. Lillån IBK 10 3 3 (1) 4 63-72 -9 13
9. Lagan IBK 10 3 1 (0) 6 50-53 -3 10
10. IBF Örebro 10 3 0 (0) 7 53-66 -13 9
11. Åby IBK 10 1 3 (2) 6 40-65 -25 8
12. Åstorp/ Kvidinge IBS 10 1 1 (0) 8 40-80 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis