Pojkar D Svår (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar D (P08) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 13:00 131060001 Malmö FBC P07-08 - Höllvikens IBF P08 9 - 6 Bengt Syrén, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
2021-10-02 13:00 131060003 Åkarps IBK P08/09 - Munka-Ljungby IBK 9 - 16 Burlövs Sporthall
2021-10-03 14:00 131060002 IBK Lund P09 Sandby - IK Stanstad P08/09 1 - 6 Killebäckshallen
2021-10-09 11:00 131060005 Willands IBK P08/09 - Höllvikens IBF P08 0 - 4 Nosabyhallen
2021-10-09 13:30 131060007 IK Stanstad P08/09 - Åkarps IBK P08/09 2 - 4 Emelie Olsson, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2021-10-10 13:00 131060006 Malmö FBC P07-08 - IBK Lund P09 Sandby 7 - 2 Bengt Syrén, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
2021-10-16 12:00 131060010 Höllvikens IBF P08 - IK Stanstad P08/09 3 - 4 Halörhallen
2021-10-16 13:00 131060011 Åkarps IBK P08/09 - Malmö FBC P07-08 3 - 9 Burlövs Sporthall
2021-10-16 14:30 131060009 Munka-Ljungby IBK - Willands IBK P08/09 7 - 2 Munkahallen
2021-10-23 13:30 131060014 IK Stanstad P08/09 - Munka-Ljungby IBK 0 - 11 Elin Martinsson, Lina Lilja Bråhögshallen
2021-10-24 12:30 131060013 IBK Lund P09 Sandby - Willands IBK P08/09 1 - 3 Killebäckshallen
2022-02-13 14:00 131060015 Höllvikens IBF P08 - Åkarps IBK P08/09 7 - 1 Gyahallen
2021-10-30 11:00 131060017 Willands IBK P08/09 - IK Stanstad P08/09 3 - 2 Marcus Jongenburger, Elliot Jongenburger Nosabyhallen
2021-10-31 12:00 131060019 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC P07-08 9 - 6 Munkahallen
2021-10-31 17:00 131060018 IBK Lund P09 Sandby - Höllvikens IBF P08 3 - 3 Killebäckshallen
2021-11-13 13:00 131060021 Åkarps IBK P08/09 - IBK Lund P09 Sandby 3 - 3 Burlövs Sporthall
2021-11-14 13:00 131060023 Malmö FBC P07-08 - Willands IBK P08/09 4 - 5 Marcus Rundström, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
2021-11-14 14:00 131060022 Höllvikens IBF P08 - Munka-Ljungby IBK 4 - 10 Gyahallen
2021-11-20 11:00 131060027 Willands IBK P08/09 - Åkarps IBK P08/09 5 - 2 , Linus Andersson Nosabyhallen
2021-11-20 13:00 131060026 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund P09 Sandby 6 - 5 Munkahallen
2021-11-21 12:30 131060025 IK Stanstad P08/09 - Malmö FBC P07-08 2 - 5 Nils Rickard, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2021-11-27 12:00 131060029 Höllvikens IBF P08 - Malmö FBC P07-08 2 - 6 Gyahallen
2021-11-27 13:00 131060031 Munka-Ljungby IBK - Åkarps IBK P08/09 10 - 4 Munkahallen
2021-11-27 13:30 131060030 IK Stanstad P08/09 - IBK Lund P09 Sandby 4 - 3 Elin Martinsson, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2021-12-04 13:00 131060035 Åkarps IBK P08/09 - IK Stanstad P08/09 5 - 1 Burlövs Sporthall
2021-12-05 14:00 131060034 IBK Lund P09 Sandby - Malmö FBC P07-08 6 - 3 Killebäckshallen
2022-01-30 13:00 131060033 Höllvikens IBF P08 - Willands IBK P08/09 4 - 4 Gyahallen
2021-12-11 13:30 131060039 Malmö FBC P07-08 - Åkarps IBK P08/09 5 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2021-12-11 14:00 131060037 Willands IBK P08/09 - Munka-Ljungby IBK 1 - 5 Marcus Jongenburger, Linus Andersson Nosabyhallen
2021-12-12 12:00 131060038 IK Stanstad P08/09 - Höllvikens IBF P08 1 - 8 Lina Lilja, Elin Martinsson Bråhögshallen
2021-12-18 13:00 131060043 Åkarps IBK P08/09 - Höllvikens IBF P08 3 - 7 Burlövs Sporthall
2021-12-19 00:00   Uppskj. 131060042 Munka-Ljungby IBK - IK Stanstad P08/09 Uppskj.
2022-03-18 19:30 131060041 Willands IBK P08/09 - IBK Lund P09 Sandby 6 - 3 Alvin Lindh, Linus Andersson Nosabyhallen
2022-01-14 19:00 131060046 Höllvikens IBF P08 - IBK Lund P09 Sandby 9 - 3 Gyahallen
2022-01-15 13:30 131060047 Malmö FBC P07-08 - Munka-Ljungby IBK 2 - 12 Magnus Svensson, Casper Johansson Toftanäs Sporthall
2022-01-15 15:30 131060045 IK Stanstad P08/09 - Willands IBK P08/09 0 - 2 Benjamin Bornéus, Nils Rickard Bråhögshallen
2022-01-22 11:00 131060051 Willands IBK P08/09 - Malmö FBC P07-08 3 - 2 Alvin Lindh, Elliot Jongenburger Nosabyhallen
2022-03-06 16:00 131060049 IBK Lund P09 Sandby - Åkarps IBK P08/09 2 - 3 Uri Shmulevich, Artem Demichev Killebäckshallen
2022-04-30 10:00 131060050 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF P08 5 - 3 Munkahallen
2022-01-29 13:00 131060055 Åkarps IBK P08/09 - Willands IBK P08/09 5 - 5 Burlövs Sporthall
2022-01-30 00:00 131060054 IBK Lund P09 Sandby - Munka-Ljungby IBK OW (0 - 5)
2022-01-30 13:30 131060053 Malmö FBC P07-08 - IK Stanstad P08/09 3 - 1 Erik Landin, Linus Törnebladh Toftanäs Sporthall
2022-01-30 13:00 131060059 Åkarps IBK P08/09 - Munka-Ljungby IBK 5 - 7 Burlövs Sporthall
2022-02-02 18:00 131060058 IBK Lund P09 Sandby - IK Stanstad P08/09 3 - 5 Killebäckshallen
2022-02-03 19:00 131060057 Malmö FBC P07-08 - Höllvikens IBF P08 1 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2022-02-05 11:00 131060061 Willands IBK P08/09 - Höllvikens IBF P08 2 - 3 Linus Andersson, Elliot Jongenburger Nosabyhallen
2022-02-06 12:00 131060063 IK Stanstad P08/09 - Åkarps IBK P08/09 1 - 5 Emelie Olsson, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2022-02-06 13:30 131060062 Malmö FBC P07-08 - IBK Lund P09 Sandby 7 - 2 Oliver Eriksson Toftanäs Sporthall
2022-02-11 19:00 131060066 Höllvikens IBF P08 - IK Stanstad P08/09 13 - 0 Gyahallen
2022-02-12 13:00 131060067 Åkarps IBK P08/09 - Malmö FBC P07-08 1 - 9 Burlövs Sporthall
2022-02-13 10:30 131060065 Munka-Ljungby IBK - Willands IBK P08/09 3 - 3 Munkahallen
2022-02-20 12:00 131060070 IK Stanstad P08/09 - Munka-Ljungby IBK 2 - 6 Cevin Ivarsson, Elin Martinsson Bråhögshallen
2022-02-20 14:30 131060069 IBK Lund P09 Sandby - Willands IBK P08/09 2 - 4 Killebäckshallen
2022-03-05 12:00 131060071 Höllvikens IBF P08 - Åkarps IBK P08/09 9 - 0 Gyahallen
2022-03-05 14:00 131060073 Willands IBK P08/09 - IK Stanstad P08/09 5 - 4 Marcus Jongenburger, Linus Andersson Nosabyhallen
2022-03-06 00:00 131060074 IBK Lund P09 Sandby - Höllvikens IBF P08 OW (0 - 5)
2022-03-06 13:30 131060075 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC P07-08 6 - 4 Munkahallen
2022-03-12 13:00 131060077 Åkarps IBK P08/09 - IBK Lund P09 Sandby 3 - 6 Burlövs Sporthall
2022-03-12 13:45 131060078 Höllvikens IBF P08 - Munka-Ljungby IBK 2 - 5 Halörhallen
2022-03-13 13:30 131060079 Malmö FBC P07-08 - Willands IBK P08/09 6 - 2 Ahmad Homsi, Kevin Svensson Toftanäs Sporthall
2022-03-19 12:30 131060081 IK Stanstad P08/09 - Malmö FBC P07-08 0 - 4 Cevin Ivarsson, Elin Martinsson Bråhögshallen
2022-03-19 13:30 131060083 Willands IBK P08/09 - Åkarps IBK P08/09 3 - 1 Alvin Lindh, Linus Andersson Nosabyhallen
2022-03-20 15:00 131060082 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund P09 Sandby 11 - 0 Munkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK 17 16 1 0 134-52 82 49
2. Willands IBK P08/ 09 18 10 3 5 58-58 0 33
3. Höllvikens IBF P08 18 10 2 6 98-57 41 32
4. Malmö FBC P07-08 18 10 0 8 92-75 17 30
5. Åkarps IBK P08/ 09 18 5 2 11 64-107 -43 17
6. IK Stanstad P08/ 09 17 4 0 13 35-84 -49 12
7. IBK Lund P09 Sandby 18 2 2 14 45-93 -48 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis