Pojkar Udda serier Röd nivå (2019/20)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-12 20:00 193151002 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 2 - 8 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-11-16 17:15 193151003 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 2 - 5 Elliot Sigården, Julian Amya Balderhallen B
2019-11-23 12:45 193151005 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 5 - 2 Carl Rosenberg, Simon Blom Morö Backe A
2019-12-08 13:30 193151008 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 5 - 2 Per Andersson, Lucas Holmlund Morö Backe A
2019-12-21 13:00 193151009 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 0 - 13 Carl Rosenberg, Simon Blom Eddahallen
2020-01-12 14:00 193151011 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 7 Emil Brännström, Lucas Holmlund Anderstorpshallen
2020-01-26 11:30 193151014 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 Rigmor Berglund, Joakim Broman Balderhallen A
2020-02-02 16:30 193151015 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 11 - 1 Julian Amya, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-02-08 15:00 193151017 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 3 - 1 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Eddahallen
2020-02-23 15:00 193151020 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 1 - 3 Joakim Broman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2020-02-29 11:00 193151021 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 12 David Jonsson, Jens Marklund Eddahallen
193151023 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05 Röd 7 6 0 1 53-13 40 18
2. Skellefteå IBS P05 6 2 0 4 19-22 -3 6
3. Skellefteå IBK P05/ Svart 7 2 0 5 15-52 -37 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-26 10:30 193111002 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Sandåkerns SK/P06 0 - 10 Jimmy Halldin Vildmannahallen
2019-10-26 12:30 193111003 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 4 - 5 Klas Höglund Elofssonhallen
2019-10-26 13:30 193111001 IBF Dalen/P06 - Umeå City IBF/Vit 8 - 3 Frida Thunell, Clara Thunell Musköten 2
2019-11-09 13:30 193111006 IBF Dalen/P06 - Holmsund City IBC 9 - 2 Robert Segerstedt, Benjamin Berg Musköten 2
2019-11-10 15:30 193111004 Umeå City IBF/Vit - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK 7 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2019-11-10 16:30 193111005 Sandåkerns SK/P06 - Röbäcks IF 2 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2019-11-16 12:30 193111009 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - IBF Dalen/P06 2 - 4 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Vildmannahallen
2019-11-16 13:30 193111007 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK/P06 8 - 3 Mattias Glad, Björn Glad Storsjöhallen
2019-11-17 12:30 193111008 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit 3 - 2 Frida Thunell, Clara Thunell Elofssonhallen
2019-11-29 20:00 193111011 Röbäcks IF - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK 4 - 3 Clara Thunell, Frida Thunell Elofssonhallen
2019-11-30 13:30 193111010 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 2 - 11 Hanna Edholm, Lina Norman Storsjöhallen
2019-12-01 12:10 193111012 IBF Dalen/P06 - Sandåkerns SK/P06 3 - 3 Benjamin Berg, Christian Vimberg Musköten 2
2019-12-15 10:30 193111014 Holmsund City IBC - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK 5 - 2 Lina Norman, Hanna Edholm Storsjöhallen
2019-12-15 11:30 193111015 Röbäcks IF - IBF Dalen/P06 2 - 4 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Elofssonhallen
2019-12-15 12:30 193111013 Sandåkerns SK/P06 - Umeå City IBF/Vit 5 - 4 David Karlsson, Kim Fallbjörk Musköten 1
2020-01-11 10:00 193111016 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/P06 2 - 4 Patrik Andersson, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2020-01-11 12:30 193111018 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 3 - 3 Björn Glad, Erik Hörnros Storsjöhallen
2020-01-11 13:30 193111017 Sandåkerns SK/P06 - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK 5 - 2 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Musköten 2
2020-01-31 17:30 193111019 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit 3 - 6 Andreas Weckfors, Peter Saari Vildmannahallen
2020-02-01 10:15 193111021 Holmsund City IBC - IBF Dalen/P06 1 - 11 Klas Höglund, Meja Fjällström Storsjöhallen
2020-02-01 11:30 193111020 Röbäcks IF - Sandåkerns SK/P06 2 - 10 , Erik Hörnros Elofssonhallen
2020-02-09 10:30 193111023 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF 6 - 0 Meja Fjällström, Emmy Frisk Midgårdshallen
2020-02-09 11:30 193111022 Sandåkerns SK/P06 - Holmsund City IBC 4 - 2 Meja Fjällström, Emmy Frisk Midgårdshallen
2020-02-09 13:30 193111024 IBF Dalen/P06 - Tegs SK IBF /Sandåkerns SK 5 - 1 Adrian Vidmark, Edvard Vimberg Musköten 2
2020-02-22 11:30 193111026 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Röbäcks IF 4 - 2 Oskar Mikkonen, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2020-02-22 16:15 193111027 Sandåkerns SK/P06 - IBF Dalen/P06 1 - 2 Clara Thunell, Frida Thunell Musköten 1
2020-02-23 14:30 193111025 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 4 - 3 Ossian Eklund, Linus Holmgren Vildmannahallen
193111028 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK/P06 Inst. Vildmannahallen
193111029 Tegs SK IBF /Sandåkerns SK - Holmsund City IBC Inst. Vildmannahallen
193111030 IBF Dalen/P06 - Röbäcks IF Inst. Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ P06 9 8 1 0 50-17 33 25
2. Sandåkerns SK/ P06 9 5 1 3 43-28 15 16
3. Umeå City IBF/ Vit 9 5 0 4 45-30 15 15
4. Röbäcks IF 9 3 1 5 25-39 -14 10
5. Holmsund City IBC 9 3 1 5 31-51 -20 10
6. Tegs SK IBF / Sandåkerns SK 9 1 0 8 19-48 -29 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-26 12:30 193113002 Sävar IK/Blå - IBF Dalen/Södra 6 - 4 Ida Edström, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2019-10-27 10:30 193113001 Sävar IK/Täfteå IK - Obbola IK 2 - 1 , Klas Höglund Sävaråhallen
2019-10-27 12:30 193113003 Röbäcks IF - IBF Dalen/P07 5 - 0 David Karlsson, Oskar Simryd Elofssonhallen
2019-11-09 14:30 193113006 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/P07 5 - 1 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Sävaråhallen
2019-11-10 11:30 193113004 Obbola IK - Sävar IK/Blå 3 - 8 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2019-11-10 12:30 193113005 IBF Dalen/Södra - Röbäcks IF 2 - 6 Peter Poopuu, Roger Karlsson Musköten 2
2019-11-15 17:00 193113009 Sävar IK/Blå - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 3 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Sävaråhallen
2019-11-16 14:30 193113007 IBF Dalen/P07 - IBF Dalen/Södra 2 - 5 Mina Häggström, Benjamin Berg Musköten 2
2019-11-17 13:30 193113008 Röbäcks IF - Obbola IK 8 - 4 Christian Vimberg, Benjamin Berg Elofssonhallen
2019-11-30 11:00 193113011 Röbäcks IF - Sävar IK/Blå 2 - 2 Robert Segerstedt Elofssonhallen
2019-11-30 15:00 193113012 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra 1 - 4 Christian Vimberg, Benjamin Berg Täftehallen
2019-12-01 13:05 193113010 IBF Dalen/P07 - Obbola IK 3 - 5 Christian Vimberg, Benjamin Berg Musköten 2
2019-12-14 11:30 193113015 Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 5 , Jimmie Nilsson Elofssonhallen
2019-12-14 13:30 193113014 IBF Dalen/P07 - Sävar IK/Blå 2 - 5 Ossian Eklund, Linus Holmgren Musköten 2
2019-12-14 14:30 193113013 IBF Dalen/Södra - Obbola IK 3 - 8 Ossian Eklund, Linus Holmgren Musköten 2
2020-01-12 11:30 193113018 IBF Dalen/P07 - Röbäcks IF 1 - 4 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Musköten 1
2020-01-12 12:30 193113016 Obbola IK - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 7 Filip Sandström, Filip Duchek Olasjöhallen
2020-01-12 12:30 193113017 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Blå 5 - 6 Jimmy Halldin, Thanasis Provatas Musköten 1
2020-01-25 10:30 193113019 Sävar IK/Blå - Obbola IK 5 - 2 Benjamin Berg, Christian Vimberg Sävaråhallen
2020-02-01 12:30 193113020 Röbäcks IF - IBF Dalen/Södra 8 - 1 , Erik Hörnros Elofssonhallen
2020-02-01 15:30 193113021 IBF Dalen/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 5 Ossian Eklund, Linus Holmgren Musköten 2
2020-02-08 13:30 193113022 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/P07 2 - 3 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Vildmannahallen
2020-02-08 14:30 193113023 Obbola IK - Röbäcks IF 3 - 4 Filip Sandström, Filip Duchek Olasjöhallen
2020-02-08 14:30 193113024 Sävar IK/Täfteå IK - Sävar IK/Blå 5 - 2 Ida Edström, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2020-02-22 10:30 193113026 Sävar IK/Blå - Röbäcks IF 7 - 5 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Sävaråhallen
2020-02-23 10:30 193113025 Obbola IK - IBF Dalen/P07 6 - 2 Christian Vimberg, Benjamin Berg Olasjöhallen
2020-02-23 15:30 193113027 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK 1 - 4 Christian Vimberg, Benjamin Berg Musköten 2
193113028 Obbola IK - IBF Dalen/Södra Inst. Olasjöhallen
193113029 Sävar IK/Blå - IBF Dalen/P07 Inst. Sävaråhallen
193113030 Sävar IK/Täfteå IK - Röbäcks IF Inst. Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK/ Täfteå IK 9 7 1 1 37-21 16 22
2. Sävar IK/ Blå 9 6 2 1 44-31 13 20
3. Röbäcks IF 9 6 1 2 45-25 20 19
4. Obbola IK 9 3 0 6 35-42 -7 9
5. IBF Dalen/ Södra 9 2 0 7 27-44 -17 6
6. IBF Dalen/ P07 9 1 0 8 17-42 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-26 12:00 193115001 Täfteå IK/Sävar IK - Sävar IK/P08 4 - 7 Björn Glad, Mattias Glad Täftehallen
2019-10-26 13:00 193115003 Täfteå IK/P07 - Vindelns IF 10 - 2 Mattias Glad, Björn Glad Täftehallen
2019-10-26 16:30 193115002 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 9 Thanasis Provatas Vildmannahallen
2019-11-09 13:30 193115006 Täfteå IK/Sävar IK - Vindelns IF 9 - 3 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2019-11-09 15:00 193115005 Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK/P07 4 - 4 Lina Norman, Hanna Edholm Sjöfruhallen
2019-11-10 15:00 193115004 Sävar IK/P08 - Gimonäs Umeå IF/To-Vit 5 - 2 Nea Nyberg, Meja Fjällström Sävaråhallen
2019-11-16 11:00 193115008 Täfteå IK/P07 - Sävar IK/P08 4 - 14 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Täftehallen
2019-11-16 14:00 193115007 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 7 Gustav Granström, Joel Nylund FC Vindeln
2019-11-17 15:30 193115009 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Täfteå IK/Sävar IK 9 - 6 Jakub Horyna, Jens Stenberg Sjöfruhallen
2019-11-30 13:00 193115011 Täfteå IK/P07 - Gimonäs Umeå IF/To-Vit 8 - 6 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Täftehallen
2019-11-30 14:00 193115012 Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 10 - 7 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Täftehallen
2019-12-01 14:00 193115010 Vindelns IF - Sävar IK/P08 1 - 13 Gustav Granström, Joel Nylund FC Vindeln
2019-12-15 12:00 193115013 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK/P08 4 - 6 Christian Vimberg, Benjamin Berg Sjöfruhallen
2019-12-15 12:00 193115015 Täfteå IK/P07 - Täfteå IK/Sävar IK 5 - 8 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Täftehallen
2019-12-15 13:30 193115014 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/To-Vit 2 - 10 Andreas Weckfors, Jens Stenberg FC Vindeln
2020-01-11 10:30 193115016 Sävar IK/P08 - Täfteå IK/Sävar IK 6 - 5 Ida Edström, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2020-01-11 11:30 193115017 Gimonäs Umeå IF/Vit - Gimonäs Umeå IF/To-Vit 9 - 7 Ayla Öystilä, Mina Häggström Ålidhemshallen
2020-01-11 13:30 193115018 Vindelns IF - Täfteå IK/P07 1 - 6 Gustav Granström, Joel Nylund FC Vindeln
2020-01-25 11:00 193115020 Täfteå IK/P07 - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 11 Annika Kimmel Täftehallen
2020-01-25 11:00 193115021 Vindelns IF - Täfteå IK/Sävar IK 1 - 11 Gustav Granström, Joel Nylund FC Vindeln
2020-01-26 11:15 193115019 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Sävar IK/P08 9 - 1 Emmy Frisk, Nea Nyberg Sjöfruhallen
2020-02-09 12:00 193115024 Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/To-Vit 7 - 4 Mille Forsberg, Malte Lövgren Täftehallen
2020-02-09 12:30 193115022 Gimonäs Umeå IF/Vit - Vindelns IF 11 - 1 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2020-02-09 13:30 193115023 Sävar IK/P08 - Täfteå IK/P07 7 - 3 , David Karlsson Sävaråhallen
2020-02-22 11:30 193115025 Sävar IK/P08 - Vindelns IF 9 - 5 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Sävaråhallen
2020-02-22 13:30 193115026 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Täfteå IK/P07 9 - 0 Emmy Frisk, Nea Nyberg Vildmannahallen
2020-02-23 11:15 193115027 Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK/Sävar IK 3 - 4 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
193115028 Sävar IK/P08 - Gimonäs Umeå IF/Vit Inst. Sävaråhallen
193115029 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Vindelns IF Inst. Sjöfruhallen
193115030 Täfteå IK/Sävar IK - Täfteå IK/P07 Inst. Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK/ P08 9 8 0 1 68-37 31 24
2. Täfteå IK/ Sävar IK 9 6 0 3 64-45 19 18
3. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 5 1 3 65-40 25 16
4. Gimonäs Umeå IF/ To-Vit 9 4 0 5 58-47 11 12
5. Täfteå IK/ P07 9 3 1 5 45-62 -17 10
6. Vindelns IF 9 0 0 9 17-86 -69 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-25 18:15 193103001 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 3 - 2 Björn Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2019-10-26 11:30 193103003 Röbäcks IF - IBF Dalen/Svart 5 - 2 Klas Höglund Elofssonhallen
2019-10-26 12:30 193103002 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 6 - 5 Clara Thunell, Frida Thunell Musköten 2
2019-11-06 19:45 193103005 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Röbäcks IF 2 - 3 Viktoria Nordqvist, Marcus Lineruth Elofssonhallen
2019-11-09 13:30 193103004 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 5 - 5 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Storsjöhallen
2019-11-15 18:15 193103006 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Svart 3 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2019-11-16 11:30 193103007 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 3 - 7 Jimmy Halldin, Thanasis Provatas Musköten 2
2019-11-16 11:30 193103008 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 9 - 4 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Vildmannahallen
2019-11-16 12:30 193103009 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 6 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Musköten 2
2019-11-30 11:15 193103010 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 5 - 7 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2019-12-01 10:30 193103011 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 5 - 2 , Mathias Bergsdorf Elofssonhallen
2019-12-01 11:30 193103012 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 6 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Sävaråhallen
2019-12-15 10:30 193103015 Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 4 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Elofssonhallen
2019-12-15 11:30 193103014 IBF Dalen/Svart - Sandåkerns SK 4 - 4 Kim Fallbjörk, David Karlsson Musköten 1
2019-12-19 18:30 193103013 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Holmsund City IBC 8 - 2 Benjamin Berg, Christian Vimberg Midgårdshallen
2020-01-11 10:15 193103017 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sandåkerns SK 1 - 6 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Sjöfruhallen
2020-01-11 11:30 193103018 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF 2 - 8 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Musköten 2
2020-01-21 20:10 193103016 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2020-01-25 14:00 193103021 IBF Dalen/Svart - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 5 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Umeå Energi Arena Väst
2020-01-25 15:00 193103019 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 4 - 5 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Umeå Energi Arena Väst
2020-01-26 14:00 193103020 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 6 - 5 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Elofssonhallen
2020-02-07 18:30 193103024 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK 2 - 8 Mattias Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2020-02-09 11:30 193103022 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - IBF Dalen/Svart 6 - 0 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2020-02-25 20:10 193103023 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 3 - 3 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Storsjöhallen
2020-02-23 09:30 193103027 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Midgårdshallen
2020-02-23 10:00 193103025 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 12 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2020-02-23 14:30 193103026 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 0 - 3 Christian Vimberg, Benjamin Berg Musköten 2
193103029 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Svart Inst. Musköten 2
193103030 Sävar IK/Täfteå IK - Röbäcks IF Inst. Sävaråhallen
2020-03-10 20:10 193103028 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 7 - 4 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Röbäcks IF 9 7 1 1 45-24 21 22
2. Sävar IK/ Täfteå IK 9 7 0 2 36-33 3 21
3. Holmsund City IBC 10 4 2 4 49-47 2 14
4. Gimonäs Umeå IF/ P05Vit 10 4 0 6 46-42 4 12
5. Sandåkerns SK 9 3 2 4 39-36 3 11
6. IBF Dalen/ Svart 9 0 1 8 24-57 -33 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 12:00 193153001 Bureå Idrottsförening P05 - Gamla Stan IBK 06 7 - 3 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2019-11-12 20:00 193153002 Skellefteå IBS P06 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 2 - 4 Joakim Broman, Per Andersson Anderstorpshallen
2019-11-16 15:15 193153004 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBS P06 Julian Amya, Elliot Sigården Balderhallen B
2019-11-17 16:00 193153005 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Skellefteå IBK P05-07 6 - 11 Theodor Jonsson, Simon Grehn Örjanshallen
2019-11-23 10:15 193153008 Skellefteå IBK P05-07 - Gamla Stan IBK 06 6 - 3 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2019-11-23 12:00 193153009 Skellefteå IBS P06 - Bureå Idrottsförening P05 7 - 6 Joakim Broman, Tim Åhlund Balderhallen B
2019-12-07 12:30 193153011 Skellefteå IBK P05-07 - Skellefteå IBS P06 5 - 3 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Eddahallen
2019-12-09 20:00 193153012 Bureå Idrottsförening P05 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 3 - 2 Per Andersson, Joakim Broman Anderstorpshallen
2019-12-22 12:00 193153015 Skellefteå IBK P05-07 - Bureå Idrottsförening P05 4 - 5 Joakim Broman, Daniel Degerman Eddahallen
2019-12-22 13:00 193153013 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Gamla Stan IBK 06 10 - 3 Theodor Jonsson, Simon Grehn Örjanshallen
2020-01-11 11:00 193153016 Gamla Stan IBK 06 - Bureå Idrottsförening P05 3 - 8 Julian Amya, Elliot Sigården Balderhallen A
2020-01-11 11:00 193153017 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Skellefteå IBS P06 5 - 3 Simon Grehn, Tim Åhlund Örjanshallen
2020-02-01 15:00 193153020 Skellefteå IBK P05-07 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 3 - 4 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2020-02-18 19:05 193153019 Skellefteå IBS P06 - Gamla Stan IBK 06 1 - 6 Per Andersson, Joakim Broman Balderhallen B
2020-02-08 11:00 193153023 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBK P05-07 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2020-02-08 14:00 193153024 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P06 6 - 4 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Eddahallen
2020-02-22 13:00 193153026 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P05-07 7 - 2 Elliot Sigården, Lucas Holmlund Morö Backe A
2020-02-22 15:45 193153027 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Bureå Idrottsförening P05 , Per Andersson Örjanshallen
193153028 Gamla Stan IBK 06 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF Balderhallen A
193153030 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05-07 Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bureå Idrottsförening P05 6 5 0 1 35-23 12 15
2. Rönnskär Railcare IF P04-05/ CIF 6 4 0 2 31-25 6 12
3. Skellefteå IBK P05-07 6 3 0 3 31-28 3 9
4. Skellefteå IBS P06 7 2 0 5 27-34 -7 6
5. Gamla Stan IBK 06 5 1 0 4 18-32 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-25 19:30 193105002 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P05Vit2 2 - 5 Viktoria Nordqvist, Matilda Karlsson Sporthushallen
2019-10-26 13:30 193105001 Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 - Sandåkerns SK/P06 5 - 1 Ida Edström, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2019-10-27 11:30 193105003 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Vit 4 - 7 Björn Glad, Mattias Glad Sjöfruhallen
2019-11-10 10:15 193105004 Sandåkerns SK/P06 - Sandåkerns SK 3 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2019-11-10 11:10 193105005 Umeå City IBF/P05Vit2 - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2019-11-22 18:15 193105006 Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 - IBF Dalen/Vit 7 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2019-11-17 11:15 193105007 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF/P05Vit2 2 - 2 Jakub Horyna, Jens Stenberg Musköten 1
2019-11-17 11:30 193105008 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK/P06 4 - 5 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2019-11-17 12:10 193105009 Sandåkerns SK - Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 3 - 4 Jens Stenberg, Jakub Horyna Musköten 1
2019-11-30 11:30 193105011 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 15 - 1 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Sjöfruhallen
2019-12-01 12:30 193105012 Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 - Umeå City IBF/P05Vit2 3 - 1 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Sävaråhallen
2019-12-01 15:00 193105010 IBF Dalen/Vit - Sandåkerns SK/P06 2 - 5 Benjamin Berg, Christian Vimberg Musköten 2
2019-12-14 10:30 193105013 Umeå City IBF/P05Vit2 - Sandåkerns SK/P06 5 - 2 Jimmy Halldin, Thanasis Provatas Midgårdshallen
2019-12-14 11:15 193105015 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 0 - 4 Mathias Bergsdorf Sjöfruhallen
2019-12-14 11:30 193105014 IBF Dalen/Vit - Sandåkerns SK 4 - 1 , Erik Hörnros Musköten 2
2020-01-10 18:30 193105017 Umeå City IBF/P05Vit2 - Sandåkerns SK 2 - 0 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2020-01-12 14:30 193105016 Sandåkerns SK/P06 - Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 2 - 7 Robert Segerstedt, Henning Löfgren Musköten 1
2020-01-12 15:30 193105018 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF 0 - 7 Robert Segerstedt, Henning Löfgren Musköten 1
2020-02-01 11:30 193105020 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P05Vit2 2 - 6 Benjamin Berg, Christian Vimberg Sjöfruhallen
2020-02-01 11:30 193105021 IBF Dalen/Vit - Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 3 - 4 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Musköten 2
2020-02-02 11:30 193105019 Sandåkerns SK - Sandåkerns SK/P06 3 - 8 Henning Löfgren, Jimmie Nilsson Musköten 2
2020-02-08 10:30 193105022 Umeå City IBF/P05Vit2 - IBF Dalen/Vit 6 - 3 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2020-02-08 11:30 193105023 Sandåkerns SK/P06 - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2020-02-08 13:30 193105024 Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 - Sandåkerns SK 2 - 3 Ida Edström, Yueshan Lidström Sävaråhallen
2020-02-21 18:30 193105027 Umeå City IBF/P05Vit2 - Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 5 - 3 Thanasis Provatas, Benjamin Berg Vildmannahallen
2020-02-22 11:30 193105026 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 1 - 4 Christian Vimberg, Benjamin Berg Musköten 2
2020-02-22 12:30 193105025 Sandåkerns SK/P06 - IBF Dalen/Vit 8 - 2 Benjamin Berg, Christian Vimberg Musköten 2
193105028 Sandåkerns SK/P06 - Umeå City IBF/P05Vit2 Inst. Musköten 2
193105029 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Vit Inst. Musköten 2
2020-03-11 19:10 193105030 Sävar IK /Täfteå IK div. 4-5 - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Robert Segerstedt, Ludvig Andersson Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK / Täfteå IK div. 4-5 10 8 0 2 45-25 20 24
2. Umeå City IBF/ P05Vit2 9 7 1 1 36-20 16 22
3. Sandåkerns SK/ P06 9 6 0 3 37-30 7 18
4. Gimonäs Umeå IF 10 3 0 7 43-37 6 9
5. IBF Dalen/ Vit 9 2 1 6 27-44 -17 7
6. Sandåkerns SK 9 1 0 8 15-47 -32 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 13:15 193155002 FBC Moröbacke P08 - Bureå Idrottsförening P06 0 - 16 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2019-11-10 16:00 193155001 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBS P07 12 - 0 William Hallin, Lucas Holmlund Balderhallen B
2019-11-10 17:00 193155003 Gamla Stan IBK /Svart 07 - Gamla Stan IBK /Svart P08 7 - 10 William Hallin, Lucas Holmlund Balderhallen B
2019-11-16 16:15 193155006 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK /Svart P08 Julian Amya, Elliot Sigården Balderhallen B
2019-11-17 17:45 193155004 Skellefteå IBS P07 - FBC Moröbacke P08 5 - 3 William Hallin, Lucas Holmlund Eddahallen
2019-11-17 17:45 193155005 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK /Svart 07 2 - 3 Patrik Häggström, Joakim Broman Balderhallen B
2019-11-24 13:00 193155009 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK P07/Svart 4 - 16 William Hallin, Casper Hjelte Balderhallen B
2019-11-24 16:15 193155007 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Bureå Idrottsförening P06 Joakim Broman, Simon Blom Balderhallen B
2019-11-24 17:15 193155008 Gamla Stan IBK /Svart 07 - Skellefteå IBS P07 3 - 1 Simon Blom, Joakim Broman Balderhallen B
2019-12-08 11:00 193155010 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Skellefteå IBS P07 Julian Amya, Elliot Sigården Lejonströmshallen
2019-12-08 12:00 193155011 Gamla Stan IBK /Svart 07 - FBC Moröbacke P08 Julian Amya, Elliot Sigården Lejonströmshallen
2019-12-08 12:30 193155012 Skellefteå IBK P07/Svart - Bureå Idrottsförening P06 Lucas Holmlund, Per Andersson Morö Backe A
2019-12-21 11:00 193155015 Gamla Stan IBK /Svart 07 - Skellefteå IBK P07/Svart William Hallin, Elliot Sigården Balderhallen A
2019-12-22 11:00 193155013 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBS P07 13 - 5 Joakim Broman, Daniel Degerman Eddahallen
2019-12-22 11:00 193155014 Gamla Stan IBK /Svart P08 - FBC Moröbacke P08 Elliot Sigården, Emil Brännström Balderhallen A
2020-01-11 12:30 193155017 Bureå Idrottsförening P06 - FBC Moröbacke P08 15 - 1 Joakim Broman, Daniel Degerman Eddahallen
2020-01-12 11:00 193155018 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Gamla Stan IBK /Svart 07 Joakim Broman, Elliot Sigården Balderhallen A
2020-01-12 13:00 193155016 Skellefteå IBS P07 - Skellefteå IBK P07/Svart 2 - 8 Emil Brännström, Lucas Holmlund Anderstorpshallen
2020-02-01 13:30 193155020 Gamla Stan IBK /Svart 07 - Bureå Idrottsförening P06 Elliot Sigården, Julian Amya Balderhallen B
2020-02-02 12:30 193155019 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBS P07 , Carl Rosenberg Morö Backe A
2020-02-02 13:30 193155021 Gamla Stan IBK /Svart P08 - Skellefteå IBK P07/Svart Maxim Khamrakulov, Patrik Häggström Balderhallen B
2020-02-09 12:00 193155023 Skellefteå IBS P07 - Gamla Stan IBK /Svart 07 5 - 4 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2020-02-09 13:00 193155022 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK /Svart P08 6 - 7 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen A
2020-02-09 16:00 193155024 Skellefteå IBK P07/Svart - FBC Moröbacke P08 22 - 3 Lucas Holmlund, Rigmor Berglund Eddahallen
2020-02-23 13:00 193155025 Skellefteå IBS P07 - Gamla Stan IBK /Svart P08 6 - 2 Casper Hjelte, William Hallin Balderhallen A
2020-02-23 14:00 193155026 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK /Svart 07 3 - 12 Joakim Broman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2020-02-23 15:15 193155027 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBK P07/Svart 4 - 6 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
193155028 Skellefteå IBS P07 - Bureå Idrottsförening P06 Balderhallen B
193155029 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK /Svart P08 Morö Backe A
193155030 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK /Svart 07 Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P07/ Svart 5 5 0 0 64-13 51 15
2. Bureå Idrottsförening P06 6 3 0 3 56-22 34 9
3. Gamla Stan IBK / Svart 07 5 3 0 2 29-21 8 9
4. Skellefteå IBS P07 7 3 0 4 24-45 -21 9
5. Gamla Stan IBK / Svart P08 3 2 0 1 19-19 0 6
6. FBC Moröbacke P08 6 0 0 6 14-86 -72 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-24 19:10 193107001 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 3 - 5 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2019-11-15 18:30 193107003 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF/05-06 8 - 2 Clara Thunell, Frida Thunell Vildmannahallen
2019-11-09 12:30 193107006 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/05-06 6 - 4 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Sävaråhallen
2019-11-09 14:30 193107004 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 1 - 5 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Storsjöhallen
2019-11-16 10:30 193107009 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 9 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Vildmannahallen
2019-11-16 13:30 193107008 IBF Dalen/Södra - Holmsund City IBC 3 - 4 Mina Häggström, Benjamin Berg Musköten 2
2019-11-30 12:10 193107011 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF/Blå 4 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2019-12-01 11:00 193107010 Umeå City IBF/05-06 - Holmsund City IBC 4 - 3 Jimmy Halldin, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2019-12-14 12:30 193107015 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK 10 - 4 , Erik Hörnros Musköten 2
2019-12-15 13:00 193107014 Umeå City IBF/05-06 - Umeå City IBF/Blå 3 - 4 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2020-01-11 10:00 193107018 Umeå City IBF/05-06 - IBF Dalen/Södra 2 - 7 Klas Höglund Midgårdshallen
2020-01-11 11:30 193107016 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 7 Björn Glad, Erik Hörnros Storsjöhallen
2020-01-26 10:30 193107019 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 3 - 6 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Umeå Energi Arena Öst
2020-02-02 11:00 193107021 Umeå City IBF/05-06 - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 8 Jakub Horyna, Jens Stenberg Midgårdshallen
2020-02-09 11:30 193107023 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra 4 - 4 Robert Segerstedt Storsjöhallen
2020-02-09 12:30 193107024 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå 4 - 1 David Karlsson Sävaråhallen
2020-02-22 10:30 193107026 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra 2 - 3 Ludvig Andersson, Oskar Mikkonen Midgårdshallen
2020-02-23 11:00 193107025 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/05-06 5 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
193107029 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/05-06 Inst. Vildmannahallen
193107030 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra Inst. Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK/ Täfteå IK 7 5 0 2 41-29 12 15
2. IBF Dalen/ Södra 7 4 2 1 39-22 17 14
3. Holmsund City IBC 8 4 1 3 32-33 -1 13
4. Umeå City IBF/ Blå 7 2 1 4 22-30 -8 7
5. Umeå City IBF/ 05-06 7 1 0 6 21-41 -20 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-26 11:30 193109003 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 8 - 7 , Patrik Andersson Bråvallahallen
2019-10-27 11:30 193109002 Röbäcks IF/P06 - Gimonäs Umeå IF/Svart 8 - 1 David Karlsson, Oskar Simryd Elofssonhallen
2019-11-09 16:10 193109006 IBF Dalen/P06 - Umeå City IBF/Blå 10 - 4 Meja Fjällström, Nea Nyberg Musköten 1
2019-11-10 11:30 193109005 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF 3 - 3 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Umeå Energi Arena Väst
2019-11-17 10:30 193109007 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 10 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2019-11-17 11:30 193109009 Röbäcks IF/P06 - IBF Dalen/P06 2 - 8 Clara Thunell, Frida Thunell Elofssonhallen
2019-11-30 11:30 193109011 Hörnefors IF - Röbäcks IF/P06 5 - 4 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2019-12-01 11:15 193109012 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 0 Benjamin Berg, Christian Vimberg Musköten 2
2019-12-14 11:30 193109014 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF/P06 3 - 5 Thanasis Provatas, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2019-12-15 14:30 193109015 Hörnefors IF - IBF Dalen/P06 2 - 5 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2020-01-11 11:10 193109017 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF/P06 5 - 4 Henning Löfgren, Oskar Mikkonen Sjöfruhallen
2020-01-12 12:30 193109018 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF 4 - 4 Ossian Eklund, Linus Holmgren Vildmannahallen
2020-01-25 11:30 193109020 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 6 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2020-01-25 12:00 193109021 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/P06 10 - 6 Meja Fjällström, Nea Nyberg Vildmannahallen
2020-02-08 11:15 193109024 IBF Dalen/P06 - Röbäcks IF/P06 4 - 4 Nora Bergknut, Moa Höök Musköten 2
2020-02-08 12:30 193109022 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 11 - 3 Robert Segerstedt, Benjamin Berg Sjöfruhallen
193109026 Röbäcks IF/P06 - Hörnefors IF Inst. Elofssonhallen
2020-02-23 10:30 193109027 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/P06 2 - 2 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Midgårdshallen
193109029 Röbäcks IF/P06 - Umeå City IBF/Blå Inst. Elofssonhallen
193109030 IBF Dalen/P06 - Hörnefors IF Inst. Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ P06 7 4 2 1 41-24 17 14
2. Gimonäs Umeå IF/ Svart 8 3 3 2 38-35 3 12
3. Hörnefors IF 6 2 3 1 28-29 -1 9
4. Röbäcks IF/ P06 6 2 1 3 27-26 1 7
5. Umeå City IBF/ Blå 7 1 1 5 34-54 -20 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis