Pojkar Jämna serier Röd nivå (2018/19)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 12:00 193310002 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 5 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2018-10-20 14:30 193310001 Sandåkerns SK - IBF Dalen /P06 2 - 1 Klas Höglund, Anna Andersson Musköten 2
2018-10-21 09:30 193310003 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Södra 5 - 14 Viktoria Nordqvist, Ida Reian Storsjöhallen
2018-11-10 00:00 193310005 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /Södra 3 - 9 Hammarhallen Vännäs
2018-11-11 00:00 193310004 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 9 - 1 Vildmannahallen
2018-11-23 19:15 193310006 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Södra 7 - 3 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Musköten 2
2018-11-24 11:30 193310008 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen /P06 8 - 2 Julia Fältén, Lydia Elstig Umeå Energi Arena Öst
2018-11-24 12:00 193310007 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 2 - 5 Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2018-12-01 00:00 193310010 IBF Dalen /P06 - Spöland Vännäs IF 10 - 2 Musköten 1
2018-12-02 00:00 193310009 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 4 Storsjöhallen
2018-12-09 13:30 193310012 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 8 - 1 Ossian Eklund, Linus Holmgren Musköten 1
2018-12-09 14:00 193310013 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen /Södra 1 - 5 Klas Höglund, Rolf Svanold Sporthushallen
2018-12-09 14:30 193310011 IBF Dalen /P06 - Holmsund City IBC 5 - 7 Kim Fallbjörk, Alva Forss Musköten 2
2018-12-15 00:00 193310015 IBF Dalen /Södra - IBF Dalen /P06 4 - 5 Musköten 2
2018-12-16 00:00 193310014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 1 - 1 Storsjöhallen
2019-01-20 11:15 193310016 IBF Dalen /P06 - Sandåkerns SK 3 - 6 Rolf Svanold, Klas Höglund Musköten 1
2019-01-20 13:00 193310017 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 7 - 0 Carl Holmlund, Sebastian Gabrielsson Midgårdshallen
2019-01-28 19:00 193310018 IBF Dalen /Södra - Holmsund City IBC 1 - 4 Kim Fallbjörk, David Karlsson Storsjöhallen
2019-01-27 00:00 193310020 IBF Dalen /Södra - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Musköten 2
2019-02-03 00:00 193310019 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 5 - 3 Midgårdshallen
2019-02-16 10:30 193310022 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 6 - 1 , Klas Höglund Storsjöhallen
2019-02-17 12:30 193310021 IBF Dalen /Södra - Sandåkerns SK 4 - 8 Klas Höglund Musköten 1
2019-02-17 13:30 193310023 IBF Dalen /P06 - Umeå City IBF/Blå 6 - 4 , Klas Höglund Musköten 1
2019-02-23 00:00 193310024 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 1 Musköten 2
2019-02-24 00:00 193310025 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /P06 3 - 4 Hammarhallen Vännäs
2019-03-16 00:00 193310026 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 4 - 2 Midgårdshallen
2019-03-17 00:00 193310027 IBF Dalen /P06 - IBF Dalen /Södra 2 - 8 Musköten 1
2019-03-23 14:30 193310030 IBF Dalen /Södra - Umeå City IBF/Blå 7 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 2
2019-03-25 17:00 193310028 Holmsund City IBC - IBF Dalen /P06 8 - 3 Marcus Lineruth, Klas Höglund Storsjöhallen
2019-03-31 14:00 193310029 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 3 - 10 Cajsa Lundkvist, Meja Fjällström Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 10 9 0 1 64-23 41 27
2. IBF Dalen / Södra 10 6 0 4 63-43 20 18
3. Umeå City IBF/ Blå 10 5 1 4 38-36 2 16
4. Holmsund City IBC 10 5 1 4 40-42 -2 16
5. IBF Dalen / P06 10 4 0 6 41-52 -11 12
6. Spöland Vännäs IF 10 0 0 10 22-72 -50 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-21 11:30 193312001 Hörnefors IF - Röbäcks IF P-06 2 - 1 Thanasis Provatas Bråvallahallen
2018-10-21 13:30 193312003 Umeå City IBF/BlåNorr - Umeå City IBF/Blå 0 - 8 Alva Forss, Robert Segerstedt Sporthushallen
2018-10-21 15:30 193312002 Sandåkerns SK - Umeå City IBF /Vit 4 - 8 Frida Thunell, Clara Thunell Midgårdshallen
2018-11-11 00:00 193312004 Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit 2 - 5 Bråvallahallen
2018-11-11 00:00 193312005 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 5 - 11 Vildmannahallen
2018-11-25 14:00 193312007 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/BlåNorr 4 - 2 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2018-11-25 14:30 193312006 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 10 - 6 Alva Forss, Moa Stödberg Bråvallahallen
2018-11-25 15:00 193312008 Umeå City IBF /Vit - Röbäcks IF P-06 8 - 4 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Midgårdshallen
2018-12-01 00:00 193312009 Umeå City IBF/BlåNorr - Hörnefors IF 5 - 3 Midgårdshallen
2018-12-02 00:00 193312010 Röbäcks IF P-06 - Sandåkerns SK 3 - 0 Elofssonhallen
2018-12-08 10:00 193312013 Umeå City IBF /Vit - Umeå City IBF/Blå 10 - 2 Adam Andersson, Mattias Glad Vildmannahallen
2018-12-08 13:30 193312011 Röbäcks IF P-06 - Umeå City IBF/BlåNorr 4 - 2 Marcus Lineruth Elofssonhallen
2018-12-08 15:00 193312012 Hörnefors IF - Sandåkerns SK 12 - 1 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Bråvallahallen
2018-12-15 00:00 193312014 Umeå City IBF/BlåNorr - Umeå City IBF /Vit 6 - 2 Midgårdshallen
2018-12-16 00:00 193312015 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF P-06 5 - 2 Vildmannahallen
2019-01-19 14:00 193312018 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/BlåNorr 3 - 1 Ida Edström, Yueshan Lidström Midgårdshallen
2019-01-19 15:00 193312017 Umeå City IBF /Vit - Sandåkerns SK 2 - 4 Yueshan Lidström, Ida Edström Midgårdshallen
2019-01-20 11:30 193312016 Röbäcks IF P-06 - Hörnefors IF 3 - 1 Matilda Karlsson, Lina Holmgren Elofssonhallen
2019-01-26 00:00 193312019 Umeå City IBF /Vit - Hörnefors IF 5 - 6 Vildmannahallen
2019-02-03 00:00 193312020 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 5 - 3 Midgårdshallen
2019-02-17 10:30 193312022 Umeå City IBF/BlåNorr - Sandåkerns SK 3 - 3 Lisa Vestman, Julia Fältén Midgårdshallen
2019-02-17 12:30 193312023 Röbäcks IF P-06 - Umeå City IBF /Vit 4 - 2 , Mathias Bergsdorf Elofssonhallen
2019-03-01 19:00 193312021 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF 4 - 7 Christian Vimberg, Svenja Brandenstein Kimmel Umeå Energi Arena Öst
2019-02-23 00:00 193312025 Sandåkerns SK - Röbäcks IF P-06 5 - 3 Vildmannahallen
2019-02-24 00:00 193312024 Hörnefors IF - Umeå City IBF/BlåNorr 3 - 5 Bråvallahallen
2019-03-16 00:00 193312027 Röbäcks IF P-06 - Umeå City IBF/Blå 8 - 1 Elofssonhallen
2019-03-17 00:00 193312026 Umeå City IBF /Vit - Umeå City IBF/BlåNorr 3 - 2 Midgårdshallen
2019-03-24 12:00 193312029 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 3 - 4 Ludvig Andersson, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2019-03-24 13:00 193312028 Umeå City IBF/BlåNorr - Röbäcks IF P-06 1 - 1 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2019-03-24 14:00 193312030 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF /Vit 7 - 6 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Midgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF 10 6 0 4 50-38 12 18
2. Umeå City IBF/ Blå 10 6 0 4 52-52 0 18
3. Röbäcks IF P-06 10 5 1 4 33-27 6 16
4. Umeå City IBF / Vit 10 5 0 5 51-41 10 15
5. Umeå City IBF/ BlåNorr 10 3 2 5 27-34 -7 11
6. Sandåkerns SK 10 3 1 6 32-53 -21 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 13:30 193314001 Röbäcks IF /Blå - Vindelns IF 1 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2018-10-20 14:00 193314003 Sävar IK - IBF Dalen/Södra 4 - 4 Robert Segerstedt, Jakob Torgilsson Sävaråhallen
2018-11-11 00:00 193314004 Röbäcks IF /Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 7 Elofssonhallen
2018-11-24 15:00 193314008 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF 6 - 5 Mattias Glad, Adam Andersson Sjöfruhallen
2018-11-25 12:30 193314006 Röbäcks IF /Blå - IBF Dalen/Södra 3 - 1 Adam Andersson, Mattias Glad Elofssonhallen
2018-12-01 00:00 193314009 Sävar IK - Röbäcks IF /Blå 5 - 2 Sävaråhallen
2018-12-09 11:10 193314013 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Södra 7 - 2 Jakob Torgilsson, Adam Andersson Sjöfruhallen
2018-12-09 11:30 193314011 Vindelns IF - Sävar IK 4 - 12 Gustav Granström, Joel Nylund FC Vindeln
2018-12-16 00:00 193314014 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 8 Täftehallen
2018-12-24 00:00 193314015 IBF Dalen/Södra - Vindelns IF WO (5 - 0) Musköten 2
2019-01-19 12:00 193314016 Vindelns IF - Röbäcks IF /Blå 9 - 2 , Thanasis Provatas FC Vindeln
2019-01-20 15:30 193314018 IBF Dalen/Södra - Sävar IK 2 - 2 David Karlsson, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2019-02-02 00:00 193314019 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF /Blå 4 - 4 Midgårdshallen
2019-02-17 11:00 193314023 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 7 , Thanasis Provatas FC Vindeln
2019-02-17 14:30 193314021 IBF Dalen/Södra - Röbäcks IF /Blå 2 - 5 Jakob Torgilsson, Mattias Glad Musköten 1
2019-02-23 00:00 193314024 Röbäcks IF /Blå - Sävar IK 5 - 5 Elofssonhallen
2019-03-16 00:00 193314026 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 9 - 0 Sjöfruhallen
2019-03-17 00:00 193314027 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra 3 - 13 FC Vindeln
2019-03-23 15:30 193314030 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 2
2019-03-24 15:00 193314028 Sävar IK - Vindelns IF 7 - 14 Yueshan Lidström, Ida Edström Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Svart 8 7 1 0 54-18 36 22
2. Sävar IK 8 2 3 3 36-48 -12 9
3. Vindelns IF 8 3 0 5 40-53 -13 9
4. IBF Dalen/ Södra 8 2 2 4 32-30 2 8
5. Röbäcks IF / Blå 8 2 2 4 23-36 -13 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:30 193302001 Umeå City IBF /Vit - Obbola IK 3 - 1 Klas Höglund, Björn Glad Umeå Energi Arena Öst
2018-10-20 13:30 193302005 Sandåkerns SK - IBF Dalen 6 - 4 Hanna Wendén, Sanna Åslin Musköten 2
2018-11-24 11:10 193302010 Sandåkerns SK - Obbola IK 4 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-11-25 16:00 193302009 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 5 - 0 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2018-12-01 16:00 193302012 Umeå City IBF /Vit - Team Thorengruppen SK 6 - 1 David Karlsson, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-12-09 11:30 193302014 Obbola IK - Team Thorengruppen SK 4 - 8 Robert Segerstedt, David Lundberg Olasjöhallen
2018-12-09 13:00 193302015 Umeå City IBF /Vit - IBF Dalen 3 - 0 Marcus Lineruth, Klas Höglund Sporthushallen
2018-12-15 00:00 193302019 IBF Dalen - Obbola IK 6 - 1 Musköten 2
2018-12-15 11:15 193302018 Sandåkerns SK - Umeå City IBF /Vit 6 - 2 Alva Forss, Robert Segerstedt Musköten 2
2019-01-12 09:30 193302021 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK 2 - 2 Bjarne Andersson, Andreas Weckfors Vildmannahallen
2019-01-26 10:30 193302022 Obbola IK - Umeå City IBF /Vit 4 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Olasjöhallen
2019-01-27 12:30 193302026 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF /Vit 3 - 3 Andreas Weckfors, Erik Hörnros Midgårdshallen
2019-02-03 11:30 193302028 Umeå City IBF /Vit - Sandåkerns SK 1 - 4 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Midgårdshallen
2019-02-13 20:15 193302031 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK 4 - 2 Clara Thunell, Frida Thunell Musköten 2
2019-02-25 18:10 193302033 IBF Dalen - Sandåkerns SK 1 - 2 Marcus Lineruth, Klas Höglund Musköten 2
2019-03-13 19:10 193302037 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Clara Thunell, Frida Thunell Musköten 2
2019-03-13 20:10 193302038 Obbola IK - Sandåkerns SK 4 - 5 Robert Segerstedt, Thanasis Provatas Olasjöhallen
2019-03-16 00:00 193302039 Obbola IK - IBF Dalen 6 - 1 Olasjöhallen
2019-03-23 11:00 193302040 Team Thorengruppen SK - Obbola IK 5 - 0 Benjamin Berg, Klas Höglund Midgårdshallen
2019-03-23 13:30 193302041 IBF Dalen - Umeå City IBF /Vit 3 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 8 7 1 0 33-17 16 22
2. Team Thorengruppen SK 8 4 2 2 32-21 11 14
3. Umeå City IBF / Vit 8 4 1 3 25-22 3 13
4. Obbola IK 8 2 0 6 21-35 -14 6
5. IBF Dalen 8 1 0 7 17-33 -16 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-21 10:30 193352001 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P05 Röd 9 - 4 Simon Blom, Carl Rosenberg Balderhallen A
2018-10-21 11:30 193352002 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBS P05 6 - 7 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2018-10-21 17:00 193352003 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P04 1 - 2 Ville Hedsberg, Julian Amya Balderhallen A
2018-10-26 17:10 193352004 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBK P05 Röd 3 - 1 Lasse Ekesryd, Julian Amya Morö Backe A
2018-10-27 13:00 193352006 Skellefteå IBS P05 - Kågedalens AIF P04 2 - 9 Ville Hedsberg, Joakim Broman Balderhallen B
2018-10-27 15:15 193352005 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 18 - 2 Joakim Broman, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-11-10 00:00 193352007 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 0 - 1 Balderhallen A
2018-11-24 14:45 193352008 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P04 3 - 5 Simon Blom, Carl Rosenberg Morö Backe A
2018-11-24 15:45 193352009 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P05/Svart 0 - 0 Simon Blom, Carl Rosenberg Morö Backe A
2018-11-24 15:45 193352010 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P05 Röd 6 - 1 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-12-01 00:00 193352011 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 1 - 5 Balderhallen A
2018-12-01 00:00 193352012 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03-04 9 - 0 Balderhallen A
2018-12-02 00:00 193352013 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 2 - 1 Eddahallen
2018-12-08 12:00 193352014 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P03-04 5 - 1 Patrik Häggström, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-12-08 14:00 193352015 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 4 - 3 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2018-12-08 15:00 193352016 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P05 3 - 1 Joakim Broman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2018-12-16 00:00 193352017 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 2 - 8 Balderhallen A
2018-12-16 00:00 193352018 Gamla Stan IBK P04 - Kågedalens AIF P04 6 - 4 Balderhallen A
2018-12-16 00:00 193352019 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 7 Eddahallen
2019-01-12 00:00 193352020 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 8 - 3 Balderhallen A
2019-01-12 00:00 193352021 Skellefteå IBS P03-04 - Gamla Stan IBK P04 2 - 3 Balderhallen A
2019-01-17 19:05 193352024 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 4 - 1 Joakim Broman, Per Andersson Morö Backe A
2019-01-19 11:00 193352022 Skellefteå IBK P05 Röd - Kågedalens AIF P04 6 - 5 Daniel Degerman, Andreas Åström Eddahallen
2019-01-20 16:00 193352023 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 9 Ville Hedsberg, Andreas Åström Balderhallen B
2019-01-26 00:00 193352025 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 0 - 4 Balderhallen A
2019-01-26 00:00 193352026 Skellefteå IBS P03-04 - Kågedalens AIF P04 3 - 4 Morö Backe A
2019-02-02 00:00 193352029 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 5 - 4 Eddahallen
2019-02-03 00:00 193352027 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 6 - 2 Balderhallen A
2019-02-03 00:00 193352028 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P04 5 - 2 Balderhallen A
2019-02-10 00:00 193352031 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 8 - 0 Lejonströmshallen
2019-02-19 00:00 193352030 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 8 - 4 Morö Backe A
2019-02-16 15:00 193352034 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P05 8 - 2 Lasse Ekesryd, Per Andersson Balderhallen B
2019-02-17 12:00 193352033 Skellefteå IBK P05/Svart - Gamla Stan IBK P04 3 - 5 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2019-02-17 17:30 193352032 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P04 3 - 0 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2019-02-24 00:00 193352035 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 3 - 11 Balderhallen B
2019-03-12 18:05 193352036 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P05 7 - 2 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Eddahallen
2019-03-12 19:10 193352037 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P03-04 7 - 2 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Eddahallen
2019-03-14 18:05 193352038 Skellefteå IBK P05 Röd - Gamla Stan IBK P04 0 - 6 Elias Bark Pettersson, Micael Holmbom Eddahallen
2019-03-17 00:00 193352039 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 5 - 0 Eddahallen
2019-03-23 12:00 193352041 Skellefteå IBK P05/Svart - Kågedalens AIF P04 Joakim Broman, Bobby Hjelte Eddahallen
2019-03-23 14:45 193352040 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P05 Röd 1 - 2 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Balderhallen B
2019-03-23 15:00 193352042 Skellefteå IBS P05 - Gamla Stan IBK P04 5 - 5 Samuel Sundqvist, Andreas Åström Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P04 12 9 1 2 67-28 39 28
2. Skellefteå IBK P04 12 9 0 3 51-32 19 27
3. Kågedalens AIF P04 11 8 0 3 69-39 30 24
4. Skellefteå IBK P05 Röd 12 8 0 4 47-37 10 24
5. Skellefteå IBK P05/ Svart 11 3 1 7 25-51 -26 10
6. Skellefteå IBS P03-04 12 1 1 10 28-63 -35 4
7. Skellefteå IBS P05 12 1 1 10 34-71 -37 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 10:30 193304003 Vindelns IF - Hörnefors IF 4 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-10-21 11:00 193304002 Täfteå IK - Umeå City IBF /Vit2 2 - 5 Adam Andersson, Mattias Glad Täftehallen
2018-10-21 11:30 193304001 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 9 - 2 Robert Segerstedt, Alva Forss Sporthushallen
2018-11-10 00:00 193304004 Umeå City IBF - Umeå City IBF /Vit2 2 - 4 Vildmannahallen
2018-11-11 00:00 193304005 Täfteå IK - Hörnefors IF 3 - 7 Täftehallen
2018-11-24 15:00 193304007 Täfteå IK - Vindelns IF 3 - 2 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Täftehallen
2018-11-25 10:00 193304008 Umeå City IBF /Vit2 - Holmsund City IBC 7 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2018-11-25 11:00 193304006 Umeå City IBF - Hörnefors IF 3 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2018-12-02 00:00 193304009 Vindelns IF - Umeå City IBF 1 - 5 FC Vindeln
2018-12-02 00:00 193304010 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 1 Storsjöhallen
2018-12-08 10:30 193304013 Umeå City IBF /Vit2 - Hörnefors IF 3 - 2 Anna Andersson, Moa Stödberg Midgårdshallen
2018-12-08 11:30 193304012 Umeå City IBF - Täfteå IK 2 - 6 Anna Andersson, Moa Stödberg Midgårdshallen
2018-12-09 12:30 193304011 Holmsund City IBC - Vindelns IF 4 - 6 Robert Segerstedt, David Lundberg Olasjöhallen
2018-12-15 00:00 193304014 Vindelns IF - Umeå City IBF /Vit2 4 - 1 FC Vindeln
2018-12-16 00:00 193304015 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 8 - 9 Bråvallahallen
2019-01-19 13:30 193304016 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 4 - 5 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2019-01-20 14:00 193304018 Hörnefors IF - Vindelns IF 5 - 5 Robert Segerstedt Bråvallahallen
2019-02-10 14:00 193304017 Umeå City IBF /Vit2 - Täfteå IK 3 - 6 , Kim Fallbjörk Midgårdshallen
2019-01-27 00:00 193304020 Hörnefors IF - Täfteå IK 7 - 6 Bråvallahallen
2019-02-02 00:00 193304019 Umeå City IBF /Vit2 - Umeå City IBF 2 - 5 Vildmannahallen
2019-02-08 19:15 193304023 Holmsund City IBC - Umeå City IBF /Vit2 5 - 5 Klas Höglund, Ludvig Andersson Storsjöhallen
2019-02-14 19:45 193304021 Hörnefors IF - Umeå City IBF 0 - 7 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2019-02-17 12:00 193304022 Vindelns IF - Täfteå IK 7 - 3 , Thanasis Provatas FC Vindeln
2019-02-23 00:00 193304025 Täfteå IK - Holmsund City IBC 3 - 10 Täftehallen
2019-02-24 00:00 193304024 Umeå City IBF - Vindelns IF 10 - 1 Midgårdshallen
2019-03-17 00:00 193304026 Umeå City IBF /Vit2 - Vindelns IF 6 - 1 Midgårdshallen
2019-03-17 00:00 193304027 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 2 - 4 Storsjöhallen
2019-03-23 10:00 193304030 Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit2 3 - 4 , Robert Segerstedt Bråvallahallen
2019-03-23 13:00 193304028 Vindelns IF - Holmsund City IBC 2 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin FC Vindeln
2019-03-24 13:00 193304029 Täfteå IK - Umeå City IBF 1 - 5 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 7 1 2 53-24 29 22
2. Umeå City IBF / Vit2 10 6 1 3 40-30 10 19
3. Holmsund City IBC 10 4 1 5 50-50 0 13
4. Vindelns IF 10 4 1 5 33-45 -12 13
5. Hörnefors IF 10 3 2 5 41-46 -5 11
6. Täfteå IK 10 3 0 7 34-56 -22 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-28 13:30 193354002 Skellefteå IBS P06 - Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF 5 - 4 Simon Blom, Carl Rosenberg Balderhallen B
2018-10-28 15:30 193354001 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P05/Vit 9 - 2 Simon Blom, Carl Rosenberg Balderhallen B
2018-11-11 00:00 193354004 Boliden FFI P03-05 - Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF 6 - 3 Morö Backe A
2018-11-25 17:00 193354008 Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF - Skellefteå IBK P05/Vit 3 - 3 Bobby Hjelte, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-11-25 17:30 193354007 Skellefteå IBS P06 - Bureå Idrottsförening P05 5 - 8 Alvin Gustavsson, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2018-12-02 00:00 193354009 Bureå Idrottsförening P05 - Boliden FFI P03-05 2 - 11 Örjanshallen
2018-12-02 00:00 193354010 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P06 8 - 3 Eddahallen
2018-12-09 11:30 193354012 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P06 8 - 2 Alvin Gustavsson, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2018-12-09 16:30 193354011 Skellefteå IBK P05/Vit - Bureå Idrottsförening P05 9 - 6 Andreas Åström, Johan Rönnberg Balderhallen B
2018-12-16 00:00 193354014 Bureå Idrottsförening P05 - Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF Balderhallen B
2019-01-19 14:00 193354017 Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF - Skellefteå IBS P06 5 - 2 Samuel Sundqvist, Tim Åhlund Örjanshallen
2019-01-20 17:00 193354016 Skellefteå IBK P05/Vit - Boliden FFI P03-05 3 - 5 Andreas Åström, Ville Hedsberg Balderhallen B
2019-02-03 00:00 193354019 Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF - Boliden FFI P03-05 2 - 5 Örjanshallen
2019-02-16 12:30 193354023 Skellefteå IBK P05/Vit - Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF Joakim Broman, Per Andersson Eddahallen
2019-02-17 11:00 193354022 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P06 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2019-02-24 00:00 193354024 Boliden FFI P03-05 - Bureå Idrottsförening P05 Eddahallen
2019-02-24 00:00 193354025 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P05/Vit Balderhallen B
2019-03-16 00:00 193354026 Rönnskär Railcare IF P03-05/CIF - Bureå Idrottsförening P05 Örjanshallen
2019-03-24 13:00 193354029 Skellefteå IBS P06 - Boliden FFI P03-05 1 - 9 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2019-03-24 14:00 193354028 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Vit 2 - 12 Simon Blom, Carl Rosenberg Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Boliden FFI P03-05 7 7 0 0 53-15 38 21
2. Skellefteå IBK P05/ Vit 6 3 1 2 37-28 9 10
3. Rönnskär Railcare IF P03-05/ CIF 5 1 1 3 17-21 -4 4
4. Bureå Idrottsförening P05 4 1 0 3 18-37 -19 3
5. Skellefteå IBS P06 6 1 0 5 18-42 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 11:30 193306003 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 10 - 5 , Christoffer Lind Norrskenshallen
2018-10-20 12:00 193306001 Sävar IK - Röbäcks IF 5 - 6 Mattias Glad, Adam Andersson Sävaråhallen
2018-10-20 13:00 193306002 Täfteå IK - IBF Dalen 3 - 4 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2018-11-10 00:00 193306005 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 4 Täftehallen
2018-11-11 00:00 193306004 Sävar IK - IBF Dalen 12 - 6 Täftehallen
2018-11-23 20:10 193306008 IBF Dalen - Röbäcks IF 2 - 4 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Musköten 2
2018-11-24 14:00 193306007 Täfteå IK - Håknäs Idrottsförening 4 - 5 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Täftehallen
2018-11-25 14:30 193306006 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 4 , Robert Segerstedt Sävaråhallen
2018-12-01 00:00 193306010 Röbäcks IF - Täfteå IK 0 - 4 Elofssonhallen
2018-12-02 00:00 193306009 Håknäs Idrottsförening - Sävar IK 8 - 11 Norrskenshallen
2018-12-09 11:00 193306012 Sävar IK - Täfteå IK 5 - 4 Annika Kimmel, Rolf Svanold Sävaråhallen
2018-12-09 11:30 193306011 Röbäcks IF - Håknäs Idrottsförening 7 - 4 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Elofssonhallen
2018-12-09 13:30 193306013 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 8 Kim Fallbjörk, Alva Forss Musköten 2
2018-12-15 00:00 193306015 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Röbäcks IF 4 - 3 Midgårdshallen
2018-12-16 00:00 193306014 Håknäs Idrottsförening - IBF Dalen 8 - 4 Norrskenshallen
2019-01-20 12:00 193306018 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Håknäs Idrottsförening 6 - 6 Andre Williams, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2019-01-20 12:30 193306016 Röbäcks IF - Sävar IK 1 - 5 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Elofssonhallen
2019-01-20 16:00 193306017 IBF Dalen - Täfteå IK 7 - 4 , Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2019-01-27 00:00 193306019 IBF Dalen - Sävar IK 1 - 2 Musköten 2
2019-02-02 00:00 193306020 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Täfteå IK 8 - 5 Midgårdshallen
2019-02-16 11:00 193306022 Håknäs Idrottsförening - Täfteå IK 3 - 4 Mathias Bergsdorf Norrskenshallen
2019-02-17 11:30 193306021 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sävar IK 1 - 2 Lisa Vestman, Julia Fältén Midgårdshallen
2019-02-17 11:30 193306023 Röbäcks IF - IBF Dalen 1 - 3 Mathias Bergsdorf Elofssonhallen
2019-02-23 00:00 193306025 Täfteå IK - Röbäcks IF 4 - 9 Täftehallen
2019-02-24 00:00 193306024 Sävar IK - Håknäs Idrottsförening 3 - 4 Sävaråhallen
2019-03-16 00:00 193306026 IBF Dalen - Håknäs Idrottsförening 7 - 7 Musköten 1
2019-03-17 00:00 193306027 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 4 - 8 Elofssonhallen
2019-03-23 11:00 193306029 Täfteå IK - Sävar IK 3 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2019-03-23 12:00 193306028 Håknäs Idrottsförening - Röbäcks IF 5 - 9 , Robert Segerstedt Norrskenshallen
2019-03-23 14:30 193306030 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - IBF Dalen 5 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK 10 8 0 2 56-38 18 24
2. Röbäcks IF 10 5 0 5 44-44 0 15
3. Håknäs Idrottsförening 10 4 2 4 60-60 0 14
4. Gimonäs Umeå IF/ P05Vit 10 4 1 5 53-51 2 13
5. IBF Dalen 10 4 1 5 45-54 -9 13
6. Täfteå IK 10 3 0 7 40-51 -11 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 10:00 193308003 Sävar IK - IBF Dalen /P06 6 - 6 Adam Andersson, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-10-21 12:30 193308001 Umeå City IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Robert Segerstedt, Alva Forss Sporthushallen
2018-10-21 14:30 193308002 Sandåkerns SK /P06 - IBF Dalen 3 - 4 Clara Thunell, Frida Thunell Midgårdshallen
2018-11-10 00:00 193308004 Umeå City IBF /Blå - IBF Dalen 1 - 4 Vildmannahallen
2018-11-11 00:00 193308005 Sandåkerns SK /P06 - IBF Dalen /P06 7 - 1 Vildmannahallen
2018-11-24 15:00 193308008 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 3 - 8 Lisa Vestman, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2018-11-25 12:00 193308007 Sandåkerns SK /P06 - Sävar IK 4 - 6 Sebastian Gabrielsson, Carl Holmlund Midgårdshallen
2018-11-25 13:00 193308006 Umeå City IBF /Blå - IBF Dalen /P06 6 - 2 Carl Holmlund, Sebastian Gabrielsson Midgårdshallen
2018-12-01 00:00 193308009 Sävar IK - Umeå City IBF /Blå 3 - 8 Sävaråhallen
2018-12-02 00:00 193308010 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK /P06 5 - 6 Vildmannahallen
2018-12-08 11:30 193308013 IBF Dalen - IBF Dalen /P06 5 - 6 Ludvig Andersson Musköten 1
2018-12-08 12:30 193308012 Umeå City IBF /Blå - Sandåkerns SK /P06 2 - 6 Moa Stödberg, Anna Andersson Midgårdshallen
2018-12-08 15:00 193308011 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK 11 - 2 Hanna Edholm, Lina Norman Sjöfruhallen
2018-12-15 00:00 193308014 Sävar IK - IBF Dalen 7 - 4 Täftehallen
2018-12-16 00:00 193308015 IBF Dalen /P06 - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Musköten 1
2019-01-19 11:15 193308016 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF /Blå 14 - 3 Louise Ramebäck, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2019-01-19 11:30 193308017 IBF Dalen - Sandåkerns SK /P06 5 - 4 Roger Karlsson, David Karlsson Musköten 2
2019-01-19 12:30 193308018 IBF Dalen /P06 - Sävar IK 3 - 4 Roger Karlsson, David Karlsson Musköten 2
2019-02-03 00:00 193308019 IBF Dalen - Umeå City IBF /Blå 4 - 4 Umeå Energi Arena Vatten
2019-02-03 00:00 193308020 IBF Dalen /P06 - Sandåkerns SK /P06 3 - 8 Umeå Energi Arena Vatten
2019-02-16 11:15 193308023 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 4 - 1 Marcus Lineruth, Sebastian Gabrielsson Sjöfruhallen
2019-02-16 11:30 193308022 Sävar IK - Sandåkerns SK /P06 6 - 4 Emmy Frisk, Ayla Öystilä Sävaråhallen
2019-02-16 12:30 193308021 IBF Dalen /P06 - Umeå City IBF /Blå 3 - 4 Kim Fallbjörk, Andreas Weckfors Musköten 1
2019-02-23 00:00 193308025 Sandåkerns SK /P06 - Gimonäs Umeå IF 6 - 8 Musköten 2
2019-02-24 00:00 193308024 Umeå City IBF /Blå - Sävar IK 3 - 3 Midgårdshallen
2019-03-16 00:00 193308027 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /P06 6 - 4 Sjöfruhallen
2019-03-17 00:00 193308026 IBF Dalen - Sävar IK 7 - 4 Musköten 1
2019-03-23 15:00 193308028 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF 5 - 6 Svenja Brandenstein Kimmel, Annika Kimmel Sävaråhallen
2019-03-24 11:00 193308029 Sandåkerns SK /P06 - Umeå City IBF /Blå 6 - 2 Ludvig Andersson, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2019-03-24 11:30 193308030 IBF Dalen /P06 - IBF Dalen 5 - 4 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 10 7 0 3 68-41 27 21
2. Sandåkerns SK / P06 10 5 0 5 54-42 12 15
3. Umeå City IBF / Blå 10 4 2 4 40-48 -8 14
4. Sävar IK 10 4 2 4 46-56 -10 14
5. IBF Dalen 10 4 1 5 41-46 -5 13
6. IBF Dalen / P06 10 3 1 6 37-53 -16 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis