Pojkar Udda serier Röd nivå (2018/19)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-17 20:15 193101019 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK 1 - 1 Viktor Grahn, Thanasis Provatas Musköten 2
2018-10-21 13:30 193101002 IBF Dalen /Vit - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Christoffer Lind, Klas Höglund Musköten 1
2018-10-27 11:30 193101020 IBF Dalen /Vit - Umeå City IBF 2 - 2 Viktoria Nordqvist, Matilda Karlsson Musköten 1
2018-11-03 10:30 193101004 Umeå City IBF /Vit - IBF Dalen /Vit 3 - 4 Hanna Wendén, Lydia Elstig Vildmannahallen
2018-11-11 13:30 193101007 IBF Dalen /Vit - Sandåkerns SK 1 - 3 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2018-11-11 14:30 193101021 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 0 - 2 Christoffer Lind, Klas Höglund Midgårdshallen
2018-11-16 18:30 193101023 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF /Vit 5 - 4 Andreas Weckfors, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2018-11-24 10:15 193101022 Umeå City IBF - Umeå City IBF /Vit 3 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-12-01 17:00 193101024 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 4 - 4 Viktor Grahn, David Karlsson Midgårdshallen
2018-12-08 15:30 193101025 Sandåkerns SK - Umeå City IBF /Vit 4 - 2 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2019-01-23 20:15 193101010 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Vit 5 - 2 Kim Fallbjörk, David Karlsson Musköten 2
2019-01-13 15:30 193101026 Umeå City IBF /Vit - Umeå City IBF 2 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2019-01-25 19:15 193101027 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 1 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Musköten 1
2019-02-02 16:30 193101028 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 3 - 5 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Vildmannahallen
2019-02-22 18:30 193101029 Umeå City IBF /Vit - Team Thorengruppen SK 3 - 3 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Vildmannahallen
2019-02-28 19:10 193101012 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen /Vit 5 - 2 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Midgårdshallen
2019-02-23 11:30 193101030 Umeå City IBF /Vit - Sandåkerns SK 1 - 2 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Vildmannahallen
2019-03-16 13:30 193101031 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK 4 - 3 David Karlsson, Kim Fallbjörk Musköten 1
2019-03-25 19:10 193101032 Umeå City IBF - IBF Dalen /Vit 5 - 0 Klas Höglund, Marcus Lineruth Midgårdshallen
2019-03-30 11:30 193101017 IBF Dalen /Vit - Umeå City IBF /Vit 4 - 3 Mattias Glad, Björn Glad Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 8 5 2 1 24-17 7 17
2. Team Thorengruppen SK 8 4 2 2 28-21 7 14
3. Umeå City IBF 8 3 3 2 24-18 6 12
4. IBF Dalen / Vit 8 2 1 5 17-32 -15 7
5. Umeå City IBF / Vit 8 1 2 5 22-27 -5 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-03 13:00 193151002 Skellefteå IBS P03-04 - Kågedalens AIF P04 2 - 11 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-11-03 14:00 193151001 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 9 - 0 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-11-14 19:05 193151004 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P04 4 - 6 Lasse Ekesryd, Julian Amya Morö Backe A
2018-11-15 19:15 193151003 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 9 - 3 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Anderstorpshallen
2018-11-18 12:00 193151005 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 4 - 6 Per Andersson, Joakim Broman Balderhallen A
2018-11-18 13:00 193151006 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 9 - 1 Per Andersson, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-12-01 10:45 193151008 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03-04 9 - 0 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-12-01 11:45 193151007 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 1 - 5 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-12-16 13:00 193151010 Gamla Stan IBK P04 - Kågedalens AIF P04 6 - 4 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen A
2018-12-16 14:00 193151009 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 2 - 8 Alvin Gustavsson, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2019-01-12 13:00 193151012 Skellefteå IBS P03-04 - Gamla Stan IBK P04 2 - 3 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2019-01-12 14:00 193151011 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 8 - 3 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2019-01-26 11:00 193151013 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 0 - 4 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2019-02-13 19:30 193151014 Skellefteå IBS P03-04 - Kågedalens AIF P04 3 - 4 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Morö Backe A
2019-02-03 15:30 193151015 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 6 - 2 Elias Bark Pettersson, Joakim Broman Balderhallen A
2019-02-03 16:30 193151016 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P04 5 - 2 Joakim Broman, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2019-02-10 14:30 193151018 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 8 - 0 Per Andersson, Peder Sundbom Lejonströmshallen
2019-02-19 19:10 193151017 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 8 - 4 Joakim Broman, Carl Rosenberg Morö Backe A
2019-02-23 13:00 193151019 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 4 - 5 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-02-23 14:00 193151020 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03-04 8 - 0 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-03-25 19:15 193151022 Gamla Stan IBK P04 - Kågedalens AIF P04 5 - 6 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2019-03-26 20:05 193151021 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 2 - 5 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Morö Backe A
2019-03-17 13:00 193151024 Skellefteå IBS P03-04 - Gamla Stan IBK P04 0 - 4 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-03-19 19:15 193151023 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 3 - 7 Carl Rosenberg, Simon Blom Morö Backe A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P04 12 9 0 3 62-31 31 27
2. Kågedalens AIF P04 12 8 0 4 72-46 26 24
3. Skellefteå IBK P04 12 7 0 5 59-49 10 21
4. Skellefteå IBS P03-04 12 0 0 12 17-84 -67 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-28 10:00 193111003 IBF Dalen /Södra - Umeå City IBF/BlåNorr 12 - 5 Cajsa Lundkvist, Meja Fjällström Vildmannahallen
2018-10-28 10:30 193111002 Umeå City IBF /Vit - Spöland Vännäs IF 4 - 12 , Klas Höglund Midgårdshallen
2018-10-28 16:00 193111001 IBF Dalen /P06 - Hörnefors IF 9 - 3 Andre Williams, Patrik Andersson Musköten 2
2018-11-10 11:00 193111005 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /Södra 3 - 9 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2018-11-10 12:30 193111006 IBF Dalen /P06 - Umeå City IBF/BlåNorr 1 - 5 Kim Fallbjörk, Lasse Ekesryd Musköten 2
2018-11-11 15:30 193111004 Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit 2 - 5 Ej offentliggjord, Moa Stödberg Bråvallahallen
2018-11-18 09:15 193111007 Umeå City IBF/BlåNorr - Spöland Vännäs IF 4 - 3 Mattias Karlsson, David Karlsson Midgårdshallen
2018-11-18 10:10 193111009 Umeå City IBF /Vit - IBF Dalen /P06 1 - 7 Mattias Karlsson, David Karlsson Midgårdshallen
2018-11-18 15:00 193111008 IBF Dalen /Södra - Hörnefors IF 3 - 2 Andre Williams, Henning Löfgren Midgårdshallen
2018-12-01 15:00 193111010 Umeå City IBF/BlåNorr - Hörnefors IF 5 - 3 Viktor Grahn, David Karlsson Midgårdshallen
2018-12-01 15:30 193111012 IBF Dalen /P06 - Spöland Vännäs IF 10 - 2 Lydia Elstig, Hanna Wendén Musköten 1
2018-12-24 00:00 193111011 IBF Dalen /Södra - Umeå City IBF /Vit OW (0 - 5) Musköten 1
2018-12-15 12:00 193111014 Umeå City IBF/BlåNorr - Umeå City IBF /Vit 6 - 2 Henning Löfgren, Klas Höglund Midgårdshallen
2018-12-15 13:05 193111015 IBF Dalen /Södra - IBF Dalen /P06 4 - 5 Alva Forss, Robert Segerstedt Musköten 2
2018-12-15 14:30 193111013 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 8 - 8 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2019-01-12 14:00 193111017 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF /Vit 4 - 5 , Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2019-01-13 11:00 193111018 Umeå City IBF/BlåNorr - IBF Dalen /Södra 1 - 3 Andreas Weckfors, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2019-01-13 11:30 193111016 Hörnefors IF - IBF Dalen /P06 3 - 16 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Bråvallahallen
2019-01-26 13:30 193111019 Umeå City IBF /Vit - Hörnefors IF 5 - 6 Benjamin Berg, Christian Vimberg Vildmannahallen
2019-01-27 10:30 193111021 Umeå City IBF/BlåNorr - IBF Dalen /P06 4 - 8 Christian Vimberg, Benjamin Berg Vildmannahallen
2019-01-27 15:00 193111020 IBF Dalen /Södra - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2019-02-09 10:30 193111024 IBF Dalen /P06 - Umeå City IBF /Vit 14 - 2 Matilda Karlsson, Marcus Lineruth Musköten 2
2019-02-09 13:30 193111022 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/BlåNorr 4 - 4 , Björn Glad Hammarhallen Vännäs
2019-02-10 10:30 193111023 Hörnefors IF - IBF Dalen /Södra 2 - 9 Ulf Stödberg Bråvallahallen
2019-02-24 11:00 193111026 Umeå City IBF /Vit - IBF Dalen /Södra 5 - 14 Klas Höglund, Christoffer Lind Midgårdshallen
2019-02-24 11:00 193111027 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /P06 3 - 4 Lydia Elstig, Sanna Åslin Hammarhallen Vännäs
2019-02-24 15:30 193111025 Hörnefors IF - Umeå City IBF/BlåNorr 3 - 5 , Christoffer Lind Bråvallahallen
2019-03-16 14:30 193111028 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Bråvallahallen
2019-03-17 12:30 193111030 IBF Dalen /P06 - IBF Dalen /Södra 2 - 8 , Marcus Lineruth Musköten 1
2019-03-17 13:30 193111029 Umeå City IBF /Vit - Umeå City IBF/BlåNorr 3 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Midgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / P06 10 8 0 2 76-35 41 24
2. IBF Dalen / Södra 10 8 0 2 70-36 34 24
3. Umeå City IBF/ BlåNorr 10 5 1 4 41-42 -1 16
4. Umeå City IBF / Vit 10 4 0 6 37-67 -30 12
5. Spöland Vännäs IF 10 2 2 6 52-59 -7 8
6. Hörnefors IF 10 1 1 8 35-72 -37 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-27 11:30 193113001 Röbäcks IF P-06 - Röbäcks IF /Blå 7 - 4 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Elofssonhallen
2018-10-27 11:30 193113002 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK 7 - 2 Ida Edström, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2018-10-27 11:30 193113003 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK 6 - 5 Henning Löfgren, Andre Williams Midgårdshallen
2018-11-11 13:00 193113005 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 5 - 11 Adam Andersson, Mattias Glad Vildmannahallen
2018-11-11 16:30 193113006 Röbäcks IF P-06 - Sävar IK 14 - 5 Henning Löfgren, Lasse Ekesryd Elofssonhallen
2018-11-11 17:30 193113004 Röbäcks IF /Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 7 Lasse Ekesryd, Henning Löfgren Elofssonhallen
2018-11-17 11:30 193113008 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF /Blå 12 - 3 Anna Andersson, Moa Stödberg Vildmannahallen
2018-11-17 12:00 193113007 Sävar IK - Sandåkerns SK 1 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Sävaråhallen
2018-11-17 13:30 193113009 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF P-06 2 - 2 Frida Thunell, Clara Thunell Sporthushallen
2018-12-01 15:30 193113010 Sävar IK - Röbäcks IF /Blå 5 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sävaråhallen
2018-12-02 09:30 193113011 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 3 Sebastian Gabrielsson, Carl Holmlund Vildmannahallen
2018-12-02 11:30 193113012 Röbäcks IF P-06 - Sandåkerns SK 3 - 0 Hugo Hellqvist, Patrik Andersson Elofssonhallen
2018-12-16 09:10 193113013 Sandåkerns SK - Röbäcks IF /Blå 7 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Vildmannahallen
2018-12-16 10:05 193113015 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF P-06 5 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Vildmannahallen
2018-12-16 12:00 193113014 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 8 Yueshan Lidström, Ida Edström Täftehallen
2019-01-12 11:30 193113017 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 4 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2019-01-12 16:30 193113018 Sävar IK - Umeå City IBF/Blå 3 - 7 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2019-01-14 18:00 193113016 Röbäcks IF /Blå - Röbäcks IF P-06 1 - 2 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Elofssonhallen
2019-02-02 12:30 193113019 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF /Blå 4 - 4 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Midgårdshallen
2019-02-03 10:30 193113020 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 7 - 4 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Midgårdshallen
2019-02-03 14:00 193113021 Sävar IK - Röbäcks IF P-06 2 - 9 Adam Andersson, Jakob Torgilsson Sävaråhallen
2019-02-10 11:30 193113024 Röbäcks IF P-06 - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 6 Marcus Lineruth Elofssonhallen
2019-02-10 12:30 193113022 Sandåkerns SK - Sävar IK 5 - 2 Adam Andersson, Mattias Glad Musköten 1
2019-02-10 12:30 193113023 Röbäcks IF /Blå - Umeå City IBF/Blå 5 - 10 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2019-02-23 10:30 193113025 Röbäcks IF /Blå - Sävar IK 5 - 5 Marcus Lineruth, Alva Forss Elofssonhallen
2019-02-23 12:30 193113027 Sandåkerns SK - Röbäcks IF P-06 5 - 3 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Vildmannahallen
2019-02-24 12:00 193113026 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 5 - 4 Klas Höglund, Christoffer Lind Midgårdshallen
2019-03-16 11:15 193113029 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 9 - 0 Ludvig Andersson Sjöfruhallen
2019-03-16 11:30 193113028 Röbäcks IF /Blå - Sandåkerns SK 1 - 10 Christian Vimberg, Benjamin Berg Elofssonhallen
2019-03-16 12:30 193113030 Röbäcks IF P-06 - Umeå City IBF/Blå 8 - 1 Benjamin Berg, Christian Vimberg Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 7 2 1 55-24 31 23
2. Umeå City IBF/ Blå 10 7 0 3 65-43 22 21
3. Röbäcks IF P-06 10 6 1 3 52-31 21 19
4. Sandåkerns SK 10 6 0 4 48-43 5 18
5. Sävar IK 10 1 1 8 29-69 -40 4
6. Röbäcks IF / Blå 10 0 2 8 30-69 -39 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-28 11:30 193103001 Obbola IK - Umeå City IBF 3 - 11 , David Lundberg Olasjöhallen
2018-10-28 11:30 193103003 IBF Dalen - Vindelns IF 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 2
2018-11-10 10:30 193103004 Umeå City IBF - Umeå City IBF /Vit2 2 - 4 Henning Löfgren, Andre Williams Vildmannahallen
2018-11-10 11:30 193103006 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 1 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2018-11-18 16:00 193103008 IBF Dalen - Umeå City IBF 1 - 4 Lisa Vestman, Julia Fältén Musköten 2
2018-11-18 16:00 193103009 Umeå City IBF /Vit2 - Obbola IK 4 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2018-12-01 10:30 193103011 IBF Dalen - Umeå City IBF /Vit2 6 - 2 Mattias Glad, Adam Andersson Musköten 2
2018-12-02 11:00 193103010 Vindelns IF - Umeå City IBF 1 - 5 Björn Glad, Marcus Glad FC Vindeln
2018-12-15 12:10 193103015 IBF Dalen - Obbola IK 6 - 1 Robert Segerstedt, Alva Forss Musköten 2
2018-12-15 15:45 193103014 Vindelns IF - Umeå City IBF /Vit2 4 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2019-01-13 12:00 193103016 Umeå City IBF - Obbola IK 2 - 1 Andreas Weckfors, Kim Fallbjörk Vildmannahallen
2019-01-13 14:00 193103018 Vindelns IF - IBF Dalen 2 - 3 Björn Glad, Marcus Glad FC Vindeln
2019-02-02 10:00 193103019 Umeå City IBF /Vit2 - Umeå City IBF 2 - 5 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2019-02-03 10:30 193103021 Vindelns IF - Obbola IK 2 - 3 Marcus Lineruth, Klas Höglund FC Vindeln
2019-02-09 10:30 193103023 Umeå City IBF - IBF Dalen 6 - 3 Sanna Åslin, Lydia Elstig Midgårdshallen
2019-02-09 11:30 193103024 Obbola IK - Umeå City IBF /Vit2 1 - 5 Björn Glad Olasjöhallen
2019-02-24 14:00 193103025 Umeå City IBF - Vindelns IF 10 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Midgårdshallen
2019-02-24 15:00 193103026 Umeå City IBF /Vit2 - IBF Dalen 2 - 6 Marcus Glad, Björn Glad Midgårdshallen
2019-03-16 11:30 193103030 Obbola IK - IBF Dalen 6 - 1 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2019-03-17 14:30 193103029 Umeå City IBF /Vit2 - Vindelns IF 6 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Midgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 7 0 1 45-16 29 21
2. IBF Dalen 8 5 0 3 31-25 6 15
3. Umeå City IBF / Vit2 8 4 0 4 26-26 0 12
4. Obbola IK 8 3 0 5 19-32 -13 9
5. Vindelns IF 8 1 0 7 14-36 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-04 12:00 193153001 Skellefteå IBK P05 Röd - Boliden FFI P03-05 7 - 2 Elias Bark Pettersson, Elliot Sigården Balderhallen A
2018-11-04 13:00 193153003 Skellefteå IBK P05/Svart - Bureå Idrottsförening P05 8 - 3 Daniel Degerman, Andreas Åström Balderhallen A
2018-11-04 13:30 193153002 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Skellefteå IBS P05 1 - 2 Lasse Ekesryd, Per Andersson Örjanshallen
2018-11-10 13:00 193153005 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 0 - 1 Ville Hedsberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-11-11 11:30 193153006 Skellefteå IBK P05 Röd - Bureå Idrottsförening P05 13 - 2 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2018-11-11 16:30 193153004 Boliden FFI P03-05 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 6 - 3 Jens Marklund, Bobby Hjelte Morö Backe A
2018-11-17 13:00 193153007 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05 2 - 1 Per Andersson, Joakim Broman Örjanshallen
2018-11-17 13:00 193153008 Skellefteå IBK P05/Svart - Boliden FFI P03-05 3 - 3 Andreas Åström, Simon Blom Eddahallen
2018-11-17 14:00 193153009 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Skellefteå IBK P05 Röd 1 - 10 Per Andersson, Joakim Broman Örjanshallen
2018-12-01 10:45 193153011 Skellefteå IBK P05/Svart - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 5 - 7 Elias Bark Pettersson, Lasse Ekesryd Eddahallen
2018-12-02 13:30 193153012 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 2 - 1 Elias Bark Pettersson, Lasse Ekesryd Eddahallen
2018-12-02 14:30 193153010 Bureå Idrottsförening P05 - Boliden FFI P03-05 Per Andersson, Tim Åhlund Örjanshallen
2018-12-16 11:00 193153015 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 7 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-12-16 12:00 193153013 Skellefteå IBS P05 - Boliden FFI P03-05 6 - 5 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen A
2018-12-16 16:30 193153014 Bureå Idrottsförening P05 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 5 - 3 Samuel Sundqvist, Joakim Broman Balderhallen B
2019-01-12 10:30 193153017 Skellefteå IBS P05 - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 5 - 2 Julian Amya, Elliot Sigården Morö Backe A
2019-01-13 13:30 193153018 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 2 - 2 Joakim Broman, Andreas Åström Örjanshallen
2019-01-13 18:00 193153016 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P05 Röd 5 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-02-02 12:15 193153020 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 5 - 4 Andreas Åström, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-02-03 13:00 193153019 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Boliden FFI P03-05 2 - 5 Tim Åhlund, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2019-02-03 14:00 193153021 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 1 - 13 Carl Rosenberg, Simon Blom Morö Backe A
2019-02-10 13:30 193153023 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P05/Svart 1 - 2 Peder Sundbom, Per Andersson Lejonströmshallen
2019-02-10 15:30 193153022 Skellefteå IBS P05 - Bureå Idrottsförening P05 16 - 1 Simon Blom, Carl Rosenberg Morö Backe A
2019-02-10 16:15 193153024 Skellefteå IBK P05 Röd - Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF 9 - 2 Johan Rönnberg, Andreas Åström Balderhallen A
2019-02-23 14:45 193153026 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Skellefteå IBK P05/Svart Per Andersson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2019-02-24 15:30 193153027 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 3 - 11 Alvin Gustavsson, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2019-02-24 16:00 193153025 Boliden FFI P03-05 - Bureå Idrottsförening P05 5 - 3 Per Andersson, Andreas Åström Eddahallen
2019-03-16 15:00 193153029 Rönnskär Railcare IF P04-05/CIF - Bureå Idrottsförening P05 Tim Åhlund, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2019-03-17 13:00 193153028 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P05 5 - 5 Joakim Broman, Andreas Åström Eddahallen
2019-03-17 14:00 193153030 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 5 - 0 Joakim Broman, Andreas Åström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05 Röd 10 10 0 0 84-19 65 30
2. Skellefteå IBK P05/ Svart 9 4 2 3 28-32 -4 14
3. Skellefteå IBS P05 10 4 1 5 43-35 8 13
4. Boliden FFI P03-05 9 3 2 4 37-38 -1 11
5. Bureå Idrottsförening P05 8 2 1 5 19-61 -42 7
6. Rönnskär Railcare IF P04-05/ CIF 8 1 0 7 21-47 -26 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-27 10:30 193105003 Hörnefors IF - Håknäs Idrottsförening 6 - 9 Thanasis Provatas, Patrik Andersson Bråvallahallen
2018-10-27 12:30 193105002 IBF Dalen - Täfteå IK 3 - 3 Sanna Åslin, Hanna Wendén Musköten 1
2018-10-27 14:30 193105001 Holmsund City IBC - Sävar IK 8 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Storsjöhallen
2018-11-10 13:30 193105006 Holmsund City IBC - Håknäs Idrottsförening 9 - 4 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2018-11-11 11:00 193105005 Täfteå IK - Hörnefors IF 3 - 7 Christoffer Lind, Klas Höglund Täftehallen
2018-11-11 12:00 193105004 Sävar IK - IBF Dalen 12 - 6 Christoffer Lind, Klas Höglund Täftehallen
2018-11-17 11:30 193105009 IBF Dalen - Holmsund City IBC 3 - 7 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 2
2018-11-17 13:30 193105008 Hörnefors IF - Sävar IK 4 - 9 Andre Williams, Henning Löfgren Bråvallahallen
2018-11-17 15:30 193105007 Håknäs Idrottsförening - Täfteå IK 8 - 7 Christoffer Lind Norrskenshallen
2018-12-02 11:00 193105010 Håknäs Idrottsförening - Sävar IK 8 - 11 Christoffer Lind Norrskenshallen
2018-12-02 12:15 193105012 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2018-12-02 13:00 193105011 Hörnefors IF - IBF Dalen 6 - 3 Klas Höglund, Christoffer Lind Bråvallahallen
2018-12-16 11:30 193105014 Håknäs Idrottsförening - IBF Dalen 8 - 4 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Norrskenshallen
2018-12-16 13:30 193105015 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 8 - 9 Moa Stödberg, Anna Andersson Bråvallahallen
2018-12-16 14:00 193105013 Täfteå IK - Sävar IK 9 - 4 Adam Andersson, Mattias Glad Täftehallen
2019-01-12 11:00 193105018 Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF 6 - 6 , Mathias Bergsdorf Norrskenshallen
2019-01-12 15:30 193105016 Sävar IK - Holmsund City IBC 6 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2019-01-12 16:30 193105017 Täfteå IK - IBF Dalen 6 - 3 , Robert Segerstedt Täftehallen
2019-01-26 11:00 193105021 Håknäs Idrottsförening - Holmsund City IBC 4 - 6 Anna Andersson, Klas Höglund Norrskenshallen
2019-01-27 13:00 193105020 Hörnefors IF - Täfteå IK 7 - 6 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Bråvallahallen
2019-01-27 14:00 193105019 IBF Dalen - Sävar IK 1 - 2 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2019-02-09 10:30 193105023 Sävar IK - Hörnefors IF 2 - 7 Mattias Glad, Adam Andersson Sävaråhallen
2019-02-10 12:30 193105024 Holmsund City IBC - IBF Dalen 7 - 1 Hanna Edholm, Lina Norman Storsjöhallen
2019-03-11 20:00 193105022 Täfteå IK - Håknäs Idrottsförening 6 - 3 Tony Cederholm, Rasmus Säfvenberg Täftehallen
2019-02-23 14:00 193105027 Täfteå IK - Holmsund City IBC 3 - 10 Adam Andersson, Mattias Glad Täftehallen
2019-02-24 14:45 193105025 Sävar IK - Håknäs Idrottsförening 3 - 4 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2019-03-19 20:40 193105026 IBF Dalen - Hörnefors IF 4 - 8 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Musköten 2
2019-03-16 10:00 193105028 Sävar IK - Täfteå IK 4 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2019-03-16 14:30 193105029 IBF Dalen - Håknäs Idrottsförening 7 - 7 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 1
2019-03-17 12:30 193105030 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 2 - 4 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 10 8 1 1 72-38 34 25
2. Hörnefors IF 10 6 1 3 63-53 10 19
3. Sävar IK 10 5 1 4 57-56 1 16
4. Håknäs Idrottsförening 10 4 2 4 61-65 -4 14
5. Täfteå IK 10 3 1 6 47-57 -10 10
6. IBF Dalen 10 0 2 8 35-66 -31 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-11-03 12:00 193155001 Skellefteå IBK P05/Vit - Gamla Stan IBK 06 8 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2018-11-03 13:00 193155002 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBS P06 0 - 11 Tim Åhlund, Per Andersson Eddahallen
2018-11-10 11:30 193155006 Skellefteå IBK P05/Vit - Bureå Idrottsförening P06 8 - 3 Andreas Åström, Jens Marklund Eddahallen
2018-11-11 11:30 193155004 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBK P07/Svart 9 - 7 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2018-11-17 12:00 193155007 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBS P06 6 - 10 Elliot Johansson, Simon Grehn Örjanshallen
2018-11-18 13:30 193155009 Skellefteå IBK P07/Svart - Skellefteå IBK P05/Vit 3 - 8 Elliot Sigården, Lucas Holmlund Eddahallen
2018-12-01 11:00 193155010 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK 06 4 - 7 Elliot Johansson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-12-02 12:30 193155012 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P06 8 - 3 Elias Bark Pettersson, Emil Sundström Eddahallen
2018-12-15 11:00 193155013 Skellefteå IBS P06 - Gamla Stan IBK 06 8 - 2 Per Andersson, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2018-12-15 13:00 193155014 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBK P07/Svart 4 - 9 Simon Blom, Carl Rosenberg Morö Backe A
2019-01-12 11:15 193155016 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBK P05/Vit 3 - 6 Joakim Broman Eddahallen
2019-01-12 12:00 193155017 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P07/Svart 7 - 8 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen A
2019-02-03 13:00 193155019 Skellefteå IBK P07/Svart - Gamla Stan IBK 06 9 - 11 Anton Sundström, Emil Sundström Morö Backe A
2019-02-03 15:00 193155021 Bureå Idrottsförening P06 - Skellefteå IBK P05/Vit 5 - 12 Simon Blom, Carl Rosenberg Morö Backe A
2019-02-09 11:15 193155022 Skellefteå IBS P06 - Bureå Idrottsförening P06 8 - 4 Emil Sundström, Anton Sundström Morö Backe A
2019-02-09 11:30 193155024 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBK P07/Svart 12 - 6 Carl Rosenberg, Simon Blom Eddahallen
2019-02-23 13:00 193155025 Gamla Stan IBK 06 - Bureå Idrottsförening P06 11 - 4 Simon Blom, Carl Rosenberg Lejonströmshallen
2019-02-24 14:30 193155027 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P05/Vit 6 - 10 Alvin Gustavsson, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2019-03-16 11:30 193155028 Gamla Stan IBK 06 - Skellefteå IBS P06 6 - 2 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Lejonströmshallen
2019-03-16 12:30 193155029 Skellefteå IBK P07/Svart - Bureå Idrottsförening P06 6 - 8 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05/ Vit 8 8 0 0 72-32 40 24
2. Gamla Stan IBK 06 8 5 0 3 52-48 4 15
3. Skellefteå IBS P06 8 4 0 4 55-44 11 12
4. Skellefteå IBK P07/ Svart 8 2 0 6 48-70 -22 6
5. Bureå Idrottsförening P06 8 1 0 7 38-71 -33 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-28 11:15 193107003 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sävar IK 9 - 9 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Sjöfruhallen
2018-10-28 11:30 193107001 Röbäcks IF - Umeå City IBF /Blå 3 - 5 David Karlsson, Jakob Torgilsson Elofssonhallen
2018-10-28 12:30 193107002 IBF Dalen - Täfteå IK 3 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 2
2018-11-05 19:00 193107006 Röbäcks IF - Sävar IK 6 - 6 Patrik Andersson, Matilda Karlsson Elofssonhallen
2018-11-10 11:00 193107005 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 4 Mattias Glad, Adam Andersson Täftehallen
2018-11-10 11:30 193107004 Umeå City IBF /Blå - IBF Dalen 1 - 4 Henning Löfgren, Andre Williams Vildmannahallen
2018-11-18 11:30 193107008 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Umeå City IBF /Blå 1 - 6 Mattias Glad, Adam Andersson Sjöfruhallen
2018-11-18 13:00 193107007 Sävar IK - Täfteå IK 2 - 2 Marcus Lineruth, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2018-11-18 14:00 193107009 IBF Dalen - Röbäcks IF 0 - 8 Henning Löfgren, Andre Williams Midgårdshallen
2018-12-01 10:30 193107011 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - IBF Dalen 7 - 1 Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Öst
2018-12-01 11:30 193107012 Röbäcks IF - Täfteå IK 0 - 4 Thanasis Provatas Elofssonhallen
2018-12-01 14:30 193107010 Sävar IK - Umeå City IBF /Blå 3 - 8 Sanna Åslin, Tilde Wikström Sävaråhallen
2018-12-15 11:00 193107013 Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå 12 - 3 Adam Andersson, Mattias Glad Täftehallen
2018-12-15 11:00 193107015 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Röbäcks IF 4 - 3 Klas Höglund, Henning Löfgren Midgårdshallen
2018-12-15 12:00 193107014 Sävar IK - IBF Dalen 7 - 4 Adam Andersson, Mattias Glad Täftehallen
2019-01-13 10:00 193107016 Umeå City IBF /Blå - Röbäcks IF 4 - 7 Kim Fallbjörk, Andreas Weckfors Vildmannahallen
2019-01-13 12:30 193107017 Täfteå IK - IBF Dalen 3 - 2 Thanasis Provatas Täftehallen
2019-01-13 13:00 193107018 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 8 - 6 Jakob Torgilsson, Adam Andersson Sävaråhallen
2019-02-02 11:30 193107020 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Täfteå IK 8 - 5 Klas Höglund, Björn Glad Midgårdshallen
2019-02-03 11:30 193107019 IBF Dalen - Umeå City IBF /Blå 4 - 4 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Umeå Energi Arena Vatten
2019-02-03 13:00 193107021 Sävar IK - Röbäcks IF 6 - 7 Mattias Glad, Adam Andersson Sävaråhallen
2019-02-09 11:30 193107023 Umeå City IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 1 - 11 Sanna Åslin, Lydia Elstig Midgårdshallen
2019-02-09 13:30 193107024 Röbäcks IF - IBF Dalen 7 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Elofssonhallen
2019-02-09 15:00 193107022 Täfteå IK - Sävar IK 7 - 2 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2019-02-23 15:00 193107027 Täfteå IK - Röbäcks IF 4 - 9 Jakob Torgilsson, Adam Andersson Täftehallen
2019-02-24 10:00 193107025 Umeå City IBF /Blå - Sävar IK 3 - 3 Klas Höglund, Christoffer Lind Midgårdshallen
2019-02-24 13:30 193107026 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 6 - 3 Peter Saari, Patrik Andersson Musköten 1
2019-03-17 11:30 193107029 IBF Dalen - Sävar IK 7 - 4 Marcus Lineruth Musköten 1
2019-03-17 11:30 193107030 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 4 - 8 Peter Saari, Patrik Andersson Elofssonhallen
2019-03-17 12:30 193107028 Umeå City IBF /Blå - Täfteå IK 1 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Midgårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 10 7 1 2 51-34 17 22
2. Gimonäs Umeå IF/ P05Vit 10 5 1 4 61-48 13 16
3. Röbäcks IF 10 5 1 4 54-43 11 16
4. Umeå City IBF / Blå 10 3 2 5 36-52 -16 11
5. Sävar IK 10 2 4 4 50-59 -9 10
6. IBF Dalen 10 3 1 6 33-49 -16 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-27 10:30 193109001 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 7 - 6 Linus Berglund, Ida Edström Umeå Energi Arena Väst
2018-10-27 10:30 193109002 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK /P06 3 - 9 Henning Löfgren, Andre Williams Midgårdshallen
2018-10-27 13:30 193109003 IBF Dalen /P06 - Holmsund City IBC 7 - 1 Sanna Åslin, Hanna Wendén Musköten 1
2018-11-11 11:00 193109004 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 9 - 1 Hanna Edholm, Lina Norman Vildmannahallen
2018-11-11 11:30 193109006 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 13 - 3 Marcus Glad, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2018-11-11 12:00 193109005 Sandåkerns SK /P06 - IBF Dalen /P06 7 - 1 Hanna Edholm, Lina Norman Vildmannahallen
2018-11-17 10:30 193109009 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Moa Stödberg, Anna Andersson Vildmannahallen
2018-11-17 12:30 193109007 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK /P06 1 - 3 Robert Segerstedt, Patrik Andersson Storsjöhallen
2018-11-17 12:30 193109008 IBF Dalen /P06 - Sandåkerns SK 1 - 7 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 2
2018-12-02 10:30 193109012 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK /P06 5 - 6 Carl Holmlund, Sebastian Gabrielsson Vildmannahallen
2018-12-02 12:30 193109011 IBF Dalen /P06 - Umeå City IBF/Blå 0 - 5 Henning Löfgren, Ludvig Andersson Musköten 1
2018-12-02 13:10 193109010 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Storsjöhallen
2018-12-16 11:15 193109015 IBF Dalen /P06 - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Musköten 1
2018-12-16 14:00 193109013 Sandåkerns SK /P06 - Sandåkerns SK 2 - 2 Sebastian Gabrielsson, Carl Holmlund Vildmannahallen
2018-12-16 14:30 193109014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 1 - 1 Kim Fallbjörk, Per Fallbjörk Storsjöhallen
2019-01-12 09:30 193109017 Sandåkerns SK /P06 - Umeå City IBF/Blå 4 - 1 Lydia Elstig, Louise Ramebäck Midgårdshallen
2019-01-12 10:30 193109016 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 Louise Ramebäck, Lydia Elstig Midgårdshallen
2019-01-12 13:30 193109018 Holmsund City IBC - IBF Dalen /P06 2 - 9 Hanna Edholm, Lina Norman Storsjöhallen
2019-02-03 09:30 193109019 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 5 - 3 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Midgårdshallen
2019-02-03 12:30 193109020 IBF Dalen /P06 - Sandåkerns SK /P06 3 - 8 Annika Kimmel, Svenja Brandenstein Kimmel Umeå Energi Arena Vatten
2019-02-03 13:30 193109021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Rolf Svanold, Patrik Andersson Storsjöhallen
2019-02-10 09:30 193109022 Sandåkerns SK /P06 - Holmsund City IBC 4 - 0 Cajsa Lundkvist, Meja Fjällström Vildmannahallen
2019-02-10 10:30 193109023 Sandåkerns SK - IBF Dalen /P06 4 - 3 Meja Fjällström, Cajsa Lundkvist Vildmannahallen
2019-02-10 15:00 193109024 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Blå 4 - 4 Klas Höglund, Ludvig Andersson Sjöfruhallen
2019-02-23 14:30 193109026 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen /P06 4 - 1 Yueshan Lidström, Ida Edström Umeå Energi Arena Öst
2019-02-23 15:00 193109025 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 1 Christoffer Lind, Klas Höglund Musköten 2
2019-02-23 16:00 193109027 Sandåkerns SK /P06 - Gimonäs Umeå IF 6 - 8 Klas Höglund, Christoffer Lind Musköten 2
2019-03-15 18:00 193109028 Sandåkerns SK - Sandåkerns SK /P06 6 - 2 Patrik Andersson, Christian Vimberg Musköten 2
2019-03-16 10:30 193109029 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 4 - 2 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2019-03-16 15:00 193109030 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /P06 6 - 4 Thanasis Provatas Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK / P06 10 7 1 2 51-30 21 22
2. Sandåkerns SK 10 6 1 3 51-30 21 19
3. Umeå City IBF/ Blå 10 5 2 3 31-35 -4 17
4. Gimonäs Umeå IF 10 5 1 4 58-43 15 16
5. IBF Dalen / P06 10 3 0 7 33-47 -14 9
6. Holmsund City IBC 10 1 1 8 16-55 -39 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis