H4 (2018/19)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 09:30 170004003 IBK Uppsala Teknologer U - Bålsta FBC 12 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-09-29 12:30 170004006 Arlanda IBK - IS Saga 14 - 3 Nick Kyller, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2018-09-29 12:45 170004002 Stenhagens KK - Björklinge BK U 3 - 10 Oscar Ryen, Victor Flemström Stenhagen BoKC
2018-09-29 14:40 170004005 Frötuna IBF - Wåhla IBK 6 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-09-30 11:00 170004004 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 13 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2018-10-06 12:00 170004009 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK 2 - 6 Johan Öberg, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-10-06 12:15 170004012 Arlanda IBK - Wåhla IBK 15 - 4 Rohnny Åhman, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-10-06 13:30 170004011 IS Saga - Storvreta IBK U 6 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-10-06 16:00 170004007 Björklinge BK U - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 4 - 9 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2018-10-07 17:00 170004010 Frötuna IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 9 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-14 10:40 170004017 IBK Uppsala Teknologer U - Arlanda IBK 4 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-15 20:15 170004014 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson Björklinge Sporthall
2018-10-17 19:30 170004018 Storvreta IBK U - Wåhla IBK 6 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Storvreta IBK Sporthall
2018-10-18 20:00 170004016 Stenhagens KK - IS Saga 5 - 2 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Stenhagen BoKC
2018-10-18 20:40 170004013 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Bålsta FBC 7 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2018-10-20 13:10 170004019 Västerlöfsta IBF - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 5 - 11 Ronnie Eriksson, Mikael Rosenius Heby Sporthall
2018-10-20 15:00 170004021 IS Saga - Björklinge BK U 14 - 1 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-20 15:30 170004023 Wåhla IBK - Stenhagens KK 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Oliver Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-10-21 12:30 170004020 Frötuna IBF - Bålsta FBC 8 - 1 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-10-21 13:40 170004024 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2018-10-26 20:00 170004027 Bålsta FBC - Arlanda IBK 3 - 8 Andreas Persson Stenberg, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2018-10-27 12:00 170004026 Västerlöfsta IBF - IS Saga 7 - 5 Fredrik Andersson, Michelle Unger Heby Sporthall
2018-10-27 14:45 170004030 Stenhagens KK - IBK Uppsala Teknologer U 10 - 3 Fredrik Andersson, Michelle Unger Stenhagen BoKC
2018-10-27 14:50 170004028 Björklinge BK U - Wåhla IBK 1 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2018-11-01 20:40 170004025 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Frötuna IBF 4 - 6 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-11-09 18:00 170004035 IBK Uppsala Teknologer U - Björklinge BK U 9 - 5 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-10 08:30 170004031 IS Saga - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 4 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-10 13:00 170004033 Wåhla IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 3 Reine Schröder, Magnus Nordahl Östervåla Sporthall
2018-11-10 13:30 170004032 Arlanda IBK - Frötuna IBF 11 - 2 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Ekilla Sporthall
2018-11-11 13:40 170004034 Storvreta IBK U - Bålsta FBC 9 - 2 Johan Lanzaro, Rikard Ohlström Vattholma Sporthall
2018-11-21 19:30 170004040 Västerlöfsta IBF - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 6 Johan Öberg, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-11-22 19:20 170004039 Frötuna IBF - Storvreta IBK U 5 - 8 Johan Öberg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-22 20:45 170004037 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Arlanda IBK 3 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-22 21:00 170004038 IS Saga - Wåhla IBK 5 - 1 Johan Öberg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-23 20:00 170004041 Bålsta FBC - Stenhagens KK 1 - 8 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro Fridegårdsskolan
2018-11-24 11:00 170004043 Wåhla IBK - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 12 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Östervåla Sporthall
2018-11-24 12:45 170004046 Stenhagens KK - Frötuna IBF 5 - 5 Olof Berggren, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2018-11-24 16:30 170004048 Björklinge BK U - Bålsta FBC 6 - 9 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist Björklinge Sporthall
2018-11-25 10:10 170004045 IBK Uppsala Teknologer U - IS Saga 5 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-11-25 16:30 170004044 Storvreta IBK U - Arlanda IBK 5 - 3 Olof Berggren, Oscar Ryen Storvreta IBK Sporthall
2018-12-01 13:00 170004051 Arlanda IBK - Stenhagens KK 3 - 4 Jörgen Olsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2018-12-01 14:00 170004050 Wåhla IBK - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-12-02 10:10 170004053 Frötuna IBF - Björklinge BK U 5 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-12-02 11:50 170004049 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Storvreta IBK U 1 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-12-02 13:00 170004054 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC 8 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2018-12-07 20:00 170004059 Bålsta FBC - IS Saga 1 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2018-12-08 09:50 170004055 IBK Uppsala Teknologer U - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 7 - 3 Maximilian Halvarsson, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2018-12-08 11:30 170004060 Västerlöfsta IBF - Frötuna IBF 5 - 2 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen Heby Sporthall
2018-12-08 12:45 170004056 Stenhagens KK - Storvreta IBK U 8 - 5 Oscar Ryen, Olof Berggren Stenhagen BoKC
2018-12-08 17:40 170004058 Björklinge BK U - Arlanda IBK 3 - 12 Jörgen Olsson, Tony Nyberg Björklinge Sporthall
2018-12-13 20:30 170004064 Wåhla IBK - Bålsta FBC 18 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2018-12-15 13:30 170004065 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF 14 - 1 Jonatan Svahn, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-12-16 08:30 170004061 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Stenhagens KK 2 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2018-12-16 10:10 170004066 IS Saga - Frötuna IBF 4 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2018-12-16 10:30 170004063 Storvreta IBK U - Björklinge BK U 8 - 2 Jonas Nordqvist, Handrin Thunqvist Vattholma Sporthall
2019-01-11 20:00 170004069 Bålsta FBC - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 7 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Fridegårdsskolan
2019-01-12 10:00 170004071 Wåhla IBK - Frötuna IBF 6 - 3 Tony Nyberg, Handrin Thunqvist Östervåla Sporthall
2019-01-12 11:50 170004072 IS Saga - Arlanda IBK 3 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-01-12 12:45 170004070 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 4 - 2 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Heby Sporthall
2019-01-12 13:40 170004068 Björklinge BK U - Stenhagens KK 3 - 16 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Björklinge Sporthall
2019-01-19 08:30 170004073 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Björklinge BK U 11 - 2 Lars Halvarsson, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2019-01-19 10:10 170004076 IBK Uppsala Teknologer U - Frötuna IBF 5 - 3 Lars Halvarsson, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2019-01-19 13:30 170004078 Wåhla IBK - Arlanda IBK 1 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2019-01-19 14:45 170004075 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF 13 - 3 Marko Spasic, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2019-01-21 19:30 170004077 Storvreta IBK U - IS Saga 4 - 4 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-29 20:00 170004083 Arlanda IBK - IBK Uppsala Teknologer U 9 - 9 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-01-30 19:00 170004080 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK U 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2019-01-30 20:45 170004079 Bålsta FBC - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 6 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Fridegårdsskolan
2019-01-31 20:20 170004082 IS Saga - Stenhagens KK 5 - 4 Per-Olof Svensson, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-31 20:30 170004084 Wåhla IBK - Storvreta IBK U 1 - 7 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen Östervåla Sporthall
2019-02-01 20:00 170004086 Bålsta FBC - Frötuna IBF 6 - 8 Olof Berggren, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2019-02-02 10:10 170004090 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U 3 - 7 Arvid Englund, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2019-02-02 13:00 170004089 Stenhagens KK - Wåhla IBK 12 - 2 Olof Berggren, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-02 14:50 170004087 Björklinge BK U - IS Saga 7 - 13 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-02-03 10:10 170004085 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Västerlöfsta IBF 10 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-02-09 11:40 170004092 IS Saga - Västerlöfsta IBF 8 - 2 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg IFU Arena – DHinox
2019-02-09 13:00 170004094 Wåhla IBK - Björklinge BK U 6 - 2 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-02-09 13:15 170004093 Arlanda IBK - Bålsta FBC 16 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2019-02-09 15:00 170004091 Frötuna IBF - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2019-02-10 11:30 170004096 IBK Uppsala Teknologer U - Stenhagens KK 2 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-18 20:15 170004101 Björklinge BK U - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 6 Arvid Englund, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-02-20 19:00 170004099 Västerlöfsta IBF - Wåhla IBK 5 - 1 Fabian Fahimi, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2019-02-20 20:40 170004098 Frötuna IBF - Arlanda IBK 9 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-02-20 21:00 170004100 Bålsta FBC - Storvreta IBK U 3 - 9 Thomas Larsson, Mikael Rosenius Fridegårdsskolan
2019-02-28 20:15 170004097 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - IS Saga 2 - 3 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-02 12:00 170004106 IBK Uppsala Teknologer U - Västerlöfsta IBF 16 - 3 Mikael Rosenius, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-03-02 12:45 170004107 Stenhagens KK - Bålsta FBC 21 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2019-03-02 13:00 170004104 Wåhla IBK - IS Saga 2 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunqvist Östervåla Sporthall
2019-03-03 11:30 170004105 Storvreta IBK U - Frötuna IBF 10 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Storvreta IBK Sporthall
2019-03-05 20:00 170004103 Arlanda IBK - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 17 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2019-03-08 19:20 170004111 IS Saga - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 9 Per-Olof Svensson, Frida Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-08 20:00 170004114 Bålsta FBC - Björklinge BK U 7 - 4 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Fridegårdsskolan
2019-03-09 10:20 170004109 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - Wåhla IBK 8 - 5 Ej offentliggjord, Igor Ivanchenko IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-09 12:30 170004110 Arlanda IBK - Storvreta IBK U 5 - 5 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-10 13:30 170004112 Frötuna IBF - Stenhagens KK 3 - 6 Arvid Englund, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-03-15 20:00 170004120 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF 5 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2019-03-16 12:30 170004119 Björklinge BK U - Frötuna IBF 3 - 11 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
2019-03-16 13:30 170004116 IBK Uppsala Teknologer U - Wåhla IBK 8 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena – DHinox
2019-03-16 14:45 170004117 Stenhagens KK - Arlanda IBK 6 - 7 Alexander Sommensjö, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2019-03-17 10:30 170004115 Storvreta IBK U - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 6 - 3 Bo Pettersson Loklint, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2019-03-23 10:10 170004125 IS Saga - Bålsta FBC 4 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2019-03-23 12:30 170004124 Arlanda IBK - Björklinge BK U 33 - 2 Thomas Larsson, Olle Isacsson Ekilla Sporthall
2019-03-24 10:10 170004126 Frötuna IBF - Västerlöfsta IBF 8 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2019-03-24 11:50 170004121 Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) - IBK Uppsala Teknologer U 7 - 11 Anders Holm, Alexander Sommensjö IFU Arena – DHinox
2019-03-24 16:30 170004122 Storvreta IBK U - Stenhagens KK 4 - 3 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-25 21:00 170004130 Bålsta FBC - Wåhla IBK 16 - 6 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Fridegårdsskolan
2019-03-30 10:10 170004132 Frötuna IBF - IS Saga 2 - 5 Bo Pettersson Loklint, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2019-03-30 11:20 170004131 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBK 3 - 11 Johan Öberg, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2019-03-30 12:45 170004127 Stenhagens KK - Loke IBK U (avstår kval/uppflyttning) 12 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Holm Stenhagen BoKC
2019-03-30 16:00 170004129 Björklinge BK U - Storvreta IBK U 2 - 6 Bo Pettersson Loklint, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 20 16 2 2 218-81 137 50
2. Storvreta IBK U 20 16 2 2 131-65 66 50
3. Stenhagens KK 20 14 2 4 158-74 84 44
4. IBK Uppsala Teknologer U 20 13 3 4 140-99 41 42
5. IS Saga 20 10 2 8 106-92 14 32
6. Frötuna IBF 20 7 3 10 103-115 -12 24
7. Wåhla IBK 20 6 1 13 91-126 -35 19
8. Bålsta FBC 20 6 1 13 98-172 -74 19
9. Loke IBK U (avstår kval/ uppflyttning) 20 6 0 14 107-130 -23 18
10. Västerlöfsta IBF 20 5 2 13 72-151 -79 17
11. Björklinge BK U 20 1 2 17 73-192 -119 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis