Division 5 Herr (2014/15)

Gruppspel
Herrar division 5 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-14 09:00 150008005 IK Stym - Kungsängens IF 1 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Råstaparkhallen
2014-09-21 14:00 150008004 Stäkets Idrottsförening - Rotebro IS IBK Ungdom 2 - 10 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Kallhälls sporthall
2014-10-05 13:15 150008007 Rotebro IS IBK Ungdom - Danderyds SK 15 - 4 Helen Wennström, Mats Järnmark Arena Satelliten
2014-10-05 14:00 150008006 Kungsängens IF - Stäkets Idrottsförening 10 - 3 Mattias Nordlund, Magnus Berg Ekhammarshallen
2014-10-18 18:45 150008012 Åkersberga IBF Ungdom - Rotebro IS IBK Ungdom 3 - 12 Daniel Tollefors, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2014-10-19 10:45 150008014 Stäkets Idrottsförening - IK Stym 3 - 8 Per Calmén, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2014-10-19 16:00 150008013 Danderyds SK - Kungsängens IF 2 - 7 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Mörbyhallen
2014-10-25 15:45 150008018 Rotebro IS IBK Ungdom - Erikslunds KF 9 - 1 Mattias Nordlund, Mario Mallengren Sollentuna sim och sporthall
2014-10-26 12:00 150008017 Kungsängens IF - Åkersberga IBF Ungdom 10 - 7 Tobias Ekmark, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2014-10-26 14:15 150008016 IK Stym - Danderyds SK 9 - 3 Juha Tammerström, Malte Tammerström Råstaparkhallen
2014-11-02 10:30 150008021 Erikslunds KF - Kungsängens IF 11 - 10 Jan Lingemark, Fredrik Hallenberg Tibblehallen CC
2014-11-02 13:00 150008022 Åkersberga IBF Ungdom - IK Stym 8 - 8 Jonas Edström, Jacob Leijon Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 19:00 150008023 Danderyds SK - Stäkets Idrottsförening 6 - 7 Ken Johansson, Thomas Gjutarenäfve Mörbyhallen
2014-11-09 11:00 150008026 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF Ungdom 6 - 2 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2014-11-09 11:15 150008027 IK Stym - Erikslunds KF 4 - 6 Per Calmén, Peter Gustafsson Saliba Råstaparkhallen
2014-11-15 16:15 150008032 Åkersberga IBF Ungdom - Danderyds SK 8 - 4 Helen Wennström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 12:00 150008031 Erikslunds KF - Stäkets Idrottsförening 5 - 3 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2014-11-23 16:15 150008039 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK Ungdom 8 - 13 Elis Erbing, Martin Johansson Ekhammarshallen
2014-11-23 18:00 150008036 Danderyds SK - Erikslunds KF 6 - 10 Mario Mallengren, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2014-11-29 15:30 150008043 Rotebro IS IBK Ungdom - IK Stym 9 - 2 Lars Reuterhagen, Karl Hurtig Sollentuna sim och sporthall
2014-12-06 17:00 150008041 Erikslunds KF - Åkersberga IBF Ungdom 8 - 9 Tobias Ekmark, Mats Järnmark Skarpängskolan B
2014-12-13 13:30 150008047 Rotebro IS IBK Ungdom - Stäkets Idrottsförening 14 - 6 Ken Johansson, Juha Tammerström Sollentuna sim och sporthall
2014-12-14 14:15 150008046 Kungsängens IF - IK Stym 13 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ekhammarshallen
2015-01-10 12:00 150008054 Stäkets Idrottsförening - Kungsängens IF 10 - 6 Arne Brovig, Aldin Imamovic Kallhälls sporthall
2015-01-11 15:15 150008053 Danderyds SK - Rotebro IS IBK Ungdom 4 - 18 Per Rosén, Leif Karlsson Mörbyhallen
2015-01-17 14:45 150008058 Rotebro IS IBK Ungdom - Åkersberga IBF Ungdom 8 - 6 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Sollentuna sim och sporthall
2015-01-18 11:00 150008057 Kungsängens IF - Danderyds SK 12 - 5 Fredrik Nensén, Per Calmén Ekhammarshallen
2015-01-18 15:00 150008056 IK Stym - Stäkets Idrottsförening 5 - 5 Christian Högberg, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2015-01-24 18:45 150008062 Åkersberga IBF Ungdom - Kungsängens IF 2 - 8 Niklas Forsman, Jonas Jatko Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 11:15 150008061 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK Ungdom 0 - 11 David Berger, Tobias Berger Tibblehallen CC
2015-02-01 15:45 150008063 Danderyds SK - IK Stym 0 - 8 Jonas Jatko, Jonas Edström Mörbyhallen
2015-02-08 11:45 150008066 Stäkets Idrottsförening - Danderyds SK 3 - 5 Tobias Berger, Joakim Levin Kallhälls sporthall
2015-02-08 17:00 150008067 IK Stym - Åkersberga IBF Ungdom 3 - 5 Linus Warrenstein, Sebastian Öhman Råstaparkhallen
2015-02-08 19:00 150008068 Kungsängens IF - Erikslunds KF 10 - 6 Niklas Forsman, Jan-Olov Cederholm Ekhammarshallen
2015-02-14 19:15 150008072 Åkersberga IBF Ungdom - Stäkets Idrottsförening 12 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 13:30 150008071 Erikslunds KF - IK Stym 8 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tibblehallen CC
2015-03-01 13:15 150008076 Danderyds SK - Åkersberga IBF Ungdom 5 - 15 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Mörbyhallen
2015-03-15 12:00 150008077 Stäkets Idrottsförening - Erikslunds KF 6 - 6 Tony Verho, Thomas Gjutarenäfve Kallhälls sporthall
2015-03-07 15:15 150008083 Rotebro IS IBK Ungdom - Kungsängens IF 12 - 7 Ulf Jonsson, Niklas Forsman Sollentuna sim och sporthall
2015-03-08 14:30 150008081 Erikslunds KF - Danderyds SK 39 - 2 Peter Eriksson, Ken Johansson Tibblehallen CC
2015-03-15 10:00 150008089 IK Stym - Rotebro IS IBK Ungdom 8 - 10 Juha Tammerström, Johan Jäderlund Råstaparkhallen
2015-03-21 19:30 150008086 Åkersberga IBF Ungdom - Erikslunds KF 5 - 5 Jonas Jatko, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK Ungdom 12 12 0 0 141-51 90 36
2. Kungsängens IF 12 8 0 4 108-79 29 24
3. Erikslunds KF 12 6 2 4 105-81 24 20
4. Åkersberga IBF Ungdom 12 5 2 5 82-84 -2 17
5. IK Stym 12 3 2 7 69-77 -8 11
6. Stäkets Idrottsförening 12 3 2 7 61-89 -28 11
7. Danderyds SK 12 1 0 11 46-151 -105 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:00 150009005 Ängby IF - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 1 - 13 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2014-09-13 17:30 150009001 Adelsö IF - Värtans IK 1 - 15 Joakim Levin, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2014-09-14 13:30 150009003 Huvudstadens IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 9 Hampus Fändrik, Peter Larsson Sköndalshallen
2014-10-04 16:00 150009009 Lidingö IBF - Adelsö IF 16 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2014-10-04 17:15 150009010 Värtans IK - Ängby IF 11 - 8 Aldin Imamovic, Malin Holm Gärdeshallen
2014-10-04 18:45 150009006 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - IK Hephata 7 - 2 Aldin Imamovic, Malin Holm Gärdeshallen
2014-09-28 15:00 150009013 Huvudstadens IBK - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 5 - 4 Erik Nyman, Christian Ljunggren Sköndalshallen
2014-10-11 14:30 150009015 Lidingö IBF - Värtans IK 4 - 3 Elis Erbing, Mattias Nordlund Bodals Bollhall
2014-10-11 19:15 150009011 Adelsö IF - IS Bar Central Nytorget 3 - 18 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Tappströms Bollhall
2014-10-18 14:45 150009014 IK Hephata - Ängby IF 4 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2014-10-25 13:00 150009016 Ängby IF - Huvudstadens IBK 8 - 10 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Stora Mossen 1
2014-10-25 17:00 150009019 IS Bar Central Nytorget - Lidingö IBF 8 - 3 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Skanstullshallen
2014-10-25 18:15 150009020 Värtans IK - IK Hephata 17 - 1 Kari Malmros, Malin Holm Gärdeshallen
2014-09-27 15:30 150009024 IS Bar Central Nytorget - Värtans IK 8 - 4 Patrik Andersén, Leif Karlsson Skanstullshallen
2014-11-01 12:45 150009021 Adelsö IF - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 1 - 10 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tappströms Bollhall
2014-11-02 10:00 150009023 Huvudstadens IBK - IK Hephata 12 - 5 Roland Nester, Oskar Sevefjord Sköndalshallen
2014-11-08 16:15 150009030 Värtans IK - Huvudstadens IBK 5 - 7 Malin Holm, Roland Nester Gärdeshallen
2014-11-08 17:45 150009028 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - Lidingö IBF 7 - 6 Malin Holm, Roland Nester Gärdeshallen
2014-11-08 18:00 150009027 Ängby IF - Adelsö IF 15 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2014-10-18 17:00 150009034 IS Bar Central Nytorget - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 3 - 2 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Skanstullshallen
2014-11-29 15:00 150009035 Lidingö IBF - Ängby IF 15 - 9 Nicklas Sundgren, Daniel Söderberg Bodals Bollhall
2014-11-29 19:00 150009031 Adelsö IF - IK Hephata 13 - 5 Patrik Andersén, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2014-11-22 12:15 150009038 Ängby IF - IS Bar Central Nytorget 2 - 15 Jonas Edström, Peter Gustafsson Saliba Ärvingehallen
2014-11-22 15:00 150009037 IK Hephata - Lidingö IBF 2 - 5 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Liljeholmshallen 1
2014-11-23 20:15 150009036 Huvudstadens IBK - Adelsö IF 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2014-12-06 16:00 150009045 Lidingö IBF - Huvudstadens IBK 3 - 15 Sampo Friberg, Tony Verho Bodals Bollhall
2014-12-06 18:45 150009042 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - Värtans IK 8 - 10 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Gärdeshallen
2015-01-10 17:00 150009044 IS Bar Central Nytorget - IK Hephata 9 - 6 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Eriksdalshallen
2014-12-13 17:00 150009048 IS Bar Central Nytorget - Huvudstadens IBK 4 - 5 Daniel Söderberg, Kent Kastell Skanstullshallen
2014-12-20 12:30 150009050 Värtans IK - Adelsö IF 13 - 2 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Gärdeshallen
2014-12-20 14:00 150009046 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - Ängby IF 12 - 4 Imtiaz Karim, Christoffer Markovski Gärdeshallen
2015-01-03 14:15 150009051 Adelsö IF - Lidingö IBF 5 - 5 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-01-04 15:30 150009054 IK Hephata - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 1 - 7 Robin Vall, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2015-01-04 17:00 150009055 Ängby IF - Värtans IK 1 - 8 Tony Verho, Fredrik Hallenberg Vällingbyhallen
2015-01-17 17:15 150009060 Värtans IK - Lidingö IBF 11 - 2 Jonas Håmark, Malin Holm Gärdeshallen
2015-01-17 18:15 150009056 Ängby IF - IK Hephata 10 - 2 Jonas Jatko, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2015-01-17 18:45 150009057 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - Huvudstadens IBK 4 - 4 Jonas Håmark, Per Sundvall Gärdeshallen
2015-01-17 18:45 150009059 IS Bar Central Nytorget - Adelsö IF 17 - 2 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Skanstullshallen
2015-01-24 14:30 150009064 IK Hephata - Värtans IK 3 - 11 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Liljeholmshallen 1
2015-01-24 17:00 150009065 Lidingö IBF - IS Bar Central Nytorget 4 - 11 Mats Järnmark, Jonas Jatko Bodals Bollhall
2015-01-25 13:15 150009063 Huvudstadens IBK - Ängby IF 10 - 1 Hampus Höglin, Anton Höglin Sköndalshallen
2015-01-31 16:15 150009068 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - Adelsö IF 13 - 1 Tobias Ekmark, Christoffer Markovski Liljeholmshallen 1
2015-02-07 16:15 150009070 Värtans IK - IS Bar Central Nytorget 7 - 6 Oskar Sevefjord, Johannes Ekenberg Gärdeshallen
2015-02-08 17:00 150009066 IK Hephata - Huvudstadens IBK 4 - 6 Shabbir Ahmed, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2015-02-07 19:15 150009071 Adelsö IF - Ängby IF 11 - 12 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2015-02-14 15:45 150009075 Lidingö IBF - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 7 - 9 Rasmus Jansson, Jonas Djäken Bodals Bollhall
2015-02-15 16:30 150009073 Huvudstadens IBK - Värtans IK 3 - 3 Hampus Fändrik, Peter Larsson Sköndalshallen
2015-02-28 12:45 150009078 Ängby IF - Lidingö IBF 12 - 6 Per Ove Åman, Sampo Friberg Stora Mossen 1
2015-02-28 14:00 150009079 Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) - IS Bar Central Nytorget 1 - 6 Mattias Nordlund, Tony Verho Gärdeshallen
2015-03-01 15:30 150009077 IK Hephata - Adelsö IF 5 - 3 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Liljeholmshallen 1
2015-03-07 15:00 150009085 Lidingö IBF - IK Hephata 5 - 3 Rohnny Åhman, Kari Malmros Bodals Bollhall
2015-03-07 17:00 150009084 IS Bar Central Nytorget - Ängby IF 16 - 5 Johannes Ekenberg, Martin Åkesson Skanstullshallen
2015-03-07 19:15 150009081 Adelsö IF - Huvudstadens IBK 5 - 16 Linus Warrenstein, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
2015-02-21 12:30 150009090 Värtans IK - Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 5 - 8 Lars Reuterhagen, Fredrik Berglund Sonesson Gärdeshallen
2015-03-15 17:15 150009087 Huvudstadens IBK - Lidingö IBF 11 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2015-03-15 17:30 150009088 IK Hephata - IS Bar Central Nytorget 2 - 13 Linus Löfstedt, Lars Sundlöf Liljeholmshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget 14 12 0 2 143-49 94 36
2. Huvudstadens IBK 14 11 2 1 113-60 53 35
3. Värtans IK 14 9 1 4 123-62 61 28
4. Lokomotiv Stockholm IK (Seniorer Herrar) 14 9 1 4 105-56 49 28
5. Lidingö IBF 14 5 1 8 84-109 -25 16
6. Ängby IF 14 5 0 9 96-140 -44 15
7. Adelsö IF 14 1 1 12 59-166 -107 4
8. IK Hephata 14 1 0 13 45-126 -81 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:15 150010002 Djurö-Vindö IF - FC Hallunda 9 - 5 Emil Glenngård, Jacob Leijon Djurö Sporthall
2014-09-13 12:30 150010004 Skärholmens Atlet. IBS - Rönninge IF 5 - 8 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2014-09-14 12:30 150010003 Saltsjöbadens IF - Salems IBF 12 - 4 Patrik Andersén, Thomas Gjutarenäfve Fisksätra sporthall
2014-09-20 13:30 150010001 Kvarnbergsplans IBK - Mellansjö MK 15 - 4 Sebastian Öhman, Bjarne Hekkelstrand Tomtbergahallen
2014-10-05 12:00 150010009 FC Hallunda - Kvarnbergsplans IBK 5 - 8 Patrik Andersén, Lars Sundlöf Albyhallen
2014-10-05 12:30 150010007 Rönninge IF - Saltsjöbadens IF 7 - 7 Kent Budell, Anders Westerberg Skogsängshallen
2014-10-05 14:00 150010008 Salems IBF - Djurö-Vindö IF 7 - 4 Kent Budell, Anders Westerberg Skogsängshallen
2014-10-11 11:45 150010006 Triangelns BS - Skärholmens Atlet. IBS 18 - 4 Linus Löfstedt, Christian Ljunggren Högdalshallen
2014-10-18 13:15 150010012 Djurö-Vindö IF - Rönninge IF 3 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Djurö Sporthall
2014-10-18 14:30 150010011 Kvarnbergsplans IBK - Salems IBF 1 - 2 Erik Nyman, Jörgen Larsson Skogåshallen
2014-10-19 12:00 150010015 FC Hallunda - Mellansjö MK 17 - 6 Sampo Friberg, Tony Verho Albyhallen
2014-10-19 15:45 150010013 Saltsjöbadens IF - Triangelns BS 5 - 6 Sampo Friberg, Patrik Andersén Fisksätra sporthall
2014-10-25 14:30 150010017 Triangelns BS - Djurö-Vindö IF 8 - 7 Anders Asp, Tobias Ekmark Högdalshallen
2014-10-25 14:30 150010018 Rönninge IF - Kvarnbergsplans IBK 7 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2014-10-25 15:15 150010020 Mellansjö MK - Skärholmens Atlet. IBS 4 - 7 Erik Nyman, Patrik Andersén Flemingsbergshallen
2014-10-25 16:00 150010019 Salems IBF - FC Hallunda 14 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2014-10-12 11:00 150010024 Salems IBF - Mellansjö MK 13 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2014-11-01 13:30 150010021 Kvarnbergsplans IBK - Triangelns BS 4 - 4 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2014-11-02 12:00 150010025 FC Hallunda - Rönninge IF 8 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Albyhallen
2014-11-02 12:30 150010023 Saltsjöbadens IF - Skärholmens Atlet. IBS 4 - 6 Sampo Friberg, Tony Verho Ormingehallen
2014-11-08 12:30 150010028 Triangelns BS - FC Hallunda 13 - 3 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Högdalshallen
2014-11-08 14:00 150010026 Skärholmens Atlet. IBS - Djurö-Vindö IF 4 - 7 Tony Verho, Sampo Friberg Skärholmshallen
2014-11-08 16:30 150010029 Rönninge IF - Salems IBF 3 - 7 Kent Budell, Jonas Edström Skogsängshallen
2014-11-09 12:00 150010030 Mellansjö MK - Saltsjöbadens IF 4 - 12 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-11-15 13:45 150010032 Djurö-Vindö IF - Saltsjöbadens IF 9 - 3 Sampo Friberg, Martin Johansson Djurö Sporthall
2014-11-15 14:45 150010033 Rönninge IF - Mellansjö MK 15 - 2 Christoffer Markovski, Kent Budell Skogsängshallen
2014-11-15 16:15 150010034 Salems IBF - Triangelns BS 5 - 3 Christoffer Markovski, Kent Budell Skogsängshallen
2014-11-30 12:00 150010031 Kvarnbergsplans IBK - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 5 Kari Malmros, Christian Hamnström Tomtbergahallen
2014-11-22 12:00 150010037 Skärholmens Atlet. IBS - FC Hallunda 9 - 4 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2014-11-22 13:30 150010040 Mellansjö MK - Djurö-Vindö IF 4 - 11 Linus Löfstedt, Tony Verho Tomtbergahallen
2014-12-18 19:15 150010036 Saltsjöbadens IF - Kvarnbergsplans IBK 3 - 3 Johannes Ekenberg, Magnus Berg Fisksätra sporthall
2014-12-20 10:30 150010039 Triangelns BS - Rönninge IF 3 - 3 Erik Nyman, Adam Nikolausson Högdalshallen
2014-12-06 16:45 150010044 Salems IBF - Skärholmens Atlet. IBS 14 - 3 Kent Budell, Johan Hessing Skogsängshallen
2014-12-06 17:15 150010042 Triangelns BS - Mellansjö MK 13 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Högdalshallen
2014-12-07 12:30 150010041 Kvarnbergsplans IBK - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Adam Nikolausson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2015-02-01 12:00 150010045 FC Hallunda - Saltsjöbadens IF 1 - 8 Tony Verho, Sampo Friberg Albyhallen
2014-12-13 16:00 150010047 Rönninge IF - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 3 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2014-12-13 17:30 150010048 Salems IBF - Saltsjöbadens IF 5 - 2 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2014-12-14 12:00 150010049 FC Hallunda - Djurö-Vindö IF 7 - 8 Nicklas Sundgren, Mikael Andersson Albyhallen
2014-12-21 10:30 150010050 Mellansjö MK - Kvarnbergsplans IBK 1 - 13 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2015-01-03 11:30 150010054 Skärholmens Atlet. IBS - Triangelns BS 5 - 6 Joakim Levin, Leif Karlsson Skärholmshallen
2015-01-03 12:15 150010052 Djurö-Vindö IF - Salems IBF 3 - 5 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Djurö Sporthall
2015-01-04 10:30 150010051 Kvarnbergsplans IBK - FC Hallunda 17 - 2 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2015-01-04 12:30 150010053 Saltsjöbadens IF - Rönninge IF 7 - 6 Leif Karlsson, Lars Sundlöf Fisksätra sporthall
2014-09-20 16:00 150010057 Triangelns BS - Saltsjöbadens IF 6 - 2 Anton Höglin, Hampus Höglin Högdalshallen
2015-01-11 13:30 150010060 Mellansjö MK - FC Hallunda 2 - 8 Fredrik Pålsson, Per Sundvall Flemingsbergshallen
2015-01-17 15:15 150010058 Rönninge IF - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Marko Maikkunen, Roland Nester Skogsängshallen
2015-01-17 16:45 150010059 Salems IBF - Kvarnbergsplans IBK 11 - 6 Marko Maikkunen, Roland Nester Skogsängshallen
2015-01-24 11:00 150010064 Skärholmens Atlet. IBS - Mellansjö MK 13 - 5 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Skärholmshallen
2015-01-24 16:00 150010062 Djurö-Vindö IF - Triangelns BS 0 - 6 Leif Karlsson, Karl Hurtig Djurö Sporthall
2015-01-24 16:30 150010061 Kvarnbergsplans IBK - Rönninge IF 7 - 8 Daniel Eriksson, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2015-01-25 12:00 150010065 FC Hallunda - Salems IBF 3 - 19 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Albyhallen
2015-02-07 14:30 150010070 Mellansjö MK - Salems IBF 2 - 7 Jesper Wahlund, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2015-02-07 16:30 150010066 Skärholmens Atlet. IBS - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Magnus Berg, Leif Karlsson Skärholmshallen
2015-02-08 13:30 150010069 Rönninge IF - FC Hallunda 10 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Skogsängshallen
2015-02-21 12:00 150010068 Triangelns BS - Kvarnbergsplans IBK 7 - 3 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Högdalshallen
2015-02-14 15:00 150010074 Salems IBF - Rönninge IF 7 - 5 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Skogsängshallen
2015-02-14 16:00 150010072 Djurö-Vindö IF - Skärholmens Atlet. IBS 9 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Djurö Sporthall
2015-02-15 12:00 150010075 FC Hallunda - Triangelns BS 5 - 10 Kenny Ly, Kent Budell Albyhallen
2015-02-15 15:15 150010073 Saltsjöbadens IF - Mellansjö MK 9 - 0 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Fisksätra sporthall
2015-02-28 11:30 150010077 Skärholmens Atlet. IBS - Kvarnbergsplans IBK 5 - 5 Ej offentliggjord, Peter Gustafsson Saliba Skärholmshallen
2015-02-28 12:00 150010079 Triangelns BS - Salems IBF 6 - 4 Mats Järnmark, Patrik Andersén Högdalshallen
2015-02-28 15:15 150010080 Mellansjö MK - Rönninge IF 4 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-03-01 12:30 150010076 Saltsjöbadens IF - Djurö-Vindö IF 5 - 5 Emil Glenngård, Johan Lienzén Fisksätra sporthall
2015-03-07 14:00 150010082 Djurö-Vindö IF - Mellansjö MK 7 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Arne Brovig Djurö Sporthall
2015-03-08 11:00 150010081 Kvarnbergsplans IBK - Saltsjöbadens IF 9 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-03-08 12:00 150010085 FC Hallunda - Skärholmens Atlet. IBS 5 - 10 Patrik Andersén, Arne Brovig Albyhallen
2015-03-08 13:30 150010083 Rönninge IF - Triangelns BS 4 - 6 Magnus Berg, Kent Kastell Skogsängshallen
2015-03-14 10:00 150010088 Skärholmens Atlet. IBS - Salems IBF 3 - 7 Kent Budell, Kent Kastell Skärholmshallen
2015-03-14 16:00 150010086 Djurö-Vindö IF - Kvarnbergsplans IBK 2 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Djurö Sporthall
2015-03-15 12:00 150010090 Mellansjö MK - Triangelns BS 0 - 8 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2015-03-15 17:15 150010087 Saltsjöbadens IF - FC Hallunda 14 - 4 Elis Erbing, Johannes Ekenberg Fisksätra sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IBF 16 14 0 2 131-60 71 42
2. Triangelns BS 16 13 2 1 123-57 66 41
3. Rönninge IF 16 9 3 4 106-77 29 30
4. Kvarnbergsplans IBK 16 8 3 5 110-72 38 27
5. Djurö-Vindö IF 16 7 2 7 89-78 11 23
6. Saltsjöbadens IF 16 6 4 6 100-78 22 22
7. Skärholmens Atlet. IBS 16 5 2 9 90-113 -23 17
8. FC Hallunda 16 2 0 14 83-168 -85 6
9. Mellansjö MK 16 0 0 16 44-173 -129 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis