Damer Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 18:45 110220005 Notvikens IK Damer Division 2 - Bergnäsets AIK Dam div 2 2 - 3 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Hälsans hus
2014-09-19 19:15 110220004 IBK Luleå Dam Div 2 - Gammelstads IF D2 2 - 1 Fredrik Lindqvist, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2014-09-20 15:00 110220003 StiL Innebandy - IBF Argentum 91 7 - 4 Urban Svanberg, Pär Wårell Porsöhallen
2014-09-21 11:00 110220001 Kiruna AIF Damer - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 6 - 5 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Rakethallen Kiruna
2014-11-01 15:30 110220002 Öjebyns IBF - IBK Boden 9 - 3 Conny Björnfot, Daniel Persson Norrmalmia Sph
2014-09-27 11:00 110220010 IBK Boden - Notvikens IK Damer Division 2 6 - 4 Urban Svanberg, Thomas Lönnhager Boden Arena
2014-09-27 13:00 110220007 IBF Argentum 91 - Öjebyns IBF 6 - 7 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Arjeplog Sporthall
2014-09-27 15:45 110220009 IBK Luleå Dam Div 2 - StiL Innebandy 5 - 4 e.förl. Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Luleå Energi Arena
2014-09-27 16:00 110220006 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - Gammelstads IF D2 12 - 2 Kurt-Lennart Wass, Hampus Hansson Sportcity Kalix
2014-09-28 12:45 110220008 Bergnäsets AIK Dam div 2 - Kiruna AIF Damer 2 - 7 Fredrik Lindqvist, Dick Sandberg Bergskolan
2014-10-02 20:00 110220011 StiL Innebandy - Gammelstads IF D2 2 - 9 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Porsöhallen
2014-10-03 18:45 110220014 IBK Luleå Dam Div 2 - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 6 - 3 Fredrik Lindqvist, Dick Sandberg Hälsans hus
2014-10-03 19:30 110220012 Öjebyns IBF - Bergnäsets AIK Dam div 2 10 - 2 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2014-10-04 12:00 110220013 Kiruna AIF Damer - IBK Boden 6 - 5 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Pajala Sp
2015-02-01 11:45 110220015 Notvikens IK Damer Division 2 - IBF Argentum 91 6 - 3 Johan Nyström, Alexander Viklund Luleå Energi Arena
2014-10-10 18:45 110220019 Notvikens IK Damer Division 2 - IBK Luleå Dam Div 2 6 - 5 Pär Wårell, Urban Svanberg Hälsans hus
2014-10-11 13:30 110220020 Kiruna AIF Damer - StiL Innebandy 2 - 1 Johan Nyström, Roger Adermalm Rakethallen Kiruna
2014-10-11 15:45 110220017 Bergnäsets AIK Dam div 2 - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 2 - 3 Jan Drugge, Urban Svanberg Bergskolan
2014-10-12 13:45 110220016 Gammelstads IF D2 - Öjebyns IBF 5 - 1 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Gammelstad Sp
2014-12-21 13:00 110220018 IBF Argentum 91 - IBK Boden 4 - 1 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Arjeplog Sporthall
2014-10-14 20:00 110220025 Öjebyns IBF - Notvikens IK Damer Division 2 6 - 7 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Norrmalmia Sph
2014-10-18 14:00 110220024 Kiruna AIF Damer - IBK Luleå Dam Div 2 2 - 2 e.förl. Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Rakethallen Kiruna
2014-10-18 16:00 110220022 StiL Innebandy - Bergnäsets AIK Dam div 2 5 - 2 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Porsöhallen
2014-10-18 17:00 110220021 Gammelstads IF D2 - IBF Argentum 91 12 - 2 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Gammelstad Sp
2014-10-19 19:00 110220023 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - IBK Boden 12 - 6 Jari Korpi, Fredrik Lindqvist Sportcity Kalix
2014-10-21 19:48 110220029 Bergnäsets AIK Dam div 2 - IBK Luleå Dam Div 2 2 - 5 Urban Svanberg, Pär Wårell Bergskolan
2014-10-24 18:45 110220030 Notvikens IK Damer Division 2 - StiL Innebandy 7 - 2 Pär Wårell, Jari Korpi Luleå Energi Arena
2014-10-25 13:00 110220027 IBF Argentum 91 - Kiruna AIF Damer 4 - 7 Dennis Eriksson, Roger Adermalm Arjeplog Sporthall
2014-10-25 18:00 110220028 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 5 - 2 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Norrmalmia Sph
2014-12-15 20:00 110220026 IBK Boden - Gammelstads IF D2 3 - 2 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Boden Arena
2014-11-04 19:45 110220032 Bergnäsets AIK Dam div 2 - IBK Boden 6 - 10 Pasi Ronkainen, Jörgen Eriksson Bergskolan
2014-11-05 20:00 110220035 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - StiL Innebandy 9 - 3 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Sportcity Kalix
2014-11-08 15:30 110220031 Gammelstads IF D2 - Notvikens IK Damer Division 2 8 - 3 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Gammelstad Sp
2014-11-09 12:00 110220033 Kiruna AIF Damer - Öjebyns IBF 6 - 3 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Rakethallen Kiruna
2014-11-09 13:45 110220034 IBK Luleå Dam Div 2 - IBF Argentum 91 7 - 4 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Hälsans hus
2014-11-13 20:00 110220037 Bergnäsets AIK Dam div 2 - Gammelstads IF D2 2 - 6 Johan Nyström, Hampus Hansson Bergskolan
2014-11-14 18:45 110220039 IBK Luleå Dam Div 2 - IBK Boden 12 - 1 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Hälsans hus
2014-11-14 20:00 110220040 StiL Innebandy - Öjebyns IBF 5 - 6 Tobias Skogsberg, Urban Svanberg Porsöhallen
2014-11-15 12:00 110220038 IBF Argentum 91 - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 3 - 5 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Arjeplog Sporthall
2014-11-16 12:00 110220036 Notvikens IK Damer Division 2 - Kiruna AIF Damer 5 - 8 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena
2014-11-11 19:00 110220043 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - Notvikens IK Damer Division 2 11 - 5 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2014-11-21 19:00 110220045 IBK Boden - StiL Innebandy 5 - 3 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Boden Arena
2014-11-22 11:00 110220041 Kiruna AIF Damer - Gammelstads IF D2 8 - 3 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2014-11-22 11:00 110220042 IBF Argentum 91 - Bergnäsets AIK Dam div 2 3 - 3 e.förl. Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2014-12-14 14:00 110220044 Öjebyns IBF - IBK Luleå Dam Div 2 3 - 4 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Norrmalmia Sph
2014-11-15 13:00 110220050 Bergnäsets AIK Dam div 2 - Notvikens IK Damer Division 2 7 - 6 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Bergskolan
2014-11-22 10:00 110220047 IBK Boden - Öjebyns IBF 3 - 2 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Boden Arena
2014-11-23 12:00 110220049 Gammelstads IF D2 - IBK Luleå Dam Div 2 5 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2014-11-23 16:00 110220048 IBF Argentum 91 - StiL Innebandy 6 - 10 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Arjeplog Sporthall
2014-12-21 10:00 110220046 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - Kiruna AIF Damer 2 - 4 Roger Adermalm, Johan Nyström Sportcity Kalix
2014-11-28 18:45 110220055 Notvikens IK Damer Division 2 - IBK Boden 9 - 4 Hampus Hansson, Tobias Forsberg Hälsans hus
2014-11-28 20:00 110220054 StiL Innebandy - IBK Luleå Dam Div 2 5 - 7 Lars Ejnestrand, Jari Korpi Porsöhallen
2014-11-29 16:00 110220051 Gammelstads IF D2 - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 5 - 4 Daniel Persson, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2014-11-30 14:00 110220053 Kiruna AIF Damer - Bergnäsets AIK Dam div 2 11 - 2 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Pajala Sp
2014-11-30 16:00 110220052 Öjebyns IBF - IBF Argentum 91 6 - 8 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Norrmalmia Sph
2014-12-12 20:20 110220056 Gammelstads IF D2 - StiL Innebandy 16 - 4 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2014-12-16 19:45 110220057 Bergnäsets AIK Dam div 2 - Öjebyns IBF 8 - 6 Jan Drugge, Pasi Ronkainen Bergskolan
2014-12-19 19:00 110220059 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - IBK Luleå Dam Div 2 5 - 6 Johan Nyström, Jari Korpi Sportcity Kalix
2014-12-20 13:00 110220060 IBF Argentum 91 - Notvikens IK Damer Division 2 4 - 6 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2014-12-20 16:00 110220058 IBK Boden - Kiruna AIF Damer 6 - 5 Conny Björnfot, Johan Krispinsson Boden Arena
2014-11-08 16:00 110220062 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - Bergnäsets AIK Dam div 2 12 - 4 Jari Korpi, Johan Nyström Sportcity Kalix
2015-01-09 18:45 110220064 IBK Luleå Dam Div 2 - Notvikens IK Damer Division 2 10 - 7 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Hälsans hus
2015-01-11 13:01 110220063 IBK Boden - IBF Argentum 91 4 - 5 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Boden Arena
2015-01-24 12:00 110220065 StiL Innebandy - Kiruna AIF Damer 3 - 8 Urban Svanberg, Lars Ejnestrand Porsöhallen
2015-02-03 19:30 110220061 Öjebyns IBF - Gammelstads IF D2 7 - 5 Tobias Forsberg, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2014-12-07 12:00 110220066 IBF Argentum 91 - Gammelstads IF D2 3 - 12 Fredrik Lindqvist, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
2015-01-15 18:00 110220067 Bergnäsets AIK Dam div 2 - StiL Innebandy 8 - 4 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Bergskolan
2015-01-16 18:45 110220070 Notvikens IK Damer Division 2 - Öjebyns IBF 3 - 2 e.förl. Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2015-01-17 12:45 110220069 IBK Luleå Dam Div 2 - Kiruna AIF Damer 3 - 9 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Hälsans hus
2015-01-17 13:00 110220068 IBK Boden - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 3 - 6 Tobias Forsberg, Hampus Hansson Boden Arena
2015-01-18 11:00 110220072 Kiruna AIF Damer - IBF Argentum 91 8 - 3 Daniel Persson, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2015-01-18 13:45 110220071 Gammelstads IF D2 - IBK Boden 5 - 2 Dick Sandberg, Urban Svanberg Gammelstad Sp
2015-01-18 13:45 110220074 IBK Luleå Dam Div 2 - Bergnäsets AIK Dam div 2 10 - 2 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Luleå Energi Arena
2015-01-18 15:00 110220073 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - Öjebyns IBF 7 - 2 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Sportcity Kalix
2015-01-18 15:00 110220075 StiL Innebandy - Notvikens IK Damer Division 2 7 - 11 Hampus Hansson, Tobias Forsberg Porsöhallen
2015-01-21 20:15 110220076 Notvikens IK Damer Division 2 - Gammelstads IF D2 6 - 1 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2015-01-23 19:00 110220078 IBK Boden - Bergnäsets AIK Dam div 2 3 - 1 Hampus Hansson, Tobias Forsberg Boden Arena
2015-01-23 20:00 110220077 StiL Innebandy - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 6 - 10 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Porsöhallen
2015-01-24 13:00 110220079 IBF Argentum 91 - IBK Luleå Dam Div 2 WO (5 - 0) Arjeplog Sporthall
2015-01-25 16:30 110220080 Öjebyns IBF - Kiruna AIF Damer 2 - 3 Pär Wårell, Urban Svanberg Norrmalmia Sph
2015-01-30 19:00 110220084 IBK Boden - IBK Luleå Dam Div 2 0 - 4 Dick Sandberg, Jan Drugge Boden Arena
2015-01-30 20:15 110220083 Gammelstads IF D2 - Bergnäsets AIK Dam div 2 5 - 3 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2015-01-31 12:00 110220081 Kiruna AIF Damer - Notvikens IK Damer Division 2 15 - 6 Jan Drugge, Johan Nyström Rakethallen Kiruna
2015-01-31 13:00 110220082 Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) - IBF Argentum 91 4 - 2 Conny Björnfot, Daniel Persson Sportcity Kalix
2015-01-31 16:00 110220085 Öjebyns IBF - StiL Innebandy 6 - 4 Jörgen Eriksson, Roger Adermalm Norrmalmia Sph
2015-02-14 16:45 110220089 IBK Luleå Dam Div 2 - Öjebyns IBF 8 - 5 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Örnäsets Sp
2015-02-14 17:00 110220086 Gammelstads IF D2 - Kiruna AIF Damer 3 - 5 Frans Dahlstedt, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2015-02-14 17:00 110220087 Bergnäsets AIK Dam div 2 - IBF Argentum 91 4 - 2 Jan Drugge, Jörgen Eriksson Bergskolan
2015-02-14 17:00 110220088 Notvikens IK Damer Division 2 - Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 6 - 10 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Luleå Energi Arena
2015-02-14 17:00 110220090 StiL Innebandy - IBK Boden 1 - 7 Fredrik Lindqvist, Johan Nyström Porsöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kiruna AIF Damer 18 16 1 (0) 1 120-60 60 49
2. IBK Luleå Dam Div 2 18 13 2 (2) 3 103-69 34 42
3. Team Kalix IBK Dam div 2 (A-lag) 18 12 0 (0) 6 122-76 46 36
4. Gammelstads IF D2 18 10 0 (0) 8 105-76 29 30
5. Notvikens IK Damer Division 2 18 7 2 (2) 9 105-112 -7 25
6. IBK Boden 18 8 0 (0) 10 72-96 -24 24
7. Öjebyns IBF 18 7 2 (0) 9 88-89 -1 23
8. Bergnäsets AIK Dam div 2 18 5 1 (1) 12 63-110 -47 16
9. IBF Argentum 91 18 4 1 (0) 13 71-109 -38 13
10. StiL Innebandy 18 3 1 (0) 14 76-128 -52 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis